Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εχει τεραστια διαφορα λοιπον να εισαι διοικητικος απο το να εισαι διπλα στο γιατρο σε καθημερινη βαση  .Επισης αυτα που εγραψες παραπανω σχετικα με την ε.τ τα εχεις ζησει?η απλα τα εχεις ακουσει γιατι πολλοι γιατροι ειναι οντως εκμεταλευτες αλλα και πολλοι ειναι επιστημονες και δεν θα ρισκαραν να παιξουν με τα αποτελεσματα τους . Με το καλο λοιπον και ευχομαι γρηγορα ενα μωρακι στην αγκαλια σου😊

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εχει τεραστια διαφορα λοιπον να εισαι διοικητικος απο το να εισαι διπλα στο γιατρο σε καθημερινη βαση  .Επισης αυτα που εγραψες παραπανω σχετικα με την ε.τ τα εχεις ζησει?η απλα τα εχεις ακουσει γιατι πολλοι γιατροι ειναι οντως εκμεταλευτες αλλα και πολλοι ειναι επιστημονες και δεν θα ρισκαραν να παιξουν με τα αποτελεσματα τους . Με το καλο λοιπον και ευχομαι γρηγορα ενα μωρακι στην αγκαλια σου😊

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Τωρα τι να σου εξηγησω,σε γραφειο κινησης ασθενων ειμαι 14 χρονια το αν ειμαι σε καθημερινη βαση διπλα στο γιατρο οταν ανοιγει ανθρωπους οχι δεν ειμαι αλλα δοξα τον θεο ο αδερφουλης μου ειναι Νοσηλευτης ΜΕΘ και στην οικογενεια μας και γω και αυτος με εξωσωματικη προχοραμε.Οτι γραφω λοιπον το γραφω ως εμπειρια δικια μου και του αδερφου μου.Και γω ευχομαι να τελειωσει η αναμονη μας και ο αγωνας μας και να κρατησουμε τα μωρακια μας στα χερια!

Κοριτσια μου γλυκά εγω ξερω ότι όλα τα γράφετε καλοπροαιρετα και ανάλογα με τη συνθήκη στην οποία η καθεμία μας βρίσκεται. Εγώ προσωπικά γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ για να παρω κουράγιο από κοριτσια που κάνουν τον ίδιο αγώνα με μένα. Θα ήθελα λοιπόν να μεταφέρουμε αισιοδοξία..τα δύσκολα ετσι κι αλλιώς τα ξέρουμε από πρώτο χέρι... σας φιλώ και σας εύχομαι ο,τι ποθει η ψυχούλα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου γλυκά εγω ξερω ότι όλα τα γράφετε καλοπροαιρετα και ανάλογα με τη συνθήκη στην οποία η καθεμία μας βρίσκεται. Εγώ προσωπικά γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ για να παρω κουράγιο από κοριτσια που κάνουν τον ίδιο αγώνα με μένα. Θα ήθελα λοιπόν να μεταφέρουμε αισιοδοξία..τα δύσκολα ετσι κι αλλιώς τα ξέρουμε από πρώτο χέρι... σας φιλώ και σας εύχομαι ο,τι ποθει η ψυχούλα σας!

Ακριβως°°♡♡♡με το καλοοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ακριβως°°♡♡♡με το καλοοοο!!!

Αν ειναι να σου τυχει κατι θα σου τυχει καλο ή κακο.Καλη επιτυχια και σε σενα και σε όλα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου γλυκά εγω ξερω ότι όλα τα γράφετε καλοπροαιρετα και ανάλογα με τη συνθήκη στην οποία η καθεμία μας βρίσκεται. Εγώ προσωπικά γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ για να παρω κουράγιο από κοριτσια που κάνουν τον ίδιο αγώνα με μένα. Θα ήθελα λοιπόν να μεταφέρουμε αισιοδοξία..τα δύσκολα ετσι κι αλλιώς τα ξέρουμε από πρώτο χέρι... σας φιλώ και σας εύχομαι ο,τι ποθει η ψυχούλα σας!

Συμφωνω κοριτσακι μου!!! Καλη επιτυχια και καλη δύναμη σε ολες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι ομορφα κοριτσια!😇😁❤γραφετε καπου νομιζω για την κυστικη ινωση στο λαικο καλυπτει το 90%ειναι δωρεαν.με το παραπεμπτικο και καλειτε στο 213 20 60 920  213 20 61 458 .σας επισυναπτω και την απαντηση να το δειτε .τουλαχιστον το 2018 .Τωρα αν θελει καποια καρυοτυπο ζευγους η και ατομικο ειναι δωρεαν στο Αλεξανδρας στη Λαμψακου .

20210319_161417.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να σας ρωτήσω μετά από υστεροσκόπηση πόσο καιρό σας είπε ο γιατρός να ξεκινήσετε προσπάθεια; Γιατί μου είπε να αφήσουμε 3 μήνες δηλαδή από Ιούνιο  και έχουμε ήδη αφήσει 2 και χρονικά δεν με παίρνει να αφήνω χρόνο γιατί είμαι μεγάλη σχετικά... Έτσι σας είχε κάνει και εσάς οποία είχε αναλογη εμπειρία; Έκανε λέει και scratching στην περιοχή και αφαίρεσε έναν μικρό πολύποδα. Δεν ξέρω και θέλω την γνώμη σας, όσες έχετε κάνει υστεροσκόπηση. Να φανταστείτε σας γράφω από το δωμάτιο ακόμη... δεν έχω φύγει από το νοσοκομείο! Δεν θέλω να αφήνω τον χρόνο να περνάει άσκοπα γιατί ήδη έχω αφήσει πολύ. 
Σας ευχαριστώ πολύ, η εμπειρία σας είναι πολύτιμη για μένα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να σας ρωτήσω μετά από υστεροσκόπηση πόσο καιρό σας είπε ο γιατρός να ξεκινήσετε προσπάθεια; Γιατί μου είπε να αφήσουμε 3 μήνες δηλαδή από Ιούνιο  και έχουμε ήδη αφήσει 2 και χρονικά δεν με παίρνει να αφήνω χρόνο γιατί είμαι μεγάλη σχετικά... Έτσι σας είχε κάνει και εσάς οποία είχε αναλογη εμπειρία; Έκανε λέει και scratching στην περιοχή και αφαίρεσε έναν μικρό πολύποδα. Δεν ξέρω και θέλω την γνώμη σας, όσες έχετε κάνει υστεροσκόπηση. Να φανταστείτε σας γράφω από το δωμάτιο ακόμη... δεν έχω φύγει από το νοσοκομείο! Δεν θέλω να αφήνω τον χρόνο να περνάει άσκοπα γιατί ήδη έχω αφήσει πολύ. 
Σας ευχαριστώ πολύ, η εμπειρία σας είναι πολύτιμη για μένα ❤️

Εμενα μου είπε στους 2 μήνες.αλλα για να στο πει ίσως ξέρει κάτι περισσότερο για την περίπτωση σου.κι εγω σκρατσινγκ εκανα και αφαίρεσα και ένα πεπλατυσμενο σημείο, ίσως εκεί δημιουργούνταν πολύποδας  μου είπε ,το έδωσε βιοψία, όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,περνάω επιτροπή Θεσσαλονίκη 3 ως 7 Μαϊου μου είπαν να στείλω τον φάκελο με τα δικαιολογητικά.Ξερετε σε πόσες μέρες βγαίνει η απόφαση της επιτροπής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,περνάω επιτροπή Θεσσαλονίκη 3 ως 7 Μαϊου μου είπαν να στείλω τον φάκελο με τα δικαιολογητικά.Ξερετε σε πόσες μέρες βγαίνει η απόφαση της επιτροπής;

Από όσο γνωρίζω μέσα σε μια εβδομάδα και κάτι δεν είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά τη έχω ακούσει από γνωστές μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Ολοι οι εξωσωματικοι εστιαζουν πανω στην περιοδο.Δεν σου ειπε τιποτα ο γιατρος σου οταν διαιστωσε οτι ειναι υποβοηθουμενη με φαρμακα η περιοδος σου?Εμενα που ειχα διαταραχη στην περιοδο πρωτα με εστειλε σε ενδοκρινολογο να την φτιαξω(λογω ΣΠΩ) και μετα οταν εστρωσε μου ειπε ξεκιναμε και το βλεπω και σε αλλες περιπτωσεις οτι εστιαζουν στην περιοδο να την φτιαξουν ωστε να εχουν επιτυχια τα φαρμακα!Ειμαι στα ιδια με σενα περιμενω την επιτροπη και γω....

Ο εξωσωματικος μου είπε απλά ότι δεν έπρεπε να παίρνω αυτά τα χάπια ενώ ήθελα να κάνω παιδάκι...και μου έγραψε ένα κατεβατο εξετάσεις που όλες βγήκαν καλές έκανα απολα και όλα είναι μια χαρά...τώρα τι να πω δεν ξέρω , όταν θα πάρω την έγκριση από την επιτροπή θα του υπενθυμίσω ξανά το θέμα των χαπιών. Το μόνο που μου είπε είναι πως τα κόβεις και περιμένεις όποτε σου έρθει, θα έρθει μην αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Από όσο γνωρίζω μέσα σε μια εβδομάδα και κάτι δεν είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά τη έχω ακούσει από γνωστές μου 

Ευχαριστώ πολύ.απλα δεν ξέρω τι γίνεται λόγω covid γιατί μου είπαν στο τηλ μόνο με κούριερ μπορώ να στείλω το φακελο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μ! Να σε ρωτησω ο γιατρός σε έβαλε να κανεις κ εξετάσεις για θρομβοφιλια κ για καρυοτυπο ζεύγους ;

Νομίζω πως όχι ...

Εμένα βγήκε η ίνωση και είμαι θετική...🙄 Θα κάνει και ο σύζυγός μου να σιγουρευτούμε ότι όλα είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,περνάω επιτροπή Θεσσαλονίκη 3 ως 7 Μαϊου μου είπαν να στείλω τον φάκελο με τα δικαιολογητικά.Ξερετε σε πόσες μέρες βγαίνει η απόφαση της επιτροπής;

Καλησπερα κοριτσι μου! Καλως ηρθες στην παρεα μας!! Καλη αρχη να εχεις! Να σου πανε ολα καλα και σύντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να σας ρωτήσω μετά από υστεροσκόπηση πόσο καιρό σας είπε ο γιατρός να ξεκινήσετε προσπάθεια; Γιατί μου είπε να αφήσουμε 3 μήνες δηλαδή από Ιούνιο  και έχουμε ήδη αφήσει 2 και χρονικά δεν με παίρνει να αφήνω χρόνο γιατί είμαι μεγάλη σχετικά... Έτσι σας είχε κάνει και εσάς οποία είχε αναλογη εμπειρία; Έκανε λέει και scratching στην περιοχή και αφαίρεσε έναν μικρό πολύποδα. Δεν ξέρω και θέλω την γνώμη σας, όσες έχετε κάνει υστεροσκόπηση. Να φανταστείτε σας γράφω από το δωμάτιο ακόμη... δεν έχω φύγει από το νοσοκομείο! Δεν θέλω να αφήνω τον χρόνο να περνάει άσκοπα γιατί ήδη έχω αφήσει πολύ. 
Σας ευχαριστώ πολύ, η εμπειρία σας είναι πολύτιμη για μένα ❤️

Καλησπέρα! Δεν καταλαβαίνω γιατί να αφήσετε 3 μήνες? Υποτίθεται πως οκ,,,μετά την υστεροσκόπηση παίρνεις αντιβίωση για κάποιες μέρες, δεν κάνεις επαφή εννοείται και πως αφού αδιαθετήσεις ή ξεκινάς αμέσως (ανάλογα το γιατρό και το πρωτόκολλο) ή αμέσως μετά την επόμενη περίοδο γιατί θεωρητικά ο λόγος της υστεροσκόπησης είναι για να βοηθήσει και η "διάρκεια" του (αν μπορώ να την πω έτσι) είναι max ως εξάμηνο,,,γιατί να χάσεις μήνες? Ίσα ίσα που στον αμέσως επόμενο κύκλο είναι το ιδανικό ! Σου εξήγησε γιατί να θέλει να το κάνετε έτσι? Για μένα αυτό ρώτησέ τον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,περνάω επιτροπή Θεσσαλονίκη 3 ως 7 Μαϊου μου είπαν να στείλω τον φάκελο με τα δικαιολογητικά.Ξερετε σε πόσες μέρες βγαίνει η απόφαση της επιτροπής;

Θα περινενεις να περασουν 2 εβδομαδες κ μετα...λογικα τελος Μαιου θα σε ενημερωσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Καλως ηρθες στην παρεα μας!! Καλη αρχη να εχεις! Να σου πανε ολα καλα και σύντομα!! 

Ευχαριστώ πολύ...Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες μας..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα! Δεν καταλαβαίνω γιατί να αφήσετε 3 μήνες? Υποτίθεται πως οκ,,,μετά την υστεροσκόπηση παίρνεις αντιβίωση για κάποιες μέρες, δεν κάνεις επαφή εννοείται και πως αφού αδιαθετήσεις ή ξεκινάς αμέσως (ανάλογα το γιατρό και το πρωτόκολλο) ή αμέσως μετά την επόμενη περίοδο γιατί θεωρητικά ο λόγος της υστεροσκόπησης είναι για να βοηθήσει και η "διάρκεια" του (αν μπορώ να την πω έτσι) είναι max ως εξάμηνο,,,γιατί να χάσεις μήνες? Ίσα ίσα που στον αμέσως επόμενο κύκλο είναι το ιδανικό ! Σου εξήγησε γιατί να θέλει να το κάνετε έτσι? Για μένα αυτό ρώτησέ τον. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό για την απάντηση!! Στον σύζυγό μου το είπε, σε μένα δεν τόλμησε να το πει. Γιατί ξέρει ότι δεν θέλω να χάνω χρόνο. Κι όσο του το λέω τόσο με πάει πιο μετά... Δεν ξέρω γιατί. Μάλλον έχει πολύ δουλειά τώρα 🙄 Ισως επειδή έβγαλε έναν μικρό πολύποδα; Δεν βγάζεις άκρη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια παλιές κ νεες οσες έχετε πάρει prezolon στην προσπάθεια σας, σας ήρθε μήνυμα για το έμβολιο της Covid?!?!? 

Μου ήρθε εμένα είμαι 32!!!!! Κ ενω θελω να το κανω εχω αγχωθεί γτ η γυναικολογος μ είπε ότι θα πρέπει να πειρμενω 2 μήνες για προσπαθείες εγκυμοσύνης.... Κ ενω έλεγα ότι ήθελα να προσπαθήσω παλι κανα δίμηνο κ μετά να κανω έμβρυομεταφορα απ την αλλη λεω δν θελω να μείνω παλι έγκυος πριν εμβολιαστω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια παλιές κ νεες οσες έχετε πάρει prezolon στην προσπάθεια σας, σας ήρθε μήνυμα για το έμβολιο της Covid?!?!? 

Μου ήρθε εμένα είμαι 32!!!!! Κ ενω θελω να το κανω εχω αγχωθεί γτ η γυναικολογος μ είπε ότι θα πρέπει να πειρμενω 2 μήνες για προσπαθείες εγκυμοσύνης.... Κ ενω έλεγα ότι ήθελα να προσπαθήσω παλι κανα δίμηνο κ μετά να κανω έμβρυομεταφορα απ την αλλη λεω δν θελω να μείνω παλι έγκυος πριν εμβολιαστω..... 

εγώ που έχω πάρει δεν μου ήρθε μνμ 😞 αλλά αν είναι να κανείς προσπάθεια τώρα δεν θα σε αφήσει να το κανείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Αν ειναι να σου τυχει κατι θα σου τυχει καλο ή κακο.Καλη επιτυχια και σε σενα και σε όλα τα κοριτσια!

Κοριτσια καλησπέρα και από εμενα είμαι καινουρια στο φόρουμ ,σας διαβάζω από Σεπτέμβριο που ξεκίνησα και εγω εξωσωματική κρυφά από φίλους και οικογένεια όποτε αυτα που δεν μπορω να συζητήσω με κανένα τα διαβάζω που τα συζητάτε εδώ και μου δίνετε δύναμη και ελπίδα!Ηθελα να σου πω Νικολινι πως ξέρω ότι και εσυ μάλλον όπως και οι περισσότερες από εμάς εδώ μέσα έχεις μάλλον αγανακτήσει και καταλαβαίνω ότι το ψάχνεις για να εισαι και πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα και καλά κανείς!Να εισαι σίγουρη όμως πως όλες το ψάχνουμε και όλες προσπαθούμε για το καλύτερο,όμως τόσο καιρό που διαβάζω κοπέλες εδώ μέσα πολλές φορές έχω πάρει δύναμη από αυτές άλλες πάλι έχω στεναχωρεθεί που δεν τα έχουν καταφέρει ακόμη όπως και εγω όμως διαβάζοντας σε είναι η πρώτη δορά που ένιωσα αβοηθητη τόσο καιρό!Μου πήρε λίγη ώρα να χαλαρώσω και να ξαναπάρω τα πάνω μου και αυτό γιατί εφόσον μπήκα σε αυτό το χορό θα χορέψω με αισιοδοξία αλλά πραγματικα στο λέω δεν βοηθάς κατά τη γνώμη μου ούτε εσενα ούτε κόσμο που σε διαβάζει εδώ μέσα και ίσως έχεις δίκιο και φταίει ο γραπτός λόγος και εμενα δε μου πέφτει λόγος να σου πω τη θα γράψεις και πως θα το γράψεις αλλά εχε στο νου σου πως όλες το ίδιο ζόρι τραβάμε και προσπαθούν τα κοριτσια εδώ μέσα να στηρίξει η μια την άλλη!Αυτα και ευχομαι πραγματικα με όλη μου την ψυχή να γίνουμε μάνες όλες γιατί κοριτσια γυναίκα που τα τραβάει ολα αυτα και τα ψυχολογικά και το σώμα της να τραβάει τέτοια ταλαιπωρία και τόσους πόνους,πραγματικα πιστεύω ότι το αξίζει να ζήσει τη μητρότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

εγώ που έχω πάρει δεν μου ήρθε μνμ 😞 αλλά αν είναι να κανείς προσπάθεια τώρα δεν θα σε αφήσει να το κανείς 

Ναι μ ειπε η γυανικολογος μου δεν προσπαθώ για 2μηνες μετά το έμβολιο.. Ήθελα να κανω προσπάθεια μόνη μ μεντο σύζυγο για φυσιολογίκα, καθως πολλα ακούγονται για φυσ. Σύλληψη μετα απο εξωσωματικη κι αν δεν πετύχαινε να κάνουμε την έμβρυομεταφορα πριν φύγει... Αλλα δν ξέρω..... Σημασία έχει οτι εχω τη μπέμπα κ μπορω να καθυστερήσω λιγάκι την επομένη εγκυμοσύνη... Αλλα θα δω θα μιλήσω κ με την παιδίατρο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και από εμενα είμαι καινουρια στο φόρουμ ,σας διαβάζω από Σεπτέμβριο που ξεκίνησα και εγω εξωσωματική κρυφά από φίλους και οικογένεια όποτε αυτα που δεν μπορω να συζητήσω με κανένα τα διαβάζω που τα συζητάτε εδώ και μου δίνετε δύναμη και ελπίδα!Ηθελα να σου πω Νικολινι πως ξέρω ότι και εσυ μάλλον όπως και οι περισσότερες από εμάς εδώ μέσα έχεις μάλλον αγανακτήσει και καταλαβαίνω ότι το ψάχνεις για να εισαι και πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα και καλά κανείς!Να εισαι σίγουρη όμως πως όλες το ψάχνουμε και όλες προσπαθούμε για το καλύτερο,όμως τόσο καιρό που διαβάζω κοπέλες εδώ μέσα πολλές φορές έχω πάρει δύναμη από αυτές άλλες πάλι έχω στεναχωρεθεί που δεν τα έχουν καταφέρει ακόμη όπως και εγω όμως διαβάζοντας σε είναι η πρώτη δορά που ένιωσα αβοηθητη τόσο καιρό!Μου πήρε λίγη ώρα να χαλαρώσω και να ξαναπάρω τα πάνω μου και αυτό γιατί εφόσον μπήκα σε αυτό το χορό θα χορέψω με αισιοδοξία αλλά πραγματικα στο λέω δεν βοηθάς κατά τη γνώμη μου ούτε εσενα ούτε κόσμο που σε διαβάζει εδώ μέσα και ίσως έχεις δίκιο και φταίει ο γραπτός λόγος και εμενα δε μου πέφτει λόγος να σου πω τη θα γράψεις και πως θα το γράψεις αλλά εχε στο νου σου πως όλες το ίδιο ζόρι τραβάμε και προσπαθούν τα κοριτσια εδώ μέσα να στηρίξει η μια την άλλη!Αυτα και ευχομαι πραγματικα με όλη μου την ψυχή να γίνουμε μάνες όλες γιατί κοριτσια γυναίκα που τα τραβάει ολα αυτα και τα ψυχολογικά και το σώμα της να τραβάει τέτοια ταλαιπωρία και τόσους πόνους,πραγματικα πιστεύω ότι το αξίζει να ζήσει τη μητρότητα.

Καλώς ηρθες Frid !!εύχομαι να αποκτήσεις ένα γερό μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Καλώς ηρθες Frid !!εύχομαι να αποκτήσεις ένα γερό μωράκι!

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου και σε εσενα το ίδιο ευχομαι και σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και από εμενα είμαι καινουρια στο φόρουμ ,σας διαβάζω από Σεπτέμβριο που ξεκίνησα και εγω εξωσωματική κρυφά από φίλους και οικογένεια όποτε αυτα που δεν μπορω να συζητήσω με κανένα τα διαβάζω που τα συζητάτε εδώ και μου δίνετε δύναμη και ελπίδα!Ηθελα να σου πω Νικολινι πως ξέρω ότι και εσυ μάλλον όπως και οι περισσότερες από εμάς εδώ μέσα έχεις μάλλον αγανακτήσει και καταλαβαίνω ότι το ψάχνεις για να εισαι και πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα και καλά κανείς!Να εισαι σίγουρη όμως πως όλες το ψάχνουμε και όλες προσπαθούμε για το καλύτερο,όμως τόσο καιρό που διαβάζω κοπέλες εδώ μέσα πολλές φορές έχω πάρει δύναμη από αυτές άλλες πάλι έχω στεναχωρεθεί που δεν τα έχουν καταφέρει ακόμη όπως και εγω όμως διαβάζοντας σε είναι η πρώτη δορά που ένιωσα αβοηθητη τόσο καιρό!Μου πήρε λίγη ώρα να χαλαρώσω και να ξαναπάρω τα πάνω μου και αυτό γιατί εφόσον μπήκα σε αυτό το χορό θα χορέψω με αισιοδοξία αλλά πραγματικα στο λέω δεν βοηθάς κατά τη γνώμη μου ούτε εσενα ούτε κόσμο που σε διαβάζει εδώ μέσα και ίσως έχεις δίκιο και φταίει ο γραπτός λόγος και εμενα δε μου πέφτει λόγος να σου πω τη θα γράψεις και πως θα το γράψεις αλλά εχε στο νου σου πως όλες το ίδιο ζόρι τραβάμε και προσπαθούν τα κοριτσια εδώ μέσα να στηρίξει η μια την άλλη!Αυτα και ευχομαι πραγματικα με όλη μου την ψυχή να γίνουμε μάνες όλες γιατί κοριτσια γυναίκα που τα τραβάει ολα αυτα και τα ψυχολογικά και το σώμα της να τραβάει τέτοια ταλαιπωρία και τόσους πόνους,πραγματικα πιστεύω ότι το αξίζει να ζήσει τη μητρότητα.

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!! Εδω ειμαστε για να συζητάμε ο,τι μας απασχολεί, μας αγχώνει και δε μπορουμε να συζητήσουμε με άλλους ανθρώπους που ισως δεν κατανοούν οπως τα κορίτσια εδω που ειμαστε σε αυτήν την δύσκολη περιπέτεια της εξωσωματικής! Σε τι φαση εισαι εσυ; Εγω περιμενω για καινουρια προσπάθεια... καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσι μου! 🥰❤️🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι μ ειπε η γυανικολογος μου δεν προσπαθώ για 2μηνες μετά το έμβολιο.. Ήθελα να κανω προσπάθεια μόνη μ μεντο σύζυγο για φυσιολογίκα, καθως πολλα ακούγονται για φυσ. Σύλληψη μετα απο εξωσωματικη κι αν δεν πετύχαινε να κάνουμε την έμβρυομεταφορα πριν φύγει... Αλλα δν ξέρω..... Σημασία έχει οτι εχω τη μπέμπα κ μπορω να καθυστερήσω λιγάκι την επομένη εγκυμοσύνη... Αλλα θα δω θα μιλήσω κ με την παιδίατρο.... 

να σου ζήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...