Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Depon μόνο άμα ανεβάσει πυρετό η δέκατα ! Εγώ να σου πω την αλήθεια της έδωσα στο 37,2 δε θέλω να ανεβάσει πυρετό !!! Ευτυχώς στο 36,6 είναι τώρα το καλό μου! Σημασια έχει να τρώει και να μην είναι ληθαργικη μου είπανε ! Οπότε την παρακολουθούμε!!

Καταλαβα!! Ψυχούλα μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καταλαβα!! Ψυχούλα μου!! 

Κακό πράγμα !!! Μας έχουν πανικοβάλλει κιόλας γενικά ,ακούμε και τόσα κάθε μέρα ! Ε πώς να μην τρελαθείς ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κακό πράγμα !!! Μας έχουν πανικοβάλλει κιόλας γενικά ,ακούμε και τόσα κάθε μέρα ! Ε πώς να μην τρελαθείς ;;; 

Ναι πράγματι δεν ξέρουμε τι ν κάνουμε με όλα αυτα που γίνονται κ δεν τελειώνει κιολλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!ποσσο βάρος πήραν τα μωράκια σας τον πρώτο μήνα θηλασμού όσες το κάνουν αποκλειστικα;;εμάς μα είπε να τον αφήνω παραπάνω στο στήθος...Ηθελε να πάρουμε ένα Τσικ παραπάνω..και μια ώρα να τον αφήσω δεν το αφήνει μόνος γιατί στο ενδιάμεσο πιπιλαει κοιμάται..και τον ξυπνάω χαϊδεύοντας τον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Δοκίμασα το μάρσιπο !πήγα κ τον αλλάξα αυτά τα πανακια δεν ήταν καν δικα του 😂😂 δύσκολο μου φάνηκε ! @Lia5

@PanB

Δύσκολο στο βάλε βγάλε; 😅 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Depon μόνο άμα ανεβάσει πυρετό η δέκατα ! Εγώ να σου πω την αλήθεια της έδωσα στο 37,2 δε θέλω να ανεβάσει πυρετό !!! Ευτυχώς στο 36,6 είναι τώρα το καλό μου! Σημασια έχει να τρώει και να μην είναι ληθαργικη μου είπανε ! Οπότε την παρακολουθούμε!!

Περαστικά σας κορίτσι μου.. 37.2 δεν ειναι καν πυρετός βρε.. Τα μωράκια απ ότι λένε το περνάνε πολύ ελαφριά.. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε 🤞

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Στην κόρη μου που δεν θήλασα 40ημερων καθάρισε τελείως από λοχεια και 60ημερων ήρθε περίοδος,κ από εκεί κάθε μήνα σταθερή! Τώρα μάλλον λόγω θηλασμού αργεί? Και μου είπε ότι μπορεί να μην έρχεται και κάθε μήνα σταθερά?!

Ισχύει, αργεί κι ίσως είναι άστατος ο κύκλος. Εμένα στην κόρη μου ήρθε στους 6 μήνες αλλά ήταν σταθερός αν εξαιρέσεις τη 2η φορά που άργησε 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα!!ποσσο βάρος πήραν τα μωράκια σας τον πρώτο μήνα θηλασμού όσες το κάνουν αποκλειστικα;;εμάς μα είπε να τον αφήνω παραπάνω στο στήθος...Ηθελε να πάρουμε ένα Τσικ παραπάνω..και μια ώρα να τον αφήσω δεν το αφήνει μόνος γιατί στο ενδιάμεσο πιπιλαει κοιμάται..και τον ξυπνάω χαϊδεύοντας τον..

Πόσο πήρε δλδ;

Εμενα πήρε 1.400 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

@PanB το βάλε χαχα εντομεταξυ το εσωτερικό ύφασμα είναι για τον χειμώνα? Για πιο ζεστά?

Νομίζω είναι για να είναι πιο άνετο και πιο μαλακό, σαν μαξιλαράκι. Αλλά κι εγώ που τον έβαλα χθες έσκασε ο ταλαιπωρος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Νομίζω είναι για να είναι πιο άνετο και πιο μαλακό, σαν μαξιλαράκι. Αλλά κι εγώ που τον έβαλα χθες έσκασε ο ταλαιπωρος 😂

Κατάλαβα εμένα έβαλε τα κλαμματα όπως το δοκιμαζα 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κατάλαβα εμένα έβαλε τα κλαμματα όπως το δοκιμαζα 😏

Κι εμένα κλαίει μέχρι να τον βάλω άλλα μετά ηρεμεί, μην τα παρατάς 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα!!ποσσο βάρος πήραν τα μωράκια σας τον πρώτο μήνα θηλασμού όσες το κάνουν αποκλειστικα;;εμάς μα είπε να τον αφήνω παραπάνω στο στήθος...Ηθελε να πάρουμε ένα Τσικ παραπάνω..και μια ώρα να τον αφήσω δεν το αφήνει μόνος γιατί στο ενδιάμεσο πιπιλαει κοιμάται..και τον ξυπνάω χαϊδεύοντας τον..

Τον 1ο μήνα δε θυμάμαι. Στις 40 μέρες ήταν 4700 με βάρος γεννήσεις 3600 και εξοδου 3300

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Depon μόνο άμα ανεβάσει πυρετό η δέκατα ! Εγώ να σου πω την αλήθεια της έδωσα στο 37,2 δε θέλω να ανεβάσει πυρετό !!! Ευτυχώς στο 36,6 είναι τώρα το καλό μου! Σημασια έχει να τρώει και να μην είναι ληθαργικη μου είπανε ! Οπότε την παρακολουθούμε!!

Περαστικά σας ❤️ εχθές που ήμουν στον παιδίατρο μου είπε ότι η φυσιολογική θερμοκρασία του μωρού μπορεί να φτάσει και 37.5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Τον 1ο μήνα δε θυμάμαι. Στις 40 μέρες ήταν 4700 με βάρος γεννήσεις 3600 και εξοδου 3300

Γεννηθηκαν και μεγαλύτερα τα δικά σας..εμένα 2860 βάρος γέννησηςστις 38 εβδομαδες βάρος εξόδου 2660. Τώρα τον έχω όλη την ώρα στο στήθος και την Παρασκευή πάμε ξανά για ζύγιση....μάλλον κάτι κάνετε πιο σωστά🥰😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Γεννηθηκαν και μεγαλύτερα τα δικά σας..εμένα 2860 βάρος γέννησηςστις 38 εβδομαδες βάρος εξόδου 2660. Τώρα τον έχω όλη την ώρα στο στήθος και την Παρασκευή πάμε ξανά για ζύγιση....μάλλον κάτι κάνετε πιο σωστά🥰😔

Όχι κόριτσι μ δεν κάνουμε κάτι πιο σωστά όλα τα παιδάκια είναι διαφορετικα. Δεν παίρνουν όλα ίδιο βάρος ειδικά αν θηλάζουν 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Γεννηθηκαν και μεγαλύτερα τα δικά σας..εμένα 2860 βάρος γέννησηςστις 38 εβδομαδες βάρος εξόδου 2660. Τώρα τον έχω όλη την ώρα στο στήθος και την Παρασκευή πάμε ξανά για ζύγιση....μάλλον κάτι κάνετε πιο σωστά🥰😔

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι κόριτσι μ δεν κάνουμε κάτι πιο σωστά όλα τα παιδάκια είναι διαφορετικα. Δεν παίρνουν όλα ίδιο βάρος ειδικά αν θηλάζουν 🥰

Ναι καλέ, εμένα γεννήθηκε 1 κιλό πιο μεγάλος 😂 παίζει ρόλο, ακολουθεί άλλη καμπύλη! Μην αγχώνεσαι!  

Τελικά πόσο πήρε;

49d326a2a97cf52f888dab0f4046ca42.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια και εγώ πήγα μετά τις 40 μέρες για υπέρηχο και τεστ παπ. 

Εμεις σήμερα κάναμε το πρώτο εμβόλιο και ήδη εχω μια πάνα με αίματακι. Σας έχει τύχει τόσο αμεσα; 

Κι εμεις μολις το καναμε! Εμενα ο γιατρός για δέκατα μου ειπε οτι μπορει να κανει. Προς το παρόν εχουμε μονο τα τσισα στο πατωμα. Ο τζιτζιφιογκος μου δεν ειναι πλεον τζιτζιφιογκος. 4610 κιλα και 58 εκατοστα 😯

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Τελικά τζάμπα χαρήκαμε κορίτσια ... Βγήκε το pcr του παιδιού για τον κορονοιο και είναι δυστυχώς θετικό ... Σήμερα μου έκανε και λίγα δέκατα 37,2 37,4 .. φυσικά κοντευουμε να τρελαθουμε ... Φυσικά το μωρό τρώει ,δεν είναι ληθαργικο(το αντίθετο για την ακρίβεια γιατί απ' την παλινδρόμηση,τους κολικούς κλπ έχει πολλά αέρια και είναι ανήσυχη όλη μέρα και έχει υπερένταση) οπότε αυτό με παρηγορεί μόνο .. αλλά ειλικρινά θα τρελαθώ αν μου πάθει κάτι ..! 

Περαστικα σας! Μην ανησυχείς, το περναει σχεδόν ασυμπτωματικα 💪

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Δοκίμασα το μάρσιπο !πήγα κ τον αλλάξα αυτά τα πανακια δεν ήταν καν δικα του 😂😂 δύσκολο μου φάνηκε ! @Lia5

@PanB

Και σου τα έστειλαν καταλαθος; 🤔

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Στην κόρη μου που δεν θήλασα 40ημερων καθάρισε τελείως από λοχεια και 60ημερων ήρθε περίοδος,κ από εκεί κάθε μήνα σταθερή! Τώρα μάλλον λόγω θηλασμού αργεί? Και μου είπε ότι μπορεί να μην έρχεται και κάθε μήνα σταθερά?!

Εμενα σταθερη δεν είχε ερθει ποτε για 13 χρόνια 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 επειδή πήγα ν το αλλάξω ν πάρω με την επένδυση μεσα που ήθελα μ είπαν ότι ήταν λάθος μέσα κ δεν βρισκουν λόγο ύπαρξης στην κούτα😂😂 μάλλον λάθος από την εταιρεία.

@PanB εμένα μ είπαν ν το κάνω αλλά δεν το έχω κάνει. Δεν πάω πουθενά με κόσμο.

 

Έκλαψαν με το εμβόλιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Lia5 επειδή πήγα ν το αλλάξω ν πάρω με την επένδυση μεσα που ήθελα μ είπαν ότι ήταν λάθος μέσα κ δεν βρισκουν λόγο ύπαρξης στην κούτα😂😂 μάλλον λάθος από την εταιρεία.

@PanB εμένα μ είπαν ν το κάνω αλλά δεν το έχω κάνει. Δεν πάω πουθενά με κόσμο.

 

Έκλαψαν με το εμβόλιο??

Οταν του εβαλε μεσα τη βελονα οχι αμεσως, μολις μπηκε μεσα το υγρο εξοργίστηκε 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Το εμβόλιο το κάνατε όσες γεννησατε; μου είπε η παιδιατρος να περιμένω λίγο.. Δεν μπορώ να πάω πουθενά 😂

Εμενα μου είπε να σαραντησω κ να πάω να το κάνω κ περιμένω πως και πως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα!!ποσσο βάρος πήραν τα μωράκια σας τον πρώτο μήνα θηλασμού όσες το κάνουν αποκλειστικα;;εμάς μα είπε να τον αφήνω παραπάνω στο στήθος...Ηθελε να πάρουμε ένα Τσικ παραπάνω..και μια ώρα να τον αφήσω δεν το αφήνει μόνος γιατί στο ενδιάμεσο πιπιλαει κοιμάται..και τον ξυπνάω χαϊδεύοντας τον..

38ημερων ήταν 4.880 και γεννήθηκε 2.820! 2κιλα σε κάτι παραπάνω από μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Κι εμεις μολις το καναμε! Εμενα ο γιατρός για δέκατα μου ειπε οτι μπορει να κανει. Προς το παρόν εχουμε μονο τα τσισα στο πατωμα. Ο τζιτζιφιογκος μου δεν ειναι πλεον τζιτζιφιογκος. 4610 κιλα και 58 εκατοστα 😯

 

Περαστικα σας! Μην ανησυχείς, το περναει σχεδόν ασυμπτωματικα 💪

 

Και σου τα έστειλαν καταλαθος; 🤔

 

Εμενα σταθερη δεν είχε ερθει ποτε για 13 χρόνια 😆

Εμένα ή μου ερχόταν στις 31 ή στις 32 την λέω σταθερή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εμένα ή μου ερχόταν στις 31 ή στις 32 την λέω σταθερή!!!!

Εσυ καλα κανεις και την λες σταθερη, εμενα η στις 35 η στις 45 η στις 60 οποτε οχι 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εσυ καλα κανεις και την λες σταθερη, εμενα η στις 35 η στις 45 η στις 60 οποτε οχι 😝

 Ε σίγουρα δεν την λες σταθερή την δική σου! Τι άγχος και αυτό να μην ξέρεις πότε θα χρειαστείς σερβιετα!!! Χαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το έκανα το εμβόλιο την 2η δόση συγκεκριμένα την Πέμπτη. Γενικά εμείς είμαστε συνέχεια έξω και έχω συνέχεια κόσμο σπίτι.. Οπότε δεν ήθελα να το ρισκάρω. Το μωρό κοντεύει 3 μηνών και ήδη εχει πάει σε γάμους μέχρι τα ξημερώματα σε κρεβάτι για άπειρους καφέδες θάλασσα διακοπές. Τώρα μόνο που έχω κατι γενέθλια σε κλειστό χώρο δε θα τον πάρω. 

Στον εμβόλιο έκλαψε αφού το κάναμε και σταμάτησε να κλαίει όταν τον έβαλα στο στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Το εμβόλιο το κάνατε όσες γεννησατε; μου είπε η παιδιατρος να περιμένω λίγο.. Δεν μπορώ να πάω πουθενά 😂

Ρώτησα την μαια και την παιδιατρο και πηγα και εκανα της Pfizer μην φανταστείς αναγκαστικά πηγα για να μπορώ να δουλέψω εχω την δεύτερη δοση στις 1 του μηνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
    • Καλημέρα κορίτσια!! με το καλό κορίτσι μου καλή αρχή και αυτήν η φορά να είναι η τυχερη σου 🙏
    • Είναι να έχεις την κάμερα στο χέρι όλη την ώρα για να μείνουν οι συζητήσεις 😂😂😂 νομίζω είναι η πιο ωραία τους ηλικία…. Γιατί καταλαβαίνουν και αυτά ότι επικοινωνούν και προσπαθούν να μας εντυπωσιάσουν κάθε μέρα και πιο πολύ! Ε μωρέ και καβγάδες στο παιχνίδι είναι…εμένα μαλώνει με τον άντρα μου.,, μαμά ο μπαμπάς μου είπε αυτό μαμά ο μπαμπάς δεν μ αφήνει να πάρω το παιχνίδι… ειλικρινά νομίζω ο άντρας μου έγινε πιο μικρός από το παιδάκι μας 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...