Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα τα μωρακια μου πλακα θα χουν🤣 εγω εψαχνα φορμακι οπως το λες αλλα δεν βρηκα κατι να μου κανει κλικ κ δεν πηρα!! Οποτε σκεφτομαι να της βαλω ενα σετακι κ εγω μπλουζιτσα παντελονακι,και τα υπολοιπα που ειπες κ εσυ! Μου λεγανε καποιες για ολοσωμο σαν μπουφαν αλλα να σου πω μου φαινεται υπερβολη! Στο αμαξι θα μπουμε ασε που εδω δεν κανει ιδιαιτερο κρυο, μπουφαν φαντασου εμεις ακομα δεν εχουμε βαλει!

Κ εγώ κουβερτουλα θα βάλω είναι καλύτερο κ για την ασφάλεια στο αυτοκίνητο από την ολόσωμη φόρμα.θα την πάρετε μαζί σας η θα την φέρει ο μπαμπάς με το καθησματακι γιατί εγώ έτσι λέω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ετσιιι να αρχίσουν να πέφτουν να φάμε κ τπτ.να χαίρεσαι τον άντρας σ .είναι ευλογία να έχεις άντρα που σε προσέχει τοσο.κ μένα δόξα το Θεό μου φέρετε πολύ όμορφα.αρχισα να μετράω κάθε μέρα κ να προσπαθώ να μην αφήνω στιγμή που να μην κάνουμε κάτι μαζί.ομορφο πράγμα η οικογένεια!!!

Σύμφωνα απόλυτα!!! Είναι πολύ ωραία πράγμα η οικογένεια! Ελπίζω να είμαστε έτσι και μετά 🧿🧿🙏🏻🙏🏻 Μετράς αντίστροφα Ε;; Ποσες μείνανε; Πως είναι οι μετρησεις σ εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ κουβερτουλα θα βάλω είναι καλύτερο κ για την ασφάλεια στο αυτοκίνητο από την ολόσωμη φόρμα.θα την πάρετε μαζί σας η θα την φέρει ο μπαμπάς με το καθησματακι γιατί εγώ έτσι λέω!!!

Εμένα θα είναι μαζί (ελπίζω να μην αλλάξει κάτι) όποτε τα έχω ήδη στην βαλίτσα,,, αλλά αν εσένα είναι σίγουρο πως δεν θα είναι να τα δώσεις στον άντρα σου να τα φέρει εκείνη την ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Σύμφωνα απόλυτα!!! Είναι πολύ ωραία πράγμα η οικογένεια! Ελπίζω να είμαστε έτσι και μετά 🧿🧿🙏🏻🙏🏻 Μετράς αντίστροφα Ε;; Ποσες μείνανε; Πως είναι οι μετρησεις σ εσένα;

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα θα είναι μαζί (ελπίζω να μην αλλάξει κάτι) όποτε τα έχω ήδη στην βαλίτσα,,, αλλά αν εσένα είναι σίγουρο πως δεν θα είναι να τα δώσεις στον άντρα σου να τα φέρει εκείνη την ημέρα! 

14 κ σήμερα άμα δεν έρθει από μόνη της η μπέμπα!!φόβος για το άγνωστο αλλά ανυπομονώ.κατα ένα περίεργο λόγω οι μετρήσεις έχουνε στρώσει αρκετά κ θα αρχίσω να ρίχνω τις μονάδες αλλά έπεσε κ η όρεξη μόνο απωθημένα έχω 🍪😉🤪.

Ο άντρας Μ Δυστυχώς θα είναι μαζί Μ μόνο την πρώτη μέρα κ την δεύτερη για μισή ώρα κ μετά στην έξοδο.οποτε θα το κάνω έτσι όπως λες.

Εσύ πως είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ κουβερτουλα θα βάλω είναι καλύτερο κ για την ασφάλεια στο αυτοκίνητο από την ολόσωμη φόρμα.θα την πάρετε μαζί σας η θα την φέρει ο μπαμπάς με το καθησματακι γιατί εγώ έτσι λέω!!!

Την κουβερτουλα εννοεις;; μμ δεν το εχω σκεφτει αυτο.θα ρωτησω βασικα αν θα μπορει να βγαινει απο το μαιευτηριο κ αναλογως😊 αααχ αντε κοριτσια λιγο μας εμεινε🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

 

14 κ σήμερα άμα δεν έρθει από μόνη της η μπέμπα!!φόβος για το άγνωστο αλλά ανυπομονώ.κατα ένα περίεργο λόγω οι μετρήσεις έχουνε στρώσει αρκετά κ θα αρχίσω να ρίχνω τις μονάδες αλλά έπεσε κ η όρεξη μόνο απωθημένα έχω 🍪😉🤪.

Ο άντρας Μ Δυστυχώς θα είναι μαζί Μ μόνο την πρώτη μέρα κ την δεύτερη για μισή ώρα κ μετά στην έξοδο.οποτε θα το κάνω έτσι όπως λες.

Εσύ πως είσαι??

Καλά είμαι ! Ανυπομονώ να δω τον μπεμπη αύριο! Αυριο θα μάθω αν πάμε για φυσιολογικα η καισαρικη .,, και αυτό ακριβώς που περιγράφεις.,, φπαρχει φόβος για το άγνωστο αλλά και αυτή η ανυπομονησία να γνωρίσουμε τα μωρα μας!! 
αρα ισχύει αυτό που λένε ότι κάποια στιγμή γίνεται το peak και είναι στο θεό οι τιμές και μετά μετά στρώνει! Με ενημέρωσε ο γιατρός ότι όσο πιο χαλαρή είμαι τόσο καλύτερες τιμές θα έχω. Το άγχος λέει ανεβάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο τελεια!! Οχι ακομα, αλλα απο βδομαδα θα την φτιαξω γτ ποτε δε ξερεις, επιτελους βρηκα τα εσωρουχα απο το hmκαι τα παραγγειλα αλλα οπως πανε τα κουριερ βλεπω να ρχονται του χρονου😜 οποτε θα μεινουν αυτα εκρεμμοτητα να βαλω αλλα δεν πειραζει!  Του μπεμπη για την εξοδο τι του εβαλες; δεν ειμαι σιγουρη τι να βαλω!

Εγώ θα τους βάλω ζιπουνακι, βελουτε φορμάκι κ φόρμα εξόδου. Μια ψυχρα την έχουμε εδώ πάνω. Πήρα κ σκουφάκια να βάλω αν χρειαστούν. Δε θα πάρω κουβερτούλα. Πως θα δεθούν στο κάθισμα με την κουβέρτα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια. Εγω όπως σαν έγραψα και παραπάνω γεννησα αλλα το μωράκι είναι στη μενν ακόμα. Παει πολύ καλύτερα.λογικα αυτή τη βδομάδα θα την πάρουμε. Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω για τα ρούχα της εξόδου από το μαιρυτηριο. Εγω έχω έτοιμα ένα κορμάκι κοντομάνικο,ένα φορμακι που κάνει κανει γαντακια μόνο του γυρνάει δηλαδή στα χέρια,σκουφάκι και μια φόρμα εξόδου. Εχω και κάθισμα αυτοκινήτου αλλα δεν ξέρω αν θα χωράει το μωρό εκεί. Νομίζω ότι θα επιπλέει πολυ. Σε ποιο νοσοκομειο θα γεννησετε για να σας πω για το σύζυγό αν θα είναι μέσα. Για ιδιωτικο για το μητερα ξερω που γεννησα εγω εκεί. Κάναμε και οι δυο το τεστ του κορονοιου. Του συζύγου βγήκε την άλλη μέρα το βράδυ το αποτέλεσμα και μέχρι τότε δεν είχε μπει καθόλου στο δωμάτιο. Ήμουν τελείως μόνη μοθ. Δεν επιτρέπεται σε κανέναν άλλον να ερθει ουτε να σας δει για λίγο. Όταν βγήκε το τεστ του τον άφησαν να ερθει σε μένα κανονικά. Και μπορούσε να βγει και να ξανά μπει στο νοσοκομείο με το χαρτί του κορονοιου και του συνοδου. Αν για κάποιο λόγο τα μωράκια σας χρειαστούν μενν η απλή παρακολούθηση ( εύχομαι οχι, αλλά την λέω και αυτή την περίπτωση) θα μπορείτε να πηγαίνετε να τα βλέπετε 2 φορές τη μέρα και ο πατέρας μονο μια φορά γενικά για όσες μέρες είστε στο μαιευτηριο. Μετά το εξιτήριο σας δεν θα μπορείτε να τα βλέπετε. Θα παίρνετε τηλέφωνο μονο να ενημερώνεστε 2 φορές τη μέρα. Και όταν πάτε να τα πάρετε ια κάνετε παλι το τεστ του κορονοιου το γρηγορο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Καλημερα κορίτσια. Εγω όπως σαν έγραψα και παραπάνω γεννησα αλλα το μωράκι είναι στη μενν ακόμα. Παει πολύ καλύτερα.λογικα αυτή τη βδομάδα θα την πάρουμε. Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω για τα ρούχα της εξόδου από το μαιρυτηριο. Εγω έχω έτοιμα ένα κορμάκι κοντομάνικο,ένα φορμακι που κάνει κανει γαντακια μόνο του γυρνάει δηλαδή στα χέρια,σκουφάκι και μια φόρμα εξόδου. Εχω και κάθισμα αυτοκινήτου αλλα δεν ξέρω αν θα χωράει το μωρό εκεί. Νομίζω ότι θα επιπλέει πολυ. Σε ποιο νοσοκομειο θα γεννησετε για να σας πω για το σύζυγό αν θα είναι μέσα. Για ιδιωτικο για το μητερα ξερω που γεννησα εγω εκεί. Κάναμε και οι δυο το τεστ του κορονοιου. Του συζύγου βγήκε την άλλη μέρα το βράδυ το αποτέλεσμα και μέχρι τότε δεν είχε μπει καθόλου στο δωμάτιο. Ήμουν τελείως μόνη μοθ. Δεν επιτρέπεται σε κανέναν άλλον να ερθει ουτε να σας δει για λίγο. Όταν βγήκε το τεστ του τον άφησαν να ερθει σε μένα κανονικά. Και μπορούσε να βγει και να ξανά μπει στο νοσοκομείο με το χαρτί του κορονοιου και του συνοδου. Αν για κάποιο λόγο τα μωράκια σας χρειαστούν μενν η απλή παρακολούθηση ( εύχομαι οχι, αλλά την λέω και αυτή την περίπτωση) θα μπορείτε να πηγαίνετε να τα βλέπετε 2 φορές τη μέρα και ο πατέρας μονο μια φορά γενικά για όσες μέρες είστε στο μαιευτηριο. Μετά το εξιτήριο σας δεν θα μπορείτε να τα βλέπετε. Θα παίρνετε τηλέφωνο μονο να ενημερώνεστε 2 φορές τη μέρα. Και όταν πάτε να τα πάρετε ια κάνετε παλι το τεστ του κορονοιου το γρηγορο

Κοριτσι μου στα περισσοτερα μαιευτηρια κ νοσοκομεια πλεον δεν σε αφηνουν να φυγεις αν δεν μπει το μωρο στο καρεκλακι αυτοκινητου, ειναι θεμα ασφαλειας και νομιζω κ εγω οτι καλυτερα να την βαλεις εκει παρα στα χερια! Εξαλλου ειναι απο 0 οποτε ειναι κ για νεογεννητα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου στα περισσοτερα μαιευτηρια κ νοσοκομεια πλεον δεν σε αφηνουν να φυγεις αν δεν μπει το μωρο στο καρεκλακι αυτοκινητου, ειναι θεμα ασφαλειας και νομιζω κ εγω οτι καλυτερα να την βαλεις εκει παρα στα χερια! Εξαλλου ειναι απο 0 οποτε ειναι κ για νεογεννητα🙂

@mariatzo έτσι όπως τα λέει η κατερινα είναι!! Τα καθισματακια είναι από 0 στην αρχή για όλα τα μπεμπακια  είναι μεγάλα ! Αλλά πλέον στις κλινικές δεν σου το δίνουν αλλιώς! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγώ θα τους βάλω ζιπουνακι, βελουτε φορμάκι κ φόρμα εξόδου. Μια ψυχρα την έχουμε εδώ πάνω. Πήρα κ σκουφάκια να βάλω αν χρειαστούν. Δε θα πάρω κουβερτούλα. Πως θα δεθούν στο κάθισμα με την κουβέρτα;; 

 

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σωστο κ αυτο με το δεσιμο δεν εχει αδικο🤔

Κορίτσια μου πταν κατεβαίνεις από το δωμάτιο το έχεις τυλιγμένο με την κουβερτα και μόλις μπείτε στο αμάξι θα βάλουμε την κουβερτα από πάνω από το δέσιμο! Δεν γίνεται να δέσουμε το μωρό με την κουβερτα. Είναι επικυνδινο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το κάλο το μωράκι σου στο σπίτι όσο για το καρέκλακι να ξέρεις το βάζεις ανάποδα στο αυτοκίνητο δλδ το παιδί θα κοιτάει το Πορτ μπαγκαζ και αυτό θα ισχύει το λιγότερο για ένα χρόνο,μετα το γυρνάς να κοιτάει μπροστά όταν το πάρεις απ' το νοσοκομείο θα το βγάλεις με το καρέκλακι του θα το βάλεις εκεί κ μετά απλά το κουμπώνεις στο αυτοκίνητο.εγω στο Έλενα θα γεννήσω επιτρέπεται ο σύζυγός απ' την αρχή αλλά δεν ξέρω αν θα έχω γενικώς αυτόν γιατί έχω κ ένα άλλο μωρό στο σπίτι ίσως ρωτήσω αν επιτρέπει κάποιος άλλος γιατί να σου πω την άληθεια με την πρώτη γέννα καισαρική εγώ δυστηχως για πέντε μέρες δεν μπορούσα ούτε δύο μέτρα να περπατήσω οπότε θα χρειαστώ σίγουρα άνθρωπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σωστο κ αυτο με το δεσιμο δεν εχει αδικο🤔

Το δένεις κ από πάνω το κουβερτακι κ στο αμάξι άμα έχει ζέστη την βγάζεις η την βάζεις μονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημερα!να σας πω λοιπον τα νέα μου!σας άφησα προχτές που ήταν να μπω με καισαρική λόγω του οτι η Μπέμπα μου δεν επαιρνε άλλο βάρος στην 34+4 εβδομάδα!μπηκα λοιπον το Σάββατο το πρωί και γέννησα τη μπαμπούλα μου με καισαρική στις 10:00 το πρωί ακριβώς!ευτυχως το κοριτσίνι μου επειδή γεννήθηκε 1980γρ,και ειχα κάνει τις δυο προηγούμενες μέρες ενέσεις κορτιζόνης ,γλίτωσε την εντατική νεογνών,καθώς ανταποκρίθηκε παρα πολύ καλα!η νεογνολογος την έβαλε για παρακολούθηση στην θερμοκοιτίδα και το αναπνευστικό της λειτούργησε εξαιρετικά και επίσης τρώει παρα πολύ καλα!δοξα το θεό πάει τέλεια και σήμερα μπορεί μου είπε η νεογνολογος να την βγάλει από την θερμοκοιτίδα!αχ κοριτσάκια μου!απεριγραπτα συναισθήματα!!!ειμαι τόσο ευτυχισμενη!σημασια έχει οτι αξίζει καθε τι που περνάμε για τα ζουζουνακια μας!!!το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!!!και πάνω απ όλα να εμπιστεύεστε τους γιατρούς σας!!και ξαφνικά η ζωή γεμίζει χρώματα!!!!μόνο υπέροχα χρώματα👌🏻👌🏻👌🏻😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙌🙌🙌🙌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημερα!να σας πω λοιπον τα νέα μου!σας άφησα προχτές που ήταν να μπω με καισαρική λόγω του οτι η Μπέμπα μου δεν επαιρνε άλλο βάρος στην 34+4 εβδομάδα!μπηκα λοιπον το Σάββατο το πρωί και γέννησα τη μπαμπούλα μου με καισαρική στις 10:00 το πρωί ακριβώς!ευτυχως το κοριτσίνι μου επειδή γεννήθηκε 1980γρ,και ειχα κάνει τις δυο προηγούμενες μέρες ενέσεις κορτιζόνης ,γλίτωσε την εντατική νεογνών,καθώς ανταποκρίθηκε παρα πολύ καλα!η νεογνολογος την έβαλε για παρακολούθηση στην θερμοκοιτίδα και το αναπνευστικό της λειτούργησε εξαιρετικά και επίσης τρώει παρα πολύ καλα!δοξα το θεό πάει τέλεια και σήμερα μπορεί μου είπε η νεογνολογος να την βγάλει από την θερμοκοιτίδα!αχ κοριτσάκια μου!απεριγραπτα συναισθήματα!!!ειμαι τόσο ευτυχισμενη!σημασια έχει οτι αξίζει καθε τι που περνάμε για τα ζουζουνακια μας!!!το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!!!και πάνω απ όλα να εμπιστεύεστε τους γιατρούς σας!!και ξαφνικά η ζωή γεμίζει χρώματα!!!!μόνο υπέροχα χρώματα👌🏻👌🏻👌🏻😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙌🙌🙌🙌

Αααχ ελα βρε κοριτσι μου κ σε σκεφτομουν!! Χαρηκα τοσο πολυ μπραβο τελεια❣❣ να σας ζησει το κοριτσακι σας, γερο καλοτυχο και παντα με υγεια να ειναι, και γρηγορα σπιτακι σας❣❣🙏🙏🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημερα!να σας πω λοιπον τα νέα μου!σας άφησα προχτές που ήταν να μπω με καισαρική λόγω του οτι η Μπέμπα μου δεν επαιρνε άλλο βάρος στην 34+4 εβδομάδα!μπηκα λοιπον το Σάββατο το πρωί και γέννησα τη μπαμπούλα μου με καισαρική στις 10:00 το πρωί ακριβώς!ευτυχως το κοριτσίνι μου επειδή γεννήθηκε 1980γρ,και ειχα κάνει τις δυο προηγούμενες μέρες ενέσεις κορτιζόνης ,γλίτωσε την εντατική νεογνών,καθώς ανταποκρίθηκε παρα πολύ καλα!η νεογνολογος την έβαλε για παρακολούθηση στην θερμοκοιτίδα και το αναπνευστικό της λειτούργησε εξαιρετικά και επίσης τρώει παρα πολύ καλα!δοξα το θεό πάει τέλεια και σήμερα μπορεί μου είπε η νεογνολογος να την βγάλει από την θερμοκοιτίδα!αχ κοριτσάκια μου!απεριγραπτα συναισθήματα!!!ειμαι τόσο ευτυχισμενη!σημασια έχει οτι αξίζει καθε τι που περνάμε για τα ζουζουνακια μας!!!το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!!!και πάνω απ όλα να εμπιστεύεστε τους γιατρούς σας!!και ξαφνικά η ζωή γεμίζει χρώματα!!!!μόνο υπέροχα χρώματα👌🏻👌🏻👌🏻😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙌🙌🙌🙌

Καλημερα κοριτσάκι μου!!!! Όλα τέλεια δηλαδή!!!! Μπράβο αγάπη μου !ειδες τι δυνατό που είναι το ζουζουνακι σου; Να είναι πάντα γερή σου εύχομαι και δυνατή ❤️❤️❤️🧿🧿🧿🧿εσυ πως είσαι από την καισαρικη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημερα!να σας πω λοιπον τα νέα μου!σας άφησα προχτές που ήταν να μπω με καισαρική λόγω του οτι η Μπέμπα μου δεν επαιρνε άλλο βάρος στην 34+4 εβδομάδα!μπηκα λοιπον το Σάββατο το πρωί και γέννησα τη μπαμπούλα μου με καισαρική στις 10:00 το πρωί ακριβώς!ευτυχως το κοριτσίνι μου επειδή γεννήθηκε 1980γρ,και ειχα κάνει τις δυο προηγούμενες μέρες ενέσεις κορτιζόνης ,γλίτωσε την εντατική νεογνών,καθώς ανταποκρίθηκε παρα πολύ καλα!η νεογνολογος την έβαλε για παρακολούθηση στην θερμοκοιτίδα και το αναπνευστικό της λειτούργησε εξαιρετικά και επίσης τρώει παρα πολύ καλα!δοξα το θεό πάει τέλεια και σήμερα μπορεί μου είπε η νεογνολογος να την βγάλει από την θερμοκοιτίδα!αχ κοριτσάκια μου!απεριγραπτα συναισθήματα!!!ειμαι τόσο ευτυχισμενη!σημασια έχει οτι αξίζει καθε τι που περνάμε για τα ζουζουνακια μας!!!το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!!!και πάνω απ όλα να εμπιστεύεστε τους γιατρούς σας!!και ξαφνικά η ζωή γεμίζει χρώματα!!!!μόνο υπέροχα χρώματα👌🏻👌🏻👌🏻😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙌🙌🙌🙌

Ποσο όμορφα ξεκινάει η μέρα αν διαβάζεις τόσο ωραία νεα!!! Χαίρομαι πολύ κορίτσι μου!! Εύχομαι ό,τι καλύτερο για σένα και το παιδάκι σου!!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημερα!να σας πω λοιπον τα νέα μου!σας άφησα προχτές που ήταν να μπω με καισαρική λόγω του οτι η Μπέμπα μου δεν επαιρνε άλλο βάρος στην 34+4 εβδομάδα!μπηκα λοιπον το Σάββατο το πρωί και γέννησα τη μπαμπούλα μου με καισαρική στις 10:00 το πρωί ακριβώς!ευτυχως το κοριτσίνι μου επειδή γεννήθηκε 1980γρ,και ειχα κάνει τις δυο προηγούμενες μέρες ενέσεις κορτιζόνης ,γλίτωσε την εντατική νεογνών,καθώς ανταποκρίθηκε παρα πολύ καλα!η νεογνολογος την έβαλε για παρακολούθηση στην θερμοκοιτίδα και το αναπνευστικό της λειτούργησε εξαιρετικά και επίσης τρώει παρα πολύ καλα!δοξα το θεό πάει τέλεια και σήμερα μπορεί μου είπε η νεογνολογος να την βγάλει από την θερμοκοιτίδα!αχ κοριτσάκια μου!απεριγραπτα συναισθήματα!!!ειμαι τόσο ευτυχισμενη!σημασια έχει οτι αξίζει καθε τι που περνάμε για τα ζουζουνακια μας!!!το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!!!και πάνω απ όλα να εμπιστεύεστε τους γιατρούς σας!!και ξαφνικά η ζωή γεμίζει χρώματα!!!!μόνο υπέροχα χρώματα👌🏻👌🏻👌🏻😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙌🙌🙌🙌

Τι όμορφα νέα είναι αυτά κορίτσι Μ!να σας ζήσει το κοριτσάκι σας.γεννησες ένα δυνατό κορίτσι αποτι φαίνεται.μονο όμορφες στιγμές τώρα.αγκαλιες κ φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημερα!να σας πω λοιπον τα νέα μου!σας άφησα προχτές που ήταν να μπω με καισαρική λόγω του οτι η Μπέμπα μου δεν επαιρνε άλλο βάρος στην 34+4 εβδομάδα!μπηκα λοιπον το Σάββατο το πρωί και γέννησα τη μπαμπούλα μου με καισαρική στις 10:00 το πρωί ακριβώς!ευτυχως το κοριτσίνι μου επειδή γεννήθηκε 1980γρ,και ειχα κάνει τις δυο προηγούμενες μέρες ενέσεις κορτιζόνης ,γλίτωσε την εντατική νεογνών,καθώς ανταποκρίθηκε παρα πολύ καλα!η νεογνολογος την έβαλε για παρακολούθηση στην θερμοκοιτίδα και το αναπνευστικό της λειτούργησε εξαιρετικά και επίσης τρώει παρα πολύ καλα!δοξα το θεό πάει τέλεια και σήμερα μπορεί μου είπε η νεογνολογος να την βγάλει από την θερμοκοιτίδα!αχ κοριτσάκια μου!απεριγραπτα συναισθήματα!!!ειμαι τόσο ευτυχισμενη!σημασια έχει οτι αξίζει καθε τι που περνάμε για τα ζουζουνακια μας!!!το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!!!και πάνω απ όλα να εμπιστεύεστε τους γιατρούς σας!!και ξαφνικά η ζωή γεμίζει χρώματα!!!!μόνο υπέροχα χρώματα👌🏻👌🏻👌🏻😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙌🙌🙌🙌

Καλημέρα κορίτσι μου, υπέροχα νέα!! Να σας ζήσει η μπουμπου να είναι γερή, δυνατή και να την καμαρώνετε!! Και να πάτε μαζί σπιτάκι σας. Εσυ πως είσαι μετά το χειρουργείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamaa35πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να είναι γερή και τυχερή σε όλη της τη ζωή!!! Είδες η κυρία βγήκε δυνατή από τώρα!!!! Με το καλό να την πάρετε σπίτι σας💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε;; εγω εχω εγχωθει!! Εχω βγαλει ενα εξανθημα κατω απο το ενα στηθος κ στον αυχενα, χωρις φαγουρα χωρις τπτ να νιωθω αλλο!! Πριν 2 μερες μου φανηκε πως εφευγε αλλα σημερα που το ξανα δα νομιζω οτι μεγαλωσε κατω απο το στηθος, εχω στειλει μνμ στον γιατρο κ φωτογραφια κ περιμενω να δω τι θα μου πει!! αλλα εχω σκασει😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; εγω εχω εγχωθει!! Εχω βγαλει ενα εξανθημα κατω απο το ενα στηθος κ στον αυχενα, χωρις φαγουρα χωρις τπτ να νιωθω αλλο!! Πριν 2 μερες μου φανηκε πως εφευγε αλλα σημερα που το ξανα δα νομιζω οτι μεγαλωσε κατω απο το στηθος, εχω στειλει μνμ στον γιατρο κ φωτογραφια κ περιμενω να δω τι θα μου πει!! αλλα εχω σκασει😓

Μην τρελαίνεσαι, κατά πασα πιθανότητα είναι ορμονικό. Εγώ έχω γεμίσει με κόκκινα εξανθήματα τα οποία δε μ ενοχλούν κ είπε ο γιατρός πως θα φύγουν μετά τη γεννα. Πάρτυ κάνουν οι ορμόνες μας.. Δες τι θα σου πει κ ο γιατρός. Εγώ θέλω μετά να παω δερματολόγο να βγάλω ελιές γιατί με τις ορμόνες φούντωσαν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενω ακομα μαλλον εχει χειρουργεια! Να σου πω κ εγω οσο το σκεφτομαι ψυχραιμα αν ηταν κατι λογικα δεν θα ειχα και καποιο αλλο συμπτωμα; ασε να δω τωρα τι θα πει κ εκεινος!! Κ εγω εχω βγαλει ελιτσες αυτες τις ψιλες σαν κρεατοελιτσες που λεμε στο λαιμο, μου πε οτι κατα πασα πιθανοτητα θα φυγουν μονες τους μετα τη γεννα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; εγω εχω εγχωθει!! Εχω βγαλει ενα εξανθημα κατω απο το ενα στηθος κ στον αυχενα, χωρις φαγουρα χωρις τπτ να νιωθω αλλο!! Πριν 2 μερες μου φανηκε πως εφευγε αλλα σημερα που το ξανα δα νομιζω οτι μεγαλωσε κατω απο το στηθος, εχω στειλει μνμ στον γιατρο κ φωτογραφια κ περιμενω να δω τι θα μου πει!! αλλα εχω σκασει😓

Μην πάει στο κακό το μυαλό σ κορίτσι μ.καλα έκανες κ του το έστειλες αλλά αποτι ξέρω όλο το δέρμα μας έχει αλλάξει από τις ορμόνες .εγώ σκέψου είχα φουλ ακμή κ τώρα δεν έχω τπτ ένα περίεργο πράγμα.περιμενουμε νέα σ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μην πάει στο κακό το μυαλό σ κορίτσι μ.καλα έκανες κ του το έστειλες αλλά αποτι ξέρω όλο το δέρμα μας έχει αλλάξει από τις ορμόνες .εγώ σκέψου είχα φουλ ακμή κ τώρα δεν έχω τπτ ένα περίεργο πράγμα.περιμενουμε νέα σ!!!

Μακαρι βρε κοριτσι μου, κ εγω ελπιζω οτι θα ειναι ορμονικο!! Περιμενω κ εγω να δω τι θα μου πει, πολυ με καθυστερησε αυτη τη φορα κ αυτος😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...