Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμένα πάντως που είναι μπαμπατσικο μωρό (γεννήθηκε 3.030 και ήταν ηδη 4.400 την προηγούμενη βδομάδα,δλδ έβαλε σε ένα μήνα περίπου 1,5 κιλο)  έχει τύχει να κοιμηθεί και 6 ώρες συνεχόμενες το βράδυ 🧿🧿🧿!! Οπότε δεν χρειάστηκε να μου πει καν να την ξυπνάω για να φαει. Τη μέρα βέβαια ,ξυπνάει ανά 3-4 ώρες ! Φυσικά δε ξέρω αν παίζει ρόλο και ότι δεν θηλάζουμε ! Μεθαύριο σαραντιζουμε!

Δεν εχεις συγκεκριμενες ωρες που την ταιζεις με το ξενο; Οποτε ξυπναει; Εμενα μου ειχε πει 6 γεύματα κάθε 4 ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εμεις εχουμε το ιδιο πρόγραμμα 8-12-4 κι εγω τον ξυπναω είναι υπναρας 🤩 Αλλα επειδη πριν κοιμαται μου κανει και τα κακα την ωρα που τρωει 🤣 Ποτε θα μας πει λες να μην τα ξυπναμε πια; 🤔

 

Το μωρο πρεπει να στέκεται οπως ειναι στην αγκαλιά και οχι να κρέμεται, δηλαδή τα γόνατα να ειναι πανω απο τα ισχία και να μην εχει σκληρή/άκαμπτη πλατη.

Αυτός είναι ε?

Screenshot_2021-09-16-19-43-02-076_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Άυπνη όλη νύχτα. Μπήκαμε 8η εβδομάδα ν φανταστώ πως είναι σε αλμα? Εμείς είμαστε σε αλμα από όταν γυρίσαμε σπίτι 😂😂

@Diana_caterina σε έχει βλέψει? Είναι καλός? Εύκολος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Άυπνη όλη νύχτα. Μπήκαμε 8η εβδομάδα ν φανταστώ πως είναι σε αλμα? Εμείς είμαστε σε αλμα από όταν γυρίσαμε σπίτι 😂😂

@Diana_caterina σε έχει βλέψει? Είναι καλός? Εύκολος?

Υπομονή! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μέχρι και το προχθεσινή βράδυ θηλάζε ακατάπαυστα μέχρι το χάραμα και από τη νύστα μου κουτουλουσα. Απόψε κοιμήθηκε επιτέλους από τις 2 μέχρι τις 7 με κάποια ενδιάμεσα διάλειμματα για θηλασμό, αλλά σύντομα σε διάρκεια και μετά ξανά κοιμόμασταν. Την έχω βάλει δίπλα μου στο κρεβάτι για να με νιώθει και για να πηγαίνει να θηλάζει άμεσα και να μπορώ ν κοιμάμαι κι εγώ.. Κάπως.. Σήμερα κλείνουμε μήνα! Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό που κοιμήθηκε σχεδόν 5 ώρες ή ει αι τυχαίο. Πάντως κι ο γιος μου σε αυτή την ηλικία κοιμήθηκε πρώτη φορά 5ωρες σερί. (Βέβαια δεν κοιμόταν έτσι κάθε βράδυ, μην κακομαθαινουμε κιόλας... 😁😂) Από τον 3ο μήνα όμως κοιμόταν όλη τη νύχτα εκείνος. Ήταν υπναρας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Υπομονή! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μέχρι και το προχθεσινή βράδυ θηλάζε ακατάπαυστα μέχρι το χάραμα και από τη νύστα μου κουτουλουσα. Απόψε κοιμήθηκε επιτέλους από τις 2 μέχρι τις 7 με κάποια ενδιάμεσα διάλειμματα για θηλασμό, αλλά σύντομα σε διάρκεια και μετά ξανά κοιμόμασταν. Την έχω βάλει δίπλα μου στο κρεβάτι για να με νιώθει και για να πηγαίνει να θηλάζει άμεσα και να μπορώ ν κοιμάμαι κι εγώ.. Κάπως.. Σήμερα κλείνουμε μήνα! Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό που κοιμήθηκε σχεδόν 5 ώρες ή ει αι τυχαίο. Πάντως κι ο γιος μου σε αυτή την ηλικία κοιμήθηκε πρώτη φορά 5ωρες σερί. (Βέβαια δεν κοιμόταν έτσι κάθε βράδυ, μην κακομαθαινουμε κιόλας... 😁😂) Από τον 3ο μήνα όμως κοιμόταν όλη τη νύχτα εκείνος. Ήταν υπναρας.. 

Και εγώ δίπλα μου τον έχω στο λίκνο ανοιχτό. Μέχρι 3 ώρες σερί έχουμε κοιμηθεί τώρα πάει κ αυτό.

Έχουμε κ την παλινδρόμηση και ίσως από τι έχω διαβάσει γι'αυτό είναι τόσο ανήσυχος.ευχομαι να περάσει γρήγορα. Νιώθω εξάντληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Δεν εχεις συγκεκριμενες ωρες που την ταιζεις με το ξενο; Οποτε ξυπναει; Εμενα μου ειχε πει 6 γεύματα κάθε 4 ωρες.

Ξεκινήσαμε δίνοντας και ξένο και δικό μου από αντλήσεις και το παλεύαμε και να θηλάσουμε ! Οπότε το πρόγραμμα ήταν ότι να ναι όμως και πάλι το νωρίτερο στο 2ωρο να ξυπνούσε για φαι! Τώρα μετά τους κολικούς που δίνω ξένο αποκλειστικά,όχι δε μου είπε κάτι , όποτε πεινάει! Ίσως δεν δίνει βάση επειδή το παιδι παίρνει βάρος πολύ ικανοποιητικά!! Εσένα πόσο βάρος έχει πάρει ;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εμένα ο δικός μου τα βράδια ξυπνάει ανά 3 ώρες κ ελάχιστες φορές ανά 4. Η αλήθεια είναι ότι έστω κ μια ώρα παραπάνω που κοιμάμαι ξεκουράζομαι κάπως καλυτερα. Ελπίζω μετά τον 3ο μήνα να κοιμηθούμε περισσότερο. Επίσης, ενώ μέχρι τις 8 το βράδυ συνήθως κοιμάται 2 ώρες, ξυπνάει, θηλάζει, καθόμαστε λίγο κ κοιμάται ξανά, μετά τις 8 κοιμάται για βράδυ 12:30 με 1. Εννοείται ότι έχει υπερένταση όσο μένει ξύπνιος. 

Αχ, αντε να στρώσουν λίγο 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ξεκινήσαμε δίνοντας και ξένο και δικό μου από αντλήσεις και το παλεύαμε και να θηλάσουμε ! Οπότε το πρόγραμμα ήταν ότι να ναι όμως και πάλι το νωρίτερο στο 2ωρο να ξυπνούσε για φαι! Τώρα μετά τους κολικούς που δίνω ξένο αποκλειστικά,όχι δε μου είπε κάτι , όποτε πεινάει! Ίσως δεν δίνει βάση επειδή το παιδι παίρνει βάρος πολύ ικανοποιητικά!! Εσένα πόσο βάρος έχει πάρει ;;;

 

Κι εμενα στον μηνα ειχε παρει 1 κιλο και τωρα την αλλη βδομάδα που κλεινει 2 μηνες θα τον ζυγισει παλι αλλα τον βλεπω που παιρνει. Με το μπιμπερό ομως δεν ειναι οπως με το στηθος που πινει οσο θελει. Γι αυτο θελω να εχω πρόγραμμα και όχι να του δινω ενα μπουκάλι καθε φορα που κλαιει γιατι μπορει να κλαιει και για αλλο λογο 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Κι εμενα στον μηνα ειχε παρει 1 κιλο και τωρα την αλλη βδομάδα που κλεινει 2 μηνες θα τον ζυγισει παλι αλλα τον βλεπω που παιρνει. Με το μπιμπερό ομως δεν ειναι οπως με το στηθος που πινει οσο θελει. Γι αυτο θελω να εχω πρόγραμμα και όχι να του δινω ενα μπουκάλι καθε φορα που κλαιει γιατι μπορει να κλαιει και για αλλο λογο 🤔

Δεν του δίνεις ανά 3 ώρες πχ κάποια ml; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Άυπνη όλη νύχτα. Μπήκαμε 8η εβδομάδα ν φανταστώ πως είναι σε αλμα? Εμείς είμαστε σε αλμα από όταν γυρίσαμε σπίτι 😂😂

@Diana_caterina σε έχει βλέψει? Είναι καλός? Εύκολος?

Χαχαχχα και εγω ετοιμάζομαι σιγα σιγα για το αλμα😂😅 

Ειναι μια χαρα.. Κακα τα ψέματα οταν την βαζω και κανω δουλειές σκιψιμο κλπ με πιανει η πλάτη μου 

Το υφασμα είναι καλο και εύκολο στη χρήση ειναι πολυ μακρυ και σέρνεται μεχρι να το φτιάξω.. Και ακομη εγω παλευω να τον φτιάξω για τον θηλασμό! Κατα τα αλλα ειναι σταθερος αρκει να τον δεσεις σωστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κάναμε εχθές εμβολιο όλα καλά βάρος δεν πήραμε πολύ και είμαι λίγο κάπως γιατί όλο θηλάζει όμως έδινα από ένα στήθος σε κάθε γεύμα και ίσως και δύο θηλασμους το ίδιο στήθος(Λογω υπερπαραγωγής) από σήμερα μόλις δυσανασχετεί θα τον αλλάζω στήθος! Έβαλε μόνο 500γρ είναι 6.200 3μηνων και γεννήθηκε 2.800...η παιδίατρος είπε ότι είναι πολύ καλά αλλά εγώ αγχώθηκα λιγάκι πάνες έχει πολλές! Εχθές με κατέστρεψε ενώ συνήθως θηλάζει στο 10λεπτο και στο τσακιρ κέφι 15λεπτα με το πιπιλισμα στο τέλος ε εχθές το βράδυ μάλλον τον έπιασε ανησυχία από το εμβόλιο και από τις 10παρα μέχρι τις 11παρα που τον πήρε ο ύπνος δεν έλεγε να αφήσει το στήθος ενώ κοιμόταν, Αποτέλεσμα? Προκάλεσε μια ωραία υπερπαραγωγή στο αριστερό και ξύπνησε μετά από 6 ώρες(συνήθως τόσο είναι ο πρώτος ύπνος) και ήμουν τούμπανο δεν κατάφερε με τον 5λεπτο θηλασμό πριν τον πάρει ο ύπνος να το ξεπρηξει και είναι γεμάτο κόμπους δεν κατάφερα να το βγάλω ούτε εγώ ούτε  και ο ίδιος τώρα το πρωί έτσι το έχω ακόμα πόνο δεν έχω πολύ ευτυχώς αλλα έχει παντού μπαλιτσες και βγαίνει δύσκολα! Μου έκανε και δέκατα τώρα το πρωί 37.1....πολλα είπα πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια κάναμε εχθές εμβολιο όλα καλά βάρος δεν πήραμε πολύ και είμαι λίγο κάπως γιατί όλο θηλάζει όμως έδινα από ένα στήθος σε κάθε γεύμα και ίσως και δύο θηλασμους το ίδιο στήθος(Λογω υπερπαραγωγής) από σήμερα μόλις δυσανασχετεί θα τον αλλάζω στήθος! Έβαλε μόνο 500γρ είναι 6.200 3μηνων και γεννήθηκε 2.800...η παιδίατρος είπε ότι είναι πολύ καλά αλλά εγώ αγχώθηκα λιγάκι πάνες έχει πολλές! Εχθές με κατέστρεψε ενώ συνήθως θηλάζει στο 10λεπτο και στο τσακιρ κέφι 15λεπτα με το πιπιλισμα στο τέλος ε εχθές το βράδυ μάλλον τον έπιασε ανησυχία από το εμβόλιο και από τις 10παρα μέχρι τις 11παρα που τον πήρε ο ύπνος δεν έλεγε να αφήσει το στήθος ενώ κοιμόταν, Αποτέλεσμα? Προκάλεσε μια ωραία υπερπαραγωγή στο αριστερό και ξύπνησε μετά από 6 ώρες(συνήθως τόσο είναι ο πρώτος ύπνος) και ήμουν τούμπανο δεν κατάφερε με τον 5λεπτο θηλασμό πριν τον πάρει ο ύπνος να το ξεπρηξει και είναι γεμάτο κόμπους δεν κατάφερα να το βγάλω ούτε εγώ ούτε  και ο ίδιος τώρα το πρωί έτσι το έχω ακόμα πόνο δεν έχω πολύ ευτυχώς αλλα έχει παντού μπαλιτσες και βγαίνει δύσκολα! Μου έκανε και δέκατα τώρα το πρωί 37.1....πολλα είπα πάλι

500γρ σε ένα μήνα,? Αν η αν η παιδίατρος είπε ότι είναι μία χαρά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Κορίτσι μου το βράδυ κοιμάσαι λόγω της παλινδρόμησης εμένα δεν κοιμάται ούτε το βράδυ. Θερμοκρασία αυτή δεν είναι φυσιολογική για το βρέφος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχχα και εγω ετοιμάζομαι σιγα σιγα για το αλμα😂😅 

Ειναι μια χαρα.. Κακα τα ψέματα οταν την βαζω και κανω δουλειές σκιψιμο κλπ με πιανει η πλάτη μου 

Το υφασμα είναι καλο και εύκολο στη χρήση ειναι πολυ μακρυ και σέρνεται μεχρι να το φτιάξω.. Και ακομη εγω παλευω να τον φτιάξω για τον θηλασμό! Κατα τα αλλα ειναι σταθερος αρκει να τον δεσεις σωστά 

Κατάλαβα σκέφτομαι να πάρω αυτόν γιατί δεν ξέρω αν θα κάτσει κιόλας μέσα είναι πολύ ανήσυχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

500γρ σε ένα μήνα,? Αν η αν η παιδίατρος είπε ότι είναι μία χαρά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Κορίτσι μου το βράδυ κοιμάσαι λόγω της παλινδρόμησης εμένα δεν κοιμάται ούτε το βράδυ. Θερμοκρασία αυτή δεν είναι φυσιολογική για το βρέφος?

Εμενα τώρα έχει αρχίσει να κοιμάται το βράδυ.. 2.5 μηνών.. Δεν γκρινιάζει όπως πριν και δεν βγάζει επίσης τόσο.. 

@Valxris@Valxris  δοκίμασες με ζεστό νερό;; το επαθα προχθές αλλα χωρίς δέκατα. Εκανα μασαζ με ζεστό νερό και εβγαλα γάλα και μετά θήλασε. Οταν τελείωσε έκανα κομπρεσες κρύες και όλα καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα τώρα έχει αρχίσει να κοιμάται το βράδυ.. 2.5 μηνών.. Δεν γκρινιάζει όπως πριν και δεν βγάζει επίσης τόσο.. 

@Valxris

Πόσο σου κοιμόταν πριν και πόσο τώρα? ρε συ μιλάμε για πολλή ανησυχία όλη νύχτα όλη μέρα. Η παιδίατρος Με έδωσε το infacolic βοηθάει λέει και στην παλινδρόμηση και στους κολικούς δεν έχω δει ιδιαίτερη διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Πόσο σου κοιμόταν πριν και πόσο τώρα? ρε συ μιλάμε για πολλή ανησυχία όλη νύχτα όλη μέρα. Η παιδίατρος Με έδωσε το infacolic βοηθάει λέει και στην παλινδρόμηση και στους κολικούς δεν έχω δει ιδιαίτερη διαφορά.

Πριν ξυπνούσε γιατί του ανέβαινε γάλα.. Όχι κάθε μερα.. Αλλα αρκετές φορές επίσης είχε αέρια και ξυπνούσε σα να πονάει. Τώρα κάνει εναν ύπνο 9 με 2 και μετα ανα 2.5 με 3 ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω βοήθεια από τους άντρες σας έχετε? Και αν έχετε τι είδους βοήθεια? Με ποιον τρόπο σας βοηθανε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πριν ξυπνούσε γιατί του ανέβαινε γάλα.. Όχι κάθε μερα.. Αλλα αρκετές φορές επίσης είχε αέρια και ξυπνούσε σα να πονάει. Τώρα κάνει εναν ύπνο 9 με 2 και μετα ανα 2.5 με 3 ώρες 

Κατάλαβα όχι εμένα όλο το 24ωρο κάνει ένα 3ωρο η πλέον 2ωρο ύπνο . Δεν ξέρω έχω αρχίζει κ απελπίζονται.δεν ξέρω τι φταίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω βοήθεια από τους άντρες σας έχετε? Και αν έχετε τι είδους βοήθεια? Με ποιον τρόπο σας βοηθανε? 

Δεν θεωρώ πως έχω κάποια βοήθεια να πω την αλήθεια μόνο στο μαγειρεμα κάποιες μέρες κ να κρατήσει τον μπέμπη λίγο να κάνω μπάνιο αυτά. Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω βοήθεια από τους άντρες σας έχετε? Και αν έχετε τι είδους βοήθεια? Με ποιον τρόπο σας βοηθανε? 

Εμενα ασχολείται πάρα πολύ με την κόρη μας όταν δεν είναι στη δουλειά, οπότε είναι μοιρασμένα τα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Δεν του δίνεις ανά 3 ώρες πχ κάποια ml; 

Ναι του δινω ανα 4 ωρες 150 ml. Την ημερα το ζηταει οταν παει η ωρα ομως, ενω το βραδυ τον ξυπναω εγω. Θα ρωτησω τον παιδίατρο τωρα που θα μπει στον 3ο μηνα αμα μπορω να του δινω 180 και να του κοψω ενα γευμα το βραδυ αφου δεν ξυπναει μονος του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω βοήθεια από τους άντρες σας έχετε? Και αν έχετε τι είδους βοήθεια? Με ποιον τρόπο σας βοηθανε? 

Ο δικος μου βοηθαει. Οχι τοσο με το μωρο, δηλαδη θα το κρατησει οταν εγω δεν μπορω αλλα δεν το ταιζει ουτε το αλλαζει. Ομως κανει πολλες παραπανω δουλειες απο οτι πριν που εκανα εγω τα περισσότερα. Βαζει σκουπα, απλωνει τα ρούχα, παει για ψωνια μονος του... δεν εχω παράπονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

500γρ σε ένα μήνα,? Αν η αν η παιδίατρος είπε ότι είναι μία χαρά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Κορίτσι μου το βράδυ κοιμάσαι λόγω της παλινδρόμησης εμένα δεν κοιμάται ούτε το βράδυ. Θερμοκρασία αυτή δεν είναι φυσιολογική για το βρέφος?

Ναι 500 σε ένα μήνα είπε είναι μια χαρά!!! Το βράδυ είναι οι μόνες ώρες που κοιμάται αλλά έχει εξαντληθεί όλη την ημέρα και πέφτει κουρασμένος!!! Η φυσιολογική του είναι 36.7 περίπου οπότε τα θεωρώ δέκατα λόγω εμβολίου!!!!

@Clairy. Δεν έκανε τίποτα το έκανα και ενώ έβγαινε γάλα το έβγαλα με το χερι αλλά μιλάμε για πολύ γάλα γύρω στα 200-300 μλ αυτό  εξακολουθούσε να είναι πρησμένο το ίδιο άρα έβγαινε από τους γύρω αδένες πήγα στον γυναικολόγο φραγμενος εσωτερικός αδένας και μαστίτιδα ξεκινάω αντίβιωση το απόγευμα και χάπι για να μην αναπτυχθει μύκητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...