Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια χωρίς υπερβολές το καλύτερο είναι το cangarou donkey νομίζω έτσι γράφεται... Ειναι τέλειο στο χειρισμό.. Το δοκίμασα σε μια κοπέλα που την πέτυχα σε ένα κατάστημα και δεν περιγράφεται... Αλλά ρε κοριτσια 1800 δεν τα δίνω για 2 χρόνια.... 

Χαχα  το Bugaboo donkey εννοεις ,εγώ σας το ειχα στειλει απο την αρχη ..εκει επεσε το ματι γαμωτο..ειναι πολλα!!!https://www.skroutz.gr/s/19809441/Bugaboo-Donkey-2-Twin-Grey-Melange-Soft-Pink-Canopy-με-Σκελετό-Aluminium.html

Επεξεργάστηκε από Nefeliap
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τέλειο όμως!!! Μακάρι να το είχα βρει και γω!

Πάντως δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία στην Ελλάδα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyy @Nefeliap είναι ότι καλύτερο υπάρχει αλλά με τίποτα τόσα λεφτά.. Μακάρι να περίσσευαν και να τα έδινα. Τόσα υπολογίζω να μου βγουν περίπου όλα μαζί όχι μόνο το καρότσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@melodyy @Nefeliap είναι ότι καλύτερο υπάρχει αλλά με τίποτα τόσα λεφτά.. Μακάρι να περίσσευαν και να τα έδινα. Τόσα υπολογίζω να μου βγουν περίπου όλα μαζί όχι μόνο το καρότσι..

Αχαχαχαχα πραγματικά!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

@melodyy @Nefeliap είναι ότι καλύτερο υπάρχει αλλά με τίποτα τόσα λεφτά.. Μακάρι να περίσσευαν και να τα έδινα. Τόσα υπολογίζω να μου βγουν περίπου όλα μαζί όχι μόνο το καρότσι..

Ναι ρε αυτοκινητο αγοραζουμε χαχα και αν ειναι για 2 χρονια μονο δε λεει(δε το γνωριζα αυτο)το αρια μεχρι ποσο ετων ειναι αννιε.βλεπω ενα αναξ τωρα αλλα ισως δεν εχει για 2.τωρα με επιασε και τα βλεπω ολα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Χαχα  το Bugaboo donkey εννοεις ,εγώ σας το ειχα στειλει απο την αρχη ..εκει επεσε το ματι γαμωτο..ειναι πολλα!!!https://www.skroutz.gr/s/19809441/Bugaboo-Donkey-2-Twin-Grey-Melange-Soft-Pink-Canopy-με-Σκελετό-Aluminium.html

Ανά γειά σου!!!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει δίκιο η @annie με τόσα που έχει το καρότσι παίρνουμε όλη την προίκα τους!!!

Είναι πολλά που πρέπει να πάρουμε και ειδικά με δύο μωρά!!! 

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου!! Με συγχωρείτε που πετάγομαι στο θέμα σας αλλά θα ήθελα πληροφορίες για το nipt test από όσες έκαναν..Είμαι στην 6η εβδομάδα και θέλω να το κάνω σε αυτή την εγκυμοσύνη..είμαι οριακά στην ηλικία (35) αλλά και λόγω βιοχημικών στο παρελθόν θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου!! Με συγχωρείτε που πετάγομαι στο θέμα σας αλλά θα ήθελα πληροφορίες για το nipt test από όσες έκαναν..Είμαι στην 6η εβδομάδα και θέλω να το κάνω σε αυτή την εγκυμοσύνη..είμαι οριακά στην ηλικία (35) αλλά και λόγω βιοχημικών στο παρελθόν θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!

Εγω εκανα αυτο αλλα μου στοιχισε 900€ για 2 μωρα για το φουλ πακετο κ με καρυοτυπους μαζι,αλλιως στοιχιζει 450€.αποτελεσμα σε 7 μερες ελαβα στο μαιλ και μου τηλ κ ο γιατρος.μια απλη εξεταση αιματος στο κεντρο που ειμαι(οποιος θελει παει να κανει) κ το στελνουν ιταλια.https://www.genlab.gr/eng/prenatalsafe-karyo/https://www.prenatalsafekaryo.it/Default_eng.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Έχει δίκιο η @annie με τόσα που έχει το καρότσι παίρνουμε όλη την προίκα τους!!!

Είναι πολλά που πρέπει να πάρουμε και ειδικά με δύο μωρά!!! 

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα??? 

 

Καλημερααα!! Εγω τα ιδια γενικα ολα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Πολύ ωραίες συμβουλές να χαίρεσαι τον μικρό σου... Να σε ρωτήσω ποία καλαθουνα πήρες για το μωρό σου κ το είχες δίπλα σου?? Εγώ έχω διδυμακια στη κοιλιά 👶👶😃 ο χώρος είναι περιορισμένος κ ψάχνω κάτι για να τα έχω δίπλα μου.. πολυ καλό που μπορούσες να το ρυθμιζεις κ να είναι στο ύψος σου.. γιατί με τις απλές καλαθουνες πρέπει να τις έχουμε στο πάτωμα κ δε θέλω... 

 

 

Υπάρχουν  και βάσεις για τις καλαθούνες! https://www.mothercare.gr/vrefiko-domatio/vrefika-paidika-epipla/likna-kalathia/kalathia-vaseis από το mothercare ήταν η δική μου. Της αδερφής μου ήταν πάλι.. εμένα ήταν κάπως έτσι. https://www.baby-avenue.gr/kalathounes/vasi-kalathoynas-metalliki-leyki Ο άντρα ς μου μετά έφτιαξε ειδική βάση ξύλινη μόνος του για να φτάνει ακριβώς δίπλα στο κρεβάτι. Αυτή που είχαμε ήταν λίγο πιο ψηλή..  Με βόλεψε πάντως πάρα πολύ.
Κάποιες φίλες μου αγόρασαν μειωτή κρεβατιού για να μην έχουν το έξτρα έξοδο της καλαθούνας μιας και τα έξοδα είναι πολλά...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου!! Με συγχωρείτε που πετάγομαι στο θέμα σας αλλά θα ήθελα πληροφορίες για το nipt test από όσες έκαναν..Είμαι στην 6η εβδομάδα και θέλω να το κάνω σε αυτή την εγκυμοσύνη..είμαι οριακά στην ηλικία (35) αλλά και λόγω βιοχημικών στο παρελθόν θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!

Καλησπέρα κορίτσι μου κι εγώ έκανα το nipt αλλά το απλό αξίας 470 ευρώ, λόγω δίδυμης κύησης καλύπτει μόνο τις 3 βασικές χρωμοσωματικες ανωμαλίες (ποσοστό 99,κατι)... για ένα μωράκι καλύπτει κι άλλα. Την εξέταση την έκανα στο διαγνωστικό neoscreen.. βρες τους στο Internet και πάρε τηλ θα σου πουν ακριβώς τι καλύπτει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου!! Με συγχωρείτε που πετάγομαι στο θέμα σας αλλά θα ήθελα πληροφορίες για το nipt test από όσες έκαναν..Είμαι στην 6η εβδομάδα και θέλω να το κάνω σε αυτή την εγκυμοσύνη..είμαι οριακά στην ηλικία (35) αλλά και λόγω βιοχημικών στο παρελθόν θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!

Αγάπη τι λες τωρα;!!! συγχαρητήρια! Το ήξερα ότι θα είμαστε πάλι μαζί εγκυουλες💕 με το καλό! Έκανα ακριβώς το ίδιο τεστ που έκανε η @Nefeliap και επίσης που κόστισε 900€.

Πριν 2 χρόνια είχα ξανακάνει το ίδιο για μόνη κύηση το φουλ πακέτο και το κόστος ήταν παρόμοιο. Έχω την εντύπωση ότι έχουν πέσει οι τιμές από τότε αλλά επίσης νομιζω ότι στη δίδυμη δεν μπορουν να δουν μικροελλειπτικά σύνδρομα. Δλδ φτάνουν μέχρι ένα επίπεδο ελέγχου. Το πλήρες πακέτο της μονής φαντάζομαι θα είναι πάνω από 450€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι ρε αυτοκινητο αγοραζουμε χαχα και αν ειναι για 2 χρονια μονο δε λεει(δε το γνωριζα αυτο)το αρια μεχρι ποσο ετων ειναι αννιε.βλεπω ενα αναξ τωρα αλλα ισως δεν εχει για 2.τωρα με επιασε και τα βλεπω ολα 

Το aria δεν ξέρω, το book for two θα πάρουμε με τις μεγάλες ρόδες. Μέχρι 3 ετών είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια @annie! και όποια άλλη παρακολουθεί τον τράχηλο, έχω αισιόδοξα νέα! Μέσα σε 3 εβδομάδες με ξάπλα και προγεστερόνη αυξήθηκε από 29,5mm σε 33mm! Δεν το περίμενα γιατί μου είχε πει ότι γενικά δεν περιμένουμε αύξηση απλά θέλουμε να μην μειώνεται γρήγορα. Κι όμως το βλέπουμε κι αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια @annie! και όποια άλλη παρακολουθεί τον τράχηλο, έχω αισιόδοξα νέα! Μέσα σε 3 εβδομάδες με ξάπλα και προγεστερόνη αυξήθηκε από 29,5mm σε 33mm! Δεν το περίμενα γιατί μου είχε πει ότι γενικά δεν περιμένουμε αύξηση απλά θέλουμε να μην μειώνεται γρήγορα. Κι όμως το βλέπουμε κι αυτό!!

Μπραβο ρε κοριτσι ,τελεια τα νεα σου!!ποσο προγεστερονη επαιρνες ; απο περιεργεια ρωταω..ουτρο κολπικα πχ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι ,τελεια τα νεα σου!!ποσο προγεστερονη επαιρνες ; απο περιεργεια ρωταω..ουτρο κολπικα πχ;

Κανονικά 1 utro κολπικά, αλλά στις φάσεις που είχα αίμα τα έκανα 2 από το στόμα. Εσύ δεν παίρνεις καθόλου ε; φτου φτου δεν έχεις και κανένα θέμα και έτσι να συνεχίσεις μέχρι τέλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια @annie! και όποια άλλη παρακολουθεί τον τράχηλο, έχω αισιόδοξα νέα! Μέσα σε 3 εβδομάδες με ξάπλα και προγεστερόνη αυξήθηκε από 29,5mm σε 33mm! Δεν το περίμενα γιατί μου είχε πει ότι γενικά δεν περιμένουμε αύξηση απλά θέλουμε να μην μειώνεται γρήγορα. Κι όμως το βλέπουμε κι αυτό!!

Αλήθεια κοπέλα μου;; Υπέροχα νέα!!! Μπράβο!!! Ήσουν τελείως ξάπλα χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κανονικά 1 utro κολπικά, αλλά στις φάσεις που είχα αίμα τα έκανα 2 από το στόμα. Εσύ δεν παίρνεις καθόλου ε; φτου φτου δεν έχεις και κανένα θέμα και έτσι να συνεχίσεις μέχρι τέλους

Δεν ειδα ποτέ ουτε σταγονα αιμα ροζ κλπ βεβαια μου μετραγε ε2 κ prg καθε δευτερα σε ολο το πρωτο τριμηνο κ επαιρνα ουτρο κ σικλακουρ.στην αυχενικη τα εκοψα.ο τραχηλος ηταν 33 πριν ενα μηνα,αλλα τη δευτερα θα δειξει ξανά ποσο στην Β´επιπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αλήθεια κοπέλα μου;; Υπέροχα νέα!!! Μπράβο!!! Ήσουν τελείως ξάπλα χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα; 

Όχι καλέ, κινουμουν κανονικά μέσα στο σπίτι. Απλα προσεχα να μην σηκωνω βαρη και να μην στεκομαι πολλή ωρα όρθια. Έκανα μπάνιο, έφτιαχνα κανένα γρήγορο φαγάκι και χαλαρα στον καναπέ. Επίσης με κολλησε ο μικρος μια ιωσουλα και για 5 μέρες ειχα συναχι και λιγο βήχα. Έχω να σου πω ότι με το κάθε φτέρνισμα ενιωθα ότι θα μου φύγουν τα μωρά απο την απότομη πίεση. Αλλά δεν επηρεαστηκε καθόλου ο τράχηλος.

Εύχομαι να δεις κι εσύ αύξηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν ειδα ποτέ ουτε σταγονα αιμα ροζ κλπ βεβαια μου μετραγε ε2 κ prg καθε δευτερα σε ολο το πρωτο τριμηνο κ επαιρνα ουτρο κ σικλακουρ.στην αυχενικη τα εκοψα.ο τραχηλος ηταν 33 πριν ενα μηνα,αλλα τη δευτερα θα δειξει ξανά ποσο στην Β´επιπ

Αψογα! Η Νεφέλη με την ανέφελη εγκυμοσύνη 😁

Με το καλο και η Β επιπέδου! Αληθεια, συνεχίζουν τα μωρά σου να έχουν διαφορά στο μέγεθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Όχι καλέ, κινουμουν κανονικά μέσα στο σπίτι. Απλα προσεχα να μην σηκωνω βαρη και να μην στεκομαι πολλή ωρα όρθια. Έκανα μπάνιο, έφτιαχνα κανένα γρήγορο φαγάκι και χαλαρα στον καναπέ. Επίσης με κολλησε ο μικρος μια ιωσουλα και για 5 μέρες ειχα συναχι και λιγο βήχα. Έχω να σου πω ότι με το κάθε φτέρνισμα ενιωθα ότι θα μου φύγουν τα μωρά απο την απότομη πίεση. Αλλά δεν επηρεαστηκε καθόλου ο τράχηλος.

Εύχομαι να δεις κι εσύ αύξηση!

Και μόνο μείωση να μη δω χαρούμενη θα είμαι!! Καλά στην αύξηση θα κάνω πάρτυ!!! Θα σας πω τη Δευτέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αψογα! Η Νεφέλη με την ανέφελη εγκυμοσύνη 😁

Με το καλο και η Β επιπέδου! Αληθεια, συνεχίζουν τα μωρά σου να έχουν διαφορά στο μέγεθος;

Νασαι καλά κοριτσι μου,ουτε ξερω ,πριν ενα μηνα που τα ειχα δει ηταν ακομα πολυ μικρο το μικρο και φυλο δε βλεπαμε..τι να πω..θα δειξει τη δευτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. αυτά τα νούμερα για το μήκος του τραχήλου και την κατάστασή του πώς τα γνωρίζετε; Τι είναι φυσιολογικό και τι όχι; Σας τα λένε οι γιατροί σας; Τα λέει καπου στις εξετάσεις; Εγώ δεν γνωρίζω τιποτα για το θέμα. Πώς πρεπει να ειναι ο τράχηλος κλπ. Πού μπορώ να το δω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κορίτσια βρήκα τις εξετάσεις μου. 1 Οκτωβρίου που ήμουν 17w1d λέει μήκος τραχήλου 42 mm.. αυτό πώς γνωρίζω αν είναι καλό ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...