Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, μπραβο για τον μπεμπακο σου😊 31+6 το εκανα κ εγω κ το μωρο ηταν 1900 με 1950 και μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα, δεν μου ειπαν τπτ οτι ειναι μεγαλο!! Τωρα για την διατροφη νομιζω δεν κανει να χασεις ειδικα τωρα στο γ τριμηνο, περιορισε αν τρως βλακειουλες και γλυκα, τρωγε κ οσο μπορεις νωρις βραδινιο και μια χαρα θα σαι!! Φρουτα σαλατουλες τετοια οσο μπορεις!

Ε μια βδομαδουλα διάφορα έχουμε...Δν ξέρω εμένα έτσι μου είπαν...Και λίγο με αγχωσαν ...Θα προσέξω από εδώ και πέρα να έχω το κεφάλι μ ήσυχο...συν ότι δν περπατούσα γιατί φοβόμουν κ μου είπαν και περπάτημα από εδώ και πέρα...με το καλό και το δικό σου το μωράκι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Iwannab91 είπε:

Ε μια βδομαδουλα διάφορα έχουμε...Δν ξέρω εμένα έτσι μου είπαν...Και λίγο με αγχωσαν ...Θα προσέξω από εδώ και πέρα να έχω το κεφάλι μ ήσυχο...συν ότι δν περπατούσα γιατί φοβόμουν κ μου είπαν και περπάτημα από εδώ και πέρα...με το καλό και το δικό σου το μωράκι ❤

Ευχαριστω κοριτσι μου, με το καλο κ εσενα❣ να μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι😊κ εγω οποτε μπορω παω για περπατημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !! Χαίρομαι που είναι καλά το μωράκι σου :). Εγώ ακολουθώ συγκεκριμένη διατροφή από ενδοκρινολόγο λόγω ζαχάρου από 6η - 7η εβδομάδα . Είμαι στον 8ο και εγώ έχω πάρει 2 κιλά και ο μπεμπάκος μας είναι δόξα τον Θεό καλά . Και λίγο τροφαντούλης κιόλας :). Αν θες στείλε μου pm να σου στειλω αν σε ενδιαφέρει :) 

Σου έστειλα μήνυμα..😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Iwannab91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!Σήμερα είχα ντομπλερ..ο μπεμπακος είναι τέλειος κ ολα βαίνουν μια χαρά. .💙💙το μόνο που μ είπαν είναι ότι επειδή είμαι 30+5 κ ο μπεμπακος μ είναι 1900 γρ κ εγώ έχω πάρει κοντά 13 κιλά να προσέξω τη διατροφή μ γτ κ τ μωρό πήρε πιο πολύ βάρος κ εμένα μην μ παρουσιαστεί ζάχαρο...αρχικά εσάς σας φαίνονται πολλά 1900 γρ για την εβδομάδα μου?κ επίσης όσες κάνουν διατροφή μπορούν να μου προτείνουν κάποια γεύματα και αν είδαν αποτέλεσμα?αν κατάφεραν δλδ να χάσουν η έστω να παίρνω μόνο τ μωρου από εδώ κ πέρα...Ευχαριστώ πολύυυυ 

Καλησπέρα κοπέλα μου, εγώ έκανα 31+5 κ ήταν 1580 η μικρή κ 1750 ο μικρός. Για τη μπουμπου μου είπε πως είναι χαμηλά στο βάρος αλλά εντός φυσιολογικών ορίων. Μην ξεχνάμε ότι έχουν απόκλιση οι υπέρηχοι.  32+2 σήμερα κ έχω πάρει 10 κιλά συνολικά. Δεν τρώω γλυκά λόγω διαβήτη κύησης και χαζομάρες. Από κει κ πέρα κανονικά τα γεύματα σε νορμαλ ποσότητες και το βράδυ σαλάτα με 2 παξιμαδάκια. Να χάσεις το θεωρώ αδύνατο στην εβδομάδα που είσαι, αλλά αν προσέξεις λίγο θα παίρνεις μόνο το βάρος του μωρού. Σκέψου εγώ τώρα παίρνω 500γρ με 1 κιλό τη βδομάδα περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Iwannab91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!Σήμερα είχα ντομπλερ..ο μπεμπακος είναι τέλειος κ ολα βαίνουν μια χαρά. .💙💙το μόνο που μ είπαν είναι ότι επειδή είμαι 30+5 κ ο μπεμπακος μ είναι 1900 γρ κ εγώ έχω πάρει κοντά 13 κιλά να προσέξω τη διατροφή μ γτ κ τ μωρό πήρε πιο πολύ βάρος κ εμένα μην μ παρουσιαστεί ζάχαρο...αρχικά εσάς σας φαίνονται πολλά 1900 γρ για την εβδομάδα μου?κ επίσης όσες κάνουν διατροφή μπορούν να μου προτείνουν κάποια γεύματα και αν είδαν αποτέλεσμα?αν κατάφεραν δλδ να χάσουν η έστω να παίρνω μόνο τ μωρου από εδώ κ πέρα...Ευχαριστώ πολύυυυ 

Γεια σ κορίτσι Μ.εμενα η μικρή  ήταν 2000γρ στην 33 εβδομάδα αλλά έχουν αποκλείση κ τα μηχανήματα .άμα είναι καλή η καμπύλη δεν έχεις θέμα.εγω είμαι με διαβήτη κ έχω βάλει 7 κιλά .βασικό είναι να τρως ανά 3 ώρες περίπου βοηθάει πολύ κ όχι πολλά γλυκά ψωμιά Ρίζια πατάτες κ όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Καλημέρα !! Μια ερωτησούλα σχετικά με το nickname που παρατήρησα  :) . Το 1312 είναι 13/12 ; Να υποθέσω έρχονται γενέθλια ❤️ ;; 

Είναι τα αρχικά των απο το δικο μου όνομα και του άντρα μου 😂❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πώς είστε??? Από ακράτεια πως πάτε, έχετε καθόλου?? 

Καλησπερα κοριτσι μου, προσπαθουμε, εγω δλδ εχω αρχισει να επιρρεαζομαι ψυχολογικα απο ολη αυτη την κατασταση😓 αλλα κατα τ'αλλα καλα!! Εσυ πως εισαι;;

Εγω προσωπικα εχω ακρατεια μπολικη πλεον, ειτε βηξω ειτε φτερνιστω ακομα κ οταν σηκωνομαι καποιες φορες οπως πιεζεται η κοιλια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, προσπαθουμε, εγω δλδ εχω αρχισει να επιρρεαζομαι ψυχολογικα απο ολη αυτη την κατασταση😓 αλλα κατα τ'αλλα καλα!! Εσυ πως εισαι;;

Εγω προσωπικα εχω ακρατεια μπολικη πλεον, ειτε βηξω ειτε φτερνιστω ακομα κ οταν σηκωνομαι καποιες φορες οπως πιεζεται η κοιλια!! 

Κι εγώ τα ίδια.. εδώ ξυνομαι λίγο.. έχει βαρύνει η κοιλιά μου και δε μπορώ να κάνω και τίποτα, όλη την ώρα στον καναπέ, έχω βγάλει ρίζες!!! Εσύ εννοείς την κατάσταση με τον κορωνοιο ή κάτι άλλο??? 

Άσε κι εγώ σήμερα, λίγο να καθυστερήσω να πάω τουαλέτα και κατευθείαν μου φεύγουν κάτι σταγόνες, τι πράγμα είναι αυτό, ελπίζω να μην είναι τίποτα άλλο!! Χθες, προχθές πήγα κι έκανα ενέσεις κορτιζόνης για τα μωρά και ήταν τα πόδια μου πολύ πρησμένα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εγώ τα ίδια.. εδώ ξυνομαι λίγο.. έχει βαρύνει η κοιλιά μου και δε μπορώ να κάνω και τίποτα, όλη την ώρα στον καναπέ, έχω βγάλει ρίζες!!! Εσύ εννοείς την κατάσταση με τον κορωνοιο ή κάτι άλλο??? 

Άσε κι εγώ σήμερα, λίγο να καθυστερήσω να πάω τουαλέτα και κατευθείαν μου φεύγουν κάτι σταγόνες, τι πράγμα είναι αυτό, ελπίζω να μην είναι τίποτα άλλο!! Χθες, προχθές πήγα κι έκανα ενέσεις κορτιζόνης για τα μωρά και ήταν τα πόδια μου πολύ πρησμένα!!!! 

Με αυτο που δεν μπορουμε να βγουμε να δουμε κανεναν, ολη μερα μεσα τα ιδια κ τα ιδια!! Καποια στιγμη κουραζει!! Μπα αυτο θα ναι κ εγω το ιδιο που λες εχω σχεδον καθε φορα που παω τουαλετα θα δω κ σταγονιτσα!! Νομιζω πως το αμνιακο θα τι καταλαβαιναμε, δεν ξερω αν ισχυει αλλα μου εχουν πει οτι και λιγο λιγο να φευγει, γινεται συνεχεια οποτε το καταλαβαινεις γτ καποια στιγμη μουσκευεις! Νομιζω πως και το πρηξιμο ειναι στα φυσιολογικα πλαισια, σε ειχε δει ο γιατρος οταν πηγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Με αυτο που δεν μπορουμε να βγουμε να δουμε κανεναν, ολη μερα μεσα τα ιδια κ τα ιδια!! Καποια στιγμη κουραζει!! Μπα αυτο θα ναι κ εγω το ιδιο που λες εχω σχεδον καθε φορα που παω τουαλετα θα δω κ σταγονιτσα!! Νομιζω πως το αμνιακο θα τι καταλαβαιναμε, δεν ξερω αν ισχυει αλλα μου εχουν πει οτι και λιγο λιγο να φευγει, γινεται συνεχεια οποτε το καταλαβαινεις γτ καποια στιγμη μουσκευεις! Νομιζω πως και το πρηξιμο ειναι στα φυσιολογικα πλαισια, σε ειχε δει ο γιατρος οταν πηγες;δεν 

Γενικότερα δεν είχα και πολύ πρήξιμο, απλά με τις ενέσεις δύο μέρες που τις έκανα ήταν πιο έντονο, σήμερα είμαι πολύ καλύτερα. Κι εγώ αναρωτιόμουν με αυτά τα υγρά, αλλά από ότι φαίνεται η ακράτεια είναι συχνό φαινόμενο!!! 

Οσον αφορά με την κατάσταση κι εμείς τα ίδια μόνοι μας, και θα πρέπει να συνεχίσουμε και μετά γιατί τα μωράκια μας θέλουν προσοχή!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια Μ καλησπέρα σε λίγο ξεκινάει το σεμινάριο για τον θηλασμό.θα το δει καμία άλλη??

Κορίτσι μ εγώ δεν το παρακολούθησα αλλά την Πέμπτη είχα πάρει μέρος σε αυτό που σας έστειλα! Μ άρεσε παρά πολύ! Και η μαία μου είπε και τι να κάνω που έχω εσωτερική θηλή! Γενικά έδινε χρόνο σε όλες μας για ερωτησεις και μας έδωσε πολλές πληροφορίες! Πολύ μου άρεσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sweetie79 είπε:

Γενικότερα δεν είχα και πολύ πρήξιμο, απλά με τις ενέσεις δύο μέρες που τις έκανα ήταν πιο έντονο, σήμερα είμαι πολύ καλύτερα. Κι εγώ αναρωτιόμουν με αυτά τα υγρά, αλλά από ότι φαίνεται η ακράτεια είναι συχνό φαινόμενο!!! 

Οσον αφορά με την κατάσταση κι εμείς τα ίδια μόνοι μας, και θα πρέπει να συνεχίσουμε και μετά γιατί τα μωράκια μας θέλουν προσοχή!!! 

 

Ναι εννοειται ενα παραπανω μετα γιατι αυτα σαν βρεφακια δεν θα εχουν αντισωματα για τπτ!! Κ εμεις εχουμε πει το πρωτο διαστημα να μη δεχομαστε επισκεψεις στο σπιτι, μα ετσι οπως ειναι η κατασταση πιστευω θα ειναι κατανοητο απο ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πώς είστε??? Από ακράτεια πως πάτε, έχετε καθόλου?? 

Καλησπέρα!!!! Και εγώ καλά πάω! Είναι βέβαια μέρες που έχω περισσότερο και άλλες λιγότερο. Ανάλογα που πατάει το μωρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εγώ τα ίδια.. εδώ ξυνομαι λίγο.. έχει βαρύνει η κοιλιά μου και δε μπορώ να κάνω και τίποτα, όλη την ώρα στον καναπέ, έχω βγάλει ρίζες!!! Εσύ εννοείς την κατάσταση με τον κορωνοιο ή κάτι άλλο??? 

Άσε κι εγώ σήμερα, λίγο να καθυστερήσω να πάω τουαλέτα και κατευθείαν μου φεύγουν κάτι σταγόνες, τι πράγμα είναι αυτό, ελπίζω να μην είναι τίποτα άλλο!! Χθες, προχθές πήγα κι έκανα ενέσεις κορτιζόνης για τα μωρά και ήταν τα πόδια μου πολύ πρησμένα!!!! 

Και εγώ τις έκανα! Να σ πω την αλήθεια δεν παρατήρησα κάτι .,, απλά μ ανέβασε το σάκχαρο!!! Να τα βάζεις σε λεκάνη με χλιαρό νερό.,, εμένα μ ανακουφίζει τουλάχιστον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, προσπαθουμε, εγω δλδ εχω αρχισει να επιρρεαζομαι ψυχολογικα απο ολη αυτη την κατασταση😓 αλλα κατα τ'αλλα καλα!! Εσυ πως εισαι;;

Εγω προσωπικα εχω ακρατεια μπολικη πλεον, ειτε βηξω ειτε φτερνιστω ακομα κ οταν σηκωνομαι καποιες φορες οπως πιεζεται η κοιλια!! 

Κατερινακι μ να σκέφτεσαι θετικά!!!! Θα βγούμε απ όλο αυτό ! Να λέμε δόξα το θεό που είμαστε καλά και έχουμε την υγεία μας!!! Και όταν με το καλό βγούμε θα είμαστε με τα μωρουλια μας και θα κάνουμε τις βόλτες μας και θα το απολαμβάνουμε καλύτερα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μ εγώ δεν το παρακολούθησα αλλά την Πέμπτη είχα πάρει μέρος σε αυτό που σας έστειλα! Μ άρεσε παρά πολύ! Και η μαία μου είπε και τι να κάνω που έχω εσωτερική θηλή! Γενικά έδινε χρόνο σε όλες μας για ερωτησεις και μας έδωσε πολλές πληροφορίες! Πολύ μου άρεσε 

Εγω σημερα 5-7 παρακολουθησα με τον αντρα μου μαζι ενα σεμιναριο πρωτων βοηθειων για βρεφοι και παιδια!! Πολυ ενδιαφερον κ αυτο, κ ευχομαι να μη μας χρειαστει ποτε αλλα επειδη τα τρεμω αυτα ειπα ας το δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω κατι έτσι όπως είναι τα πράγματα να σας πω την αλήθεια γιατί ξέρω οτι όταν πας με το καλό να γεννήσεις δεν αφήνουν των άντρα σου μέσα και γενικός δεν των αφήνουν να μείνει μαζι σου...εγώ δεν μπορω να είμαι μονη μ..είναι οτι φοβάμαι ποιο πολύ να είμαι μονη μου σκέφτομαι και την γέννα στο σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Κατερινακι μ να σκέφτεσαι θετικά!!!! Θα βγούμε απ όλο αυτό ! Να λέμε δόξα το θεό που είμαστε καλά και έχουμε την υγεία μας!!! Και όταν με το καλό βγούμε θα είμαστε με τα μωρουλια μας και θα κάνουμε τις βόλτες μας και θα το απολαμβάνουμε καλύτερα !! 

Αχ αυτο σκεφτομαι καθε μερα κοριτσι μου, και πραγματικα ειμαι ευγνωμων που ειμαστε ολοι καλα και μετα οπως λες θα μαστε καλυτερα!!! Απλα ειναι καποιες μερες λιγο πιο δυσκολες απο αλλες!! Θα περασουν τα δυσκολα που θα παει🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια να σας πω κατι έτσι όπως είναι τα πράγματα να σας πω την αλήθεια γιατί ξέρω οτι όταν πας με το καλό να γεννήσεις δεν αφήνουν των άντρα σου μέσα και γενικός δεν των αφήνουν να μείνει μαζι σου...εγώ δεν μπορω να είμαι μονη μ..είναι οτι φοβάμαι ποιο πολύ να είμαι μονη μου σκέφτομαι και την γέννα στο σπίτι 

Κοριτσι μου για να το κανεις αυτο θα πρεπει να βρεις τουλαχιστον μια μαια που να ειναι πολυ καλη σε αυτο και να ειναι μαζι σου, τελειως μονη σου ειναι μεγαλο ρισκο να παθετε κ εσυ κ το μωρο το οτιδηποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου για να το κανεις αυτο θα πρεπει να βρεις τουλαχιστον μια μαια που να ειναι πολυ καλη σε αυτο και να ειναι μαζι σου, τελειως μονη σου ειναι μεγαλο ρισκο να παθετε κ εσυ κ το μωρο το οτιδηποτε!!

Ναι βέβαια και μαία και οτι χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αχ αυτο σκεφτομαι καθε μερα κοριτσι μου, και πραγματικα ειμαι ευγνωμων που ειμαστε ολοι καλα και μετα οπως λες θα μαστε καλυτερα!!! Απλα ειναι καποιες μερες λιγο πιο δυσκολες απο αλλες!! Θα περασουν τα δυσκολα που θα παει🙏😊

Ναι εννοείται δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες!!!! Αλλά πρπει όλες τις μέρες να σκεφτόμαστε θετικά! Σήμερα επικοινώνησα με την κλινική που θα γεννήσω και μου είπαν πως αν τους διαβεβαίωσει ο εοδυ ότι όντως δεν κολλάω τους άλλους (κοινώς να κάνω τεστ καινούριο να ενημερώσω τον εοδυ για το καινούριο αποτέλεσμα και ας είναι παλι εξασθενημένο το ιικο φορτίο ) Μπορώ να γεννήσω εκεί! Και χάρηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess1312 είπε:

Ναι βέβαια και μαία και οτι χρειαστεί 

Ψαξε εκει στη περιοχη σου να δεις και να μιλησεις με μαιες που αναλαμβανουν τετοια!! Δεν νομιζω να το κανουν πολλες παντως γτ δυστυχως στην Ελλαδα σε αυτα δεν ειμαστε μπροστα!! Αλλα κανε την προσπαθεια σου ισως βρεις! Αλλα να σαι προσεκτικη να την τρσταρεις καλα οτι ειναι γνωστης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι εννοείται δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες!!!! Αλλά πρπει όλες τις μέρες να σκεφτόμαστε θετικά! Σήμερα επικοινώνησα με την κλινική που θα γεννήσω και μου είπαν πως αν τους διαβεβαίωσει ο εοδυ ότι όντως δεν κολλάω τους άλλους (κοινώς να κάνω τεστ καινούριο να ενημερώσω τον εοδυ για το καινούριο αποτέλεσμα και ας είναι παλι εξασθενημένο το ιικο φορτίο ) Μπορώ να γεννήσω εκεί! Και χάρηκα 

Μπραβο κοριτσι μου τελεια, αντε να σου φυγει αυτο το αγχος!! Τωρα απο βδομαδα θα κανεις τεστ παλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...