Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κοριτσια μου δώστε μου τα φώτα σας. Ειχα περάσει επιτροπή για φαρμακα το καλοκαίρι και με αυτά εκανα 2 σπερματεγχυσεις ανεπιτυχεις. Πηρα ενέσεις menopur 5 κουτιά και χρησιμοποίησα τα 3 μου περίσσεψαν 2. Επειδή θα ξεκινήσω διέγερση για εξωσωματικη μου ειπε ο γιατρος να περάσω επιτροπή για τα φαρμακα. Πηρα τηλ στην επιτροπή και μου είπαν ότι η απόφαση αυτή ισχύει για 2 προσπάθειες και ότι δικαιουμαι κι άλλες ενέσεις με το ίδιο χαρτι επιτροπής και δεν χρειάζεται να ξαναπεράσω. Όντως ισχύει? Μπας και γλυτώσω παλι την επιτροπή και εκτός αυτού θα πρέπει να έχει περάσει 1 χρόνος για να ξαναπερασω. Τι γνωρίζετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσια μου δώστε μου τα φώτα σας. Ειχα περάσει επιτροπή για φαρμακα το καλοκαίρι και με αυτά εκανα 2 σπερματεγχυσεις ανεπιτυχεις. Πηρα ενέσεις menopur 5 κουτιά και χρησιμοποίησα τα 3 μου περίσσεψαν 2. Επειδή θα ξεκινήσω διέγερση για εξωσωματικη μου ειπε ο γιατρος να περάσω επιτροπή για τα φαρμακα. Πηρα τηλ στην επιτροπή και μου είπαν ότι η απόφαση αυτή ισχύει για 2 προσπάθειες και ότι δικαιουμαι κι άλλες ενέσεις με το ίδιο χαρτι επιτροπής και δεν χρειάζεται να ξαναπεράσω. Όντως ισχύει? Μπας και γλυτώσω παλι την επιτροπή και εκτός αυτού θα πρέπει να έχει περάσει 1 χρόνος για να ξαναπερασω. Τι γνωρίζετε??

Γεια σου κοπέλα μου καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ότι κ αν κανείς,να πανε όλα τέλεια!!!ναι ισχύει,πρέπει να σου έχουν δώσει κ χαρτί που να λέει για δεύτερη προσπάθεια κ πας κ περνεις τα φάρμακα που θα σου γράψει ο γιατρος(να του πεις να σου γράψει κ χοριακη να κανείς γιατί αλλιώς δν θα σου δώσουν τα φάρμακα,εγώ έτσι την πάτησα κ έτρεχα). Νομίζω ότι πρέπει να έχουν περάσει 4μηνες από την πρώτη φορά που πήρες τα φάρμακα,έτσι μου είχανε πει εμένα!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες σας και καλή δύναμη

Αύριο και εγώ με τη σειρά μου θα κάνω την ωοληψια και ξέρω ότι ακόμα εχω δρόμο. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία και εύχομαι και η τελευταία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria84 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ότι κ αν κανείς,να πανε όλα τέλεια!!!ναι ισχύει,πρέπει να σου έχουν δώσει κ χαρτί που να λέει για δεύτερη προσπάθεια κ πας κ περνεις τα φάρμακα που θα σου γράψει ο γιατρος(να του πεις να σου γράψει κ χοριακη να κανείς γιατί αλλιώς δν θα σου δώσουν τα φάρμακα,εγώ έτσι την πάτησα κ έτρεχα). Νομίζω ότι πρέπει να έχουν περάσει 4μηνες από την πρώτη φορά που πήρες τα φάρμακα,έτσι μου είχανε πει εμένα!😊

Σε ευχαριστώ πολυ να σαι καλα!Ναι ισχύει για το τετράμηνο. Θα παρω αυριο τον γιατρο να τον ρωτήσω. Εμένα μου ειπε να παρω χαρτι από τον γιατρό ότι δεν πέτυχαν οι σπερματεγχυσεις αλλα θα ρωτήσω το φαρμακειο μηπως τους καλύπτει και η χοριακη λογικα ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ να σαι καλα!Ναι ισχύει για το τετράμηνο. Θα παρω αυριο τον γιατρο να τον ρωτήσω. Εμένα μου ειπε να παρω χαρτι από τον γιατρό ότι δεν πέτυχαν οι σπερματεγχυσεις αλλα θα ρωτήσω το φαρμακειο μηπως τους καλύπτει και η χοριακη λογικα ναι.

Ναι ρωτά καλύτερα γιατί δν ξέρω τι ζητάνε όταν κανείς σπερματέγχυση!!εμενα θελανε χαρτί με το πόσες μονάδες χρησιμοποίησα από τα πρώτα φάρμακα κ χοριακη ότι σίγουρα δν είμαι έγκυος!!!ελπιζω να είναι η τυχερή σου αυτή η φορά κ να ζήσεις το πιο ομορφο όνειρο💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλά κορίτσι μου ♥️

Τώρα είμαι ξάπλα στον καναπέ!!

Να δω πως θα περάσουν οι μέρες 🤯🤯

Να ρωτήσω κάτι...

Μου έγραψε ο γιατρός μαζί με όλα τα χάπια που θα παίρνω για τις επόμενες δύο εβδομάδες να παίρνω κ μια παιδική ασπιρίνη.

Πήγαμε στο φαρμακείο κ μου έδωσαν ασπιρίνη των 100 mg.

Αυτή θεωρείται παιδική ασπιρίνη??

Υπέροχα! Εύχομαι ενα μεγαλο νουμερο! Σε ποια μερα του κυκλου σου έκανες ετ και τι βαλατε? 

Για ασπιρίνη ο γιατρος μου εδωσε τις Nu-seals 75

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Με ενημέρωσε η εμβρυολόγος σήμερα πως απο τα 14 γονιμοποιημένα της 3ης μέρας προχώρησαν μόνο τρία σε βλαστοκύστες 5ης μέρας. Ευτυχώς τα δύο είναι άριστης ποιότητας ΑΑ μου είπε και το τρίτο ΑΒ. Απο την αρχή ζήτησα να βάλω ένα έμβρυο οπότε δεν μας χάλασε και πολύ, απλά μας προβλημάτισε αυτό καθώς και η εμβρυολόγος περίμενε να πάνε περισσότερα σε βλαστοκύστες. Ίσως κάπου εκεί να κρύβεται και η αιτία της "ανεξήγητης";;; Δε ξέρω. Το θέμα είναι να πάνε όλα καλά στην εμβρυομεταφορά. Τώρα απλά περιμένω να περάσει ένας κύκλος περιόδου και δε ξέρω πως θα περάσει ο καιρός ανυπομονώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας και καλή δύναμη

Αύριο και εγώ με τη σειρά μου θα κάνω την ωοληψια και ξέρω ότι ακόμα εχω δρόμο. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία και εύχομαι και η τελευταία....

Καλημέρα κορίτσι! Join our club! Με θετική σκέψη και υπομονή όλα θα πάρουν το δρόμο τους! Καλή αρχή κ καλή επιτυχία στις διαδικασίες που απαιτούνται ... 🤞💪😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Με ενημέρωσε η εμβρυολόγος σήμερα πως απο τα 14 γονιμοποιημένα της 3ης μέρας προχώρησαν μόνο τρία σε βλαστοκύστες 5ης μέρας. Ευτυχώς τα δύο είναι άριστης ποιότητας ΑΑ μου είπε και το τρίτο ΑΒ. Απο την αρχή ζήτησα να βάλω ένα έμβρυο οπότε δεν μας χάλασε και πολύ, απλά μας προβλημάτισε αυτό καθώς και η εμβρυολόγος περίμενε να πάνε περισσότερα σε βλαστοκύστες. Ίσως κάπου εκεί να κρύβεται και η αιτία της "ανεξήγητης";;; Δε ξέρω. Το θέμα είναι να πάνε όλα καλά στην εμβρυομεταφορά. Τώρα απλά περιμένω να περάσει ένας κύκλος περιόδου και δε ξέρω πως θα περάσει ο καιρός ανυπομονώ!

Μια χαρά είναι τα αποτελέσματα κορίτσι μου. Μην στέκεσαι στον αριθμό. Ένα κ καλό θέλουμε! Εσύ έχεις ήδη 3 βλαστοκύστες! Είσαι σούπερ! Πίστεψέ το κ θα γίνει! Ηρέμησε κ μέτρα αντίστροφα! Ενημέρωνέ μας για τις εξελίξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μια χαρά είναι τα αποτελέσματα κορίτσι μου. Μην στέκεσαι στον αριθμό. Ένα κ καλό θέλουμε! Εσύ έχεις ήδη 3 βλαστοκύστες! Είσαι σούπερ! Πίστεψέ το κ θα γίνει! Ηρέμησε κ μέτρα αντίστροφα! Ενημέρωνέ μας για τις εξελίξεις!

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου για τη δύναμη που μου δίνεις. Απλά περιμέναμε περισσότερες με 21 ωάρια και 16 αρχικά γονιμοποιημένα. Θα ενημερώνω εννοείται! Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Με ενημέρωσε η εμβρυολόγος σήμερα πως απο τα 14 γονιμοποιημένα της 3ης μέρας προχώρησαν μόνο τρία σε βλαστοκύστες 5ης μέρας. Ευτυχώς τα δύο είναι άριστης ποιότητας ΑΑ μου είπε και το τρίτο ΑΒ. Απο την αρχή ζήτησα να βάλω ένα έμβρυο οπότε δεν μας χάλασε και πολύ, απλά μας προβλημάτισε αυτό καθώς και η εμβρυολόγος περίμενε να πάνε περισσότερα σε βλαστοκύστες. Ίσως κάπου εκεί να κρύβεται και η αιτία της "ανεξήγητης";;; Δε ξέρω. Το θέμα είναι να πάνε όλα καλά στην εμβρυομεταφορά. Τώρα απλά περιμένω να περάσει ένας κύκλος περιόδου και δε ξέρω πως θα περάσει ο καιρός ανυπομονώ!

Μην στέκεσαι στον αριθμό. Εγώ έκανα 2 φορές εξωσωματική σε διαφορετικά κέντρα και με διαφορετικά πρωτόκολλα και πήρα πολύ διαφορετικά αποτελέσματα! Την 2η φορά πήραμε λιγότερα ωάρια και είχαμε περισσότερες καλές βλαστοκύστες σε σχέση με την 1η φορά. Μπορεί να είναι και θέμα τύχης, ή να παίζουν ρόλο τα φάρμακα που χρησιμοποιείς, ή οι βιταμίνες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας και καλή δύναμη

Αύριο και εγώ με τη σειρά μου θα κάνω την ωοληψια και ξέρω ότι ακόμα εχω δρόμο. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία και εύχομαι και η τελευταία....

Γεια σου κορίτσι!!! Καλή δύναμη για σήμερα ελπίζω να πάνε όλα καλά και να γονιμοποιηθούν όσα περισσότερα ωαριακια γίνεται!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Με ενημέρωσε η εμβρυολόγος σήμερα πως απο τα 14 γονιμοποιημένα της 3ης μέρας προχώρησαν μόνο τρία σε βλαστοκύστες 5ης μέρας. Ευτυχώς τα δύο είναι άριστης ποιότητας ΑΑ μου είπε και το τρίτο ΑΒ. Απο την αρχή ζήτησα να βάλω ένα έμβρυο οπότε δεν μας χάλασε και πολύ, απλά μας προβλημάτισε αυτό καθώς και η εμβρυολόγος περίμενε να πάνε περισσότερα σε βλαστοκύστες. Ίσως κάπου εκεί να κρύβεται και η αιτία της "ανεξήγητης";;; Δε ξέρω. Το θέμα είναι να πάνε όλα καλά στην εμβρυομεταφορά. Τώρα απλά περιμένω να περάσει ένας κύκλος περιόδου και δε ξέρω πως θα περάσει ο καιρός ανυπομονώ!

Καλημέρα σημασία έχει ότι έκανες βλαστοκύστες και είναι και καλές...όλα θα πάνε καλά και οι μέρες θα περάσουν χωρίς να το καταλάβεις💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας και καλή δύναμη

Αύριο και εγώ με τη σειρά μου θα κάνω την ωοληψια και ξέρω ότι ακόμα εχω δρόμο. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία και εύχομαι και η τελευταία....

Καλή επιτυχία να έχεις.και γω την Δευτέρα έχω ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Join our club! Με θετική σκέψη και υπομονή όλα θα πάρουν το δρόμο τους! Καλή αρχή κ καλή επιτυχία στις διαδικασίες που απαιτούνται ... 🤞💪😉

Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️ έχω πολύ καλή ψυχολογία...μάλιστα ο γιατρός μου με φωνάζει τρελοκόριτσο....πήραν 6 ωάρια και αύριο περιμενω να δω πόσα θα γονιμοποιηθούν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις.και γω την Δευτέρα έχω ωοληψια

Εύχομαι να πάνε όλα καλά όπως πήγαν σε εμένα κορίτσι μου και συνεχίζουμε.....είναι μεγάλη τύχη να μας βοηθάει η επιστήμη σε ότι δεν μπορεί η φύση....να σκέφτεσαι θετικά και αισιόδοξα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️ έχω πολύ καλή ψυχολογία...μάλιστα ο γιατρός μου με φωνάζει τρελοκόριτσο....πήραν 6 ωάρια και αύριο περιμενω να δω πόσα θα γονιμοποιηθούν.....

Μπράβο κοριτσάκι μου! Έτσι, θετικά κ με τρέλα! Όλα θα γίνουν! Εύχομαι την ποιότητα των ωαρίων κ όχι τόσο την ποσότητα! Περιμένουμε νέα σου! Καλημέρα κ καλό πσκ! 💝🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2021 at 12:51 ΠΜ, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Με ενημέρωσε η εμβρυολόγος σήμερα πως απο τα 14 γονιμοποιημένα της 3ης μέρας προχώρησαν μόνο τρία σε βλαστοκύστες 5ης μέρας. Ευτυχώς τα δύο είναι άριστης ποιότητας ΑΑ μου είπε και το τρίτο ΑΒ. Απο την αρχή ζήτησα να βάλω ένα έμβρυο οπότε δεν μας χάλασε και πολύ, απλά μας προβλημάτισε αυτό καθώς και η εμβρυολόγος περίμενε να πάνε περισσότερα σε βλαστοκύστες. Ίσως κάπου εκεί να κρύβεται και η αιτία της "ανεξήγητης";;; Δε ξέρω. Το θέμα είναι να πάνε όλα καλά στην εμβρυομεταφορά. Τώρα απλά περιμένω να περάσει ένας κύκλος περιόδου και δε ξέρω πως θα περάσει ο καιρός ανυπομονώ!

Καλη επιτυχία σου ευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πράγματι μπορεί εκεί να κρυβεται η ανεξήγητη όπως λες. Στο εμβρυολογικο διαπιστώνονται πολλα.. Όπως κ να έχει, έχεις άριστα έμβρυα, καταλαβαινω την ανασφαλεια σου αλλά δε θέλουμε να κάνουμε Κ συλλογή..🤣Κ εγώ έβαλα 2 βλαστοκυστες ΑΑ κ τωρα ειμαι στον 7ο κ περιμενω δυο μπουμπουκες.. 😁😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Έτσι, θετικά κ με τρέλα! Όλα θα γίνουν! Εύχομαι την ποιότητα των ωαρίων κ όχι τόσο την ποσότητα! Περιμένουμε νέα σου! Καλημέρα κ καλό πσκ! 💝🤗

Καλημέρα @Vasilique και σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️♥️♥️♥️. Μόλις με τηλ γονιμοποιηθηκαν δύο φυσιολογικοτατα και περιμένουμε και ένα τρίτο.....τώρα αναμένεται η πορεία τους...έχω θετική σκέψη μια χαρά θα εξελιχθούν....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλημέρα @Vasilique και σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️♥️♥️♥️♥️. Μόλις με τηλ γονιμοποιηθηκαν δύο φυσιολογικοτατα και περιμένουμε και ένα τρίτο.....τώρα αναμένεται η πορεία τους...έχω θετική σκέψη μια χαρά θα εξελιχθούν....

 

Άντε να σε χαρώ! Όλα να πάνε κατ´ευχήν! Από το “με τηλ” καταλαβαίνω πως είσαι από Θεσσαλονίκη; Πατρίδα! 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Άντε να σε χαρώ! Όλα να πάνε κατ´ευχήν! Από το “με τηλ” καταλαβαίνω πως είσαι από Θεσσαλονίκη; Πατρίδα! 💝

Όχι όχι καμία σχέση....από Λάρισα ειμαι αλλά αγαπώ Θεσσαλονίκη και όλα τα κάναμε Θεσσαλονίκη....♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2021 at 11:04 ΜΜ, ο/η Maria84 είπε:

Ναι ρωτά καλύτερα γιατί δν ξέρω τι ζητάνε όταν κανείς σπερματέγχυση!!εμενα θελανε χαρτί με το πόσες μονάδες χρησιμοποίησα από τα πρώτα φάρμακα κ χοριακη ότι σίγουρα δν είμαι έγκυος!!!ελπιζω να είναι η τυχερή σου αυτή η φορά κ να ζήσεις το πιο ομορφο όνειρο💝

Μιλησα με το φαρμακειο μου ζήτησαν και εμένα χοριακη και χαρτι για το πόσα φάρμακα χρησιμοποιηθηκαν.  Το έχω ζητήσει και θα μου το στείλουν σημερα λογικα. Περιμένω και τον γιατρο να μου στείλει την συνταγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Μιλησα με το φαρμακειο μου ζήτησαν και εμένα χοριακη και χαρτι για το πόσα φάρμακα χρησιμοποιηθηκαν.  Το έχω ζητήσει και θα μου το στείλουν σημερα λογικα. Περιμένω και τον γιατρο να μου στείλει την συνταγή.

Καλημέρα κοπέλα μου!παλι καλά τους βρήκες,εγώ είχα πάρει πόσες φορές τηλ κ δν απαντούσαν κ πήγα δυο φορές..άντε ωραία να πας να τα πάρεις κ να ξεκινήσεις σιγά σιγά!ολα καλά θα πανε,να είσαι ήρεμη κ χαλαρή!!😊🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria84 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!παλι καλά τους βρήκες,εγώ είχα πάρει πόσες φορές τηλ κ δν απαντούσαν κ πήγα δυο φορές..άντε ωραία να πας να τα πάρεις κ να ξεκινήσεις σιγά σιγά!ολα καλά θα πανε,να είσαι ήρεμη κ χαλαρή!!😊🧿

Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη φορά παρα ειμαι χαλαρή. Τις προηγούμενες φορές ειχα αγχωθεί και λέω δεν πρόκειται να το ξανά περάσω. Οτι βρέξει ας κατεβάσει αι στο καλό . Τώρα θέλω να ρωτήσω κατι αλλο  επιδη δεν θα περάσω επιτροπή τι εξετασεις πρεπει να κανω πριν ξεκινήσω τις ενέσεις? Παλι για θυρεοειδη και τέτοια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!!!!!!εύχομαι να είναι τυχερό το έτος αυτό και να καταφέρουμε να πραγματοποιήσουμε το όνειρο μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...