Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Χθες μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος σε δίδυμα στον ίδιο σάκο. Τυχαίο γεγονός κ έχω τρομοκρατηθεί. Έχω ένα παιδάκι ήδη. Έπαθα σοκ επειδή φοβάμαι παρά πολύ γιατί ξέρω πόσο δύσκολη ειναι τέτοιου είδους κύηση. Από χθες κλαίω συνέχεια. Αν κάποια κοπέλα έχει δίδυμα σε ίδιο σάκο θα ήθελα την εμπειρία τής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η CalliopeP είπε:

Καλησπέρα σας! Γνωρίζετε πόσο στοιχίζει η β-επιπέδου σε δίδυμη κύηση;

Καλησπερα, εγώ αν θυμάμαι καλά είχα δώσει 120€. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα έδωσα στη Θεσσαλονίκη 200 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά, γι' αυτό ρωτάω!!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλησπερα, εγώ αν θυμάμαι καλά είχα δώσει 120€. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η CalliopeP είπε:

Καλησπέρα σας! Γνωρίζετε πόσο στοιχίζει η β-επιπέδου σε δίδυμη κύηση;

Γεια σου. Σε γιατρό της Θεσσαλονίκης πλήρωσα 200€ πριν 2 μήνες περίπου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σου. Σε γιατρό της Θεσσαλονίκης πλήρωσα 200€ πριν 2 μήνες περίπου .

Κι εγώ χθες έδωσα σε γιατρό της Θεσσαλονίκης 200 ευρώ και έπαθα σοκ. Μου φάνηκαν πάρα πολλά! Μπορεί να μιλάμε για τον ίδιο γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η CalliopeP είπε:

Κι εγώ χθες έδωσα σε γιατρό της Θεσσαλονίκης 200 ευρώ και έπαθα σοκ. Μου φάνηκαν πάρα πολλά! Μπορεί να μιλάμε για τον ίδιο γιατρό.

Έκανα και την αυχενική διαφάνεια στον ίδιο και μου πήρε 150-160 αν θυμάμαι. Ξέρω ότι η β επιπέδου είναι πιο ακριβή. Εκείνη την στιγμή δεν έδωσα σημασία στο ποσό γιατι το περίμενα. Αλλά μετά που το έψαξα και εμένα μου φάνηκε ακριβός. Τράχηλο σου μέτρησε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είχα ρωτήσει πόσο κοστίζει η εξέταση και όταν μου είπε το ποσό μου ήρθε κατραπακιά! Τέλος πάντων. Μου μέτρησε τον τράχηλο και μου είπε 3 cm όσο και στην αυχενική. Για καλή μου τύχη δεν μειώθηκε. Εσύ πόσο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η CalliopeP είπε:

Εγώ δεν είχα ρωτήσει πόσο κοστίζει η εξέταση και όταν μου είπε το ποσό μου ήρθε κατραπακιά! Τέλος πάντων. Μου μέτρησε τον τράχηλο και μου είπε 3 cm όσο και στην αυχενική. Για καλή μου τύχη δεν μειώθηκε. Εσύ πόσο έχεις;

Εγώ είχα γύρω στα 2.5 και από τότε προσέχω αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κορίτσια. Τα μωράκια σας τα αισθάνεστε το ίδιο και από τις δύο πλευρές; Εγώ από την αρχή που άρχισα να νιώθω κινήσεις πάντα η αριστερή μου πλευρά είναι πιο δραστήρια από την δεξιά. Από την δεξιά πλευρά με το ζόρι το καταλαβαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/5/2021 at 1:24 ΜΜ, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια & χρόνια πολλά ! Είμαι στη 16η εβδομάδας δίδυμη κύηση και χρειάζομαι τη βοηθεια σας. Θυμάται καμμία ποτέ ένιωσε για πρώτη φορά τα μωράκια της ; Δε νιώθω ακόμη τίποτα. Επίσης γενικά δεν νιώθω καθόλου έγκυος μέχρι & οι συχνοουρίες σταμάτησαν. Έχει τύχει σε καμμία ;

Είναι νωρίς για να τα νιώσεις. Μετά την 20η θα τα καταλάβεις κανονικά. Νωρίτερα το μόνο που νιώθεις είναι σαν μπουρμπουλήθρες.

στις On 11/5/2021 at 11:44 ΠΜ, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω και εγώ δίδυμα και είμαι στην 16η εβδομάδα και ήθελα να σας ρωτήσω για το μήκος τραχήλου γιατί με ανησυχεί λιγάκι .... Στην αυχενική δλδ στην 12 η εβδομάδα ήταν 3.8 χιλιοστά και τώρα στην 16η που με μέτρησε κολπικά ήταν 3.2 .... Είναι καλά;;; Γιατί ανησυχώ έχω διαβάσει ότι πρέπει να είναι κοντά στο 4 ισχύει;;; Εσείς πόσο είχατε;

Μια χαρά είναι ο τράχηλος σου. Εγώ που είχα θέμα με τον τράχηλο ήτα 25χιλ την 23ηκ 15χιλ με χοάνη την 25η και έκανα περίδεση. Όλα πήγανε καλά!!

στις On 11/5/2021 at 10:17 ΜΜ, ο/η CalliopeP είπε:

Καλησπέρα σας! Γνωρίζετε πόσο στοιχίζει η β-επιπέδου σε δίδυμη κύηση;

Εμάς χωρίς απόδειξη μας πήρε 160€ ειδάλλως ήταν στα 190€

στις πριν 11 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια κορίτσια. Τα μωράκια σας τα αισθάνεστε το ίδιο και από τις δύο πλευρές; Εγώ από την αρχή που άρχισα να νιώθω κινήσεις πάντα η αριστερή μου πλευρά είναι πιο δραστήρια από την δεξιά. Από την δεξιά πλευρά με το ζόρι το καταλαβαίνω.

Όχι κορίτσι μου, εγώ καταλάβαινα περισσότερο το ένα κ αυτό μου το εξήγησε ο γιατρός. Η μικρή κλωτσούσε τον αδερφό της και αυτός ο καημένος εμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι να σκασω. Σήμερα το πρωί πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα κάτι σαν γλίτσα μπεζ. Θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι αυτό που σκέφτομαι. Επειδή παίρνω και ultrogestan  πρωί βράδυ είδα και λευκά κομμάτια από τα ultro στην λεκάνη. Αλλά δεν ξέρω αν είναι από αυτό η το άλλο που φοβάμαι. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου το μεσημέρι. Σας έχει τύχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια κορίτσια. Τα μωράκια σας τα αισθάνεστε το ίδιο και από τις δύο πλευρές; Εγώ από την αρχή που άρχισα να νιώθω κινήσεις πάντα η αριστερή μου πλευρά είναι πιο δραστήρια από την δεξιά. Από την δεξιά πλευρά με το ζόρι το καταλαβαίνω.

Κι εγω από την δεξιά πλευρά δεν το ένιωθα τόσο πολύ αλλά επειδή ήταν προσθιος ο πλακουντας του μωρου που ήταν από εκείνη την πλευρά. Μήπως είναι κι εσένα έτσι; προς το τέλος βέβαια δεν υπήρχε αριστερά-δεξιά πάνω κάτω. Όλη η κοιλιά κουνιόταν σαν να έχει τρικυμία 

στις πριν 4 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι να σκασω. Σήμερα το πρωί πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα κάτι σαν γλίτσα μπεζ. Θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι αυτό που σκέφτομαι. Επειδή παίρνω και ultrogestan  πρωί βράδυ είδα και λευκά κομμάτια από τα ultro στην λεκάνη. Αλλά δεν ξέρω αν είναι από αυτό η το άλλο που φοβάμαι. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου το μεσημέρι. Σας έχει τύχει;

Ήταν μεγάλη ποσότητα κορίτσι μου; Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είδα το τραχηλικο πωμα λιγο πριν γεννησω αλλά ήταν πάρα πολύ μαζί με αίμα. Τώρα με τα δίδυμα είχα πολλά υγρά διαφόρων ειδών, άλλα σαν βλέννη, άλλα σαν νερό. Κσι με τα utro που εβαζα καθε βραδυ μπορςι να έβγαιναν και μπεζουλί κομματάκια. Από ότι ξέρω το τραχηλικο πωμα μπορεί να βγαίνει σε μικρές ποσότητες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά αναγενναται μόνο του. Εύχομαι να μην είναι τίποτα. Πόσων εβδομάδων είσαι τωρα; Τράχηλο ξαναμετρήσατε; Απο πόνους πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κι εγω από την δεξιά πλευρά δεν το ένιωθα τόσο πολύ αλλά επειδή ήταν προσθιος ο πλακουντας του μωρου που ήταν από εκείνη την πλευρά. Μήπως είναι κι εσένα έτσι; προς το τέλος βέβαια δεν υπήρχε αριστερά-δεξιά πάνω κάτω. Όλη η κοιλιά κουνιόταν σαν να έχει τρικυμία 

Ήταν μεγάλη ποσότητα κορίτσι μου; Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είδα το τραχηλικο πωμα λιγο πριν γεννησω αλλά ήταν πάρα πολύ μαζί με αίμα. Τώρα με τα δίδυμα είχα πολλά υγρά διαφόρων ειδών, άλλα σαν βλέννη, άλλα σαν νερό. Κσι με τα utro που εβαζα καθε βραδυ μπορςι να έβγαιναν και μπεζουλί κομματάκια. Από ότι ξέρω το τραχηλικο πωμα μπορεί να βγαίνει σε μικρές ποσότητες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά αναγενναται μόνο του. Εύχομαι να μην είναι τίποτα. Πόσων εβδομάδων είσαι τωρα; Τράχηλο ξαναμετρήσατε; Απο πόνους πως εισαι;

Σε 2 μέρες μπαινω στην 29η. Μικρή ποσότητα είδα διάφανη. Χωρίς αίμα χωρίς σκούρο χρώμα. Περιμένω στον γιατρό μου τώρα να δούμε τι θα γίνει. Ήμουν πάλι την προηγούμενη Τετάρτη για υπέρηχο και ήταν σταθερός ο τράχηλος στα 2.5. Πόνους δεν έχω εκτός από τα πονακια που έχω έτσι και αλλιώς εδώ και βδομάδες αλλά μου είπε ο γιατρός είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κι εγω από την δεξιά πλευρά δεν το ένιωθα τόσο πολύ αλλά επειδή ήταν προσθιος ο πλακουντας του μωρου που ήταν από εκείνη την πλευρά. Μήπως είναι κι εσένα έτσι; προς το τέλος βέβαια δεν υπήρχε αριστερά-δεξιά πάνω κάτω. Όλη η κοιλιά κουνιόταν σαν να έχει τρικυμία 

Ήταν μεγάλη ποσότητα κορίτσι μου; Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είδα το τραχηλικο πωμα λιγο πριν γεννησω αλλά ήταν πάρα πολύ μαζί με αίμα. Τώρα με τα δίδυμα είχα πολλά υγρά διαφόρων ειδών, άλλα σαν βλέννη, άλλα σαν νερό. Κσι με τα utro που εβαζα καθε βραδυ μπορςι να έβγαιναν και μπεζουλί κομματάκια. Από ότι ξέρω το τραχηλικο πωμα μπορεί να βγαίνει σε μικρές ποσότητες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά αναγενναται μόνο του. Εύχομαι να μην είναι τίποτα. Πόσων εβδομάδων είσαι τωρα; Τράχηλο ξαναμετρήσατε; Απο πόνους πως εισαι;

Μόλις βγήκα από τον γιατρό. Μου έβαλε πεσσο ο τράχηλος μειώθηκε στο 2. Θα κάνω και τις ενέσεις κορτιζόνης και Άγιος ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Μόλις βγήκα από τον γιατρό. Μου έβαλε πεσσο ο τράχηλος μειώθηκε στο 2. Θα κάνω και τις ενέσεις κορτιζόνης και Άγιος ο Θεός.

Ολα τελεια θα πάνε! Εγώ στην εβδομαδα σου δεν είχα καθόλου τράχηλο. Κρατιόταν κλειστος μόνο από τον πεσσό. Και όπως ειδες, γέννησα 2 υγιεστατα ζουμπουρλιδικα μωρά στο μήνα μου! Τελικα η βλεννη ήταν ανησυχητική; τι σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ολα τελεια θα πάνε! Εγώ στην εβδομαδα σου δεν είχα καθόλου τράχηλο. Κρατιόταν κλειστος μόνο από τον πεσσό. Και όπως ειδες, γέννησα 2 υγιεστατα ζουμπουρλιδικα μωρά στο μήνα μου! Τελικα η βλεννη ήταν ανησυχητική; τι σου ειπε;

Δεν ήταν κάτι μου είπε. Ο τράχηλος μου είπε είναι κλειστός με εξέτασε και  δαχτυλίκα είπε ότι όλα είναι καλά αλλά να τον βάλουμε καλού κακού και ότι γίνει. Πόνεσα στην εφαρμογή μπορώ να πω. Ελπίζω μόνο να τον αντέξω.  Έκανα και την πρώτη δόση από τις ενέσεις κορτιζόνης. Αυριο έχω την 2η. Μακάρι να έχω την δική σου κατάληξη. Τα μωράκια μου τα μέτρησε γύρω στα 1300 την μια ενώ την προηγούμενη βδομάδα ήταν 1050. Είναι δυνατόν να πάρουν τόσο πολύ σε μια βδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 13/5/2021 at 4:26 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Μόλις βγήκα από τον γιατρό. Μου έβαλε πεσσο ο τράχηλος μειώθηκε στο 2. Θα κάνω και τις ενέσεις κορτιζόνης και Άγιος ο Θεός.

Αααχ αυτός ο τράχηλος... Με τα δίδυμακια ζορίστηκαμε πολλές αλλά όλα καλά πάνε στο τέλος😊 Εάν κοιτάξεις εδώ τα μηνύματα θα δεις πόσες είχαμε θέμα με τον τράχηλο και όλες γεννήσαμε στον 9ο!!! Μην σε παίρνει υπερβολικα από κάτω.. Ξέρω ότι είναι δύσκολο όμως περνάει γρήγορα ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αααχ αυτός ο τράχηλος... Με τα δίδυμακια ζορίστηκαμε πολλές αλλά όλα καλά πάνε στο τέλος😊 Εάν κοιτάξεις εδώ τα μηνύματα θα δεις πόσες είχαμε θέμα με τον τράχηλο και όλες γεννήσαμε στον 9ο!!! Μην σε παίρνει υπερβολικα από κάτω.. Ξέρω ότι είναι δύσκολο όμως περνάει γρήγορα ο καιρός!

Γενικά από τότε που μου έβαλε τον πεσσο ήδη νιώθω καλύτερα από θέμα πόνων που είχα. Να σκεφτείς δεν μπορούσα να σηκώσω το πόδι μου να βάλω το παντελόνι και πονούσα από κάτω. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά τουλάχιστον δεν πονάω. Προς το παρόν τον δέχθηκε ο οργανισμός μου δεν έχω κάποιο θέμα. Αύριο θα πάω για υπέρηχο. Είμαι 30η εβδομάδα ελπίζω να τα καταφέρω έστω για άλλες 4 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν θυμάστε πόσο ζύγιζαν τα μωράκια σας την 30η εβδομάδα. Εμένα η μία είναι 1380 και η αλλη 1450 μικρούλες μου φαίνονται αν και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν θυμάστε πόσο ζύγιζαν τα μωράκια σας την 30η εβδομάδα. Εμένα η μία είναι 1380 και η αλλη 1450 μικρούλες μου φαίνονται αν και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ .

Εμένα 30+1 ήταν 1500 και 1680 αν θυμάμαι καλά. Αλλά τελικά η μπέμπα των 1500 γεννήθηκε περισσότερα γραμμάρια από τον 1680! Πολυ καλά είσαι. Δεν τα θέλουμε και πολύ μεγάλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εμένα 30+1 ήταν 1500 και 1680 αν θυμάμαι καλά. Αλλά τελικά η μπέμπα των 1500 γεννήθηκε περισσότερα γραμμάρια από τον 1680! Πολυ καλά είσαι. Δεν τα θέλουμε και πολύ μεγάλα 

Καλέ 200γρ έχουμε διάφορα δεν τα λες και λίγα. Εν τω μεταξύ μου έκανε και ντοπλερ και θέλει να με ξανά δει και την άλλη βδομάδα είπε. Μου είπε ότι όλα βαίνουν καλώς. Εσύ έκανες τόσο συχνά; Με το ντοπλερ τι βλέπουμε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια τιμή είχε η χοριακή σας. Είναι πολύ αυξημένη στη δίδυμη κύηση από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η carpe είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια τιμή είχε η χοριακή σας. Είναι πολύ αυξημένη στη δίδυμη κύηση από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης; 

80 την 7η μερα από ΕΤ, 262 την 9η μέρα από εμβρυομεταφορα, δηλ την ημέρα που θα μου ερχόταν περίοδος! Και 2 μέρες μετά πήγε 606. Πόσο ειχες; με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Καλέ 200γρ έχουμε διάφορα δεν τα λες και λίγα. Εν τω μεταξύ μου έκανε και ντοπλερ και θέλει να με ξανά δει και την άλλη βδομάδα είπε. Μου είπε ότι όλα βαίνουν καλώς. Εσύ έκανες τόσο συχνά; Με το ντοπλερ τι βλέπουμε;

 

Κανονικά το doppler γίνεται μετά την 32 εβδομάδα, ίσως για αυτό σου ειπε να ξαναπάς. Βλέπουν την αιμάτωση σε βασικές αρτηρίες και φλέβες και πιθανές αντιστάσεις σε αυτές ώστε να δουν αν αναπτύσσεται κανονικά το έμβρυο. Είναι πολύ καλό το βάρος τους. Άντε κοντεύεις κι εσυ. Σε 1,5 μήνα θα τα έχεις αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...