Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Θα δεις με το καλό όταν έρθει η ώρα θα είσαι τόσο χαρούμενη .,, άκουγα δίπλα να τσιρίζουν για την επισκλειριδιο και εγώ σκεφτόμουν απλά μόλις περάσει αυτό θα είμαι ένα βήμα πιο κοντά!! Αλλά δεν πόνεσα κιολας! Σαν μια ένεση! Σκέφτεσαι να κανείς επισκλειριδιο η θέλεις τελείως φυσικά; 

Δεν το χω αποφασισει να σου πω την αλήθεια, γτ δεν ξέρω πως θα μαι, σκέφτομαι αν αντέχω τον πόνο να μην κάνω,αλλά και παλι βλέποντας και κάνοντας!! Εγώ πάντως για την ώρα το σκέφτομαι κ νιώθω ευτυχια κ ανυπομονησία😊  όπως έρθουν τα πράγματα και καισαρική να κάνω δεν με νοιάζει καθόλου, ότι θα είναι καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν το χω αποφασισει να σου πω την αλήθεια, γτ δεν ξέρω πως θα μαι, σκέφτομαι αν αντέχω τον πόνο να μην κάνω,αλλά και παλι βλέποντας και κάνοντας!! Εγώ πάντως για την ώρα το σκέφτομαι κ νιώθω ευτυχια κ ανυπομονησία😊  όπως έρθουν τα πράγματα και καισαρική να κάνω δεν με νοιάζει καθόλου, ότι θα είναι καλύτερο!!

Έτσι ακριβώς ,,, και εγώ χάρηκα που μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικα αλλά δεν γινόταν να το αφήσω άλλο! Όποτε δεν το σκέφτηκα καν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι ακριβώς ,,, και εγώ χάρηκα που μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικα αλλά δεν γινόταν να το αφήσω άλλο! Όποτε δεν το σκέφτηκα καν ! 

Ναι κ εγώ δεν είμαι κολλημένη σε αυτά, το θέμα είναι στο τέλος να είναι καλά τα μωράκια κ οι μανούλες όπως και αν γεννησουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια όταν ήμουν έγκυος στον Δημητράκη μου πήγαινα για φτ μετά τον τρίτο μήνα ξεκίνησαν να εμφανίζονται πολλά προβλήματα κ πολύ σοβαρά δύσκολα για μένα κ για το παιδί δεν υπήρχε αλλη λύση από καισαρική όταν τον γέννησα που μας βοήθησε η Παναγίτσα κ τους δύο γεννήθηκε με αληθή κόμπο κ γυρνάει κ λέει ο γιατρός κ η μαία ήταν να γεννηθεί απ' τον Θεό αυτό το παιδί.Και τελικά δεν ξέρω η κάθε μία έχει την γνώμη της αλλά πιστεύω πλέον ότι αν δεν είχα αυτά τα προβλήματα κ πήγαινα για φτ θα υπάρχε πολύ μεγάλο θέμα με το παιδί που είχε τον κόμπο που συμβαίνει μια στο εκατομμύριο.Ολα για κάποιο λόγο γίνονται.οτι είναι αρκεί να είναι καλά τα μωράκια κ εμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, εσείς που δεν καταλαβαίνατε τις συσπάσεις, στην περίοδο σας πονουσατε αρκετα;

Ναι εγώ πονάω πολύ στην περίοδο. Τις πρώτες 2 μέρες το μόνο που με πιάνει είναι τα feldene 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά είμαι.,, αυτό με την κούραση το έχω ακόμη εγώ.,, τώρα σιγά σιγά συνέρχομαι ,,, κοιμάμαι παρά πολύ βαθιά ! Ευτυχώς έχω βοήθεια γιατί δεν ξέρω αν θα Άκουγα το μωρό να ξυπνούσα! Κλαίω  παρά πολύ Γι αυτο,,, ο μπεμπης είναι ένας γλύκας!! Ήσυχο μωράκι.,, 🧿 τώρα άρχισε και κάθεται περισσότερο ξύπνιος! Να της απολαύσεις αυτές τις στιγμές εκεί!!! Νονιζω δεν θα τις ξεχάσω ποτέ! Είναι και ο άντρας σου εκεί; 

Μισή ώρα τη μέρα τον αφήνουν μόνο και μόνο εμένα μπορεί να δει. Τα παιδιά από το τζαμί στην αίθουσα νεογνών 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!! Γερά και δυνατά να είναι!! ❤️❤️❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Με το καλό κ σε σένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ κορίτσια όταν ήμουν έγκυος στον Δημητράκη μου πήγαινα για φτ μετά τον τρίτο μήνα ξεκίνησαν να εμφανίζονται πολλά προβλήματα κ πολύ σοβαρά δύσκολα για μένα κ για το παιδί δεν υπήρχε αλλη λύση από καισαρική όταν τον γέννησα που μας βοήθησε η Παναγίτσα κ τους δύο γεννήθηκε με αληθή κόμπο κ γυρνάει κ λέει ο γιατρός κ η μαία ήταν να γεννηθεί απ' τον Θεό αυτό το παιδί.Και τελικά δεν ξέρω η κάθε μία έχει την γνώμη της αλλά πιστεύω πλέον ότι αν δεν είχα αυτά τα προβλήματα κ πήγαινα για φτ θα υπάρχει πολύ μεγάλο θέμα με το παιδί που είχε τον κόμπο που συμβαίνει μια στο εκατομμύριο.Ολα για κάποιο λόγο γίνονται.οτι είναι αρκεί να είναι καλά τα μωράκια κ εμείς.

Πωπω ευτυχώς πήγαν όλα καλά τελικά!! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό και το μωράκι σου!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται λένε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Ναι εγώ πονάω πολύ στην περίοδο. Τις πρώτες 2 μέρες το μόνο που με πιάνει είναι τα feldene 

Μισή ώρα τη μέρα τον αφήνουν μόνο και μόνο εμένα μπορεί να δει. Τα παιδιά από το τζαμί στην αίθουσα νεογνών 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Με το καλό κ σε σένα!! 

Κ εγώ στην περίοδο υπέφερε κάθε φορά πάντως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες!!!

Πώς πέρασε ο καιρός, μιλούσαμε για τις εγκυμοσύνες μας και τώρα είμαστε με τα μωράκια μας αγκαλιά.

Κορίτσια θηλάζετε; Πώς τα πάτε με αυτό το κομμάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες!!!

Πώς πέρασε ο καιρός, μιλούσαμε για τις εγκυμοσύνες μας και τώρα είμαστε με τα μωράκια μας αγκαλιά.

Κορίτσια θηλάζετε; Πώς τα πάτε με αυτό το κομμάτι;

Εμείς είχαμε πιάσει κανονικά ! Απλά μπυ δημιούργησε τρελό άγχος όλα αυτό και επειδή δεν ήμουν καλά(μιλάμε για πολύ κλάμα)  είπαμε να βγάζω με θήλαστρο για λίγο καιρό να δίνω έτσι! Και από χτες ξανά έβαλα τον μικρό και τρώει απλά Εχω μια εοσεχουσα θήλη και ενώ βάζω ξαι ψευδοθηλη δεν θέλει καθόλου από εκείνη την μέρια! Εσυ κοπέλα μου;Πως τα πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες!!!

Πώς πέρασε ο καιρός, μιλούσαμε για τις εγκυμοσύνες μας και τώρα είμαστε με τα μωράκια μας αγκαλιά.

Κορίτσια θηλάζετε; Πώς τα πάτε με αυτό το κομμάτι;

Απίστευτο είναι ναι.εγω ακόμα δεν τ έχω πιστέψει.εγω θηλάζω αποκλειστικά η μικρή γεννήθηκε 2930 κ φύγαμε από την κλινική 2650.χασαμε αρκετά κ τρόμαξα μήπως δεν τρώει καλά .αλλά ευτυχώς ήρθε ο παιδίατρος κ βάλαμε 100γρ σε 2 μέρες κ καταχαρηκα.μοηκαμε λίγο σε πρόγραμμα το βράδυ θηλάζω ανά 3 ώρες κ την ημέρα ανά 2 άμα δεν ζητήσει κ πιο νωρίς.ακ αυτό μέχρι να ανακτήσει το βάρος της ..μετά οπότε θέλει.εσυ πως τα πας κορίτσι Μ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 @Dona90 εγώ κορίτσια με θηλαστρο και τον βάζω κιόλας αλλά του δίνω και γάλα σκόνη. Τρώει πάρα πολύ, είναι λαίμαργος στο φαγητό κάνει γρήγορες και απότομες κινήσεις. Μου έχει δαγκώσει τις θηλές και έχω αρχίσει και πονάω. Δεν έχει την υπομονή, του βγαίνει από το στόμα τρέχει να την αρπάξει πάλι κλαίγοντας κι έτσι δεν μπορώ να πω ότι τα πάμε καλά στον θηλασμό και έχω πολύ απογοητευτεί. Φοβάμαι μην μου σταματήσει και το γάλα και θέλω πολύ να τον θηλάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εγώ όταν θήλαζα αυτό που μου είχε πει η παιδίατρος ότι τις πρώτες μέρας καλό είναι αν θηλάζουμε να μην δίνουμε μπουκάλι για κάνουν συνχηση θηλών.μπερδευονται δλδ.εγω θήλαζα δέκα μήνες αποκλειστηκα κ το έκοψε μόνος του γιατί αρρώστησε με δάγκωνε μετά το τρίμηνο.μηπως σου έχει κάνει συνχηση θηλών κ συμβαίνει όλο αυτό?μήπως να ρωτουσες κ τον παιδίατρο?εγώ πάντως να σας πω την αλήθεια αυτή την φορά σκέφτομαι να μην θηλάσω γιατί έχω κ ένα ζωηρο μωρό γιατί έχω πιεστεί πολύ απ' το 2018 με τις δύο εγκυμοσύνες τις έβγαλα μονο ξαπλα κ με τον προηγούμενο θηλασμό περιορίστηκα πολύ κ επίσης έχω πάρει πάρα πολλά κιλά κ θέλω να κάνω δίαιτα με το που γεννήσω κ πολλοί άλλοι λόγοι αλλά δεν ξέρω πως θα μου βγει όταν γεννησω ίσως μου βγει κ το συναίσθημα να θηλάσω κ να προσπαθήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ όταν θήλαζα αυτό που μου είχε πει η παιδίατρος ότι τις πρώτες μέρας καλό είναι αν θηλάζουμε να μην δίνουμε μπουκάλι για κάνουν συνχηση θηλών.μπερδευονται δλδ.εγω θήλαζα δέκα μήνες αποκλειστηκα κ το έκοψε μόνος του γιατί αρρώστησε με δάγκωνε μετά το τρίμηνο.μηπως σου έχει κάνει συνχηση θηλών κ συμβαίνει όλο αυτό?μήπως να ρωτουσες κ τον παιδίατρο?εγώ πάντως να σας πω την αλήθεια αυτή την φορά σκέφτομαι να μην θηλάσω γιατί έχω κ ένα ζωηρο μωρό γιατί έχω πιεστεί πολύ απ' το 2018 με τις δύο εγκυμοσύνες τις έβγαλα μονο ξαπλα κ με τον προηγούμενο θηλασμό περιορίστηκα πολύ κ επίσης έχω πάρει πάρα πολλά κιλά κ θέλω να κάνω δίαιτα με το που γεννήσω κ πολλοί άλλοι λόγοι αλλά δεν ξέρω πως θα μου βγει όταν γεννησω ίσως μου βγει κ το συναίσθημα να θηλάσω κ να προσπαθήσω

Όπως νιώθει η μανούλα ! Όταν είσαι εσυ καλά θα είναι και το μωρό σου! Εμένα πιάνει την ψευδοθηλη από το ένα στήθος . Από το άλλο για κανένα λόγο! Δεν ξέρω γιατί! Και με βολεύει και περισσότερο εκείνη η μεριά που δεν πιάνει Και με το θήλαστρο βγάζει περισσότερο γάλα ! Αλλά έχει πιάσει και μπουκαλι και πιπίλα! Είναι λαίμαργοσ Πολυ και δεν τον απασχολεί πως θα φάει αρκεί να φάει!! 😂😂

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

@Ioann89 @Dona90 εγώ κορίτσια με θηλαστρο και τον βάζω κιόλας αλλά του δίνω και γάλα σκόνη. Τρώει πάρα πολύ, είναι λαίμαργος στο φαγητό κάνει γρήγορες και απότομες κινήσεις. Μου έχει δαγκώσει τις θηλές και έχω αρχίσει και πονάω. Δεν έχει την υπομονή, του βγαίνει από το στόμα τρέχει να την αρπάξει πάλι κλαίγοντας κι έτσι δεν μπορώ να πω ότι τα πάμε καλά στον θηλασμό και έχω πολύ απογοητευτεί. Φοβάμαι μην μου σταματήσει και το γάλα και θέλω πολύ να τον θηλάσω. 

Μην στεναχωριέσαι! Θα βρείτε τους ρυθμούς σας! Βγάζεις αρκετή ποσότητα γάλα; Να προσεχείς μην πληγώθεις πολύ Και έχεις αιμα στην θηλή σου. Μην αγχώνεσαι γιατί το άγχος δεν σου κάνει καλό! Η παιδίατρος μου είπε το γάλα είναι ψυχολογία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

@Ioann89 @Dona90 εγώ κορίτσια με θηλαστρο και τον βάζω κιόλας αλλά του δίνω και γάλα σκόνη. Τρώει πάρα πολύ, είναι λαίμαργος στο φαγητό κάνει γρήγορες και απότομες κινήσεις. Μου έχει δαγκώσει τις θηλές και έχω αρχίσει και πονάω. Δεν έχει την υπομονή, του βγαίνει από το στόμα τρέχει να την αρπάξει πάλι κλαίγοντας κι έτσι δεν μπορώ να πω ότι τα πάμε καλά στον θηλασμό και έχω πολύ απογοητευτεί. Φοβάμαι μην μου σταματήσει και το γάλα και θέλω πολύ να τον θηλάσω. 

@Eiffelμπηκες  στην ομάδα που είχα βάλει στο άλλο θέμα; πόσο είναι τώρα; για να μπορείς να αντλείς μόνο θήλαστρο κ να μην θηλάζεις θα πρέπει να κάνεις συγκεκριμένες αντλήσεις για να μην σου μειωθεί κ στο τέλος κοπεί το γάλα. Κ αν του δίνεις συνέχεια σκόνη πιυ σημαίνει μπιμπερό αργά ή γρήγορα δεν θα θέλει καθόλου στήθος κ θα αποθηλασεις. 

Να σας ζήσουν κορίτσια τα μωράκια σας κ με το καλο όσες περιμένετε. 

Το γαλα δεν κόβεται με το άγχος.το γάλα κόβεται εφόσον μειώνεται θηλασμους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είτε δίνουμε ξένο είτε το δικό μας είτε με μπουκάλι είτε από το στήθος όλες καλές μανουλες είμαστε γι'αυτό μην ανχονεστε η αγάπη δεν φαίνεται σε αυτό..

Ερώτηση κάνουν κ εσάς ανησυχω ύπνο τα μωράκια σας.τμεμενα συνέχεια τεντώνεται βγάζει ήχους κ δεν ξέρω τι φταίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Είτε δίνουμε ξένο είτε το δικό μας είτε με μπουκάλι είτε από το στήθος όλες καλές μανουλες είμαστε γι'αυτό μην ανχονεστε η αγάπη δεν φαίνεται σε αυτό..

Ερώτηση κάνουν κ εσάς ανησυχω ύπνο τα μωράκια σας.τμεμενα συνέχεια τεντώνεται βγάζει ήχους κ δεν ξέρω τι φταίει.

Ποσό ωραιο αυτό που ειπες! Όλες μανούλες είμαστε και όλες αγαπάμε τα παιδάκια μας! 
ναι και ο δικός μου το ίδιο Νομίζω από τον πολύ ύπνο τεντώνονται και βγάζουν κραυγές ! Είναι ήσυχη η μικρή σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Ποσό ωραιο αυτό που ειπες! Όλες μανούλες είμαστε και όλες αγαπάμε τα παιδάκια μας! 
ναι και ο δικός μου το ίδιο Νομίζω από τον πολύ ύπνο τεντώνονται και βγάζουν κραυγές ! Είναι ήσυχη η μικρή σου; 

Όχι καθόλου ιδικά το βράδυ δεν σταματάει το γουργουρισμα!κ είμαι στην τσίτα όλο το βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Όχι καθόλου ιδικά το βράδυ δεν σταματάει το γουργουρισμα!κ είμαι στην τσίτα όλο το βράδυ!!

Την μέρα κοιμάται; Εμένα η ώρα του είναι 2.30 κάθε βράδυ κάνει χαμό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μ πήρα μια τρομάρα τα είδα όλα.κοιμοταν η μικρή κ έβγαλε γάλα από την μύτη κ από το στόμα τρόμαξα πολύ...πήρα τον παιδίατρο κ Μ είπε ότι δεν είναι κάτι μια ίσον καμία απλά να την διακόπτω όταν τρώει(θηλασμός) κ να την σηκώνω να κατεβαίνει.εσεις πως τα κάνετε να ρευτούν τα μικρά σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Την μέρα κοιμάται; Εμένα η ώρα του είναι 2.30 κάθε βράδυ κάνει χαμό! 

Ναι κοιμάται την μέρα αρκετά!κάποιες στιγμές δεν μπορώ να την ξυπνήσω.την μέρα τρώμε ανά 2ωρο κ το βράδυ ανά 3ωρο την ξυπνάω άμα δεν ξυπνήσει για να αναπληρώσουμε τα χαμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι κάνουν τα νεογεννητα. Ολο ήχους και κραυγές. Και τεντωματα και γενικά καμια ησυχία. Για το ρεψιμο στον ώμο την φέρνω και την χτυπάω η την χαϊδεύω στην πλατουλα της. Την αλλάζω και καμοα θέση την βαζω ξαπλωτη μετά την ξανασηκωνω μέχρι να ρευτει. Η γιατρος μου ειπε αν στο 20 λεπτό δεν έχει ρευτει την βαζω για ύπνο. Στο πλαι τα βαζεται να κοιμούνται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια Μ πήρα μια τρομάρα τα είδα όλα.κοιμοταν η μικρή κ έβγαλε γάλα από την μύτη κ από το στόμα τρόμαξα πολύ...πήρα τον παιδίατρο κ Μ είπε ότι δεν είναι κάτι μια ίσον καμία απλά να την διακόπτω όταν τρώει(θηλασμός) κ να την σηκώνω να κατεβαίνει.εσεις πως τα κάνετε να ρευτούν τα μικρά σας?

Άσε μεγάλο θέμα! Και εμένα το κάνει! Μπορεί να βγάλει καμία γουλιτσα από την μυτη ! Τρώει παραπάνω από το κανονικο μπυ είπε η παιδίατρος!και είναι φυσιολογικό! Είναι και αργή και εσένα Ε; Παρακολουθώ και έναν παιδίατρο και έλεγε ακριβώς το ίδιο! Φοβάμαι πολύ μην το κάνει το βράδυ στον ύπνο! Δυσκολεύεται να ρευτεί εσένα; Εμένα πολύ,,, μπορεί και μισή ώρα να περιμένω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Ναι κοιμάται την μέρα αρκετά!κάποιες στιγμές δεν μπορώ να την ξυπνήσω.την μέρα τρώμε ανά 2ωρο κ το βράδυ ανά 3ωρο την ξυπνάω άμα δεν ξυπνήσει για να αναπληρώσουμε τα χαμένα.

Μια χαρά είστε! Έτσι και εμείς! Βγάζω τα ποδαράκια έξω από το φορμάκι ρίχνω και λίγο νεράκι και έτσι αρχίζει και ξυπνάει! Εμένα στο 3ωρο την μέρα και το βράδυ τον άφησα και 4ωρο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Ετσι κάνουν τα νεογεννητα. Ολο ήχους και κραυγές. Και τεντωματα και γενικά καμια ησυχία. Για το ρεψιμο στον ώμο την φέρνω και την χτυπάω η την χαϊδεύω στην πλατουλα της. Την αλλάζω και καμοα θέση την βαζω ξαπλωτη μετά την ξανασηκωνω μέχρι να ρευτει. Η γιατρος μου ειπε αν στο 20 λεπτό δεν έχει ρευτει την βαζω για ύπνο. Στο πλαι τα βαζεται να κοιμούνται? 

Εμας στην κλινική ο παιδίατρος μας είπε εν δεν ρευτεί στα 4 λεπτά δεν θα ρευτεί! Πράγμα που δεν ισχύει! Απλά το κάθε μωρό θέλει το χρόνο του! Και εγώ τον σηκώνω αν δω τα ζόρια τον γυριζω Ανάποδα και σηκώνομαι όρθια! Στο πλαι ναι .,, εσυ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι κάνουν στην αρχή περίεργους ήχους και εμένα έκανε.οταν τρωνε πρέπει να τα κρατάμε στον ώμο μας να ρευτουνε ένα μισάωρο με το μπουκάλι ένα εικοσαλεπτο με τον θηλασμό.εγω είχα φάει φρίκη στις αρχές πως να κοιμάται μην μου βγάλει γάλα στον ύπνο πολύ ανχος θυμάμαι.τον έβαζα ανάσκελα με το κεφαλάκι μια αριστερά μια δεξιά η καμμιά φορά στα πλάγια την ημέρα με μια πικε κουβέρτα απ' την μισή πλάτη κ κατω αλλά όχι τελειως πλάγια.για να μην κλείνουν τα πνευμόνια.η παιδίατρος μου έλεγε ανάσκελα οι συγγενείς πλάγια εκεί να δεις μπέρδεμα.απ την μυτούλα προφανώς βγάζουνε γιατί τρώνε παραπάνω απ' το κανονικό.το μπουκάλι είναι συγκεκριμένα ml σε κάθε ηλικία ανεβαίνουν σιγά σιγα.τωρα αν βγάζουνε απ' το στήθος ίσως έχετε πολύ γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...