Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Dona90 τέλεια κοριτσάκι μου!! Σε λίγο καιρό θα τα χαρείς στο μωρακι σου!! 

Εμενα κορίτσια βγήκε η καμπύλη, έχω διαβήτη κύησης. Ενώ το νηστείας κ της μιας ώρας μετά είναι κομπλέ, στο 2ωρο δεν πέφτει μένει 173. Μίλησα με το γιατρό μου είπε πως είναι συχνό φαινόμενο στις δίδυμες κυήσεις κ μ έστειλε κατευθείαν σ ενδοκρινολόγο. Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού. 

Ειναι συχνο γενικοτερα ναι κοριτσι μου!! Πηγαινε στον ενδοκρινολογο, λογικα θα σε ξεκινησει με διατροφη που στις περισσοτερες περιπτωσεις πιανει κιολας!! Να εισαι χαλαρη, το αγχος το ατιμο επηρεαζει κ σε αυτο παρα πολυ!! Πες μας αυριο οταν πας τι σου ειπε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ειναι συχνο γενικοτερα ναι κοριτσι μου!! Πηγαινε στον ενδοκρινολογο, λογικα θα σε ξεκινησει με διατροφη που στις περισσοτερες περιπτωσεις πιανει κιολας!! Να εισαι χαλαρη, το αγχος το ατιμο επηρεαζει κ σε αυτο παρα πολυ!! Πες μας αυριο οταν πας τι σου ειπε!!

Θα σας πω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

@Dona90 τέλεια κοριτσάκι μου!! Σε λίγο καιρό θα τα χαρείς στο μωρακι σου!! 

Εμενα κορίτσια βγήκε η καμπύλη, έχω διαβήτη κύησης. Ενώ το νηστείας κ της μιας ώρας μετά είναι κομπλέ, στο 2ωρο δεν πέφτει μένει 173. Μίλησα με το γιατρό μου είπε πως είναι συχνό φαινόμενο στις δίδυμες κυήσεις κ μ έστειλε κατευθείαν σ ενδοκρινολόγο. Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού. 

Όλα καλά θα είναι είσαι προς το τέλος οπότε δεν θα επιρεασει πιστεύω πουθενά.κ μόνο η μία τιμή αναιβασμενα αυτό είναι πολύ καλό.ευχομαι όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

❤️❤️❤️❤️ 

απο που τα πήρες κορίτσι ; Είχα βάλει τα πράγματα στο Σκρουτζ τέτοια κρέμες μπουκάλια αυτά που μ έμειναν και ενώ πριν την καραντίνα μ έβγαιναν όλα 130 τώρα πήγαν 170€ . Επαθα σοκ 

Οοοο πολλλα τα 170 τι άλλο θες να πάρεις εκτός από αυτά?τα πήρα από το pharmacy 128.κ μου έχει μείνει μόνο καθαρό οινόπνευμα κ σερβιετες λοχίας από αυτά τα φαρμακευτικά.45ε μου βγήκαν αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Οοοο πολλλα τα 170 τι άλλο θες να πάρεις εκτός από αυτά?τα πήρα από το pharmacy 128.κ μου έχει μείνει μόνο καθαρό οινόπνευμα κ σερβιετες λοχίας από αυτά τα φαρμακευτικά.45ε μου βγήκαν αυτά.

Απο που τα παραγγειλες εσυ αυτα κοριτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Οοοο πολλλα τα 170 τι άλλο θες να πάρεις εκτός από αυτά?τα πήρα από το pharmacy 128.κ μου έχει μείνει μόνο καθαρό οινόπνευμα κ σερβιετες λοχίας από αυτά τα φαρμακευτικά.45ε μου βγήκαν αυτά.

Μπουκάλια και βούρτσα για να τα καθαρίζω και αυτό που τα βαζεισ Να τα στεγνώσει πιπίλες θερμαντήρα κρέμες για το μωρό (σαμπουάν αφρόλουτρο κρεμα για αλλαγή πάνας κρεμα για σύγκαμα ) χτένα βούρτσα ψαλιδάκι Θερμομετρο κανονικό θερμόμετρο μπάνιου κρεμα λανολινη για τις θηλές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Οοοο πολλλα τα 170 τι άλλο θες να πάρεις εκτός από αυτά?τα πήρα από το pharmacy 128.κ μου έχει μείνει μόνο καθαρό οινόπνευμα κ σερβιετες λοχίας από αυτά τα φαρμακευτικά.45ε μου βγήκαν αυτά.

Τέλεια σου βγήκαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Απο που τα παραγγειλες εσυ αυτα κοριτσι μου;

Ίντερνετικο φαρμακείο. Pharmacy 128 κοπέλα Μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μπουκάλια και βούρτσα για να τα καθαρίζω και αυτό που τα βαζεισ Να τα στεγνώσει πιπίλες θερμαντήρα κρέμες για το μωρό (σαμπουάν αφρόλουτρο κρεμα για αλλαγή πάνας κρεμα για σύγκαμα ) χτένα βούρτσα ψαλιδάκι Θερμομετρο κανονικό θερμόμετρο μπάνιου κρεμα λανολινη για τις θηλές! 

Εγώ είπα μπιμπερο κ πιπίλες κ ότι έχει σχέση με αυτό να μην πάρω γιατί θέλω πάρα πολύ να θηλάσω.οποτε άμα δεν μπορέσω στην κλινική θα στείλω τον άντρα Μ να πάρει ότι χρειαστεί.για συγκαμα τι θα πάρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Εγώ είπα μπιμπερο κ πιπίλες κ ότι έχει σχέση με αυτό να μην πάρω γιατί θέλω πάρα πολύ να θηλάσω.οποτε άμα δεν μπορέσω στην κλινική θα στείλω τον άντρα Μ να πάρει ότι χρειαστεί.για συγκαμα τι θα πάρεις?

Της frezyderm μια κίτρινη σωληνάριο . Και εγώ θέλω να θηλάσω. Αλλά δεν κάνουμε και άντληση το γάλα και το ζεσταίνουμε στον θερμαντήρα; Έτσι μου είπαν . Και επειδή θέλουμε να συμμετέχει και ο άντρας μου θέλει να δίνει σίγουρα ένα γεύμα το σκεφτήκαμε έτσι . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! @annie! εύχομαι να πάνε όλα καλά με το ζάχαρο!!!Εμένα βρε κορίτσια δε μου είπε να ξανακάνω καμπύλη ζαχάρου (είχα κάνει στον 5 μήνα περίπου και ήταν όλα οκ).

Παρήγγειλα κι εγώ σήμερα μπιμπερό και πιπιλες μήπως χρειαστούν, θέλω να θηλασω αλλά με δύο μωρά δε ξέρω πως θα είναι τα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! @annie! εύχομαι να πάνε όλα καλά με το ζάχαρο!!!Εμένα βρε κορίτσια δε μου είπε να ξανακάνω καμπύλη ζαχάρου (είχα κάνει στον 5 μήνα περίπου και ήταν όλα οκ).

Παρήγγειλα κι εγώ σήμερα μπιμπερό και πιπιλες μήπως χρειαστούν, θέλω να θηλασω αλλά με δύο μωρά δε ξέρω πως θα είναι τα πράγματα. 

Ποια πήρες κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! @annie! εύχομαι να πάνε όλα καλά με το ζάχαρο!!!Εμένα βρε κορίτσια δε μου είπε να ξανακάνω καμπύλη ζαχάρου (είχα κάνει στον 5 μήνα περίπου και ήταν όλα οκ).

Παρήγγειλα κι εγώ σήμερα μπιμπερό και πιπιλες μήπως χρειαστούν, θέλω να θηλασω αλλά με δύο μωρά δε ξέρω πως θα είναι τα πράγματα. 

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Κοιτα από τη στιγμή που το βρήκαμε και θα το παρακολουθούμε θεωρώ πως όλα θα πάνε καλά. Δεν είχα κάνει στον 5ο εγώ. Τώρα έκανα 1η φορά καμπύλη. Ποια μπιμπερό πήρες τελικά; Πιπίλες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Μπουκάλια και βούρτσα για να τα καθαρίζω και αυτό που τα βαζεισ Να τα στεγνώσει πιπίλες θερμαντήρα κρέμες για το μωρό (σαμπουάν αφρόλουτρο κρεμα για αλλαγή πάνας κρεμα για σύγκαμα ) χτένα βούρτσα ψαλιδάκι Θερμομετρο κανονικό θερμόμετρο μπάνιου κρεμα λανολινη για τις θηλές! 

Πού ξέρετε ποια πρέπει να αγοράσετε ως προς τις μάρκες και τα προϊόντα; Σας έχει ενημερώσει η μαία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eiffel είπε:

Πού ξέρετε ποια πρέπει να αγοράσετε ως προς τις μάρκες και τα προϊόντα; Σας έχει ενημερώσει η μαία;

Αυτα κοριτσι μου πανε δοκιμαστικα!! Κανεις δεν ξερει ποιο θα ταιριαξει στο καθε μωρακι, οποτε παιρνουμε οποιο θεωρουμε πιο καλο και στην πραξη βλεπουμε! Μπορει να χρειαστει αλλαγη μαρκας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πήρα 4 μπιμπερό της avent (γυάλινα 2 μικρά και 2 πιο μεγάλα) και 2 πιπιλες mam και 2 avent. Επίσης πήρα αποφρακτηρες μυτης, αμπούλες φυσιολογικού ορου, κρέμα για τις θηλες και βουρτσάκι για το πλύσιμο των μπιμπερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Πού ξέρετε ποια πρέπει να αγοράσετε ως προς τις μάρκες και τα προϊόντα; Σας έχει ενημερώσει η μαία;

Όχι,,, δεν ξέρουμε τι θα ταιριάζει στο κάθε μωρό! Από εμπειριες άλλων μαμάδων και βλέποντας και κάνοντας! 
@Sweetie79 από που τα πήρες εσυ κορίτσι μου;; Πήρες και μαμ πιπίλες Ε; Σκέφτομαι και εγώ γιατί λένε είναι οι πιο εύκολες.., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσάκια μου πηρα ήδη(απο ήρα σαιτ) της dr browns μπιμπερό θερμαντήρα κ  αποστειρωτη κ θήλαστρο Medela swing k θα παρω οτι χρειαζεται απο κρεμες σαμπουαν κλπ της   Welders https://www.weleda.gr/περιποίηση/μωρό--παιδί και τα αλλα απο https://greenhousebio.gr/el/236-paidika-katharistika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω κοριτσάκια μου πηρα ήδη(απο ήρα σαιτ) της dr browns μπιμπερό θερμαντήρα κ  αποστειρωτη κ θήλαστρο Medela swing k θα παρω οτι χρειαζεται απο κρεμες σαμπουαν κλπ της   Welders https://www.weleda.gr/περιποίηση/μωρό--παιδί και τα αλλα απο https://greenhousebio.gr/el/236-paidika-katharistika

Θήλαστρο και εγώ αυτό έχω (θα μπυ το δώσουν δηλαδή) . Σκέφτομαι μήπως πρέπει να τα πάρω και εγώ χωριστά από μαγαζια γιατί όλα μαζί στο Σκρουτζ μου τα βγάζει ότι να ναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Θήλαστρο και εγώ αυτό έχω (θα μπυ το δώσουν δηλαδή) . Σκέφτομαι μήπως πρέπει να τα πάρω και εγώ χωριστά από μαγαζια γιατί όλα μαζί στο Σκρουτζ μου τα βγάζει ότι να ναι; 

Εγω τα πηρα ολα μαζι ευκολα απο εδω τα ειδα απο κοντα κιολας την πεμπτη..https://www.irabebe.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω τα πηρα ολα μαζι ευκολα απο εδω τα ειδα απο κοντα κιολας την πεμπτη..https://www.irabebe.gr

Ήθελα να πάρω avent η αλήθεια είναι ! Αλλά θα δω! Σ ευχαριστώ πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Ήθελα να πάρω avent η αλήθεια είναι ! Αλλά θα δω! Σ ευχαριστώ πάντως 

Εχει και αβεντ :-) ολα τα εχει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εχει και αβεντ :-) ολα τα εχει ..

Μάλλον κόλλαει το κινητό μου τότε! Μου δείχνει μόνο μαμ dr brown και tommee tippee

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Μάλλον κόλλαει το κινητό μου τότε! Μου δείχνει μόνο μαμ dr brown και tommee tippee

Αααα !!Δεν ειναι ενημερωμένο το σαιτ τοτε ..στα καταστηματα τα εχει ολα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...