Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι καινουρια στη παρεα σας ...εγω δεν ξερω καν αν εχω προβλημα συλληψης ..ο αντρας μου εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη οποτε η εξωσωματικη κ ο προεμφυτευτικος για μας ειναι μονοδρομος..ελπιζω να χωραω στη παρεα σας

Καλως ηρθες κοπελα μου! Και βεβαια χώρας!! Ολοι οι καλοί χωράνε!!! Με το καλο οταν ξεκινήσεις!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι καινουρια στη παρεα σας ...εγω δεν ξερω καν αν εχω προβλημα συλληψης ..ο αντρας μου εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη οποτε η εξωσωματικη κ ο προεμφυτευτικος για μας ειναι μονοδρομος..ελπιζω να χωραω στη παρεα σας

Εννοείται!!καλώς ήρθες!!!με το καλό!!μακάρι να τα καταφέρεις με την πρώτη προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλώς όρισες κοριτσι μου στην παρέα μας! Εννοείται ότι όλοι οι καλοί χωράνε! Να σκέφτεσαι θετικά. Αν δεν υπάρχει θέμα σύλληψης , θα κάνετε πολλές βλαστοκυστες,  θα κάνετε τον προεμφυτευτικο και όσα είναι υγιή θα τα μεταφέρετε και όλα θα πάνε καλά! Φαντάζομαι είσαι μικρή στην ηλικία?

Δε ξερω αν ειναι κ ευκολο να συλλαβω γτ δεν εχω προσπαθησει κιολας ..ειμαι 35

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι καινουρια στη παρεα σας ...εγω δεν ξερω καν αν εχω προβλημα συλληψης ..ο αντρας μου εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη οποτε η εξωσωματικη κ ο προεμφυτευτικος για μας ειναι μονοδρομος..ελπιζω να χωραω στη παρεα σας

Καλώς ήρθες... Και γρήγορα να φύγεις έχοντας εκπληρώσει το όνειρο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Καλώς ήρθες... Και γρήγορα να φύγεις έχοντας εκπληρώσει το όνειρο!!!! 

Σας ευχαριστω τοσο πολυ..θα ειστε η δυναμη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2021 at 12:28 ΜΜ, ο/η kookoo82 είπε:

Ναι κι εμένα το ίδιο είπε για την ποιότητα των ωαρίων, μόνο που μου είπε να τα παίρνω μετά το φαγητό, μεσημέρι-βράδυ. Θα ξαναδώ τον γιατρό τον Μάιο να δω πως πάνε οι τιμές, μήπως αλλάξει τίποτα σε δοσολογία.

Εμένα μου τα έδωσε διατροφολόγος - ενδοκρινολόγος που συνεργάζεται με το κέντρο που είμαι .. Η δοσολογία μπορεί να έχει να κάνει με τις τιμές που είδαν στην καμπύλη . Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το ζάχαρο , τώρα πως βγήκε η μία τιμή τσιμπημένη δε ξέρω .. Μου είπε να το παίρνω μισή ώρα πριν το φαγητό γιατί έχει την ιδιότητα να σε φουσκώνει αυτό το χάπι κι έτσι να τρως λιγότερο .. Θέλω να χάσω 5 κιλάκια οπότε ισώς γι αυτό μου το είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια ..καλη εβδομαδα να εχουμε..δυναμη κ κουραγιο κ πολλες πολλες φουσκωμενες κοιλιτσες...

καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια ..καλη εβδομαδα να εχουμε..δυναμη κ κουραγιο κ πολλες πολλες φουσκωμενες κοιλιτσες...

Καλημέρα κορίτσι μου. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.. Σε τι φάση είσαι? Ποτέ ξεκινάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Τώρα έχω νεύρα. Μίλησα πριν 5 μέρες με τον γενετιστή για το εμβόλιο και μου είπε να κάνω το αστραζένεκα για να μην κάνω εμβόλιο που παρεμβαίνει στο mrna. Μίλησα και με τον γυναικολόγο και μου είπε να κάνω όποιο να ναι. Και σήμερα εξέδωσε οδηγία ο Εθνικός Οργανισμός Υγείας οι έγκυες ή αυτές που θέλουν να μείνουν έγκυες να μην κάνουν το αστρα. Ο, τι να ναι δηλαδή...

Και μόλις το άλλαξα για pfizer. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Τώρα έχω νεύρα. Μίλησα πριν 5 μέρες με τον γενετιστή για το εμβόλιο και μου είπε να κάνω το αστραζένεκα για να μην κάνω εμβόλιο που παρεμβαίνει στο mrna. Μίλησα και με τον γυναικολόγο και μου είπε να κάνω όποιο να ναι. Και σήμερα εξέδωσε οδηγία ο Εθνικός Οργανισμός Υγείας οι έγκυες ή αυτές που θέλουν να μείνουν έγκυες να μην κάνουν το αστρα. Ο, τι να ναι δηλαδή...

Και μόλις το άλλαξα για pfizer. 

Εγώ σκεφτομαι άν είναι να κάνω να κάνω εμβόλιο μετά το παιδί.Δε ξέρω αν μου αφήσει κουσούρι.Δε με λές και πολύ γόνιμη,οπότε δε με παίρνει για πειράματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.. Σε τι φάση είσαι? Ποτέ ξεκινάς? 

Καλησπέρα!!!Καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!!Καλή δύναμη σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Σας ευχαριστω τοσο πολυ..θα ειστε η δυναμη μου

Και γώ πρόσφατα το ανακάλυψα το φορουμάκι και μου αρέσει γιατι εδώ λέμε ότι θέλουμε και μας καταλαβαίνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Τώρα έχω νεύρα. Μίλησα πριν 5 μέρες με τον γενετιστή για το εμβόλιο και μου είπε να κάνω το αστραζένεκα για να μην κάνω εμβόλιο που παρεμβαίνει στο mrna. Μίλησα και με τον γυναικολόγο και μου είπε να κάνω όποιο να ναι. Και σήμερα εξέδωσε οδηγία ο Εθνικός Οργανισμός Υγείας οι έγκυες ή αυτές που θέλουν να μείνουν έγκυες να μην κάνουν το αστρα. Ο, τι να ναι δηλαδή...

Και μόλις το άλλαξα για pfizer. 

Αχ είναι πολύ μπέρδεμα αυτή η κατάσταση πριν λίγες μερες ρώτησα τον γυναικολόγο μου γιατί λογικά θα μου έρθει σύντομα και μένα μήνυμα για ραντεβού και μου είπε να μην κάνω καθόλου. Εμένα για άστρα είναι η ηλικία μου δεν ρώτησα για άλλο. Αλλά δεν σημαίνει ότι η άποψη του δικού μου γιατρού είναι η σωστή. Αντε να βγάλουμε άκρη και με αυτό τώρα. Μου το δικαιολόγησε πάντως οποτε ας τον ακολουθήσω όπως και εσύ το γιατρό σου. Δεν ήξερα ότι γίνεται να αλλάξουμε εμβόλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ είναι πολύ μπέρδεμα αυτή η κατάσταση πριν λίγες μερες ρώτησα τον γυναικολόγο μου γιατί λογικά θα μου έρθει σύντομα και μένα μήνυμα για ραντεβού και μου είπε να μην κάνω καθόλου. Εμένα για άστρα είναι η ηλικία μου δεν ρώτησα για άλλο. Αλλά δεν σημαίνει ότι η άποψη του δικού μου γιατρού είναι η σωστή. Αντε να βγάλουμε άκρη και με αυτό τώρα. Μου το δικαιολόγησε πάντως οποτε ας τον ακολουθήσω όπως και εσύ το γιατρό σου. Δεν ήξερα ότι γίνεται να αλλάξουμε εμβόλιο.

Μήπως μπορείς να μου γράψεις πώς στο δικαιολόγησε; Ο δικός μου γιατρός ήταν πολύ θετικός στο να κάνω εμβόλιο. Και φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα γίνει υποχρεωτικό, τουλάχιστον για μένα που είμαι εκπαιδευτικός, οπότε καλύτερα να το κάνω τώρα, αφού έτσι και αλλιώς έχω παγώσει τις διαδικασίες μέχρι Ιούλιο - Αύγουστο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Εμάς ο γιατρός μας είπε οχι για εμβόλιο μεχρι να κάνουμε παιδι.

Πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου. Ο κάθε γιατρός λέει άλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μήπως μπορείς να μου γράψεις πώς στο δικαιολόγησε; Ο δικός μου γιατρός ήταν πολύ θετικός στο να κάνω εμβόλιο. Και φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα γίνει υποχρεωτικό, τουλάχιστον για μένα που είμαι εκπαιδευτικός, οπότε καλύτερα να το κάνω τώρα, αφού έτσι και αλλιώς έχω παγώσει τις διαδικασίες μέχρι Ιούλιο - Αύγουστο. 

Ε τότε είσαι μια χαρά και μενα είναι κανονικά πολύ θετικός αλλά όχι για μένα. Εμείς έχουμε σκοπό να κάνουμε νέα εμβρυομεταφορα σε δύο κύκλους αν όλα πάνε καλα και ηρεμήσει ο οργανισμός μου και πιο πολύ τον προβλημάτισε ότι η δεύτερη δόση του άστρα είναι πολύ μακριά από την πρώτη οπότε δεν θέλουμε να πέσει εκεί κοντά στην ετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου. Ο κάθε γιατρός λέει άλλα...

κατ αρχας ο γιατρος μου δεν το κάνει.Δευτερον μας είπε οτι οι παρενεργειες ειναι πολλες και επικυνδινες για εμας που εχουμε θεματα ειδικα στο σπερμα δεν ειναι να παιζουμε.Τριτον συναδελφος του αντρα μου το ειχε κανει το εμβολιο και αυτη τη στιγμη ειναι νοσοκομειο βαρια γιατι ξανακολησε κοροναιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

κατ αρχας ο γιατρος μου δεν το κάνει.Δευτερον μας είπε οτι οι παρενεργειες ειναι πολλες και επικυνδινες για εμας που εχουμε θεματα ειδικα στο σπερμα δεν ειναι να παιζουμε.Τριτον συναδελφος του αντρα μου το ειχε κανει το εμβολιο και αυτη τη στιγμη ειναι νοσοκομειο βαρια γιατι ξανακολησε κοροναιο.

Εγω καταλαβαίνω ότι δεν μας φτάνουν τα άλλα που έχουμε να ασχοληθουμε, πρέπει να ασχοληθουμε και με αυτά. Ενώ ο δικός μου είναι πολύ άνετος. Μου είπε να το κάνω και εγώ και ο άντρας μου. Εστειλα μήνυμα στον εξωσωματικό μου να δουμε τι θα μου πει και αυτός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

κατ αρχας ο γιατρος μου δεν το κάνει.Δευτερον μας είπε οτι οι παρενεργειες ειναι πολλες και επικυνδινες για εμας που εχουμε θεματα ειδικα στο σπερμα δεν ειναι να παιζουμε.Τριτον συναδελφος του αντρα μου το ειχε κανει το εμβολιο και αυτη τη στιγμη ειναι νοσοκομειο βαρια γιατι ξανακολησε κοροναιο.

Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι? Εννοείς ότι επηρεάζει το σπέρμα πχ την ποσοτητα για κάποιο χρονικό διάστημα και στη συνέχεια επανέρχεται? Να σου πω την αλήθεια για τον άντρα μου δεν ρώτησα προς το παρόν. Έχουμε έτοιμα έμβρυα και δεν θα χρειαστούμε γονιμοποιησεις για τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω καταλαβαίνω ότι δεν μας φτάνουν τα άλλα που έχουμε να ασχοληθουμε, πρέπει να ασχοληθουμε και με αυτά. Ενώ ο δικός μου είναι πολύ άνετος. Μου είπε να το κάνω και εγώ και ο άντρας μου. Εστειλα μήνυμα στον εξωσωματικό μου να δουμε τι θα μου πει και αυτός. 

Κι εμάς ήταν θετικός να το κάνουμε αλλα να ξεκινήσουμε προσπάθειες αφού τελειώσουν και οι δυο δόσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κι εμάς ήταν θετικός να το κάνουμε αλλα να ξεκινήσουμε προσπάθειες αφού τελειώσουν και οι δυο δόσεις 

Εγω βέβαια δεν εχω γονιμοποίηση,μόνο εμβρυομεταφορα, δεν ξερω αν παίζει ρόλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι? Εννοείς ότι επηρεάζει το σπέρμα πχ την ποσοτητα για κάποιο χρονικό διάστημα και στη συνέχεια επανέρχεται? Να σου πω την αλήθεια για τον άντρα μου δεν ρώτησα προς το παρόν. Έχουμε έτοιμα έμβρυα και δεν θα χρειαστούμε γονιμοποιησεις για τώρα. 

ναι μου ειπε οτι επηρεαζει παραμετρους σημαντικους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

ναι μου ειπε οτι επηρεαζει παραμετρους σημαντικους.

καλά που το είπες να ρωτήσω τον ουρολόγο μας. σε ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...