Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Τώρα μπορείς να το απολαύσεις.. 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Αχ κοριτσάκι μου καλο ποσοοο χαρηκαααα ανατρίχιασα π διαβασα το μνμ σου κ δακρυσα. Ο Θεός προστατεύει ολα τα μωράκια.  Τώρα μονο χαρες αγαπη μου ξεχυσου στους δρομους για ψωνακια.  Απόλαυσε τοοοσο στο έπακρο . Χαρηκα απίστευτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Αγάπη μου ψυχη μου... Τόσες μέρες δεν έπαψα να σε σκέφτομαι....εχω βουρκωσει από χαρά. Ο Θεός να σας έχει καλά......

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Δωξα το θεό🙏🙏🙏 τελειαααα κορίτσι μου... Από εδώ και πέρα να πάνε όλα τέλεια❤️❤️❤️ το έχω πει πολλές φορές και θα το ξανά πω.. Ο Θεός είναι μεγάλος και βλέπει❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Ολα αυτά είναι εργαλεία στα χέρια μας και εξαρτάται πως θα τα χρησιμοποιήσουμε. Πολλές κοπέλες και εγώ μαζί άλλη μέρα είχαμε ωορρηξια και άλλη πιστεύαμε ότι είχαμε τόσα χρόνια... Εγώ πιστεύω ότι βοηθάνε πολύ να τα κάνεις 2με 3 μήνες να μάθεις λίγο τον κύκλο σου. Ειδικά βοηθάνε κοπέλες με ασταθή κύκλο. Είσαι από τις τυχερές που δεν μπήκες σε τέτοιες διαδικασίες!!! 

Συμφωνώ στο ότι είναι εργαλεία.. Παρόλα αυτά πιστεύω δημιουργούν πολύ άγχος.. Η καθε μια μας ξέρει τι είναι καλύτερο για τον εαυτό της☺️ για κάποιο λόγο υπάρχουν και εύχομαι να βοηθήσουν όλες όσες τα χρησιμοποιούν😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Επιτέλους καλά νέα! 
Όλες σε σκεφτόμασταν και ανυσυχούσαμε για την απουσία σου!
Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα! Με το καλό ο γιος! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Την 15η εκανα πρωι ηταν αρνητικο εκανα μετα 19:30-20:00 βγηκε θετικο 

και 16η βγηκε θετικο και 17η βγηκε κ πρωι κ βραδυ θετικο !!! Τι να πω κοριτσια μου δε ξερω... 

Γεια σου κορίτσι μου,

για να μην μπερδεύεσαι έχω διαβάσει ότι η ωορρηξία γίνεται μέσα στις επόμενες 36-48 ώρες από το πρώτο θετικό τεστάκι. Αν σου βγήκε θετικό το βράδυ της 15ης μέρας, τότε υπολογίζω από αυτά που γράφεις πάνω ότι την 18η το ωαριάκι σου ήταν ελεύθερο για όσο αντέχουν και ζουν κι αυτά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Γεια σου κορίτσι μου,

για να μην μπερδεύεσαι έχω διαβάσει ότι η ωορρηξία γίνεται μέσα στις επόμενες 36-48 ώρες από το πρώτο θετικό τεστάκι. Αν σου βγήκε θετικό το βράδυ της 15ης μέρας, τότε υπολογίζω από αυτά που γράφεις πάνω ότι την 18η το ωαριάκι σου ήταν ελεύθερο για όσο αντέχουν και ζουν κι αυτά!!!! 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κοριτσι μου !!! 🥰 ναι γιατι εκανα την 18η και ηταν αρνητικο το πρωι!!! Απλα ηθελα να ρωτησω γινεται να εχει ξεκινησει η ωορρηξια και να βγαινουν θετικα ? Για να γινει η ωορρηξια δε πρεπει να εχει πεσει η ορμονη??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@st3llina μου ποοοοοοσο χάρηκα!!!! Δόξα το θεό!!! Άντε χαλάρωσε τώρα και απόλαυσέ το!! ❤️ Σύντομα θα κρατάς τον μικρό σου πρίγκιπα στην αγκαλίτσα σου και όλα αυτά θα φανταζουν ένα κακό όνειρο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η A&O είπε:

Αχ κορίτσι, διάβασα ότι έκανες σπερματέγχυση και λίγο ήρθα στη θέση σου. Θα κάνω κι εγώ το Σεπτέμβρη και ανυπομονώ. Ελπίζω να έχεις θετικά αποτελέσματα να μη χρειαστείς να ξανακάνεις και να γίνω κι εγώ λίγο αισιόδοξη! Περιμένω ευχάριστα νέα!

Θέλω πολύ να σου στείλω κάτι που θα σε κάνει να πας με αισιοδοξία. Αλλά γίνεται να πέτυχε η δική μου? Δε νιώθω τίποτα! Λίγα τσιμπήματα σαν περιοδου μονάχα όχι όλη μέρα. Λίγα υγρά παραπάνω κ τίποτα άλλο.....ουφ δεν περνάνε οι μέρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Την 15η εκανα πρωι ηταν αρνητικο εκανα μετα 19:30-20:00 βγηκε θετικο 

και 16η βγηκε θετικο και 17η βγηκε κ πρωι κ βραδυ θετικο !!! Τι να πω κοριτσια μου δε ξερω... 

Γειά σου!! Όταν έκανα και εγώ τεστ είχα διαβάσει ότι υπολογίζουμε το πρώτο θετικό που θα δούμε. Εγώ αν γινόταν στη θέση σου θα είχα επαφές τις 3 μέρες μετά από το πρώτο θετικό κ πιστεύω θα είσαι εντάξει... Τώρα τι ακριβώς γίνεται εκεί μέσα μόνο ο γιατρός με τον υπέρηχο πιστεύω να μπορεί να μας πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θεωρώ τόσο λάθος για τις κοπέλες που προσπαθουν καιρό να κάνουν τεστακια.. Και εγώ δηλαδή αν περάσει και το καλοκαίρι και δεν έχω δει άσπρη μέρα θα πάρω.. Απλά επειδή με κάποιες γνωστές μου που ειχα μια συζήτηση μου είπαν ότι είχαν πιάσει με επαφή την 20 και 23η μέρα του κοικλου με 29 κύκλο και λέω μπας και υπολογίζω λάθος την ωορηξία μου. Ακόμα να φανεί η ακατανομαστη 3η μέρα καθυστερησης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δε θεωρώ τόσο λάθος για τις κοπέλες που προσπαθουν καιρό να κάνουν τεστακια.. Και εγώ δηλαδή αν περάσει και το καλοκαίρι και δεν έχω δει άσπρη μέρα θα πάρω.. Απλά επειδή με κάποιες γνωστές μου που ειχα μια συζήτηση μου είπαν ότι είχαν πιάσει με επαφή την 20 και 23η μέρα του κοικλου με 29 κύκλο και λέω μπας και υπολογίζω λάθος την ωορηξία μου. Ακόμα να φανεί η ακατανομαστη 3η μέρα καθυστερησης.. 

Εγώ πχ δεν ξέρω τι παιχτηκε  με την ωορηξια μ οταν εμεινα εγκυος. Γτ τον κύκλο πριν μεινω με τα τεστ μ εβγαλε θετικο 9η μερα κ οντως αδιαθετησα νωριτερα τοτε μετα μ βγαζει παλι θετικο 9η μερα κ δεν αδιαθετησα ποτέ γτ εμεινα εγκυος. Στον υπερηχο π εκανα οταν νμζ ημουν 12 εβδομάδων μ είπαν τ μωρο ειναι μια βδομάδα μεγαλυτερο κ ήμουν 13 εβδομάδων κ 2 ημερων. Αλλα δε μ βγαίνουν οι ημερμηνιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναι νομίζω είναι από τους καλύτερους γιατρούς που έχω συναντήσει.. Πάντα εκεί όταν τον χρειάζεσαι.. Όταν είχα την βιοχημικη επειδή δούλευα ήθελε να με δει στις 11.30 το βράδυ.. Δεν είχα πάει όμως γιατί εντάξει είπαμε χάχα.. Έχω ηρεμίσει πολύ μετά την χοριακη σήμερα και θα το απολαύσω ως το τέρμα😍😍☺️☺️ βλέπω συνεχια τον υπέρηχο εκείνη την μικρή κουκίδα εκείνο το σποράκι και δεν μπορώ να το πιστέψω😍 

Πώς να πιστέψεις τόσο εύκολα σε ένα θαύμα κοριτσάκι μου? :) Τι υπέροχο συναίσθημα!!! Εύχομαι να το νιώσουμε όλες σύντομαα!!!🥰

στις πριν 2 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Μπράααβοοοο βρε κοριτσάκι!!! Με τη βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε καλά!!! Απόλαυσε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου κορίτσι μου!!

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δε θεωρώ τόσο λάθος για τις κοπέλες που προσπαθουν καιρό να κάνουν τεστακια.. Και εγώ δηλαδή αν περάσει και το καλοκαίρι και δεν έχω δει άσπρη μέρα θα πάρω.. Απλά επειδή με κάποιες γνωστές μου που ειχα μια συζήτηση μου είπαν ότι είχαν πιάσει με επαφή την 20 και 23η μέρα του κοικλου με 29 κύκλο και λέω μπας και υπολογίζω λάθος την ωορηξία μου. Ακόμα να φανεί η ακατανομαστη 3η μέρα καθυστερησης.. 

Κάνε ακόμη 1 τεστάκι κορίτσι μου, πολλά γίνονται με τα τεστάκια!! Έχεις καθόλου συμπτώματα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εγώ πχ δεν ξέρω τι παιχτηκε  με την ωορηξια μ οταν εμεινα εγκυος. Γτ τον κύκλο πριν μεινω με τα τεστ μ εβγαλε θετικο 9η μερα κ οντως αδιαθετησα νωριτερα τοτε μετα μ βγαζει παλι θετικο 9η μερα κ δεν αδιαθετησα ποτέ γτ εμεινα εγκυος. Στον υπερηχο π εκανα οταν νμζ ημουν 12 εβδομάδων μ είπαν τ μωρο ειναι μια βδομάδα μεγαλυτερο κ ήμουν 13 εβδομάδων κ 2 ημερων. Αλλα δε μ βγαίνουν οι ημερμηνιες

Βγαινει μεγαλύτερο γιατί έκανες ωορρηξια την 9η μέρα και έγινε η σύλληψη-εμφύτευση πιο νωρίς. Με βάση τη τελευταία περίοδο στο υπολογίζουν πχ 12 εβδομάδες ενώ είσαι 13 επειδή έγινε νωρίτερα. 

Και εμένα ο γιος μου ήταν μεγαλύτερος 5 μέρες στους υπερηχους γιατί είχα κάνει πιο νωρίς ωορρηξια εκείνο το μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Βγαινει μεγαλύτερο γιατί έκανες ωορρηξια την 9η μέρα και έγινε η σύλληψη-εμφύτευση πιο νωρίς. Με βάση τη τελευταία περίοδο στο υπολογίζουν πχ 12 εβδομάδες ενώ είσαι 13 επειδή έγινε νωρίτερα. 

Και εμένα ο γιος μου ήταν μεγαλύτερος 5 μέρες στους υπερηχους γιατί είχα κάνει πιο νωρίς ωορρηξια εκείνο το μήνα. 

Σε ευχαριστω.  Γενικα Μπερδευομαι πολυ εύκολα κ δε τα παω καλα με ημερομηνίες κ τετοια. Το σημαντικό είναι ότι έγινε η συλληψη κ τ μωρακι ειναι καλα... Τώρα ποτε εγινε βγαίνουν δε βγαίνουν τα κουκιά σιιιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Πώς να πιστέψεις τόσο εύκολα σε ένα θαύμα κοριτσάκι μου? :) Τι υπέροχο συναίσθημα!!! Εύχομαι να το νιώσουμε όλες σύντομαα!!!🥰

Μπράααβοοοο βρε κοριτσάκι!!! Με τη βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε καλά!!! Απόλαυσε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου κορίτσι μου!!

Κάνε ακόμη 1 τεστάκι κορίτσι μου, πολλά γίνονται με τα τεστάκια!! Έχεις καθόλου συμπτώματα?

 

Δεν έχω κάτι περίεργο.. Δηλαδή τον προηγούμενο μήνα που είχα την βιοχημικη είχα πολλά νεύρα και πονακια και στήθος τεράστιο.. Α και δεκατα 😂

Τωρα μόνο το στήθος από αυτα και κάνα δυο φορές που έχω μετρηθεί έχω δει και δεκατα αλλά δεν είναι όπως τον προηγούμενο μήνα.. Έχω που και που πονακια περιόδου. Λέω να κάνω αύριο τεστ ίσως και μεθαύριο γτ δε θέλω να στεναχωρηθω αν δω αρνητικο. Ας δω απ ευθείας περίοδο αν είναι να έρθει.. 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 29/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶                                                                                      👶

kardoula1991 ΘΕΤΙΚΟ 

Σταυρι 04/06

Alex2016: ?

Marselntina:30/06                                                              

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 07/07

diana8: 17/03

Lacostaki: 13/07

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Ευάγγελοςτ: 24/06

Μari84:04/04

misofeggaro: 08/07

PAPA EVA: 10/06

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88 10/7

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:22/6     

ntinaki83:18/6

A&O:07/07

Marina22 :19/6     

Kostef?     

Αντρεα:31/5       

Αννι:02/07

Nicol:06/07

 

Ntianaki_08:31/5

Clairy:16/06

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Βγαινει μεγαλύτερο γιατί έκανες ωορρηξια την 9η μέρα και έγινε η σύλληψη-εμφύτευση πιο νωρίς. Με βάση τη τελευταία περίοδο στο υπολογίζουν πχ 12 εβδομάδες ενώ είσαι 13 επειδή έγινε νωρίτερα. 

Και εμένα ο γιος μου ήταν μεγαλύτερος 5 μέρες στους υπερηχους γιατί είχα κάνει πιο νωρίς ωορρηξια εκείνο το μήνα. 

Εγώ δεν κατάλαβα πως το μετράς.. 4 εβδομάδες είναι από την τελευταία περίοδο.. Ας πούμε αν έκανε ωορηξία την 9 μέρα γτ βάζουμε συν μια εβδομάδα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κοριτσια αυτη τη φορα μου εκατσε πολυ στραβα το οτι αδιαθετησα.....Ισως γιατι ειχα κι εκεινο το ροζ την περασμενη εβδομαδα και πιστεψα οτι επιτελους το πετυχαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ δεν κατάλαβα πως το μετράς.. 4 εβδομάδες είναι από την τελευταία περίοδο.. Ας πούμε αν έκανε ωορηξία την 9 μέρα γτ βάζουμε συν μια εβδομάδα;; 

Γιατί η αρχή της κύησης θεωρείται η πρώτη μέρα του κύκλου... πριν ακόμα γίνει η σύλληψη δλδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marselntina είπε:

Γιατί η αρχή της κύησης θεωρείται η πρώτη μέρα του κύκλου... πριν ακόμα γίνει η σύλληψη δλδ!

Ναι αυτό το ξέρω.. Δεν κατάλαβα γτ την έβγαζαν μια εβδομάδα πιο νωρίς.. Όταν πας για την αυχενική σου βγάζουν ακριβώς την εβδομάδα από την σύλληψη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εγώ πχ δεν ξέρω τι παιχτηκε  με την ωορηξια μ οταν εμεινα εγκυος. Γτ τον κύκλο πριν μεινω με τα τεστ μ εβγαλε θετικο 9η μερα κ οντως αδιαθετησα νωριτερα τοτε μετα μ βγαζει παλι θετικο 9η μερα κ δεν αδιαθετησα ποτέ γτ εμεινα εγκυος. Στον υπερηχο π εκανα οταν νμζ ημουν 12 εβδομάδων μ είπαν τ μωρο ειναι μια βδομάδα μεγαλυτερο κ ήμουν 13 εβδομάδων κ 2 ημερων. Αλλα δε μ βγαίνουν οι ημερμηνιες

Τότε το υπολογίζουν με τα εκατοστά του εμβρύου... Όχι με τη περίοδο. Μετά τη αυχενική αλλάζουν οι ημερομηνίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Ναι αυτό το ξέρω.. Δεν κατάλαβα γτ την έβγαζαν μια εβδομάδα πιο νωρίς.. Όταν πας για την αυχενική σου βγάζουν ακριβώς την εβδομάδα από την σύλληψη;; 

Όχι αναθεωρούν την ημερομηνία λόγω μεγέθους του εμβρύου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττώματα του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...