Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Κατσε να δεις και τη τελευταία σου χοριακη για να σιγουρευτείς... 

Και ειπαμε αν τελικα δεν κατσει, παμε δυναταααα! Συνεχίζουμε! (στα λεω για να ακουω κι εγω κοριτσι μου, μη νομιζεις...) 

Φιλια πολλα πολλα!! ❤️❤️

Μια τελευταια ελπιδα! Ολες δυνατες!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι καλα....

η δευτερη χοριακη εμεινε στασιμη, 35

με πηρε ο γιατρος κ μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη την παρασκευη αλλα η εμπειρια του δειχνει μαλλον πρωιμη αποβολη..γιατι;; Ελα ντε αφου ειχα κανει ελεγχο για χρωμοσωμικα, μπορει να φταιει η δυναμικη του εμβρυου η η θεση που μπορει να πιαστηκε να κην ηταν καλη..κανεις δεν ξερει...

μονο ενα θαυμα μπορει να το ανατρεψει ολο αυτο κ εγω πια δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη...

Λυπάμαι καλό μου κορίτσι για το αποτέλεσμα.Εμένα έτσι ήταν η δεύτερη ετ μου,ανέβαινε 1 μονάδα κάθε δυο μέρες και μου είπε  ο γιατρός βιοχημική. είχες κάνει και προεμφυτευτικο έλεγχο ;Έχεις τουλάχιστον άλλες στην κατάψυξη;

Ξερω ότι δεν είναι ευχάριστο αυτό που σου συμβαίνει αλλά να μην  απελπίζεσαι.Θα τα καταφέρουμε όλες κάποια στιγμή απλά δεν ήταν τώρα η τυχερή σου!Σου στέλνω μια αγκαλιά και δύναμη για τη νέα προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Να σας πω κ κατι αλλο, να μου πειτε την γνωμη σας; Σχετικα με την προγεστερονη, την ημερα της ετ ειχα 17,10 κ την ημερα της 1ης χοριακης επεσε στο 12,7, σημερα στην 3η πηγε 13,1. Απο την πρωτη στιγμη ειπα στην μαια οτι με προβληματιζει που ειναι τοσο χαμηλη, μηπως πρεπει να αυξησω τα χαπια, μηπως δεν κανω καλη απορροφηση; 2-3 φορες τους το ειπα...Η απαντηση της οχι δεν χρειαζεται μια χαρα ειναι την θελουμε πανω απο 10 κ να παραμενει σταθερη...λετε αυτο να επαιξε καποιο ρολο;;

Πολυ λυπαμαι κοπελα μου ..Εγω πιστευω σιγουρα οτι θα έπρεπε να δωσει εξτρα..σε ποιο κεντρο εισαι; Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει τη θελουμε πανω απο 25 κ για καλυτερη αποροφηση μου εδινε ουτρο 1 κολπο 1 στομα πρωι μεσημερι  βραδυ .μου εγραφε κ μετραγα κ μερα ετ κ 5 μερες μετα την ετ κ ξανα με 1η  χοριακη κ καθε βδομαδα σε ολο το πρωτο τριμηνο μαζι παντα με ε2 κ μου ρύθμιζε τα χαπια (ουτρο /σικλακουρ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Λυπάμαι καλό μου κοροτος για το αποτέλεσμα.Εμένα έτσι ήταν η δεύτερη ετ μου,ανέβαινε 1 μονάδα κάθε δυο μέρες και μου είπε  ο γιατρός βιοχημική. είχες κάνει και προεμφυτευτικο έλεγχο ;Έχεις τουλάχιστον άλλες στην κατάψυξη;

Ξερω ότι δεν είναι ευχάριστο αυτό που σου συμβαίνει αλλά να μην  απελπίζεσαι.Θα τα καταφέρουμε όλες κάποια στιγμή απλά δεν ήταν τώρα η τυχερή σου!Σου στέλνω μια αγκαλιά και δύναμη για τη νέα προσπάθεια!

Ειχα κανει προεμφυτευτικο ναι κ δεν εχω δυστυχως τπτ καταψυξη παμε παλι απο την αρχη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ λυπαμαι κοπελα μου ..Εγω πιστευω σιγουρα οτι θα έπρεπε να δωσει εξτρα..σε ποιο κεντρο εισαι; Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει τη θελουμε πανω απο 25 κ για καλυτερη αποροφηση μου εδινε ουτρο 1 κολπο 1 στομα πρωι μεσημερι  βραδυ .μου εγραφε κ μετραγα κ μερα ετ κ 5 μερες μετα την ετ κ ξανα με 1η  χοριακη κ καθε βδομαδα σε ολο το πρωτο τριμηνο μαζι παντα με ε2 κ μου ρύθμιζε τα χαπια (ουτρο /σικλακουρ) 

Ειμαι στο εμβρυολαμπ. Κ εγω αυτο ειχα διαβασει για πανω απο 25 κ τους το ειπα, αλλα δεν μπορω να παρω κ απο μονη μου...επαιρνα 3 κολπικα καθε μερα. Κ ε2 δεν μου εκαναν καμια φορα μετα την ετ, τους το ειπα κ αυτο κ μου ειπαν δεν χρειαζεται. Εσυ σε ποιο κεντρο εισαι; Εισαι Αθηνα νομιζω, ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ειμαι στο εμβρυολαμπ. Κ εγω αυτο ειχα διαβασει για πανω απο 25 κ τους το ειπα, αλλα δεν μπορω να παρω κ απο μονη μου...επαιρνα 3 κολπικα καθε μερα. Κ ε2 δεν μου εκαναν καμια φορα μετα την ετ, τους το ειπα κ αυτο κ μου ειπαν δεν χρειαζεται. Εσυ σε ποιο κεντρο εισαι; Εισαι Αθηνα νομιζω, ετσι;

Ναι. Στο γέν αθηνων.τι να πω ..ο καθε γιατρος άλλα λεει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ειχα κανει προεμφυτευτικο ναι κ δεν εχω δυστυχως τπτ καταψυξη παμε παλι απο την αρχη! 

Λυπάμαι πολύ.... καταλαβαίνω απόλυτα την απογοητευση σου. Στην ίδια φάση είμαστε... τετοια εποχή περυσι είχα κανει εμβρυομεταφορά σε δυο υγιή εμβρυα από προεμφυτευτικό έλεγχο... απέβαλα στην 6η εβδομάδα.. Τωρα ξανα από την αρχή θα κανω διέγερση αλλα δε με παίρνει για προεμφυτευτικό έλεγχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Λυπάμαι πολύ.... καταλαβαίνω απόλυτα την απογοητευση σου. Στην ίδια φάση είμαστε... τετοια εποχή περυσι είχα κανει εμβρυομεταφορά σε δυο υγιή εμβρυα από προεμφυτευτικό έλεγχο... απέβαλα στην 6η εβδομάδα.. Τωρα ξανα από την αρχή θα κανω διέγερση αλλα δε με παίρνει για προεμφυτευτικό έλεγχο..

Σε ευχαριστω πολυ! να σαι καλα!

γιατι εκανες προεμφυτευτικο, για χρωμοσωμικα? εγω δεν εχω αλλη επιλογη δυστυχως...

υπομονη και κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια, μετράμε προγεστερόνη μετά την εμβρυομεταφορα?ούτε εμένα μου μέτρησε ποτέ..

Και εγώ αυτή την απορία είχα.. Ούτε εμένα με μετραγαν και ουτε που μου είπαν πόσο πρέπει να ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ αυτή την απορία είχα.. Ούτε εμένα με μετραγαν και ουτε που μου είπαν πόσο πρέπει να ήταν...

Και αν θυμάμαι καλά ήμασταν και στο ίδιο κέντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Και αν θυμάμαι καλά ήμασταν και στο ίδιο κέντρο..

Ναι απ'οτι θυμάμαι!! Στο  ....... Ακε...  ;; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Και αν θυμάμαι καλά ήμασταν και στο ίδιο κέντρο..

Ούτε εμένα μου μέτρησαν ποτέ. Μόνο κατά τη διάρκεια της διέγερσης μετρούσα την οισταδιόλη, την Lh αν θυμάμαι καλά και την προγεστερόνη. Μετά την ωολοηψία και την ετ , δεν ξαναμέτρησα τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μια πίκρα και ένας κόμπος στο λαιμό... ενα γιατί ρε γαμωτο σε μένα... κρίμα κορίτσι μου!! Βρες τη δύναμη και ξεκινά ξανα! Και μέχρι την Παρασκευή μη χάνεις την ελπίδα σου... Θαύματα γίνονται και στις μέρες μας, αν και το θαύμα θα γίνει όταν αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας! Stay strong and keep going!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σχετικά με την προγεστερονη, ούτε εμένα μου τη μετρανε! Τελευταία μετρηση έκανα μια μέρα πριν την ωοληψια! Η τιμή της ήταν 1 και μου είχε πει ο γιατρος ότι τη θέλουμε όσο το δυνατόν χαμηλότερη με μεγιστο όριο γύρω στο 1,20! Οπότε όταν την είδαμε 1 πανηγύριζαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου για την υστεροσκόπηση... Είναι εξέταση που μετά έχεις πόνους ή ενοχλήσεις κι επιπλέον τι κόστος έχει; Αν έχεις ιδιωτική ασφάλεια σου καλύπτουν την εξέταση; Ευχαριστώ πολύ και καλή  επιτυχία σε όλες όσες περιμένουν ευχάριστα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη Μέρα της εμβρυομεταφορας κ τη 5η μερα εμβρυομεταφορας που εγραψα πιο πανω οτι εκανα prg k e2 δεν ειναι απαραιτητο .ειναι ενας περαιτερω ελεγχος που δε τον κανουν γενικοτερα.αλλα τη μερα της χοριακης και αν ειναι θετικη πρεπει κατα τη γμωμη μου κ οπως μου το εξηγησε ο γιατρος μου ,να μετραμε ε2 κ prg διοτι αν εχουμε ελλειψη προγεστερονης ή οιστραδιολης να αυξησουμε τα φαρμακα ουτρο σικλακουρ..ή ακομα κ να προσθεσουμε αυτοκολλητα για να παχυνει το ενδομητριο ωστε να στηριζθεί η κυηση.αυτα μεχρι την αυχενικη δηλ 11η βδομαδα.μετα αναλαμβανει ο πλακουντας κ δεν εχουμε θεμα... για αυτο το 1ο τριμηνο ειναι κ το πιο σημαντικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου για την υστεροσκόπηση... Είναι εξέταση που μετά έχεις πόνους ή ενοχλήσεις κι επιπλέον τι κόστος έχει; Αν έχεις ιδιωτική ασφάλεια σου καλύπτουν την εξέταση; Ευχαριστώ πολύ και καλή  επιτυχία σε όλες όσες περιμένουν ευχάριστα νέα! 

γίνεται με μεθη κ δε καταλαβαινεις κατι μετα ισως εχεις ελαχιστα πονακια περιοδου κ ελαχιστο αιματακι..εγω την εκανα στο γεν με το γιατρο μου κ επειδη εχω ιδιωτικη ασφαλεια πηρα τα χρηματα πισω 1500€ Αλλα ηταν κ επεμβατικη..αφαιρεση 2 πολυπόδων..κ βιοψια κ εξ αιματος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και εγώ. Ξέρετε περίπου πόσο κοστίζει η λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση?

Καλύπτεται αυτή η εξέταση από ιδιωτική ασφάλεια? Έχω την εντύπωση ότι το Γεν...σις που έχω σκοπό να την κάνω με τον γνωστό γιατρό, τον Π. , δεν συνεργάζεται με ιδιωτικές ασφάλειες. 

Αν γνωρίζει κάποια,  ας μου πει σας παρακαλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να ρωτήσω και εγώ. Ξέρετε περίπου πόσο κοστίζει η λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση?

Καλύπτεται αυτή η εξέταση από ιδιωτική ασφάλεια? Έχω την εντύπωση ότι το Γεν...σις που έχω σκοπό να την κάνω με τον γνωστό γιατρό, τον Π. , δεν συνεργάζεται με ιδιωτικές ασφάλειες. 

Αν γνωρίζει κάποια,  ας μου πει σας παρακαλώ.

Εκανα εγω υστερο και μια χαρα συνεργαζεται ..αναλογα την ασφαλεια σου ,αν σε καλυπτει..η λαπαροσκοπηση παιζει να τη χρεωνει και3000€ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εκανα εγω υστερο και μια χαρα συνεργαζεται ..αναλογα την ασφαλεια σου ,αν σε καλυπτει..η λαπαροσκοπηση παιζει να τη χρεωνει και3000€ .

Ευχαριστώ πολύ! Άλλο ένα 4000 δηλαδή μαζί με τα έξοδα εισιτηρίων και διαμονής.  Ο άντρας μου που είχε πάει στο λογιστήριο για να πληρώσει μου το είπε, ότι έχουν ανακοίνωση που γράφει ότι δεν συνεργάζονται με ιδιωτικές ασφάλειες. Ελπίζω  να κατάλαβε λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

γίνεται με μεθη κ δε καταλαβαινεις κατι μετα ισως εχεις ελαχιστα πονακια περιοδου κ ελαχιστο αιματακι..εγω την εκανα στο γεν με το γιατρο μου κ επειδη εχω ιδιωτικη ασφαλεια πηρα τα χρηματα πισω 1500€ Αλλα ηταν κ επεμβατικη..αφαιρεση 2 πολυπόδων..κ βιοψια κ εξ αιματος 

Αν δεν είναι επεμβατική όμως και είναι μόνο για έλεγχο γονιμότητας, την καλύπτουν; Δεν ήξερα ότι είναι τόσο ακριβή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Αν δεν είναι επεμβατική όμως και είναι μόνο για έλεγχο γονιμότητας, την καλύπτουν; Δεν ήξερα ότι είναι τόσο ακριβή...

Ο ιδιος ο γιατρος μου σε μια κοπελα χρεωσε 600 για διαγνωστικη..Ναι ! απλα θα γραψει ο γιατρος σου οτι εχεις μητροραγιες ωστε να το δεχτει η ασφαλιστική σου 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ αυτή την απορία είχα.. Ούτε εμένα με μετραγαν και ουτε που μου είπαν πόσο πρέπει να ήταν...

Μια από τα ίδια κι εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...