Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαϊου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Beatricee είπε:

Καλημέρα Κατερινακι🥰!

Καλημέρα κοπέλα μου!! Βρήκαμε και μια νύφη για το 2021...🤣🤣 

Ρε κορίτσια σε ποια εβδομάδα σας είπε κ γιατρός για την καμπυλη??? Στην μικρή μου την είχα κάνει δύο φορές...είναι η εξέταση που σιχαίνομαι πιο πολύ....ούτε να το σκέφτομαι...και με έχει πιάσει ένας τρόμος από τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερααααα!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το κοριτσάκι σου!!! 🥰🥰

 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Ποοοοοσο χαίρομαι για εσάς! Πάντα πίστευα πως τα θαύματα συμβαίνουν λίγο πριν πάψεις να πιστεύεις 😊

Προς το παρόν εδώ στη συζήτηση συμμετέχουμε κατά μόνιμη βάση τρεις κοπέλες και περιμένουμε όλες αγοράκια.Εγω έχω ΠΗΤ 15/5.

Επίσης και εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω στη βιοκλινικη.

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Με το καλό τα αγόρια σας. 💙💙💙

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!! Βρήκαμε και μια νύφη για το 2021...🤣🤣 

Ρε κορίτσια σε ποια εβδομάδα σας είπε κ γιατρός για την καμπυλη??? Στην μικρή μου την είχα κάνει δύο φορές...είναι η εξέταση που σιχαίνομαι πιο πολύ....ούτε να το σκέφτομαι...και με έχει πιάσει ένας τρόμος από τώρα...

Ακόμη δεν μου είπε κάτι αλλά λογικά στην επόμενη επίσκεψη 10/2 θα πει. 

Γιατί τι έχει η εξέταση;;,, 🤢🥶🥶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!! Βρήκαμε και μια νύφη για το 2021...🤣🤣 

Ρε κορίτσια σε ποια εβδομάδα σας είπε κ γιατρός για την καμπυλη??? Στην μικρή μου την είχα κάνει δύο φορές...είναι η εξέταση που σιχαίνομαι πιο πολύ....ούτε να το σκέφτομαι...και με έχει πιάσει ένας τρόμος από τώρα...

Καλέ ναι βρήκαμε μια νύφη επιτέλους!αν και μια άλλη κοπέλα η @DIAMANTW περιμένει και εκείνη κοριτσάκι αλλά δεν είναι προς το παρόν στη συνομιλία μας.

26η εβδομάδα με το καλό θα την κάνω.Μου είπε ότι η εξέταση πρέπει να γίνει από 24η μέχρι 28η εβδομάδα και ιδανικά την 26η.

Γνωρίζω πως πάει η εξέταση και ξέρω ότι όντως είναι λίγο δύσκολη όσον αφορά τη κατάποση του "μαγικού" υγρού αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται τοοοοσο άγχος.Εχουμε περάσει και χειρότερα 😂(βλ.αυχενικη,β επιπέδου 😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anastasia07 είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Με το καλό τα αγόρια σας. 💙💙💙

Ακόμη δεν μου είπε κάτι αλλά λογικά στην επόμενη επίσκεψη 10/2 θα πει. 

Γιατί τι έχει η εξέταση;;,, 🤢🥶🥶

Αρχικά μου άρεσε..ήπια με ευχαρίστηση την γλυκόζη..είναι ένα απλό ζαχαρονερο... Μετά όπως από την δεύτερη αιμοληψια...άρχισε να με ενοχλεί το στομάχι μου..από την πολλή γλυκόζη...να ζαλίζομαι..και να μην μπορώ να μείνω ακίνητη... Η εξέταση αυτή δεν θέλει να κόβεις βόλτες... Την έκανα δύο φορές διότι την πρώτη έκανα εμετό τη γλυκόζη και σε εξετάσεις πριν την εγκυμοσύνη είχα ανεβασμένη γλυκόζιλιωμενη...

Σε αυτή την εγκυμοσύνη που μίλησα με τον γιατρό και του είπα την εμπειρία της προηγούμενης μου είπε για κάποιο υγρό που είναι σαν το λουκοσειντ και το παίρνουμε από το φαρμακείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αρχικά μου άρεσε..ήπια με ευχαρίστηση την γλυκόζη..είναι ένα απλό ζαχαρονερο... Μετά όπως από την δεύτερη αιμοληψια...άρχισε να με ενοχλεί το στομάχι μου..από την πολλή γλυκόζη...να ζαλίζομαι..και να μην μπορώ να μείνω ακίνητη... Η εξέταση αυτή δεν θέλει να κόβεις βόλτες... Την έκανα δύο φορές διότι την πρώτη έκανα εμετό τη γλυκόζη και σε εξετάσεις πριν την εγκυμοσύνη είχα ανεβασμένη γλυκόζιλιωμενη...

Σε αυτή την εγκυμοσύνη που μίλησα με τον γιατρό και του είπα την εμπειρία της προηγούμενης μου είπε για κάποιο υγρό που είναι σαν το λουκοσειντ και το παίρνουμε από το φαρμακείο...

Ωχ κατάλαβα.Ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα είναι διαφορετικά τα πράγματα για εσένα.

Εμένα η κουμπάρα μου που έκανε πρόσφατα την εξέταση πάντως δεν είχε ενόχληση.Θεωρω πως είναι καθαρά στο στομάχι της καθεμιάς μας.

Μην αγχώνεσαι και μην βάζεις στο μυαλό σου τη προηγούμενη φορά.Δεν βοηθάει πουθενά να προϊδεάζεις τον εαυτό σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αρχικά μου άρεσε..ήπια με ευχαρίστηση την γλυκόζη..είναι ένα απλό ζαχαρονερο... Μετά όπως από την δεύτερη αιμοληψια...άρχισε να με ενοχλεί το στομάχι μου..από την πολλή γλυκόζη...να ζαλίζομαι..και να μην μπορώ να μείνω ακίνητη... Η εξέταση αυτή δεν θέλει να κόβεις βόλτες... Την έκανα δύο φορές διότι την πρώτη έκανα εμετό τη γλυκόζη και σε εξετάσεις πριν την εγκυμοσύνη είχα ανεβασμένη γλυκόζιλιωμενη...

Σε αυτή την εγκυμοσύνη που μίλησα με τον γιατρό και του είπα την εμπειρία της προηγούμενης μου είπε για κάποιο υγρό που είναι σαν το λουκοσειντ και το παίρνουμε από το φαρμακείο..

Ένα πράγμα που ξέρω είναι πως η ψυχολογία σε εξετάσεις αίματος παίζει ρόλο. Κάτι που δεν μπορώ να το πετύχω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Παρόλα αυτά θα σου πω ότι αν καταφέρεις να ασχοληθείς με κάτι την ώρα της αναμονής ώστε να ξεχαστείς θα είναι καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ μακάρι κορίτσια... Σίγουρα αφού θα δοκιμάσω κάτι διαφορετικό τώρα πάω με άλλη ψυχολογία...αλλά όσο να ναι μένει η εμπειρία..χιχιιχ 

Αυτό που γελάω με τον εαυτό μου είναι ότι κατάφερα και έκανα μια καισαρική...και δεν αντέχω την σκέψη στα απλά πράγματα... 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anastasia07 είπε:

Καλημερες κορίτσια... 

Σας διαβάζω τόσο καιρό και σήμερα αποφάσισα να γράψω πως είμαι κι εγώ μαμά Μαΐου. Περιμένουμε κοριτσάκι με τελική 21/5. 

Μεχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει τπτ ούτε για το μωρό ούτε για το δωμάτιο. Πήγαμε είδαμε αυτή τη βδομάδα για καρότσι και κρεβάτι και καταλήξαμε παιδουπολη. 

Προσπαθουσαμε πολλά χρόνια και λίγο πριν το πρώτο μας ραντεβού μας για εξωσωματική, είπε να μας κάνει έκπληξη φυσιολογικά. Θα γεννήσω είτε γενεσις είτε βιοκλινικη. 

Καλημέρα και από εμένα ♥️ Αναστασία καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας. Εύχομαι όλα με το καλό ♥️♥️ καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια 💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια..μανούλα Μαίου κ εγώ..κάναμε β επιπέδου τη Δευτέρα,ενώ τόσο καιρό μας είχαν πει για αγόρι τώρα στη β επιπέδου μας είπαν είναι κορίτσι..😂😂 ευτυχώς δεν είχα ξεκινήσει να ψωνίζω..εχθές έκανα καμπύλη σακχάρου,στο μικροβιολογικό που πηγαίνω έχει γλυκόζη με γεύση λεμόνι κ πορτοκάλι,είναι πολυ καλύτερο από το άλλο που είναι τόσο παχύρευστο..ψάξτε το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κοριτσια..μανούλα Μαίου κ εγώ..κάναμε β επιπέδου τη Δευτέρα,ενώ τόσο καιρό μας είχαν πει για αγόρι τώρα στη β επιπέδου μας είπαν είναι κορίτσι..😂😂 ευτυχώς δεν είχα ξεκινήσει να ψωνίζω..εχθές έκανα καμπύλη σακχάρου,στο μικροβιολογικό που πηγαίνω έχει γλυκόζη με γεύση λεμόνι κ πορτοκάλι,είναι πολυ καλύτερο από το άλλο που είναι τόσο παχύρευστο..ψάξτε το..

Καλημέρα κορίτσι μου και σε εσένα!

Άντε να πάμε όλες σιγά σιγά για αυτή την εξέταση.Μετα δεν νομίζω ότι μας έμεινε καμιά μεγάλη εξέταση...έτσι δεν είναι;

Ακούς @Κατερίνα21;Άντε άντε σου εφεξε!Μιλάμε για ποικιλία γεύσεων 😝Χαζουλα θα σε κεράσουν και πορτοκαλαδιτσα 😂

Πόσο κοστιζει αυτή η εξέταση; @DIAMANTW

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και σε εσένα!

Άντε να πάμε όλες σιγά σιγά για αυτή την εξέταση.Μετα δεν νομίζω ότι μας έμεινε καμιά μεγάλη εξέταση...έτσι δεν είναι;

Ακούς @Κατερίνα21;Άντε άντε σου εφεξε!Μιλάμε για ποικιλία γεύσεων 😝Χαζουλα θα σε κεράσουν και πορτοκαλαδιτσα 😂

Πόσο κοστιζει αυτή η εξέταση; @DIAMANTW

@Beatrice @Beatricee     Ετσι έτσι θα έχω ποικιλία!!! Χαχαχα @DIAMANTW με το καλό και σε εσένα να δεις το μπουμπουκακι σου!!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

21+4 είμαι..έκανα κ άλλες εξετάσεις μαζί κ πλήρωσα 20€ όλα μαζί..ούρων ινσουλίνη καμπύλη σακχάρου κ κάτι άλλες..εσείς πόσο είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κοριτσια..μανούλα Μαίου κ εγώ..κάναμε β επιπέδου τη Δευτέρα,ενώ τόσο καιρό μας είχαν πει για αγόρι τώρα στη β επιπέδου μας είπαν είναι κορίτσι..😂😂 ευτυχώς δεν είχα ξεκινήσει να ψωνίζω..εχθές έκανα καμπύλη σακχάρου,στο μικροβιολογικό που πηγαίνω έχει γλυκόζη με γεύση λεμόνι κ πορτοκάλι,είναι πολυ καλύτερο από το άλλο που είναι τόσο παχύρευστο..ψάξτε το..

Καλησπέρα και σε σένα ♥️ χαίρομαι που σιγά σιγά μεγαλώνει η παρέα μας ♥️♥️ και σε λίγο καιρό να έχουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

21+4 είμαι..έκανα κ άλλες εξετάσεις μαζί κ πλήρωσα 20€ όλα μαζί..ούρων ινσουλίνη καμπύλη σακχάρου κ κάτι άλλες..εσείς πόσο είστε?

Κατάλαβα, οπότε φθηνή είναι.

Εγώ είμαι 24+1 σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Beatricee είπε:

Καλεεεεε εμείς είμαστε πολύ κοντά!Θα τρελαθώ!💙

Χαχα λες να γεννησουμε μαζί την ίδια μερα τα αντρακια μας.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xristina biman είπε:

Χαχα λες να γεννησουμε μαζί την ίδια μερα τα αντρακια μας.?

Σπάσε πλάκα να γίνει κάτι τέτοιο!Τι κρίμα να μην είσαι Θεσσαλονίκη να γνωριζόμασταν κιόλας ρε κορίτσι!ΠΗΤ εγώ έχω 15/5 εσύ 17?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Beatricee είπε:

Σπάσε πλάκα να γίνει κάτι τέτοιο!Τι κρίμα να μην είσαι Θεσσαλονίκη να γνωριζόμασταν κιόλας ρε κορίτσι!ΠΗΤ εγώ έχω 15/5 εσύ 17?

Μακάρι να γινόταν να μπορούσα να έρθω με τον άντρα μου για βόλτα. 16 έχω εγώ 💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xristina biman είπε:

Μακάρι να γινόταν να μπορούσα να έρθω με τον άντρα μου για βόλτα. 16 έχω εγώ 💙💙

Ωωωω καλέ μαζί θα γεννησουμε,αν όλα πάνε καλά,θα το δεις!Πω πω!Μου φαίνεται απίστευτο!Μακάρι να γινόταν να γνωριστούμε και να ειμασταν κοντά να κάναν παρέα και τα αντρακια μας τα μικρα!

Πλάκα θα έχει όμως να γεννήσει κάποια λίγο νωρίτερα μέσα στο Μάιο και η άλλη να κάθεται σε "αναμμένα" κάρβουνα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Ωωωω καλέ μαζί θα γεννησουμε,αν όλα πάνε καλά,θα το δεις!Πω πω!Μου φαίνεται απίστευτο!Μακάρι να γινόταν να γνωριστούμε και να ειμασταν κοντά να κάναν παρέα και τα αντρακια μας τα μικρα!

Πλάκα θα έχει όμως να γεννήσει κάποια λίγο νωρίτερα μέσα στο Μάιο και η άλλη να κάθεται σε "αναμμένα" κάρβουνα 😂

Μακάρι να γινόταν..μακάρι. 

Καλά οποία γεννήσει πρώτη και το γράψει δεν θα την αφήσουμε σε χλωρό κλαρί 😂😂 Εντ μεταξύ εγώ βρήκα κάτι σεμινάρια online και δωρεάν για προετοιμασία τοκετού αλλά έχει και για τον θηλασμό. Οποία θέλει και ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα μήνυμα για να μην γράψω εδώ δημοσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Μακάρι να γινόταν..μακάρι. 

Καλά οποία γεννήσει πρώτη και το γράψει δεν θα την αφήσουμε σε χλωρό κλαρί 😂😂 Εντ μεταξύ εγώ βρήκα κάτι σεμινάρια online και δωρεάν για προετοιμασία τοκετού αλλά έχει και για τον θηλασμό. Οποία θέλει και ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα μήνυμα για να μην γράψω εδώ δημοσια

Σου έρχομαι inbox 📥 !😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

21+4 είμαι..έκανα κ άλλες εξετάσεις μαζί κ πλήρωσα 20€ όλα μαζί..ούρων ινσουλίνη καμπύλη σακχάρου κ κάτι άλλες..εσείς πόσο είστε?

Ωωω είμαστε σχεδόν μαζί!!! 22+4 είμαι..έχω ΠΗΤ 26/5 αλλά μάλλον με βλέπω για προγραμματισμένη καισαρική....δεν το έχω συζητήσει ακόμα με τον γιατρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...