Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Και μενα ετσι ηταν😂 μετα τον 5ο 6ο ξεκίνησε να συμμετεχει.. Εξοικειωθηκε με την κοιλιά αμα κλωτσησει θα την νιωσει, θα κανει κανένα αστείο. Θέλοντας και μη ξεκινησε να βοηθαει και στην αγορα μεταφορα και φτιαξιμο στα πράγματα της μπεμπας 😂 δεν απαιτώ να κάνει μαθήματα γιατι δουλεύει πολλες ωρες πιστεύω ότι θα τα μαθει στην πραξη αφου φρικαρει καμια δυο φορες θα ειμαι εκει διπλα με μια κάμερα εγω να σκασω στα γελια😂😂😂

Είναι μια άποψη κ αυτή 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Είναι μια άποψη κ αυτή 🤣🤣🤣🤣

Γενικα οι άντρες είναι στον κοσμο τους θα το καταλαβουν αφου γεννηθει το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ θα γεννήσω ΙΑΣΩ. Η δικιά μου η μαια είναι η ξαδέρφη μου η οποία ζει μακριά και ό,τι κάνουμε κάνουμε μέσω webex.Ο γιατρός μου δεν έχει κάποια συγκεκριμένη μέρα ούτε θέλει δίπλα του συγκεκριμένη, Οπότε οποίες μαιες τύχει να είναι εκεί...

Στο ΙΑΣΩ ο συνοδός μπαίνει και δεν βγαίνει οποτε οσύζυγος θα είναι συνέχεια. Οπότε ελπίζω να να βοηθήσει και αυτός από την αρχή.

Θα κάνεις rooming in; Γιατί και πάλι μαία μου είπε ότι είναι καλό για να πας έτοιμη στο σπίτι... Μου φαίνονται βουνό όλα αυτά ,αλήθεια!

Ναι λέω να κάνω. Από τη μια θα ήθελα να ισχύει το ίδιο κ στο Γαία (δεν έχω παρει ακόμα τηλέφωνο να ρωτήσω) αλλά από την αλλη σκέφτομαι ότι θα φρικάρει 3 μερες μέσα ο κακομοίρης. Θα δείξει... Στο Ιασώ έχουν 3κλινα ή τα έχουν κάνει 2κλινα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα ενδιαφέρεται γενικά αλλά θα ήθελα να συμμετέχει λίγο πιο ενεργά σε κάποια πράγματα πχ να παρακολουθήσει κανένα μάθημα όπως για την περιποιηση πχ. Όταν του το λέω μου απαντάει ότι θα του τα μάθω όλα εγώ 🤣

Το ξεκαθαρισες, ε; κ πως το πηραν;

Κι έμενα έτσι μου λεει!😁😁😁

Πώς το πήραν;Δεν είπαν τίποτα.. διότι επέλεξαν να προσέχουν και εγγόνια ενώ είμαι ετοιμογεννη και δεν θέλουν να έρχονται για βοήθεια αλλά για επίσκεψη..οπότε μούγκα!!😊😊😊Ζούμε μεγάλες στιγμές!😁😁

Κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα και λόγω κόβιντ που γίνεται χαμός εκεί που θα έχεις νεογέννητο μωράκι που είναι ευπαθές. Ό,τι θέλετε εσείς θα κάνετε! Εμείς είπαμε έξω όλοι!!😅😅Αναρχία!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γενικα οι άντρες είναι στον κοσμο τους θα το καταλαβουν αφου γεννηθει το μωρο

🤣😆😆😆😆😆🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Ναι λέω να κάνω. Από τη μια θα ήθελα να ισχύει το ίδιο κ στο Γαία (δεν έχω παρει ακόμα τηλέφωνο να ρωτήσω) αλλά από την αλλη σκέφτομαι ότι θα φρικάρει 3 μερες μέσα ο κακομοίρης. Θα δείξει... Στο Ιασώ έχουν 3κλινα ή τα έχουν κάνει 2κλινα;

Μόνο δίκλινα - μονοκλινα.Εμεις θα πάμε σε μονοκλινο με Δεν έχει μεγάλη διαφορά και επειδή από πράγματα μας έδωσαν τα πάντα. Είπαμε ότι πες ότι περνάμε το κρεβάτι! Θα είμαστε μόνοι μας οπότε και τουαλέτα θα είναι καθαρή και όλα αυτά.. χωρίς να φοβάσαι για τον κόβιντ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Κι έμενα έτσι μου λεει!😁😁😁

Πώς το πήραν;Δεν είπαν τίποτα.. διότι επέλεξαν να προσέχουν και εγγόνια ενώ είμαι ετοιμογεννη και δεν θέλουν να έρχονται για βοήθεια αλλά για επίσκεψη..οπότε μούγκα!!😊😊😊Ζούμε μεγάλες στιγμές!😁😁

Κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα και λόγω κόβιντ που γίνεται χαμός εκεί που θα έχεις νεογέννητο μωράκι που είναι ευπαθές. Ό,τι θέλετε εσείς θα κάνετε! Εμείς είπαμε έξω όλοι!!😅😅Αναρχία!!

 

Χαχαχα... Γέλασα με το έξω όλοι!!! Αναρχία!!! 

Και εμείς έχουμε κάνει μια συζήτηση με τον άντρα μου κ έχουμε αποφασίσει κάποια πραγματα αλλά δεν τα έχουμε ανακοινώσει ακόμα. Τους τα κρατάμε για έκπληξη! Θα ενθουσιαστουν σίγουρα αλλά θα συμβιβαστούν (ελπίζω). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γενικα οι άντρες είναι στον κοσμο τους θα το καταλαβουν αφου γεννηθει το μωρο

Πολύ ωραία. Με παρηγορείτε που νομίζα ότι είναι μόνο οδικός μου έτσι0!!😊😊😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Μόνο δίκλινα - μονοκλινα.Εμεις θα πάμε σε μονοκλινο με Δεν έχει μεγάλη διαφορά και επειδή από πράγματα μας έδωσαν τα πάντα. Είπαμε ότι πες ότι περνάμε το κρεβάτι! Θα είμαστε μόνοι μας οπότε και τουαλέτα θα είναι καθαρή και όλα αυτά.. χωρίς να φοβάσαι για τον κόβιντ...

Εντάξει θα είσαστε πολυ άνετα τότε 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Βγήκε, ε; εγώ δεν το έχω πειραξει ακόμα... Φοβάμαι 😛

🤪🤪🤪 Μου λέει πάτα ελαφρώς γύρω από τη θηλή κ βγήκε λίγο πρωτογαλα,ημιδιαφανές!!!είναι λίγο σοκ!!😅😅δοκίμασε απαλά,μη φοβάσαι απλώς θα βγει λίγο...τι είναι η φύση...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εδωσα σύρμα στην μαμα μου να δωσει ανακοινωθέν οτι μεχρι τα σαράντα μακρια απο το μωρο και ύστερα ενας ένας... Πιο πολύ για να βρούμε τους ρυθμούς μας.. Απο την μερια του άντρα μου είναι νορμαλ άνθρωποι ήσυχοι θα την δειξω νωρίτερα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

🤪🤪🤪 Μου λέει πάτα ελαφρώς γύρω από τη θηλή κ βγήκε λίγο πρωτογαλα,ημιδιαφανές!!!είναι λίγο σοκ!!😅😅δοκίμασε απαλά,μη φοβάσαι απλώς θα βγει λίγο...τι είναι η φύση...!!

Όντως ;😳😳😳😳😳 

Φοβάμαι 😭 μετα σταμάτησε να τρέχει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχα... Γέλασα με το έξω όλοι!!! Αναρχία!!! 

Και εμείς έχουμε κάνει μια συζήτηση με τον άντρα μου κ έχουμε αποφασίσει κάποια πραγματα αλλά δεν τα έχουμε ανακοινώσει ακόμα. Τους τα κρατάμε για έκπληξη! Θα ενθουσιαστουν σίγουρα αλλά θα συμβιβαστούν (ελπίζω). 

Αν κάποιος μπορεί να σου δώσει πρακτική βοήθεια πχ φαγητό μαγειρεμένο, πλυντήρια , σιδερώματα,καθάρισμα μπάνιου πχ να την δεχτείς με χαρά αλλά και προσοχή.Μασκες κλπ.αν είναι για επισκέψεις...όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

🤪🤪🤪 Μου λέει πάτα ελαφρώς γύρω από τη θηλή κ βγήκε λίγο πρωτογαλα,ημιδιαφανές!!!είναι λίγο σοκ!!😅😅δοκίμασε απαλά,μη φοβάσαι απλώς θα βγει λίγο...τι είναι η φύση...!!

Μεγάλο σοκ θα μου φανεί 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω εδωσα σύρμα στην μαμα μου να δωσει ανακοινωθέν οτι μεχρι τα σαράντα μακρια απο το μωρο και ύστερα ενας ένας... Πιο πολύ για να βρούμε τους ρυθμούς μας.. Απο την μερια του άντρα μου είναι νορμαλ άνθρωποι ήσυχοι θα την δειξω νωρίτερα 😂😂😂

Θα γίνουν νωρίτερα τα αποκαλυπτήρια, Ε;;;; 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Όντως ;😳😳😳😳😳 

Φοβάμαι 😭 μετα σταμάτησε να τρέχει; 

Χαχαχα..δεν θα βγει σιντριβάνι,δύο σταγονιτσες θα βγουν...δεν τρέχει από την αρχή πολύ.Εγω να σου πω χάρηκα κιόλας γιατί είμαι αισιόδοξη ότι θα θηλάσω!!!!😊

Μη φοβάσαι σου μιλάω εγώ που φοβάμαι να μου πάρουν αίμα.Τωρα το χαχοξεπερασα με τις τόσες λήψεις που κάναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Αν κάποιος μπορεί να σου δώσει πρακτική βοήθεια πχ φαγητό μαγειρεμένο, πλυντήρια , σιδερώματα,καθάρισμα μπάνιου πχ να την δεχτείς με χαρά αλλά και προσοχή.Μασκες κλπ.αν είναι για επισκέψεις...όχι...

Το θέμα είναι ότι λένε εμείς θελουμε  να βοηθήσουμε αλλά επειδή τους ξέρω θα είναι καθαρά επίσκεψη κ κριτική αν τους βάλω μέσα. Ας φέρουν το φαγητό στην πορτα 🤣 Γι αυτό θέλω να το ξεκοψουμε... Κ ελπίζω να το πει κ η παιδίατρος 😛 εννοείται ότι θα είμαι παρα πολυ αυστηρή για μάσκες κλπ κ δε θα δώσω το μωρό αγκαλιά. Να κάνουν υπομονή, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο όσο ξινή κ αν φαίνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Θα γίνουν νωρίτερα τα αποκαλυπτήρια, Ε;;;; 🤣🤣🤣🤣

Ναι μένουν κοντά εχουν και αυλη οπότε εξω στο τραπεζάκι μια χαρα! Δοξα το θεό πετυχα διαμάντια.. Υπερβολικοι ο ενας με το φαι και ο άλλος αν τον πιασουν οι αποψεις του.. Αλλα μεγαλωσαν αλλιως.. Είναι πολυ πιο ησυχοι ομως απο τους δικους μου. Εμενα το σοι μου απαξ και μαζευτει τσακώνονται 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μεγάλο σοκ θα μου φανεί 🤣

Κι εγώ σοκαρίστηκα αλλά χάρηκα κιόλας γιατί σημαίνει ότι προχωράνε όλα όπως προβλέπει η φύση,αυτό δεν θέλουμε;;😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Το θέμα είναι ότι λένε εμείς θελουμε  να βοηθήσουμε αλλά επειδή τους ξέρω θα είναι καθαρά επίσκεψη κ κριτική αν τους βάλω μέσα. Ας φέρουν το φαγητό στην πορτα 🤣 Γι αυτό θέλω να το ξεκοψουμε... Κ ελπίζω να το πει κ η παιδίατρος 😛 εννοείται ότι θα είμαι παρα πολυ αυστηρή για μάσκες κλπ κ δε θα δώσω το μωρό αγκαλιά. Να κάνουν υπομονή, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο όσο ξινή κ αν φαίνομαι.

Έτσι πρέπει .Οι παιδίατροι θα πουν έξω!!!κ να μην το πουν θα πεις ότι το είπαν!!χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι μένουν κοντά εχουν και αυλη οπότε εξω στο τραπεζάκι μια χαρα! Δοξα το θεό πετυχα διαμάντια.. Υπερβολικοι ο ενας με το φαι και ο άλλος αν τον πιασουν οι αποψεις του.. Αλλα μεγαλωσαν αλλιως.. Είναι πολυ πιο ησυχοι ομως απο τους δικους μου. Εμενα το σοι μου απαξ και μαζευτει τσακώνονται 😂 

Μπράβο σου που αναγνωρίζεις ότι μεγάλωσαν αλλιώς. Εμένα όταν με εκνευρίζουν ξεχνάω τα παντα κ θολώνω. 🤣 φαντάζομαι όμως πως κ εσυ δε θα πας την μπεμπα από τις πρώτες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μιντόρι είπε:

Έτσι πρέπει .Οι παιδίατροι θα πουν έξω!!!κ να μην το πουν θα πεις ότι το είπαν!!χεχε

Εμας πάντως οταν γεννησε η κουνιαδα μου μας βαλανε να κανουμε το εμβόλιο της γριπης πρωτου την δουμε😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κι εγώ σοκαρίστηκα αλλά χάρηκα κιόλας γιατί σημαίνει ότι προχωράνε όλα όπως προβλέπει η φύση,αυτό δεν θέλουμε;;😊

Σωστά αλλά να ρε παιδί μου φοβάμαι ακόμα. Εν τω μεταξύ σήμερα μπήκα 38η εβδομάδα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και μενα ετσι ηταν😂 μετα τον 5ο 6ο ξεκίνησε να συμμετεχει.. Εξοικειωθηκε με την κοιλιά αμα κλωτσησει θα την νιωσει, θα κανει κανένα αστείο. Θέλοντας και μη ξεκινησε να βοηθαει και στην αγορα μεταφορα και φτιαξιμο στα πράγματα της μπεμπας 😂 δεν απαιτώ να κάνει μαθήματα γιατι δουλεύει πολλες ωρες πιστεύω ότι θα τα μαθει στην πραξη αφου φρικαρει καμια δυο φορες θα ειμαι εκει διπλα με μια κάμερα εγω να σκασω στα γελια😂😂😂

Κι εμείς στα ίδια επίπεδα βρισκόμαστε!!θα μπουν στον χορό κ αυτοί οι καημένοι!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Μπράβο σου που αναγνωρίζεις ότι μεγάλωσαν αλλιώς. Εμένα όταν με εκνευρίζουν ξεχνάω τα παντα κ θολώνω. 🤣 φαντάζομαι όμως πως κ εσυ δε θα πας την μπεμπα από τις πρώτες μέρες.

Οχι εννοείται ειναι πολυ ευαισθητα τον πρωτο καιρο! Θα αφησω να περάσουν 2-3 βδομάδες αναλόγως ποσο θα αντέξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...