Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Και εγώ είχα χοριακη μαζί μου αλλά δεν μου την ζήτησα .... φάρμακα υπάρχουν εφόσον εκεί πας μόνο με το χαρτί της επιτροπής απλά υπήρχε ελειψη στο συγκεκριμένο που μου είχαν συνταγογράφησει στην αρχή αλλά δεν πειράζει μου έγραψε τις gonal και τις πήρα! Εσυ ποτέ πας;;

Σε λιγες μερουλες!!!Εσύ ποτε ξεκινας διεγερση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Καλησπεριζω ολα τα κοριτσια! Μολις γυρισα απο τον εξωσωματικο εγω κ εμαθα τα εξης για οσες ενδιαφερονται για προεμφυτευτικο! Μου ειπαν οτι πλεον δεν υπαρχει Αρχη υποβοηθ αναπαρ, για καποιο λογω διαλυθηκε οποτε για να παρεις εγκριση για προεμφυτευτικο υπαρχει προβλημα, παρολα αυτα ομως η επιτροπη εξωσωμ ζηταει την εγκριση! Οτι πιο κουφο εχω ακουσει! Στην δικη μου περιπτωση δεν ξερω τι θα γινει...γιατι πηρα εγκριση μια φορα αλλα θελει λεει να ειναι κ εντος εξαμηνου! 😣 Εχουν πει κατι διαφορετικο σε καποια αλλη κοπελα; 
 

Ενα αλλο που θελω να ρωτησω..σκεφτομαι να παρω τις ovamax για βελτιωση των ωαριων μπας κ δωσω περισσοτερα κ γονιμοποιηθουν καλυτερα. Εχει παρει καποια κοπελα κ οντως να την βοηθησαν; 

Εγώ τα πήρα αλλά δεν ξέρω τι αποτέλεσμα έχουν, ακόμα δεν πήγα στην γιατρό, να ξέρεις ότι φέρνουν υπνηλία να συμβουλευτείς τον γιατρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Σε λιγες μερουλες!!!Εσύ ποτε ξεκινας διεγερση?

Αρχές Μαΐου ☺️☺️☺️Περιμένω πως κ πως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ τα πήρα αλλά δεν ξέρω τι αποτέλεσμα έχουν, ακόμα δεν πήγα στην γιατρό, να ξέρεις ότι φέρνουν υπνηλία να συμβουλευτείς τον γιατρό σου. 

Ο γιατρος μου τα προτεινε..τον ρωτησα αν μπορω να παρω βιταμινες για βελτιωση κ μου προτεινε αυτες. Ποσο καιρο τις πηρες εσυ? Πες μου οταν πας στον γιατρο αν τλκ βοηθησαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ο γιατρος μου τα προτεινε..τον ρωτησα αν μπορω να παρω βιταμινες για βελτιωση κ μου προτεινε αυτες. Ποσο καιρο τις πηρες εσυ? Πες μου οταν πας στον γιατρο αν τλκ βοηθησαν!

Ένα κουτί πήρα μόνο μαζί με fertilimax της ίδιας εταιρείας αν δεν κάνω λάθος έχει 90 κάψουλες το ovamax 1,5 μήνα τα έπαιρνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Ένα κουτί πήρα μόνο μαζί με fertilimax της ίδιας εταιρείας αν δεν κάνω λάθος έχει 90 κάψουλες το ovamax 1,5 μήνα τα έπαιρνα. 

Επαιρνες κ τις δυο μαζι? Δεν ειναι παρομοιες? Απο οτι ειδα εχει 120. Τι δοσολογια επαιρνες? Στην εδωσε ο γιατρος η οτι γραφει το κουτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλώς το κορίτσι! Καλά είμαι, τώρα με το μωρό τρέχω και δεν φτάνω αλλά δεν παραπονιέμαι!!! Είναι χαρούμενη κούραση! Ευτυχώς ως τώρα το μωρό εινσι μια χαρά κ μπαίνουμε σε μια σειρά. 

Εσύ κορίτσι πως είσαι; τι κάνεις; 

Στείλε μου ένα μνμ δεν μπορώ να σου στείλω 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Επαιρνες κ τις δυο μαζι? Δεν ειναι παρομοιες? Απο οτι ειδα εχει 120. Τι δοσολογια επαιρνες? Στην εδωσε ο γιατρος η οτι γραφει το κουτι?

Το ovamax 120€; με τίποτα...σχεδόν 80€ το πήρα από Θεσσαλονίκη, 1 μεσημέρι και 2 βράδυ, τα fertilimax 3 την ημέρα.Η γιατρος μου είπε δοσολογίες. Εσύ που μένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Το ovamax 120€; με τίποτα...σχεδόν 80€ το πήρα από Θεσσαλονίκη, 1 μεσημέρι και 2 βράδυ, τα fertilimax 3 την ημέρα.Η γιατρος μου είπε δοσολογίες. Εσύ που μένεις;

Οχι 120 χαπια. 80€ εχει το ξερω..Θεσσαλονικη ειμαι κ εγω! Εμενα για δοσολογια που τον ρωτησα μου ειπε οτι γραφει το κουτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Οχι 120 χαπια. 80€ εχει το ξερω..Θεσσαλονικη ειμαι κ εγω! Εμενα για δοσολογια που τον ρωτησα μου ειπε οτι γραφει το κουτι...

Ναι έχεις δίκιο το  μπέρδεψα με το άλλο 2 μήνες τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairaki είπε:

Αρχές Μαΐου ☺️☺️☺️Περιμένω πως κ πως 

Αχ Μαιράκι μου καλή επιτυχία να έχεις!!!!!Μαζί ξεκινήσαμε να ψαχνόμαστε εδω και τώρα κοντευουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2021 at 11:25 ΠΜ, ο/η FAITH_ είπε:

Αυτά παίρνω κι εγώ .. Κάθε μέρα 1 μισή ώρα πριν το φαγητό .. Εγώ είχα λίγο τσιμπημένη την δεύτερη τιμή στην μέτρηση. Βοηθάνε και στην ποιότητα από οτι μου είπε ο γιατρός μου ..

Ναι κι εμένα το ίδιο είπε για την ποιότητα των ωαρίων, μόνο που μου είπε να τα παίρνω μετά το φαγητό, μεσημέρι-βράδυ. Θα ξαναδώ τον γιατρό τον Μάιο να δω πως πάνε οι τιμές, μήπως αλλάξει τίποτα σε δοσολογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Αχ Μαιράκι μου καλή επιτυχία να έχεις!!!!!Μαζί ξεκινήσαμε να ψαχνόμαστε εδω και τώρα κοντευουμε!!!

Ναιιιιιιιιιιιι ευχομαι να έχουμε μόνο θετικά αποτελέσματα ☺️☺️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι καινούρια στην ομάδα, να ρωτήσω κάτι; Στις εξετάσεις που κάνατε πριν την επιτροπή ή την εξωσωματική σας είπαν να κάνετε καρυότυπο ζεύγους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή; ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρία 93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή; ευχαριστώ πολύ..

Είχες βάλει έμβρυα ή βλαστοκυστες?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anly είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι καινούρια στην ομάδα, να ρωτήσω κάτι; Στις εξετάσεις που κάνατε πριν την επιτροπή ή την εξωσωματική σας είπαν να κάνετε καρυότυπο ζεύγους;

Οπωσδηποτε πριν την εξωσωματικη.επιτροπη δε περασα,βιαζομουνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία 93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή; ευχαριστώ πολύ..

Με εμβρυα 4ης μερας ειχα 24 χοριακη την 11η μερα απο ετ και την 15η μερα επεσε στο 9..βιοχημικη ..ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να παρει μπρος κ να διπλασιαστεί.!!!ολα τα εχουμε δει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anly είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι καινούρια στην ομάδα, να ρωτήσω κάτι; Στις εξετάσεις που κάνατε πριν την επιτροπή ή την εξωσωματική σας είπαν να κάνετε καρυότυπο ζεύγους;

Ναι εγώ που θα περάσω από επιτροπη.Θα κάνεις εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είχες βάλει έμβρυα ή βλαστοκυστες?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Βλαστοκυστη.. ευχαριστώ πολύ αλλά δεν το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Με εμβρυα 4ης μερας ειχα 24 χοριακη την 11η μερα απο ετ και την 15η μερα επεσε στο 9..βιοχημικη ..ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να παρει μπρος κ να διπλασιαστεί.!!!ολα τα εχουμε δει ..

Ευχαριστώ πολύ. Έχει πιθανότητες να διπλασιαστεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία 93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή; ευχαριστώ πολύ..

Γεια σου κοριτσι μου! Οντως ειναι χαμηλή... ευχομαι να γινει η εκπληξη!!! Καλη τυχη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anly είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι καινούρια στην ομάδα, να ρωτήσω κάτι; Στις εξετάσεις που κάνατε πριν την επιτροπή ή την εξωσωματική σας είπαν να κάνετε καρυότυπο ζεύγους;

Καλησπέρα... Εμένα προσωπικά όχι.. Ούτε σε μια φίλη μου όταν ξεκινούσε διαδικασία, σε άλλο κέντρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα... Εμένα προσωπικά όχι.. Ούτε σε μια φίλη μου όταν ξεκινούσε διαδικασία, σε άλλο κέντρο 

Και δεν ξέρω για ποιο λόγο θα ρωτήσω μεθαύριο που έχω ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Και δεν ξέρω για ποιο λόγο θα ρωτήσω μεθαύριο που έχω ραντεβού 

Καλ κανουν και στον ζητάνε. Είναι για να δουν αν υπάρχει κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία σε σένα ή στον σύζυγό σου που μπορει να μεταφερθεί στο έμβρυο. Αν υπάρξει αποβολή και διαπιστωθεί χρωμοσωμικη ανωμαλία,  τότε συνήθως ζητάνε, απλά ο γιατρός σου στο ζητάει προληπτικά και κατά τη γνώμη μου πολύ καλά το κάνει. Όπως επίσης ζητάνε και για κυστική ίνωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...