Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαϊου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Στο Ιασώ γεννάω..

Άντε ωραία τότε.Αυτα που σου είπα νομίζω είναι αρκετά.Καλο θα ήταν να πάρεις να συνεννοηθείς με το μαιευτικο τμήμα και να τα γράψεις σε ένα χαρτί τι χρειάζεσαι.Επισης ρώτα τους όποιες τυχόν απορίες έχεις...πχ.εγω όταν τους πήρα ρώτησα για το τί χαρτιά χρειάζονται για τη δήλωση (ώστε να μη τρέχει ο σύζυγος τελευταία στιγμή),για το αν υπάρχει υπηρεσία rooming in και φυσικά για το τι ισχύει εν όψει covid.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Άντε ωραία τότε.Αυτα που σου είπα νομίζω είναι αρκετά.Καλο θα ήταν να πάρεις να συνεννοηθείς με το μαιευτικο τμήμα και να τα γράψεις σε ένα χαρτί τι χρειάζεσαι.Επισης ρώτα τους όποιες τυχόν απορίες έχεις...πχ.εγω όταν τους πήρα ρώτησα για το τί χαρτιά χρειάζονται για τη δήλωση (ώστε να μη τρέχει ο σύζυγος τελευταία στιγμή),για το αν υπάρχει υπηρεσία rooming in και φυσικά για το τι ισχύει εν όψει covid.

Που γέννας εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου ♥️ τι κάνετε.? Πώς είστε.? Πώς πάνε τα μωράκια σας.? Εμείς σήμερα που είχαμε ραντεβού κάναμε και καρδιοτοκογραφημα. Δυσκολευτηκαμε βέβαια λιγάκι γτ δεν μπορούσαμε να τον βρούμε σωστα γτ όλο γυρνούσε. Ο μπεμπακος ζυγίζει 2.200 και δόξα το Θεό όλα πάνε καλά. Βέβαια μέσα στην εβδομάδα πρέπει να ολοκληρώσω και την βαλίτσα μου. Εντολή γιατρού και ας κάθεται.. πλέον τα ραντεβού μας θα γίνονται ανά 2 εβδομάδες και μετά από μία εβδομάδα καρδιοτοκογραφημα..εσείς πώς είστε.?

Ερώτηση: τι ρουχαλακια θα πάρετε εσείς για να βγουν τα μωρά από το νοσοκομείο/μαιευτήριο.? Πώς πρέπει να ντυθούν.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ♥️ τι κάνετε.? Πώς είστε.? Πώς πάνε τα μωράκια σας.? Εμείς σήμερα που είχαμε ραντεβού κάναμε και καρδιοτοκογραφημα. Δυσκολευτηκαμε βέβαια λιγάκι γτ δεν μπορούσαμε να τον βρούμε σωστα γτ όλο γυρνούσε. Ο μπεμπακος ζυγίζει 2.200 και δόξα το Θεό όλα πάνε καλά. Βέβαια μέσα στην εβδομάδα πρέπει να ολοκληρώσω και την βαλίτσα μου. Εντολή γιατρού και ας κάθεται.. πλέον τα ραντεβού μας θα γίνονται ανά 2 εβδομάδες και μετά από μία εβδομάδα καρδιοτοκογραφημα..εσείς πώς είστε.?

Ερώτηση: τι ρουχαλακια θα πάρετε εσείς για να βγουν τα μωρά από το νοσοκομείο/μαιευτήριο.? Πώς πρέπει να ντυθούν.? 

Τέλεια νέα κορίτσι μου!!! Άντε με το καλό λοιπόν!!! Μπήκαμε στην τελική ευθεία!!! 

Εμένα του παράγγειλε η μαμά μου κοντομανικο πουκάμισακι με παντελονάκι και ζακετακι.. να τον ντύσουμε γαμπρό..χαχαχα 

Νομίζω ότι ένα ζακετακι θα είναι ότι πρέπει για την εποχή...εννοείται με σεντονακι από πάνω σκεπασμένος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xristina biman είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ♥️ τι κάνετε.? Πώς είστε.? Πώς πάνε τα μωράκια σας.? Εμείς σήμερα που είχαμε ραντεβού κάναμε και καρδιοτοκογραφημα. Δυσκολευτηκαμε βέβαια λιγάκι γτ δεν μπορούσαμε να τον βρούμε σωστα γτ όλο γυρνούσε. Ο μπεμπακος ζυγίζει 2.200 και δόξα το Θεό όλα πάνε καλά. Βέβαια μέσα στην εβδομάδα πρέπει να ολοκληρώσω και την βαλίτσα μου. Εντολή γιατρού και ας κάθεται.. πλέον τα ραντεβού μας θα γίνονται ανά 2 εβδομάδες και μετά από μία εβδομάδα καρδιοτοκογραφημα..εσείς πώς είστε.?

Ερώτηση: τι ρουχαλακια θα πάρετε εσείς για να βγουν τα μωρά από το νοσοκομείο/μαιευτήριο.? Πώς πρέπει να ντυθούν.? 

Τέλεια κορίτσι μου💙άντε άντε 2.200 και εσείς και εμείς😊Πως σου φάνηκε ο καρδιοτοκογραφος;Γιατί και εγώ με το καλό έχω την Τρίτη τον πρώτο μου και μετά ακολουθεί επίσκεψη κάθε εβδομάδα.

Εγώ του πήρα εσωρουχακι από μέσα και ένα φορμακι ολόσωμο.Με είπε και εμένα η μαμά μου ναου πάρει κάτι πιο καλό,αλλά η αλήθεια είναι ότι θεωρώ πως είναι λίγο ταλαιπωρία από τόσο μικρός να μπαίνει σε ξεχωριστό πάνω-κατω μπλουζα-παντελονι.Απο πάνω πήρα να τον σκεπάσω μια πικέ κουβερτουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Τέλεια νέα κορίτσι μου!!! Άντε με το καλό λοιπόν!!! Μπήκαμε στην τελική ευθεία!!! 

Εμένα του παράγγειλε η μαμά μου κοντομανικο πουκάμισακι με παντελονάκι και ζακετακι.. να τον ντύσουμε γαμπρό..χαχαχα 

Νομίζω ότι ένα ζακετακι θα είναι ότι πρέπει για την εποχή...εννοείται με σεντονακι από πάνω σκεπασμένος...

Ακριβώς αυτό είπε και η γιατρός μου. Στην τελική ευθεία από εδώ και πέρα 😛😛

Το ντύσιμο είναι το μοναδικό πρόβλημα που με έχει παιδεψει τόσο πολύ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Τέλεια κορίτσι μου💙άντε άντε 2.200 και εσείς και εμείς😊Πως σου φάνηκε ο καρδιοτοκογραφος;Γιατί και εγώ με το καλό έχω την Τρίτη τον πρώτο μου και μετά ακολουθεί επίσκεψη κάθε εβδομάδα.

Εγώ του πήρα εσωρουχακι από μέσα και ένα φορμακι ολόσωμο.Με είπε και εμένα η μαμά μου ναου πάρει κάτι πιο καλό,αλλά η αλήθεια είναι ότι θεωρώ πως είναι λίγο ταλαιπωρία από τόσο μικρός να μπαίνει σε ξεχωριστό πάνω-κατω μπλουζα-παντελονι.Απο πάνω πήρα να τον σκεπάσω μια πικέ κουβερτουλα!

Για πρώτη φορά που δεν ήμασταν σίγουροι για την θέση του μπέμπη ήταν λιγάκι ταλαιπωρία. Γιατί όλο κουνιόταν και δεν μπορούσαμε να τον πιάσουμε πουθενά. Είχαμε τουλάχιστον 3 τέταρτα που προσπαθούσαμε να βρούμε την σωστή θέση αλλά μάταια. Στο τέλος το κράταγε ο άντρας μου και όταν βλέπαμε ότι δεν καταγράφει το κουνουσαμε μέχρι να βρούμε έστω και ένα μικρό σωστό σημείο.  Ελπίζω από την επόμενη φορά να είναι λιγάκι πιο καλά. Επίσης από εβδομάδα ξεκινάω πάλι περπάτημα για να τον κατεβάσουμε σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Ελπίζω το μήνυμα μου να σας βρίσκει όλες φουσκωμένες και υγιείς 😊Χθες πήγα στο ραντεβού με το γιατρό και όλα πήγαν πολύ καλά!Κάναμε καρδιοτοκογραφο,τον είδαμε και όλα είναι τέλεια.Την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω και μια εξέταση για αιμολυτικό στρεπτόκοκκο ομάδας Β...δεν ξέρω καν τι είναι 😂

Ο μικρός μας είναι 2400 και από εδώ και πέρα θα επισκεπτόμαστε το γιατρό κάθε εβδομάδα.

Εσείς πώς είστε;η @Κατερίνα21 και η @DIAMANTW πρέπει να είχαν ραντεβού εχθές.Πως είστε κορίτσια μου;Περιμένω νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Ελπίζω το μήνυμα μου να σας βρίσκει όλες φουσκωμένες και υγιείς 😊Χθες πήγα στο ραντεβού με το γιατρό και όλα πήγαν πολύ καλά!Κάναμε καρδιοτοκογραφο,τον είδαμε και όλα είναι τέλεια.Την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω και μια εξέταση για αιμολυτικό στρεπτόκοκκο ομάδας Β...δεν ξέρω καν τι είναι 😂

Ο μικρός μας είναι 2400 και από εδώ και πέρα θα επισκεπτόμαστε το γιατρό κάθε εβδομάδα.

Εσείς πώς είστε;η @Κατερίνα21 και η @DIAMANTW πρέπει να είχαν ραντεβού εχθές.Πως είστε κορίτσια μου;Περιμένω νέα σας!

Καλημέρα κοπέλα μου 💙 φανταστικά τα νέα σου. Αυτό όμως με την εξέταση για πιο λόγο.? Προληπτικό έλεγχο.? Έκανες καρδιοτοκογραφημα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου 💙 φανταστικά τα νέα σου. Αυτό όμως με την εξέταση για πιο λόγο.? Προληπτικό έλεγχο.?

Ναι ναι προληπτικά!Απ'οτι μου είπε είναι ένα βακτήριο το οποίο μπορεί να υπάρχει στη στοματική και στη κολπική κοιλότητα (ακόμη και ασυμπτωματικα) και με το καλό όταν έρθει η γέννα μπορεί να μολυνθεί το παιδί καθώς περνάει από τον κόλπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Ελπίζω το μήνυμα μου να σας βρίσκει όλες φουσκωμένες και υγιείς 😊Χθες πήγα στο ραντεβού με το γιατρό και όλα πήγαν πολύ καλά!Κάναμε καρδιοτοκογραφο,τον είδαμε και όλα είναι τέλεια.Την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω και μια εξέταση για αιμολυτικό στρεπτόκοκκο ομάδας Β...δεν ξέρω καν τι είναι 😂

Ο μικρός μας είναι 2400 και από εδώ και πέρα θα επισκεπτόμαστε το γιατρό κάθε εβδομάδα.

Εσείς πώς είστε;η @Κατερίνα21 και η @DIAMANTW πρέπει να είχαν ραντεβού εχθές.Πως είστε κορίτσια μου;Περιμένω νέα σας!

Καλημερααα και από εμένα!!! Αυτή την εξέταση δεν την ξέρω καν..δεν μου την είχαν ζητήσει..είναι εξέταση αίματος?? Εγώ θυμάμαι προς το τέλος της εγκυμοσύνης μου είχε πάρει ο γιατρός κολπικό υγρό όπως στο τεστ Παπ..και το είχα πάει στο μικροβιολογικό, αλλά δεν μου είχε πει το όνομα της εξέτασης...

Τελειααα τα νέα σου!!! Τώρα είναι ότι καλύτερο!!! Ερχόμαστε ένα βήμα πιο κοντά στα νινακια μας!!!

Κι εμείς χθες είχαμε τον υπέρηχο... 2,030 ο μπέμπης μας... Όλα καλά!!! Μου είπε ότι αν φτάσουμε μέχρι το τέλος θα γεννηθεί γύρω στα 3,500.. έχει πολλά μαλλάκια (μας βλέπω για κοτσιδακι🤣🤣🤣🤣) ο τράχηλος είναι κλειστός με καλό μήκος..οπότε οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές...του ανέφερα και το περιστατικό πριν δύο εβδομάδες αλλά μου είπε ότι δεν ήταν κάτι... 

Σήμερα θα πάρω τον γυναικολόγο μου να κλείσουμε ραντεβού να δει τον υπέρηχο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερααα και από εμένα!!! Αυτή την εξέταση δεν την ξέρω καν..δεν μου την είχαν ζητήσει..είναι εξέταση αίματος?? Εγώ θυμάμαι προς το τέλος της εγκυμοσύνης μου είχε πάρει ο γιατρός κολπικό υγρό όπως στο τεστ Παπ..και το είχα πάει στο μικροβιολογικό, αλλά δεν μου είχε πει το όνομα της εξέτασης...

Τελειααα τα νέα σου!!! Τώρα είναι ότι καλύτερο!!! Ερχόμαστε ένα βήμα πιο κοντά στα νινακια μας!!!

Κι εμείς χθες είχαμε τον υπέρηχο... 2,030 ο μπέμπης μας... Όλα καλά!!! Μου είπε ότι αν φτάσουμε μέχρι το τέλος θα γεννηθεί γύρω στα 3,500.. έχει πολλά μαλλάκια (μας βλέπω για κοτσιδακι🤣🤣🤣🤣) ο τράχηλος είναι κλειστός με καλό μήκος..οπότε οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές...του ανέφερα και το περιστατικό πριν δύο εβδομάδες αλλά μου είπε ότι δεν ήταν κάτι... 

Σήμερα θα πάρω τον γυναικολόγο μου να κλείσουμε ραντεβού να δει τον υπέρηχο... 

Αυτή είναι η εξέταση!Με κολπικό επίχρισμα γίνεται.Την κάνουν προληπτικά ώστε αν όντως είσαι θετική να προλάβεις να πάρεις μια αντιβίωση.

Ποοοοοσο χαίρομαι για τον μικρό σου!Εμείς δεν έχουμε μαλλί είμαστε καραφλοι για την ώρα 😂Δώστε μας καλέ λίγο μαλλάκι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Αυτή είναι η εξέταση!Με κολπικό επίχρισμα γίνεται.Την κάνουν προληπτικά ώστε αν όντως είσαι θετική να προλάβεις να πάρεις μια αντιβίωση.

Ποοοοοσο χαίρομαι για τον μικρό σου!Εμείς δεν έχουμε μαλλί είμαστε καραφλοι για την ώρα 😂Δώστε μας καλέ λίγο μαλλάκι 😂

Οπότε την είχα κάνει και δεν ήξερα τον λόγο🤣🤣🤣

Αχχχ άστα με το μαλλί... Και η Ελένη είχε πολύ μαλλί...10 ημερών κάναμε κοτσιδακι... Τι γονίδιο είναι αυτό πια??? Ελεγα θα γλιτώσω τώρα μιας και είναι αγόρι..αλλά δεν το κόβω...🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Ελπίζω το μήνυμα μου να σας βρίσκει όλες φουσκωμένες και υγιείς 😊Χθες πήγα στο ραντεβού με το γιατρό και όλα πήγαν πολύ καλά!Κάναμε καρδιοτοκογραφο,τον είδαμε και όλα είναι τέλεια.Την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω και μια εξέταση για αιμολυτικό στρεπτόκοκκο ομάδας Β...δεν ξέρω καν τι είναι 😂

Ο μικρός μας είναι 2400 και από εδώ και πέρα θα επισκεπτόμαστε το γιατρό κάθε εβδομάδα.

Εσείς πώς είστε;η @Κατερίνα21 και η @DIAMANTW πρέπει να είχαν ραντεβού εχθές.Πως είστε κορίτσια μου;Περιμένω νέα σας!

Καλησπέρα κορίτσια, ναι είχαμε ραντεβού χθες!κάναμε πάλι καρδιοτοκογραφο,όλα μια χαρά..η μπεμπουλα μας είναι 2100γρ..😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ναι είχαμε ραντεβού χθες!κάναμε πάλι καρδιοτοκογραφο,όλα μια χαρά..η μπεμπουλα μας είναι 2100γρ..😍😍μλ

Μπράβο κορίτσι μου❤️

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια εσάς είχε καμία σύσπαση η μήτρα σας στον καρδιοτοκογραφο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Μπράβο κορίτσι μου❤️

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια εσάς είχε καμία σύσπαση η μήτρα σας στον καρδιοτοκογραφο;

Εγώ όχι. Μόνο ο μπέμπης που δεν καθόταν σε ένα σταθερό σημείο.. εσύ είχες.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Εγώ όχι. Μόνο ο μπέμπης που δεν καθόταν σε ένα σταθερό σημείο.. εσύ είχες.?

Όχι δεν είχα ούτε μια και μου φάνηκε λίγο περίεργο.Ο δικός μου πάλι το άλλο άκρο...δεν κουνήθηκε από τη θέση του.Επαιρνε τον απογευματινό του υπνακο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Όχι δεν είχα ούτε μια και μου φάνηκε λίγο περίεργο.Ο δικός μου πάλι το άλλο άκρο...δεν κουνήθηκε από τη θέση του.Επαιρνε τον απογευματινό του υπνακο 😂

Χαχα. Εγώ έχω μια ελπίδα την άλλη εβδομάδα που θα ξανά κάνουμε να είναι πιο ήρεμος και να μπορέσουμε να τον ακούσουμε καλά και σταθερά. Γιατί η αλήθεια είναι ότι μισή ώρα μας ταλαιπώρησε. Μέχρι και σοκολατάκι και κρύο νερό μου έδωσαν μήπως μείνει έστω ζωηρός αλλά σε ένα συγκεκριμένο σημείο. Λες και το καταλάβαινε αυτό το παιδί και γυρνούσε από την αντίθετη κατεύθυνση της ζώνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Μπράβο κορίτσι μου❤️

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια εσάς είχε καμία σύσπαση η μήτρα σας στον καρδιοτοκογραφο;

Εγώ δεν έχω μπει σε κάποιο ραντεβού... Μόνο τότε στο έκτακτο με τους πονους που με έβαλαν στον καρδιοτοκογραφο και είδαμε την 50αρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εγώ δεν έχω μπει σε κάποιο ραντεβού... Μόνο τότε στο έκτακτο με τους πονους που με έβαλαν στον καρδιοτοκογραφο και είδαμε την 50αρα... 

Όσο πλησιάζει η ώρα δεν πρέπει να έχουμε και καμία σύσπαση;Δεν ξέρω ρε κορίτσια...μήπως έχω τεμπέλικη μήτρα;😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Όσο πλησιάζει η ώρα δεν πρέπει να έχουμε και καμία σύσπαση;Δεν ξέρω ρε κορίτσια...μήπως έχω τεμπέλικη μήτρα;😂

Σίγουρα κάνει η μήτρα απλά δεν της καταλαβαίνουμε... Λένε ότι μέχρι το 30 αν φτάσει ο καρδιοτοκογραφος σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε είναι καλά!! Απλά μας λένε ότι δεν κάνουμε τίποτα,γιατί είναι στα φυσιολογικά...

Ακόμα και τα πετρώματα είναι ανώδυνες συσπάσεις... 

Εγώ νιώθω μέσα στη μέρα 2-3 φορές αλλά όχι επώδυνες όπως εκείνο το βράδυ... Επίσης παίζει ρόλο το μαγνήσιο.. από τις 37 εβδομάδες θα μας το σταματήσουν τελείως ώστε η μήτρα να μείνει ελεύθερη από μαγνήσιο και να κάνει τις συσπάσεις που πρέπει για τον τοκετό... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σίγουρα κάνει η μήτρα απλά δεν της καταλαβαίνουμε... Λένε ότι μέχρι το 30 αν φτάσει ο καρδιοτοκογραφος σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε είναι καλά!! Απλά μας λένε ότι δεν κάνουμε τίποτα,γιατί είναι στα φυσιολογικά...

Ακόμα και τα πετρώματα είναι ανώδυνες συσπάσεις... 

Εγώ νιώθω μέσα στη μέρα 2-3 φορές αλλά όχι επώδυνες όπως εκείνο το βράδυ... Επίσης παίζει ρόλο το μαγνήσιο.. από τις 37 εβδομάδες θα μας το σταματήσουν τελείως ώστε η μήτρα να μείνει ελεύθερη από μαγνήσιο και να κάνει τις συσπάσεις που πρέπει για τον τοκετό... 

 

Α ρε τι κάνει η εμπειρία!Είσαι ο γκουρού μας καλέ εσύ❤️ Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση ρε κοριτσάρα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Α ρε τι κάνει η εμπειρία!Είσαι ο γκουρού μας καλέ εσύ❤️ Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση ρε κοριτσάρα 🥰

Χαχαχα ♥️♥️♥️ οπου μπορώ να βοηθήσω χαρά μου!!! Μην αγχώνεστε με αυτά... Το σώμα μας ξέρει τι κάνει!!! 

Εγώ πχ στην Ελένη ένιωθα τις συσπάσεις σαν πόνους περιόδου...μόνο μια φορά που έκανα μια 80αρα στις 38 εβδομάδες ένιωθα λες και σπάει η μέση μου... 

Τώρα στο 50 που έδειξε ο καρδιοτοκογραφος, ένιωθα ένα πόνο στη μέση..έφευγε..και ερχόταν ο πονος δεξιά και αριστερά κάτω από τα πλευρακαι αγκάλιαζε όλη την κοιλιά...πετρώνει...και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα...

Δεν σας τα λέω για να σας τρομάξω απλά να έχετε μια ιδέα πως είναι οι συσπάσεις... Δύο εγκυμοσύνες και στις δύο διαφορετικά τις ένιωσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαχαχα ♥️♥️♥️ οπου μπορώ να βοηθήσω χαρά μου!!! Μην αγχώνεστε με αυτά... Το σώμα μας ξέρει τι κάνει!!! 

Εγώ πχ στην Ελένη ένιωθα τις συσπάσεις σαν πόνους περιόδου...μόνο μια φορά που έκανα μια 80αρα στις 38 εβδομάδες ένιωθα λες και σπάει η μέση μου... 

Τώρα στο 50 που έδειξε ο καρδιοτοκογραφος, ένιωθα ένα πόνο στη μέση..έφευγε..και ερχόταν ο πονος δεξιά και αριστερά κάτω από τα πλευρακαι αγκάλιαζε όλη την κοιλιά...πετρώνει...και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα...

Δεν σας τα λέω για να σας τρομάξω απλά να έχετε μια ιδέα πως είναι οι συσπάσεις... Δύο εγκυμοσύνες και στις δύο διαφορετικά τις ένιωσα...

Εγώ δν έχω καταλάβει μέχρι τώρα σύσπαση,ίσως κάνω αλλά να Μν το καταλαβαίνω..είναι κ το πρώτο,κ δν ξέρω πως είναι οι συσπάσεις..ούτε μαγνήσιο δν παίρνω να φανταστείτε..αυτό είναι καλό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...