Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Εγώ έχω πόνους περιόδου απ' την ώρα που έμεινα έγκυος πονάνε τα γυναικολογικά μου κάθε μέρα κ νιώθω ένα βάρος κάτω χαμηλά.δεννεχει υπάρξει μέρα που να μην νιώθω πόνο ο γιατρός μου είπε λόγω προηγούμενης καισαρικής ξέρω εγώ τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Να ρωτήσω ξέρετε τι δείχνει η εξέταση γλυκοζηλιωμενη?κ πόσο είχατε άμα τη κάνατε.

Επειδή εγώ έτυχε και την έκανα και σήμερα είχα 5. Κάτι ναι με το ζάχαρο αλλά ούτε εγώ θυμάμαι  καλά με τόσα που κάνουμε κ μας λένε . Κράτησα μόνο που είπαν πως είναι καλή :). Τα άλλα θα τα συζητήσω με τον ενδοκρινολόγο μου όταν τα δει . Παντως εγώ πχ έχω διαγνωστεί με διαβήτη κύησης αλλά αυτή μου είναι πάντα καλή . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αγάπη εμας προς το παρόν μπαίνει και ο άντρας μέσα και βγαίνουμε μαζί! Όποτε θα την ΕΧω μαζί!  
και εγώ έχω πονάκια και πετρώματα!!πιασιμο που; Εμένα με πιάνει και η λεκάνη που και που ,,, και σορρυ για αυτό που θα πω αλλά βιωθώ και το 🐥 μου τεραστιο!!! 

Τι ωραία που θα είστε μαζί!!κ λεκάνη κ στους προσαγωγούς έχω πιάσιμο.μονο άμα ξαπλώνω ηρεμώ!!τι εννοείς τεράστιο? δεν χρειάζονται ντροπής εδώ όλα τα λέμε.χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τι ωραία που θα είστε μαζί!!κ λεκάνη κ στους προσαγωγούς έχω πιάσιμο.μονο άμα ξαπλώνω ηρεμώ!!τι εννοείς τεράστιο? δεν χρειάζονται ντροπής εδώ όλα τα λέμε.χαχαχα

Το νιώθω σαν να είναι πρησμένο και σαν να τεντώνει από κάτω!!!!

μακαρι να μην αλλάξει κάτι και να είναι μαζί μ! Σε πονάει και  η μέση; Παρατήρησες δηλαδή περισσότερες συσπάσεις τις τελευταίες μέρες; Εγώ πάντως ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Να ρωτήσω ξέρετε τι δείχνει η εξέταση γλυκοζηλιωμενη?κ πόσο είχατε άμα τη κάνατε.

4,4 παντα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Το νιώθω σαν να είναι πρησμένο και σαν να τεντώνει από κάτω!!!!

μακαρι να μην αλλάξει κάτι και να είναι μαζί μ! Σε πονάει και  η μέση; Παρατήρησες δηλαδή περισσότερες συσπάσεις τις τελευταίες μέρες; Εγώ πάντως ναι! 

Ναι κ η μέση όπως όταν έχω περίοδο.δεν ξέρω άμα είναι συσπάσεις ακόμα δεν έχω καταλάβει να σ πω την αλήθεια .στην γέννα μάλλον θα το μάθω χιχιχι.ολα καλά θα πάνε κ θα είναι μαζί σ μην ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Επειδή εγώ έτυχε και την έκανα και σήμερα είχα 5. Κάτι ναι με το ζάχαρο αλλά ούτε εγώ θυμάμαι  καλά με τόσα που κάνουμε κ μας λένε . Κράτησα μόνο που είπαν πως είναι καλή :). Τα άλλα θα τα συζητήσω με τον ενδοκρινολόγο μου όταν τα δει . Παντως εγώ πχ έχω διαγνωστεί με διαβήτη κύησης αλλά αυτή μου είναι πάντα καλή . 

5.6 είχα κ τώρα πήγε 5.4 αλλά δεν Μ είπε γιατί την κάναμε τώρα στο τέλος.αμα μάθεις τι ακριβώς δείχνει στείλε μ σε παρακαλώ γιατί κ εγώ έχω διαβήτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ έχω πόνους περιόδου απ' την ώρα που έμεινα έγκυος πονάνε τα γυναικολογικά μου κάθε μέρα κ νιώθω ένα βάρος κάτω χαμηλά.δεννεχει υπάρξει μέρα που να μην νιώθω πόνο ο γιατρός μου είπε λόγω προηγούμενης καισαρικής ξέρω εγώ τι να πω

Εσύ τουλάχιστον ξέρεις κ 5 πράγματα εγώ ούτε τι νιώθω δεν μπορώ να εξηγήσω χιχιχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι κ η μέση όπως όταν έχω περίοδο.δεν ξέρω άμα είναι συσπάσεις ακόμα δεν έχω καταλάβει να σ πω την αλήθεια .στην γέννα μάλλον θα το μάθω χιχιχι.ολα καλά θα πάνε κ θα είναι μαζί σ μην ανησυχείς.

Ούτε εγώ ! Αλλά για να λένε όλοι θα καταλάβουμε αν είναι γεννάς θα καταλάβουμε! Εγώ πάντως όταν πήγα στο νοσοκομείο δεν κατάλαβα ότι είχα συσπάσεις .,, ότι να ναι! Παίρνεις μαγνήσιο έτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

5.6 είχα κ τώρα πήγε 5.4 αλλά δεν Μ είπε γιατί την κάναμε τώρα στο τέλος.αμα μάθεις τι ακριβώς δείχνει στείλε μ σε παρακαλώ γιατί κ εγώ έχω διαβήτη.

Κοριτσι μου ειναι ο μεσος ορος τιμης σαγχαρου στο αιμα που εχουμε τους τελευταιους 2-3 μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ούτε εγώ ! Αλλά για να λένε όλοι θα καταλάβουμε αν είναι γεννάς θα καταλάβουμε! Εγώ πάντως όταν πήγα στο νοσοκομείο δεν κατάλαβα ότι είχα συσπάσεις .,, ότι να ναι! Παίρνεις μαγνήσιο έτσι; 

Όχι δεν Μ έχει δώσει τώρα παίρνω μόνο σιδήρο κ ασβέστιο.μαγνησιο δεν πήρα ποτέ.δεν Μ έχει πει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου ειναι ο μεσος ορος τιμης σαγχαρου στο αιμα που εχουμε τους τελευταιους 2-3 μηνες!!!

Μετράει για μετά άμα θα συνεχίσει? Περιμένω απάντηση κ από την ενδοκρινολόγο να δω τι την ήθελε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Όχι δεν Μ έχει δώσει τώρα παίρνω μόνο σιδήρο κ ασβέστιο.μαγνησιο δεν πήρα ποτέ.δεν Μ έχει πει κάτι.

Ο γιατρός σου ξέρει εννοείται! Απλά νονιζω πως βοηθάει για συσπάσεις Γι αυτο Το ανέφερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Μετράει για μετά άμα θα συνεχίσει? Περιμένω απάντηση κ από την ενδοκρινολόγο να δω τι την ήθελε.

Οχι δεν νομιζω να εχει σχεση με το μετα! Ειναι οι 2-3 μηνες μεχρι σημερα! Παντως αν θυμαμαι καλα απο 6 και πανω ειναι προβληματικη οποτε καλη σου βγηκε εσενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ο γιατρός σου ξέρει εννοείται! Απλά νονιζω πως βοηθάει για συσπάσεις Γι αυτο Το ανέφερα! 

Ναι αγάπη Μ κατάλαβα απλά Μ έχει πει ότι δεν έχω ακόμα συσπάσεις όταν την είχα δεί.τι να πωωω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κορίτσια μην νομίζετε όταν είμαστε έγκυες κ να έχουμε περάσει κάτι παρόμοιο πάντα θα μας φαίνεται σαν μην το ξέρουμε είναι η αγωνία για τα μωράκια μας που στην ουσία αυτό το ανχος μας βοηθάει πάρα πολύ για να είναι καλά.οσο για τις συσπάσεις είναι τόσο περίεργες που δεν μπορείς ποτέ με ακρίβεια να πεις ότι κανεις φταει γιατί λες μήπως έκανα τώρα?μετά λες όχι μου φάνηκε?υπάρχουν κ οι περιπτώσεις που δεν τις καταλαβαίνεις τι να πω πάντα όλα προτογνωρα θα είναι όσες φορές κ να μας τα εξηγήσουν οι γιατροί.ειναι όλο αυτό το ταξίδι της εγκυμοσύνης τόσο υπέροχο που έχουμε να σκεφτούμε κ να νιώσουμε χίλια πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι αγάπη Μ κατάλαβα απλά Μ έχει πει ότι δεν έχω ακόμα συσπάσεις όταν την είχα δεί.τι να πωωω ....

Ε Γι αυτο ! Μπορεί καν να μην χρειαστεί να πάρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι δεν νομιζω να εχει σχεση με το μετα! Ειναι οι 2-3 μηνες μεχρι σημερα! Παντως αν θυμαμαι καλα απο 6 και πανω ειναι προβληματικη οποτε καλη σου βγηκε εσενα! 

Κατεριναααα τι έγινε με την ξαδέρφη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Να ρωτήσω ξέρετε τι δείχνει η εξέταση γλυκοζηλιωμενη?κ πόσο είχατε άμα τη κάνατε.

Νομίζω ότι στο 5 είναι άψογη! Εμένα μέχρι στιγμής δε μου τη ζήτησε καθώς όταν πήγα μου είπε πως κατά πασα πιθανότητα η τιμή θα είναι στα φυσιολογικά όρια αφού μετράει για τους προηγούμενους 3 μήνες, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν έχεις διαβήτη κύησης. Η μάνα μου που έχει διαβήτη τύπου 1 αν έχει γλυκόζη λιωμένη 6.5 κάνουμε πάρτυ. Τα φυσιολογικά όρια γενικά είναι μέχρι 6. Δεν ξέρω αν αλλάζει στην εγκυμοσύνη. Εγώ την Πέμπτη έχω ενδοκρινολόγο κ μου είπε πως θέλει να κάνουμε εξετάσεις κ αν βγουν όπως τα περιμένει θα σταματήσω κ τις μετρήσεις..🤞🏻☺️ Σου απάντησε η γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Νομίζω ότι στο 5 είναι άψογη! Εμένα μέχρι στιγμής δε μου τη ζήτησε καθώς όταν πήγα μου είπε πως κατά πασα πιθανότητα η τιμή θα είναι στα φυσιολογικά όρια αφού μετράει για τους προηγούμενους 3 μήνες, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν έχεις διαβήτη κύησης. Η μάνα μου που έχει διαβήτη τύπου 1 αν έχει γλυκόζη λιωμένη 6.5 κάνουμε πάρτυ. Τα φυσιολογικά όρια γενικά είναι μέχρι 6. Δεν ξέρω αν αλλάζει στην εγκυμοσύνη. Εγώ την Πέμπτη έχω ενδοκρινολόγο κ μου είπε πως θέλει να κάνουμε εξετάσεις κ αν βγουν όπως τα περιμένει θα σταματήσω κ τις μετρήσεις..🤞🏻☺️ Σου απάντησε η γιατρός; 

Όχι ακόμα αύριο μάλλον η μεθαύριο.ευχομαι να τα σταματήσεις όλα να ξεκουραστείς .μακάρι να μου το έλεγε κ εμένα γιατί κ αυτό με την μετρισεις έχει αρχίσει να με κουράζει κ μόνο άγχος προκαλεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Όχι ακόμα αύριο μάλλον η μεθαύριο.ευχομαι να τα σταματήσεις όλα να ξεκουραστείς .μακάρι να μου το έλεγε κ εμένα γιατί κ αυτό με την μετρισεις έχει αρχίσει να με κουράζει κ μόνο άγχος προκαλεί.

Ότι είναι καλύτερο για τα μωράκια μου δε με πειράζει αλήθεια. Άγχος δε μπορώ να πω ότι μου προκαλεί, αντίθετα με βάζει στο τρυπάκι να μην ξεφεύγω στο τι θα φάω. Όπως κ να χει λίγο έμεινε κορίτσι μου για όλες μας!! Λίγη υπομονή ακόμα πρέπει να κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κατεριναααα τι έγινε με την ξαδέρφη σου; 

Γεννησε γυρω στις 18.00 με καισαρικη τελικα😊 ηταν ψηλα η μικρη κ δεν κατεβαινε με τπτ το μαιμουνακι😜 δεν την επιαναν και σχεδον καθολου πονοι και πηγαν σε καισαρικη!! Ολα καλα πηγαν δοξα το Θεο, μια χαρα και η μικρουλα 3.200 κατι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Γεννησε γυρω στις 18.00 με καισαρικη τελικα😊 ηταν ψηλα η μικρη κ δεν κατεβαινε με τπτ το μαιμουνακι😜 δεν την επιαναν και σχεδον καθολου πονοι και πηγαν σε καισαρικη!! Ολα καλα πηγαν δοξα το Θεο, μια χαρα και η μικρουλα 3.200 κατι🙏

Να σας ζήσει καλότυχο ναναι!♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Γεννησε γυρω στις 18.00 με καισαρικη τελικα😊 ηταν ψηλα η μικρη κ δεν κατεβαινε με τπτ το μαιμουνακι😜 δεν την επιαναν και σχεδον καθολου πονοι και πηγαν σε καισαρικη!! Ολα καλα πηγαν δοξα το Θεο, μια χαρα και η μικρουλα 3.200 κατι🙏

Να σας ζήσει η μπουμπου!! Γερη και δυνατή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...