Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Πάντως βρε κορίτσια αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνονται με αυτό το θέμα... Είναι γεγονός ότι είμαστε γόνιμες συγκεκριμένες μέρες του μήνα κι εκείνοι κάνουν σα να μην θέλουν να το αποδεχτούν..

Εγώ του δικού μ δεν τ ελεγα τίποτα.  Γενικα καθε βραδυ εκει μετα τις 11 ειδικά τον έπιανε οποτε έπαφες ειχαμε συνεχεια αν όχι καθε μερα γτ άνθρωποι είμαστε . Κ όταν ερχόταν οι μερες ωορηξιας απλα τ επιδίωκα κ γω λιγο παραπάνω αμα τν εβλεπα κουρασμένο ανθρωπος κ αυτός κουράζεστε.😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Πάντως βρε κορίτσια αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνονται με αυτό το θέμα... Είναι γεγονός ότι είμαστε γόνιμες συγκεκριμένες μέρες του μήνα κι εκείνοι κάνουν σα να μην θέλουν να το αποδεχτούν..

Έχουν τα δίκια τους κι αυτοί. Έχουν το δικό τους μερίδιο ευθύνης κ όταν βλέπουν κ την καλή τους να στεναχωριεται.....ε δε θέλουν να την δουν έτσι κ τον άλλον μήνα πάλι! Εγώ την Τρίτη θα πάω για χοριακη μετά τη σπερματεγχυση που κάναμε κ αν δεν έρθει η απαίσια......κ όλο τρέχω στην τουαλέτα να δω αν ήρθε.....δεν περνάνε οι μέρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Εγώ του δικού μ δεν τ ελεγα τίποτα.  Γενικα καθε βραδυ εκει μετα τις 11 ειδικά τον έπιανε οποτε έπαφες ειχαμε συνεχεια αν όχι καθε μερα γτ άνθρωποι είμαστε . Κ όταν ερχόταν οι μερες ωορηξιας απλα τ επιδίωκα κ γω λιγο παραπάνω αμα τν εβλεπα κουρασμένο ανθρωπος κ αυτός κουράζεστε.😅

Κι εγώ αυτό κάνω... απλά αναρωτιέμαι γιατί τα έχουν έτσι τα πράγματα στο μυαλό τους... Μία φορά μόνο τον ρώτησα πως θα του φαινόταν σαν ιδέα να χρησιμοποιούσα τεστ ωορρηξίας για να μην είμαστε στα τυφλά και μου είπε ότι θα τον μπλόκαρε εντελώς... Οπότε ακολουθώ κι εγώ την δική σου τακτική... Για να δούμε αν θα τα καταφέρουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Κι εγώ αυτό κάνω... απλά αναρωτιέμαι γιατί τα έχουν έτσι τα πράγματα στο μυαλό τους... Μία φορά μόνο τον ρώτησα πως θα του φαινόταν σαν ιδέα να χρησιμοποιούσα τεστ ωορρηξίας για να μην είμαστε στα τυφλά και μου είπε ότι θα τον μπλόκαρε εντελώς... Οπότε ακολουθώ κι εγώ την δική σου τακτική... Για να δούμε αν θα τα καταφέρουμε :)

Εγώ χρησιμοποιούσα κανοξικα τεστ ωορηξιας κ ήξερε ότι ειχα αγοράσει ισως κ να το είχε βγάλει από τ μυαλο τ βεβαια. Απο εκει Κ πέρα εκανα εγω τα τεστ οταν κοντευα στις γονιμες η οταν αυτος ηταν δουλεια η οταν εγω γυρνούσα από δουλεια δεν τ ελεγα κτ. Αλλα βέβαια αν πχ ο ανθρωπος ήταν κουρασμένος δεν θα έκανα σκηνή αααα χασαμε τη μερα την πιο γόνιμη κλπ. Μαζί τ ολα χαλαρά. Έτσι κ αλλιώς επαφές δεν είχα μονο Κ μονο επειδη ημουν γόνιμη . Επαφές έχουμε για να το απολαύσουμε να χαλαρώσουμέ.  Ε κ μαζι με τν βασιλικό ποτίζεται κ η γλάστρα. Ίσως να το έχουν στ μυαλο τς  οτι ΠΡΕΠΕΙ να γίνει σήμερα ειναι η μέρα  η σωστή κ ίσως ν τ δουν ότι πρέπει ν γινει σαν τεκνοποίηση κ οχι οπως τ εχπυν στ μυαλο τσ ως ευχαρίστηση. Περίεργοι άνθρωποί οι άντρες παιδι μου 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εγώ χρησιμοποιούσα κανοξικα τεστ ωορηξιας κ ήξερε ότι ειχα αγοράσει ισως κ να το είχε βγάλει από τ μυαλο τ βεβαια. Απο εκει Κ πέρα εκανα εγω τα τεστ οταν κοντευα στις γονιμες η οταν αυτος ηταν δουλεια η οταν εγω γυρνούσα από δουλεια δεν τ ελεγα κτ. Αλλα βέβαια αν πχ ο ανθρωπος ήταν κουρασμένος δεν θα έκανα σκηνή αααα χασαμε τη μερα την πιο γόνιμη κλπ. Μαζί τ ολα χαλαρά. Έτσι κ αλλιώς επαφές δεν είχα μονο Κ μονο επειδη ημουν γόνιμη . Επαφές έχουμε για να το απολαύσουμε να χαλαρώσουμέ.  Ε κ μαζι με τν βασιλικό ποτίζεται κ η γλάστρα. Ίσως να το έχουν στ μυαλο τς  οτι ΠΡΕΠΕΙ να γίνει σήμερα ειναι η μέρα  η σωστή κ ίσως ν τ δουν ότι πρέπει ν γινει σαν τεκνοποίηση κ οχι οπως τ εχπυν στ μυαλο τσ ως ευχαρίστηση. Περίεργοι άνθρωποί οι άντρες παιδι μου 😅 

Ναι βρε! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Αν φτάσουμε στο σημείο να κάνουμε σκηνές γι αυτό τον λόγο ίσως να είναι σημάδι ότι τελικά δεν πρέπει να κάνουμε παιδι με αυτόν τον άνθρωπο. Έτσι όπως τα λες είναι τα πράγματα... Κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε και όταν είναι να γίνει θα γίνει! Σημασία πάνω από όλα έχει να είμαστε καλά ως ζευγάρι! Παρόλα αυτά το ότι σκέφτονται περίεργα αυτό το θέμα νομίζω είναι γεγονός! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Ναι βρε! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Αν φτάσουμε στο σημείο να κάνουμε σκηνές γι αυτό τον λόγο ίσως να είναι σημάδι ότι τελικά δεν πρέπει να κάνουμε παιδι με αυτόν τον άνθρωπο. Έτσι όπως τα λες είναι τα πράγματα... Κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε και όταν είναι να γίνει θα γίνει! Σημασία πάνω από όλα έχει να είμαστε καλά ως ζευγάρι! Παρόλα αυτά το ότι σκέφτονται περίεργα αυτό το θέμα νομίζω είναι γεγονός! :)

 

Βέβαια ετσι ακριβως τσ αγαπάμε. Όλα θα γίνουν αρκει να σκεφτόμαστε θετικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Βέβαια ετσι ακριβως τσ αγαπάμε. Όλα θα γίνουν αρκει να σκεφτόμαστε θετικα 

Ακριβώς! Ακόμα και όταν μας βγάζουν την ψυχή :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Λογικά θα έδειχνε κάτι αλλά ποτέ δεν ξέρεις! 

Άστα εγώ απλά τον προειδοποιω κοντά στην 12η ημέρα του κύκλου να έχει το νου του! Να κοιμάται καλά γιατί έρχονται δύσκολες ημέρες και καθημερινή εργασία!😆 Δεν γίνετε αλλιώς γιατί όσες φορές του είπα στην ψύχρα ότι έχω ωορρηξία τον τρόμαξα τον καημένο και τον αγχωσα!😥

Πιστεύω και έτσι θα αγχωθεί.. Οπότε δε θα του λέω τπτ.. Θα το προκαλώ 😂😂. Καλημέρα κορίτσια 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση.. Εσείς που κάνετε τεστακια ωοριξιας σε κύκλο 29 ημερών συνήθως ποτέ την βρησκετε;; εγώ ακόμα να αδιαθετησω.. Το στήθος μου είναι τόσο πρισμενο που θα σκάσει στο τέλος. 

Εγώ την είχα βρει και 14,αν κ κάποιος φορές έκανα κυκλο27, 28,29 ή 30....Με το άγχος μου είχε παει σε αυτές τις μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Οχι δεν έχω πάρει ακόμα τεστακι φοβάμαι μην με αγχωσουν.. Εμένα ήταν ο δεύτερος μήνας προσπάθειας στον πρώτο είχα βιοχημικη. Ηταν χθες να αδιαθετησω και επειδή ήμουν ανυπομονη έκανα χθες ένα τεστακι που ήταν αρνητικό της self clear.

Εμενα ο γιατρός ήταν κάθετα αρνητικός στα τεστ ωορρηξίας κ είπε ότι θα το χάσουμε το παιχνιδι αν έχουμε επαφές με Τεστ και Ότι η μάνα μου κ η γιαγιά μου έκαναν παιδια χωρίς τεστ.Εγώ πηρα παντως έκανα σε δυο μηνες, με αγχώσαν Κ δεν τα ξανά ακουμπησα..Κ είναι ένας γιατρός αναγνωρισμένος πολυ στον χώρο του... Δεν λεω πολλα γιατί τον ξερω μόνο από τον Νοεμβρη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες☺️

Εγω προσωπικά δεν χρειάστηκε να πάρω τεστ ωορρηξιας αλλά νομίζω δεν θα έμπαινα και σε αυτήν την διαδικασία.. Πιστεύω προκαλούν μόνο άγχος και μπλοκάρουν τον οργανισμό μας και το σύστημα εκεί κάτω.. Πάνω κάτω όλες ξέρουμε πότε κάνουμε ωοριξια οπότε συχνές επαφές και θα έρθει☺️ κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες☺️

Εγω προσωπικά δεν χρειάστηκε να πάρω τεστ ωορρηξιας αλλά νομίζω δεν θα έμπαινα και σε αυτήν την διαδικασία.. Πιστεύω προκαλούν μόνο άγχος και μπλοκάρουν τον οργανισμό μας και το σύστημα εκεί κάτω.. Πάνω κάτω όλες ξέρουμε πότε κάνουμε ωοριξια οπότε συχνές επαφές και θα έρθει☺️ κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα... 

Ολα αυτά είναι εργαλεία στα χέρια μας και εξαρτάται πως θα τα χρησιμοποιήσουμε. Πολλές κοπέλες και εγώ μαζί άλλη μέρα είχαμε ωορρηξια και άλλη πιστεύαμε ότι είχαμε τόσα χρόνια... Εγώ πιστεύω ότι βοηθάνε πολύ να τα κάνεις 2με 3 μήνες να μάθεις λίγο τον κύκλο σου. Ειδικά βοηθάνε κοπέλες με ασταθή κύκλο. Είσαι από τις τυχερές που δεν μπήκες σε τέτοιες διαδικασίες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Έχουν τα δίκια τους κι αυτοί. Έχουν το δικό τους μερίδιο ευθύνης κ όταν βλέπουν κ την καλή τους να στεναχωριεται.....ε δε θέλουν να την δουν έτσι κ τον άλλον μήνα πάλι! Εγώ την Τρίτη θα πάω για χοριακη μετά τη σπερματεγχυση που κάναμε κ αν δεν έρθει η απαίσια......κ όλο τρέχω στην τουαλέτα να δω αν ήρθε.....δεν περνάνε οι μέρες.....

Αχ κορίτσι, διάβασα ότι έκανες σπερματέγχυση και λίγο ήρθα στη θέση σου. Θα κάνω κι εγώ το Σεπτέμβρη και ανυπομονώ. Ελπίζω να έχεις θετικά αποτελέσματα να μη χρειαστείς να ξανακάνεις και να γίνω κι εγώ λίγο αισιόδοξη! Περιμένω ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Εγώ χρησιμοποιούσα κανοξικα τεστ ωορηξιας κ ήξερε ότι ειχα αγοράσει ισως κ να το είχε βγάλει από τ μυαλο τ βεβαια. Απο εκει Κ πέρα εκανα εγω τα τεστ οταν κοντευα στις γονιμες η οταν αυτος ηταν δουλεια η οταν εγω γυρνούσα από δουλεια δεν τ ελεγα κτ. Αλλα βέβαια αν πχ ο ανθρωπος ήταν κουρασμένος δεν θα έκανα σκηνή αααα χασαμε τη μερα την πιο γόνιμη κλπ. Μαζί τ ολα χαλαρά. Έτσι κ αλλιώς επαφές δεν είχα μονο Κ μονο επειδη ημουν γόνιμη . Επαφές έχουμε για να το απολαύσουμε να χαλαρώσουμέ.  Ε κ μαζι με τν βασιλικό ποτίζεται κ η γλάστρα. Ίσως να το έχουν στ μυαλο τς  οτι ΠΡΕΠΕΙ να γίνει σήμερα ειναι η μέρα  η σωστή κ ίσως ν τ δουν ότι πρέπει ν γινει σαν τεκνοποίηση κ οχι οπως τ εχπυν στ μυαλο τσ ως ευχαρίστηση. Περίεργοι άνθρωποί οι άντρες παιδι μου 😅 

Καλημέρα!

Και εγω τον προηγουμενο μηνα χρησιμοποιησα τεστ ωορηξίας. Καναμε κτλ αλλα τιποτα....

Αυτο τον μηνα εκανα αλλα δεν μου εδειξε ωορηξια.. Βεβαια μπορει να είχα άλλη μερα και να μην το κατάλαβα γιατι σταματησα να κανω στην 14 μερα...

δυστυχως τωρα είναι παντα στο μυαλο μου και αυτο που λενε ολοι "μην αγχώνεσαι και απόλαυσε το" δεν γινεται ευκολα.

Εκανα ολες τις εξετάσεις, γιατι είχα αποβολη τελος Οκτωβριου, αλλά μέχρι τωρα δεν εχω συλλάβει ξανα....

Και νομίζω πως πλεον τον αγχωνω και εκεινον,  παρ'ολο που δεν του λεω τιποτα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ έκανα τόσα τεστ ωορρηξιας. Μια μου έδειχνε θετικό μια όχι. Μια πάλι θετικό. Άκρη δεν έβγαζα... Η καλύτερη λύση εάν μπορείτε είναι με υπέρηχο κάθε 2-3 μέρες. Να παρακολουθειτε τα ωοθυλακια κανονικά. Κ να χετε στοχευμενες πραγματικά επαφές..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Πολύ χάρηκα κοπέλα μου! Από εδώ κ πέρα θα ξεγνοιασεις! Μόνο καλές σκέψεις! Άρχισε σιγά σιγά τα ψώνια τώρα να το ευχαρηστηθεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Mπράβο βρε κορίτσι μου.. Σε είχα στο μυαλό μου. Τι τέλεια νέα είναι αυτά.. Από δω και πέρα να ηρεμήσεις και όλα θα πάνε καλά.. Με το καλό  το αγοράκι σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειμαι ξανα εδω :) 

ξεκινησα ξανα τα τεστ της ωορρηξιας ειναι ο δευτερος μηνας τωρα... 

αυτον τ μηνα βγηκε θετικο 15η(απογευματακι)..16η..17η.. συνηθως μου βγαινει κοριτσια δυο μερες θετικο μετα αρνητικο τωρα 3 μερες ειχα θετικο... 

αποτι γνωριζω η ωορρηξια γινεται οταν αυτη η ορμονη πεφτει οποτε πιστευτε να εκανα 18η ωορρηξια ??? Αλλιως πως βγηκε 17η θετικο?? 
Μιλησα με τ εταιρια κ μου ειπαν πως συμβαινει αυτο κ πως αν ειχα επαφες 16η17η ειμαι καλυμενη !!! Ποτε πιστευτε να εγινε η ωορρηξια κοριτσια μου?? 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες☺️

Εγω προσωπικά δεν χρειάστηκε να πάρω τεστ ωορρηξιας αλλά νομίζω δεν θα έμπαινα και σε αυτήν την διαδικασία.. Πιστεύω προκαλούν μόνο άγχος και μπλοκάρουν τον οργανισμό μας και το σύστημα εκεί κάτω.. Πάνω κάτω όλες ξέρουμε πότε κάνουμε ωοριξια οπότε συχνές επαφές και θα έρθει☺️ κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα... 

Συγχαρητηρια κοπελα μου να πανε ολα καλα απο την αρχη μεχρι το τελος !!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Μπράβο κορίτσι μου!! Πόσο χάρηκα για σένα!!! Και για το μωράκι σου φυσικά...έχεις δίκιο ο Θεός το προστατεύει!! Να ηρεμήσεις και να χαρείς τώρα!! Σου αξίζει!! ❤️ Κάνε ψώνια για το μωράκι σου να δεις πώς θα σου φτιάξει η διάθεση ☺️💞💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Δόξα τω θεώ! Αχ βουρκωσαν τα μάτια μου! Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!💗💗💗💗💗💗💗💗💓💗💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την 15η εκανα πρωι ηταν αρνητικο εκανα μετα 19:30-20:00 βγηκε θετικο 

και 16η βγηκε θετικο και 17η βγηκε κ πρωι κ βραδυ θετικο !!! Τι να πω κοριτσια μου δε ξερω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...