Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αααα !!Δεν ειναι ενημερωμένο το σαιτ τοτε ..στα καταστηματα τα εχει ολα ...

Θα μπω και αύριο γιατί όντως μπορεί να κολλάει το σαιτ! Αυτές τις μέρες γίνεται χαμός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα πήρα από το skroutz, οικονομικά βγαίνουν εκεί. Και για αποστειρωτή καταλήξαμε, λέμε για avent. Τώρα για θήλαστρο θα δω μόλις γεννήσω πως θα πάει, ίσως νοικιάσω στην αρχή. Επίσης λεω να μιλήσω και με μία σύμβουλο θηλασμού, μου είπαν δύο φίλες μου ότι βοηθάει πολύ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ τα πήρα από το skroutz, οικονομικά βγαίνουν εκεί. Και για αποστειρωτή καταλήξαμε, λέμε για avent. Τώρα για θήλαστρο θα δω μόλις γεννήσω πως θα πάει, ίσως νοικιάσω στην αρχή. Επίσης λεω να μιλήσω και με μία σύμβουλο θηλασμού, μου είπαν δύο φίλες μου ότι βοηθάει πολύ!!!! 

Όντως βοηθανε πολύ! Εμένα μου είπαν θα με πάρουν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ τα πήρα από το skroutz, οικονομικά βγαίνουν εκεί. Και για αποστειρωτή καταλήξαμε, λέμε για avent. Τώρα για θήλαστρο θα δω μόλις γεννήσω πως θα πάει, ίσως νοικιάσω στην αρχή. Επίσης λεω να μιλήσω και με μία σύμβουλο θηλασμού, μου είπαν δύο φίλες μου ότι βοηθάει πολύ!!!! 

Πολυ σωστα!! για να μας καθοδηγήσουν.!ως ασχετη τα βλεπω βουνο..εδω θα απευθυνθω http://www.lllgreece.org/symbouloi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Της frezyderm μια κίτρινη σωληνάριο . Και εγώ θέλω να θηλάσω. Αλλά δεν κάνουμε και άντληση το γάλα και το ζεσταίνουμε στον θερμαντήρα; Έτσι μου είπαν . Και επειδή θέλουμε να συμμετέχει και ο άντρας μου θέλει να δίνει σίγουρα ένα γεύμα το σκεφτήκαμε έτσι . 

Άντληση κάνεις μόνο για αποσυμφόρηση άμα χρειαστεί.και άμα χρειάζεται να λείπεις συχνά από το μωρό.αλλα γενικά αποτι έχω καταλάβει τα μπουκάλια και οι πιπίλες μπορούν να προκαλέσουν σύγχυση θηλής κ να μην θέλει να πίνει από εκεί.οτι έχω μάθει ως τώρα σ λέω δεν έχω εμπειρία.αμα δεις μαθήματα το λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Άντληση κάνεις μόνο για αποσυμφόρηση άμα χρειαστεί.και άμα χρειάζεται να λείπεις συχνά από το μωρό.αλλα γενικά αποτι έχω καταλάβει τα μπουκάλια και οι πιπίλες μπορούν να προκαλέσουν σύγχυση θηλής κ να μην θέλει να πίνει από εκεί.οτι έχω μάθει ως τώρα σ λέω δεν έχω εμπειρία.αμα δεις μαθήματα το λέει.

Ναι απο οσο εχω διαβασει κ εγω μεχρι τον πρωτο μηνα τουλαχιστον, αν θελουμε να θηλασουμε, δεν πρεπει ουτε πιπιλα να παρουν ουτε απο μπουκαλι να πινουν, γιατι παθαινουν συγχυση θηλων και μετα δεν πιανουν το στηθος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι απο οσο εχω διαβασει κ εγω μεχρι τον πρωτο μηνα τουλαχιστον, αν θελουμε να θηλασουμε, δεν πρεπει ουτε πιπιλα να παρουν ουτε απο μπουκαλι να πινουν, γιατι παθαινουν συγχυση θηλων και μετα δεν πιανουν το στηθος!!

Και νερό πώς θα πίνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Και νερό πώς θα πίνουν;

Νερο πινουν αργοτερα ετσι κ αλλιως τα βρεφη δεν πινουν!! Και μπορουν να πιουν με εκπαιδευτικο ποτηρακι αντι μπιμπερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ δεν ξέρω! Θα μιλήσω με τις μαίες !! Και θα ξέρω σίγουρα! Αλλά το έχω δει να γίνεται! Σε 2 περιπτώσεις γι αυτό και το είπα γιατί μας άρεσε σαν ιδέα! Αλλά έχετε δίκαιο ότι μας πούνε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Νερο πινουν αργοτερα ετσι κ αλλιως τα βρεφη δεν πινουν!! Και μπορουν να πιουν με εκπαιδευτικο ποτηρακι αντι μπιμπερο!

Άρα ο αποστειρωτης δεν χρειάζεται εάν θηλασεις; Ούτε τα μπιμπερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια και εγώ δεν ξέρω! Θα μιλήσω με τις μαίες !! Και θα ξέρω σίγουρα! Αλλά το έχω δει να γίνεται! Σε 2 περιπτώσεις γι αυτό και το είπα γιατί μας άρεσε σαν ιδέα! Αλλά έχετε δίκαιο ότι μας πούνε ! 

Μπορειτε να το κανετε βρε, απλα καλο θα ηταν μετα τον πρωτο μηνα 40 μερες που δεν θα εχει φοβο να παθει συγχυση θηλων μετα!! Αλλα ναι θα μας τα πουν κ οι μαιες πιο αναλυτικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eiffel είπε:

Άρα ο αποστειρωτης δεν χρειάζεται εάν θηλασεις; Ούτε τα μπιμπερο;

Ναι αν κανεις αποκλειστικο θηλασμο δεν χρειαζεσαι τπτ απο αυτα!! Και αν για καποιο λογο δεν καταφερουμε να θηλασουμε παιρνουμε μετα!! Αν θες μπορεις να παρεις λιγα μπουκαλια να υπαρχουν και αν χρειαστει παιρνεις κ τον αποστειρωτη, η αν τα χρειαστεις τα παιρνεις ολα μαζι μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι αν κανεις αποκλειστικο θηλασμο δεν χρειαζεσαι τπτ απο αυτα!! Και αν για καποιο λογο δεν καταφερουμε να θηλασουμε παιρνουμε μετα!! Αν θες μπορεις να παρεις λιγα μπουκαλια να υπαρχουν και αν χρειαστει παιρνεις κ τον αποστειρωτη, η αν τα χρειαστεις τα παιρνεις ολα μαζι μετα!

Έχω πάρει μπιμπερο κ είμαι στη φάση του αποστειρωτη για αυτό ρωτάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Έχω πάρει μπιμπερο κ είμαι στη φάση του αποστειρωτη για αυτό ρωτάω 

Αν πας με σκοπο να θηλασεις, μπορεις αν θελεις να το αφησεις να δεις πως θα παει κ αν τον χρειαστεις τον παιρνεις μετα!! Αν δωσεις με μπιμπερο θα χρειαστεις αποστειρωτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Έχω πάρει μπιμπερο κ είμαι στη φάση του αποστειρωτη για αυτό ρωτάω 

Αν χρειαστεί να δώσεις συμπλήρωμα τα μπιμπερό  πρέπει να είναι αποστειρωμένα, ακόμα κ οι πιπίλες όποτε καλό θα ήταν να πάρεις έναν. Νομίζω ότι αφού ξεκινήσουν οι στέρεες τροφές σταματάμε να αποστειρώνουμε τα πάντα. 

@Nefeliap ρώτησε το γιατρό σου για μαία σίγουρα θα έχει. Εγώ για αρχή δε θα απευθυνθώ κάπου. Η γραμματέας του γιατρού μου είναι μαία κ ο παιδίατρος που θα πάμε τη Δευτέρα για να γνωριστούμε έχει μαία κ μου είπε πως θα μου δώσει καποιες αρχικές συμβουλές. Θεωρώ πως αν χρειαστεί θα πω μια από τις 2 να έρθει για βοήθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αν χρειαστεί να δώσεις συμπλήρωμα τα μπιμπερό  πρέπει να είναι αποστειρωμένα, ακόμα κ οι πιπίλες όποτε καλό θα ήταν να πάρεις έναν. Νομίζω ότι αφού ξεκινήσουν οι στέρεες τροφές σταματάμε να αποστειρώνουμε τα πάντα. 

@Nefeliap ρώτησε το γιατρό σου για μαία σίγουρα θα έχει. Εγώ για αρχή δε θα απευθυνθώ κάπου. Η γραμματέας του γιατρού μου είναι μαία κ ο παιδίατρος που θα πάμε τη Δευτέρα για να γνωριστούμε έχει μαία κ μου είπε πως θα μου δώσει καποιες αρχικές συμβουλές. Θεωρώ πως αν χρειαστεί θα πω μια από τις 2 να έρθει για βοήθεια. 

Καλημερα! :-) Ναι εχει μαια ο γιατρος βεβαια κ εκεινη ειπε θα μου πει τα παντα αλλα εγω θελω και αλλη μια για καλυτερη καθοδήγηση κ μετα στο σπιτι κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα! :-) Ναι εχει μαια ο γιατρος βεβαια κ εκεινη ειπε θα μου πει τα παντα αλλα εγω θελω και αλλη μια για καλυτερη καθοδήγηση κ μετα στο σπιτι κλπ 

Δεν έρχεται αυτή στο σπίτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν έρχεται αυτή στο σπίτι; 

Ναι ερχεται αλλα δε πολυ εμπιστευομαι δηλαδη εγω θελω μια να ειναι αρχιμαια για να ξερει πιο πολλα απο φυσικα πραγματα δηλαδη να μη κοπει αμεσως ο λωρος ,να ειναι τα φωτα χαμηλα στο μαιευτηριο ,μη γινει εκει καμια βλακεια κ λενε πρεπει να δώσουνε ξενο γαλα κλπ (ειναι συνηθισμενο)& να με βοηθησει πολυ στο σπιτι μετα ωστε να μπει προγραμμα γενικο να θηλάζω κ τα 2 μαζι.εχω κατι τετοια κολλήματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι ερχεται αλλα δε πολυ εμπιστευομαι δηλαδη εγω θελω μια να ειναι αρχιμαια για να ξερει πιο πολλα απο φυσικα πραγματα δηλαδη να μη κοπει αμεσως ο λωρος ,να ειναι τα φωτα χαμηλα στο μαιευτηριο ,μη γινει εκει καμια βλακεια κ λενε πρεπει να δώσουνε ξενο γαλα κλπ (ειναι συνηθισμενο)& να με βοηθησει πολυ στο σπιτι μετα ωστε να μπει προγραμμα γενικο να θηλάζω κ τα 2 μαζι.εχω κατι τετοια κολλήματα..

Κατάλαβα.. Όποτε όντως θέλει να το ψάξεις. Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα. Ειδικά με τα διδυμάκια που μπορεί να μας βγουν μικρουλικα αν πει ο παιδίατρος συμπλήρωμα έχω δώσει χωρίς δεύτερη σκέψη. Αυτό βέβαια είναι στην ιδιοσυγκρασία του καθενός. Θα κάνεις αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κατάλαβα.. Όποτε όντως θέλει να το ψάξεις. Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα. Ειδικά με τα διδυμάκια που μπορεί να μας βγουν μικρουλικα αν πει ο παιδίατρος συμπλήρωμα έχω δώσει χωρίς δεύτερη σκέψη. Αυτό βέβαια είναι στην ιδιοσυγκρασία του καθενός. Θα κάνεις αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι καλά.

Καλά ναι αν έχουν θεμα χτυπα ξυλο ή βγουνε προωρα κ χρειαζονται κ εγώ δεν ειμαι τοσο απολυτη ,εννοειται θα δωσω..αλλα καμια φορα λενε κ βλακειες στα μαιευτήρια μωρε ,θελει προσοχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; ηθελα να σας ρωτησω; εχετε καταλαβει λοξυγκα στα μωρακια σας;; 

Καλησπέρα!!!! Εγώ δεν έχω καταλάβει! Τον καταλαβαίνεις εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...