Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Πάντως βρε κορίτσια σκέφτομαι το εξής:γιατι όταν ξεκινάμε μια κυηση ή μια εξωσωματικη μας αφήνουν οι γιατροί χαλαρές...πρεπει να περάσουμε τα πανδεινα για να κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις?η πρεπει να τα μαθαίνουμε απ τα φόρουμ ή το ίντερνετ μονες μας;εγω που ρώτησα τον πρωτο γιατρό μετα την πρώτη παλινδρομη λέει τυχαίο γεγονός.. με άφησε στην τύχη μου για να μη με βαραίνει με εξετάσεις και καλά...μετα ηρθε η άλλη,η άλλη και το τυχαίο έγινε συστηματικό..και πέρασαν τα χρόνια και μολις πριν 2 μήνες ανακάλυψα την επίκτητη θρομβοφιλια. Τώρα παρακαλάω να ευθύνεται αυτή για τις αποτυχίες και να δω επιτέλους φως στο τούνελ...

Ειναι πραγματικα αδικο ολο αυτο! εγω θα ηθελα να τα κανω ολα απο την αρχη για να ειμαι καλυμμενη...αλλα που να τα ξερουμε κιολας? το δικο τους πρωτοκολλο βλεπωντας και κανοντας. Εμ το θεμα δεν ειναι να ταλαιπωρηθουμε 2-3 φορες και μετα να τα κανουμε και να εχουμε επιτυχια! ελπιζω πραγματικα να σου/μας πανε ολα καλα απο δω κ περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Μα δεν χρειάζεσαι κάποιον να ειδικεύεται μόνο σε θρομβοφιλία κύησης, δεν είναι της παρούσης μόνο αυτό. Τώρα θέλεις κάποιον να σε ψάξει, να σου κάνει ένα μεγάλο πακέτο εξετάσεων και να σου βρει τι φταίει ή τι έφταιξε. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω προσωπική εμπειρία με τη συγκεκριμένη, απλώς έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια από άλλες κοπέλες εδώ. 

Ναι εχεις δικαιο! θα παω σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Κοριτσια μου εγω εκανα την εμβρυομεταφορα κ περιμενω πως κ πως να κανω τη χοριακη τη δευτερα....δεν εχω κανενα συμπτωμα😪😪😪 

Καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μου!!! Θα περιμενουμε τη Δευτερα κι εμεις μαζι σου!!!! Ενημέρωσε μας!! ❤️❤️❤️🥰🥰🙏🙏🍀🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Να σας πω κ τα δικα μου νεα κοριτσια. Επισημως παλινδρομη...σταματησε να αναπτυσσεται το εμβρυο στις 6 ενδομαδες ενω ειμαι κλεισμενες 8. Χθες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο αρχισε να συρρικνωνεται ο σακος μαλλον τον απορροφα ο οργανισμος μου. Σταματησα τα φαρμακα κ περιμενουμε μηπως αποβληθει απο μονο του...αν οχι θα κανω αποξεση κ δεν θα χω κ υλικο να δωσω για καρυοτυπο.
Παμε παλι απο την αρχη λοιπον! Εχω κλεισμενο ραντεβου επιτροπης μεσα Ιουνιου, πως θα περασουν οι μηνες;; Αυτη η αναμονη με σκοτωνει... σκεφτομαι οταν ερθει η περιοδος να κανω κανεναν φυσικο κυκλο..γνωριζετε κοστος κλπ; Ειναι οντως καλυτερα τα ωαρια; Ο γιατρος μου ειπε θεωρητικα ναι...

ξερει καποια κοπελα καποιν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης στην Θεσσαλονικη; Θα κανω ολες τις εξετασεις θρομβοφιλιας κ υστεροσκοπηση. Τι αλλο θα μου προτεινατε; Συγνωμη για το κατεβατο

Πολύ κρίμα .. Σε καταλαβαίνω απόλυτα .. Πόσο άδικο να χαιρόμαστε με τις θετικές χοριακές και μέτα να προσγειωνόμαστε απότομα.. Υπομονή , όλα θα φτιάξουν .. Που θα πάει κάποια στιγμή θα πετύχουμε κι εμείς .. Γιατί άργησε τόσο ο γιατρός σου να σου επιβεβαιώσει την παλίνδρομη ? Καλό θα ήταν να το έστελνες για καρυώτυπο για να ήξερες τι έφταιξε .. Από προσωπική εμπειρία όπου είχαμε δει , σε παλιότερη κύηση , σάκο και όχι έμβρυο δεν έκανα απόξεση και το αφήσαμε να αποβληθεί μόνο του .. Πολύ ψυχοφθόρο ..Ήμουν στους 2-3 μήνες συνέχεια με σερβιέτα και έκανα χοριακές γιατί έπεφτε πολύ σιγά .. Να φανταστείς μέχρι και γιατρός που κάνει αυχενικές με είδε για να δουν μήπως είχα και άλλο σάκο που δεν φαινόταν !Γνώμη μου , καλύτερα να κάνεις απόξεση για να είσαι σίγουρη ότι έχεις καθαρίσει καλά και δεν έχουν μείνει υπολείμματα ιστών .. Το ραντεβού της επιτροπής το έκλεισες εσύ ή ο γιατρός -εξωσωματικός σου ? Συνήθως έχουν κάποιες άκρες. Κι εγώ ξεκινάω από την αρχή , δυστυχώς ..

Φυσικό δεν έχω κάνει για να σου απαντήσω ..Είχαμε επιχειρήσει να πάρουμε 1 τον Γενάρη αλλά δεν μεγάλωνε όπως θα έπρεπε και το ακυρώσαμε εφόσον τον επόμενο μήνα θα έκανα ωοληψία .. 

Από εξετάσεις να κάνεις και καμπύλη ζαχάρου ,είναι σημαντική εξέταση . Καλή μας συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Πάντως βρε κορίτσια σκέφτομαι το εξής:γιατι όταν ξεκινάμε μια κυηση ή μια εξωσωματικη μας αφήνουν οι γιατροί χαλαρές...πρεπει να περάσουμε τα πανδεινα για να κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις?η πρεπει να τα μαθαίνουμε απ τα φόρουμ ή το ίντερνετ μονες μας;εγω που ρώτησα τον πρωτο γιατρό μετα την πρώτη παλινδρομη λέει τυχαίο γεγονός.. με άφησε στην τύχη μου για να μη με βαραίνει με εξετάσεις και καλά...μετα ηρθε η άλλη,η άλλη και το τυχαίο έγινε συστηματικό..και πέρασαν τα χρόνια και μολις πριν 2 μήνες ανακάλυψα την επίκτητη θρομβοφιλια. Τώρα παρακαλάω να ευθύνεται αυτή για τις αποτυχίες και να δω επιτέλους φως στο τούνελ...

Η πρώτη παλίνδρομη συνήθως χαρακτηρίζεται τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν .. Λάθος τους για μένα όταν πρόκειται για εξωσωματική . Και στην πρώτη δική μου δεν στείλανε καν το εμβρυάκι για καρυώτυπο γιατί ο γιατρός μου ήταν σίγουρος ότι η επόμενη θα πάει καλά . Υποθέσεις γι αυτούς που δεν κοστίζουν τίποτα , πληγές για μας που κρεμόμαστε από τα χείλη τους . 

Αντιπηκτικές δεν έκανες καθόλου όσο ήσουν έγκυος ?Συνήθως πάντα δίνουν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Αντιπηκτικές δεν έκανες καθόλου όσο ήσουν έγκυος ?Συνήθως πάντα δίνουν ..

Όχι, δεν δίνουν πάντα. Αν δεν έπαιρνες μετά την εμβρυομεταφορά, κάνεις εξετάσεις γύρω στη 10η εβδομάδα και αν βγουν καλές, δεν κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Η πρώτη παλίνδρομη συνήθως χαρακτηρίζεται τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν .. Λάθος τους για μένα όταν πρόκειται για εξωσωματική . Και στην πρώτη δική μου δεν στείλανε καν το εμβρυάκι για καρυώτυπο γιατί ο γιατρός μου ήταν σίγουρος ότι η επόμενη θα πάει καλά . Υποθέσεις γι αυτούς που δεν κοστίζουν τίποτα , πληγές για μας που κρεμόμαστε από τα χείλη τους . 

Αντιπηκτικές δεν έκανες καθόλου όσο ήσουν έγκυος ?Συνήθως πάντα δίνουν ..

Οι τρεις πρώτες ήταν σε φυσική σύλληψη. Ολο έλεγαν ε,αφού μένεις έγκυος μια χαρά ,αντιπηκτικες έπαιρνα από την δεύτερη κυηση για την κληρονομική θρομβοφιλια αλλα δεν έφτανε αυτό γιατί τελικα εχω και επίκτητη. Τέλος παντων,θα προσπαθήσω οσο μπορώ, για να μην πω κάποτε ότι δεν έκανα αυτα που έπρεπε και να μην έχω απωθημένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Πολύ κρίμα .. Σε καταλαβαίνω απόλυτα .. Πόσο άδικο να χαιρόμαστε με τις θετικές χοριακές και μέτα να προσγειωνόμαστε απότομα.. Υπομονή , όλα θα φτιάξουν .. Που θα πάει κάποια στιγμή θα πετύχουμε κι εμείς .. Γιατί άργησε τόσο ο γιατρός σου να σου επιβεβαιώσει την παλίνδρομη ? Καλό θα ήταν να το έστελνες για καρυώτυπο για να ήξερες τι έφταιξε .. Από προσωπική εμπειρία όπου είχαμε δει , σε παλιότερη κύηση , σάκο και όχι έμβρυο δεν έκανα απόξεση και το αφήσαμε να αποβληθεί μόνο του .. Πολύ ψυχοφθόρο ..Ήμουν στους 2-3 μήνες συνέχεια με σερβιέτα και έκανα χοριακές γιατί έπεφτε πολύ σιγά .. Να φανταστείς μέχρι και γιατρός που κάνει αυχενικές με είδε για να δουν μήπως είχα και άλλο σάκο που δεν φαινόταν !Γνώμη μου , καλύτερα να κάνεις απόξεση για να είσαι σίγουρη ότι έχεις καθαρίσει καλά και δεν έχουν μείνει υπολείμματα ιστών .. Το ραντεβού της επιτροπής το έκλεισες εσύ ή ο γιατρός -εξωσωματικός σου ? Συνήθως έχουν κάποιες άκρες. Κι εγώ ξεκινάω από την αρχή , δυστυχώς ..

Φυσικό δεν έχω κάνει για να σου απαντήσω ..Είχαμε επιχειρήσει να πάρουμε 1 τον Γενάρη αλλά δεν μεγάλωνε όπως θα έπρεπε και το ακυρώσαμε εφόσον τον επόμενο μήνα θα έκανα ωοληψία .. 

Από εξετάσεις να κάνεις και καμπύλη ζαχάρου ,είναι σημαντική εξέταση . Καλή μας συνέχεια.

Ο γυναικολόγος μου πρότεινε να αποφύγω την απόξεση αν μπορώ, μου λέει όπως κ να το κάνουμε είναι μια επέμβαση, αν όμως δεν φύγει, την άλλη βδομάδα θα με δει, θα μου κάνει απόξεση. Με παρακολουθεί 20 χρόνια τώρα γιατι να μου το πει αυτό, έτσι κ αλλιώς εκεινοσ χάνει τα λεφτά της απόξεσης έτσι δεν είναι? Μου είπε βέβαια ότι είναι πολύ μικρός ο σάκος κ τα εμβ στοιχεία κ ότι δεν αξίζει για καρυοτυπο, μπορεί να μην δει δείξει τπτ. Εννοείται πως εγώ θέλω να κάνω για να διαπιστώσω αν έφταιγε το έμβρυο η όχι.
Στην 6 βδομάδα ήταν 2χιλ, όποτε το αφήσαμε 10 μέρες για να ακούσουμε καρδιά, όπου διαπιστώσαμε ότι έφτασε με το ζόρι τα 3 χιλ, όλα αυτά με τον εξωσωματικό από εκει κ πέρα με έστειλαν στον γυναικολόγο 4 μέρες μετά όπου επιβεβαιώθηκε η παλινδρόμηση έτσι σταμάτησα τα φάρμακα από την Δευτέρα το βράδυ, ακόμα πάντως τπτ ούτε στάλα αίμα... 

το ραντεβού το είχα κλείσει εγώ όταν η χοριακή εμεινε στάσιμη κ μου είπαν πας για πρώιμη αποβολή, ευτυχώς που δεν το ακύρωσα! Την καμπύλη να την κάνω τώρα η να περιμένω όταν θα έχω καθαρίσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Οι τρεις πρώτες ήταν σε φυσική σύλληψη. Ολο έλεγαν ε,αφού μένεις έγκυος μια χαρά ,αντιπηκτικες έπαιρνα από την δεύτερη κυηση για την κληρονομική θρομβοφιλια αλλα δεν έφτανε αυτό γιατί τελικα εχω και επίκτητη. Τέλος παντων,θα προσπαθήσω οσο μπορώ, για να μην πω κάποτε ότι δεν έκανα αυτα που έπρεπε και να μην έχω απωθημένα!

Αν μιλάμε για 3 αποβολές από φυσική σύλληψη, στη θέση σου θα άφηνα κατά μέρος τους εξωσωματιστές και θα απευθυνόμουν σε κάποιο τμήμα καθ' έξιν αποβολών δημόσιου μαιευτηρίου για διερεύνηση...Υπάρχουν πολλά περισσότερα πράγματα από τη θρομβοφιλία που ερευνούν εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ο γυναικολόγος μου πρότεινε να αποφύγω την απόξεση αν μπορώ, μου λέει όπως κ να το κάνουμε είναι μια επέμβαση, αν όμως δεν φύγει, την άλλη βδομάδα θα με δει, θα μου κάνει απόξεση. Με παρακολουθεί 20 χρόνια τώρα γιατι να μου το πει αυτό, έτσι κ αλλιώς εκεινοσ χάνει τα λεφτά της απόξεσης έτσι δεν είναι? Μου είπε βέβαια ότι είναι πολύ μικρός ο σάκος κ τα εμβ στοιχεία κ ότι δεν αξίζει για καρυοτυπο, μπορεί να μην δει δείξει τπτ. Εννοείται πως εγώ θέλω να κάνω για να διαπιστώσω αν έφταιγε το έμβρυο η όχι.
Στην 6 βδομάδα ήταν 2χιλ, όποτε το αφήσαμε 10 μέρες για να ακούσουμε καρδιά, όπου διαπιστώσαμε ότι έφτασε με το ζόρι τα 3 χιλ, όλα αυτά με τον εξωσωματικό από εκει κ πέρα με έστειλαν στον γυναικολόγο 4 μέρες μετά όπου επιβεβαιώθηκε η παλινδρόμηση έτσι σταμάτησα τα φάρμακα από την Δευτέρα το βράδυ, ακόμα πάντως τπτ ούτε στάλα αίμα... 

το ραντεβού το είχα κλείσει εγώ όταν η χοριακή εμεινε στάσιμη κ μου είπαν πας για πρώιμη αποβολή, ευτυχώς που δεν το ακύρωσα! Την καμπύλη να την κάνω τώρα η να περιμένω όταν θα έχω καθαρίσει?

Η αλήθεια είναι ότι και η Τσεκούρα που το έχω συζητήσει μαζί της, είναι κατά της απόξεσης, αν μπορεί να αποφευχθεί, γιατί έχει δει να γίνονται πολλές ζημιές σε μήτρες από κακές αποξέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η troia είπε:

Αν μιλάμε για 3 αποβολές από φυσική σύλληψη, στη θέση σου θα άφηνα κατά μέρος τους εξωσωματιστές και θα απευθυνόμουν σε κάποιο τμήμα καθ' έξιν αποβολών δημόσιου μαιευτηρίου για διερεύνηση...Υπάρχουν πολλά περισσότερα πράγματα από τη θρομβοφιλία που ερευνούν εκεί...

Απλά η τρίτη και φαρμακερή ήταν εξωμητριος και έχασα και τη μια σάλπιγγα και γενικά ήταν για μένα μια παρα πολυ τραυματική εμπειρία και επειδή με την εξωσωματική η δευτερη εξωμητριος εχει πολυ λιγότερες πιθανότητες γι αυτό δεν θέλω άλλο. Είναι ψυχολογικος ο λόγος αλλα και με μια σάλπιγγα οι πιθανότητες είναι λιγότερες ούτως η άλλως. ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως το είχα σκεφτεί κι εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Απλά η τρίτη και φαρμακερή ήταν εξωμητριος και έχασα και τη μια σάλπιγγα και γενικά ήταν για μένα μια παρα πολυ τραυματική εμπειρία και επειδή με την εξωσωματική η δευτερη εξωμητριος εχει πολυ λιγότερες πιθανότητες γι αυτό δεν θέλω άλλο. Είναι ψυχολογικος ο λόγος αλλα και με μια σάλπιγγα οι πιθανότητες είναι λιγότερες ούτως η άλλως. ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως το είχα σκεφτεί κι εγώ 

Τρίτωσε το κακο κοριτσι μου!!! Παει!! 
Ελπιζω η επόμενη να ειναι και η τυχερη σου!!!! Να τελειωσει γρηγορα για σενα αυτη η ταλαιπωρία της αποτυχίας και να περασεις στις επιτυχιες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Όχι, δεν δίνουν πάντα. Αν δεν έπαιρνες μετά την εμβρυομεταφορά, κάνεις εξετάσεις γύρω στη 10η εβδομάδα και αν βγουν καλές, δεν κάνεις.

Αυτό δεν το ήξερα .. Λογικό πάντως ακούγεται και αυτό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi1981 είπε:

Οι τρεις πρώτες ήταν σε φυσική σύλληψη. Ολο έλεγαν ε,αφού μένεις έγκυος μια χαρά ,αντιπηκτικες έπαιρνα από την δεύτερη κυηση για την κληρονομική θρομβοφιλια αλλα δεν έφτανε αυτό γιατί τελικα εχω και επίκτητη. Τέλος παντων,θα προσπαθήσω οσο μπορώ, για να μην πω κάποτε ότι δεν έκανα αυτα που έπρεπε και να μην έχω απωθημένα!

Και πολύ καλά θα κάνεις ! Υπομονή και επιμονή θέλει , και μάλιστα μεγάλο απόθεμα! Όλα καλά θα πάνε στο τέλος και αν δεν πάνε δεν είναι το τέλος .. Αυτό σκέφτομαι και παίρνω θάρρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Ο γυναικολόγος μου πρότεινε να αποφύγω την απόξεση αν μπορώ, μου λέει όπως κ να το κάνουμε είναι μια επέμβαση, αν όμως δεν φύγει, την άλλη βδομάδα θα με δει, θα μου κάνει απόξεση. Με παρακολουθεί 20 χρόνια τώρα γιατι να μου το πει αυτό, έτσι κ αλλιώς εκεινοσ χάνει τα λεφτά της απόξεσης έτσι δεν είναι? Μου είπε βέβαια ότι είναι πολύ μικρός ο σάκος κ τα εμβ στοιχεία κ ότι δεν αξίζει για καρυοτυπο, μπορεί να μην δει δείξει τπτ. Εννοείται πως εγώ θέλω να κάνω για να διαπιστώσω αν έφταιγε το έμβρυο η όχι.
Στην 6 βδομάδα ήταν 2χιλ, όποτε το αφήσαμε 10 μέρες για να ακούσουμε καρδιά, όπου διαπιστώσαμε ότι έφτασε με το ζόρι τα 3 χιλ, όλα αυτά με τον εξωσωματικό από εκει κ πέρα με έστειλαν στον γυναικολόγο 4 μέρες μετά όπου επιβεβαιώθηκε η παλινδρόμηση έτσι σταμάτησα τα φάρμακα από την Δευτέρα το βράδυ, ακόμα πάντως τπτ ούτε στάλα αίμα... 

το ραντεβού το είχα κλείσει εγώ όταν η χοριακή εμεινε στάσιμη κ μου είπαν πας για πρώιμη αποβολή, ευτυχώς που δεν το ακύρωσα! Την καμπύλη να την κάνω τώρα η να περιμένω όταν θα έχω καθαρίσει?

Η αλήθεια είναι ότι είναι μία επέμβαση οπότε αν μπορείς να την αποφύγεις την αποφεύγεις .. Αν θεώρησε ότι δεν αξίζει να σου κάνει καρυώτυπο τότε ορθά έπραξε .. Κανονικά θα πρέπει να σου ξεκινήσει το αίμα αφού σταμάτησε η κύηση. Να ρωτήσεις τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη ..

Η καμπύλη νομίζω δεν έχει θέμα όποτε και να την κάνεις .. Υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί από τα φάρμακα που έπαιρνες.. Θα πρέπει να το συζητήσεις με τον γιατρό σου .. Για μένα πάντως καθάρισε πρώτα και κάνε την μετά το Πάσχα που θα έχει λίγο ηρεμήσει ο οργανισμός σου .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Τρίτωσε το κακο κοριτσι μου!!! Παει!! 
Ελπιζω η επόμενη να ειναι και η τυχερη σου!!!! Να τελειωσει γρηγορα για σενα αυτη η ταλαιπωρία της αποτυχίας και να περασεις στις επιτυχιες!!! 

@Dimi1981 Αυτό μου λένε κι εμένα οι δικοί μου ! Τρίτωσε το κακό ..Ολοκληρώθηκε ο κύκλος ,οπότε πάμε βουρ για όμορφες στιγμές από εδώ και πέρα ..Αυτό να σκέφτεσαι κι εσύ !Η δύναμη της πίστης κάνει θαύματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

κοριτσι μου υπομονη μεχρι την Δευτερα, να σου πω κ εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα κ ειχα θετικη χοριακη ασχετα με την εξελιξη.. σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να δεις μια μεγαλη χοριακη!

Σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

@Dimi1981 Αυτό μου λένε κι εμένα οι δικοί μου ! Τρίτωσε το κακό ..Ολοκληρώθηκε ο κύκλος ,οπότε πάμε βουρ για όμορφες στιγμές από εδώ και πέρα ..Αυτό να σκέφτεσαι κι εσύ !Η δύναμη της πίστης κάνει θαύματα !

Χαχαχ εγω μετα την τριτη εξωμητριο είχα και 4η αποβολη από εξωσωματικη στην 12η εβδομάδα... οποτε τεταρτωσε το κακό αφήστε κοριτσια,πλουσιο το ρεπερτόριο χαχαχαχ.ομως δεν απογοητευομαι, ώρες ώρες λέω που έκρυβα τόση δύναμη.κοριτσια θα τα καταφέρουμε!!πάντως πρωτη φορά μπαίνω σε φόρουμ και νιώθω πολύ καλά ακουγοντας ολες σας.Σας ευχαριστώ και οσο μπορώ απο την εμπειρία μου θα σας ενημερώνω για όσα ξέρω.!!🥰😍🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αισιοδοξια κ υπομονη χρειαζεται.μαθαινω παρα πολλα κ νιωθω πολυ αισιοδοξη οταν διαβαζω τις ιστοριες σας.ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη κ αισθάνομαι λιγο χαμενη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Απλά η τρίτη και φαρμακερή ήταν εξωμητριος και έχασα και τη μια σάλπιγγα και γενικά ήταν για μένα μια παρα πολυ τραυματική εμπειρία και επειδή με την εξωσωματική η δευτερη εξωμητριος εχει πολυ λιγότερες πιθανότητες γι αυτό δεν θέλω άλλο. Είναι ψυχολογικος ο λόγος αλλα και με μια σάλπιγγα οι πιθανότητες είναι λιγότερες ούτως η άλλως. ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως το είχα σκεφτεί κι εγώ 

Μα δεν είπα να μην κάνεις εξωσωματική. Είπα μόνο να διερευνήσεις την αιτία των αποβολών, ώστε να διορθώσεις ό,τι διορθώνεται και η επόμενη προσπάθεια να είναι πιο σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Αυτό δεν το ήξερα .. Λογικό πάντως ακούγεται και αυτό ..

Οι περισσότεροι εξωσωματιστές δίνουν προληπτικά εκ του πρωτοκόλλου, διότι τα φάρμακα που περιέχουν ορμόνες έχουν την τάση να δημιουργούν θρόμβους στο αίμα. Και πάλι όμως, αν συμβουλευτείς έναν αιματολόγο πριν την προσπάθεια, θα σου πει αν χρειάζεσαι ή δεν χρειάζεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Μα δεν είπα να μην κάνεις εξωσωματική. Είπα μόνο να διερευνήσεις την αιτία των αποβολών, ώστε να διορθώσεις ό,τι διορθώνεται και η επόμενη προσπάθεια να είναι πιο σίγουρη. 

Ναι το κατάλαβα πως το είπες.αλλα πηγα στη Λευκού και σε ενδοκρινολογο.πιστευεις ότι σε δημόσιο για καθεξιν θα ήταν καλύτερα?δεν ξερω...είναι το μόνο που δεν εχω κανει,αλλά πραγματικά έχω κάνει άπειρες εξετάσεις...δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο ανοσολογικής φύσης πέραν της επίκτητης που την τσάκωσα πριν 2 μήνες.θα δω τωρα που θα κανω θεραπεία γι αυτήν μήπως αυτό έφταιγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Ναι το κατάλαβα πως το είπες.αλλα πηγα στη Λευκού και σε ενδοκρινολογο.πιστευεις ότι σε δημόσιο για καθεξιν θα ήταν καλύτερα?δεν ξερω...είναι το μόνο που δεν εχω κανει,αλλά πραγματικά έχω κάνει άπειρες εξετάσεις...δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο ανοσολογικής φύσης πέραν της επίκτητης που την τσάκωσα πριν 2 μήνες.θα δω τωρα που θα κανω θεραπεία γι αυτήν μήπως αυτό έφταιγε.

A, συγγνώμη, μου είχε διαφύγει ότι έχεις πάει στη Λευκού. Όσες έχουν πάει εκεί λένε ότι σου κάνει την ίδια διερεύνηση με τα τμήματα καθ᾽ έξιν αποβολών των δημόσιων μαιευτηρίων. Νομίζω ότι είσαι καλυμμένη από εκεί. Και ο ενδοκρινολόγος σου αν είναι γνώστης των αναπαραγωγικών, μια χαρά σε καλύπτει. Αν έχετε ελέγξει και το σπέρμα σε ουρολόγο που να ασχολείται με τα ανδρολογικά, είστε ΟΚ, δε βλέπω κάτι άλλο που να χρειάζεται να κάνετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

A, συγγνώμη, μου είχε διαφύγει ότι έχεις πάει στη Λευκού. Όσες έχουν πάει εκεί λένε ότι σου κάνει την ίδια διερεύνηση με τα τμήματα καθ᾽ έξιν αποβολών των δημόσιων μαιευτηρίων. Νομίζω ότι είσαι καλυμμένη από εκεί. Και ο ενδοκρινολόγος σου αν είναι γνώστης των αναπαραγωγικών, μια χαρά σε καλύπτει. Αν έχετε ελέγξει και το σπέρμα σε ουρολόγο που να ασχολείται με τα ανδρολογικά, είστε ΟΚ, δε βλέπω κάτι άλλο που να χρειάζεται ε

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!!Μακάρι κι εσύ να πετύχεις!νομιζω περιμένεις επιτροπή;με το καλο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!!Μακάρι κι εσύ να πετύχεις!νομιζω περιμένεις επιτροπή;με το καλο κορίτσι μου!

Όχι, όχι, δεν περιμένω επιτροπή. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...