Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ναι παίρνω από τον 4ο ! Έχω απορία ποτέ το σταματάνε. Γενικά ασβέστιο σίδηρο όλα.

Το μαγνήσιο θα στο κόψει σίγουρα μόλις μπεις στον μήνα σου. Εμένα έτσι μου είχε πει αλλά εγώ το έχω σταματήσει αφού δεν έχω καθόλου συσπάσεις. Τον σίδηρο μετά τη γέννα αλλά αφού μου ανέβηκε ο αιματοκρίτης το σταμάτησα κι αυτό γιατί είχε χάλια γεύση και συνεχίζω μόνο λίγο φυλλικο γιατί βοηθάει κι αυτό στον αιματοκρίτη. Ασβέστιο εμένα δε μου έγραψε ποτέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 9 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλότυχος να είναι ❤️❤️ είσαι καλά εσύ;; πόσα κιλάκια βγήκε; 

Ευχαριστώ κοριτσι μου...μικρούλης μας βγήκε 2.820...εγωωειμαι μια χαρά από τις 2:15που ήρθα στο δωμάτιο σηκώθηκα απευθείας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Μπράβο κοριτσάρα!!! Γερό κ ευτυχισμένο να είναι το αντράκι σου!!! Εύχομαι κ για σένα μια γρήγορη ανάρρωση! ❤❤❤❤

Ευχαριστώ κορίτσι μου για τις ευχές με το καλό και σε εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Παναγίτσα μου! 😅 Έχω αρχίσει ήδη να τρομαζω... 😬  

@Valxrisσυγχαρητήρια, να σου ζήσει ο παίδαρος σου, πάντα ευτυχισμένος να είναι και υγιής και καλή ανάρρωση και σε σένα. Πολύ χαίρομαι που ξεμπερδεψες έτσι εύκολα! Επισκληριδιο δεν έκανες; 

Επισκληριδιο τάχα κάναμε μια δόση στις 11.. μισή ώρα κράτησε η επιρροια και γέννησα στις 2και τα αισθάνθηκα όλα κανονικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

@Valxrisολη την τύχη και την υγεία του κόσμου να χετε😊

Ευχαριστώ κορίτσι μου με το καλό να πάνε όλα σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Το μαγνήσιο θα στο κόψει σίγουρα μόλις μπεις στον μήνα σου. Εμένα έτσι μου είχε πει αλλά εγώ το έχω σταματήσει αφού δεν έχω καθόλου συσπάσεις. Τον σίδηρο μετά τη γέννα αλλά αφού μου ανέβηκε ο αιματοκρίτης το σταμάτησα κι αυτό γιατί είχε χάλια γεύση και συνεχίζω μόνο λίγο φυλλικο γιατί βοηθάει κι αυτό στον αιματοκρίτη. Ασβέστιο εμένα δε μου έγραψε ποτέ. 

Καλημέρα κοριτσι μ! εμένα έπεσε κιαλλο ο αιματοκρίτης κ η φεριτινη πρέπει να πίνω 2 !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα οδοντίατρο και μου εδωσαν να συμπληρώσω κατι εντυπα και εγραψα για το salospir ηρθε η κοπέλα και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να ρωτησω τον γιατρό πριν γεννησω αν ειναι να το σταματήσουμε γιατι εκείνη τελικα δεν μπορεσε να κανει επισκληριδιο λογω του salospir! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ηρθα οδοντίατρο και μου εδωσαν να συμπληρώσω κατι εντυπα και εγραψα για το salospir ηρθε η κοπέλα και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να ρωτησω τον γιατρό πριν γεννησω αν ειναι να το σταματήσουμε γιατι εκείνη τελικα δεν μπορεσε να κανει επισκληριδιο λογω του salospir! 

Nαι υσχυει πρέπει να το σταματήσεις ένα διάστημα πριν . Από τι διάβασα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα σηκώθηκα με πολύ βαρύ κεφάλι, νιώθω πρησμενη παντού, αδύναμη και +1,3 κιλά μέσα σε 2 μέρες.... Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο? Πιστεύετε ότι πρέπει να το αναφέρω στο γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα! Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 5μιση με έναν πόνο στο διάφραγμα ή στο στομάχι δεν μπορώ να ξεχωρίσω. Ειδικά αν πάρω βαθιά ανάσα υποφέρω 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ηρθα οδοντίατρο και μου εδωσαν να συμπληρώσω κατι εντυπα και εγραψα για το salospir ηρθε η κοπέλα και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να ρωτησω τον γιατρό πριν γεννησω αν ειναι να το σταματήσουμε γιατι εκείνη τελικα δεν μπορεσε να κανει επισκληριδιο λογω του salospir! 

Το salospir θα στο σταματήσει όταν μπεις στο μήνα σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα σηκώθηκα με πολύ βαρύ κεφάλι, νιώθω πρησμενη παντού, αδύναμη και +1,3 κιλά μέσα σε 2 μέρες.... Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο? Πιστεύετε ότι πρέπει να το αναφέρω στο γιατρό?

Είναι πρησμένα τα πόδια σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όχι ιδιαίτερα, δε θα το έλεγα. 

Τοτε δεν πιστεύω να είναι κάτι.. Ίσως κατακράτηση. Εγώ όταν δεν είμαι σίγουρη αν πρέπει να ενημερώσω τον γιατρό του στέλνω μήνυμα. Και του λεω ότι έχω αυτό σας ενημερώνω απλά γιατί δεν ξέρω αν είναι κάτι που έχει σημασία 🤣 και ανάλογο μου στέλνει μήνυμα ή με παίρνει τηλ.. 

Εγώ σήμερα έβγαλα σήμερα μια βλεννη αρκετά διαφορετικό χρώμα.. Η καλλιέργεια μου ήταν εντάξει που έκανα. Είχα μυκητες μόνο που έκανα θεραπεια. Και λέω λες να είναι η τελραχ βλεννη που πέφτει σιγά σιγά; αλλά δε θα έπρεπε να είχα και λίγο αίμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τοτε δεν πιστεύω να είναι κάτι.. Ίσως κατακράτηση. Εγώ όταν δεν είμαι σίγουρη αν πρέπει να ενημερώσω τον γιατρό του στέλνω μήνυμα. Και του λεω ότι έχω αυτό σας ενημερώνω απλά γιατί δεν ξέρω αν είναι κάτι που έχει σημασία 🤣 και ανάλογο μου στέλνει μήνυμα ή με παίρνει τηλ.. 

Εγώ σήμερα έβγαλα σήμερα μια βλεννη αρκετά διαφορετικό χρώμα.. Η καλλιέργεια μου ήταν εντάξει που έκανα. Είχα μυκητες μόνο που έκανα θεραπεια. Και λέω λες να είναι η τελραχ βλεννη που πέφτει σιγά σιγά; αλλά δε θα έπρεπε να είχα και λίγο αίμα; 

Δεν ειναι απαραίτητο να εχει αιμα αν κατάλαβα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ειναι απαραίτητο να εχει αιμα αν κατάλαβα καλά! 

Έχω γιατρο σήμερα οπότε θα του το πω... Και βλεννη να είναι νομιζω έχω αρκετό καιρό μπροστά μου 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Έχω γιατρο σήμερα οπότε θα του το πω... Και βλεννη να είναι νομιζω έχω αρκετό καιρό μπροστά μου 🤣

Να μας πεις τι σου ειπε! Η @Tweemaειχε το πωμα και γεννησε περίπου εβδομάδες αργότερα νομίζω.. Δεν εχεις μπει στον μηνα σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Να μας πεις τι σου ειπε! Η @Tweemaειχε το πωμα και γεννησε περίπου εβδομάδες αργότερα νομίζω.. Δεν εχεις μπει στον μηνα σου; 

Ναι ναι έχω μπει σήμερα είμαι 36 και 4.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ναι ναι έχω μπει σήμερα είμαι 36 και 4.. 

Τότε δεν νομίζω να χρειάζεται άγχος μπορεί να είναι το πωμα ή μπορεί και οχι να πας σήμερα στο γιατρό και να ρωτήσεις και να μας πεις αν σου είπε να ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Τότε δεν νομίζω να χρειάζεται άγχος μπορεί να είναι το πωμα ή μπορεί και οχι να πας σήμερα στο γιατρό και να ρωτήσεις και να μας πεις αν σου είπε να ανησυχείς 

Λογικά σήμερα θα με δει και κολπικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ηρθα οδοντίατρο και μου εδωσαν να συμπληρώσω κατι εντυπα και εγραψα για το salospir ηρθε η κοπέλα και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να ρωτησω τον γιατρό πριν γεννησω αν ειναι να το σταματήσουμε γιατι εκείνη τελικα δεν μπορεσε να κανει επισκληριδιο λογω του salospir! 

Εννοείται νομίζω το κόβουν όταν μπαίνεις στο μήνα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα σηκώθηκα με πολύ βαρύ κεφάλι, νιώθω πρησμενη παντού, αδύναμη και +1,3 κιλά μέσα σε 2 μέρες.... Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο? Πιστεύετε ότι πρέπει να το αναφέρω στο γιατρό?

Κατακράτηση κάνεις..... Να μετράς την πίεση σου...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Λογικά σήμερα θα με δει και κολπικα.. 

Α σε βλέπει κ κολπικά? Εμένα δεν με βλέπει.... Έχω κ εγώ αυξημένα υγρά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...