Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Να ειναι καλα το κοριτσι μας @santaloxilo με την οικογενεια της και να χαιρεται το παιδακι της! Στεναχωρηθηκα πολυ γιαυτην γιατι ειχε δωσει μεγαλο αγωνα. Κατι τετοια κοριτσια σαν αυτη και σαν την @Papadakis μας δινουν δυναμη ακομα και σε εμας τις πρωταρες. Οντως εφυγε με το κεφαλι ψηλα οπως το λετε ολες..

Συμφωνω με την @Ginaak . Ολα τα κοριτσια εδω εχουν περασει απο ολες τις φασεις. Ετσι ειναι η ζωη αλλωστε! Δεν ειναι ολα ροδινα. Εγω στη ζωη μου εχω δωσει αρκετους αγωνες και αυτος που ξεκιναω ειναι ο μεγαλυτερος!!! Πρεπει να προσπαθησεις πολυ για να πετυχεις τους στοχους σου, οποιοι και να ειναι αυτοι. Το καλο και η ανταμοιβή για τους κοπους σου θα ερθει καποια στιγμη, εστω και μετα απο πολλα  χρονια... Ειμαστε εδω για να συμβουλευουμε η μια την αλλη, να μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας, τις αποριες μας και τις εμπειριες μας, ωστε να "προστατεψουμε" τα αλλα κοριτσια και να τους δωσουμε οδηγιες ωστε να ερθουν πιο κοντα στο ονειρο τους. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι ατυχη οποια και αν δεν μεινει εγκυος αυτο τον μηνα ή τον επομενο. Ολες προσπαθουμε και χαιρομαστε πολυ με τα αλλα κοριτσια που δινουν τον ιδιο αγωνα με εμας. Δεν ειναι αγωνας για το ποια θα μεινειε εγκυος ή οχι αυτον τον μηνα. Μακαρι για ολες μας αυτος ο χρονος να ειναι ο καλυτερος και ο επομενος ακομα καλυτερος που θα κραταμε τα μωρακια μας στην αγκαλια. Και αν δεν γινει ομως αυτο, δεν πειραζει! Εμεις θα συνεχισουμε οσο μπορουμε και αντεχουμε για να φτιαξουμε και να μεγαλωσουμε την οικογενεια μας. Ο Θεος ισως ξερει ποτε να δωσει και τι να δωσει στον καθενα μας.. Για αλλους καποια πραγματα ερχονται πιο συντομα και για καποιους αλλους οχι. Ακομα και απο τις αποτυχιες μας και τις στεναχωριες μας, βγαινουμε σιγουρα πιο δυνατες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια βλέπω ότι το πινακάκι μας γεμίζει με θετικά και ευχάριστα μέρα με τη μέρα. Γουρικο πινακάκι και θεματάκι.....Η γλυκιά μου φίλη @santaloxilo μεγάλη μαχήτρια και στήριξη για μένα μου ζήτησε να σας ανακοινώσω εγώ την αρνητική χοριακή της. Για αυτήν ο κύκλος των εξωσωματικών έκλεισε οριστικά.... Δεν θέλει να σπάσει το σερί των θετικών γι'αυτό ενημερώνω εγώ τα κορίτσια που ενημερώνουν το τυχερό πινακάκι μας....να την αφαιρέσουν..... Μου ζήτησε να σας μεταφέρω την αγάπη της για καλή τύχη και να μην σταματήσετε ποτέ την προσπάθεια....τα γράφω και συγκινούμαι και η ίδια........

Μακάρι όλα τα κορίτσια να πετύχουμε!!!

Όντως με το κεφάλι ψηλά.... το έλεγε τόσες μέρες..... δεν θα πω αντίο θα πω εις το επανιδειν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Συγκινητικό μήνυμα, πραγματικά φεύγει με το κεφάλι ψηλά και με την ευλογία να έχει αποκτήσει την κόρη της.Μακαρι καμμία μας να μη φύγει άπραγη από αυτή την προσπάθεια.

Επιπλέον ήθελα να γράψω,κι ελπίζω να μη φανεί ανόητο, ας μην φτάσουμε στο άλλο άκρο με το πινακακι,καμμία κοπέλα δεν σπάει το σερι, καμμία να μην θεωρείται η "άτυχη".

 

 Κορίτσι μου πολύ εύστοχο το σχόλιο σου, και μπράβο που το αναφέρεις!!!! Δεν σπάει το σερί από μία ατυχία, άλλωστε όλα για εμάς είναι. Η κάθε κοπέλα αξίζει να πραγματοποιήσει το όνειρο της, και αυτό θα γίνει όταν είναι η κατάλληλη στιγμή για εκείνη. Θέλει υπομονή και δύναμη ο αγώνας μας, αλλά όσο έχουμε την υγεία μας, μπορούμε να παλέψουμε για όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Χαχαχαχαχχα αμάν αυτά τα like !!!!!! Άντε με τι καλό μα μαζέψεις και αλλά τώρα που πήρες δορά δεν σε σταματά τίποτα 

Ευχαριστώ αλλά με ξέρεις πλέον πάω πολύ συγκρατημένη για να εκπλήσομαι ευχάριστα.

στις πριν 31 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Ginaak μου συμφωνω για το πινακακι, τα λες πολυ σωστα... Εμενα προσωπικα με αγχωνει λιγο.

Εγώ που πρέπει να μπαίνω και κάθε μήνα τι να πω??Χαχαχα

Καλό είναι το πινακακι, αλίμονο δεν με ενοχλεί,απλά μη γίνει και εμμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Και μενα ολα φυσιολογικα ειναι αλλα μου τη δινει οπωσδηποτε απο τη μερα της ετ και μετα μεχρι κ το τεστ χοριακης.μακαρι  να τη γλυτωσεις..

Έχεις κάνει δηλαδή εξετάσεις για θρομβοφιλια;;; Εγώ δεν έχω κάνει, δεν μου ζητήθηκε, παρόλα αυτά συνεχίζω και στην εγκυμοσύνη τις αντιπηκτικες προληπτικά. Και αναρωτιέμαι, δεν θα ήταν πιο εύκολο να κάνω αυτές τις εξετάσεις, και ανάλογα με το αποτέλεσμα, να κρίνουμε αν θα συνεχίσω ή όχι;;;... Έχει γεμίσει η κοιλίτσα μου μελανιές, σαν μωλωπες 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ευχαριστώ αλλά με ξέρεις πλέον πάω πολύ συγκρατημένη για να εκπλήσομαι ευχάριστα.

Εγώ που πρέπει να μπαίνω και κάθε μήνα τι να πω??Χαχαχα

Καλό είναι το πινακακι, αλίμονο δεν με ενοχλεί,απλά μη γίνει και εμμονή.

Κορίτσια μου καμμία δεν πρέπει να μπει πουθενά και ούτε υπάρχει το να χαλάσει το σερί ή ατυχία κλπ.... Το φτιάξαμε για να έχουμε ΑΝ και οποίες θελουμε μια καλύτερη εικόνα και να μη ρωτάμε συνέχεια. Δε θεωρώ πως πρέπει να γίνεται εμμονή.. Και εννοείται πως οποία δεν θέλει ή την αγχώνει δεν πρέπει να μπει. Είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μια την άλλη όχι για να αισθανόμαστε πίεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Έχεις κάνει δηλαδή εξετάσεις για θρομβοφιλια;;; Εγώ δεν έχω κάνει, δεν μου ζητήθηκε, παρόλα αυτά συνεχίζω και στην εγκυμοσύνη τις αντιπηκτικες προληπτικά. Και αναρωτιέμαι, δεν θα ήταν πιο εύκολο να κάνω αυτές τις εξετάσεις, και ανάλογα με το αποτέλεσμα, να κρίνουμε αν θα συνεχίσω ή όχι;;;... Έχει γεμίσει η κοιλίτσα μου μελανιές, σαν μωλωπες 😔

Ναι τα παντα εχω κανει αλλα  μου ειπε η αιματολογος οτι αν μεινω εγκυος θα πρεπει να ξαναεπαναλαβω καποιες στην 8η εβδομαδα.γιατί μπορεί να σκασει η θρομβοφιλια απο το πουθενα κι ας μην εχω τωρα..Μηπως να κανεις κ εσυ που εισαι ηδη;δες το λιγο το θεμα ειναι σοβαρο!μηπως για αυτο σου δινει αντιπηκτικες προληπτικα;; Παιρνεις κ σαλοσπιρ;Αλλα κ εγω θεωρω θα πρεπει να κανω κ μετα διοτι μου ειπε οτι οταν παιρνουμε συκλακουρ(τα οποια ειναι απαραιτητα & μετα το θετικο τεστ κυησης πρεπει να κανουμε αντιπηκτικες ασχετα αν εχουμε θρομβοφιλια ή οχι).τι σου δινει απο αγωγη; Ποσο εγκυουλα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι τα παντα εχω κανει αλλα  μου ειπε η αιματολογος οτι αν μεινω εγκυος θα πρεπει να ξαναεπαναλαβω καποιες στην 8η εβδομαδα.γιατί μπορεί να σκασει η θρομβοφιλια απο το πουθενα κι ας μην εχω τωρα..Μηπως να κανεις κ εσυ που εισαι ηδη;δες το λιγο το θεμα ειναι σοβαρο!μηπως για αυτο σου δινει αντιπηκτικες προληπτικα;; Παιρνεις κ σαλοσπιρ;Αλλα κ εγω θεωρω θα πρεπει να κανω κ μετα διοτι μου ειπε οτι οταν παιρνουμε συκλακουρ(τα οποια ειναι απαραιτητα & μετα το θετικο τεστ κυησης πρεπει να κανουμε αντιπηκτικες ασχετα αν εχουμε θρομβοφιλια ή οχι).τι σου δινει απο αγωγη; Ποσο εγκυουλα εισαι;

Έπαιρνα cyclacur utrogestan και αντιπηκτικες από την έμβρυο μεταφορά μέχρι και την αυχενική διαφάνεια όπου μου σταμάτησε τα cyclacur και τα utrogestan, αλλά μου συνέχισε τις αντιπηκτικες και μου πρόσθεσε σαλοσπιρη εξαιτίας αυξημένου κινδύνου για προεκλαμψια. Δεν έχω μιλήσει ποτέ με αιματολογο, και καταλαβαίνω το προληπτικό του θέματος, απλά σκέφτομαι ότι κάνοντας αυτές τις απαραίτητες εξετάσεις, θα ήξερα και αν χρειάζεται να κάνω ενέσεις ή όχι. Η αλήθεια είναι ότι αυτές είναι οδηγίες του εξωσωματικου μου, ενώ ο γιατρός που με παρακολουθεί εδώ θεωρεί ότι δεν χρειάζεται να κάνω ενέσεις. Τεσπα, θα το συζητήσω ξανά και με τους δύο. Είμαι 17 βδομαδων και 4 μέρες 😊😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2020 at 8:38 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Καταλαβαίνω χαχαχα. Πάρε παιδί μου να ρωτήσεις, έχεις τα μωρά σου εκεί 1 χρόνο κι ούτε ένα τηλέφωνο να μάθεις τι κάνουν; 😆 Εγώ λογικά θα πάω τέλος του μήνα. Εσύ για πότε έμεινες έγκυος, πότε γέννησες, χαμπάρι δεν πήρα. Συγχαρητήρια!!!!  Σε θυμάμαι από τα προηγούμενα θέματα. Τα έχεις γράψει κάπου και τα εχασα; Πες αν θες εν ταχει την ιστορια σου, τα λες και ωραία 🤗

😂😂 Μπαμ μπαμ δε το λες, έκανα τρεις διεγέρσεις κ 5 εμβρυομεταφορες για να το πετύχω εε και το πετυχα! Είχα μπλέξει με βλαχους βλέπεις..γέννησα πριν δύο μηνες. Κι εσύ εις στο αγαπητον μητέρα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Έπαιρνα cyclacur utrogestan και αντιπηκτικες από την έμβρυο μεταφορά μέχρι και την αυχενική διαφάνεια όπου μου σταμάτησε τα cyclacur και τα utrogestan, αλλά μου συνέχισε τις αντιπηκτικες και μου πρόσθεσε σαλοσπιρη εξαιτίας αυξημένου κινδύνου για προεκλαμψια. Δεν έχω μιλήσει ποτέ με αιματολογο, και καταλαβαίνω το προληπτικό του θέματος, απλά σκέφτομαι ότι κάνοντας αυτές τις απαραίτητες εξετάσεις, θα ήξερα και αν χρειάζεται να κάνω ενέσεις ή όχι. Η αλήθεια είναι ότι αυτές είναι οδηγίες του εξωσωματικου μου, ενώ ο γιατρός που με παρακολουθεί εδώ θεωρεί ότι δεν χρειάζεται να κάνω ενέσεις. Τεσπα, θα το συζητήσω ξανά και με τους δύο. Είμαι 17 βδομαδων και 4 μέρες 😊😁

Ναι με τα οιστρογονα ειναι απαραιτητες οι ενεσεις.τοτε μπορει οσο περνανε οι βδομαδες να υπαρχουν αλλοι κινδυνοι οπως αυτον που ανεφερες οποτε για αυτο ακουμε οτι κανουν αντιπηκτικες σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης..μονο ενας αιματολογος μπορει να πει με σιγουρια εκει να απευθυνθεις ειναι σημαντικό!αα εισαι 17 !  τελεια !!να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@Ginaak μου συμφωνω για το πινακακι, τα λες πολυ σωστα... Εμενα προσωπικα με αγχωνει λιγο.

Κορίτσι μου σου έχω στείλει πμ το έχεις δεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξτε ποσο φοβερο ειναι αυτο!Ένα ωάριο περιβαλλόμενο από σπερματοζωάρια τη στιγμή της σύλληψης.

B9DFE3B0-B9F0-4232-9E80-3F65C22F6A9E.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2020 at 9:19 ΠΜ, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @dimsea Αυτό με τις σκάλες ήταν η πρώτη ερώτηση που ρώτησα στον γιατρό μου μετα την ετ. Δεν μένω σε μονοκατοικία αλλά σε διώροφο χωρίς ασανσέρ. Αλλά μου είπε το πρώτο 5ήμερο να τις ανεβωκατεβαίνω μια φορά την ημέρα και μετά κανονικά. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε🙂. @santaloxilo Απο ότι διάβασα έκανες πάρα πολύ νωρίς το τεστ. Μην απελπίζεσαι! Εγώ μόνο στην πρώτη ετ ένιωθα ότι είμαι έγκυος μέχρι που πήρα την κουλούρα. Απο την δεύτερη και μετά ήμουν απαισιόδοξη.. Όταν στην τελική μετα απο 4 ετ μου ανακοίνωσαν εγκυμοσύνη δεν το πίστευα (εδώ ακόμα δεν το πιστεύω που το βλέπω και στον υπέρηχο😁) Γι'αυτό να είσαι αισιόδοξη και όλα καλά θα πάνε. 

Δεν ξέρω γιατί μου βγαίνει παράθεση εδώ...τεσπά...

Καλημέρα σε όλες .

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τόσο συγκινητικά σας λόγια και μηνύματα.Πραγματικα ήταν όλα υπέροχα.Το σερί στο πίνακι το είπα γιατί θέλω κι εγώ σαν τρελή να το δω να αδειάζει και για κανένα άλλο λόγο.

Κορίτσια μου εσείς καταλαβαίνετε τι πέρασα τόσα χρόνια.Χτες κοιτούσα πίσω και μετρούσα νοσοκομεία ,γιατρούς,κλινικές,ονομασίες φαρμάκων,πόσες φορές έκανα μέθη κτλ...Μετά την κόρη μου είπα τέλος.Ειχα κατάψυξη οπότε για ηθικούς λόγους θα δοκίμαζα.Και δοκίμασα ...Ίσως αν τότε ήταν αρνητικά να σταματούσα πιο νωρίς Αλλά έφτασα στην πηγή..8-9 εβδομάδων αντίστοιχα...Μετά ήταν η πρώτη κανονική διέγερση όπου ήταν δωρεάν οπότε είπα γιατί όχι και πάλι έστω και τόσο χαμηλά έδειξε ότι το εμβριο δεν είχε δυναμική...και τέλος αυτήν την έκανα χάρη στην @Taggeris που πίστεψε πολύ σε μένα..με στήριξε πολύ και μοιράστηκε χρόνο φάρμακα και την παρέα της...Από αυτή την προσπάθεια λοιπόν μπορεί να μην κράτησα μωρό στα χέρια μου αλλά κράτησα μια πολύτιμη φιλιά.Απονολο το ταξίδι κράτησα φιλιά.Η βαφτιστηρα μου είναι παιδί από εδώ μέσα με μια κοπέλα που γνωριστήκαμε πριν χρόνια εδώ...Τα δώρα της υπογονιμότητας μου και του ταξιδιού μου ήταν πολλά.Θα ήμουν αχάριστη αν δεν τα έβλεπα.Εχω έναν άνθρωπο να με στηρίζει σε όλα και να τρέχει σε όλα πλάι μου.Δεν έχω κάνει τόσα χρόνια παρά έναν υπέρηχο μόνη μου κι εκείνο γιατί δεν μπορούσε να πάρει ρεπό..Έχω μια κόρη! Την ζωή μου όλη την ψυχή μου σε ένα σώμα που από τα βάθη του εύχομαι όλες να γευτείτε όσες φορές το επιθυμείτε! Και θα γίνει...όχι από γιατρούς μάγους..αυτοί είναι βοηθοί στο έργο...από πίστη σε Αυτόν εκεί πάνω...δεν ξεχνάει κορίτσια.Δοκιμαζει.Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω..ξεχυλιζω από συναίσθημα...ξέρω πως είστε...σε τι θέση η κάθε μία...Εύχομαι στις ςγκυουλες μας μια ζαχαρένια κύηση και με το καλό το θαύμα τους.Στις κοπέλες που περιμένουν αυτό το νούμερο στο χαρτί να είναι θετικό και υγιές...( Δεν λέω τριψήφιο γιατί εμένα το θαύμα μου από διψήφιο ήρθε) .Σε όσες είναι στον αγώνα να ξέρουν πως κάθε υπέρηχος,κάθε μέθη,κάθε χάπι ή ένεση είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μαιευτήριο να τονπαλεψετε ως εκεί που φτάνει η ψυχή σας...αν κάτι μου έμαθε αυτός ο αγώνας είναι ότι είναι ατομικός με διαφορετική αφετηρία και τςρμα για όλες..ένας αγώνας σε διαφορετικές καιρικές συνθήκες...εγώ τον έτρεξα όλο με βροχή...έφτασα στο τέρμα και ήθελα και δεύτερο γύρω...έτσι το βλέπω..όμως ο τερματισμός μου άξιζε όλες τις καιγιδες του κόσμου.Φρυγω γεματη...κι εγώ κι η αγκαλιά μοθ...ηθελα σαν τρελή ένα δευτερο.θα σας φανεί χαζό αλλά τονκυνηγησα με περισσότερο πάθος από τονπρωτο.Κι αυτό γιατί για το πρώτο έλεγα θα το παλέψω μέχρι να γινει..εδω δεν έλεγα ετσι.ειχα βάλει dead line ..ειλικρινά με συγκίνησατε πολύ! Καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@santaloxiloμα τι ωραια που τα γραψες.σε ευχαριστουμε!! εσυ μας συγκινησες οσο δε παει..οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου ,ποτε δε ξερεις τι γινεται σε αυτη τη ζωη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι μου σου έχω στείλει πμ το έχεις δεί;

Δεν μου εχει ερθει τπτ. Ειχα τσεκαρει αρκετες φορες αν εχω κατι επειδη μου ειπες οτι θς στειλεις πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Δεν ξέρω γιατί μου βγαίνει παράθεση εδώ...τεσπά...

Καλημέρα σε όλες .

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τόσο συγκινητικά σας λόγια και μηνύματα.Πραγματικα ήταν όλα υπέροχα.Το σερί στο πίνακι το είπα γιατί θέλω κι εγώ σαν τρελή να το δω να αδειάζει και για κανένα άλλο λόγο.

Κορίτσια μου εσείς καταλαβαίνετε τι πέρασα τόσα χρόνια.Χτες κοιτούσα πίσω και μετρούσα νοσοκομεία ,γιατρούς,κλινικές,ονομασίες φαρμάκων,πόσες φορές έκανα μέθη κτλ...Μετά την κόρη μου είπα τέλος.Ειχα κατάψυξη οπότε για ηθικούς λόγους θα δοκίμαζα.Και δοκίμασα ...Ίσως αν τότε ήταν αρνητικά να σταματούσα πιο νωρίς Αλλά έφτασα στην πηγή..8-9 εβδομάδων αντίστοιχα...Μετά ήταν η πρώτη κανονική διέγερση όπου ήταν δωρεάν οπότε είπα γιατί όχι και πάλι έστω και τόσο χαμηλά έδειξε ότι το εμβριο δεν είχε δυναμική...και τέλος αυτήν την έκανα χάρη στην @Taggeris που πίστεψε πολύ σε μένα..με στήριξε πολύ και μοιράστηκε χρόνο φάρμακα και την παρέα της...Από αυτή την προσπάθεια λοιπόν μπορεί να μην κράτησα μωρό στα χέρια μου αλλά κράτησα μια πολύτιμη φιλιά.Απονολο το ταξίδι κράτησα φιλιά.Η βαφτιστηρα μου είναι παιδί από εδώ μέσα με μια κοπέλα που γνωριστήκαμε πριν χρόνια εδώ...Τα δώρα της υπογονιμότητας μου και του ταξιδιού μου ήταν πολλά.Θα ήμουν αχάριστη αν δεν τα έβλεπα.Εχω έναν άνθρωπο να με στηρίζει σε όλα και να τρέχει σε όλα πλάι μου.Δεν έχω κάνει τόσα χρόνια παρά έναν υπέρηχο μόνη μου κι εκείνο γιατί δεν μπορούσε να πάρει ρεπό..Έχω μια κόρη! Την ζωή μου όλη την ψυχή μου σε ένα σώμα που από τα βάθη του εύχομαι όλες να γευτείτε όσες φορές το επιθυμείτε! Και θα γίνει...όχι από γιατρούς μάγους..αυτοί είναι βοηθοί στο έργο...από πίστη σε Αυτόν εκεί πάνω...δεν ξεχνάει κορίτσια.Δοκιμαζει.Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω..ξεχυλιζω από συναίσθημα...ξέρω πως είστε...σε τι θέση η κάθε μία...Εύχομαι στις ςγκυουλες μας μια ζαχαρένια κύηση και με το καλό το θαύμα τους.Στις κοπέλες που περιμένουν αυτό το νούμερο στο χαρτί να είναι θετικό και υγιές...( Δεν λέω τριψήφιο γιατί εμένα το θαύμα μου από διψήφιο ήρθε) .Σε όσες είναι στον αγώνα να ξέρουν πως κάθε υπέρηχος,κάθε μέθη,κάθε χάπι ή ένεση είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μαιευτήριο να τονπαλεψετε ως εκεί που φτάνει η ψυχή σας...αν κάτι μου έμαθε αυτός ο αγώνας είναι ότι είναι ατομικός με διαφορετική αφετηρία και τςρμα για όλες..ένας αγώνας σε διαφορετικές καιρικές συνθήκες...εγώ τον έτρεξα όλο με βροχή...έφτασα στο τέρμα και ήθελα και δεύτερο γύρω...έτσι το βλέπω..όμως ο τερματισμός μου άξιζε όλες τις καιγιδες του κόσμου.Φρυγω γεματη...κι εγώ κι η αγκαλιά μοθ...ηθελα σαν τρελή ένα δευτερο.θα σας φανεί χαζό αλλά τονκυνηγησα με περισσότερο πάθος από τονπρωτο.Κι αυτό γιατί για το πρώτο έλεγα θα το παλέψω μέχρι να γινει..εδω δεν έλεγα ετσι.ειχα βάλει dead line ..ειλικρινά με συγκίνησατε πολύ! Καλή δύναμη!

Mε συγκινησες.... 

Να προσεχεις και σε ευχαριστουμε για ολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

Δεν ξέρω γιατί μου βγαίνει παράθεση εδώ...τεσπά...

Καλημέρα σε όλες .

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τόσο συγκινητικά σας λόγια και μηνύματα.Πραγματικα ήταν όλα υπέροχα.Το σερί στο πίνακι το είπα γιατί θέλω κι εγώ σαν τρελή να το δω να αδειάζει και για κανένα άλλο λόγο.

Κορίτσια μου εσείς καταλαβαίνετε τι πέρασα τόσα χρόνια.Χτες κοιτούσα πίσω και μετρούσα νοσοκομεία ,γιατρούς,κλινικές,ονομασίες φαρμάκων,πόσες φορές έκανα μέθη κτλ...Μετά την κόρη μου είπα τέλος.Ειχα κατάψυξη οπότε για ηθικούς λόγους θα δοκίμαζα.Και δοκίμασα ...Ίσως αν τότε ήταν αρνητικά να σταματούσα πιο νωρίς Αλλά έφτασα στην πηγή..8-9 εβδομάδων αντίστοιχα...Μετά ήταν η πρώτη κανονική διέγερση όπου ήταν δωρεάν οπότε είπα γιατί όχι και πάλι έστω και τόσο χαμηλά έδειξε ότι το εμβριο δεν είχε δυναμική...και τέλος αυτήν την έκανα χάρη στην @Taggeris που πίστεψε πολύ σε μένα..με στήριξε πολύ και μοιράστηκε χρόνο φάρμακα και την παρέα της...Από αυτή την προσπάθεια λοιπόν μπορεί να μην κράτησα μωρό στα χέρια μου αλλά κράτησα μια πολύτιμη φιλιά.Απονολο το ταξίδι κράτησα φιλιά.Η βαφτιστηρα μου είναι παιδί από εδώ μέσα με μια κοπέλα που γνωριστήκαμε πριν χρόνια εδώ...Τα δώρα της υπογονιμότητας μου και του ταξιδιού μου ήταν πολλά.Θα ήμουν αχάριστη αν δεν τα έβλεπα.Εχω έναν άνθρωπο να με στηρίζει σε όλα και να τρέχει σε όλα πλάι μου.Δεν έχω κάνει τόσα χρόνια παρά έναν υπέρηχο μόνη μου κι εκείνο γιατί δεν μπορούσε να πάρει ρεπό..Έχω μια κόρη! Την ζωή μου όλη την ψυχή μου σε ένα σώμα που από τα βάθη του εύχομαι όλες να γευτείτε όσες φορές το επιθυμείτε! Και θα γίνει...όχι από γιατρούς μάγους..αυτοί είναι βοηθοί στο έργο...από πίστη σε Αυτόν εκεί πάνω...δεν ξεχνάει κορίτσια.Δοκιμαζει.Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω..ξεχυλιζω από συναίσθημα...ξέρω πως είστε...σε τι θέση η κάθε μία...Εύχομαι στις ςγκυουλες μας μια ζαχαρένια κύηση και με το καλό το θαύμα τους.Στις κοπέλες που περιμένουν αυτό το νούμερο στο χαρτί να είναι θετικό και υγιές...( Δεν λέω τριψήφιο γιατί εμένα το θαύμα μου από διψήφιο ήρθε) .Σε όσες είναι στον αγώνα να ξέρουν πως κάθε υπέρηχος,κάθε μέθη,κάθε χάπι ή ένεση είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μαιευτήριο να τονπαλεψετε ως εκεί που φτάνει η ψυχή σας...αν κάτι μου έμαθε αυτός ο αγώνας είναι ότι είναι ατομικός με διαφορετική αφετηρία και τςρμα για όλες..ένας αγώνας σε διαφορετικές καιρικές συνθήκες...εγώ τον έτρεξα όλο με βροχή...έφτασα στο τέρμα και ήθελα και δεύτερο γύρω...έτσι το βλέπω..όμως ο τερματισμός μου άξιζε όλες τις καιγιδες του κόσμου.Φρυγω γεματη...κι εγώ κι η αγκαλιά μοθ...ηθελα σαν τρελή ένα δευτερο.θα σας φανεί χαζό αλλά τονκυνηγησα με περισσότερο πάθος από τονπρωτο.Κι αυτό γιατί για το πρώτο έλεγα θα το παλέψω μέχρι να γινει..εδω δεν έλεγα ετσι.ειχα βάλει dead line ..ειλικρινά με συγκίνησατε πολύ! Καλή δύναμηδύναμ 

@santaloxilo  και  @Papadakis είστε παράδειγμα προς μίμηση για όλες μας..  @santaloxilo  μην μας ξεχνάς γλυκιά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

Δεν ξέρω γιατί μου βγαίνει παράθεση εδώ...τεσπά...

Καλημέρα σε όλες .

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τόσο συγκινητικά σας λόγια και μηνύματα.Πραγματικα ήταν όλα υπέροχα.Το σερί στο πίνακι το είπα γιατί θέλω κι εγώ σαν τρελή να το δω να αδειάζει και για κανένα άλλο λόγο.

Κορίτσια μου εσείς καταλαβαίνετε τι πέρασα τόσα χρόνια.Χτες κοιτούσα πίσω και μετρούσα νοσοκομεία ,γιατρούς,κλινικές,ονομασίες φαρμάκων,πόσες φορές έκανα μέθη κτλ...Μετά την κόρη μου είπα τέλος.Ειχα κατάψυξη οπότε για ηθικούς λόγους θα δοκίμαζα.Και δοκίμασα ...Ίσως αν τότε ήταν αρνητικά να σταματούσα πιο νωρίς Αλλά έφτασα στην πηγή..8-9 εβδομάδων αντίστοιχα...Μετά ήταν η πρώτη κανονική διέγερση όπου ήταν δωρεάν οπότε είπα γιατί όχι και πάλι έστω και τόσο χαμηλά έδειξε ότι το εμβριο δεν είχε δυναμική...και τέλος αυτήν την έκανα χάρη στην @Taggeris που πίστεψε πολύ σε μένα..με στήριξε πολύ και μοιράστηκε χρόνο φάρμακα και την παρέα της...Από αυτή την προσπάθεια λοιπόν μπορεί να μην κράτησα μωρό στα χέρια μου αλλά κράτησα μια πολύτιμη φιλιά.Απονολο το ταξίδι κράτησα φιλιά.Η βαφτιστηρα μου είναι παιδί από εδώ μέσα με μια κοπέλα που γνωριστήκαμε πριν χρόνια εδώ...Τα δώρα της υπογονιμότητας μου και του ταξιδιού μου ήταν πολλά.Θα ήμουν αχάριστη αν δεν τα έβλεπα.Εχω έναν άνθρωπο να με στηρίζει σε όλα και να τρέχει σε όλα πλάι μου.Δεν έχω κάνει τόσα χρόνια παρά έναν υπέρηχο μόνη μου κι εκείνο γιατί δεν μπορούσε να πάρει ρεπό..Έχω μια κόρη! Την ζωή μου όλη την ψυχή μου σε ένα σώμα που από τα βάθη του εύχομαι όλες να γευτείτε όσες φορές το επιθυμείτε! Και θα γίνει...όχι από γιατρούς μάγους..αυτοί είναι βοηθοί στο έργο...από πίστη σε Αυτόν εκεί πάνω...δεν ξεχνάει κορίτσια.Δοκιμαζει.Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω..ξεχυλιζω από συναίσθημα...ξέρω πως είστε...σε τι θέση η κάθε μία...Εύχομαι στις ςγκυουλες μας μια ζαχαρένια κύηση και με το καλό το θαύμα τους.Στις κοπέλες που περιμένουν αυτό το νούμερο στο χαρτί να είναι θετικό και υγιές...( Δεν λέω τριψήφιο γιατί εμένα το θαύμα μου από διψήφιο ήρθε) .Σε όσες είναι στον αγώνα να ξέρουν πως κάθε υπέρηχος,κάθε μέθη,κάθε χάπι ή ένεση είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μαιευτήριο να τονπαλεψετε ως εκεί που φτάνει η ψυχή σας...αν κάτι μου έμαθε αυτός ο αγώνας είναι ότι είναι ατομικός με διαφορετική αφετηρία και τςρμα για όλες..ένας αγώνας σε διαφορετικές καιρικές συνθήκες...εγώ τον έτρεξα όλο με βροχή...έφτασα στο τέρμα και ήθελα και δεύτερο γύρω...έτσι το βλέπω..όμως ο τερματισμός μου άξιζε όλες τις καιγιδες του κόσμου.Φρυγω γεματη...κι εγώ κι η αγκαλιά μοθ...ηθελα σαν τρελή ένα δευτερο.θα σας φανεί χαζό αλλά τονκυνηγησα με περισσότερο πάθος από τονπρωτο.Κι αυτό γιατί για το πρώτο έλεγα θα το παλέψω μέχρι να γινει..εδω δεν έλεγα ετσι.ειχα βάλει dead line ..ειλικρινά με συγκίνησατε πολύ! Καλή δύναμη!

Να είσαι γερή κ να χαίρεσαι την οικογένεια σου.. Μας συγκίνησες τόσο πολύ... Μας δίνεις δύναμη. Σε ευχαριστούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Να είσαι γερή κ να χαίρεσαι την οικογένεια σου.. Μας συγκίνησες τόσο πολύ... Μας δίνεις δύναμη. Σε ευχαριστούμε...

@santaloxilo γλυκο μου σανταλόξυλο λυπάμαι που δεν πετυχες αλλά είσαι μαχήτρια εσυ δεν μασάς. Να χαίρεσαι  την οικογένεια σου και να περνας καλα μην μας ξεχνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

Δεν ξέρω γιατί μου βγαίνει παράθεση εδώ...τεσπά...

Καλημέρα σε όλες .

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τόσο συγκινητικά σας λόγια και μηνύματα.Πραγματικα ήταν όλα υπέροχα.Το σερί στο πίνακι το είπα γιατί θέλω κι εγώ σαν τρελή να το δω να αδειάζει και για κανένα άλλο λόγο.

Κορίτσια μου εσείς καταλαβαίνετε τι πέρασα τόσα χρόνια.Χτες κοιτούσα πίσω και μετρούσα νοσοκομεία ,γιατρούς,κλινικές,ονομασίες φαρμάκων,πόσες φορές έκανα μέθη κτλ...Μετά την κόρη μου είπα τέλος.Ειχα κατάψυξη οπότε για ηθικούς λόγους θα δοκίμαζα.Και δοκίμασα ...Ίσως αν τότε ήταν αρνητικά να σταματούσα πιο νωρίς Αλλά έφτασα στην πηγή..8-9 εβδομάδων αντίστοιχα...Μετά ήταν η πρώτη κανονική διέγερση όπου ήταν δωρεάν οπότε είπα γιατί όχι και πάλι έστω και τόσο χαμηλά έδειξε ότι το εμβριο δεν είχε δυναμική...και τέλος αυτήν την έκανα χάρη στην @Taggeris που πίστεψε πολύ σε μένα..με στήριξε πολύ και μοιράστηκε χρόνο φάρμακα και την παρέα της...Από αυτή την προσπάθεια λοιπόν μπορεί να μην κράτησα μωρό στα χέρια μου αλλά κράτησα μια πολύτιμη φιλιά.Απονολο το ταξίδι κράτησα φιλιά.Η βαφτιστηρα μου είναι παιδί από εδώ μέσα με μια κοπέλα που γνωριστήκαμε πριν χρόνια εδώ...Τα δώρα της υπογονιμότητας μου και του ταξιδιού μου ήταν πολλά.Θα ήμουν αχάριστη αν δεν τα έβλεπα.Εχω έναν άνθρωπο να με στηρίζει σε όλα και να τρέχει σε όλα πλάι μου.Δεν έχω κάνει τόσα χρόνια παρά έναν υπέρηχο μόνη μου κι εκείνο γιατί δεν μπορούσε να πάρει ρεπό..Έχω μια κόρη! Την ζωή μου όλη την ψυχή μου σε ένα σώμα που από τα βάθη του εύχομαι όλες να γευτείτε όσες φορές το επιθυμείτε! Και θα γίνει...όχι από γιατρούς μάγους..αυτοί είναι βοηθοί στο έργο...από πίστη σε Αυτόν εκεί πάνω...δεν ξεχνάει κορίτσια.Δοκιμαζει.Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω..ξεχυλιζω από συναίσθημα...ξέρω πως είστε...σε τι θέση η κάθε μία...Εύχομαι στις ςγκυουλες μας μια ζαχαρένια κύηση και με το καλό το θαύμα τους.Στις κοπέλες που περιμένουν αυτό το νούμερο στο χαρτί να είναι θετικό και υγιές...( Δεν λέω τριψήφιο γιατί εμένα το θαύμα μου από διψήφιο ήρθε) .Σε όσες είναι στον αγώνα να ξέρουν πως κάθε υπέρηχος,κάθε μέθη,κάθε χάπι ή ένεση είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μαιευτήριο να τονπαλεψετε ως εκεί που φτάνει η ψυχή σας...αν κάτι μου έμαθε αυτός ο αγώνας είναι ότι είναι ατομικός με διαφορετική αφετηρία και τςρμα για όλες..ένας αγώνας σε διαφορετικές καιρικές συνθήκες...εγώ τον έτρεξα όλο με βροχή...έφτασα στο τέρμα και ήθελα και δεύτερο γύρω...έτσι το βλέπω..όμως ο τερματισμός μου άξιζε όλες τις καιγιδες του κόσμου.Φρυγω γεματη...κι εγώ κι η αγκαλιά μοθ...ηθελα σαν τρελή ένα δευτερο.θα σας φανεί χαζό αλλά τονκυνηγησα με περισσότερο πάθος από τονπρωτο.Κι αυτό γιατί για το πρώτο έλεγα θα το παλέψω μέχρι να γινει..εδω δεν έλεγα ετσι.ειχα βάλει dead line ..ειλικρινά με συγκίνησατε πολύ! Καλή δύναμη!

Κορίτσι μου γλυκό τι ωραία που τα έγραψες... Συγκίνηση σε κάθε σου λέξη... Σε ευχαριστούμε πολύ για τη στήριξη που έδωσες κι εσύ σε όλες εμάς... Να θυμάσαι όλο αυτό τον αγώνα που έκανες με υπερηφανια γιατί είσαι πραγματική αγωνίστρια! Πράγματι κι εσύ κ η Papadakis είστε πραγματικές μαχητριες!

Ευχαριστώ κ παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

 

@TaggerisΕχω μια κόρη! Την ζωή μου όλη την ψυχή μου σε ένα σώμα που από τα βάθη του εύχομαι όλες να γευτείτε όσες φορές το επιθυμείτε! Και θα γίνει...όχι από γιατρούς μάγους..αυτοί είναι βοηθοί στο έργο...από πίστη σε Αυτόν εκεί πάνω...δεν ξεχνάει κορίτσια.Δοκιμαζει.

Πρωί πρωί καφές με δάκρυα....τι να πω σε ένα από τα πιο αληθινά μνμ που έχω διαβάσει εδώ μέσα.

Κρατάω το πάνω απόσπασμα σαν μια μεγάλη αλήθεια που κάποια φορά την ξεχνάμε.Εψαχνα να βρω λόγια να το εξηγήσω και το γράψες όσο καλύτερα γίνεται.

Υ.Γ.Ταγγερις δεν σε σβήνει με τίποτα από την παράθεση,μάλλον σημαδιακό εκεί δίπλα από το έχω μια κορη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια έχω μια ερώτηση. 

Πήρα τηλ για να κλείσω ραντεβου στην Επιτροπή και μου είπαν ότι δεν έχουν ραντεβου δεν έχουν δώσει ακόμα οι γιατροί. Τι φάση? Τι εννοουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημέρα κορίτσια έχω μια ερώτηση. 

Πήρα τηλ για να κλείσω ραντεβου στην Επιτροπή και μου είπαν ότι δεν έχουν ραντεβου δεν έχουν δώσει ακόμα οι γιατροί. Τι φάση? Τι εννοουν? 

Σε ποια επιτροπή πήρες; Να μην έχουν ξεκινήσει μετά τον κορονοιο αυτοί; Δύσκολο έως αδύνατο μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Προσπαθώ εδώ και ώρα να βρω τις λέξεις για να γράψω κι όλο θολώνει το κινητό, κι όλο το αφήνω! 

@santaloxilo είσαι πραγματικά μια μαχητρια και μακάρι όλες οι κοπέλες που προσπαθουν (εντός κι εκτός φόρουμ) να έχουν τα δικά σου κότσια και αντοχές! Δεν έχω τι άλλο να πω ειλικρινά.... να χαίρεσαι την οικογένεια σου και το κοριτσάκι σου! Ελπίζω να μην χαθείς και να τα λέμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...