Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγορά πιπίλας και μπιμπερό


Recommended Posts

Καλησπέρα!! Σε δυο μηνακια γεννάω και εχω ξεκινήσει σιγά σιγά τις αγορές μου!! Θα ήθελα να ρωτήσω οποία μανούλα ξέρει ποια πιπίλα θεωρείται καλή για νεογέννητα και ποιο μπιμπερό είναι καλό για τους κολικούς! Θα θηλάσω βέβαια αν όλα είναι καλά αλλά νομίζω ότι πρέπει να αγοράσω κ μπιμπερό να βρίσκονται. Ποσα μπιμπερό και πόσες πιπίλες προτείνετε;; Τέλος, διαβάζω ότι καλό είναι να μη δίνεις στην αρχή πιπίλα στο μωρό γιατί το μπερδεύει με το θηλασμό! ΟΙ παιδίατροι τι προτείνουν ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και με το καλο το νινακι ευχομαι!!! Εγω χρησιμοποιω της nuk anti colic first choice το οποιο δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα δεν ειχε ουτε εναν κολικο μεχρι τωρα που ειναι 3,5 μηνων..Ξεκινα με 2 μπιμπερακια και το βλεπεις πως θα παει!! Ααα κι αν θες τη γνωμη μου παρε κατευθειαν το μεγαλο μπιμπερο γιατι αν χρειαστει να δωσεις ξενο ή και το δικο σου ακομα,ειναι διπλα εξοδα! Εγω δυστυχως δεν το χα σκεφτει ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η irenefr είπε:

Καλησπέρα!! Σε δυο μηνακια γεννάω και εχω ξεκινήσει σιγά σιγά τις αγορές μου!! Θα ήθελα να ρωτήσω οποία μανούλα ξέρει ποια πιπίλα θεωρείται καλή για νεογέννητα και ποιο μπιμπερό είναι καλό για τους κολικούς! Θα θηλάσω βέβαια αν όλα είναι καλά αλλά νομίζω ότι πρέπει να αγοράσω κ μπιμπερό να βρίσκονται. Ποσα μπιμπερό και πόσες πιπίλες προτείνετε;; Τέλος, διαβάζω ότι καλό είναι να μη δίνεις στην αρχή πιπίλα στο μωρό γιατί το μπερδεύει με το θηλασμό! ΟΙ παιδίατροι τι προτείνουν ; 

Καλημέρα με το καλο το μωράκι σου! Δεν πηρα μπιμπερό για κολικους η αλήθεια ειναι (δεν ειχε η μπεμπα μου ευτυχως) γενικα ομως εχω ολη τη σειρα avent της philips απο πιπιλες μεχρι ατμομαγειρα! Πηρα 3 μικρα στην αρχη, στην αρχη δεν τα χρησιμοποιουσα γιατι θηλαζα αλλα μετα δεν μου εφταναν οποτε τωρα εχω 6 μικρα και 3 μεγαλα! Όντως καλο θα ηταν να παρεις απο την αρχη μεγαλα γιατι αργα η γρηγορα λογικα θα τα χρειαστεις! Με το καλο το μωρακι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!!!κ γω εχω της nuk first choice και avent!!κ οι 2 εταιρειες μου αρεσουν κ στον μπεμπη!!εγω τα πηρα μικρα κ με βόλεψαν γτ 3,5 μηνων ακομα λίγο γάλα πίνει γτ θηλάζω κ μου αρεσουν που είναι μικρούλια!!εχω γυαλινα!!επισησ θα ρωτησεις κ την παιδιατρο με το καλό αυτό που λες με τις θηλές!!εμενα δν επηρεάστηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγώ πήρα της chicco γυάλινα τα ποιο μεγάλα θυλαζω αλλά αν δεν φτάνει το γάλα μου δίνω και λίγο ξένο! Πήρε πολύ εύκολα της chicco σε σχέση με τα tommee tippee μένω Αγγλία οπότε έχουν αυτά εδώ ποιο πολυ! 

Θα σου προτείνα για 40 μέρες να μην δώσεις πιπιλα να συνηθίσει το στήθος έτσι μου είχε πει η Μαία και επίσης είπε ότι άμα έδινα πιπιλα από νωρίς θα μου τραυματίζε τις θυλες μου για θα μάθενε να ρουφάει με δύναμη την πιπιλα! Όσο για τους κολικούς εγώ δεν τρώω όσπρια και πρασινάδες και δεν είχαμε κολικούς καθόλου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...