Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό και σε εσένα το δεύτερο σου μωρό!! Ούτε εγώ έχω βοήθεια αλλά το τόλμησα το τρίτο... Όμως είναι μεγάλα τα αγόρια μου, δεν ειναι μωρά οπότε είναι πολύ διαφορετικά... Ενώ όταν έκανα το δεύτερο μου με 2,5 χρόνια διαφορά είχα ζοριστεί πολύ!!!! 

Εμένα θα έχουν 22 μήνες διάφορα ούτε. Καν 2 χρόνια θα είναι λιγο δυσκολα χαχαα το ξερω αλλα περναει οβκαιρος..εγω νομιζω δεν προλαβαίνω να αφήσω να μεγαλώσουν κ να κάνω τρίτο είναι ήδη 38 κ θα μεγαλώσω..  Αλλά τι να κάνω δεν πειράζει..  να είμαστε καλά να τα χαιρόμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Χαχαχα ετσι ακριβως ημουν στην κορη μου!Τοσο αγχος ειχα κυριως λογω της παλινδρομης,που της ζητουσα να με βλεπει σχεδον καθε δυο εβδομαδες για να το ακουω και να ξερω οτι ειναι καλα.Μετα που αρχισε να κλωτσαει τα  αραιωσα λιγο τα ραντεβου.Απο αγχος στην εγκυμοσυνη αλλο τιποτα!Ποια δεν αγχωνεται για 100 διαφορετικα πραγματα;

Αστα να πάνε εμένα μου είναι και μακριά αλλά πρέπει να πηγαίνω αυτό έστω μέχρι να το ακούσω μωρε να κλοτσάει μετά θα βαριέμαι να κάνω μια ώρα απόσταση χα χα . Απλά τώρα αγχώνομαι γιατί είμαι σαν να μην είμαι έγκυος δεν έχω συμπτώματα πέρα από καθηστερηση και που τα έχουν παίξει οι ορμόνες μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Τέλεια  κορίτσι μου έμενα ο μικρός είναι 14 μηνών..  θα είναι λίγο μικρός Αλλά δεν πειράζει..  θα ταλαιπωρηθω Αλλά περνάει εύκολα ονκαιρος.. Αυτό που με δυσκολεύει είναι ότι τον παίρνω αγκαλιά για να τον πλύνω όταν του αλλάζω πάνα κ είναι βαρύς χαχααα Αλλά οκ

Να σου ζησει καλη μου!Κατ'εμε ειναι καλυτερα οταν ειναι κοντα σε ηλικια γιατι εισαι ηδη στη φαση του μωρου (πανες κλπ).Εμενα θα εχουν 3 χρονια διαφορα.Απο τη μια θα καταλαβαινει ακομα καλυτερα αλλα απο την αλλη ειχαμε βρει τον ρυθμο μας και καλοβολευτηκαμε!Χαλαλι ομως.Να ειναι γερα ολα τα εμβρυακια και ολα τα αλλα ασημαντα τελειως.Προσοχη οσο γινεται με τα βαρη κυριως στο πρωτο τριμηνο.Και αν εχεις βοηθεια απο τον συζυγο ή και απο τις μαμαδες σας ακομα καλυτερα για σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Αυτός το λέει περισσότερο και για έμενα μένω Κόρινθο και είναι Αθήνα να μην με φάνε τα δρομολόγια αλλά ακριβώς εγώ θέλω να δω έστω ότι όλα πάνε καλά .... η χοριακη τι ακριβώς δείχνει ρε κορίτσια ; ( ούτε πρωτάρα να ήμουν ) 

Δειχνει πόσο προχωρημένη είναι η εγκυμοσύνη και αν θέλει ο γυναικολόγος ζητάει επανάληψη για να δει αν ανέβει ικανοποιητικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Αστα να πάνε εμένα μου είναι και μακριά αλλά πρέπει να πηγαίνω αυτό έστω μέχρι να το ακούσω μωρε να κλοτσάει μετά θα βαριέμαι να κάνω μια ώρα απόσταση χα χα . Απλά τώρα αγχώνομαι γιατί είμαι σαν να μην είμαι έγκυος δεν έχω συμπτώματα πέρα από καθηστερηση και που τα έχουν παίξει οι ορμόνες 

Ετσι νιωθεις στην αρχη.Λες "τωρα εγω ειμαι εγκυος;αφου δε νιωθω τιποτα".Μην ανησυχεις.Σκεψου οτι δεν εχουν ολες οι γυναικες συμπτωματα(καλη τους ωρα πολυ τυχερες).Ειναι τοσο διαφορετικα τα πραγματα απο γυναικα σε γυναικα.Ακομα και στην ιδια γυναικα διαφερουν απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δειχνει πόσο προχωρημένη είναι η εγκυμοσύνη και αν θέλει ο γυναικολόγος ζητάει επανάληψη για να δει αν ανέβει ικανοποιητικα

Προς το παρόν έχω κάνει 2 ( 150καο μετά από 3 μέρες 600) σήμερα ακόμα περιμένω να δω έχουν περάσει άλλες 4 μέρες . Έννοια ότι προχωράει φυσιολογικά γιατί εγώ όταν πήγα κύτταρα είδα χα χα ούτε καν εμβριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπερα κορίτσια. Ειχα καιρό να μπω στην ομάδα. Σήμερα έμαθα ότι είμαι εγκυος και την Τετάρτη πάω για χοριακη. Με έχει πιάσει φόβος και αγωνία γιατί πέρσι είχα μια παλλινδρομη την 10η εβδομάδα. Επίσης έπιασα τα 40 και όσο να πεις δυσκολεύουν τα πράγματα. Παίρνω δύναμη από τον 7χρονο γιο μου που είναι το αστέρι της ζωής μου και από το γεγονός ότι ΠΗΤ έχω 24/1 που είναι μια ημερομηνία που με πόνεσε πολύ γιατί έχασα την μανούλα μου και μάλλον μου στέλνει μήνυμα αγγελικό... Μακάρι να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Giota2013 είπε:

Καλήσπερα κορίτσια. Ειχα καιρό να μπω στην ομάδα. Σήμερα έμαθα ότι είμαι εγκυος και την Τετάρτη πάω για χοριακη. Με έχει πιάσει φόβος και αγωνία γιατί πέρσι είχα μια παλλινδρομη την 10η εβδομάδα. Επίσης έπιασα τα 40 και όσο να πεις δυσκολεύουν τα πράγματα. Παίρνω δύναμη από τον 7χρονο γιο μου που είναι το αστέρι της ζωής μου και από το γεγονός ότι ΠΗΤ έχω 24/1 που είναι μια ημερομηνία που με πόνεσε πολύ γιατί έχασα την μανούλα μου και μάλλον μου στέλνει μήνυμα αγγελικό... Μακάρι να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες!!! 

Κορίτσι μου με τονκαλο σου εύχομαι... να πάνε όλα καλά..  να σου ζήσει κ το αντρακι σου.. να το χαίρεσαι.. Όλα θα πάνε καλά..  Κ εγώ 38 είμαι κ περιμένω το δεύτερο..  Κ εγώ είχα παλινδρομη πριν τον γιο μου γύρω στην 6 βδομάδα..  Εσύ είχες βρει την αιτία που είχες στην 10 βδομάδα? Εγώ έκανα όλες τις εξετάσεις κ το μόνο που είχα υψηλό θυροει δη.. Τώρα το έχω ρυθμίσει αν κ ανέβηκε πάλι τώρα το ρύθμισω..  ελπίζω όλα να πάνε καλά.. Η μαμά σου σου στέλνει ένα υγιέστατο μωράκι σίγουρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Giota2013 είπε:

Καλήσπερα κορίτσια. Ειχα καιρό να μπω στην ομάδα. Σήμερα έμαθα ότι είμαι εγκυος και την Τετάρτη πάω για χοριακη. Με έχει πιάσει φόβος και αγωνία γιατί πέρσι είχα μια παλλινδρομη την 10η εβδομάδα. Επίσης έπιασα τα 40 και όσο να πεις δυσκολεύουν τα πράγματα. Παίρνω δύναμη από τον 7χρονο γιο μου που είναι το αστέρι της ζωής μου και από το γεγονός ότι ΠΗΤ έχω 24/1 που είναι μια ημερομηνία που με πόνεσε πολύ γιατί έχασα την μανούλα μου και μάλλον μου στέλνει μήνυμα αγγελικό... Μακάρι να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες!!! 

Giota μου με το καλο να ερθει κι αυτο το μωρακι στη ζωη σου!Να χαιρεσαι και τον γιοκα σου!Τα παιδια παντα μας δινουν κουραγιο να προχωραμε οτι κι αν εχει συμβει.Να εισαι αισιοδοξη μονο!Κι εγω εχω περασει παλλινδρομη και ηταν το πρωτο μου...Μας σημαδευουν τετοια γεγονοτα.Αλλα παντα βρισκουμε τη δυναμη!Καλη αρχη σου ευχομαι ολοψυχα!Ο Θεος μας δινει παντα σημαδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είπαν μεμονωμένο περιστατικό. Γενικά δεν έχω θέματα υγείας. Την πρώτη μου εγκυμοσύνη ούτε που την κατάλαβα. Όλα πήγαν ρολόι αν και είχα ξεκινησει με χαμηλή χοριακη (15).Αλλα έκανα ένα παιδαρο 3800 την 39η εβδομάδα. Στην δεύτερη πριν έχω καθυστερηση είχα καταλάβει ότι ήμουν έγκυος, αλλά γενικά δεν ένιωθα καλά... Τώρα πάλι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν την καθυστέρηση,αλλα μόνο κούραση νιώθω. Τι άγχος τραβάμε και εμέις για να πάνε όλα καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Giota2013 είπε:

Καλήσπερα κορίτσια. Ειχα καιρό να μπω στην ομάδα. Σήμερα έμαθα ότι είμαι εγκυος και την Τετάρτη πάω για χοριακη. Με έχει πιάσει φόβος και αγωνία γιατί πέρσι είχα μια παλλινδρομη την 10η εβδομάδα. Επίσης έπιασα τα 40 και όσο να πεις δυσκολεύουν τα πράγματα. Παίρνω δύναμη από τον 7χρονο γιο μου που είναι το αστέρι της ζωής μου και από το γεγονός ότι ΠΗΤ έχω 24/1 που είναι μια ημερομηνία που με πόνεσε πολύ γιατί έχασα την μανούλα μου και μάλλον μου στέλνει μήνυμα αγγελικό... Μακάρι να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες!!! 

Με το καλό κοπέλα μου!!!με ένα γερό μωράκι εύχομαι!!!! ❤️ Όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά 💙 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Η χαρά μου δεν περιγράφετε!!! Μόλις πήρα την χοριακη 102.Καπου ανάμεσα 4η-5η εβδομάδα. Θα πάω για επανηπτικη το Σάββατο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Giota2013 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Η χαρά μου δεν περιγράφετε!!! Μόλις πήρα την χοριακη 102.Καπου ανάμεσα 4η-5η εβδομάδα. Θα πάω για επανηπτικη το Σάββατο. 

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Με το καλό!!!!!! 🤰🤰🤰🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είχα χοριακη 383 που έκανα πριν μια εβδομάδα με 5 ημέρες καθυστέρησης... Τώρα αύριο έχω γιατρό να το ακούσουμε καρδούλα!!! Λογικά θα ακούγεται, αν θυμάμαι καλά την 6η εβδομάδα ακούγεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγω είχα χοριακη 383 που έκανα πριν μια εβδομάδα με 5 ημέρες καθυστέρησης... Τώρα αύριο έχω γιατρό να το ακούσουμε καρδούλα!!! Λογικά θα ακούγεται, αν θυμάμαι καλά την 6η εβδομάδα ακούγεται 

Ωραία κοπέλα μου!!!! Είσαι στην 6η εβδομάδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είδα λίγο ροζ αίμα στο βρακι και ποναω... Θα αρχίσω προγεστερονη utregostan και αύριο θα με δει ο γιατρός, έχω αγχωθεί πολύ, ελπίζω όλα να πάνε καλά 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια είδα λίγο ροζ αίμα στο βρακι και ποναω... Θα αρχίσω προγεστερονη utregostan και αύριο θα με δει ο γιατρός, έχω αγχωθεί πολύ, ελπίζω όλα να πάνε καλά 😢

Πονάς πολύ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια είδα λίγο ροζ αίμα στο βρακι και ποναω... Θα αρχίσω προγεστερονη utregostan και αύριο θα με δει ο γιατρός, έχω αγχωθεί πολύ, ελπίζω όλα να πάνε καλά 😢

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι.,. Και εγώ είχα μια μέρα.., παίρνω utragestan και δεν ξανά είδα.., ο γιατρός μου είπε πτι μπορεί να είναι αγγείο που έσπασε η μικρή αποκόλληση.,, ξάπλα.., και προγεστερονη.,, και όλα θα πάνε καλά!!!! Εννοείται θα ακούσεις τον γιατρό σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι.,. Και εγώ είχα μια μέρα.., παίρνω utragestan και δεν ξανά είδα.., ο γιατρός μου είπε πτι μπορεί να είναι αγγείο που έσπασε η μικρή αποκόλληση.,, ξάπλα.., και προγεστερονη.,, και όλα θα πάνε καλά!!!! Εννοείται θα ακούσεις τον γιατρό σου... 

Αχ ωραία μου δίνεις θάρρος με τα λόγια σου!!!! Ευχαριστώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Giota2013 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Η χαρά μου δεν περιγράφετε!!! Μόλις πήρα την χοριακη 102.Καπου ανάμεσα 4η-5η εβδομάδα. Θα πάω για επανηπτικη το Σάββατο. 

Με το καλό κορίτσι μου !!🤰👣🍀🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια είδα λίγο ροζ αίμα στο βρακι και ποναω... Θα αρχίσω προγεστερονη utregostan και αύριο θα με δει ο γιατρός, έχω αγχωθεί πολύ, ελπίζω όλα να πάνε καλά 😢

Όλα να πάνε καλά και θα πάνε καλά !!λιγο ροζ δεν Σημαίνει τπτ ..και φυσικά αν λίγο πονάς είναι φυσιολογικοί πόνοι στην αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Πως είσαι σήμερα κοπέλα μου; 

Γειά σου κοπέλα μου!!! Κοίτα από πόνο πολύ καλύτερα, υγρά δεν έχω καθόλου τώρα, αλλά τα χάπια αυτά μου έφεραν φοβερή ζάλη.. Παραλίγο να λυποθημησω πριν... Ολα γυρνούσαν!!! Θα το πω στο γιατρό που θα πάω σήμερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...