Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Ο καρδιοτοκογραφος δεν είναι κάτι δεν πονάει ούτε τπτ σαν να βάζεις μια ζώνη όπως λένε τα κορίτσια ίσα ίσα ακούς την καρδούλα απ' το μωράκι σου πολύ δυνατά ακούγεται σε όλο το μέρος εκεί που θα είσαι η καρδούλα κ κάθε φορά αλλά που θα νιώθεις ότι κουνιέται θα πατάς ένα κουμπάκι για να καταγράφονται οι κινήσεις απ' την το μωρακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Πως είστε;; 

Εκανα σήμερα εξετάσεις αίματος... Έκανα και ινωδογονο και είναι αυξημένο...  Είναι 366 και το ανώτερο είναι 355. Γνωρίζεται αν είναι κάτι σοβαρό; έχω κάνει για θρομβοφιλια εξετάσεις και ήταν αρνητικές... 

Μιλησες με τον γιατρο σου κοριτσι μου; δεν ξερω προσωπικα τι ειναι αυτο!! Κανε του ενα τηλεφωνο να μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μιλησες με τον γιατρο σου κοριτσι μου; δεν ξερω προσωπικα τι ειναι αυτο!! Κανε του ενα τηλεφωνο να μην ανησυχεις!

Eστειλα μήνυμα και περιμένω να μου απαντήσει αλλά γενικά αγχώνομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω το ινωδογονο να είναι κάτι σοβαρό γιατί δείχνει ότι είσαι κ στα ορια μήπως παίρνεις κάποιο χάπι κ σου ανεβάζει τις τιμές κ απλά πρέπει να το κόψεις ρωτά τον γιατρό σου αν είναι να αργήσεις να πας παρτον να σου πει.εγω στο πρώτο παιδί είχα φερετινη 1500 που το όριο είναι 150 κ τώρα στην δεύτερη έχω 600

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Eστειλα μήνυμα και περιμένω να μου απαντήσει αλλά γενικά αγχώνομαι.. 

Κατσε να δεις τι θα σου πει κοριτσι μου, καποια πραγματα ανεβαινουν στην εγκυμοσυνη και το θεωρουν φυσιολογικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Δεν νομίζω το ινωδογονο να είναι κάτι σοβαρό γιατί δείχνει ότι είσαι κ στα ορια μήπως παίρνεις κάποιο χάπι κ σου ανεβάζει τις τιμές κ απλά πρέπει να το κόψεις ρωτά τον γιατρό σου αν είναι να αργήσεις να πας παρτον να σου πει.εγω στο πρώτο παιδί είχα φερετινη 1500 που το όριο είναι 150 κ τώρα στην δεύτερη έχω 600

Της έστειλα μήνυμα και περιμένω να μου απαντήσει. Σε ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Μου απάντησε τελικά η γιατρος είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσυνη. 🤗

Ωραια κοριτσι μου, μια χαρα λοιπον😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Πως είστε;; 

Εκανα σήμερα εξετάσεις αίματος... Έκανα και ινωδογονο και είναι αυξημένο...  Είναι 366 και το ανώτερο είναι 355. Γνωρίζεται αν είναι κάτι σοβαρό; έχω κάνει για θρομβοφιλια εξετάσεις και ήταν αρνητικές... 

Κορίτσι μου και εγώ που έχω θρομβοφιλια δεν ξέρω τι είναι.,, καλά έκανες και ειπες τον γιατρό σου και να ενημερωσεις και εμας! Εύχομαι να μην είναι κάτι και να είναι όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Όλα στην εγκυμοσυνη ανεβαίνουν τελικά! 

Ναι μα εχω ακουσει κ κοπελες οτι ειχαν ανεβει πολυ χοληστερινη και τετοια κ ειναι λεει φυσιολογικο!! Απορυθμιζονται ολα αλλα υπαρχει λογος😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιταμίνη D παίρνει καμία .είναι στα πατώματα.κ θα ξανά πάρω έπαιρνα στην αρχή της εγκυμοσύνης κ είναι πανάκριβα.εχετε να προτείνετε καμία μάρκα.εγω έπαιρνα D3 fix 20 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Βιταμίνη D παίρνει καμία .είναι στα πατώματα.κ θα ξανά πάρω έπαιρνα στην αρχή της εγκυμοσύνης κ είναι πανάκριβα.εχετε να προτείνετε καμία μάρκα.εγω έπαιρνα D3 fix 20 ευρώ.

Εμενα εχει μαζι το ασβεστιο D3! Και μου τα γραφει κανονικα ειναι δωρεαν, ρωτησε αν υπαρχει καποια να σου γραψει να μην την πληρωνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμενα εχει μαζι το ασβεστιο D3! Και μου τα γραφει κανονικα ειναι δωρεαν, ρωτησε αν υπαρχει καποια να σου γραψει να μην την πληρωνεις!

Μου είπε δεν γράφετε .δεν βγάζω άκρη Μ τους γιατρούς κορίτσι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μου είπε δεν γράφετε .δεν βγάζω άκρη Μ τους γιατρούς κορίτσι μ

Δεν κανεις μια ερωτηση κ στον παθολογο σου μηπως αυτοε μπορει να την γραψει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Βιταμίνη D παίρνει καμία .είναι στα πατώματα.κ θα ξανά πάρω έπαιρνα στην αρχή της εγκυμοσύνης κ είναι πανάκριβα.εχετε να προτείνετε καμία μάρκα.εγω έπαιρνα D3 fix 20 ευρώ.

Solgar 2200! Έπαιρνα μια άλλη και δεν μ την ανέβασε καθόλου! Είχα έλλειψη! Και τώρα στην τελευταία εξέταση ήταν 67 ! Αλλά ανεβαινει πολύ γρήγορα! Κάνει γύρω στα 12-15 αλλά είναι για 3 μήνες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μου είπε δεν γράφετε .δεν βγάζω άκρη Μ τους γιατρούς κορίτσι μ

Δεν είναι από αυτές που γράφονται! Ισχύει αυτό! Εγώ έπαιρνα μια που γράφεται και ποσό καιρό τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μου είπε δεν γράφετε .δεν βγάζω άκρη Μ τους γιατρούς κορίτσι μ

Η lecalcif μονο γραφετε ,παρε καποια σε υγρο καλυτερα ή σολγκαρ 2200 .ειναι πολυ σημαντικη η D πανω απο 35 εισαι οκ αλλα οσο πιο ψηλα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Η lecalcif μονο γραφετε ,παρε καποια σε υγρο καλυτερα ή σολγκαρ 2200 .ειναι πολυ σημαντικη η D πανω απο 35 εισαι οκ αλλα οσο πιο ψηλα καλυτερα

Αυτή έπαιρνα και εγώ αλλά δεν με βοήθησε καθόλου! Εσυ ποια παίρνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτή έπαιρνα και εγώ αλλά δεν με βοήθησε καθόλου! Εσυ ποια παίρνεις; 

Δε τη πηρα ποτε τη lecalcif γιατι δε μου γεμιζε το ματι,τα ιδια σολγκαρ 2200 ενα καθε μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε τη πηρα ποτε τη lecalcif γιατι δε μου γεμιζε το ματι,τα ιδια σολγκαρ 2200 ενα καθε μερα

Εμένα τώρα που ανεβηκε με είπε μέρα παρά μέρα! Και ότι βοηθάει και στην απορρόφηση ασβεστίου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια από χάπια παίρνω μόνο filicine προγηστερονη και μαγνήσιο ούτε ασβέστιο ούτε σίδηρο  

Αν ειναι οκ οι εξετασεις σου μαλλον γι αυτο δεν σου εχει δωσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Βιταμίνη D παίρνει καμία .είναι στα πατώματα.κ θα ξανά πάρω έπαιρνα στην αρχή της εγκυμοσύνης κ είναι πανάκριβα.εχετε να προτείνετε καμία μάρκα.εγω έπαιρνα D3 fix 20 ευρώ.

Εγώ παίρνω τη lecalcif μια φορά την εβδομάδα και είμαι ευχαριστημένη, η οποία συνταγογραφειται κιόλας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ παίρνω τη lecalcif μια φορά την εβδομάδα και είμαι ευχαριστημένη, η οποία συνταγογραφειται κιόλας!!! 

Μάλλον είναι στον οργανισμό! Πως είσαι κορίτσι; 

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αν ειναι οκ οι εξετασεις σου μαλλον γι αυτο δεν σου εχει δωσει!!

Εσυ κατερινακι τι παίρνεις; 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια από χάπια παίρνω μόνο filicine προγηστερονη και μαγνήσιο ούτε ασβέστιο ούτε σίδηρο  

Εγώ παίρνω και σίδηρο και μάλιστα διπλό γιατί είχε πέσει παρά πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...