Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Φαντάζομαι κάπου 7-14 Γενάρη πρώτα ο Θεός. 7/01 κλείνω την 36η εβδομάδα όποτε ή που θα μου τα πάρει κάπου εκεί ή που θα περιμένει να κλείσω κ την 37η δεν ξέρω.. με το καλό σε όλες μας !! 

Ωραια τελεια!! Μακαρι να παρεις και την 37η αλλα θα κρινει ο γιατρος το καλυτερο για ολους σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωραια τελεια!! Μακαρι να παρεις και την 37η αλλα θα κρινει ο γιατρος το καλυτερο για ολους σας!

Ακριβώς ότι πει ο γιατρός!! Εμένα αυτό που με νοιάζει είναι να ξεπεράσουν τα 2.5 κιλά το καθένα έτσι ώστε να μη θεωρηθούν πρόωρα κ γενικά να μη χρειαστούν θερμοκοιτίδα/ΜΕΝΝ από κει κ πέρα ας έρθουν όποτε θέλουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Ακριβώς ότι πει ο γιατρός!! Εμένα αυτό που με νοιάζει είναι να ξεπεράσουν τα 2.5 κιλά το καθένα έτσι ώστε να μη θεωρηθούν πρόωρα κ γενικά να μη χρειαστούν θερμοκοιτίδα/ΜΕΝΝ από κει κ πέρα ας έρθουν όποτε θέλουν. 

Ναι αυτο ειναι το βασικο στα διδυμακια, και ευχομαι να πανε ολα καλα κ να μη χρειαστουν τπτ τα μωρακια σας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Φαντάζομαι κάπου 7-14 Γενάρη πρώτα ο Θεός. 7/01 κλείνω την 36η εβδομάδα όποτε ή που θα μου τα πάρει κάπου εκεί ή που θα περιμένει να κλείσω κ την 37η δεν ξέρω.. με το καλό σε όλες μας !! 

Αχ άντε με το καλό!!!! Εγώ κλείνω την 36η την Τετάρτη και Πέμπτη με το καλό μπαίνω 37η(σύμφωνα με τον εμβρυολογο) 

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ μπράβο κοριτσάκι μου!! Άντε πέρασε κι αυτό.. Να βγεις κ αρνητική επιτέλους να ηρεμήσεις τελείως. Καλά είμαι μια χαρά!! Έχω βαρύνει πολύ κ δυσκολεύομαι ειδικά από το απόγευμα κ μετά αλλά δεν πειράζει. Έχει λίγες μέρες που κοιμάμαι καλά όποτε δεν μιλάω!! Πάντως σε γενικές γραμμές για δίδυμα θεωρώ πως είμαι λουλούδι. Βοηθάει πολύ το ύψος πιστεύω. Έχει χώρο να απλωθεί η κοιλιά 

Νομίζω πως δεν έχει να κάνει το ύψος γιατί και εγώ που είμαι κοντουλα η κοιλιά μ έχει απλωθεί! Και δεν είναι μεγάλη .,, από πίσω όλοι μ λένε ότι δεν φαίνομαι εγκυος ,,, από κιλά νομίζω δεν πήρες Σχεδόν τίποτα Εσυ! Αγχώνομαι λιγάκι γιατί έχω καιρό να πάω και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος ελπίζω να παίρνει το μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ακριβώς ότι πει ο γιατρός!! Εμένα αυτό που με νοιάζει είναι να ξεπεράσουν τα 2.5 κιλά το καθένα έτσι ώστε να μη θεωρηθούν πρόωρα κ γενικά να μη χρειαστούν θερμοκοιτίδα/ΜΕΝΝ από κει κ πέρα ας έρθουν όποτε θέλουν. 

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά κου να μην χρειαστείτε τίποτα!!!! Και να τα έχεις δίπλα σπυ απο την πρώτη στιγμή! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αχ άντε με το καλό!!!! Εγώ κλείνω την 36η την Τετάρτη και Πέμπτη με το καλό μπαίνω 37η(σύμφωνα με τον εμβρυολογο) 

 

Νομίζω πως δεν έχει να κάνει το ύψος γιατί και εγώ που είμαι κοντουλα η κοιλιά μ έχει απλωθεί! Και δεν είναι μεγάλη .,, από πίσω όλοι μ λένε ότι δεν φαίνομαι εγκυος ,,, από κιλά νομίζω δεν πήρες Σχεδόν τίποτα Εσυ! Αγχώνομαι λιγάκι γιατί έχω καιρό να πάω και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος ελπίζω να παίρνει το μωρό!!!

Εχεις μπει στο μηνα σου λοιπον κοριτσι μου ε; τελεια😊 μην αγχωνεσαι για το βαρος και να μην παιρνουμε εμεις αυτα παιρνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αχ άντε με το καλό!!!! Εγώ κλείνω την 36η την Τετάρτη και Πέμπτη με το καλό μπαίνω 37η(σύμφωνα με τον εμβρυολογο) 

 

Νομίζω πως δεν έχει να κάνει το ύψος γιατί και εγώ που είμαι κοντουλα η κοιλιά μ έχει απλωθεί! Και δεν είναι μεγάλη .,, από πίσω όλοι μ λένε ότι δεν φαίνομαι εγκυος ,,, από κιλά νομίζω δεν πήρες Σχεδόν τίποτα Εσυ! Αγχώνομαι λιγάκι γιατί έχω καιρό να πάω και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος ελπίζω να παίρνει το μωρό!!!

Από άπλωμα άλλο τίποτα η κοιλιά.. Ειδικά έτσι όπως έχει κάτσει ο μικρός😂 Έχει ξαπλώσει οριζόντια το μανάρι μου!! Από πίσω ούτε κ γω φαίνομαι. Από κιλά είμαι στα 10 μισό. Κ πλέον παίρνω σίγουρα μισό κιλό τη βδομάδα. Χωρίς να τρώω παραπάνω. Μην αγχώνεσαι το μωρό παίρνει κανονικότατα τα κιλά που πρέπει. Εμάς μπορεί να μας ξεζουμίσουν αλλά αυτά μια χαρά παίρνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αχ άντε με το καλό!!!! Εγώ κλείνω την 36η την Τετάρτη και Πέμπτη με το καλό μπαίνω 37η(σύμφωνα με τον εμβρυολογο) 

 

Νομίζω πως δεν έχει να κάνει το ύψος γιατί και εγώ που είμαι κοντουλα η κοιλιά μ έχει απλωθεί! Και δεν είναι μεγάλη .,, από πίσω όλοι μ λένε ότι δεν φαίνομαι εγκυος ,,, από κιλά νομίζω δεν πήρες Σχεδόν τίποτα Εσυ! Αγχώνομαι λιγάκι γιατί έχω καιρό να πάω και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος ελπίζω να παίρνει το μωρό!!!

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Από άπλωμα άλλο τίποτα η κοιλιά.. Ειδικά έτσι όπως έχει κάτσει ο μικρός😂 Έχει ξαπλώσει οριζόντια το μανάρι μου!! Από πίσω ούτε κ γω φαίνομαι. Από κιλά είμαι στα 10 μισό. Κ πλέον παίρνω σίγουρα μισό κιλό τη βδομάδα. Χωρίς να τρώω παραπάνω. Μην αγχώνεσαι το μωρό παίρνει κανονικότατα τα κιλά που πρέπει. Εμάς μπορεί να μας ξεζουμίσουν αλλά αυτά μια χαρά παίρνουν. 

Μακαρι βρε κορίτσια!!!!! Ανυπομονώ να πάω να τον δω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Μακαρι βρε κορίτσια!!!!! Ανυπομονώ να πάω να τον δω!!! 

Κ εγω μετραω αντιστροφα μεχρι τις 29😜 θα μαι 35 εβδομαδων ακριβως!! Μακαρι να ναι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αχ με το καλό κοριτσάκι μου!!! Πως αισθάνεσαι; Εγώ νομίζω ότι είμαι σε μια γενικότερη φάση πλήρης άγνοιας κινδύνου..😂😂😂 Καλά εννοείται πως έχω ένα άγχος του στυλ ότι άντε κ ήρθαν αυτά τώρα τι θα τα κάνουμε;;; 

Πως να αισθάνομαι στα χαμενα είμαι μια το σκέφτομαι έντονα κ αγχονομαι τρέλα κ μια δεν το σκέφτομαι καθόλου.αυριο περιμένω κ την μαμά Μ να έχω έναν άνθρωπο δίπλα Μ γιατί δεν ξες άμα θελήσει να έρθει πιο νωρίς η μπέμπα.εχω κατι πονακια περιόδου άμα σταθώ πολύ ώρα όρθια .εσύ πως είσαι έχεις πονακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ρε κορίτσια πως πέρασε ο καιρός ; Ποτέ ήμασταν 4 εβδομάδων και λέγαμε για τις χοριακες και τώρα έφτασε ο καιρός και μετραμε μέρες! συγκινούμαι λίγο Και ανυπομονώ και φοβάμαι.,,, ανάμεικτα συναισθήματα! 

Άμα σ πω εχθές διάβαζα τα πρώτα μνμ κ λέω πως ειμασταν μέσα στο άγχος όλες.ποσα συναισθήματα μαζί.υπεροχο να γινόμαστε μανουλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Πως να αισθάνομαι στα χαμενα είμαι μια το σκέφτομαι έντονα κ αγχονομαι τρέλα κ μια δεν το σκέφτομαι καθόλου.αυριο περιμένω κ την μαμά Μ να έχω έναν άνθρωπο δίπλα Μ γιατί δεν ξες άμα θελήσει να έρθει πιο νωρίς η μπέμπα.εχω κατι πονακια περιόδου άμα σταθώ πολύ ώρα όρθια .εσύ πως είσαι έχεις πονακια?

Εγώ σε γενικές γραμμές είμαι καναπέ λόγω περιδεσης. Δεν στέκομαι όρθια ώρα ούτε με αφήνουν να περπατάω πολύ πολύ. Ένα συνοικιακό μάρκετ μια φορά τη βδομάδα με το ζόρι. Όποτε από πονάκια μόνο από τις κλωτσιές. Θα έρθει κ η μανούλα σου αύριο τι καλά!! Εγώ ευελπιστώ να με αφήσει να παω σπίτι από βδομάδα ο γιατρός. Αν μ αφήσει να μαγειρεύω θα πάμε. Δουλειές ούτως ή άλλως έχω γυναίκα να μου κάνει. Κ όταν κάνουν ντου τα μικρά θα έρθει κ η μαμά μου εννοείται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Εγώ σε γενικές γραμμές είμαι καναπέ λόγω περιδεσης. Δεν στέκομαι όρθια ώρα ούτε με αφήνουν να περπατάω πολύ πολύ. Ένα συνοικιακό μάρκετ μια φορά τη βδομάδα με το ζόρι. Όποτε από πονάκια μόνο από τις κλωτσιές. Θα έρθει κ η μανούλα σου αύριο τι καλά!! Εγώ ευελπιστώ να με αφήσει να παω σπίτι από βδομάδα ο γιατρός. Αν μ αφήσει να μαγειρεύω θα πάμε. Δουλειές ούτως ή άλλως έχω γυναίκα να μου κάνει. Κ όταν κάνουν ντου τα μικρά θα έρθει κ η μαμά μου εννοείται 

Οπότε ξεκούρασου τώρα καλά κάνεις.δυστηχως είναι σε άλλο νομό κ αγχονομαι μήπως δεν την αφήσουν..οπότε μέχρι αύριο είμαι σε αναμονή.εβαλε βοηθάει σε τρίτο κ θα έρθει με ταξί.ευχομαι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσες θα γεννήσουν σε κλινική κουβέρτα για την έξοδο θα πάρετε μαζί σας η θα τα φέρει ο άντρας σας μαζί με το καθίσματα κι όταν βγητε??

Κ με πονακια σαν περιόδου χαμηλά κ σαν πιάσιμο έχει καμία η μόνο εγώ?🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Όσες θα γεννήσουν σε κλινική κουβέρτα για την έξοδο θα πάρετε μαζί σας η θα τα φέρει ο άντρας σας μαζί με το καθίσματα κι όταν βγητε??

Κ με πονακια σαν περιόδου χαμηλά κ σαν πιάσιμο έχει καμία η μόνο εγώ?🤪

Εγώ λέω να μην πάρω κουβερτούλα, έχω βάλει στη βαλίτσα κορμάκια, φορμάκια και φόρμα εξόδου που είναι σαν μπουφανακι. Δε νομίζω να χρειαστεί κ κουβέρτα. Πόνους περιόδου; Οι συσπάσεις δεν είναι σαν πόνος περιόδου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ λέω να μην πάρω κουβερτούλα, έχω βάλει στη βαλίτσα κορμάκια, φορμάκια και φόρμα εξόδου που είναι σαν μπουφανακι. Δε νομίζω να χρειαστεί κ κουβέρτα. Πόνους περιόδου; Οι συσπάσεις δεν είναι σαν πόνος περιόδου; 

Μου είχε πει η γιατρός ότι άμα κανό συσπάσεις για γέννα θα το καταλάβω.οτι πονάει αρκετά κ επειδή δεν πονάω τόσο πολύ λέω φυσιολογικό θαναι.αμα σηκωθώ κ κάνω κάτι μισή ωρίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Μου είχε πει η γιατρός ότι άμα κανό συσπάσεις για γέννα θα το καταλάβω.οτι πονάει αρκετά κ επειδή δεν πονάω τόσο πολύ λέω φυσιολογικό θαναι.αμα σηκωθώ κ κάνω κάτι μισή ωρίτσα.

Οποτε μια χαρά είσαι!! Ξεκουράσου κ θα περάσει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρε κάποιο χαρτί η μαμά σου που λέει για παροχή βοήθειας?το σιγουρεψε η το ρισκάρει?εγώ πήρα σε τρία α.τ και δεν ήξερε κανείς να μου απαντησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Πήρε κάποιο χαρτί η μαμά σου που λέει για παροχή βοήθειας?το σιγουρεψε η το ρισκάρει?εγώ πήρα σε τρία α.τ και δεν ήξερε κανείς να μου απαντησει

Εμένα κορίτσι μου που ήθελα να έρθει η μαμά μου από άλλο νομό , ρώτησε αστυνομία και της είπαν δεν δέχονται χαρτί για παροχή βοήθειας 3ου ή του γυναικολόγου για να αλλάξει νομό . Της το είπε και ο διοικητής που είναι γνωστός μας. Βέβαια είπε πως είναι ανάλογα που θα πέσει . Μπορεί να μην της πουν κ τπτ αλλά αν της πουν νομικά θα έχουν δίκιο . Βέβαια πριν κάποιες εβδομάδες έγινε αυτό . Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι. Κάναμε το εξής όμως που το δέχθηκαν : επειδή εμείς είμαστε Αθήνα ζητήσαμε να μας βοηθήσει ένας γιατρος μας κ της έγραψε χαρτί πως πρέπει να δει αυτή για εξετάσεις κλπ εδώ στην Αθήνα όπου έλεγε την ημερομηνία . Ήθελε κ οντως δλδ να την δει όποτε το κάναμε έτσι. Κ ο μπαμπάς μου ήταν σύνοδος της όποτε δεν είχαν κανένα θέμα .  Μετά επέστρεψαν με το εκκαθαριστικό κλπ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Εμένα κορίτσι μου που ήθελα να έρθει η μαμά μου από άλλο νομό , ρώτησε αστυνομία και της είπαν δεν δέχονται χαρτί για παροχή βοήθειας 3ου ή του γυναικολόγου για να αλλάξει νομό . Της το είπε και ο διοικητής που είναι γνωστός μας. Βέβαια είπε πως είναι ανάλογα που θα πέσει . Μπορεί να μην της πουν κ τπτ αλλά αν της πουν νομικά θα έχουν δίκιο . Βέβαια πριν κάποιες εβδομάδες έγινε αυτό . Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι. Κάναμε το εξής όμως που το δέχθηκαν : επειδή εμείς είμαστε Αθήνα ζητήσαμε να μας βοηθήσει ένας γιατρος μας κ της έγραψε χαρτί πως πρέπει να δει αυτή για εξετάσεις κλπ εδώ στην Αθήνα όπου έλεγε την ημερομηνία . Ήθελε κ οντως δλδ να την δει όποτε το κάναμε έτσι. Κ ο μπαμπάς μου ήταν σύνοδος της όποτε δεν είχαν κανένα θέμα .  Μετά επέστρεψαν με το εκκαθαριστικό κλπ . 

Έχει κανονίσει να έρθει με το ταξί. 2 αστυνομικοί την είπαν μπορεί να έρθει.τι να σ πω ας ευχηθούμε να μην έχουμε θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Πήρε κάποιο χαρτί η μαμά σου που λέει για παροχή βοήθειας?το σιγουρεψε η το ρισκάρει?εγώ πήρα σε τρία α.τ και δεν ήξερε κανείς να μου απαντησει

Το χαρτί που κάναμε στην προηγούμενη καραντίνα της το δώσανε από την αστυνομία.κ θα βάλει το Β4 άλλοι λένε ισχύει άλλοι λένε όχι ούτε κ αυτοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται.εδω αλλά κ άλλα επιτρέπουν κ αυτό τους πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Να ρωτήσω ξέρετε τι δείχνει η εξέταση γλυκοζηλιωμενη?κ πόσο είχατε άμα τη κάνατε.

Δειχνει το μεσο ορο του σαγχαρου στο αιμα τους τελευταιους μηνες δεν θυμαμαι να σου πω ακριβως ποσους!! Εγω εχω να κανω καιρο αλλα θυμαμαι ηταν καπου 4, κατι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Όσες θα γεννήσουν σε κλινική κουβέρτα για την έξοδο θα πάρετε μαζί σας η θα τα φέρει ο άντρας σας μαζί με το καθίσματα κι όταν βγητε??

Κ με πονακια σαν περιόδου χαμηλά κ σαν πιάσιμο έχει καμία η μόνο εγώ?🤪

Αγάπη εμας προς το παρόν μπαίνει και ο άντρας μέσα και βγαίνουμε μαζί! Όποτε θα την ΕΧω μαζί!  
και εγώ έχω πονάκια και πετρώματα!!πιασιμο που; Εμένα με πιάνει και η λεκάνη που και που ,,, και σορρυ για αυτό που θα πω αλλά βιωθώ και το 🐥 μου τεραστιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠 Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏
    • Αχ μπράβο!! Άντε με το καλό, ρίξε μια βουτιά και για εμάς που με βλέπω από Αύγουστο με την άδεια του συζύγου.. και αν δηλαδή γιατί έχουμε πολλά να φτιάξουμε στο σπίτι για να είναι ασφαλές για παιδί.. Καλέ!! Εσύ είσαι ήδη στην 14η!! Σε 3 μέρες μήπως εννοείς κλείνεις την 14η και μπαίνεις στην 15η;!!! Εδώ έχω μπει εγώ 14η που είμαι πιο πίσω από σένα.. με δείχνει 3μηνων και 3 ημερών ή 95 ημερών..!! Άρα έχω μπει στον 4ο μήνα και στο γράφει μάλιστα, το κοντέρ της εφαρμογής που έχει μηδενίσει για το δεύτερο τρίμηνο!! Μπες παιδί μου εδω στο αντίστροφο countdown που τα έχει όλα όμορφα και περιποιημένα ακριβώς!! https://www.babymed.com/tools/pregnancy-countdown-calculator Άδειασα όλη τη ντουλάπα!! 😭😭😭 Δεν μου κάνει τίποτα!!!! Και μάλιστα είχα ένα φορεματακι 20ετιας που δεν φοράω γιατί μου ήταν μεγάλο και το πήγα για μάζεμα στις τιράντες για να στέκεται.. κορίτσια μου, δεν μου πέρναγε από το στήθος!!!! 😭😭😭😭😭 Ότι έχω αυτή τη στιγμή δεν μου κάνει στο στήθος!!!! Έχω ωραιότατα αέρινα φορεματακια που δεν μου κάνουν!!! Είμαι να σκάσω..!!! Καλά για τα πρώην εφαρμοστά δεν κάνω ούτε καν τη προσπάθεια.. ούτε στα χέρια μου δεν θα περνάνε!! Ξέρω ότι παίρνω και κορτιζόνη.. αλλά βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω πρηστεί έτσι;;;;;  Εγκυμοσύνης δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος από τώρα να ξοδευομαι.. με απλά φορεματακια βγαίνει το καλοκαίρι άνετα και τα κρατάς και για άλλη χρονιά άσχετα εγκυμοσύνης.. από Σεπτέμβρη με το καλό.. Δεν το έχω πάρει ακόμα!!! 😩😩😩 Είμαστε λίγο στριμωγμένοι αυτό το διάστημα μέχρι να πληρωθώ και εγώ οπότε περιμένω.. 😖😖 θα το πάρω όμως!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!!! Χιχιχιχι!! 😁😁 Ναι πες μου τέτοια και εσύ να πάρουν ακόμα περισσότερο αέρα τα μυαλά μου!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μαρή με φαντάζεσαι;;; Δεν φτάνει η τρέλα μου!!! 😂😂😂 Δώσε μου και θάρρος!!!! 😝🤣🤣  Αχ τώρα φουντωσες τις ελπίδες μου να το ψάχνω και από τώρα!!!! 😅😅😅 Μακάρι κοριτσάκι μου!!! Από το στόμα σου και σε όποιου ακούει το αυτί!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Και εσύ να χαίρεσαι το αρχοντόπουλο και ας είναι και αντάρτης το αγόρι!!! 😍😍😍😍😍😍 Όλες καταλαβαίνουμε κοριτσάκι μου την αγωνία και την αβεβαιότητα που βιώνεις.... Λογικά τώρα θα είσαι ήδη στο γιατρό.. ότι και αν έχει γίνει, είμαστε εδώ για εσένα! Σημαντικό να έχεις τον άνθρωπο σου μαζί..  P.S. Τα ultro δεν φέρνουν αναγουλες!!! Το να είναι από το σπορακι ούτε καν σα σκέψη;;; 😉😆😆 Περιμένω τα νέα σου!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈 Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏✨ Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖  Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 
    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...