Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Ότι καινα έπαιξε ρόλο σημασία έχει ότι ήρθεεε!! Με το καλό να απολαύσεις το ταξίδι σου κορίτσι μου!!!
Κάπου διάβασα ότι είχατε ένα παιδάκι με εξωσωματική? Τι θεματάκι είχατε και προχωρήσατε σε εξωσωματική; Δεν προσπαθήσατε πρώτα φυσιολογικά?

 

Ναι έχω μια μικρή 20 μηνών..προσπαθούσαμε πολλά χρόνια είχα και 2 αποβολές οπότε είπαμε να πάμε σε εξωσωματική γιατί τα χρόνια περνούσαν και η υπομονή αλλά και η ψυχολογία ήταν στα τάρταρα!! Ποτέ δε μας βρήκαν κάτι..ακόμα και στο κέντρο εξωσωματικής είχαν ένα μεγάλο ερωτηματικό έξω από τον φάκελό μας!! Γι' αυτό κορίτσια προσπαθήστε να είστε όσο πιο χαλαρές μπορείτε..είναι πολύ δύσκολο στην πράξη αλλά μάλλον αποδίδει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσάρες μου!

Το καλοκαιράκι μας περιμένει να περάσουμε όμορφα, να κάνουμε τα μπάνια μας, να πιούμε τα καφεδάκια μας, να εξερευνήσουμε κανά νησάκι και είμαι αισιόδοξη ότι αυτό το έτος δε θα φύγει έτσι άσχημο όπως ήταν τους προηγούμενους μήνες. Θα χαρίσει σε όλες μας κάτι όμορφο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Ξεκιναω απο την αρχη ολα και εχω αγχος! Θα δουμε αν θα κανω μεταφορα στον ιδιο κυκλο.. Καλη επιτυχια και σε σενα! Πιστευω οτι και μετα τη λαπαροσκοπηση θα εχεις συντομα θετικο τεστακι! 😍

Aχχ κορίτσι μου!!!! Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!!!! Ότι σχέδια έχει ο Θεούλης για μας θα τα ακολουθήσουμε! Θα αναμένουμε νέα σου για το πώς θα προχωρήσετε!

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ναι έχω μια μικρή 20 μηνών..προσπαθούσαμε πολλά χρόνια είχα και 2 αποβολές οπότε είπαμε να πάμε σε εξωσωματική γιατί τα χρόνια περνούσαν και η υπομονή αλλά και η ψυχολογία ήταν στα τάρταρα!! Ποτέ δε μας βρήκαν κάτι..ακόμα και στο κέντρο εξωσωματικής είχαν ένα μεγάλο ερωτηματικό έξω από τον φάκελό μας!! Γι' αυτό κορίτσια προσπαθήστε να είστε όσο πιο χαλαρές μπορείτε..είναι πολύ δύσκολο στην πράξη αλλά μάλλον αποδίδει!!

Το κάθε τι γίνεται για κάποιο λόγο και φυσικά στο χρόνο του! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να απολαύσεις αυτούς τους 9 μήνες!! Πότε πας για χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2020 at 3:37 ΜΜ, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια πείτε μου ότι δεν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου....

IMG_20200608_153439.jpg

Με το καλο κουκλάκι μου όλα κατευχην να πάνε με ένα γερό μωράκι 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2020 at 9:55 ΠΜ, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κ καλοριζικο το νεο θεματακι κοριτσακια μου!!!Χαθηκα λιγο γιατι 1 του μηνα εκανα τη β επιπεδου μου κ βρεθηκε ηπια κοιλιομεγαλια στον εγκεφαλο του μωρου μου.Τρελαθηκα...Εκανα αμνιοπαρακεντηση την Παρασκευη (22 εβδομαδων) που μας περασε οπως μου συστησε ο γιατρος μου κ περιμενω αυριο βραδυ τα πρωτα αποτελεσματα κ 17-18 του μηνα τα υπολοιπα.Εχω τρομερη αγωνια να μη βρεθει καποιο συνδρομο γιατι αυτο το κομματι του εγκεφαλου που εξεταζουμε εχει να κανει με συνδρομα κ νευρο-διανοητικες λειτουργιες.Ποσο πολυ παρακαλαω να μην εχει θεμα το μωρακι μου δε φανταζεστε...Ο αντρας μου μεσα στην εξεταση,να μου κραταει το χερι κ να με κοιταει βουρκωμενος στα ματια.Μαζι μου σε ολα...

Καλησπέρα κορίτσι μου. Είχες κάποιο νέο; Σου εύχομαι μέσα απ’την καρδιά μου να πάνε όλα καλά 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια, ποιες ειναιφυσιολογικες τιμές ΑΜΗ. Πήρα τις εξετάσεις και μου φαίνεται χαμηλή..

Δεν γράφει διπλα τις φυσιολογικες τιμές;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια χαζή ερώτηση.. Μετά την ωορρηξία και λίγες μέρες πριν την ακατανομαστη, συνεχίζεται κανονικά τις επαφές;; ολοκληρωμένα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν γράφει διπλα τις φυσιολογικες τιμές;; 

Στο χαμηλότερο φυσιολογικό. Δεν ξέρω και πως αξιολογείται αυτή η τιμή.αυριο θα μιλήσω με την ενδοκρινολόγο και θα μου πει. Ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μια χαζή ερώτηση.. Μετά την ωορρηξία και λίγες μέρες πριν την ακατανομαστη, συνεχίζεται κανονικά τις επαφές;; ολοκληρωμένα;; 

Εγώ προσωπικά ναι.. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά εγω έχω ολοκληρωμένες επαφές όλο το μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elephant είπε:

Στο χαμηλότερο φυσιολογικό. Δεν ξέρω και πως αξιολογείται αυτή η τιμή.αυριο θα μιλήσω με την ενδοκρινολόγο και θα μου πει. Ευχαριστώ πολυ

Αφού είσαι μέσα στο όριο... Αν ήταν κάτω από αυτό φαντάζομαι θα έπρεπε να αγχώνεσαι.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ προσωπικά ναι.. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά εγω έχω ολοκληρωμένες επαφές όλο το μήνα

Εγώ σκεφτόμαι και αν ας πούμε έχει γίνει κάτι;; Το επηρεάζει κάπως;; φαντάζομαι όχι αλλά το σκέφτομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Αφού είσαι μέσα στο όριο... Αν ήταν κάτω από αυτό φαντάζομαι θα έπρεπε να αγχώνεσαι.. 

 

Οκ. Έχεις δίκιο .αγχώθηκα παραπάνω..Σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elephant είπε:

Οκ. Έχεις δίκιο .αγχώθηκα παραπάνω..Σε ευχαριστώ

Έχω δει από εδώ μέσα συζητήσεις που λένε ότι μόνη της η ΑΜΗ δεν λέει κάτι αν είναι χαμηλή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια, ποιες ειναιφυσιολογικες τιμές ΑΜΗ. Πήρα τις εξετάσεις και μου φαίνεται χαμηλή..

Κορίτσι μου κι εγώ για την ηλικία μου ήταν πιο χαμηλή η αμη από αυτό που ίσως θα έπρεπε να έχω. Όμως είμαι μία γυναίκα που προσπαθώ ήδη για παιδάκι και οι ορμονικές μου, η fsh ας πούμε που παίζει ρόλο, είναι στα φυσιολογικά όρια. Θέλω να πω ότι αν τη βλέπεις κάπως χαμηλή δεν παίζει πολύ ρόλο γιατί δε σημαίνει κάτι. Εκτός και αν είσαι στα πολύ χαμηλά που εκεί ο γιατρός απλά θα σε προστατεύσει στο να μη χάσετε μελλοντικά χρόνο. Οι περισσότεροι γιατροί όμως να ξέρεις δε της δίνουν και πολύ σημασία όταν είναι στα φυσιολογικά όρια, ακόμα κι αν είναι προς τα χαμηλά φυσιολογικά όρια. Ελπίζω κάπως να σε χαλάρωσα. Εγώ θα τη ξανακάνω φέτος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ σκεφτόμαι και αν ας πούμε έχει γίνει κάτι;; Το επηρεάζει κάπως;; φαντάζομαι όχι αλλά το σκέφτομαι.. 

Μωρέ κι εγώ το σκέφτομαι πολύ συχνά και για να σου πω την αλήθεια κάνα δυο μέρες πριν την περίοδο προσπαθώ να το αποφεύγω.. Άσε που την τελευταία εβδομάδα γινομαι λίγο υστερικη... Ποιο σιγά μην κοπανιεσαι έτσι και τετοια🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ σκεφτόμαι και αν ας πούμε έχει γίνει κάτι;; Το επηρεάζει κάπως;; φαντάζομαι όχι αλλά το σκέφτομαι.. 

Κορίτσι μου κι εγώ έχω επαφές σε όλο το κύκλο, μετά την ωορηξία είναι καθαρά για την απόλαυση. Δε θέλω όμως να βρίσκομαι με τον άντρα μου μόνο με το ρολόι. Ότι όμορφο και να έχει ξεκινήσει δε νομίζω ότι επηρεάζεται καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η A&O είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ έχω επαφές σε όλο το κύκλο, μετά την ωορηξία είναι καθαρά για την απόλαυση. Δε θέλω όμως να βρίσκομαι με τον άντρα μου μόνο με το ρολόι. Ότι όμορφο και να έχει ξεκινήσει δε νομίζω ότι επηρεάζεται καθόλου.

Εγώ θέλω πολύ.. Εκείνος φοβάται περισσότερο 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ για την ηλικία μου ήταν πιο χαμηλή η αμη από αυτό που ίσως θα έπρεπε να έχω. Όμως είμαι μία γυναίκα που προσπαθώ ήδη για παιδάκι και οι ορμονικές μου, η fsh ας πούμε που παίζει ρόλο, είναι στα φυσιολογικά όρια. Θέλω να πω ότι αν τη βλέπεις κάπως χαμηλή δεν παίζει πολύ ρόλο γιατί δε σημαίνει κάτι. Εκτός και αν είσαι στα πολύ χαμηλά που εκεί ο γιατρός απλά θα σε προστατεύσει στο να μη χάσετε μελλοντικά χρόνο. Οι περισσότεροι γιατροί όμως να ξέρεις δε της δίνουν και πολύ σημασία όταν είναι στα φυσιολογικά όρια, ακόμα κι αν είναι προς τα χαμηλά φυσιολογικά όρια. Ελπίζω κάπως να σε χαλάρωσα. Εγώ θα τη ξανακάνω φέτος. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι εμάς το πρόβλημα είναι στο σπέρμα και είπα να κάνω και εγώ τον έλεγχο μου και λέω αν έχω και εγώ θέματα, άστα να πάνε..απογοητεύομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ θέλω πολύ.. Εκείνος φοβάται περισσότερο 😂😂

Χαχα να και ένας άντρας που φοβάται. Ο δικός μου νομίζω δε το σκέφτεται ποτέ. Να μη φοβάται. Πολλές γυναίκες φαντάσου γυμνάζονται κιόλας καθημερινά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι εμάς το πρόβλημα είναι στο σπέρμα και είπα να κάνω και εγώ τον έλεγχο μου και λέω αν έχω και εγώ θέματα, άστα να πάνε..απογοητεύομαι. 

Δε θα έχεις. Πιστεύω πως και ο δικός σου γιατρός θα το προσπεράσει. Από την άλλη είναι καλό να ξέρεις αν κάτι δεν πάει καλά γιατί με τη σωστή καθοδήγηση θα γίνεις σύντομα μανούλα. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ έχω επαφές σε όλο το κύκλο, μετά την ωορηξία είναι καθαρά για την απόλαυση. Δε θέλω όμως να βρίσκομαι με τον άντρα μου μόνο με το ρολόι. Ότι όμορφο και να έχει ξεκινήσει δε νομίζω ότι επηρεάζεται καθόλου.

Μωρέ δίκαιο έχεις αλλα είναι και τα κολλήματα που τρώμε.. Άλλωστε μόνο για ευχαρίστηση πρέπει να γίνεται κι ότι είναι να έρθει θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Δε θα έχεις. Πιστεύω πως και ο δικός σου γιατρός θα το προσπεράσει. Από την άλλη είναι καλό να ξέρεις αν κάτι δεν πάει καλά γιατί με τη σωστή καθοδήγηση θα γίνεις σύντομα μανούλα. 🙏

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ. Εύχομαι το θέμα να σου φέρει γούρι στον αγαπημένο σου μήνα 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια θέλω τα φώτα σας....εχω κύκλο 28 ημέρες ..ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου τις ημέρες ωορρηξίας... την 14 ημέρα και για δύο ημέρες μετά είδα καφέ υγρά στο εσώρουχο μου πρώτη φορά μου συμβαίνει... προσπαθούμε 2 Χρόνια για μωράκι και σκεφτόμουν μήπως ήταν  η γονιμοποίηση υπάρχει τέτοια περίπτωση...?έχει συμβεί σε καμία....?αν κάνω β χοριακη την 25 ημέρα θα δείξει τπτ η να περιμένω που δεν το αντέχω καθόλου..?🙃🙃 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...