Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες κοπέλες είχατε πρώτη επιτυχημένη εξωσωματική?


Dorina

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Προσπαθώ κι εγώ να κάνω παιδάκι. Είμαι στην 4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Απλά ενημερώστε με σε πιό κέντρο πετύχατε την εγκυμοσύνη? Εγώ πήγα στο emBio, στον Θ.Παράσχο.

Κορίτσι μου καλημέρα εγώ πήγα στο assisting nature στον Πολωνό είχα ακούσει από κοντινό περιβάλλον 10 επιτυχίες με την πρώτη..και έτσι έγινε και σε μένα με την πρώτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Προσπαθώ κι εγώ να κάνω παιδάκι. Είμαι στην 4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Απλά ενημερώστε με σε πιό κέντρο πετύχατε την εγκυμοσύνη? Εγώ πήγα στο emBio, στον Θ.Παράσχο.

Έβαλες βλαστοκυστες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Προσπαθώ κι εγώ να κάνω παιδάκι. Είμαι στην 4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Απλά ενημερώστε με σε πιό κέντρο πετύχατε την εγκυμοσύνη? Εγώ πήγα στο emBio, στον Θ.Παράσχο.

Καλά θα πάνε όλα!έκανες κανονική εξωσωματικη? Η φυσικού κύκλου? 

Και εγώ στην αρχή εκεί είχα πάει αλλά δεν μου έκατσε καλα και πήγα σε άλλο κέντρο το οποίο ήταν πιο μικρό αλλά με πρόσεξαν πολύ και έχω θετικό αποτέλεσμα ευτυχώς! Δεν ξέρω αν κάνει να αναφέρω το όνομα! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να πιασεις με την πρώτη !ότι απορία έχεις ρώτησε μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Προσπαθώ κι εγώ να κάνω παιδάκι. Είμαι στην 4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Απλά ενημερώστε με σε πιό κέντρο πετύχατε την εγκυμοσύνη? Εγώ πήγα στο emBio, στον Θ.Παράσχο.

Βλέπω ότι όλες σου είπαν! !εγώ πήγα στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ Αθηνών. .έπιασα με την πρώτη. .δεν είχαμε πολλά θέματα όμως! Το κυριότερο θέμα ήταν ότι δεν είχα σαλπιγγες έκανα λαμπαροσκοπιση . Λίγο ο θυρεοειδής μου που τον παρακολουθω.κατά τα άλλα όλα κομπλέ! Παίζει ρόλο ο λόγος της υπογονημότητας  κ αν τα έχεις φτιάξει όλα θα είσαι κομπλέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Προσπαθώ κι εγώ να κάνω παιδάκι. Είμαι στην 4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Απλά ενημερώστε με σε πιό κέντρο πετύχατε την εγκυμοσύνη? Εγώ πήγα στο emBio, στον Θ.Παράσχο.

Γειά σου κορίτσι σου εύχομαι από καρδιάς σε λίγες μέρες μια τεράστια χοριακη ❤️❤️

Και εγώ στο emBio είμαι αλλά στον κ. Γάτο.

Περιμένω να περάσουν οι μέρες να περάσω επιτροπή ώστε να ξεκινήσουμε την διαδικασία της εξωσωματικής.

Έχω μάζεψει όλα τα χαρτιά....

Το μόνο που μου είχε μείνει ήταν ένα ακόμα σπερμοδιαγραμμα να κάνει ο σύζυγος γιατί είχαμε κάνει δύο αλλά το ένα δεν είχε γίνει σε εργαστήριο συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ.

Τελικά αποφάσισα να μην κάνει άλλο σπερμοδιαγραμμα και να πάμε στον ΕΟΠΥΥ με αυτά που έχουμε και ότι γίνει...

Μόνο το ένα έχει γίνει σε εργαστήριο συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ. 

Ο θεός βοηθός!

Όταν έμαθα ότι οι σάλπιγγες μου είναι και οι δύο βουλωμενες έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου.

Θυμάμαι να μιλάω με τον γυναικολόγο στο τηλέφωνο και να μου λέει την λέξη "εξωσωματική"... 

Γιατρέ θα τα πούμε άλλη στιγμή και του το έκλεισα του ανθρώπου στην μούρη!

Ξέσπασα σε κλάματα ...δεν μπορούσα να ηρεμήσω...!!

Που θα έβρισκα τα χρήματα...??

Πώς θα έπαιρνα τόσα φάρμακα...??

Και αν πάθαινα κάτι???

Πέρασαν οι μέρες και άρχισα εδώ να διαβάζω ιστορίες κοριτσιών και μέσα σε όλο αυτό άνοιξε αυτό το θέμα ένα από τα κορίτσια μας.

Είδα τελικά πως δεν είναι κάτι τραγικό και πως τα περισσότερα κορίτσια αν όχι όλα έμειναν εγκυουλες με την πρώτη.

Και από κει που τα είχα βάψει μαύρα άρχισα να χαίρομαι και να ανυπομονώ να έρθει η ώρα 🥰

Σας ευχαριστώ κορίτσια που μου δίνεται κουράγιο με τις ιστορίες σας♥️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Γειά σου κορίτσι σου εύχομαι από καρδιάς σε λίγες μέρες μια τεράστια χοριακη ❤️❤️

Και εγώ στο emBio είμαι αλλά στον κ. Γάτο.

Περιμένω να περάσουν οι μέρες να περάσω επιτροπή ώστε να ξεκινήσουμε την διαδικασία της εξωσωματικής.

Έχω μάζεψει όλα τα χαρτιά....

Το μόνο που μου είχε μείνει ήταν ένα ακόμα σπερμοδιαγραμμα να κάνει ο σύζυγος γιατί είχαμε κάνει δύο αλλά το ένα δεν είχε γίνει σε εργαστήριο συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ.

Τελικά αποφάσισα να μην κάνει άλλο σπερμοδιαγραμμα και να πάμε στον ΕΟΠΥΥ με αυτά που έχουμε και ότι γίνει...

Μόνο το ένα έχει γίνει σε εργαστήριο συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ. 

Ο θεός βοηθός!

Όταν έμαθα ότι οι σάλπιγγες μου είναι και οι δύο βουλωμενες έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου.

Θυμάμαι να μιλάω με τον γυναικολόγο στο τηλέφωνο και να μου λέει την λέξη "εξωσωματική"... 

Γιατρέ θα τα πούμε άλλη στιγμή και του το έκλεισα του ανθρώπου στην μούρη!

Ξέσπασα σε κλάματα ...δεν μπορούσα να ηρεμήσω...!!

Που θα έβρισκα τα χρήματα...??

Πώς θα έπαιρνα τόσα φάρμακα...??

Και αν πάθαινα κάτι???

Πέρασαν οι μέρες και άρχισα εδώ να διαβάζω ιστορίες κοριτσιών και μέσα σε όλο αυτό άνοιξε αυτό το θέμα ένα από τα κορίτσια μας.

Είδα τελικά πως δεν είναι κάτι τραγικό και πως τα περισσότερα κορίτσια αν όχι όλα έμειναν εγκυουλες με την πρώτη.

Και από κει που τα είχα βάψει μαύρα άρχισα να χαίρομαι και να ανυπομονώ να έρθει η ώρα 🥰

Σας ευχαριστώ κορίτσια που μου δίνεται κουράγιο με τις ιστορίες σας♥️

 

 

Καλησπέρα κοπέλα  μου! Ολες εδω είστε ομοιοπαθουσες! Με τα σωστά βήματα κ με καλή ψυχολογία θα πετύχεις τον στόχο σου!όταν λυνεις όλα τα προβλήματα που αφορούν το προβλήμα  σου δεν υπάρχει περίπτωση να μην πέτυχεις.πανευκολη η διαδικαδια δεν θα παιδευτεις !εύχομαι σύντομα να μάθουμε κ τα δικα σου ευχαριστα! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Από μόνη μου πήγα γιατί είναι από τα πλέον γνωστά ονόματα στην Ελλάδα, όπως άλλωστε και ο Πάντος, Μεταφέραμε 3 εμβρυάκια 3ης μέρας. Μακάρι αυτήν τη φορά να μείνουν στην κοιλίτσα μου και να μας δώσουν ευτυχία! Μακάρι να έχουμε όλες ένα θετικότατο αποτέλεσμα!

Μακάρι κοριτσι μου !!στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Καλά θα πάνε όλα!έκανες κανονική εξωσωματικη? Η φυσικού κύκλου? 

Και εγώ στην αρχή εκεί είχα πάει αλλά δεν μου έκατσε καλα και πήγα σε άλλο κέντρο το οποίο ήταν πιο μικρό αλλά με πρόσεξαν πολύ και έχω θετικό αποτέλεσμα ευτυχώς! Δεν ξέρω αν κάνει να αναφέρω το όνομα! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να πιασεις με την πρώτη !ότι απορία έχεις ρώτησε μας! 

Έκανα εξωσωματική με δωρεά ωαρίων. Είχα πάει κι εγώ σε άλλο κέντρο πριν, αλλά είχα αποτυχημένες προσπάθειες. Τώρα εύχομαι να πάνε όλα καλά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kelly3105 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα εγώ πήγα στο assisting nature στον Πολωνό είχα ακούσει από κοντινό περιβάλλον 10 επιτυχίες με την πρώτη..και έτσι έγινε και σε μένα με την πρώτη 

Πολύ χαίρομαι όταν ακούω ευχάριστα νέα! Μπράβο!!! Μακάρι να έχουμε όλες καλή τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Γειά σου κορίτσι σου εύχομαι από καρδιάς σε λίγες μέρες μια τεράστια χοριακη ❤️❤️

Και εγώ στο emBio είμαι αλλά στον κ. Γάτο.

Περιμένω να περάσουν οι μέρες να περάσω επιτροπή ώστε να ξεκινήσουμε την διαδικασία της εξωσωματικής.

Έχω μάζεψει όλα τα χαρτιά....

Το μόνο που μου είχε μείνει ήταν ένα ακόμα σπερμοδιαγραμμα να κάνει ο σύζυγος γιατί είχαμε κάνει δύο αλλά το ένα δεν είχε γίνει σε εργαστήριο συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ.

Τελικά αποφάσισα να μην κάνει άλλο σπερμοδιαγραμμα και να πάμε στον ΕΟΠΥΥ με αυτά που έχουμε και ότι γίνει...

Μόνο το ένα έχει γίνει σε εργαστήριο συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ. 

Ο θεός βοηθός!

Όταν έμαθα ότι οι σάλπιγγες μου είναι και οι δύο βουλωμενες έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου.

Θυμάμαι να μιλάω με τον γυναικολόγο στο τηλέφωνο και να μου λέει την λέξη "εξωσωματική"... 

Γιατρέ θα τα πούμε άλλη στιγμή και του το έκλεισα του ανθρώπου στην μούρη!

Ξέσπασα σε κλάματα ...δεν μπορούσα να ηρεμήσω...!!

Που θα έβρισκα τα χρήματα...??

Πώς θα έπαιρνα τόσα φάρμακα...??

Και αν πάθαινα κάτι???

Πέρασαν οι μέρες και άρχισα εδώ να διαβάζω ιστορίες κοριτσιών και μέσα σε όλο αυτό άνοιξε αυτό το θέμα ένα από τα κορίτσια μας.

Είδα τελικά πως δεν είναι κάτι τραγικό και πως τα περισσότερα κορίτσια αν όχι όλα έμειναν εγκυουλες με την πρώτη.

Και από κει που τα είχα βάψει μαύρα άρχισα να χαίρομαι και να ανυπομονώ να έρθει η ώρα 🥰

Σας ευχαριστώ κορίτσια που μου δίνεται κουράγιο με τις ιστορίες σας♥️

 

 

Αχ βρε κορίτσι πόσο δύσκολα το βίωσες!! Άστα όλα στην άκρη, φόρεσε το καλύτερο χαμόγελό σου και πίστεψέ το πως θα γίνει!! Εγώ δεν το έβαλα κάτω, κάθε φορά που είχα αρνητική χοριακή πείσμωνα περισσότερο και έλεγα ... θα πετύχω ο κόσμος να χαλάσει! Κι έτσι εύχομαι να γίνει αυτήν τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Έκανα εξωσωματική με δωρεά ωαρίων. Είχα πάει κι εγώ σε άλλο κέντρο πριν, αλλά είχα αποτυχημένες προσπάθειες. Τώρα εύχομαι να πάνε όλα καλά ....

Μια χαρά θα πάνε όλα! Μην αγχονεσαι καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Έκανα εξωσωματική με δωρεά ωαρίων. Είχα πάει κι εγώ σε άλλο κέντρο πριν, αλλά είχα αποτυχημένες προσπάθειες. Τώρα εύχομαι να πάνε όλα καλά ....

Καλη καλη επιτυχια!!!!! Να φωλιάσουν στην κοιλιτσα σου και τα δάκρυα χαρας να πλημμυρίσουν το προσωπο σου!!! Στελνω θετικη ενεργεια πολυ!!!!! Ερωτηση αν επιτρεπεται γιατι 3ης ημέρας; Κι εμενα με 1 αποτυχημένη με βλαστοκυστες( άριστες θεωρητικα) μου ειπε για 3ης ημέρας αυτη τη φορα.. εσενα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Καλησπέρα κοπέλα  μου! Ολες εδω είστε ομοιοπαθουσες! Με τα σωστά βήματα κ με καλή ψυχολογία θα πετύχεις τον στόχο σου!όταν λυνεις όλα τα προβλήματα που αφορούν το προβλήμα  σου δεν υπάρχει περίπτωση να μην πέτυχεις.πανευκολη η διαδικαδια δεν θα παιδευτεις !εύχομαι σύντομα να μάθουμε κ τα δικα σου ευχαριστα! !

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου να είσαι καλά!!!!

Ανυπομονώ να έρθει και η δική μου στιγμή και να ζήσω το όνειρο της μητρότητας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Chrisal είπε:

Αχ βρε κορίτσι πόσο δύσκολα το βίωσες!! Άστα όλα στην άκρη, φόρεσε το καλύτερο χαμόγελό σου και πίστεψέ το πως θα γίνει!! Εγώ δεν το έβαλα κάτω, κάθε φορά που είχα αρνητική χοριακή πείσμωνα περισσότερο και έλεγα ... θα πετύχω ο κόσμος να χαλάσει! Κι έτσι εύχομαι να γίνει αυτήν τη φορά!

Σου εύχομαι κορίτσι μου από καρδιάς να σου πάνε όλα καλά❣️❣️

Για εμάς ο δρόμος της μητρότητας είναι πιο δύσκολος άλλα θα τα καταφέρουμε και θα κρατήσουμε και εμεις τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας ❤️

Θα γίνει αυτή την φορά θα δεις!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλη καλη επιτυχια!!!!! Να φωλιάσουν στην κοιλιτσα σου και τα δάκρυα χαρας να πλημμυρίσουν το προσωπο σου!!! Στελνω θετικη ενεργεια πολυ!!!!! Ερωτηση αν επιτρεπεται γιατι 3ης ημέρας; Κι εμενα με 1 αποτυχημένη με βλαστοκυστες( άριστες θεωρητικα) μου ειπε για 3ης ημέρας αυτη τη φορα.. εσενα; 

Δε ρώτησα καν γιατί 3ης μέρας ... άλλωστε οι αποτυχημένες μου με βλαστοκύστες ήταν. Γενικά όμως όλες οι κοπέλες εκείνη τη μέρα με 3ης μέρας ήμασταν. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Μακάρι όλα να πάνε καλά! 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2020 at 12:26 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Μακάρι κοριτσι μου !!στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!! 

Ευχαριστώ πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kelly3105 είπε:

Όποτε σε 14 μέρες σου είπαν για χοριακη;φαντάζομαι....

Ναι πρώτα ο Θεός θα μάθω σε λίγες μέρες υο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δλδ πραγματικά δεν μας θέλει με τίποτα.

Μόλις με πήραν από τον ΕΟΠΥΥ κ μου ακύρωσαν το ραντεβού που είχα την Πέμπτη.

Βρέθηκε κρούσμα λέει κ ακυρώνονται όλα.

Πόσα εμπόδια θα συναντήσω ακόμα... πόσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι νέα στο φόρουμ αλλά διάβασα τις ιστορίες σας και πήρα κουράγιο και δύναμη γιατί σίγουρα δεν είναι η πιο εύκολη διαδικασία η εξωσωματική...... Εμείς με τον άντρα μου ξεκινήσαμε λόγω ολιγοσθενοσπερμιας όποτε δεν είχαμε άλλη επιλογή..... Το κέντρο που ξεκίνησα είναι το μητέρα ....έχει κάποια εμπειρία από το μητέρα καλή η κακή και με ποιον γιατρό;; Εγώ είμαι στην 4η μέρα ενέσεων με menopur και σε δύο μέρες έχω ραντεβού για να δούμε τι γίνεται.... Οποιαδήποτε πληροφορία σας μου είναι πολύ χρήσιμη!!!! 

 

Καλή επιτυχία σε ολεςςςςς μας!!!!!!!! 💞💞💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι νέα στο φόρουμ αλλά διάβασα τις ιστορίες σας και πήρα κουράγιο και δύναμη γιατί σίγουρα δεν είναι η πιο εύκολη διαδικασία η εξωσωματική...... Εμείς με τον άντρα μου ξεκινήσαμε λόγω ολιγοσθενοσπερμιας όποτε δεν είχαμε άλλη επιλογή..... Το κέντρο που ξεκίνησα είναι το μητέρα ....έχει κάποια εμπειρία από το μητέρα καλή η κακή και με ποιον γιατρό;; Εγώ είμαι στην 4η μέρα ενέσεων με menopur και σε δύο μέρες έχω ραντεβού για να δούμε τι γίνεται.... Οποιαδήποτε πληροφορία σας μου είναι πολύ χρήσιμη!!!! 

 

Καλή επιτυχία σε ολεςςςςς μας!!!!!!!! 💞💞💞💞💞

Καλησπέρα κοπέλα μου εύχομαι καλή επιτυχία! !δεν έχω εμπειρία από το μητέρα αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. ..

Αν ακολουθήσει ς σωστά όλα όσα σου πουν θα πάνε όλα τέλεια. .δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις κ κάνεις εξωσωματική αλλα εχει βελτίωθει πολύ η εξωσωματική τα τελευταία χρόνια ..όταν θα έρθει η ώρα της εμβρυομεταφορας σύμβουλη μου είναι να είσαι πολύ ήσυχη κ να μην μιλάς καθόλου στους γιατρους γιατί θέλει μεγάλη συγκέντρωση για το σωστό αποτέλεσμα κ όταν τελειώσει η διαδικασία μην σηκωθείς κάτσε όσο χρειάζεται ξαπλωμένη όσο κ να θέλεις τσισα ...μην βάλεις αρώματα κ σαπούνια εκείνη την μέρα γιατί βλάπτουν τα έμβρυα. ...μετά θα κάτσεις 5 μέρες στο σπίτι ξάπλα. .όλα καλά θα πάνε. ..κάνε κ καλή διατροφή κ αν μπορείς πολύ νερό! 😉😉καλή επιτυχία! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...