Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Όλα καλά!! Τα μωράκια είναι μια χαρά, μέσα στα φυσιολογικά όρια κ η μικρή χαμηλά στο βάρος αλλά όχι εκτός για να ανησυχήσουμε. Δεν έχουν επηρεαστεί από το ζάχαρο καθόλου!! Θέλει να παω πάλι σ ένα μήνα με το καλό. 

 

Μπραβο @annie! Σε ένα μήνα παλι;;; δηλαδή όταν θα γεννήσεις; Δεν θα έχεις άλλη παρακολούθηση μέχρι τοτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie! αύριο το πρωί θα πάω για τις εξετάσεις, πάντως η φαγούρα καλά κρατεί!!!! 

Ποτε θα βγουνε κοριτσι μου; Με το καλό να εχουν στρωσει οι τιμες ευχομαι..ειδες ;το ειχες πει εσυ με τη φαγουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας διαβαζω με συμπτωματα πονακια κλπ αλλα δεν εγραφα γιατί δεν ειχα και κατι ,αλλα απο χτες τρομαξα καπως κ θελω κ γω με τη σειρα μου να σας ρωτησω..τα μωρα κουνιούνται τοσο πολυ ;ή ειναι συσπαςεις; γιατί ολο κατι με χτυπαει απο μεσα συνεχως μια δεξια μια αριστερά αλλα χαμηλά... βλεπω τη κοιλια μου συνεχως να κουνιεται εντονα.οταν λεω συνεχως εννοω για 10’ μετα σταματαει κ στο τριωρο πχ ξανα τα ιδια..Κ νομιζω σαν το ενα μωρο το αριστερα να θελει να βγει γιατί το νοιωθω χαμηλα σαν σβούρα συνεχως..μηπως κόντυνε κ ο τραχηλος; Πονακια κλπ δεν εχω ουτε ειχα..Παιζουν αυτα ή λεω βλακειες; την επομενη εβδομαδα εχω ντοπλερ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Μπραβο @annie! Σε ένα μήνα παλι;;; δηλαδή όταν θα γεννήσεις; Δεν θα έχεις άλλη παρακολούθηση μέχρι τοτε;

Κανονικά θα με παρακολουθεί ο γιατρός μου!! Σε 2 βδομαδες έχω ραντεβού. Αυτός απλά μου ζήτησε επαναληπτικό ντοπλερ σε περίπτωση που δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε. Που δεν το βλέπει, πιστεύει πως μπορώ να πάω μέχρι 37η έτσι όπως μας είδε εχθές. 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια σας διαβαζω με συμπτωματα πονακια κλπ αλλα δεν εγραφα γιατί δεν ειχα και κατι ,αλλα απο χτες τρομαξα καπως κ θελω κ γω με τη σειρα μου να σας ρωτησω..τα μωρα κουνιούνται τοσο πολυ ;ή ειναι συσπαςεις; γιατί ολο κατι με χτυπαει απο μεσα συνεχως μια δεξια μια αριστερά αλλα χαμηλά... βλεπω τη κοιλια μου συνεχως να κουνιεται εντονα.οταν λεω συνεχως εννοω για 10’ μετα σταματαει κ στο τριωρο πχ ξανα τα ιδια..Κ νομιζω σαν το ενα μωρο το αριστερα να θελει να βγει γιατί το νοιωθω χαμηλα σαν σβούρα συνεχως..μηπως κόντυνε κ ο τραχηλος; Πονακια κλπ δεν εχω ουτε ειχα..Παιζουν αυτα ή λεω βλακειες; την επομενη εβδομαδα εχω ντοπλερ..

Λογικά τα μωρά είναι κορίτσι μου που παίζουν πόλεμο.. Εάν δεν έχεις πονάκια δε νομίζω να είναι συσπάσεις. Όχι ότι εγώ ξέρω πως είναι. Μόνο τη μετά της περιδεσης έκανα συσπάσεις κ ήταν σαν πόνος περιόδου. Πάρε το γιατρό ένα τηλέφωνο καλού κακού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήθελα να ρωτήσω υπάρχουν φυσιολογικές τιμές για τη β επιπέδου ? Και περιπου πόσα γράμμαρια ήταν τα μωρά σας 23 εβδομάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα @annie! είναι άλλος ο γιατρός που σου έκανε το ντόπλερ! Σου είπε το λόγο που έχουν διαφορά στο βάρος; Είναι θέμα πλακούντα; Αντιστάσεων στις μητριαίες αρτηρίες; 

Εγώ κορίτσια στα 2 κιλά θέλω να φτάσουν τα μωράκια και θα ειμαι υπερευχαριστημένη. Έχω την αίσθηση ότι κανω μικρά μωρά. Το πρώτο μου τελειόμηνο 2640. Δεν είχε κανένα πρόβλημα βέβαια και τώρα είναι από τα ψηλά παιδιά. 

@Nefeliap τα μωρά είναι καλέ! Χαμό κάνουν! Εμένα το δεξί, το κορίτσι που είναι και πιο χαμηλά δεν σταματάει καθόλου. Το αγόρι πιο αραχτο. Μια φορά στο 2ωρο αλλά δυνατές κλωτσιές. Γενικά είναι πολύ φυσιολογικό να έχεις συσπασούλες σε αυτη τη φαση, τις λεγόμενες braxton hicks. Αλλά είναι ακίνδυνες. Η εγκυμοσυνη σου προχωράει ιδανικά και θα στο πει και ο γιατρός στο ραντεβού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η sova είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήθελα να ρωτήσω υπάρχουν φυσιολογικές τιμές για τη β επιπέδου ? Και περιπου πόσα γράμμαρια ήταν τα μωρά σας 23 εβδομάδα?

461 κοριτσι κ 477 το αγορι  αλλά 21+3 βδομαδα

@Antelope μου ολο κατι κανουν ομως ,δεν γινοτανε αυτο πιο πριν..δε σταματαει κ ειναι κ πολυ κατω το ενα.. τρεμει ολη η κοιλια συνεχως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sova είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήθελα να ρωτήσω υπάρχουν φυσιολογικές τιμές για τη β επιπέδου ? Και περιπου πόσα γράμμαρια ήταν τα μωρά σας 23 εβδομάδα?

Εγώ την έκανα αρκετά νωρίτερα, στις 21+2 και ήταν 413g και 438g. Υπάρχουν φυσιολογικές τιμές. Εμένα μου τα έδωσαν σε διάγραμμα με καμπύλες όπου ήταν σημειωμενες με τελείες οι μετρήσεις των μωρών. Αν είσαι μέσα στις καμπύλες είσαι εντάξει. Πότε με το καλό έχεις τον υπερηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

461 κοριτσι κ 477 το αγορι  αλλά 21+3 βδομαδα

@Antelope μου ολο κατι κανουν ομως ,δεν γινοτανε αυτο πιο πριν..δε σταματαει κ ειναι κ πολυ κατω το ενα.. τρεμει ολη η κοιλια συνεχως ...

Εμένα μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό. Είναι ζωντανά όντα και ακόμα και στον ύπνο τους κουνιούνται. Λογικα τωρα ειναι και η πιο κινητικη τους φάση γιατί έχουν πολύ περισσότερη δύναμη από ότι πριν 2 βδομάδες πχ αλλά δεν τους φτάνει και ο χώρος οπότε θα κόψουν σιγά σιγά.

Εννοείται ρωτάς και τον γιατρό σου για οτιδήποτε σου προκαλεί ανησυχία. Η κινητικότητα σίγουρα δεν είναι σημάδι τοκετού, αν είναι αυτό που σε αγχώνει πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ποτε θα βγουνε κοριτσι μου; Με το καλό να εχουν στρωσει οι τιμες ευχομαι..ειδες ;το ειχες πει εσυ με τη φαγουρα...

Αύριο θα βγούνε κοριτσάκι μου.. περιμένω!!! 

Και μένα τα μωράκια έτσι κάποιες ημέρες, μετακινουνται από δω κι από κει κι έχω εξογκώματα, μάλιστα τη μία που είναι με τα πόδια κάτω τη νιώθω πολλές φορές να με κλοτσαει πολύ χαμηλά!! Τώρα όσον αφορά τις συσπάσεις μου είχε πει ο γιατρός εάν και έχω πόνους ταυτόχρονα να ανησυχήσω, βέβαια κάτι ψιλό πονακια τα νιώθω κάποιες φορές, όταν κουραστω, όπως σήμερα που σιδερωσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εμένα μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό. Είναι ζωντανά όντα και ακόμα και στον ύπνο τους κουνιούνται. Λογικα τωρα ειναι και η πιο κινητικη τους φάση γιατί έχουν πολύ περισσότερη δύναμη από ότι πριν 2 βδομάδες πχ αλλά δεν τους φτάνει και ο χώρος οπότε θα κόψουν σιγά σιγά.

Εννοείται ρωτάς και τον γιατρό σου για οτιδήποτε σου προκαλεί ανησυχία. Η κινητικότητα σίγουρα δεν είναι σημάδι τοκετού, αν είναι αυτό που σε αγχώνει πάντως

Ευχαριστώ κοπελα μου νασαι καλα γιατί πραγματικα τρομαξα για πρωτη φορά κ βλεπω το δερμα να πεταγεται φουλ εξω απο τη δεξια κ το αλλο να τρεμει χαμηλα συο πιπί κ λεω θελει να βγει..Κ ειχε γραψει μια κοπελα για αυτο κ λεω οπα κατι παιζει ξαφνικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η sova είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήθελα να ρωτήσω υπάρχουν φυσιολογικές τιμές για τη β επιπέδου ? Και περιπου πόσα γράμμαρια ήταν τα μωρά σας 23 εβδομάδα?

Εμενα στη β επιπέδου που ήμουν 22 και 1 ήταν γύρω στα 500 γραμμάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Αύριο θα βγούνε κοριτσάκι μου.. περιμένω!!! 

Και μένα τα μωράκια έτσι κάποιες ημέρες, μετακινουνται από δω κι από κει κι έχω εξογκώματα, μάλιστα τη μία που είναι με τα πόδια κάτω τη νιώθω πολλές φορές να με κλοτσαει πολύ χαμηλά!! Τώρα όσον αφορά τις συσπάσεις μου είχε πει ο γιατρός εάν και έχω πόνους ταυτόχρονα να ανησυχήσω, βέβαια κάτι ψιλό πονακια τα νιώθω κάποιες φορές, όταν κουραστω, όπως σήμερα που σιδερωσα. 

Αντε ωραια για να δουμε..!! ναι αυτο πολυ εντονα αφου δε τολμησα να πιω καφε ..μη τυχον κ γινουν χειροτεραα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε ωραια για να δουμε..!! ναι αυτο πολυ εντονα αφου δε τολμησα να πιω καφε ..μη τυχον κ γινουν χειροτεραα...

Κι εγώ είχα φοβηθεί με τις κλωτσιές χαμηλά κι είχα ρωτήσει το γιατρό, ο οποίος εννοείται μου είπε να μην ανησυχώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εγώ είχα φοβηθεί με τις κλωτσιές χαμηλά κι είχα ρωτήσει το γιατρό, ο οποίος εννοείται μου είπε να μην ανησυχώ!!! 

Αααα σοβαρα !; Χαχα !  πολυ πραγμα παντως κ αποτομα !!φοβεροοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κατάλαβα @annie! είναι άλλος ο γιατρός που σου έκανε το ντόπλερ! Σου είπε το λόγο που έχουν διαφορά στο βάρος; Είναι θέμα πλακούντα; Αντιστάσεων στις μητριαίες αρτηρίες; 

Εγώ κορίτσια στα 2 κιλά θέλω να φτάσουν τα μωράκια και θα ειμαι υπερευχαριστημένη. Έχω την αίσθηση ότι κανω μικρά μωρά. Το πρώτο μου τελειόμηνο 2640. Δεν είχε κανένα πρόβλημα βέβαια και τώρα είναι από τα ψηλά παιδιά. 

@Nefeliap τα μωρά είναι καλέ! Χαμό κάνουν! Εμένα το δεξί, το κορίτσι που είναι και πιο χαμηλά δεν σταματάει καθόλου. Το αγόρι πιο αραχτο. Μια φορά στο 2ωρο αλλά δυνατές κλωτσιές. Γενικά είναι πολύ φυσιολογικό να έχεις συσπασούλες σε αυτη τη φαση, τις λεγόμενες braxton hicks. Αλλά είναι ακίνδυνες. Η εγκυμοσυνη σου προχωράει ιδανικά και θα στο πει και ο γιατρός στο ραντεβού

Όχι κοριτσάκι μου όλα είναι φυσιολογικά. Το απέδωσε στις αποκλίσεις μεταξύ μηχανημάτων κ γενικότερα στο ότι ούτως ή άλλως υπάρχει μια απόκλιση +/-15% από το πραγματικό τους βάρος. 3 φορές τα μέτρησε. Θεωρεί πως όλα είναι φυσιολογικά κ μια χαρά! Απλά η μπουμπου θα μας βγει πιο ντελικάτη ως κορίτσι απ ότι φαίνεται. Κορμί λαμπάδα όπως λέει κ ο μπαμπάς της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγώ την έκανα αρκετά νωρίτερα, στις 21+2 και ήταν 413g και 438g. Υπάρχουν φυσιολογικές τιμές. Εμένα μου τα έδωσαν σε διάγραμμα με καμπύλες όπου ήταν σημειωμενες με τελείες οι μετρήσεις των μωρών. Αν είσαι μέσα στις καμπύλες είσαι εντάξει. Πότε με το καλό έχεις τον υπερηχο;

Είχα σήμερα την επανάληψη 480 και 513 g 22και 3  ! Όλα καλά μου είπε αλλά αγχώνομαι γενικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια σας διαβαζω με συμπτωματα πονακια κλπ αλλα δεν εγραφα γιατί δεν ειχα και κατι ,αλλα απο χτες τρομαξα καπως κ θελω κ γω με τη σειρα μου να σας ρωτησω..τα μωρα κουνιούνται τοσο πολυ ;ή ειναι συσπαςεις; γιατί ολο κατι με χτυπαει απο μεσα συνεχως μια δεξια μια αριστερά αλλα χαμηλά... βλεπω τη κοιλια μου συνεχως να κουνιεται εντονα.οταν λεω συνεχως εννοω για 10’ μετα σταματαει κ στο τριωρο πχ ξανα τα ιδια..Κ νομιζω σαν το ενα μωρο το αριστερα να θελει να βγει γιατί το νοιωθω χαμηλα σαν σβούρα συνεχως..μηπως κόντυνε κ ο τραχηλος; Πονακια κλπ δεν εχω ουτε ειχα..Παιζουν αυτα ή λεω βλακειες; την επομενη εβδομαδα εχω ντοπλερ..

Ναι καλε τα παιδιά είναι... Κ εμένα παλεύουν... Δεν υπάρχουν 10λεπτες συσπάσεις! Κ το 3ωρο είναι που κοιμούνται.... Όπως κ όταν είναι έξω... Ανά 3 ώρες ξυπνάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η sova είπε:

Είχα σήμερα την επανάληψη 480 και 513 g 22και 3  ! Όλα καλά μου είπε αλλά αγχώνομαι γενικά 

Και μένα που είχα πάει 22+6 τοσες ήταν οι τιμές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sova είπε:

Είχα σήμερα την επανάληψη 480 και 513 g 22και 3  ! Όλα καλά μου είπε αλλά αγχώνομαι γενικά 

Γιατί αγχώνεσαι κορίτσι μου; τα μωράκια σου είναι τέλεια! Πλακούντες, τράχηλος ολα καλα φαντάζομαι τα βρήκε. Καιρός να ηρεμησεις και να αρχίσεις να χαζεύεις βρεφικά 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γιατί αγχώνεσαι κορίτσι μου; τα μωράκια σου είναι τέλεια! Πλακούντες, τράχηλος ολα καλα φαντάζομαι τα βρήκε. Καιρός να ηρεμησεις και να αρχίσεις να χαζεύεις βρεφικά 😉

Δεν ξέρω ρε γμτ γενικά δεν αγχώνομαι είμαι ψύχραιμη αλλά σ αυτές τις εξετάσεις επειδή λόγω δουλειάς βλέπω πολλά αγχώνομαι λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η sova είπε:

Δεν ξέρω ρε γμτ γενικά δεν αγχώνομαι είμαι ψύχραιμη αλλά σ αυτές τις εξετάσεις επειδή λόγω δουλειάς βλέπω πολλά αγχώνομαι λίγο 

Αν είσαι και του χώρου φαντάζομαι θα έχεις δει πολλά αλλά και ότι η συντριπτική πλειοψηφία κάνει γερά μωρά ;) Όλα καλα θα είναι βρε, αφου δεν έχεις καμία ένδειξη για το αντίθετο!

Αγοράκι-κοριτσάκι έχεις κι εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τώρα σας διάβασα..

Εάν σας πω τι μου έχει συμβεί θα φριξετε! Καταρχήν αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην εντατική σε ένα νοσοκομείο 65 χλμ μακρυά από το σπίτι μου στην Γερμανία και δεν επιτρέπεται να με δει ούτε ο άντρας μου λόγω κορονοιου. Το Σάββατο το βράδυ που μας πέρασε είχα συσπασεις και πετρωμάτα. Αρχικά νομίζαμε ότι είναι αυτά τα νορμάλ προπαρασκευαστικα που κάνει η μήτρα στο 3ο τρίμηνο. Όμως κάναμε κάποιες μετρήσεις με τον άντρα μου και βλέπαμε ότι γινονται συστηματικες συσπασεις ανά δεκάλεπτο πεντάλεπτο κλπ. Οπότε τρομάξαμε και λεμε καλύτερα να πάμε στο νοσοκομείο πάρα να περιμένουμε στο σπίτι να γίνει το κακό. Και φτάνουμε στο νοσοκομείο και εγώ είχα πόνους κιόλας σαν οδινες τοκετού. Με εξετάζουν εκεί και βλέπουν ότι όντως έχω συσπασεις και μου έδωσαν τοκολυτικα για να τις σταματήσουν. Μου λένε ότι δεν τα βλέπουν καλά τα πράγματα και ίσως γεννήσω. Και δεν υπήρχαν διαθέσιμα κρεβάτια για τα μωρά στο τμήμα νεογνων και έψαξαν σε ολόκληρη την πόλη που ζω στην Γερμανία (που είναι σκεφτείτε σαν Θεσσαλονικη, δεν είναι χωριό) και δεν βρέθηκε τίποτα σε καμιά κλινική. Μας στείλανε σε ένα νοσοκομείο 65χλμ μακριά σε άλλη πόλη. Εδώ επειδή η πόλη αυτή είναι μικρή όλοι φαίνονταν άσχετοι. Μου έβαλαν 4 φόρες δάκτυλο στον τράχηλο για να δούνε διαστολή που αυτό δεν το κάνεις ποτέ σε γυναίκα που έχει κάνει περιδεση. Τελοσπαντων την επόμενη μέρα είχαν σταματήσει οι συσπασεις και είχαν ανοίξει και κρεββάτια στο νοσοκομείο που είμαι γραμμένη όποτε μπορούσα να επιστρέψω στην πόλη μου το επόμενο πρωι (δηλαδη Δευτέρα πρωί). Όμως το ίδιο βράδυ κατά τις 3 τα ξημερώματα άρχισα να έχω θολή όραση, να μπαίνω σε λήθαργο και να μην καταλαβαίνω τι μου λέει ο άντρας μου. Έκανα εμετό ασταμάτητα πάνω στα ρούχα μου χωρίς να το έλεγχω και ξύπνησα σε ένα κρεβάτι MΕΘ διασωληνωμενη. Με πήρε ο άντρας μου κλαίγοντας και προσπαθούσε να μου εξηγήσει τι συμβαίνει.. Τα είχα εντελώς χαμένα και μου είπε ότι έχω πάθει υπονατριωση μια σοβαρή κατάσταση που μπορεί να οδηγήσει σε εγκέφαλικη βλάβη και καταστροφή διαφόρων οργάνων. Κινδύνευε η ζωή μου βασικά... Και ακόμα είμαι εδώ. Μάλλον ένα από τα φάρμακα που μου έδωσαν ήταν από μολυσμένη παρτίδα και μου προκάλεσε έλλειψη νάτριου στο αίμα. Υπάρχουν άλλες 10 περίπτωσεις καταφεγεγραμμενες σε όλο το κόσμο που το πάθανε αυτό το πράγμα και παραλίγο να πεθανουν.. Ακόμα βρίσκομαι από παρακολούθηση που σημαίνει ότι μου έχουν καθετήρα στην κεντρική αρτηρία στο λαιμό για να παίρνουν αίμα κάθε 1 ώρα και να μου χορηγούν ότι χρειάζεται. Είναι τραγικός εφιάλτης αυτό που ζω. Δεν ξέρω τι θα συμβεί.. Στα καλά καθούμενα κατέληξα στην εντατική διασωληνομενη.. Δεν μπορώ να σας περιγράψω με λόγια πως αισθάνομαι. Εννοείται ανησυχώ πολύ για τα μωρά. Φαίνονται να είναι καλά στον υπέρηχο αλλά ποίος ξέρει τι έχουν τραβήξει και αυτά με τόσο στρες που περνάει το σώμα μου τις τελευταίες μέρες.. Κορίτσια ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο θα με βρει μέχρι να γεννήσω..!

Κουράγιο σε όλες σας για τις δύσπνοιες, τις καούρες και όλα τα δύσκολα που έχει η δίδυμη κύηση. Σκεφτείτε ότι τουλάχιστον είστε σπίτι σας με τον άντρα σας και όχι στην εντατική 65 χλμ μακρυά από το σπίτι σας και μάλιστα ο άντρας μου απαγόρευεται να ερθει. Μια νοσοκόμα εδω μου λέει να χαίρεσαι που δε έρχεται ο άντρας σου γιατί αυτό θα σήμαινε ότι φοβόμαστε πως μπορεί να μην τον ξαναδείς ποτέ. Μόνο στους συγγενείς των μελλοθάνατων επιτρέπουν να έρθουν για να τους αποχαιρετισουν.. Δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα που μου έχουν συμβεί από το πουθενά.. Σκεφτείτε τι μπορεί να σου συμβεί ξαφνικά!!! Αχ Θεέ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiverο χριστος και η παναγια και η μητερα της Παναγίας σημερα που γιορταζει να σε βοηθησει η αγια Αννα κοριτσακι μου..τι περνας ..δε το πιστευω!και τι λενε τωρα ; :-( Τι γινεται ...τι θα γινει ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...