Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις On 4/11/2020 at 7:01 ΜΜ, ο/η Evi 89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανε καποια σήμερα Β επιπέδου ε; Ας μας πει τα νέα! 

Έκανα εγώ κοπέλα μου! Πολύ καλά τα μωρά αλλά ο τράχηλος πήρε την κάτω βόλτα και θα πρέπει να βάλω πεσσό. Εσύ πως πηγες; σήμερα δεν είχες κι εσύ την Β επιπέδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλησπέρα, να κανω μια ερώτηση εσεις που έχετε διδυμακια. 1ον ωορρηξια είχατε διπλή? ή  διαιρεθηκε το 1 έμβρυο συμπτωματα τι είχατε κ αν το είδατε νωρις οτι είχατε διδυμα.φυσιολογικη συλληψη?

Εξωσωματική κάναμε εμείς. Από συμπτώματα τίποτα το ιδιαίτερο. Στον υπέρηχο είδαμε τους σάκους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Έκανα εγώ κοπέλα μου! Πολύ καλά τα μωρά αλλά ο τράχηλος πήρε την κάτω βόλτα και θα πρέπει να βάλω πεσσό. Εσύ πως πηγες; σήμερα δεν είχες κι εσύ την Β επιπέδου;

Κ σένα αγάπη; Ποσο πήγε; Μην αγχώνεσαι θα βάλετε το πεσσό κ όλα θα πάνε καλά. Εγώ σήμερα πήγα γιατρό μετά την περιδεση τα μωρά μεγαλώνουν τέλεια κ το ράμμα καλά κρατεί ερμητικά κλειστό τον τραχηλο!! Σκέψου ότι τώρα θέλει να μας δει σ ένα μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Έκανα εγώ κοπέλα μου! Πολύ καλά τα μωρά αλλά ο τράχηλος πήρε την κάτω βόλτα και θα πρέπει να βάλω πεσσό. Εσύ πως πηγες; σήμερα δεν είχες κι εσύ την Β επιπέδου;

Α καλά θυμόμουν! Μπράβο πολύ χαίρομαι! Όσο για τον τράχηλο τι να πω.. υπομονή θα περάσει κ αυτό. Ναι εγώ σήμερα.. όλα καλά πήγαν! Έχουν διαφορά 40γρ μεταξύ τους. Ο τράχηλός μου καλά κλειστός μέχρι τώρα. 42 χιλιοστά. Αυτά τα νεότερα. Σε ένα μήνα τωρα ξανά! Εσένα τι φύλο είναι τα μωρά σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

αχ τι ωραία!!! όχι αλλά ίσως υπάρχει περίπτωσης 2πλης ωορρηξιας, οποτε κ εγκυμοσυνης.εσύ τότε που έκανες διπλη τι συμπτώματα ειχες στην ωορρηξια  σου? και η χοριακη ποσο ηταν η 1η?  @Evi 89

το εξής περίεργο ηταν οτι 18η μέρα του κύκλου είχα θετικό τεστ οκ λεω μια χαρα ειχα λιγα υγρα κατέβηκε η θερμοκρασία λεω μια χαρα 2 μερες ειχα 36,2 κ μετα την 3η μέρα 36,5 κ την 4η 36,7 λεω μια χαρα εγινε η ωορρηξια μου...στο 36,5 ειχα παρα πολλα υγρα εκκρεμές,και πόνους, στο 36,7 πιο πολλούς πονους,όμως μετα επεσε 36,2 ...ε λεω θα ερθει περίοδος τι να πω...αυτο συνεχίστηκε για 5 μερες με πονους ωορρηξιας που σταδιακά μειωνοντουσαν στο 36,2  ειχα ξανα κανει τεστ δλδ 5 μερες μετα το 1ο θετικο και πηγαινε να γινει θετικο αλλα δεν έκανα 2ο να δω οποτε δεν ξερω...μετα ξανα ειδα αυξηση μετα απο 6 μερες μεχρι σημερα...που βλέπω ακόμα .εγω απο συμπτώματα εχω που κ που πονακια καποιες μερες και υγρα διαφανα.

Να σου πω την αλήθεια εγώ είχα πάρει τεστ ωορρηξίας για να ξέρω πότε θα μου έρθει περίοδος γιατί όπως σου είπα αργούσε και επρεπε πανω κάτω να μπορώ να καταλάβω πότε θα μου έρθει. Τα συμπτώματα δεν τα θυμαμαι καθόλου, ίσως είχα κάτι ψιλοπονάκια ασήμαντα! Όταν καθυστέρησε η περίοδος μου 17 μέρες μετά την ωορρηξία έκανα τεστ. Παρασκευή ήταν που έκανα την πρωτη χοριακή και έδειξε 528 νομίζω. Την Δευτέρα 1500. Την Τετάρτη πήγα γιατρό! Έτσι έγιναν! Ραντεβού εκλεισες σε γιατρό; Έχεις αμφιβολίες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κ σένα αγάπη; Ποσο πήγε; Μην αγχώνεσαι θα βάλετε το πεσσό κ όλα θα πάνε καλά. Εγώ σήμερα πήγα γιατρό μετά την περιδεση τα μωρά μεγαλώνουν τέλεια κ το ράμμα καλά κρατεί ερμητικά κλειστό τον τραχηλο!! Σκέψου ότι τώρα θέλει να μας δει σ ένα μήνα!!

Πηγε 25mm που είναι το όριο αλλά το ανησυχητικό είναι ότι έπεσε απότομα. Άχ πόσο χαίρομαι που πήγε καλά η περίδεση! Σε 1 μήνα ε; πολύ αισιόδοξο! Θα τις πιάσεις τις 36 σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Α καλά θυμόμουν! Μπράβο πολύ χαίρομαι! Όσο για τον τράχηλο τι να πω.. υπομονή θα περάσει κ αυτό. Ναι εγώ σήμερα.. όλα καλά πήγαν! Έχουν διαφορά 40γρ μεταξύ τους. Ο τράχηλός μου καλά κλειστός μέχρι τώρα. 42 χιλιοστά. Αυτά τα νεότερα. Σε ένα μήνα τωρα ξανά! Εσένα τι φύλο είναι τα μωρά σου;

Πολύ ωραία! Και ο τράχηλος τέλειος! Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα! Κι εμένα έχουν μικρή διαφορά. Το κορίτσι 413γρ το αγόρι 438γρ στις 21+2. Εσένα πόσο είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Πολύ ωραία! Και ο τράχηλος τέλειος! Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα! Κι εμένα έχουν μικρή διαφορά. Το κορίτσι 413γρ το αγόρι 438γρ στις 21+2. Εσένα πόσο είναι;

Ου τέλεια τα γραμμάρια! Εγώ ειμαι 22+1 και το ενα είναι 480γρ και το άλλο 520γρ. Μακάρι να φτάσουμε τις 38 βδομάδες! Ή πολύ λέω;; Τι λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Ου τέλεια τα γραμμάρια! Εγώ ειμαι 22+1 και το ενα είναι 480γρ και το άλλο 520γρ. Μακάρι να φτάσουμε τις 38 βδομάδες! Ή πολύ λέω;; Τι λες;

38 λίγο δύσκολο. Συνήθως στις 37 μάξιμουμ τα παίρνουν γιατί δεν κερδίζουν κάτι από κει και πέρα, αντίθετα αρχίζουν να πιέζονται πολύ. Εσύ σίγουρα θα φτάσεις ρε. Όλα σου πάνε τέλεια και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι :)

εγώ αν φτάσω τις 32 θα είμαι πολύ χαρούμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Πηγε 25mm που είναι το όριο αλλά το ανησυχητικό είναι ότι έπεσε απότομα. Άχ πόσο χαίρομαι που πήγε καλά η περίδεση! Σε 1 μήνα ε; πολύ αισιόδοξο! Θα τις πιάσεις τις 36 σίγουρα!

 Ναι αυτό λέει κ ο γιατρός πάμε για Γενάρη!! Μια χαρά είσαι με τον τραχηλο και θα κρατήσει με το πεσσό να είσαι σίγουρη!! Υπάρχει μια ομάδα στο Facebook διδυμομανούλες εν δράση. Λοιπόν όσες είχαν θέμα με τραχηλο κ έκαναν περιδεση ή πεσσό τους κράτησε!! Αν γέννησαν νωρίτερα ήταν για άλλο λόγο. Ποτε θα στο βάλει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

38 λίγο δύσκολο. Συνήθως στις 37 μάξιμουμ τα παίρνουν γιατί δεν κερδίζουν κάτι από κει και πέρα, αντίθετα αρχίζουν να πιέζονται πολύ. Εσύ σίγουρα θα φτάσεις ρε. Όλα σου πάνε τέλεια και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι :)

εγώ αν φτάσω τις 32 θα είμαι πολύ χαρούμενη

Δεν θέλω να φανώ τρελή, αλλά προτιμώ να ειναι υδροχόοι παρά ιχθύες! Σόρι κιόλας! Για να δούμε! Όλα καλά να πάνε και τα άλλα ειναι δευτερεύοντα! 32;; Εγώ πιστεύω θα πας και παραπάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ είχα πάρει τεστ ωορρηξίας για να ξέρω πότε θα μου έρθει περίοδος γιατί όπως σου είπα αργούσε και επρεπε πανω κάτω να μπορώ να καταλάβω πότε θα μου έρθει. Τα συμπτώματα δεν τα θυμαμαι καθόλου, ίσως είχα κάτι ψιλοπονάκια ασήμαντα! Όταν καθυστέρησε η περίοδος μου 17 μέρες μετά την ωορρηξία έκανα τεστ. Παρασκευή ήταν που έκανα την πρωτη χοριακή και έδειξε 528 νομίζω. Την Δευτέρα 1500. Την Τετάρτη πήγα γιατρό! Έτσι έγιναν! Ραντεβού εκλεισες σε γιατρό; Έχεις αμφιβολίες;;;

@Evi 89εγω ναι έχω για το τεστ γιατι δεν ειχα αλλα να κανω και μπορει οντως να ειχα κ 2ο...στο θετικο σου τεστ 1 είδες οι πολλές μέρες,να δω αν υπάρχει διαφορά στο οταν βγαζει η γυναίκα 2 ωοθυλάκια ..καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

@Evi 89εγω ναι έχω για το τεστ γιατι δεν ειχα αλλα να κανω και μπορει οντως να ειχα κ 2ο...στο θετικο σου τεστ 1 είδες οι πολλές μέρες,να δω αν υπάρχει διαφορά στο οταν βγαζει η γυναίκα 2 ωοθυλάκια ..καλημέρα!!

Καλημέρα! Εγώ το τεστ που έκανα μου έβγαλε πολυ γρηγορα έντονο σταυρό! Κ μετά απλά μου το επιβεβαίωσε η τιμή της χοριακής κ η γιατρός! Μην αγχώνεσαι! Κάνε λιγη υπομονή και θα μάθεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi 89 είπε:

Καλημέρα! Εγώ το τεστ που έκανα μου έβγαλε πολυ γρηγορα έντονο σταυρό! Κ μετά απλά μου το επιβεβαίωσε η τιμή της χοριακής κ η γιατρός! Μην αγχώνεσαι! Κάνε λιγη υπομονή και θα μάθεις! 

@Evi 89Χαχαχαχα καλε για το ωορρηξιας εννοω? πόσες μέρες έβλεπες θετικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annie! είπε:

 Ναι αυτό λέει κ ο γιατρός πάμε για Γενάρη!! Μια χαρά είσαι με τον τραχηλο και θα κρατήσει με το πεσσό να είσαι σίγουρη!! Υπάρχει μια ομάδα στο Facebook διδυμομανούλες εν δράση. Λοιπόν όσες είχαν θέμα με τραχηλο κ έκαναν περιδεση ή πεσσό τους κράτησε!! Αν γέννησαν νωρίτερα ήταν για άλλο λόγο. Ποτε θα στο βάλει; 

Αχ μπράβο βρε κορίτσι! Δεν σου είπε καν να κάνεις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια ε; εγω πρέπει να κάνω πρώτα κάτι εξετάσεις (καλλιέργεια κολπικου, ούρων, crp κλπ) για να αποκλείσουμε την πιθανότητα μόλυνσης και μόλις βγουν πάω και μου το βάζει χωρίς αναισθησία 😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ μπράβο βρε κορίτσι! Δεν σου είπε καν να κάνεις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια ε; εγω πρέπει να κάνω πρώτα κάτι εξετάσεις (καλλιέργεια κολπικου, ούρων, crp κλπ) για να αποκλείσουμε την πιθανότητα μόλυνσης και μόλις βγουν πάω και μου το βάζει χωρίς αναισθησία 😰

Χωρίς αναισθησία;; Άρα είναι πολύ πιο απλό από την περιδεση. Όλα θα πάνε καλά!! Όχι όχι τίποτα απολύτως δε μου είπε!! Πάμε κανονικά για Γενάρη όπως είχαμε υπολογίσει εξ αρχής για 37 εβδομαδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πηγε 25mm που είναι το όριο αλλά το ανησυχητικό είναι ότι έπεσε απότομα. Άχ πόσο χαίρομαι που πήγε καλά η περίδεση! Σε 1 μήνα ε; πολύ αισιόδοξο! Θα τις πιάσεις τις 36 σίγουρα!

Κοριτσάκι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά με τον τράχηλο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

@Evi 89Χαχαχαχα καλε για το ωορρηξιας εννοω? πόσες μέρες έβλεπες θετικο?

Χαχα οκ δεν κατάλαβα! Μια φορά έδειξε φατσούλα και μετά δεν ασχολήθηκα ξανά. Νομίζω δεν είμαι η κατάλληλη να σου λύσω τις απορίες. Εμενα ηταν απλά γιατί δεν τα πήρα για να βρω τις καλές μου μέρες. Τα είχα πάρει για πρακτικούς λογους να ξέρω πότε θα μου έρθει η περιοδος γιατί ο κυκλος μου ήταν 34+ μέρες. Οπότε δεν το κοιτούσα. Μια φορά εβλεπα φατσούλα και το άφηνα! Και ουτε μου ειχε περάσει απο το μυαλο ότι ημουν έγκυος οπότε δεν το εψαχνα καν. Αν έχεις υποψίες στο εύχομαι να ειναι δίδυμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi 89 είπε:

Χαχα οκ δεν κατάλαβα! Μια φορά έδειξε φατσούλα και μετά δεν ασχολήθηκα ξανά. Νομίζω δεν είμαι η κατάλληλη να σου λύσω τις απορίες. Εμενα ηταν απλά γιατί δεν τα πήρα για να βρω τις καλές μου μέρες. Τα είχα πάρει για πρακτικούς λογους να ξέρω πότε θα μου έρθει η περιοδος γιατί ο κυκλος μου ήταν 34+ μέρες. Οπότε δεν το κοιτούσα. Μια φορά εβλεπα φατσούλα και το άφηνα! Και ουτε μου ειχε περάσει απο το μυαλο ότι ημουν έγκυος οπότε δεν το εψαχνα καν. Αν έχεις υποψίες στο εύχομαι να ειναι δίδυμα!!!

χαχαχα ενταξει κ εγω νεγαλο κυκλο εχω γενικά...οχι ενταξει διδυμα θα ήταν πολλα για μενα κ 1 ειναι μια ζαρα μιας κ εχω ειδη αλλά 3 παιδάκια!!χαχαχαχα  τωρα πραγματικα αν ήταν θελημα Θεού να έρθουν 2 οκ ενταξει,θα παρα πολυ δύσκολα αλλά ενταξει.αν κ πιστευω οτι αν ερθει τωρα ενα θα ειναι όπως λέει κ ο μεγάλος μου γιος.σε ευχαριστώ πολυ πάντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εμενα 21+6 ηταν 950 το αγορι κ 910 το κοριτσι..κ φαντασου το κοριτσι στηνναρχη ηταν μια σταλια κ ξαφνικα εχουν πολυ βαρος..περιεργο...

Τι λες τωρα; Είσαι σίγουρη;;;;; κοντά ένα κιλό το καθένα τόσο νωρις;;; Μήπως δεν το είδες καλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι λες τωρα; Είσαι σίγουρη;;;;; κοντά ένα κιλό το καθένα τόσο νωρις;;; Μήπως δεν το είδες καλα; 

461 κ 467 τελικα ! Απαπα παναγια μου τι κοιταζα πριν ;εφαγα φρικη ..μπερδεμα αλλο εβλεπα πωπω ...οτι να ναι ...φταιει το οτι ημουν εξω στα μαγαζια ολη μερα οπως οι περισσοτεροι αλλα τι να κανω και εγω στο τσακ προλαβα γιατι μας βλεπω να ληγει η καραντινα τον μαρτιο :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Να ρωτήσω εγώ κάτι κορίτσια μου ? Το πεσσο τι ειναι ? @Antelope

Ειναι ενα δαχτυλιδι που βάζουν στον τράχηλο και τον συγκρατεί για να μην ανοίξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

χαχαχα ενταξει κ εγω νεγαλο κυκλο εχω γενικά...οχι ενταξει διδυμα θα ήταν πολλα για μενα κ 1 ειναι μια ζαρα μιας κ εχω ειδη αλλά 3 παιδάκια!!χαχαχαχα  τωρα πραγματικα αν ήταν θελημα Θεού να έρθουν 2 οκ ενταξει,θα παρα πολυ δύσκολα αλλά ενταξει.αν κ πιστευω οτι αν ερθει τωρα ενα θα ειναι όπως λέει κ ο μεγάλος μου γιος.σε ευχαριστώ πολυ πάντως!!

Μια χαρά! Να τα χαίρεσαι! Σου εύχομαι τα καλύτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...