Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ αδιαθέτησα σήμερα κανονικά και από αύριο μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να αρχίσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι η δευτερη να είναι τυχερή!!!

Καλη επιτυχια!!!!!!! Θα ειναι η τυχερη!!!!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Καλη επιτυχια!!!!!!! Θα ειναι η τυχερη!!!!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Ευχαριστώ τόσο πολύ, θύμησε μου εσύ σε τι φάση είσαι;

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Καλη επιτυχια!!!!!!! Θα ειναι η τυχερη!!!!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Ευχαριστώ τόσο πολύ, θύμησε μου εσύ σε τι φάση είσαι;

 

Εγω προγραμμάτισα υστεροσκοπιση 20/10 κ σημερα για να μην έχανα το μηνα εδωσα σε φυσικό ενα αυγουλι ετσι για καβάτζα μπας και.. θα δειξει ομως. Μετα την υστεροσκοπιση θα περιμενω περιοδο και ξανα προς τον δρομο των ενέσεων 🤢! Ολα καλα! Τωρα εχω αλλη ψυχολογια κ παω πολυ πιο χαλαρα κ ηρεμα γτ ειδα κ πριν τα χαήρια  μου😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εγω προγραμμάτισα υστεροσκοπιση 20/10 κ σημερα για να μην έχανα το μηνα εδωσα σε φυσικό ενα αυγουλι ετσι για καβάτζα μπας και.. θα δειξει ομως. Μετα την υστεροσκοπιση θα περιμενω περιοδο και ξανα προς τον δρομο των ενέσεων 🤢! Ολα καλα! Τωρα εχω αλλη ψυχολογια κ παω πολυ πιο χαλαρα κ ηρεμα γτ ειδα κ πριν τα χαήρια  μου😂

Α ναι θυμήθηκα μου είχες πει ότι θα έκανες γιατί σας ρώτησα εγώ για τη δική μου υστεροσκόπηση! Ευχομαι να είναι όλα καλά και σύντομα να μας πεις ευχάριστα! Κοίτα και εγώ προσπαθώ να είμαι πιο χαλαρή γιατί δεν ξέρω το αποτέλεσμα, ελπίζω κρυφά βέβαια να είμαι τυχερή αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Α ναι θυμήθηκα μου είχες πει ότι θα έκανες γιατί σας ρώτησα εγώ για τη δική μου υστεροσκόπηση! Ευχομαι να είναι όλα καλά και σύντομα να μας πεις ευχάριστα! Κοίτα και εγώ προσπαθώ να είμαι πιο χαλαρή γιατί δεν ξέρω το αποτέλεσμα, ελπίζω κρυφά βέβαια να είμαι τυχερή αυτή τη φορά!

Θετικη σκεψη κ ηρεμία! Θα πανε ολα καλα! Θα τα καταφερουμε ολες! Ο επιμένων νικά! 🙏🏻🤞🏻💪 να μας ενημερώνεις αν θες!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Θετικη σκεψη κ ηρεμία! Θα πανε ολα καλα! Θα τα καταφερουμε ολες! Ο επιμένων νικά! 🙏🏻🤞🏻💪 να μας ενημερώνεις αν θες!!!!❤️❤️❤️

Ναι βέβαια, και εσύ το ίδιο!!! Με το καλό να κάνεις την υστεροσκόπηση και να είναι όλα μια χαρά χωρίς περεταίρω ταλαιπωρία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εχθές μετά από δυο μέρες με καφέ υγρά αποφάσισα να πάω στον γιατρό πιο νωρίς από το ραντεβού που θα έβλεπα το μωράκι και θα ακούγαμε καρδιά. Εκανα ενδοκολπικο Είδαμε το μωρό και την καρδιά του να πάλλεται και μου είπε πως έχω μια μικρή αποκόλληση Γυρίζω σπίτι πάω στην τουαλέτα και τι να δω κατακόκκινο αίμα με πηγματα και σήμερα τα ίδια .Τι να πω πάει το μωράκι μου ;δεν έχω ξαναπάρει τον γιατρό γιατί με θεωρεί υπερβολική αλλά δεν είμαι έχω και πόνους χαμηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εχθές μετά από δυο μέρες με καφέ υγρά αποφάσισα να πάω στον γιατρό πιο νωρίς από το ραντεβού που θα έβλεπα το μωράκι και θα ακούγαμε καρδιά. Εκανα ενδοκολπικο Είδαμε το μωρό και την καρδιά του να πάλλεται και μου είπε πως έχω μια μικρή αποκόλληση Γυρίζω σπίτι πάω στην τουαλέτα και τι να δω κατακόκκινο αίμα με πηγματα και σήμερα τα ίδια .Τι να πω πάει το μωράκι μου ;δεν έχω ξαναπάρει τον γιατρό γιατί με θεωρεί υπερβολική αλλά δεν είμαι έχω και πόνους χαμηλά.

Στο κόκκινο αίμα παίρνεις τον γιατρό κοριτσάκι μου. Χωρίς 2η σκέψη! Σου έδωσε κάτι για την αποκόλληση; Πολλές κοπέλες είχαμε και προχώρησε κανονικά η κύηση. Εγώ είχα καφέ σχεδόν σε όλο το 1ο 3μηνο και 3 φορές είχα αίμα. Μίλησε με το γιατρό σου όμως!! Μπορεί να χρειαστείς έξτρα προγεστερόνη. Οι περισσότερες πήραμε εξτρά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο κόκκινο αίμα παίρνεις τον γιατρό κοριτσάκι μου. Χωρίς 2η σκέψη! Σου έδωσε κάτι για την αποκόλληση; Πολλές κοπέλες είχαμε και προχώρησε κανονικά η κύηση. Εγώ είχα καφέ σχεδόν σε όλο το 1ο 3μηνο και 3 φορές είχα αίμα. Μίλησε με το γιατρό σου όμως!! Μπορεί να χρειαστείς έξτρα προγεστερόνη. Οι περισσότερες πήραμε εξτρά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Καλά σου λέει αγάπη μου η Annie, τηλέφωνο αμέσως στο γιατρό, να σου πει τι πρέπει να κάνεις!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο κόκκινο αίμα παίρνεις τον γιατρό κοριτσάκι μου. Χωρίς 2η σκέψη! Σου έδωσε κάτι για την αποκόλληση; Πολλές κοπέλες είχαμε και προχώρησε κανονικά η κύηση. Εγώ είχα καφέ σχεδόν σε όλο το 1ο 3μηνο και 3 φορές είχα αίμα. Μίλησε με το γιατρό σου όμως!! Μπορεί να χρειαστείς έξτρα προγεστερόνη. Οι περισσότερες πήραμε εξτρά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι αισθάνομαι πως Θα λιποθυμήσω φοβαμαι να τον πάρω θα θέλει να κάνω πάλι ενδοκολπικο και μετά αισθάνομαι πολύ χάλια .εχθες πήρα δυο buscopan από τον πόνο μήπως αυτά μου έκαναν αιμορραγία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι αισθάνομαι πως Θα λιποθυμήσω φοβαμαι να τον πάρω θα θέλει να κάνω πάλι ενδοκολπικο και μετά αισθάνομαι πολύ χάλια .εχθες πήρα δυο buscopan από τον πόνο μήπως αυτά μου έκαναν αιμορραγία 

Κοπέλα μου είναι δυνατόν; Ο άντρας σου που είναι; Ας σε πάει στο νοσοκομείο!!! Φυσικά και θα χρειαστεί να κάνεις πάλι κολπικό υπέρηχο για να δει τι συμβαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εχθές μετά από δυο μέρες με καφέ υγρά αποφάσισα να πάω στον γιατρό πιο νωρίς από το ραντεβού που θα έβλεπα το μωράκι και θα ακούγαμε καρδιά. Εκανα ενδοκολπικο Είδαμε το μωρό και την καρδιά του να πάλλεται και μου είπε πως έχω μια μικρή αποκόλληση Γυρίζω σπίτι πάω στην τουαλέτα και τι να δω κατακόκκινο αίμα με πηγματα και σήμερα τα ίδια .Τι να πω πάει το μωράκι μου ;δεν έχω ξαναπάρει τον γιατρό γιατί με θεωρεί υπερβολική αλλά δεν είμαι έχω και πόνους χαμηλά.

Κορίτσι μου γρήγορα σε κάποιο νοσοκομείο ή πάρε τον γιατρό σου και εγώ είχα πάθει μεγάλη αιμορραγία στην αρχή αλλά δόξα το θεό πήγαν καλά δεν προκαλεί το υπέρηχο το αίμα ούτε την αποβολή θυμάμαι τότε και κοπλοδιαστολεα είχαν βάλει στο νοσοκομείο σήκω πάρε κάποιον δικό σου και πήγαινε. Ελπίζω να πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσι μου γρήγορα σε κάποιο νοσοκομείο ή πάρε τον γιατρό σου και εγώ είχα πάθει μεγάλη αιμορραγία στην αρχή αλλά δόξα το θεό πήγαν καλά δεν προκαλεί το υπέρηχο το αίμα ούτε την αποβολή θυμάμαι τότε και κοπλοδιαστολεα είχαν βάλει στο νοσοκομείο σήκω πάρε κάποιον δικό σου και πήγαινε. Ελπίζω να πάνε όλα καλα

Τον πήρα τον γιατρό μου ειπε ας πάρω prolutex και να μην σηκωθώ από το κρεβάτι γιατί μπορεί να μεγαλώσει η αποκόλληση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσι μου γρήγορα σε κάποιο νοσοκομείο ή πάρε τον γιατρό σου και εγώ είχα πάθει μεγάλη αιμορραγία στην αρχή αλλά δόξα το θεό πήγαν καλά δεν προκαλεί το υπέρηχο το αίμα ούτε την αποβολή θυμάμαι τότε και κοπλοδιαστολεα είχαν βάλει στο νοσοκομείο σήκω πάρε κάποιον δικό σου και πήγαινε. Ελπίζω να πάνε όλα καλα

Πως σταμάτησε σε σένα το αίμα ;μόνο μια μέρα είχες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2020 at 10:14 ΜΜ, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια θέλω να μάθω και κάτι άλλο. Τον μήνα που είναι να γίνει η εξωσωματική τα φάρμακα τα ξεκινάτε απο την πρώτη μέρα της περιόδου; Τη δεύτερη; Τη τρίτη; Πριν σας έρθει η περίοδος;
Επειδή η επιτροπή πιθανόν να είναι στις 7 Δεκεμβρίου κι εγώ όπως τα υπολογίζω γύρω στις 8-9 περιμένω επειδή έχω σχετικά σταθερό κύκλο. Αν βγεί σε μια δυο μέρες πχ η απόφαση θα προλάβω λέτε; Θα τα ρωτήσω και στον γιατρό αλλά μου έδωσαν ραντεβού για την επόμενη βδομάδα.

καλή αρχή! εγώ είχα ξεκινήσει 2η μέρα όμως δεν είναι απόλυτο. Αν οι ορμονολογικές σου το επιτρέπουν και αναλόγως με το γιατρό μπορείς να ξεκινήσεις και 3η. Φαντάσου ότι έκανα 2η διέγερση χωρίς να το περιμένω (πήγα δλδ στο γιατρό να με δει είδαμε 20+ ωοθυλάκια και είπαμε ας τα πάρουμε κ ας είχα κατάψυξη έμβρυα ώστε να έχω ένα απόθεμα) κ αυτό έγινε 4η μέρα. Το επέτρεπαν η εξετάσεις μου κ ξεκίνησα επί τόπου. Πιο συνηθισμένη πάντως είναι η 2η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι.κοιτα έτσι μου είπε ο γιατρός μου και όταν τον ξαναρωτήσα μου είπε αυτήν την τιμή και του έλεγα 450€πληρωνω και τίποτα άλλο?και μου λέει ναι.κοιτα επειδή είμαι ασφαλισμένη λογικά τους καλύπτει η ασφάλεια μου.Οτι είναι σημαντικό το οικονομικό εννοείται και ένας λόγος παραπάνω που επιλέξαμε το δημόσιο Δέν μπορούσαμε ιδιωτικα ήταν πολλά τα λεφτά.

Τον άλλο μήνα θα ξεκινήσεις τελικά??Μαζί θα είμαστε ☺️

Σιγουρα γι αυτό επιλέξαμε το δημοσιο.. κ γω έχω ασφαλεια ελπίζω να μην μου πει παραπάνω ή δικιά μου.. θα μάθω τη Δευτέρα που έχω το ραντεβού για τη συνταγη..Ναι πιστεύω τον Νοεμβρη.. Υπολογιζω 11 ή12/11 να αδιαθετησω.. Οπότε μαζί θα μαστε!! Που ξέρεις μπορεί να συναντηθουμε κάπου...😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα!! Εμένα με παρακολουθούσε ο γαβαρης μαζί του γέννησα η εξωσωματική έγινε μέσω ΕΟΠΥΥ όποτε σαν διαδικασία δεν πλήρωσα κάτι τα κάλυπτε η Επιτροπή εκτός από την κατάψυξη 200 ευρώ είχα δώσει το 2017 δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πήγαινα ανά δύο μέρες μέτρηση οιστραδιολης και υπέρηχο την 12 ημέρα η τελευταία φορά και ωοληψια έγινε την 14-η σε μένα εμβρυομεταφορα έγινε σε άλλο κυκλο λόγο υπερδιεργησεις που επαθα.

Ο δικός μου απαντούσε σε τηλ πάντα την δεύτερη φορά έκανα μόνο έμβρυομεταφορα ήμουν ιδιωτικά όποτε πλήρωσα 200 ευρώ αλλά ξέρω ιδιωτικά όλη η διαδικασία κοντά στα 700 ευρώ πάει χωρίς τα φάρμακα που έχουν άλλο κόστος ανάλογα με το πρωτόκολλο που θα ακολουθησεις.

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες είναι πολύ σημαντικές!! Κ εγω έχω ασφαλεια κ πέρασα επιτροπή αλλά νόμιζα ότι ή επιτροπή καλύπτει μόνο τα φάρμακα κ τα παίρνεις δωρεάν.. κ ήξερα ότι πληρωνεις ένα ποσό στο νοσοκομείο για την ωοληψια κ εμβρυομεταφορα αλλά δεν γνωρίζω πόσα ακριβώς κ το αν ο γιατρός σου ζητάει κάτι εξτρα.. Τη Δευτέρα που θα πάω θα προσπαθήσω να προλαβω να μου λύσει όλες τις απορίες  ή δικιά μου!! Για την Καργακου έχεις ακούσει κάτι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Πως σταμάτησε σε σένα το αίμα ;μόνο μια μέρα είχες ;

Ήμουν 7 βδομάδες και έτρεχε ποτάμι το αίμα και το θυμάμαι σαν σήμερα έντονο κόκκινο σαν παλιό κρασί και έντονους πόνους περιόδου λες και με έσφαζαν έπαιρνα 6 ουτρο τότε τρία σικλακουρ μαγνήσιο και ξάπλα μετά είχα για αρκετές μέρες καφέ μέχρι που καθάρισα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση αν επιτρέπεται.Εγω είχα κάνει σαλπιγγογραφια και έχω τοξοειδής μήτρα.Η ερώτηση μου είναι το εξής έχει καμία και αν της ήταν εύκολη η εγκυμοσύνη και όλα τα σχετικά 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες είναι πολύ σημαντικές!! Κ εγω έχω ασφαλεια κ πέρασα επιτροπή αλλά νόμιζα ότι ή επιτροπή καλύπτει μόνο τα φάρμακα κ τα παίρνεις δωρεάν.. κ ήξερα ότι πληρωνεις ένα ποσό στο νοσοκομείο για την ωοληψια κ εμβρυομεταφορα αλλά δεν γνωρίζω πόσα ακριβώς κ το αν ο γιατρός σου ζητάει κάτι εξτρα.. Τη Δευτέρα που θα πάω θα προσπαθήσω να προλαβω να μου λύσει όλες τις απορίες  ή δικιά μου!! Για την Καργακου έχεις ακούσει κάτι??

Αν έχεις το χαρτί της επιτροπής δεν πληρώνεις τίποτα τα καλύπτει όλα η ασφάλεια σου για το έξτρα δεν ξέρω να σου πω θα σε φωτίσει ο γιατρός σου .Καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Καλησπέρα κορίτσι και καλωσήρθες!Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω για τους γιατρούς που ρωτάς γιατί εγώ είμαι στη Θεσσαλονίκη.Η εξωσωματική πάντως κοστίζει κατά μέσο όρο 3000 σε όλα τα ιδιωτικά.Στο δημόσιο δεν πληρώνεις κάτι αλλά έχει όντως μεγάλη αναμονή.Ξεκινα να πάρεις τηλέφωνο στο δημόσιο νοσοκομείο που σε βολεύει για να δεις τι χρειάζεται και μην αγχώνεσαι για την αναμονή,είσαι μικρή άκομη και έχεις χρόνο μπροστά σου δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα.

Σου εύχομαι καλή αρχή και φυσικά καλή επιτυχία! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι και καλωσήρθες!Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω για τους γιατρούς που ρωτάς γιατί εγώ είμαι στη Θεσσαλονίκη.Η εξωσωματική πάντως κοστίζει κατά μέσο όρο 3000 σε όλα τα ιδιωτικά.Στο δημόσιο δεν πληρώνεις κάτι αλλά έχει όντως μεγάλη αναμονή.Ξεκινα να πάρεις τηλέφωνο στο δημόσιο νοσοκομείο που σε βολεύει για να δεις τι χρειάζεται και μην αγχώνεσαι για την αναμονή,είσαι μικρή άκομη και έχεις χρόνο μπροστά σου δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα.

Σου εύχομαι καλή αρχή και φυσικά καλή επιτυχία! 
 

Καλησπέρα Xrisa127, καλώς σας βρήκα, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου ...!!!!!! @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ πάω στο Έλενα και ξεκινάω τον άλλο μήνα την εξωσωματική.Οχι δεν επιλέγουν με κριτήρια και αναμονή όχι δεν έχει ιδιαίτερα.Βεβαιως μπορείς να κλείσεις ραντεβού.Αναμονη έχεις στην επιτροπή έξωσωματικης για να σου καλύψει τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Καλός ήρθες κορίτσι μου .

Αν είστε άνεργοι και οι δυο και σας βολεύει στο Έλενα και στο αττικό έχουν πολύ καλές μονάδες εγώ κατέληξα στο Έλενα μετά  από σύσταση μιας καλής φίλης μου για τον εμβρυολογο εκεί στον γιατρό έπεσα τυχαία δεν το διάλεξα αλλά το αποτέλεσμα με δικαίωσε μπορώ να πω ....

Δεν έχει μεγάλη αναμονή από τι γνωρίζω κλείνεις ραντεβού στην μονάδα αν έχεις περάσει επιτροπή ακόμη καλύτερα το κόστος είναι μηδενικό και για τα φάρμακα και για την διαδικασία. Ιδιωτικά θα έκανα στο Ιασώ στο institute of life 3000 μου είχε πει ο γιατρός μου και σε άλλα κέντρα τόσο πάει το ανώτατο 5000 .

Καλή σου επιτυχία σου εύχομαι σύντομα με γεμάτο αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...