Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααχ σε καταλαβαινω κ εγω εχω περασει χαλια, εχθες κ σημερα ειμαι καπως πιο καλα αλλα οσο περναει η μερα σημερα ανακατευομαι και πιο πολυ! Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καλο σημαδι πως ολα πανε καλα, να βαζω να τρωω στο πιατακι του φλυτζανιου και μετα απο λιγο παλι γτ η ποσοτητα κανει τη ζημια, και νερο γουλια γουλια! Θα δεις ποια φαγητα θα σε πειραζουν και ποια θα τα ανεχεσαι λιγο πιο καλα!! Υπομονη, ειναι ζορικο, σε νιωθω😔

Ποια ποσότητα, τρώω πιο λίγο και από το 6 χρόνο ανηψακι μου.. 😂 Και εχθές δεν είχα να βγάλω και ζοριστηκα και έχουν σπάσει όλα τα αγγεία στο πρόσωπο.. Ναι και εγώ χω ακούσει ότι είναι καλό σημάδι.. Τη Δευτέρα θα πάω να ακούσω καρδούλα.. Μακάρι να πάνε όλα καλα🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Ποια ποσότητα, τρώω πιο λίγο και από το 6 χρόνο ανηψακι μου.. 😂 Και εχθές δεν είχα να βγάλω και ζοριστηκα και έχουν σπάσει όλα τα αγγεία στο πρόσωπο.. Ναι και εγώ χω ακούσει ότι είναι καλό σημάδι.. Τη Δευτέρα θα πάω να ακούσω καρδούλα.. Μακάρι να πάνε όλα καλα🙏🙏

Να του το πεις ισως σου πει κανενα κολπο καλυτερο εσενα, ολα καλα θα πανε θα δεις🙏🙏🙏 το iovir που μου πες το σπρευ στο εδωσαν απο το φαρμακειο για την εγκυμοσυνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να του το πεις ισως σου πει κανενα κολπο καλυτερο εσενα, ολα καλα θα πανε θα δεις🙏🙏🙏 το iovir που μου πες το σπρευ στο εδωσαν απο το φαρμακειο για την εγκυμοσυνη;;

Σε ευχαριστώ πολύ.. 

Ναι για την εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. 

Ναι για την εγκυμοσύνη 

Σε ευχαριστώ πολυ😊 παντως θα εχεις κ μερες που θα νιωθεις καπως πιο καλα, εκει να προσπαθεις να πινεις λιγο παραπανω νερο και να τρως κατι!! Ειναι απο την αυξηση της χοριακης, ολα καλα θα πανε🙏🌼🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ😊 παντως θα εχεις κ μερες που θα νιωθεις καπως πιο καλα, εκει να προσπαθεις να πινεις λιγο παραπανω νερο και να τρως κατι!! Ειναι απο την αυξηση της χοριακης, ολα καλα θα πανε🙏🌼🌺

Σε ευχαριστώ πολυ!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Από εχθές ξεκινήσανε οι εμετοι... Πολύ ζορικα κορίτσια... Νεσεις εχετε εμετούς; και αν ναι κάνετε κατι; δεν μπορώ ούτε να φάω ούτε τίποτα.. Μονο πράσινο τσάι πίνω και καμιά Φρυγανιά.. 

Φρυγανιά τυράκι και κοκακολα!!!! Θα σωθείς!!! Απέφευγε τα ζουμερά πολύ φαγητά και το ψωμί να γίνει βασικό κομμάτι κάθε γεύματος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Φρυγανιά τυράκι και κοκακολα!!!! Θα σωθείς!!! Απέφευγε τα ζουμερά πολύ φαγητά και το ψωμί να γίνει βασικό κομμάτι κάθε γεύματος! 

Κοκακολα;; πρώτη φορά το ακούω.. Φοβάμαι λόγω ζάχαρης μη με ανακατέψει.. Θα δοκιμάσω βέβαια... 

Σε ευχαριστώ πολυ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Κοκακολα;; πρώτη φορά το ακούω.. Φοβάμαι λόγω ζάχαρης μη με ανακατέψει.. Θα δοκιμάσω βέβαια... 

Σε ευχαριστώ πολυ❤️❤️

Χωρίς ζάχαρη.... Zero... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Φρυγανιά τυράκι και κοκακολα!!!! Θα σωθείς!!! Απέφευγε τα ζουμερά πολύ φαγητά και το ψωμί να γίνει βασικό κομμάτι κάθε γεύματος! 

Να σου πω με έχουν βοηθήσει και τα bake rolls τα κλασσικά, με αλάτι... Έχω και υπότασηση και με  με βοηθάνε πολυ.. Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Από εχθές ξεκινήσανε οι εμετοι... Πολύ ζορικα κορίτσια... Νεσεις εχετε εμετούς; και αν ναι κάνετε κατι; δεν μπορώ ούτε να φάω ούτε τίποτα.. Μονο πράσινο τσάι πίνω και καμιά Φρυγανιά.. 

Καλώς ήρθες στο γκρουπ κορίτσι μμ😁😁εγώ είμαι έτσι από την 6 εβδομάδα κ είμαι στην 8 .θέλει να τρως μικρά γεύματα κ όχι πολλά μπαχαρικά κ έντονα κ θα στρώσει μου είπαν λίγο υπομονή θέλει κ εγώ περιμένω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλώς ήρθες στο γκρουπ κορίτσι μμ😁😁εγώ είμαι έτσι από την 6 εβδομάδα κ είμαι στην 8 .θέλει να τρως μικρά γεύματα κ όχι πολλά μπαχαρικά κ έντονα κ θα στρώσει μου είπαν λίγο υπομονή θέλει κ εγώ περιμένω..

Σε ευχαριστώ πολυ❤️

Δεν τρώω... Μονο τοστ, λίγο ρύζι, φρυγανιες και bake rolls... Εγώ είμαι 7 εβδομάδων...  Ανυπομονώ να τελειώσουν και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Να σου πω με έχουν βοηθήσει και τα bake rolls τα κλασσικά, με αλάτι... Έχω και υπότασηση και με  με βοηθάνε πολυ.. Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

7η με διδυμακια !πολυ αρχή ακόμη... Εγω με οτιδήποτε ζουμερό και όξινο μου έρχεται να τα βγάλω και γενικά με δυσκολεύει πολύ ο εμετός σα διαδικασία πάντα... Ευτυχώς τώρα που προσάρμοσα τη διατροφή μ πάνω σε αυτό αν κ νιώθω αναγούλες δε φτάνω στο σημείο αυτό... Κατευθείαν το προλαβαίνω με τη φρυγανιά αλλα πειραματιστηκα.. Εσύ πόσο είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η melodyy είπε:

7η με διδυμακια !πολυ αρχή ακόμη... Εγω με οτιδήποτε ζουμερό και όξινο μου έρχεται να τα βγάλω και γενικά με δυσκολεύει πολύ ο εμετός σα διαδικασία πάντα... Ευτυχώς τώρα που προσάρμοσα τη διατροφή μ πάνω σε αυτό αν κ νιώθω αναγούλες δε φτάνω στο σημείο αυτό... Κατευθείαν το προλαβαίνω με τη φρυγανιά αλλα πειραματιστηκα.. Εσύ πόσο είσαι; 

Καλημέραα... Εγώ είμαι 7 εβδ και 3 ημερών... Σήμερα είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα... Αγχώθηκα λίγο... Αλλα πιστεύω να μην είναι κάτι... Ωστόσο σώθηκα με τη κόκα κόλα που μου είπες... Ανακατευομουν και πίνω λίγο λίγο και ίσιωσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέραα... Εγώ είμαι 7 εβδ και 3 ημερών... Σήμερα είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα... Αγχώθηκα λίγο... Αλλα πιστεύω να μην είναι κάτι... Ωστόσο σώθηκα με τη κόκα κόλα που μου είπες... Ανακατευομουν και πίνω λίγο λίγο και ίσιωσα... 

Να πάρεις τηλ τον γιατρό σου για να επιβεβαιώσει αυτός ότι δεν είναι τπτ... Ωστόσο και εγώ ξέρω το καφέ δεν είναι κάτι... Ακόμη κ το αίμα δεν είναι κάτι σοβαρό κάποιες φορές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Να πάρεις τηλ τον γιατρό σου για να επιβεβαιώσει αυτός ότι δεν είναι τπτ... Ωστόσο και εγώ ξέρω το καφέ δεν είναι κάτι... Ακόμη κ το αίμα δεν είναι κάτι σοβαρό κάποιες φορές! 

Έχουμε αύριο ραντεβού... Αν ξαναδώ θα τον πάρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Έχουμε αύριο ραντεβού... Αν ξαναδώ θα τον πάρω... 

Λογικά δεν είναι τίποτα. Εγώ όταν είχα καφέ και τον πήρα τηλέφωνο μου είπε αυτολεξεί «καφέ;; Κλάιν...» Τα καφέ είναι παλιό αιμα. Μόνο όταν είχα αίμα θέλησε να με δει. Παρόλα αυτά μίλησε με το γιατρό σου για να είσαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; ηθελα να σας ρωτησω, οταν ζοριζομαστε στον εμετο δεν ειναι επικυνδινο για το εμβρυακι;; 2 φορες εχω ζοριστει παρα πολυ γτ δεν ειχα κ τι να βγαλω😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; ηθελα να σας ρωτησω, οταν ζοριζομαστε στον εμετο δεν ειναι επικυνδινο για το εμβρυακι;; 2 φορες εχω ζοριστει παρα πολυ γτ δεν ειχα κ τι να βγαλω😔

Καλημερα κατερινακι μου!!! Ελπίζω να είσαι καλά! Όχι αγάπη μ μην αγχώνεσαι. .. δεν είναι επικίνδυνο.,, προσπάθησε να τρως κάτι και νερό γουλιά γουλιά .., αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου γιατί μπορεί να αφυδατωθείς.., να ξέρει ο άνθρωπος τι γίνεται.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κατερινακι μου!!! Ελπίζω να είσαι καλά! Όχι αγάπη μ μην αγχώνεσαι. .. δεν είναι επικίνδυνο.,, προσπάθησε να τρως κάτι και νερό γουλιά γουλιά .., αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου γιατί μπορεί να αφυδατωθείς.., να ξέρει ο άνθρωπος τι γίνεται.,, 

Καλημερα κοριτσακι μου!! Καλα ειμαι αν εξαιρεσεις αυτσ, δοξα το Θεο! Εσυ πως εισαι; 

Του το ειχα πει οταν ειχα παει κ μου ειπε αυτο, να τρωω πολυ λιγο και συχνα και να πινω γουλιες γουλιες το νερο! Δεν μπορω να πω οτι δεν κραταω τπτ για να ανησυχησω για αφυδατωση αλλα αν δω οτι επιδεινωνεται θα του το ξανα πω εννοειται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Πήγα σήμερα γιατρό άκουσα καρδούλα... Ομορφότερος ήχος που έχω ακούσει... 140 παλμούς είχε το μωρακι μου... 

Αυτό που με αγχωσε λίγο είναι ότι ο σάκος είναι μεγαλύτερος από το έμβρυο...  Έχει τύχει σε καμία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!! Καλα ειμαι αν εξαιρεσεις αυτσ, δοξα το Θεο! Εσυ πως εισαι; 

Του το ειχα πει οταν ειχα παει κ μου ειπε αυτο, να τρωω πολυ λιγο και συχνα και να πινω γουλιες γουλιες το νερο! Δεν μπορω να πω οτι δεν κραταω τπτ για να ανησυχησω για αφυδατωση αλλα αν δω οτι επιδεινωνεται θα του το ξανα πω εννοειται!!

Εγω από χτες καλά... σταμάτησαν οι αναγούλες οι εμετοί και οι ζαλάδες.., σε σημείο ανησυχητικό ... καταλαβαίνεις 🤣🤣🤣🤣 

ναι κορίτσι μ να του πεις ,, ελπίζω να μην ηρεμήσεις και εσυ λιγάκι να μπορείς να φας και να πιεις  κανονικά 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Πήγα σήμερα γιατρό άκουσα καρδούλα... Ομορφότερος ήχος που έχω ακούσει... 140 παλμούς είχε το μωρακι μου... 

Αυτό που με αγχωσε λίγο είναι ότι ο σάκος είναι μεγαλύτερος από το έμβρυο...  Έχει τύχει σε καμία; 

Τελειααααα ❤️❤️❤️❤️❤️Τον λεκιθίκο ασκό ; Ναι και σε εμένα έτσι ήταν στην αρχή .... στις επόμενες εβδομάδες θα αλλάξει αυτό.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τελειααααα ❤️❤️❤️❤️❤️Τον λεκιθίκο ασκό ; Ναι και σε εμένα έτσι ήταν στην αρχή .... στις επόμενες εβδομάδες θα αλλάξει αυτό.,, 

Τέλεια... Σε ευχαριστώ... 

Επίσης κορίτσια... Για όσες έχει ανακατοσουρες και εμετό πείτε στο γιατρό σας, αν σας το επιτρέψει, να πάρετε το oriperidys. Το ξεκίνησα σήμερα και πίνω νερό αβέρτα.... Δεν ανακατεύομαι καθόλου... Και σε πιάνει κατευθείαν... Είναι διασπειρομενα στο στόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Πήγα σήμερα γιατρό άκουσα καρδούλα... Ομορφότερος ήχος που έχω ακούσει... 140 παλμούς είχε το μωρακι μου... 

Αυτό που με αγχωσε λίγο είναι ότι ο σάκος είναι μεγαλύτερος από το έμβρυο...  Έχει τύχει σε καμία; 

Τι τέλεια κορίτσι μου..όλες αυτό περιμένουμε για να ησυχάσουμε...εύχομαι ότι καλύτερο .την άλλη εβδομάδα πάω κ εγώ για να ακούσουμε σίγουρα γιατί θα έχω φτάσει στην 10 εβδομάδα..αν Μ πει κάτι για τον σάκο θα σε πω.εσενα σε είπε κάτι κ σε άγχωσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...