Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Να ηταν το μονο λούκι...

Αυτο μου πρότεινε!! Για να δουμε... 

Ξεκινήστε όμως πρώτα με καρυότυπο ζεύγους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Έχει κανει καμια απο εσάς την εξέταση nk cells?

Έκανα μονη μου απο ανασφαλεια μου κ μονο..ΕΙχα υψηλα που και καλά με υψηλα εγκυος δε μενεις.. αλλα μια χαρα εμεινα κ σε διδυμα μετα απο 10 μερες κιολας...οταν πηγα τρομαγμενη στο γιατρο μου ,μου ειπε οτι ΔΕΝ αξιολογειται η εξεταση κ τι παω κ κανω κ δινω τα λεφτα μου και η γνωστη αιματολογος που ρωτησα μου ειπε το ιδιο..κ οτι αν θελω να βαλω ιντραλιπιντ για ψυχολογικους και μονο λογους ..γνώμη μου να μην ασχοληθεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα!! 
Βγηκε το αποτέλεσμα καρυοτυπου εμβρύου και έδειξε χρωμοσωμικη ανωμαλία... ☹️

Οποτε την επόμενη φορα απο οτι μου ειπε ο εξωσωματικός μου θα κανουμε προεμφυτευτικο έλεγχο... 

χρωμωσωμικες ανωμαλιες τυχαια γεγονότα που δυστυχως συμβαινουν συχνά.την επομενη φορα θα εινσι ολα κσλα θα δεις !με μια αποτυχια δε μπαινουμε σε διαδικασια προεμφυτευτιξου.δε γνωριζω ιστορικο σου γενικα το λεω.. ο καρυοτυπος ζευγους ειναι απαραιτητη εξεταση απο την αρχη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Έκανα μονη μου απο ανασφαλεια μου κ μονο..ΕΙχα υψηλα που και καλά με υψηλα εγκυος δε μενεις.. αλλα μια χαρα εμεινα κ σε διδυμα μετα απο 10 μερες κιολας...οταν πηγα τρομαγμενη στο γιατρο μου ,μου ειπε οτι ΔΕΝ αξιολογειται η εξεταση κ τι παω κ κανω κ δινω τα λεφτα μου και η γνωστη αιματολογος που ρωτησα μου ειπε το ιδιο..κ οτι αν θελω να βαλω ιντραλιπιντ για ψυχολογικους και μονο λογους ..γνώμη μου να μην ασχοληθεις ..

 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

χρωμωσωμικες ανωμαλιες τυχαια γεγονότα που δυστυχως συμβαινουν συχνά.την επομενη φορα θα εινσι ολα κσλα θα δεις !με μια αποτυχια δε μπαινουμε σε διαδικασια προεμφυτευτιξου.δε γνωριζω ιστορικο σου γενικα το λεω.. ο καρυοτυπος ζευγους ειναι απαραιτητη εξεταση απο την αρχη !

Πάπυρος Λαρούς Μπριτάνικα 👏👏👏👏❤️❤️ Σε ευχαριστούμε ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

χρωμωσωμικες ανωμαλιες τυχαια γεγονότα που δυστυχως συμβαινουν συχνά.την επομενη φορα θα εινσι ολα κσλα θα δεις !με μια αποτυχια δε μπαινουμε σε διαδικασια προεμφυτευτιξου.δε γνωριζω ιστορικο σου γενικα το λεω.. ο καρυοτυπος ζευγους ειναι απαραιτητη εξεταση απο την αρχη !

Μακαρι η επόμενη να ειναι η τυχερη μου!! Δε τον εχω δει απο κοντα τον εξωσωματικό μου για να μου πει λεπτομέρειες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Έκανα μονη μου απο ανασφαλεια μου κ μονο..ΕΙχα υψηλα που και καλά με υψηλα εγκυος δε μενεις.. αλλα μια χαρα εμεινα κ σε διδυμα μετα απο 10 μερες κιολας...οταν πηγα τρομαγμενη στο γιατρο μου ,μου ειπε οτι ΔΕΝ αξιολογειται η εξεταση κ τι παω κ κανω κ δινω τα λεφτα μου και η γνωστη αιματολογος που ρωτησα μου ειπε το ιδιο..κ οτι αν θελω να βαλω ιντραλιπιντ για ψυχολογικους και μονο λογους ..γνώμη μου να μην ασχοληθεις ..

Αυτο με βλέπω να κάνω στο τέλος!Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Έκανα μονη μου απο ανασφαλεια μου κ μονο..ΕΙχα υψηλα που και καλά με υψηλα εγκυος δε μενεις.. αλλα μια χαρα εμεινα κ σε διδυμα μετα απο 10 μερες κιολας...οταν πηγα τρομαγμενη στο γιατρο μου ,μου ειπε οτι ΔΕΝ αξιολογειται η εξεταση κ τι παω κ κανω κ δινω τα λεφτα μου και η γνωστη αιματολογος που ρωτησα μου ειπε το ιδιο..κ οτι αν θελω να βαλω ιντραλιπιντ για ψυχολογικους και μονο λογους ..γνώμη μου να μην ασχοληθεις ..

Και για τα intralipids βέβαια η Τσεκούρα δεν είναι σύμφωνη, διότι παρεμβάινουν στο ανοσοποιητικό σύστημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα .. Διάβασα για προεμφυτευτικό και είπα να ρωτήσω .. Έχει κάνει καμία ? Έγω έχω ήδη 2 παλίνδρομες κυήσεις  στις 8 εβδομάδες και μόνο στη δεύτερη στείλαμε το εμβρυάκι για ανάλυση διότι στη πρώτη θεωρήθηκε τυχαίο γεγονός. Είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων .. Αν έχει κάποια γνώση επί του θέματος και επίσης ποιά τελικά ήταν η διάγνωση της αποβολής της και θέλει ας μου απαντήσει .. Ευχαριστώ και εύχομαι κάποια στιγμή ΟΛΕΣ να τα καταφέρουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Καλησπέρα και από μένα .. Διάβασα για προεμφυτευτικό και είπα να ρωτήσω .. Έχει κάνει καμία ? Έγω έχω ήδη 2 παλίνδρομες κυήσεις  στις 8 εβδομάδες και μόνο στη δεύτερη στείλαμε το εμβρυάκι για ανάλυση διότι στη πρώτη θεωρήθηκε τυχαίο γεγονός. Είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων .. Αν έχει κάποια γνώση επί του θέματος και επίσης ποιά τελικά ήταν η διάγνωση της αποβολής της και θέλει ας μου απαντήσει .. Ευχαριστώ και εύχομαι κάποια στιγμή ΟΛΕΣ να τα καταφέρουμε!!

Καλησπερα!!! 
Κι εγω ειχα μια παλινδρομη τωρα πρόσφατα! Εκανα απόξεση και εστειλα κι εγω το εμβρυακι για καρυοτυπο. Βγήκαν τα αποτελέσματα μου χθες, μετα απο ενα μηνα και έδειξε χρωμοσωματικη ανωμαλία! Υπαρχει η πιθανότητα να μην δειξει και τιποτα...

Για την επόμενη φορα μου ειπε ο εξωσωματικος μου οτι θα προχωρήσουμε με προεμφυτευτικο. Δεν εχω ξανά κανει κι εγω... αυτα τα ειπαμε στο τηλ, δε μου ειπε λεπτομέρειες γιατι περιμενω να αδιαθετήσω για να με δει απο κοντα... 

Αυτα!!! 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Καλησπέρα και από μένα .. Διάβασα για προεμφυτευτικό και είπα να ρωτήσω .. Έχει κάνει καμία ? Έγω έχω ήδη 2 παλίνδρομες κυήσεις  στις 8 εβδομάδες και μόνο στη δεύτερη στείλαμε το εμβρυάκι για ανάλυση διότι στη πρώτη θεωρήθηκε τυχαίο γεγονός. Είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων .. Αν έχει κάποια γνώση επί του θέματος και επίσης ποιά τελικά ήταν η διάγνωση της αποβολής της και θέλει ας μου απαντήσει .. Ευχαριστώ και εύχομαι κάποια στιγμή ΟΛΕΣ να τα καταφέρουμε!!

Γεια σου κορίτσι μου!καλώς ήρθες!σου εύχομαι να τα καταφέρεις!εγώ έκανα προεμφυτευτικο μετα απο 4 αποτυχημένες κυησεις και τώρα οποτε μπορέσω θα τα βάλω. Ελπιζω να μου πάει καλά και να αλλάξει η τύχη μου..θα σας ενημερώσω για να ξέρετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια να ρωτησω κατι , έκανα εξετασεις και βρέθηκε η κορτιζολη αιματος λίγο ανεβασμένη από 22.9 που ειναι το ανώτερο έχω 24.9. Περιμένω να με καλέσει η ενδοκρινολογος να δω τι θα μου πει. Ξέρετε εσείς τι σημαινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!καλώς ήρθες!σου εύχομαι να τα καταφέρεις!εγώ έκανα προεμφυτευτικο μετα απο 4 αποτυχημένες κυησεις και τώρα οποτε μπορέσω θα τα βάλω. Ελπιζω να μου πάει καλά και να αλλάξει η τύχη μου..θα σας ενημερώσω για να ξέρετε...

Θα περιμενουμε τα νεα σου με χαρα!!! 
Ποτε με το καλο θα ξεκινήσεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Θα περιμενουμε τα νεα σου με χαρα!!! 
Ποτε με το καλο θα ξεκινήσεις;; 

Δεν ξέρω..το ενδομήτριο αυτή τη φορά μου κάνει κάτι νερά και δε θέλω να τα βάλω αν δεν είμαι 100 τα 100 σίγουρη.. τόσο κόπο έκανα!!αύριο θα ξαναπω στον γιατρο να με δει και να μου πει αν θα τα βάλω τωρα η τον άλλο μήνα..

τελικα ειδα είχες χρωμοσωμικη,άρα αυτό έφταιξε..νομίζω καλύτερα που ξέρεις, είναι άλλωστε η πιο συνηθισμένη αιτια παλινδρομης.λες έτυχε και συνεχίζω.θεωρώ ότι ίσως σε ανακουφισε η εξέλιξη αυτή ε?εγώ έτσι είχα νιωσει πάντως! Βουρ για τα επόμενα ευχάριστα!!!

Που θα είναι σίγουρα δηλαδή!!!😀😃🤞👍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου καλό μεσημέρι να έχουμε σας παρακολουθω καιρό ελπίζω όλες να έχετε καλή επιτυχία στον μεγάλο αγώνα σας.

Εγώ έκανα την πρώτη μου έξωσωματικη τον Γενάρη και την εμβρύομεταφορα είχα πολύ μικρή χοριακη μέχρι που μηδενιστηκε.Θα ξεκινήσω ξανά τον αγώνα μου μετά το Πάσχα με τα εμβρυακια μου που με περιμένουν.

Περιμένω πως και πως για την επόμενη έμβρυομεταφορά.🤗🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Δεν ξέρω..το ενδομήτριο αυτή τη φορά μου κάνει κάτι νερά και δε θέλω να τα βάλω αν δεν είμαι 100 τα 100 σίγουρη.. τόσο κόπο έκανα!!αύριο θα ξαναπω στον γιατρο να με δει και να μου πει αν θα τα βάλω τωρα η τον άλλο μήνα..

τελικα ειδα είχες χρωμοσωμικη,άρα αυτό έφταιξε..νομίζω καλύτερα που ξέρεις, είναι άλλωστε η πιο συνηθισμένη αιτια παλινδρομης.λες έτυχε και συνεχίζω.θεωρώ ότι ίσως σε ανακουφισε η εξέλιξη αυτή ε?εγώ έτσι είχα νιωσει πάντως! Βουρ για τα επόμενα ευχάριστα!!!

Που θα είναι σίγουρα δηλαδή!!!😀😃🤞👍 

Καλα θα κανεις!! Αφου εκανες τον κόπο του προεμφυτευτικου να τα βαλεις οταν θα εισαι 100% σιγουρη για να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!! 
Με ανακούφισε η εξέλιξη απο τη μια γιατι κατι βγήκε αυτη τη φορα απο την αλλη αγχώνομαι (παλι!!!😱😱) τι μπορει να σημαίνει αυτη η ανωμαλία για απο δω και πέρα!!! 
Βουρ παντως για την επόμενη και ελπιζω να ειναι η τυχερη!!! Το ιδιο ελπιζω και για σενα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου καλό μεσημέρι να έχουμε σας παρακολουθω καιρό ελπίζω όλες να έχετε καλή επιτυχία στον μεγάλο αγώνα σας.

Εγώ έκανα την πρώτη μου έξωσωματικη τον Γενάρη και την εμβρύομεταφορα είχα πολύ μικρή χοριακη μέχρι που μηδενιστηκε.Θα ξεκινήσω ξανά τον αγώνα μου μετά το Πάσχα με τα εμβρυακια μου που με περιμένουν.

Περιμένω πως και πως για την επόμενη έμβρυομεταφορά.🤗🤗

 

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!! 
Με το καλο για την επόμενη φορα και ευχομαι να ειναι η στιγμη σου η επόμενη και να ειναι ολα θετικά!!! 
Κι εγω μετα το Πάσχα θα ξεκινήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Καλα θα κανεις!! Αφου εκανες τον κόπο του προεμφυτευτικου να τα βαλεις οταν θα εισαι 100% σιγουρη για να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!! 
Με ανακούφισε η εξέλιξη απο τη μια γιατι κατι βγήκε αυτη τη φορα απο την αλλη αγχώνομαι (παλι!!!😱😱) τι μπορει να σημαίνει αυτη η ανωμαλία για απο δω και πέρα!!! 
Βουρ παντως για την επόμενη και ελπιζω να ειναι η τυχερη!!! Το ιδιο ελπιζω και για σενα!! 

Εγω πάντως απο τον προεμφυτευτικο καταλαβα ότι οι χρωμοσωματικες ειναι λαχείο!κάποια εμβρυακια σου έχουν, άλλα δεν έχουν...μην αγχώνεσαι καθόλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εγω πάντως απο τον προεμφυτευτικο καταλαβα ότι οι χρωμοσωματικες ειναι λαχείο!κάποια εμβρυακια σου έχουν, άλλα δεν έχουν...μην αγχώνεσαι καθόλου!!!

Ελπιζω να κανω, να καταφέρουν να επιβιώσουν όσα μπορούν και με όσα καταλήξουμε στο τελος να ειναι υγιή  και να προχωρήσουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου καλό μεσημέρι να έχουμε σας παρακολουθω καιρό ελπίζω όλες να έχετε καλή επιτυχία στον μεγάλο αγώνα σας.

Εγώ έκανα την πρώτη μου έξωσωματικη τον Γενάρη και την εμβρύομεταφορα είχα πολύ μικρή χοριακη μέχρι που μηδενιστηκε.Θα ξεκινήσω ξανά τον αγώνα μου μετά το Πάσχα με τα εμβρυακια μου που με περιμένουν.

Περιμένω πως και πως για την επόμενη έμβρυομεταφορά.🤗🤗

 

Με το καλοοοο!😁😄👍🤞😊💗😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Καλησπέρα και από μένα .. Διάβασα για προεμφυτευτικό και είπα να ρωτήσω .. Έχει κάνει καμία ? Έγω έχω ήδη 2 παλίνδρομες κυήσεις  στις 8 εβδομάδες και μόνο στη δεύτερη στείλαμε το εμβρυάκι για ανάλυση διότι στη πρώτη θεωρήθηκε τυχαίο γεγονός. Είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων .. Αν έχει κάποια γνώση επί του θέματος και επίσης ποιά τελικά ήταν η διάγνωση της αποβολής της και θέλει ας μου απαντήσει .. Ευχαριστώ και εύχομαι κάποια στιγμή ΟΛΕΣ να τα καταφέρουμε!!

Γεια σου Faith! Λυπαμαι για τις παλλινδρομες 😞 

Να σου πω την δικη μου ιστορια...εγω εκανα προεμφυτευτικο για χρωμοσωματα, τωρα ειμαι 7 εβδ κ 4 ημερων, σημερα εκανα υπερηχο κ μαλλον παω για αποξεση γιατι δεν αναπτυσσεται το εμβρυο, ειναι μονο 3χιλ κ δεν καταφεραμε να ακουσουμε καρδια οπως ηταν φυσικο. Δευτερα θα ξανακανω υπερηχο να δουμε πως παει αλλα δυσκολα να αλλαξει κατι... Αν κανουμε αποξεση τλκ εννοειται πως θα ξανακανω καρυοτυπο για να δω τι συμβαινει...δεν μπορω να το χωνεψω δεν μπορω!!!! Κ πιαστηκε κ σε καλη θεση..

ποσο κοστιζει ο καρυοτυπος μετα απο αποβολη κ η αποξεση αν τυχον γνωριζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angel ποσο λυπάμαι... δες και την άλλη βδομάδα μήπως αλλάξει κάτι..δεν ξέρεις ποτέ, ίσως έχει καθυστερημένη ανάπτυξη..  σε αιματολογο είχες πάει?τα είχες ελεγξει αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Γεια σου Faith! Λυπαμαι για τις παλλινδρομες 😞 

Να σου πω την δικη μου ιστορια...εγω εκανα προεμφυτευτικο για χρωμοσωματα, τωρα ειμαι 7 εβδ κ 4 ημερων, σημερα εκανα υπερηχο κ μαλλον παω για αποξεση γιατι δεν αναπτυσσεται το εμβρυο, ειναι μονο 3χιλ κ δεν καταφεραμε να ακουσουμε καρδια οπως ηταν φυσικο. Δευτερα θα ξανακανω υπερηχο να δουμε πως παει αλλα δυσκολα να αλλαξει κατι... Αν κανουμε αποξεση τλκ εννοειται πως θα ξανακανω καρυοτυπο για να δω τι συμβαινει...δεν μπορω να το χωνεψω δεν μπορω!!!! Κ πιαστηκε κ σε καλη θεση..

ποσο κοστιζει ο καρυοτυπος μετα απο αποβολη κ η αποξεση αν τυχον γνωριζεις;

Ελα κοριτσι μου!!!! Αχ τι κρίμα!!! Στενοχωρηθηκα πολυ... Μακαρι να γινει κατι και να έρθουν τα πανω κατω... αλλα καταλαβαινω την κατάσταση σου! 
Εγω ακουσα αχνα τον ήχο της καρδιάς της 6η εβδομάδα και δυο μερες μετα τιποτα!!!

Εγω εκανα καρυοτυπο εμβρύου, με νοσοκομειο, αναισθησιολόγο, γυναικολόγο και ολα κομπλέ στοίχισε 750+20€ το rapid test! 
 

Λυπαμαι παααααρα πολυ ☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Γεια σου Faith! Λυπαμαι για τις παλλινδρομες 😞 

Να σου πω την δικη μου ιστορια...εγω εκανα προεμφυτευτικο για χρωμοσωματα, τωρα ειμαι 7 εβδ κ 4 ημερων, σημερα εκανα υπερηχο κ μαλλον παω για αποξεση γιατι δεν αναπτυσσεται το εμβρυο, ειναι μονο 3χιλ κ δεν καταφεραμε να ακουσουμε καρδια οπως ηταν φυσικο. Δευτερα θα ξανακανω υπερηχο να δουμε πως παει αλλα δυσκολα να αλλαξει κατι... Αν κανουμε αποξεση τλκ εννοειται πως θα ξανακανω καρυοτυπο για να δω τι συμβαινει...δεν μπορω να το χωνεψω δεν μπορω!!!! Κ πιαστηκε κ σε καλη θεση..

ποσο κοστιζει ο καρυοτυπος μετα απο αποβολη κ η αποξεση αν τυχον γνωριζεις;

Τι λες βρε κορίτσι! Πόσο κρίμα! Για να καταλάβω, λες πως έβαλες έμβρυο ελεγμένο μετά από προεμφυτευτικό κ τελικά φαίνεται προβληματικό; Δεν έχω λόγια... Κουράγιο κ δύναμη σου εύχομαι μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Γεια σου Faith! Λυπαμαι για τις παλλινδρομες 😞 

Να σου πω την δικη μου ιστορια...εγω εκανα προεμφυτευτικο για χρωμοσωματα, τωρα ειμαι 7 εβδ κ 4 ημερων, σημερα εκανα υπερηχο κ μαλλον παω για αποξεση γιατι δεν αναπτυσσεται το εμβρυο, ειναι μονο 3χιλ κ δεν καταφεραμε να ακουσουμε καρδια οπως ηταν φυσικο. Δευτερα θα ξανακανω υπερηχο να δουμε πως παει αλλα δυσκολα να αλλαξει κατι... Αν κανουμε αποξεση τλκ εννοειται πως θα ξανακανω καρυοτυπο για να δω τι συμβαινει...δεν μπορω να το χωνεψω δεν μπορω!!!! Κ πιαστηκε κ σε καλη θεση..

ποσο κοστιζει ο καρυοτυπος μετα απο αποβολη κ η αποξεση αν τυχον γνωριζεις;

Μα αν είναι δυνατόν... λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ. Δεν έχω λόγια... αν και περίμενε να δεις και τον επόμενο υπερηχο. Μπορεί να έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης. 

Τι να πω ρε γαμωτο πια.

Ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να γίνει η ανατροπή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μα αν είναι δυνατόν... λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ. Δεν έχω λόγια... αν και περίμενε να δεις και τον επόμενο υπερηχο. Μπορεί να έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης. 

Τι να πω ρε γαμωτο πια.

Ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να γίνει η ανατροπή

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Μακαρι θα ειναι θαυμα να συμβει κατι τετοιο αλλα το βλεπω πολυ δυσκολο, μεσα σε 10 μερες αυξηθηκε κατα ενα χιλιοστο😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...