Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς  φάγαμε  νωρίς μακαρόνια με κιμα  μετρησα σάκχαρο και ήταν πεσμένο (Με είχε πιάσει ζάλη) κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ και εγώ έφαγα ένα μικρό μελομακάρονο 🤣🤣🤣καναπέ και εγώ αλλά με βλέπω να κοιμάμαι και λιγακι!!! Μπορείς και βοηθάς Ε; Εγώ μια δουλειά κάνω και είμαι λαχανιασμένη και πονάω.,, έχω και 9 μήνες ξαπλωμένη! Σήμερα ετοίμασα πρωινό στον άντρα μου και το χάρηκε τόσο πολύ και ο καλός μου λέει εσυ να κάθεσαι εμείς σε φροντίζουμε τώρα να το απολαμβάνεις... χτες συζητούσαμε ότι σε λίγες μέρες θα είμαστε 3 πια και όχι οι 2 μας και συγκινηθήκαμε μωρε και θέλω να απολαμβάνουμε τις στιγμεσ! Το έχετε συνηδειτοποιησει κορίτσια; 

Τελεια η δικαιολογια της υπογλυκαιμιας🤣 πωπω εχεις δικιο, κ εγω το σκεφτομαι καποιες φορες οτι σε λιγο η ζωη μας θα αλλαξει για παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς  φάγαμε  νωρίς μακαρόνια με κιμα  μετρησα σάκχαρο και ήταν πεσμένο (Με είχε πιάσει ζάλη) κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ και εγώ έφαγα ένα μικρό μελομακάρονο 🤣🤣🤣καναπέ και εγώ αλλά με βλέπω να κοιμάμαι και λιγακι!!! Μπορείς και βοηθάς Ε; Εγώ μια δουλειά κάνω και είμαι λαχανιασμένη και πονάω.,, έχω και 9 μήνες ξαπλωμένη! Σήμερα ετοίμασα πρωινό στον άντρα μου και το χάρηκε τόσο πολύ και ο καλός μου λέει εσυ να κάθεσαι εμείς σε φροντίζουμε τώρα να το απολαμβάνεις... χτες συζητούσαμε ότι σε λίγες μέρες θα είμαστε 3 πια και όχι οι 2 μας και συγκινηθήκαμε μωρε και θέλω να απολαμβάνουμε τις στιγμεσ! Το έχετε συνηδειτοποιησει κορίτσια; 

Ούτε καν!! Ώρες ώρες σκέφτομαι πως έχω το πολύ 4 βδομαδες ακόμα κ με πιάνει πανικός.. Γενικά βραδινό τους ετοιμάζω μόνιμα εγώ καθιστή στην καρέκλα. Εδώ κ μια βδομάδα με αφήνουν να κάνω περισσότερα όποτε πλένω κ κανα πιάτο. Έχει ξεκινήσει να μου τη δίνει αυτή η κατάσταση κ με βλέπουν άρα δε λένε πολλά πολλά. Ευελπιστώ να μου δώσει από Δευτέρα μεγαλύτερη ελευθερία ο γιατρός και να μπορέσουμε να πάμε σπιτάκι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ούτε καν!! Ώρες ώρες σκέφτομαι πως έχω το πολύ 4 βδομαδες ακόμα κ με πιάνει πανικός.. Γενικά βραδινό τους ετοιμάζω μόνιμα εγώ καθιστή στην καρέκλα. Εδώ κ μια βδομάδα με αφήνουν να κάνω περισσότερα όποτε πλένω κ κανα πιάτο. Έχει ξεκινήσει να μου τη δίνει αυτή η κατάσταση κ με βλέπουν άρα δε λένε πολλά πολλά. Ευελπιστώ να μου δώσει από Δευτέρα μεγαλύτερη ελευθερία ο γιατρός και να μπορέσουμε να πάμε σπιτάκι μας. 

Και εγώ περιμένω να πάω την Δευτέρα να δω τ θα μ πει! Αν πάμε για φυσιολογικα πιστεύω θα μ πει και να αρχίσω περπάτημα να κόψω και την προγεστερονη ,,,!αναμεικτα συναισθήματα Ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια η δικαιολογια της υπογλυκαιμιας🤣 πωπω εχεις δικιο, κ εγω το σκεφτομαι καποιες φορες οτι σε λιγο η ζωη μας θα αλλαξει για παντα!!

Εννοείται.,, δικαιολογία δεν θα εβρισκα; 😂😂 ναιιι θα είναι μεγάλη αλλαγή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ περιμένω να πάω την Δευτέρα να δω τ θα μ πει! Αν πάμε για φυσιολογικα πιστεύω θα μ πει και να αρχίσω περπάτημα να κόψω και την προγεστερονη ,,,!αναμεικτα συναισθήματα Ε; 

Προσμονή και φόβος για το άγνωστο. Άντε Δευτέρα θα έχουμε πολλά νέα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Προσμονή και φόβος για το άγνωστο. Άντε Δευτέρα θα έχουμε πολλά νέα !! 

Ακριβώς όπως το λες! Χτες πήγα για καρδιοτοκογραφο! Όλα καλά όλα ωραία και έρχεται μια κοπέλα που έσπασαν τα νερά!!!!κοριτσια φοβήθηκα!!! Ούρλιαζε !!! Επαθα σοκ ! Ενώ ήμουν πολύ χαλαρή! Τι ώρα έχεις ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Ακριβώς όπως το λες! Χτες πήγα για καρδιοτοκογραφο! Όλα καλά όλα ωραία και έρχεται μια κοπέλα που έσπασαν τα νερά!!!!κοριτσια φοβήθηκα!!! Ούρλιαζε !!! Επαθα σοκ ! Ενώ ήμουν πολύ χαλαρή! Τι ώρα έχεις ραντεβού; 

Νομίζω ότι έχει να κάνει με το πως αντιμετωπίζουμε τα πάντα γενικά. Μου φαίνεται λίγο υπερβολικό το να ουρλιάζεις ενώ σου έχουν σπάσει τα νερά. Στις 18.30. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Ακριβώς όπως το λες! Χτες πήγα για καρδιοτοκογραφο! Όλα καλά όλα ωραία και έρχεται μια κοπέλα που έσπασαν τα νερά!!!!κοριτσια φοβήθηκα!!! Ούρλιαζε !!! Επαθα σοκ ! Ενώ ήμουν πολύ χαλαρή! Τι ώρα έχεις ραντεβού; 

Μπορει να ηταν ο φοβος κ το αγχος της κ εκανε ετσι!! Δε νομιζω οτι ποναει η αν ποναει να ποναει τοσο το σπασιμο των νερων😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://akylina.com/antechetai-o-ponos-tis-gennas/?fbclid=IwAR0gzUv_-Sn7gLUST5qvIyU3HUKQ67weRn1t5ZBhcfDXjIrI_Dlm0oBzobw

κοριτσια μου μου άρεσε πολύ ! Νομίζω θα μας βοηθήσει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

https://akylina.com/antechetai-o-ponos-tis-gennas/?fbclid=IwAR0gzUv_-Sn7gLUST5qvIyU3HUKQ67weRn1t5ZBhcfDXjIrI_Dlm0oBzobw

κοριτσια μου μου άρεσε πολύ ! Νομίζω θα μας βοηθήσει ...

Πολυ ωραιο κ εμενα νου αρεσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πολυ ωραιο κ εμενα νου αρεσε!!

Ελπίζω να το σκεφτώ και εκείνη την ώρα και να είμαι ψύχραιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ελπίζω να το σκεφτώ και εκείνη την ώρα και να είμαι ψύχραιμη! 

Οι μαιες μας λενε στα μαθηματα που κανω, οτι εκεινη η μερα θα πρεπει να ειναι σαν γιορτη, ειτε φυσιολογικα ειτε με καισαρικη παμε, να παμε με χαμογελο με αισθηση γιορτινη γτ θα ναι η μερα που θα γινουμε μανουλες και θα συναντησουμε το μωρακι μας!! Κι οταν παμε με χαρα ολη η διαδικασια θα γινει πιο ευκολη, ειναι θεμα ορμονων!!!Ολα καλα θα πανε για ολες μας εγω αυτο πιστευω😊🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οι μαιες μας λενε στα μαθηματα που κανω, οτι εκεινη η μερα θα πρεπει να ειναι σαν γιορτη, ειτε φυσιολογικα ειτε με καισαρικη παμε, να παμε με χαμογελο με αισθηση γιορτινη γτ θα ναι η μερα που θα γινουμε μανουλες και θα συναντησουμε το μωρακι μας!! Κι οταν παμε με χαρα ολη η διαδικασια θα γινει πιο ευκολη, ειναι θεμα ορμονων!!!Ολα καλα θα πανε για ολες μας εγω αυτο πιστευω😊🙏🙏 

Αυτό είπαν και σε εμας και τώρα που ετοιμάζουμε τα πράγματα μας να τα ετοιμάζουμε με πολύ χαρά σαν να πηγαίνουμε διακοπές! Παίζει πολύ σημαντικό ρολο η ψυχολογία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό είπαν και σε εμας και τώρα που ετοιμάζουμε τα πράγματα μας να τα ετοιμάζουμε με πολύ χαρά σαν να πηγαίνουμε διακοπές! Παίζει πολύ σημαντικό ρολο η ψυχολογία!!

Ναι κανει πολλα η ψυχολογια, σε ολα γενικοτερα!!! Γι αυτο λεω πρεπει να κανουμε χαρουμενες σκεψεις, ενταξει και θα αγχωθουμε και θα πεσουμε αλλα μετα πρεπει παλι να σκεφτομαστε αισιοδοξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κανει πολλα η ψυχολογια, σε ολα γενικοτερα!!! Γι αυτο λεω πρεπει να κανουμε χαρουμενες σκεψεις, ενταξει και θα αγχωθουμε και θα πεσουμε αλλα μετα πρεπει παλι να σκεφτομαστε αισιοδοξα!

Καλά εμείς δεν έχουμε άγχος γενικά 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά εμείς δεν έχουμε άγχος γενικά 😂😂😂

Οχι καλε τι σχεση εχουμε εμεις με το αγχος🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι καλε τι σχεση εχουμε εμεις με το αγχος🤣🤣🤣

Ναι Καλε!!! Για τις άλλες τα λέμε!!! Εμείς είπαμε κουλ Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι Καλε!!! Για τις άλλες τα λέμε!!! Εμείς είπαμε κουλ Χαχαχαχα 

Εφτιαξες βαλιτσα που ελεγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι ! Όλα έτοιμα! Εσυ; 

Μπραβο τελεια!! Οχι ακομα, αλλα απο βδομαδα θα την φτιαξω γτ ποτε δε ξερεις, επιτελους βρηκα τα εσωρουχα απο το hmκαι τα παραγγειλα αλλα οπως πανε τα κουριερ βλεπω να ρχονται του χρονου😜 οποτε θα μεινουν αυτα εκρεμμοτητα να βαλω αλλα δεν πειραζει!  Του μπεμπη για την εξοδο τι του εβαλες; δεν ειμαι σιγουρη τι να βαλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο τελεια!! Οχι ακομα, αλλα απο βδομαδα θα την φτιαξω γτ ποτε δε ξερεις, επιτελους βρηκα τα εσωρουχα απο το hmκαι τα παραγγειλα αλλα οπως πανε τα κουριερ βλεπω να ρχονται του χρονου😜 οποτε θα μεινουν αυτα εκρεμμοτητα να βαλω αλλα δεν πειραζει!  Του μπεμπη για την εξοδο τι του εβαλες; δεν ειμαι σιγουρη τι να βαλω!

Ένα φορμάκι βελουτε που είναι σαν παντελόνι και μπλουζάκι (επίσημα πράγματα 🤣🤣) καλτσακια γαντακια σκουφάκι και κουβέρτα ! Εσυ τι σκέφτεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ένα φορμάκι βελουτε που είναι σαν παντελόνι και μπλουζάκι (επίσημα πράγματα 🤣🤣) καλτσακια γαντακια σκουφάκι και κουβέρτα ! Εσυ τι σκέφτεσαι; 

Χαχαχα τα μωρακια μου πλακα θα χουν🤣 εγω εψαχνα φορμακι οπως το λες αλλα δεν βρηκα κατι να μου κανει κλικ κ δεν πηρα!! Οποτε σκεφτομαι να της βαλω ενα σετακι κ εγω μπλουζιτσα παντελονακι,και τα υπολοιπα που ειπες κ εσυ! Μου λεγανε καποιες για ολοσωμο σαν μπουφαν αλλα να σου πω μου φαινεται υπερβολη! Στο αμαξι θα μπουμε ασε που εδω δεν κανει ιδιαιτερο κρυο, μπουφαν φαντασου εμεις ακομα δεν εχουμε βαλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα τα μωρακια μου πλακα θα χουν🤣 εγω εψαχνα φορμακι οπως το λες αλλα δεν βρηκα κατι να μου κανει κλικ κ δεν πηρα!! Οποτε σκεφτομαι να της βαλω ενα σετακι κ εγω μπλουζιτσα παντελονακι,και τα υπολοιπα που ειπες κ εσυ! Μου λεγανε καποιες για ολοσωμο σαν μπουφαν αλλα να σου πω μου φαινεται υπερβολη! Στο αμαξι θα μπουμε ασε που εδω δεν κανει ιδιαιτερο κρυο, μπουφαν φαντασου εμεις ακομα δεν εχουμε βαλει!

Μην το σκέφτεσαι καν! Εμένα μου δώσανε εξόδου σκέψου και το έχω σπίτι.,, αλλά πραγματικά είναι υπερβολή! Με την κουβέρτα μέσα στο αυτοκίνητο θα σκάσουν αλλά το ελέγχουμε.,, σκέψου με το ολόσωμο! Αχ μωρε τα μωρουλια μας!!!!!! 😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μην το σκέφτεσαι καν! Εμένα μου δώσανε εξόδου σκέψου και το έχω σπίτι.,, αλλά πραγματικά είναι υπερβολή! Με την κουβέρτα μέσα στο αυτοκίνητο θα σκάσουν αλλά το ελέγχουμε.,, σκέψου με το ολόσωμο! Αχ μωρε τα μωρουλια μας!!!!!! 😍😍😍😍😍

Ναι μωρε ετσι πιστευω κ εγω, μη τα σκασουμε τα καημενα😊😊😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς  φάγαμε  νωρίς μακαρόνια με κιμα  μετρησα σάκχαρο και ήταν πεσμένο (Με είχε πιάσει ζάλη) κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ και εγώ έφαγα ένα μικρό μελομακάρονο 🤣🤣🤣καναπέ και εγώ αλλά με βλέπω να κοιμάμαι και λιγακι!!! Μπορείς και βοηθάς Ε; Εγώ μια δουλειά κάνω και είμαι λαχανιασμένη και πονάω.,, έχω και 9 μήνες ξαπλωμένη! Σήμερα ετοίμασα πρωινό στον άντρα μου και το χάρηκε τόσο πολύ και ο καλός μου λέει εσυ να κάθεσαι εμείς σε φροντίζουμε τώρα να το απολαμβάνεις... χτες συζητούσαμε ότι σε λίγες μέρες θα είμαστε 3 πια και όχι οι 2 μας και συγκινηθήκαμε μωρε και θέλω να απολαμβάνουμε τις στιγμεσ! Το έχετε συνηδειτοποιησει κορίτσια; 

Ετσιιι να αρχίσουν να πέφτουν να φάμε κ τπτ.να χαίρεσαι τον άντρας σ .είναι ευλογία να έχεις άντρα που σε προσέχει τοσο.κ μένα δόξα το Θεό μου φέρετε πολύ όμορφα.αρχισα να μετράω κάθε μέρα κ να προσπαθώ να μην αφήνω στιγμή που να μην κάνουμε κάτι μαζί.ομορφο πράγμα η οικογένεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...