Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωραια κοριτσι μου, ολα καλα θα πανε πιστευω με την διατροφη!!

Και γω αυτό πιστεύω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Γυρίσαμε από το γιατρό κορίτσια, συνεχίζω με διατροφή, μέχρι στιγμής οι μετρήσεις είναι πολύ καλές αν κ μετρήσεις μιας μέρας είναι πολύ λίγες σε μια βδομάδα θα ξέρουμε. Ουσιαστικά ότι έτρωγα κ πριν απλά απαγορεύονται γλυκά, πίτες κλπ 

Ωραία κοπέλα μ! Πιστεύω θα φτιάξει με διατροφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ωραία κοπέλα μ! Πιστεύω θα φτιάξει με διατροφή 

Μα ήδη είναι μέσα στα όρια.. Το πιο υψηλό που είχα  νηστικη ήταν 85 και 1 ώρα μετά φαγητού ήταν 122. Απ ότι καταλαβαίνω αν δεν τρώω γλυκά κ χαζομάρες θα είμαι κομπλέ. Θα φανεί κ από τις υπόλοιπες ημέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μα ήδη είναι μέσα στα όρια.. Το πιο υψηλό που είχα  νηστικη ήταν 85 και 1 ώρα μετά φαγητού ήταν 122. Απ ότι καταλαβαίνω αν δεν τρώω γλυκά κ χαζομάρες θα είμαι κομπλέ. Θα φανεί κ από τις υπόλοιπες ημέρες 

Συμφωνω ! Μια χαρά είσαι!!! Η γιαγιά σου τ κανει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Γυρίσαμε από το γιατρό κορίτσια, συνεχίζω με διατροφή, μέχρι στιγμής οι μετρήσεις είναι πολύ καλές αν κ μετρήσεις μιας μέρας είναι πολύ λίγες σε μια βδομάδα θα ξέρουμε. Ουσιαστικά ότι έτρωγα κ πριν απλά απαγορεύονται γλυκά, πίτες κλπ 

Καλή αρχή κορίτσι Μ .όλα στο μυαλό είναι.ευτυχως είσαι προς το τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 καλύτερα είναι, ακόμα στο νοσοκομείο βέβαια. Ήταν να βγει τέλος αυτής της βδομάδας αλλά τελικά θα μείνει κι άλλο. Όσο χρειάζεται οξυγόνο δεν τη βγάζουν. 
 

@Dona90 Ευχαριστώ κορίτσι μου, ναι πάλι καλά λίγο έμεινε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτό το διπλό χτυπηματακι δεν ήξερα ότι είναι λόξυγκας.χαχα όντως τέλειο.κ αυτό με το βουναλακι στο στομάχι όντως ή πωπος ή κεφαλάκι κι εγώ πολλές φορές το έχω δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Εγώ θέλω πολύ αλλά η γιατρός Μ είπε ότι λόγο κοβιντ κ επειδή θα είναι γιορτές μαλλονυ θα είναι κλειστά κ τα παίρνουν κ δεν τα βάζουν σε πάγο κ μετά τα πετάνε.θελω να Μ πειτε άμα μάθετε κάτι γιατί μου φάνηκε λίγο περίεργο.κ φοβάμαι μήπως τα πουλάνε από την κλινική.

Εννοούσε ιδιωτικό φορέα η γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Εννοούσε ιδιωτικό φορέα η γιατρός σου;

Όχι δωρεά στο δημόσιο.αλλα θα ξαναμιλήσω μαζί τούς γιατί θέλω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημερα !!! Τι κάνετε;;; Εγώ σήμερα ξύπνησα με φοβερό πονοκέφαλο.,, και μετά από λίγο μάτωσε η μυτη μ!! Το καλοκαίρι είχα θέμα και μάτωνε συνέχεια! Αλλά είχε καιρό ! Θεωρείται είναι κάτι ανησυχητικό; Θα Με πάρει ο γιατρόΣ σε λίγο, Είναι σε χειρουργείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα !!! Τι κάνετε;;; Εγώ σήμερα ξύπνησα με φοβερό πονοκέφαλο.,, και μετά από λίγο μάτωσε η μυτη μ!! Το καλοκαίρι είχα θέμα και μάτωνε συνέχεια! Αλλά είχε καιρό ! Θεωρείται είναι κάτι ανησυχητικό; Θα Με πάρει ο γιατρόΣ σε λίγο, Είναι σε χειρουργείο 

Καλημερα κοριτσι μου!! Δε νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο, μετρησες την πιεση σου μηπως απο εκει ειχες πονοκεφαλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Δε νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο, μετρησες την πιεση σου μηπως απο εκει ειχες πονοκεφαλο;

Ναι.,, η αλήθεια είναι ότι ήταν κοντά.,, είχα 7.5 9.5 . Δεν το λες και πίεση.,, λίγο ανεβασμένη την μικρή έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι.,, η αλήθεια είναι ότι ήταν κοντά.,, είχα 7.5 9.5 . Δεν το λες και πίεση.,, λίγο ανεβασμένη την μικρή έχω 

Μπα μια χαρα νομιζω ηταν μεχρι 9 η μικρη ειναι οκ!! Τυχαιο θα ηταν κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι.,, η αλήθεια είναι ότι ήταν κοντά.,, είχα 7.5 9.5 . Δεν το λες και πίεση.,, λίγο ανεβασμένη την μικρή έχω 

Μια χαρά είναι η μικρή σου κορίτσι μου. Εντός φυσιολογικών οριων. Μάλλον έτυχε. Τώρα με τις ορμόνες όλα είναι πιθανά. Κ ο πονοκέφαλος κ το να ανοίξει η μύτη. Καλά έκανες όμως κ πήρες το γιατρό σου. Θα περιμένουμε νέα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@Ioann89κι εγώ είχα θέμα με τη μύτη στην αρχή ματωνε συνέχεια.. και συνεχίζει.. όταν σκουπιζομαι έχω πάντα αιματακι και κάποιες φορές ματώνει και κανονικά, απλά πλέον το έχω συνηθίσει και δεν αγχωνομαι, ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι από τις ορμόνες. Επίσης ματωνουν και τα ουλα μου συνέχεια 😏😏

Εμείς χθες πήγαμε και κάναμε ένα μίνι ντοπλερ, καλά ήταν οι μικρούλες μας έφθασαν 1200 γραμμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@Ioann89κι εγώ είχα θέμα με τη μύτη στην αρχή ματωνε συνέχεια.. και συνεχίζει.. όταν σκουπιζομαι έχω πάντα αιματακι και κάποιες φορές ματώνει και κανονικά, απλά πλέον το έχω συνηθίσει και δεν αγχωνομαι, ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι από τις ορμόνες. Επίσης ματωνουν και τα ουλα μου συνέχεια 😏😏

Εμείς χθες πήγαμε και κάναμε ένα μίνι ντοπλερ, καλά ήταν οι μικρούλες μας έφθασαν 1200 γραμμ. 

Μπραβο μια χαρα οι μικρουλες κοριτσι μου😊😊🍭🍭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με τι θα καθαρίσετε τις επιφάνειες των επίπλων που θα βάλετε τα πράγματα των μωρών?? Καμία πρόταση??? Βρήκα ένα της klinex χωρίς χλωρίνη για επιφάνειες που χρησιμοποιούν βρέφη, να το πάρω λέτε??? Εσείς τι σκέφτεστε???? 

Screenshot_2020-11-12-10-25-20-273_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια με τι θα καθαρίσετε τις επιφάνειες των επίπλων που θα βάλετε τα πράγματα των μωρών?? Καμία πρόταση??? Βρήκα ένα της klinex χωρίς χλωρίνη για επιφάνειες που χρησιμοποιούν βρέφη, να το πάρω λέτε??? Εσείς τι σκέφτεστε???? 

Screenshot_2020-11-12-10-25-20-273_com.android.chrome.jpg

Καλημερα κοριτσι μου, εγω πηρα αυτο που θα σου στειλω φωτο, κανει για μωρακια και για επιπλα και για το στρωμα της κουνιας το καρεκλακι αυτοκονητου κτλ, για ολα δλδ που εχουν σχεση με το μωρο!

20201113_124146.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, εγω πηρα αυτο που θα σου στειλω φωτο, κανει για μωρακια και για επιπλα και για το στρωμα της κουνιας το καρεκλακι αυτοκονητου κτλ, για ολα δλδ που εχουν σχεση με το μωρο!

20201113_124146.jpg

Το είδα κι αυτό!!! Οπότε απλά τα ψεκάζεις κι είναι οκ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@Ioann89κι εγώ είχα θέμα με τη μύτη στην αρχή ματωνε συνέχεια.. και συνεχίζει.. όταν σκουπιζομαι έχω πάντα αιματακι και κάποιες φορές ματώνει και κανονικά, απλά πλέον το έχω συνηθίσει και δεν αγχωνομαι, ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι από τις ορμόνες. Επίσης ματωνουν και τα ουλα μου συνέχεια 😏😏

Εμείς χθες πήγαμε και κάναμε ένα μίνι ντοπλερ, καλά ήταν οι μικρούλες μας έφθασαν 1200 γραμμ. 

Ναι και εγώ το είχα και μυτη και ούλα.,, αλλά είχε καιρό να με πιάσει Και γι αυτό τρόμαξα! Πήγα στο γιατρό! Όλα καλά! Με μέτρησε και εκεί πίεση όλα καλά . Και ο μικρός μ το ίδιο!!! Έπιανε τα πόδια με τα χέρια τ ήταν διπλωμένος . Πλάκα είχε! 1900 γρ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι και εγώ το είχα και μυτη και ούλα.,, αλλά είχε καιρό να με πιάσει Και γι αυτό τρόμαξα! Πήγα στο γιατρό! Όλα καλά! Με μέτρησε και εκεί πίεση όλα καλά . Και ο μικρός μ το ίδιο!!! Έπιανε τα πόδια με τα χέρια τ ήταν διπλωμένος . Πλάκα είχε! 1900 γρ . 

Μια χαρά κοριτσάκι μου!!! Μεγάλωσε αρκετά, σε ποια εβδομάδα είσαι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?εγώ είχα επιπωματικο πλακούντα πριν λίγο καιρό και τώρα έγινε παραχειλιος πρόσθιος!ξεκίνησε πολύ χαμηλά αλλά ανέβηκε λίγο βέβαια είναι χαμηλά ακομη όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη που ήταν επιχείλιος επιπωματικος πρόσθιος οπότε και στις δύο εγκυμοσύνες μόνο ξάπλα αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα είκοσι κιλά γέννησα 75 τώρα είμαι 24 εβδομάδων ξεκίνησα από 58 και έφτασα 76 σχεδόν 20 κιλά είπα στον γιατρό μου να χάσω καποια κιλά γιατί δεν με βλέπω καλά και μου είπε έως 4!Δεν ξέρω αν ευθυνητε και η προγηστερονη που παίρνω και έχω ξεφύγει κάποια άλλη με αυτά τα θεματικά υπαρχει πλακούντα η κιλακια τόσο γρήγορα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Μια χαρά κοριτσάκι μου!!! Μεγάλωσε αρκετά, σε ποια εβδομάδα είσαι??? 

31 και 2! Μια χαρά ναι! Μ έφυγε και το άγχος! Εσυ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Το είδα κι αυτό!!! Οπότε απλά τα ψεκάζεις κι είναι οκ??? 

Ναι ναι εγω τα επιπλα που τα εκανα με αυτο τα εκανα με ενα πανακι, στα αλλα καθισματακι κτλ τα ψεκαζουμε μου ειπαν τα αφηνουμε να στεγνωσει κ ειναι οκ!! Κανει για πολλα ιους βακτηρια κτλ γραφει απο πισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂
    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...