Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαϊου 2021 ❤️


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου και από εμένα. Τι κάνετε.? Πώς είστε.? Κι εμείς είχαμε ραντεβού το μεσημεράκι. Και ο μπεμπακος δεν έχει παρά πολύ χώρο και ούτε θα του φτάσει το υγρό μέχρι τις 40 εβδομάδες.. είμαι 38+3. Έχουμε ραντεβού πάλι την Δευτέρα. Εάν μέχρι τότε δεν έχω γεννήσει μπαίνω Δευτέρα με πρόκληση για να μην ζοριστουμε ούτε εγώ ούτε ο μπεμπακος άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι την άλλη Τετάρτη πάλι... Και την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα με εξέτασε με το χέρι του..για να δει τον τράχηλο... σήμερα να πω την αλήθεια με πόνεσε... Μάλλον γιατί λεπταίνει ο τράχηλος σιγά σιγά... 

Εμένα δεν μου εχει βαλει ακομα..με φοβίζει όμως γτ πιστεύω θα πονάει αρκετά..κ εμείς Τετάρτη έχουμε πάλι ραντεβού...🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xristina biman είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και από εμένα. Τι κάνετε.? Πώς είστε.? Κι εμείς είχαμε ραντεβού το μεσημεράκι. Και ο μπεμπακος δεν έχει παρά πολύ χώρο και ούτε θα του φτάσει το υγρό μέχρι τις 40 εβδομάδες.. είμαι 38+3. Έχουμε ραντεβού πάλι την Δευτέρα. Εάν μέχρι τότε δεν έχω γεννήσει μπαίνω Δευτέρα με πρόκληση για να μην ζοριστουμε ούτε εγώ ούτε ο μπεμπακος άλλο. 

Τελειαααα!!!δεν έμεινε πολύ!!!θύμισε μου,πρώτο παιδάκι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xristina biman είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και από εμένα. Τι κάνετε.? Πώς είστε.? Κι εμείς είχαμε ραντεβού το μεσημεράκι. Και ο μπεμπακος δεν έχει παρά πολύ χώρο και ούτε θα του φτάσει το υγρό μέχρι τις 40 εβδομάδες.. είμαι 38+3. Έχουμε ραντεβού πάλι την Δευτέρα. Εάν μέχρι τότε δεν έχω γεννήσει μπαίνω Δευτέρα με πρόκληση για να μην ζοριστουμε ούτε εγώ ούτε ο μπεμπακος άλλο. 

Τέλεια!!! Οπότε περιμένουμε την Δευτέρα τι θα γίνει...εκτός απροόπτου λοιπόν...!! Με το καλό κοπέλα μου να έρθει ο ζουζουνος!!💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Εμένα δεν μου εχει βαλει ακομα..με φοβίζει όμως γτ πιστεύω θα πονάει αρκετά..κ εμείς Τετάρτη έχουμε πάλι ραντεβού...🥰

Την προηγούμενη εβδομάδα δεν κατάλαβα τίποτα... Σήμερα με πόνεσε λίγο..μάλλον όσο κονταινει ο τράχηλος πονάει.. δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια και αυτό!! 

Λογικά την άλλη εβδομάδα θα δει και εσένα... Προς το τέλος η εξέταση αυτή βοηθάει στο να φύγει το τραχηλικό βύσμα... Δλδ μετά από αυτή την εξέταση ίσως δεις ροζ ή κόκκινο αίμα... Στην μικρή μου το είχα δει στις 38 εβδομάδες... Τώρα ακόμα όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Τελειαααα!!!δεν έμεινε πολύ!!!θύμισε μου,πρώτο παιδάκι είναι?

Πρώτο παιδάκι ναι..  ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες και από εμένα!

Τελειώσαμε με το ραντεβού και εμείς.Ο μικρός ζυγίζει 3500κιλακια και το καλύτερο;Ξαναγύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω!Έπαθε ο γιατρός μια πλάκα,πάθαμε και εμείς.Εκτος απροόπτου πάμε για φυσιολογικά.Ξαναεχω ραντεβού αύριο.Μου έλεγξε και το αμνιακό υγρό και είναι μια χαρά για την ηλικία κυήσεως 39+5 πλέον.

@Xristina bimanμε έναν πόνο κορίτσι μου!Εύχομαι όλα να πάνε κατά ευχήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Τέλεια!!! Οπότε περιμένουμε την Δευτέρα τι θα γίνει...εκτός απροόπτου λοιπόν...!! Με το καλό κοπέλα μου να έρθει ο ζουζουνος!!💙

Ευχαριστώ πολύ 💙💙 με έναν πόνο να πάμε όλες μας 💙 δεν σας κρύβω ότι έχω ανχωθει λιγάκι. Γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω..αλλά πρέπει να γίνει για το καλό και των δύο μας. Ο άντρας μου έχει ανχωθει ακόμα πιο πολύ από εμένα.και τρέχει για τα πάντα. 😛

Επίσης μου έδωσε η γιατρός μου μια συνταγή για κάτι ενέσεις αντιπηκτικες να τις βάλω στην βαλίτσα μου. Και ας μην χρειαστούν. Αρκεί να τις έχω κοντά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες και από εμένα!

Τελειώσαμε με το ραντεβού και εμείς.Ο μικρός ζυγίζει 3500κιλακια και το καλύτερο;Ξαναγύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω!Έπαθε ο γιατρός μια πλάκα,πάθαμε και εμείς.Εκτος απροόπτου πάμε για φυσιολογικά.Ξαναεχω ραντεβού αύριο.Μου έλεγξε και το αμνιακό υγρό και είναι μια χαρά για την ηλικία κυήσεως 39+5 πλέον.

@Xristina bimanμε έναν πόνο κορίτσι μου!Εύχομαι όλα να πάνε κατά ευχήν.

 

Κοπέλα μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά.? Είδες ο μπεμπακος.? Ήθελε να σας ζορισει λιγάκι 😛 μάλλον τα αγόρια μας θέλουν να μας κάνουν καψόνια από τώρα..

Θα σε αφήσει να πάρεις και άλλες μέρες.? Τι σου είπε ο γιατρός.?  Εύχομαι με έναν πόνο σε όλες μας. 💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες και από εμένα!

Τελειώσαμε με το ραντεβού και εμείς.Ο μικρός ζυγίζει 3500κιλακια και το καλύτερο;Ξαναγύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω!Έπαθε ο γιατρός μια πλάκα,πάθαμε και εμείς.Εκτος απροόπτου πάμε για φυσιολογικά.Ξαναεχω ραντεβού αύριο.Μου έλεγξε και το αμνιακό υγρό και είναι μια χαρά για την ηλικία κυήσεως 39+5 πλέον.

@Xristina bimanμε έναν πόνο κορίτσι μου!Εύχομαι όλα να πάνε κατά ευχήν.

 

Ουαου!!! Τέλεια λοιπόν!!! Περιμένουμε τα νέα σου αύριο!!!

Από εδώ και πέρα περιμένουμε κάθε μέρα και καινούρια νεακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Ευχαριστώ πολύ 💙💙 με έναν πόνο να πάμε όλες μας 💙 δεν σας κρύβω ότι έχω ανχωθει λιγάκι. Γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω..αλλά πρέπει να γίνει για το καλό και των δύο μας. Ο άντρας μου έχει ανχωθει ακόμα πιο πολύ από εμένα.και τρέχει για τα πάντα. 😛

Επίσης μου έδωσε η γιατρός μου μια συνταγή για κάτι ενέσεις αντιπηκτικες να τις βάλω στην βαλίτσα μου. Και ας μην χρειαστούν. Αρκεί να τις έχω κοντά

Έχε εμπιστοσύνη στη γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά... Είναι πρωτόγνωρο όλο αυτό οπότε κανείς ότι σου λένε οι μαίες... 

Να σε ρωτήσω όταν ξεκίνησες περπάτημα ένιωθες από κάτω σαν να σκίζεται το κόκκαλο?? Πήγαμε σήμερα με την μικρή σε ένα γήπεδο να ξεδωσει λιγάκι και έκανα κι εγω περπάτημα και με έπιασε έντονος πόνος σαν να ανοίγει στα δύο το κόκκαλο..δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Έχε εμπιστοσύνη στη γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά... Είναι πρωτόγνωρο όλο αυτό οπότε κανείς ότι σου λένε οι μαίες... 

Να σε ρωτήσω όταν ξεκίνησες περπάτημα ένιωθες από κάτω σαν να σκίζεται το κόκκαλο?? Πήγαμε σήμερα με την μικρή σε ένα γήπεδο να ξεδωσει λιγάκι και έκανα κι εγω περπάτημα και με έπιασε έντονος πόνος σαν να ανοίγει στα δύο το κόκκαλο..δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω..

Όταν περπατάω που πιέζω τον εαυτό μου νιώθω πάρα πολύ μεγάλη πίεση χαμηλά. Η όταν κουράζομαι πολύ. Ίσως και να νιώθουμε το ίδιο ίσως και όχι. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να το καταλάβω έτσι όπως το εννοείς εσύ. Νιώθεις πίεση.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Όταν περπατάω που πιέζω τον εαυτό μου νιώθω πάρα πολύ μεγάλη πίεση χαμηλά. Η όταν κουράζομαι πολύ. Ίσως και να νιώθουμε το ίδιο ίσως και όχι. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να το καταλάβω έτσι όπως το εννοείς εσύ. Νιώθεις πίεση.?

Νιώθω πίεση από μέσα..στο ύψος του εσώρουχου..αλλά από κάτω σαν να με τσιμπάει κάτι δυνατά στο κόκκαλο...και πρέπει εκείνη τη στιγμή να σφίξω τα πόδια μου ασυναίσθητα... Σαν σουβλιά να στο πω...μέσα στον κόλπο (δεν ξέρω και τι είναι ακριβώς εκεί🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Νιώθω πίεση από μέσα..στο ύψος του εσώρουχου..αλλά από κάτω σαν να με τσιμπάει κάτι δυνατά στο κόκκαλο...και πρέπει εκείνη τη στιγμή να σφίξω τα πόδια μου ασυναίσθητα... Σαν σουβλιά να στο πω...μέσα στον κόλπο (δεν ξέρω και τι είναι ακριβώς εκεί🤣)

Όχι κοπέλα μου. Νιώθω πίεση εκεί που ανέφερες κι εσύ. Ακριβώς το ίδιο έχω και τώρα και καμιά φορά νιώθω ότι δεν αντέχω ούτε το εσώρουχο. Αυτό με το κόκκαλο όχι όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xristina biman είπε:

Κοπέλα μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά.? Είδες ο μπεμπακος.? Ήθελε να σας ζορισει λιγάκι 😛 μάλλον τα αγόρια μας θέλουν να μας κάνουν καψόνια από τώρα..

Θα σε αφήσει να πάρεις και άλλες μέρες.? Τι σου είπε ο γιατρός.?  Εύχομαι με έναν πόνο σε όλες μας. 💙💙

Καλημέρα σε όλες.

Καταρχάς μην αγχώνεσαι εσύ! Καλό δεν κάνεις σε κανέναν,ούτε σε εσένα ούτε στο μωράκι.Απο τη στιγμή που σου είπε ο γιατρός ότι τη Δευτέρα με το καλό θα βγει ο παίδαρος κάτι ξέρει παραπάνω από εμάς.

Μου είπε ότι από τη στιγμή που τα υγρά μου είναι σε καλή κατάσταση,ο τράχηλος εντάξει και ο πλακούντας το ίδιο δεν υπάρχει λόγος να επισπεύσουμε τη διαδικασία.Η φύση θα κάνει τη δουλειά της.Σημερα με είπε να ξαναπάω και θα δούμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Καλημέρα σε όλες.

Καταρχάς μην αγχώνεσαι εσύ! Καλό δεν κάνεις σε κανέναν,ούτε σε εσένα ούτε στο μωράκι.Απο τη στιγμή που σου είπε ο γιατρός ότι τη Δευτέρα με το καλό θα βγει ο παίδαρος κάτι ξέρει παραπάνω από εμάς.

Μου είπε ότι από τη στιγμή που τα υγρά μου είναι σε καλή κατάσταση,ο τράχηλος εντάξει και ο πλακούντας το ίδιο δεν υπάρχει λόγος να επισπεύσουμε τη διαδικασία.Η φύση θα κάνει τη δουλειά της.Σημερα με είπε να ξαναπάω και θα δούμε.

 

Καλημέρα κορίτσια

Θα περιμένουμε νέα σου τότε πάλι σήμερα αν και όλα φανταστικά θα είναι 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια!καλή εβδομάδα!

Πως είστε?

Καλημέρα κορίτσι μου!

Εγώ καλά είμαι προς το παρόν.Αισιως 41εβδομαδων😝.Περιμένω από ώρα σε ώρα!

Εσύ πως είσαι;όλα καλά;

Να ευχηθούμε και καλή λευτεριά στη φίλη μας τη @Xristina biman που σήμερα λογικά θα φέρει στον κόσμο τον γιόκα της!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια!καλή εβδομάδα!

Πως είστε?

Καλημεραααα!!! 

38+1 εμείς όλα καλά...πολλές συσπάσεις μέσα στη μέρα, ακανόνιστες ακόμα βέβαια... Άρχισα να βλέπω και αρκετές βλεννες λευκές... Ελπίζω να είναι σημάδια να γεννήσω μέσα στην εβδομάδα... Κουράστηκα με αυτή την κοιλιά🤣🤣🤣

Εσύ πως είσαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα21 είπε:

@Beatricee εσύ πως είσαι?? Τι συμπτώματα έχεις?? Σε βλέπει κάθε μέρα ο γιατρός τώρα??

Ναι κάθε μέρα πηγαίνω.Εχω συσπάσεις αλλά επειδή είναι ανοργάνωτες δεν πονάω...Καλά είμαι αλλά έχω κουραστεί να σου πω.Νιωθω ότι θα σκάσω ώρες ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Beatricee είπε:

Ναι κάθε μέρα πηγαίνω.Εχω συσπάσεις αλλά επειδή είναι ανοργάνωτες δεν πονάω...Καλά είμαι αλλά έχω κουραστεί να σου πω.Νιωθω ότι θα σκάσω ώρες ώρες.

Εγώ όταν με πιάνουν οι συσπάσεις πονάω πολύ...κάνω ανάσες..αλλά ζοριζομαι τόσο που καταλήγω κάθε φορά να κάνω διάρροια..δεν ξέρω αν έχει σχέση με τις συσπάσεις ή αν αντιδρά έτσι ο οργανισμός μου στον πόνο...θα ρωτήσω τον γιατρό την Τετάρτη... Στο περπάτημα νιώθω το κεφάλι να κατεβαίνει τόσο που δεν μπορώ να περπατήσω... Αλλά τίποτα άλλο ακόμα... Περιμένω την Τετάρτη για τα νεότερα...

Η μικρή μου λέει από χθες οτι ο μπέμπης θα γεννηθεί Τρίτη βράδυ... Λέω λες να έχει ένστικτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εγώ όταν με πιάνουν οι συσπάσεις πονάω πολύ...κάνω ανάσες..αλλά ζοριζομαι τόσο που καταλήγω κάθε φορά να κάνω διάρροια..δεν ξέρω αν έχει σχέση με τις συσπάσεις ή αν αντιδρά έτσι ο οργανισμός μου στον πόνο...θα ρωτήσω τον γιατρό την Τετάρτη... Στο περπάτημα νιώθω το κεφάλι να κατεβαίνει τόσο που δεν μπορώ να περπατήσω... Αλλά τίποτα άλλο ακόμα... Περιμένω την Τετάρτη για τα νεότερα...

Η μικρή μου λέει από χθες οτι ο μπέμπης θα γεννηθεί Τρίτη βράδυ... Λέω λες να έχει ένστικτο??

Μακάρι να έχει ένστικτο και όντως να γεννηθεί ο αδερφός της αύριο.Εγω δεν νιώθω πόνο δυστυχώς.Αν συνεχίσω έτσι θα φύγω με τεχνητούς πόνους.Οι συσπάσεις είναι πολλές και ενώ θα έπρεπε να πονάω δεν νιώθω τίποτα.Ειμαι πλέον 40+3.Νιωθω σαν φαλαινακι έτοιμο να εκραγεί 😂 

Όσοι με βλέπουν μου λένε"ακόμη να γεννήσεις εσύ;Ξεχάστηκες;Είπαμε σε αγαπάει ο γιος σου αλλά ας βγει" και κάπου εκεί θέλω να αρχίσω να τους σκάω χαστούκια όλους 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Μακάρι να έχει ένστικτο και όντως να γεννηθεί ο αδερφός της αύριο.Εγω δεν νιώθω πόνο δυστυχώς.Αν συνεχίσω έτσι θα φύγω με τεχνητούς πόνους.Οι συσπάσεις είναι πολλές και ενώ θα έπρεπε να πονάω δεν νιώθω τίποτα.Ειμαι πλέον 40+3.Νιωθω σαν φαλαινακι έτοιμο να εκραγεί 😂 

Όσοι με βλέπουν μου λένε"ακόμη να γεννήσεις εσύ;Ξεχάστηκες;Είπαμε σε αγαπάει ο γιος σου αλλά ας βγει" και κάπου εκεί θέλω να αρχίσω να τους σκάω χαστούκια όλους 😂

Και με το δίκιο σου..εγώ έχω αρχίσει και απογοητευομαι...λέω πάει βολεύτηκε εκεί!!! 

Ελπίζω την Τετάρτη να μου πει ο γιατρός ότι έχει μαλακώσει ο τράχηλος ή ότι έχει ανοίξει..μηπως και μπω με τεχνητούς Πέμπτη-παρασκευη... Δεν αντεχωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια και από εμένα. Τι κάνετε.? Εμείς πήγαμε το πρωί στην γιατρό κάναμε και ζώνη και υπέρηχο και μας εξέτασε. Δυστυχώς κανένα απολύτως σημάδι γέννας. Ο μπεμπακος μας έχει τυλιχτεί με τον λώρο και αυτό δεν τον αφήνει να κατέβει δυστυχώς.. ζυγίζει 3.500 και ο τράχηλος ούτε μαλακός ούτε ανοιχτός.. ξεκινάμε σε λιγάκι για Αθήνα γιατί είναι και 1 με 1 μισή ώρα ανάλογα την κίνηση. Πρέπει να κάνουμε και τα τεστ που θέλουν ένα 3ωρο και αυτά. Και δώδεκα τα μεσάνυχτα για να αλλάξει η μέρα κάνουμε εισαγωγή και ξεκινάμε με τεχνικούς και όπου πάει. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση της καισαρικής εάν δεν μπορέσει να κατέβει ο μπέμπης μας.. ελπίζω να τα καταφέρει-καταφερουμε με φυσιολογικό τοκετό.. ελπίζω να μπορώ να σας ενημερώνω 💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...