Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Με καισαρικη λόγω πλακούντα! Εσυ; @Dona90 σου είπε περίπου ημερομηνία; 

Εγώ με πρόκληση λογικά τις πρώτες μέρες του χρόνου 38εβδ.μου είπε για να μην μεγαλώσει πολύ η μπουμπού λόγω διαβήτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Εγώ με πρόκληση λογικά τις πρώτες μέρες του χρόνου 38εβδ.μου είπε για να μην μεγαλώσει πολύ η μπουμπού λόγω διαβήτη

Έχω την εντύπωση πως και εγώ κάπου εκεί!!! Λόγω της αντίστασης στην ινσουλίνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;; δεν παιρνετε τηλ στο ΙΚΑ της περιοχης σας να ρωτησετε για μαθηματα τοκετου; εγω ειχα παρει πριν κανα μηνα γτ μου ειχαν πει πολλες κοπελες οτι κανουν απιστευτη δουλεια  τουλαχιστον εδω στο δικο μας, κ ειναι κ δωρεαν!κ μου η κοπελα κρατησε τα στοιχεια μου κ μου ειπε οτι το πανε αναλογα την ΠΗΤ και θα με παρει να με ειδοποιησει ποτε ξεκινανε, απλως λογω ιου ειναι μικρα τα τμηματα κ ισως γινονται πιο πολλες φορες την εβδομαδα απ οτι παλαιοτερα!!

Δεν το ήξερα αυτό!!! Μια χαρά! Θα πάρω αύριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μήπως τότε να έβλεπες έναν νοσοκομειακό γιατρό και να σε παρακολουθεί αυτός καλύτερα;

Πηγαίνω καθε μηνα αλλα ειναι στα πεταχτά... Πηγα σημερα απλα μου εβαλαν ενα μηχανημα, ουτε καν υπερυχο, ακουσαν τη καρδούλα και αυτό ήταν... Η μαιες βεβαια πολυ καλες... Τους ενημέρωσα για τους φοβους μου και μου έδωσαν οδηγιες και με καθησυχασαν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Να μην ακούς κανέναν !!! Τον γιατρό σου μόνο .... ο κάθε τοκετός είναι διαφορετικός! Τι σου λένε δηλαδή;

Οτι ειναι δυνατοι οι πονοι και δεν αντεχονται και να κανω καισαρικη... Στη καισαρικη ειναι πιο ευκολα τα πραγματα και δε κινδυνεύει και το έμβρυο κτλ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Οτι ειναι δυνατοι οι πονοι και δεν αντεχονται και να κανω καισαρικη... Στη καισαρικη ειναι πιο ευκολα τα πραγματα και δε κινδυνεύει και το έμβρυο κτλ.. 

Καλά ναι! Αφού θα κανείς επισκληρίδειο (φαντάζομαι) και στην καισαρικη αναρρώσεις πιο δύσκολα μετά! Και στον φυσιολογικό και στην καισαρικη παρακαλούμουν το μωρό! Εσυ θα αποφασίσεις ! Αλλά μην ακούς κανέναν και σε επηρεάζει! Οι μαίες τι σου είπαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια δεν έχω μιλήσει ακόμη με το γιατρό για το πως θα γεννήσω.. λογικά με καισαρική κι εγώ λόγω δίδυμης κύησης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες μανούλες θα γινουμε(με το καλό σε όλες μας) είτε με καισαρικη είτε φυσιολογικα όλες μανούλες θα είμαστε!!! ❤️❤️❤️🤰🤰🤰🤱🏼🤱🏼🤱🏼👨‍👩‍👧‍👦🧿❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν το ήξερα αυτό!!! Μια χαρά! Θα πάρω αύριο!!! 

Ναι παρε να ρωτησεις, και μετα λεει αν τις χρειαστεις για θηλασμο η το οτιδηποτε μπορεις να τις παρεις τηλ μου λεγανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά ναι! Αφού θα κανείς επισκληρίδειο (φαντάζομαι) και στην καισαρικη αναρρώσεις πιο δύσκολα μετά! Και στον φυσιολογικό και στην καισαρικη παρακαλούμουν το μωρό! Εσυ θα αποφασίσεις ! Αλλά μην ακούς κανέναν και σε επηρεάζει! Οι μαίες τι σου είπαν; 

Δεν κανουν.. Ρωτησα σημερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν έχω μιλήσει ακόμη με το γιατρό για το πως θα γεννήσω.. λογικά με καισαρική κι εγώ λόγω δίδυμης κύησης!!! 

Εγω του ειπα μηπως να κανουμε φ.τ και μου ειπε ξεχασε το.μου ειπε θα κανουμε επισκληριδιο κ θα δεις τα παντα και τα μωρα κατευθειαν..ομως σε μονες κυησεις φ.τ κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dona90 κορίτσι μ τι κανείς; Μίλησα με τον γιατρό και μ είπε πως θα το παλέψουμε με διατροφή πρώτα θα κάνω Doppler στην 28η εβδομάδα να δούμε αν επηρεάστηκε το μωρό(ο πλακούντας)  και μετά θα δούμε για ινσουλίνη! Τελευταία επιλογή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

@Dona90 κορίτσι μ τι κανείς; Μίλησα με τον γιατρό και μ είπε πως θα το παλέψουμε με διατροφή πρώτα θα κάνω Doppler στην 28η εβδομάδα να δούμε αν επηρεάστηκε το μωρό(ο πλακούντας)  και μετά θα δούμε για ινσουλίνη! Τελευταία επιλογή 

Καλησπερα κοριτσι μου;; γιατι αυτο;; εχασα καποια συζητηση μαλλον😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου;; γιατι αυτο;; εχασα καποια συζητηση μαλλον😕

Γιατί έχω ανεβασμένο τα σάκχαρο νηστείας! Μόλις τρώω είναι κανονικά μετά από 1 ώρα που μετράω! Απλά το πρωί νηστική έχω πάνω από το όριο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Γιατί έχω ανεβασμένο τα σάκχαρο νηστείας! Μόλις τρώω είναι κανονικά μετά από 1 ώρα που μετράω! Απλά το πρωί νηστική έχω πάνω από το όριο ! 

Αα μαλιστα, την εξεταση της καμπυλης την εχεις κανει;; δεν ηξερα οτι μιλανε για ινσουλινη και μονο με το νηστειας ανεβασμενο😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα μαλιστα, την εξεταση της καμπυλης την εχεις κανει;; δεν ηξερα οτι μιλανε για ινσουλινη και μονο με το νηστειας ανεβασμενο😕

Ναι αλλά φαντάζομαι όχι με μια φορά! Εγώ το παρακολουθώ καθε μέρα! Ξέρω ότι έχω και αντίσταση στην ινσουλίνη πριν την εγκυμοσυνη φανταζομαι θα έχει κάποια σχέση και αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι αλλά φαντάζομαι όχι με μια φορά! Εγώ το παρακολουθώ καθε μέρα! Ξέρω ότι έχω και αντίσταση στην ινσουλίνη πριν την εγκυμοσυνη φανταζομαι θα έχει κάποια σχέση και αυτό! 

Μαλλον λογικα θα εχει σχεση κ αυτο, παντως παλεψε το με διατροφη πριν, θυμαμαι οταν κ εμενα ηταν τσιμπημενο που μου ειχε πει ο γιατρος οτι σχεδον παντα με την διατροφη ρυθμιζεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μαλλον λογικα θα εχει σχεση κ αυτο, παντως παλεψε το με διατροφη πριν, θυμαμαι οταν κ εμενα ηταν τσιμπημενο που μου ειχε πει ο γιατρος οτι σχεδον παντα με την διατροφη ρυθμιζεται!!

Ναι έτσι μου είπε! Δεν μ έχει κόψει κάτι η αλήθεια είναι! Το μόνο που μ είπε είναι να τρώω πρώτα την σαλάτα και μετά το φαγητό ! Τι να σας πω! Η αλήθεια είναι ότι μ πρόσθεσε ένα γεύμα πριν τον ύπνο και δεν έτρωγα.τις μέρες που το τρώω και το σάκχαρο το πρωί ήταν μια χαρά! Ελπίζω να αποφύγω την ινσουλίνη και να μην έχει επηρεαστεί το μπεμπακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι έτσι μου είπε! Δεν μ έχει κόψει κάτι η αλήθεια είναι! Το μόνο που μ είπε είναι να τρώω πρώτα την σαλάτα και μετά το φαγητό ! Τι να σας πω! Η αλήθεια είναι ότι μ πρόσθεσε ένα γεύμα πριν τον ύπνο και δεν έτρωγα.τις μέρες που το τρώω και το σάκχαρο το πρωί ήταν μια χαρά! Ελπίζω να αποφύγω την ινσουλίνη και να μην έχει επηρεαστεί το μπεμπακι μου!!!

Ναι το εχω ακουσει κ απο αλλες κοπελες το προ υπνου οτι τους το βαζουν, ωραια αν αυτο βοηθαει τοτε μαλλον το βρηκατε!! Μια χαρα θα ναι το μπεμπακι σου μην αγχωνεσαι καθολου, μπορει απλα να χει παρει λιγο βαρος παραπανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι το εχω ακουσει κ απο αλλες κοπελες το προ υπνου οτι τους το βαζουν, ωραια αν αυτο βοηθαει τοτε μαλλον το βρηκατε!! Μια χαρα θα ναι το μπεμπακι σου μην αγχωνεσαι καθολου, μπορει απλα να χει παρει λιγο βαρος παραπανω!!

Αυτό διάβασα και εγώ .,, ότι αν επηρεαστεί (μπορεί και όχι όμως) απλά θα έχει παραπάνω βάρος! Απλά μπορεί και το μωράκι να έχει πρόβλημα μετά και πρέπει να κάνει εξέταση όταν γεννηθεί . Ότι διάβασα λέω δεν επεκταθήκαμε τόσο πολύ! Είπε θα κάνω πρώτα την εξέταση και μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό διάβασα και εγώ .,, ότι αν επηρεαστεί (μπορεί και όχι όμως) απλά θα έχει παραπάνω βάρος! Απλά μπορεί και το μωράκι να έχει πρόβλημα μετά και πρέπει να κάνει εξέταση όταν γεννηθεί . Ότι διάβασα λέω δεν επεκταθήκαμε τόσο πολύ! Είπε θα κάνω πρώτα την εξέταση και μετά! 

Δεν πιστευω αγαπη μουνα εχει εσενα τετοιο θεμα, αυτο συμβαινει απ οτι ξερω κ εγω οταν εχει η μαμα ψηλο σαγχαρο κ δεν το εχει ρυθμισει!! Μια χαρα θα ειναι θα δεις!! Εξαλλου την περισσοτερη μερα εσενα ειναι νορμαλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν πιστευω αγαπη μουνα εχει εσενα τετοιο θεμα, αυτο συμβαινει απ οτι ξερω κ εγω οταν εχει η μαμα ψηλο σαγχαρο κ δεν το εχει ρυθμισει!! Μια χαρα θα ειναι θα δεις!! Εξαλλου την περισσοτερη μερα εσενα ειναι νορμαλ!

Μακαρι!!!! Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια.Στην πρώτη δεν έτρωγα πολύ και πήρα 20 αλλά καθόμουνα ξάπλα 5 μήνες,τώρα στην δεύτερη είμαι 18 εβδομάδων πήρα 8 κιλά ήδη τρώω πιο πολύ αλλά πριν λίγες ημέρες μου είπες ο γιατρός πάλι ξάπλα μέχρι να γεννήσω ας πάρω δεν με πειράζει να πάρω πάλι αλλά τόσα πραγματικά τις πρώτης τα έχασα τα μωράκια μας να τρώνε αν το ζητανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...