Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα... Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας και την δύναμη και την θετική ενέργεια που μου δίνεται... Πήρα και την χοριακη μου σήμερα και είναι 1089,8☺️☺️ ο γιατρός είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος και θα πάω σε 10 μέρες να με δει... Ηρεμησα πολύ αφού είναι όλα καλά και από εδώ και πέρα θα το απολαύσω🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας και την δύναμη και την θετική ενέργεια που μου δίνεται... Πήρα και την χοριακη μου σήμερα και είναι 1089,8☺️☺️ ο γιατρός είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος και θα πάω σε 10 μέρες να με δει... Ηρεμησα πολύ αφού είναι όλα καλά και από εδώ και πέρα θα το απολαύσω🤗🤗

καλημερα!!!πολυ ωραια που πανε ολα καλα και ειδες κ το σπορακι σου!!να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και ολα θα πανε καλα!!🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Σας ευχαριστώ όλες για τα όμορφα λόγια σας και την δύναμη και την θετική ενέργεια που μου δίνεται... Πήρα και την χοριακη μου σήμερα και είναι 1089,8☺️☺️ ο γιατρός είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος και θα πάω σε 10 μέρες να με δει... Ηρεμησα πολύ αφού είναι όλα καλά και από εδώ και πέρα θα το απολαύσω🤗🤗

Πόσο Τελειααα  μπραβοοο κοπελα μ ναι χαλάρωσε κ απολαυσε το . Τωρα ξεκινάει το  καλύτερο ταξίδι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τώρα μπόρεσα να διαβάσω με την ησυχία μου τα μηνύματα σας. 🥰

@Kardoula1991 πόσο χάρηκα που είδατε το σπορακι σας. 😃 Συμβαίνουν αυτά κορίτσι μου στις περισσότερες εγκυμοσύνες. Για να είδε όμως τον σάκο ο γιατρός και το μπεμπουλινι σου η χοριακη σου σίγουρα έχει ανέβει καλά. Εσύ να είσαι αισιόδοξη και να μην σκέφτεσαι αρνητικά κι όλα θα πάνε τέλεια!😉

@kalina μου κι εγώ είχα καφέ όταν ήμουν έγκυος. Είναι παλιό αιματακι.  Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου. Αν θέλεις την γνώμη μου όμως προσπάθησε να βρεις χρόνο να πας για χοριακη και να πάρεις τον γιατρό μήπως σου δώσει προγεστερόνη. Προτεραιότητα σου πρέπει να είναι το πλασματακι τώρα! Όσο για το έντερο εμένα με πονούσε πολύ εκείνο το μήνα που έμεινα έγκυος. Τόσο που πήγα σε γαστεντερολογο από το φόβο μου. Μου είχε δώσει κάτι χάπια αλλά δύο ημέρες πρόλαβα να τα πάρω γιατί έμαθα ότι ήμουν έγκυος και τα σταμάτησα. Ευτυχώς μου πέρασε μετά. Κάπου διάβασα ότι μπορεί η εγκυμοσύνη να προκαλεί ενοχλήσεις στο έντερο λόγω των ορμονών! Ποιός ξέρει;

@st3llina μου πόσο σε σκέφτομαι κοριτσάκι μου! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Και εγώ της έχω στείλει μήνυμα της @st3llina και δεν έχει μπει να το δει.
Θέλω να πιστεύω ότι σήμερα - αύριο θα έχει ευχάριστα νέα και θα μπει να τα μοιραστεί μαζί μας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ της έχω στείλει μήνυμα της @st3llina και δεν έχει μπει να το δει.
Θέλω να πιστεύω ότι σήμερα - αύριο θα έχει ευχάριστα νέα και θα μπει να τα μοιραστεί μαζί μας!

 

Μακάρι! Έχει περάσει τόσα κι αυτό το κορίτσι! Εύχομαι και παρακαλάω όλα να είναι καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ της έχω στείλει μήνυμα της @st3llina και δεν έχει μπει να το δει.
Θέλω να πιστεύω ότι σήμερα - αύριο θα έχει ευχάριστα νέα και θα μπει να τα μοιραστεί μαζί μας!

 

Όλες αυτές τις μέρες την σκέφτομαι και εύχομαι σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα βρε κορίτσια μου.....θελω τόσο πολύ να έχουν πάει όλα καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια πήγα τουαλέτα και είδα αίμα.. Πήρα αμέσως τον γιατρό μου και θα πάω σε μια ώρα να με δει... Έχω φοβηθεί πάρα πολύ ότι μου συμβαίνει πάλι το ίδιο με την τελευταία φορά...

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό... Όλα καλά κορίτσια μου ευτυχώς🙏🙏🙏 είδαμε σάκο με μια κουκίδα μεσα😍😍 θέλει όμως να με ξανά δει σε 10 μέρες για να ακούσουμε ίσως και καρδούλα... Ήταν πολύ ικανοποιημένος με την εικόνα που είδε και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι φυσιολογικό στο πρώτο 3ημηνο.. Μου έδωσε και προγεστερονη για 10 μέρες και αύριο τελικά θέλει να πάω για χοριακη για να δούμε ότι διπλασιάετε ενώ δεν είναι καθόλου φαν της χοριακης χάχα... Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου🤗🤗

Κοριτσάκι μου.. τώρα κατάφερα να μπω, πήρα μια τρομάρα και ανακούφιση μαζίιι!! Πολύ καλός ο γιατρός σου που δεχτηκε να σε δει στο ξαφνικό! Μπράβο του!! Δόξα το Θεό όλα καλά!! Απόλαυσε το κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

@kalina εσυ πως είσαι ειχες αλλα καφε?

Σήμερα 3σταλες. Αύριο πάω για χοριακη και σήμερα θα πάρω τον γιατρό τηλέφωνο. Αυτό που με αγχωνει είναι ότι έχω και ψιλό ενοχλήσεις χαμηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kalina είπε:

Σήμερα 3σταλες. Αύριο πάω για χοριακη και σήμερα θα πάρω τον γιατρό τηλέφωνο. Αυτό που με αγχωνει είναι ότι έχω και ψιλό ενοχλήσεις χαμηλά.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Θα έλεγα όμως να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη όσο μπορείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση.. Εσείς που κάνετε τεστακια ωοριξιας σε κύκλο 29 ημερών συνήθως ποτέ την βρησκετε;; εγώ ακόμα να αδιαθετησω.. Το στήθος μου είναι τόσο πρισμενο που θα σκάσει στο τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση.. Εσείς που κάνετε τεστακια ωοριξιας σε κύκλο 29 ημερών συνήθως ποτέ την βρησκετε;; εγώ ακόμα να αδιαθετησω.. Το στήθος μου είναι τόσο πρισμενο που θα σκάσει στο τέλος. 

Εγώ όσες φορές έκανα το βρήκα 13η, 14η ημέρα. Έκανες τεστακι και πέρασαν πάνω από 14 ημέρες; Πότε ήταν να αδιαθετησεις κανονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να κάνω την χοριακη και κανονίζουμε ραντεβού για υπέρηχο. Ήταν αρκετά ήρεμος και με ηρέμησε μόνο και μόνο με την φωνή του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ όσες φορές έκανα το βρήκα 13η, 14η ημέρα. Έκανες τεστακι και πέρασαν πάνω από 14 ημέρες; Πότε ήταν να αδιαθετησεις κανονικά;

Οχι δεν έχω πάρει ακόμα τεστακι φοβάμαι μην με αγχωσουν.. Εμένα ήταν ο δεύτερος μήνας προσπάθειας στον πρώτο είχα βιοχημικη. Ηταν χθες να αδιαθετησω και επειδή ήμουν ανυπομονη έκανα χθες ένα τεστακι που ήταν αρνητικό της self clear.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Οχι δεν έχω πάρει ακόμα τεστακι φοβάμαι μην με αγχωσουν.. Εμένα ήταν ο δεύτερος μήνας προσπάθειας στον πρώτο είχα βιοχημικη. Ηταν χθες να αδιαθετησω και επειδή ήμουν ανυπομονη έκανα χθες ένα τεστακι που ήταν αρνητικό της self clear.

Μπορεί να είναι νωρίς ακόμα για να δείξει το τεστ... Περίμενε μια δυο μέρες και αν δεν αδιαθετήσεις ξανακάνε! Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα και από εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Μπορεί να είναι νωρίς ακόμα για να δείξει το τεστ... Περίμενε μια δυο μέρες και αν δεν αδιαθετήσεις ξανακάνε! Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα και από εσένα!!!

Μπα να σας πω την αλήθεια δεν πιστεύω να έχει γίνει κάτι.. Είχαμε πάρα πολλές επαφές όλον τον μήνα αλλά θεωρώ με τόσο στρες που είχα μέχρι να δω τι γίνεται με την θρομβοφιλια μου δε νομίζω να τα καταφέραμε.. Επίσης είμαι φουλ πρισμενη και νιώθω όπως κάθε μήνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπα να σας πω την αλήθεια δεν πιστεύω να έχει γίνει κάτι.. Είχαμε πάρα πολλές επαφές όλον τον μήνα αλλά θεωρώ με τόσο στρες που είχα μέχρι να δω τι γίνεται με την θρομβοφιλια μου δε νομίζω να τα καταφέραμε.. Επίσης είμαι φουλ πρισμενη και νιώθω όπως κάθε μήνα... 

Μπορεί και να είναι όπως τα λες... αλλά εφόσον είχατε επαφές και δεν έχει εμφανιστεί ακόμα, ελπίδες σίγουρα υπάρχουν...! Εγώ σου έυχομαι να έχεις άδικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Μπορεί και να είναι όπως τα λες... αλλά εφόσον είχατε επαφές και δεν έχει εμφανιστεί ακόμα, ελπίδες σίγουρα υπάρχουν...! Εγώ σου έυχομαι να έχεις άδικο!

Μέσα μου και εγώ το θέλω να έχω άδικο.. Απλά νιώθω ότι έρχεται η άτιμη... Σ ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Οχι δεν έχω πάρει ακόμα τεστακι φοβάμαι μην με αγχωσουν.. Εμένα ήταν ο δεύτερος μήνας προσπάθειας στον πρώτο είχα βιοχημικη. Ηταν χθες να αδιαθετησω και επειδή ήμουν ανυπομονη έκανα χθες ένα τεστακι που ήταν αρνητικό της self clear.

Όντως δεν υπάρχει λόγος να πάρεις. Όχι μόνο μπορεί να αγχωσει εσένα αλλά και τον άντρα σου. Εμένα ο δικός μου δύο μήνες που έκανα με τεστ δεν ξέρω γιατί αλλά μπλόκαρε κι έτσι δεν ξαναέκανα. Μπορεί λόγω της βιοχημικής να άλλαξε λίγο ο κύκλος αυτόν τον μήνα. Βέβαια εμείς θέλουμε να είσαι εγκυουλα. Αν δεν σου έρθει σε μια δυο ημέρες κάνε ξανά ένα τεστακι. Μπορεί να το έκανες νωρίς για αυτό να μην έδειξε.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Όντως δεν υπάρχει λόγος να πάρεις. Όχι μόνο μπορεί να αγχωσει εσένα αλλά και τον άντρα σου. Εμένα ο δικός μου δύο μήνες που έκανα με τεστ δεν ξέρω γιατί αλλά μπλόκαρε κι έτσι δεν ξαναέκανα. Μπορεί λόγω της βιοχημικής να άλλαξε λίγο ο κύκλος αυτόν τον μήνα. Βέβαια εμείς θέλουμε να είσαι εγκυουλα. Αν δεν σου έρθει σε μια δυο ημέρες κάνε ξανά ένα τεστακι. Μπορεί να το έκανες νωρίς για αυτό να μην έδειξε.💗

Εδω αγχωθηκε μέσα στο μήνα που του είπα είμαι στην πιο γόνιμη μου μέρα 😂😂.. Θεωρώ ότι έχει πάθει απλά ένα σοκ ο οργανισμός μου.. Γτ πολύ νωρίς δεν ήταν.. Την ημέρα που θα ερχόταν δλδ.. Πόσο λάθος να έκανε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

 

Κοριτσάκι μου.. τώρα κατάφερα να μπω, πήρα μια τρομάρα και ανακούφιση μαζίιι!! Πολύ καλός ο γιατρός σου που δεχτηκε να σε δει στο ξαφνικό! Μπράβο του!! Δόξα το Θεό όλα καλά!! Απόλαυσε το κοριτσάκι μου!!

Ναι νομίζω είναι από τους καλύτερους γιατρούς που έχω συναντήσει.. Πάντα εκεί όταν τον χρειάζεσαι.. Όταν είχα την βιοχημικη επειδή δούλευα ήθελε να με δει στις 11.30 το βράδυ.. Δεν είχα πάει όμως γιατί εντάξει είπαμε χάχα.. Έχω ηρεμίσει πολύ μετά την χοριακη σήμερα και θα το απολαύσω ως το τέρμα😍😍☺️☺️ βλέπω συνεχια τον υπέρηχο εκείνη την μικρή κουκίδα εκείνο το σποράκι και δεν μπορώ να το πιστέψω😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Μέσα μου και εγώ το θέλω να έχω άδικο.. Απλά νιώθω ότι έρχεται η άτιμη... Σ ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️❤️

Όλες ελπίζουμε να έχεις άδικο κορίτσι μου☺️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εδω αγχωθηκε μέσα στο μήνα που του είπα είμαι στην πιο γόνιμη μου μέρα 😂😂.. Θεωρώ ότι έχει πάθει απλά ένα σοκ ο οργανισμός μου.. Γτ πολύ νωρίς δεν ήταν.. Την ημέρα που θα ερχόταν δλδ.. Πόσο λάθος να έκανε; 

Λογικά θα έδειχνε κάτι αλλά ποτέ δεν ξέρεις! 

Άστα εγώ απλά τον προειδοποιω κοντά στην 12η ημέρα του κύκλου να έχει το νου του! Να κοιμάται καλά γιατί έρχονται δύσκολες ημέρες και καθημερινή εργασία!😆 Δεν γίνετε αλλιώς γιατί όσες φορές του είπα στην ψύχρα ότι έχω ωορρηξία τον τρόμαξα τον καημένο και τον αγχωσα!😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως βρε κορίτσια αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνονται με αυτό το θέμα... Είναι γεγονός ότι είμαστε γόνιμες συγκεκριμένες μέρες του μήνα κι εκείνοι κάνουν σα να μην θέλουν να το αποδεχτούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...