Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 12/6/2020 at 11:15 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια και μένα 2 μέρες ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα και θέλει βυζακι. Έχει αρχίσει ο περίγυρος τα δεν χορταίνει το παιδί, και δωσε απ το άλλο το κανονικό το γάλα αλλά τους γράφω κανονικότατα.. Εμείς από αύριο ξεκινάμε το άλμα, του αγχος αποχωρισμού.. Αλλά έτσι όπως κάνει νομίζω ότι ξεκίνησε από εχτές... οπότε @despoina46  μην αγχώνεσαι καθόλου και εγώ τα ίδια περνάω.. υπομονή και επιμονή όσο αντέχουμε! 

 Έτσι κοριτσάρα μου να τους γράφεις!Ε μα και εμένα κάτι τέτοια μου λένε και μου γυρίζουνε τα μυαλά!άκου δώσε από το άλλο το κανονικό!!!!!Που πιο κανονικό γαλατακι απ της μανούλας δεν υπάρχει!!!Άλλα που μυαλό να το σκεφτούν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 11/6/2020 at 7:17 ΠΜ, ο/η Gretula είπε:

Καλημέρα! Κι εμείς έχουμε ξεκινήσει blw κ ενώ την πρώτη βδομάδα έδειχνε πολύ ενδιαφέρον, τώρα οπότε τον βάζω στο καρεκλακι ασχολείται με οτιδήποτε άλλο. Έχω μειώσει τα ερεθίσματα στο ελάχιστο αλλά κ πάλι...τον βάζω όταν έχει καλή διάθεση, αλλά είτε παρατηρεί τα φώτα, εμένα, το πάτωμα κ πατάει στο σκαλοπάτι των ποδιών για να σηκωθεί. Ακόμα δεν τον δένω, μήπως χρειαστεί να τον σηκώσω γρήγορα... εσείς πάντα δείχνετε ενδιαφέρον; Το ξέρω ότι τον πρώτο καιρό δεν τρώνε πολύ, αλλά ενώ έχει όλα τα σημάδια ετοιμότητας ούτε με την τροφή παίζει (πλέον). Γενικά πάντως είναι σε φάση υπερδιέγερσης αλλά με προβληματίζει κιόλας που αργεί να τα δοκιμάσει έστω...

Πως είναι η δική σας ανταπόκριση;

Μια απ τα ίδια και η δικιά μου!Μην αγχώνεσαι,έτσι κάνουν,είναι αρχή ακόμη,θα μάθουν!Και μένα πολλές φορές σημασία σε τα δίνει!ασχολείται με οτιδήποτε άλλο έκτως απ την τροφή της!Εσύ θα προφέρεις όσες φορές μπορείς μέσα στη μέρα και όλο και  θα τρώει και από λίγο και σιγά σιγά θα μάθει και θα τρώει όλο και περισσότερο!Πόσο μηνων είναι το δικό σου?Εμένα σε μια βδομάδα ακριβώς μπαίνει στον 7ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επειδή πάνω κάτω είμαστε όλες στις ίδιες εβδομάδες πότε τους ξεκινήσατε φαγητά; Μου κάνει εντύπωση που όλες δίνετε γιαουρτάκι και εμάς δεν μας είπε τίποτα ακόμα 🧐🧐🧐 σας το έβαλε αμέσως ή προηγήθηκαν κάποιες άλλες εισαγωγές;

Ούτε εμένα μου είπε ακόμη γιαούρτι.απ τον 8ο και μετά μου είπε γαλακτοκομικά εμένα.οντως δεν είναι λίγο νωρίς που ξεκίνησαν τα κορίτσια??Άλλα είναι και στην κρίση του κάθε παιδιάτρου να μου πεις.αλλα εγώ γενικά ξέρω ότι αρχίζουνε απ τον 7ο με 8ο και μετά.οπως και με το αυγό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μια απ τα ίδια και η δικιά μου!Μην αγχώνεσαι,έτσι κάνουν,είναι αρχή ακόμη,θα μάθουν!Και μένα πολλές φορές σημασία σε τα δίνει!ασχολείται με οτιδήποτε άλλο έκτως απ την τροφή της!Εσύ θα προφέρεις όσες φορές μπορείς μέσα στη μέρα και όλο και  θα τρώει και από λίγο και σιγά σιγά θα μάθει και θα τρώει όλο και περισσότερο!Πόσο μηνων είναι το δικό σου?Εμένα σε μια βδομάδα ακριβώς μπαίνει στον 7ο.

Κι εμείς, ακριβώς έτσι! 21 Νοεμβρίου γεννήθηκε. Κάτι ψιλοτρωει γιατί το βλέπω στα καλά του αλλά γενικά αδιαφορεί όταν του προσφέρω. Το ξέρω ότι έχει σημασία κ η προσφορά όπως κ η υφή αλλά να...κάτι τις παραπάνω να έτρωγε... δεν είναι πάντα κ κεφατος κ υπάρχουν μέρες που δεν προσφέρω αλλά προσπαθώ τουλάχιστον 1 φορά τη μέρα. Έχεις κάνει κ συνδυασμό η μόνο εισαγωγές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Κι εμείς, ακριβώς έτσι! 21 Νοεμβρίου γεννήθηκε. Κάτι ψιλοτρωει γιατί το βλέπω στα καλά του αλλά γενικά αδιαφορεί όταν του προσφέρω. Το ξέρω ότι έχει σημασία κ η προσφορά όπως κ η υφή αλλά να...κάτι τις παραπάνω να έτρωγε... δεν είναι πάντα κ κεφατος κ υπάρχουν μέρες που δεν προσφέρω αλλά προσπαθώ τουλάχιστον 1 φορά τη μέρα. Έχεις κάνει κ συνδυασμό η μόνο εισαγωγές;

Αλήθεια τώρα???21 Νοεμβρίου και εσύ???Πω πω και να σκεφτείς εκείνη την ημέρα έχω και εγώ γενέθλια!Και εμένα υπάρχουνε μέρες που δεν τρώει τίποτα και υπάρχουν μέρες που δεν προσφέρω και εγώ.αλλα κοιτάω έστω και μια φορά όπως είπες και εσύ να προσφέρω.!Στις αρχές αγχωνομουνα,αλλά τώρα είπα δεν πειράζει,όσο τρώει.αλλωστε το κυρίως γεύμα μέχρι το έτος είναι το γαλατακι.και θηλάζω κιόλας αποκλειστικά οπότε δεν πειράζει.βεβαια θα ήθελα να τρώει όπως είπες και εσύ το κάτι τις παραπάνω αλλά πιστεύω σιγά σιγά θα γίνει και αυτό.εχω κάνει και συνδυασμός.βαζω και κουρκουμα ας πούμε στα μπιφτέκακια που της κάνω και λίγο ρίγανη και λίγο λαδάκι.αλλες φορές μέσα στα μπιφτέκια βάζω τριμμένη γλυκοπατατα η κάροτο.κανω διαφορά.επισης παράτηρησα ότι στο μοσχάρι το μπιφτέκι έχει πιο πολύ ενδιαφέρον απ ότι στο κοτόπουλο.αυριο θα της δώσω κατσικάκι.για να δούμε.εσυ κάνεις κανένα συνδυασμό???αν όχι δοκίμασε,ίσως του αρέσει κάτι.εμενα ας πούμε ο συνδυασμός μπιφτέκι μοσχάρι με γλυκοπατατα και ρίγανη και κουρκουμα και λίγο λαδάκι της αρέσει αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Αλήθεια τώρα???21 Νοεμβρίου και εσύ???Πω πω και να σκεφτείς εκείνη την ημέρα έχω και εγώ γενέθλια!Και εμένα υπάρχουνε μέρες που δεν τρώει τίποτα και υπάρχουν μέρες που δεν προσφέρω και εγώ.αλλα κοιτάω έστω και μια φορά όπως είπες και εσύ να προσφέρω.!Στις αρχές αγχωνομουνα,αλλά τώρα είπα δεν πειράζει,όσο τρώει.αλλωστε το κυρίως γεύμα μέχρι το έτος είναι το γαλατακι.και θηλάζω κιόλας αποκλειστικά οπότε δεν πειράζει.βεβαια θα ήθελα να τρώει όπως είπες και εσύ το κάτι τις παραπάνω αλλά πιστεύω σιγά σιγά θα γίνει και αυτό.εχω κάνει και συνδυασμός.βαζω και κουρκουμα ας πούμε στα μπιφτέκακια που της κάνω και λίγο ρίγανη και λίγο λαδάκι.αλλες φορές μέσα στα μπιφτέκια βάζω τριμμένη γλυκοπατατα η κάροτο.κανω διαφορά.επισης παράτηρησα ότι στο μοσχάρι το μπιφτέκι έχει πιο πολύ ενδιαφέρον απ ότι στο κοτόπουλο.αυριο θα της δώσω κατσικάκι.για να δούμε.εσυ κάνεις κανένα συνδυασμό???αν όχι δοκίμασε,ίσως του αρέσει κάτι.εμενα ας πούμε ο συνδυασμός μπιφτέκι μοσχάρι με γλυκοπατατα και ρίγανη και κουρκουμα και λίγο λαδάκι της αρέσει αρκετά.

Έλα! Συνγενεθλιοι! Κι εσύ γεννήσεις στα γενέθλιά σου;! Ωραίο! Εμάς ήρθε 3 βδομάδες νωρίτερα οπότε σκέφτομαι ότι ίσως παίζει κ αυτό ρόλο. Ωραίες ιδέες θα τις δοκιμάσω! Γιατί με προβληματίζει λίγο ο σίδηρος. Το κοτόπουλο σκέτο το έδωσα, δεν του αρεσε. Το μοσχάρι το έβρασα με κολοκυθάκι κ το έκανα πουρέ. Ήθελα κομμάτι να δώσω αλλά παραμαλακωσε . Εσύ έχεις δώσει κομμάτι σε κρέας να πιπιλησει; Επίσης δεν έχω κάνει συνδυασμους ακόμη. 

Κάτι τελευταίο, το μπιφτέκι λωρίδες το έκανες κ το έδωσες; Πνιγόταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ούτε εμένα μου είπε ακόμη γιαούρτι.απ τον 8ο και μετά μου είπε γαλακτοκομικά εμένα.οντως δεν είναι λίγο νωρίς που ξεκίνησαν τα κορίτσια??Άλλα είναι και στην κρίση του κάθε παιδιάτρου να μου πεις.αλλα εγώ γενικά ξέρω ότι αρχίζουνε απ τον 7ο με 8ο και μετά.οπως και με το αυγό.

Εκτός αν ξεκίνησαν τα κορίτσια πρίν τον 6ο μήνα... 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ξεκινήσαμε 5.5 μηνών με μεσημεριανό λαχανικά... Ύστερα κοτοπουλάκι κ μοσχαράκι...... Μετά στον 6 και δεκατιανο φρούτα... Μεσημεριανό λαχανικά Κ κρεατάκι... Απογευματινό μισό μεσημεριανό..... 7 γιαουρτάκι και αυγουλακι κ όσπρια.... Τριήμερη εισαγωγή!!! Σε όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ειμαστε 6 μηνων και  ξεκινησαμε 5  μηνων φρουτα για δεκατιανο  και  5 ,5 ξεκινησαμε φαγητό μεσημέρι λαχανικα..τωρα τρωει κ μοσχαράκι και κοτοπουλο τωρα θα προσθέσουμε και ρυζακι και αστεράκι σιγα σιγά, ξεκινησαμε κ το γιαούρτι χτες και σε κάνα 2 μήνες το αυγουλακι φαντάζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Gretula είπε:

Έλα! Συνγενεθλιοι! Κι εσύ γεννήσεις στα γενέθλιά σου;! Ωραίο! Εμάς ήρθε 3 βδομάδες νωρίτερα οπότε σκέφτομαι ότι ίσως παίζει κ αυτό ρόλο. Ωραίες ιδέες θα τις δοκιμάσω! Γιατί με προβληματίζει λίγο ο σίδηρος. Το κοτόπουλο σκέτο το έδωσα, δεν του αρεσε. Το μοσχάρι το έβρασα με κολοκυθάκι κ το έκανα πουρέ. Ήθελα κομμάτι να δώσω αλλά παραμαλακωσε . Εσύ έχεις δώσει κομμάτι σε κρέας να πιπιλησει; Επίσης δεν έχω κάνει συνδυασμους ακόμη. 

Κάτι τελευταίο, το μπιφτέκι λωρίδες το έκανες κ το έδωσες; Πνιγόταν;

Ναι ναι είναι πολύ ωραίο που θα έχω ίδια μέρα γενέθλια με την πριγκίπισσα μου!νωρίτερα από την πητ εννοείς η προωρακι?μη σε προβληματίζει ο σίδηρος,ειδικά αν θηλάζεις..αλλα και φόρμουλα να δίνεις πάλι μην αγχώνεσαι,είναι μικρακι ακόμη.το κοτόπουλο μπούτι που της έδωσα σε κομμάτι δε της άρεσε ούτε της δικιάς μου.ουτε στο μοσχάρι σε ίνες έδειξε ιδιαίτερο ενενδιαφέρον!γι αυτό της τα δίνω σε κιμά.της αρέσουν πιο πολύ να έχει και λίγο λαδάκι και κανένα μπαχαρικο!Το μπιφτέκι το πλαθω σε μακρόστενο σαν μπαστούνι δηλαδή για να μπορεί να το πιάνει πιο εύκολα.μου πνίγηκε κάνα δυο φορές αλλα όχι τίποτα το σοβαρό. εβηξε και το έβγαλε.αλλα σε γενικές γραμμές το προσπαθεί πολύ.αλλες μέρες βέβαια λιγότερο!με τα κέφια της πάει χαχαχαχα!αλλά πιστεύω είναι θεμα συνήθειας και προσαρμογής!αν προσφέρουμε συνεχεία έστω και μια φορά την ημέρα κάθε μέρα θα πάρουνε το κολάι..για να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι ναι είναι πολύ ωραίο που θα έχω ίδια μέρα γενέθλια με την πριγκίπισσα μου!νωρίτερα από την πητ εννοείς η προωρακι?μη σε προβληματίζει ο σίδηρος,ειδικά αν θηλάζεις..αλλα και φόρμουλα να δίνεις πάλι μην αγχώνεσαι,είναι μικρακι ακόμη.το κοτόπουλο μπούτι που της έδωσα σε κομμάτι δε της άρεσε ούτε της δικιάς μου.ουτε στο μοσχάρι σε ίνες έδειξε ιδιαίτερο ενενδιαφέρον!γι αυτό της τα δίνω σε κιμά.της αρέσουν πιο πολύ να έχει και λίγο λαδάκι και κανένα μπαχαρικο!Το μπιφτέκι το πλαθω σε μακρόστενο σαν μπαστούνι δηλαδή για να μπορεί να το πιάνει πιο εύκολα.μου πνίγηκε κάνα δυο φορές αλλα όχι τίποτα το σοβαρό. εβηξε και το έβγαλε.αλλα σε γενικές γραμμές το προσπαθεί πολύ.αλλες μέρες βέβαια λιγότερο!με τα κέφια της πάει χαχαχαχα!αλλά πιστεύω είναι θεμα συνήθειας και προσαρμογής!αν προσφέρουμε συνεχεία έστω και μια φορά την ημέρα κάθε μέρα θα πάρουνε το κολάι..για να δούμε!!

Κι εμείς κάπως έτσι, μήλο που έδωσα σήμερα (βρασμένο) κάτι έφαγε αλλά είχε παραμαλακωσει κ δεν μπορούσε καν να το κρατήσει...Α, εχεις δώσει μπούτι όπως λένε, φευγανε κομμάτια;

 

Επίσης κάτι άλλο... σου ζεσταίνεται στο αυτοκίνητο? Εμείς μετά από κάποια ώρα έχουμε πολύ γκρινια κ καταλάβαμε ότι ζεσταίνεται (με air condition) κ γίνεται μούσκεμα. Πήρα το στρώμα της aeromoov αλλά διαβάζω ανάμικτες κριτικές κ προβληματιζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2020 at 4:08 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Εγώ του προσθέτω μπανανουλα.... Η του δίνω γιαούρτι κ λίγο από το μεσημεριανό το περίσσευμα του. Αλλιώς δεν τον φτάνει κ μένα. Ποιο θα πάρετε?? Τι πρώτο μου γιαουρτάκι? 

Χαχαχαχα εσενα το μωρο ήθελε φαγητο σαν τη δικιά μου 🤣🤣🤣🤣

στις On 13/6/2020 at 8:00 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Εγώ της έδωσα πρόβειο αυτό με την πέτσα. Αν και δεν το περίμενα της αρέσει πολύ!! Το δίνω το απόγευμα κατά τις 6

Εκανες το καλύτερο πραγμα!!!

και εμεις κοριτσια δεν κανω το ιδιο λάθος που εκανα στην πρωτη κορη μου

σε αυτή εδώ της δινω ντόπιο πρόβειο γιαουρτι ειναι το καλύτερο και το τρώει σχεδον όλο το κεσεδάκι :) :) 

χαιρομαι που αρχισε κ τρώει πλεον δεν αγχωνομαι για το γαλα της

τρώει ολα της τα φρουτα, φαγητο και κρέας αλεσμένο γιαουρτάκι πρόβειο μονάχα και την χαιρομαι 

δοξα το θεό το μόνο της θεμα ειναι οτι απο εκει που πριν ξεκινήσει φαγητο εκανε κακά μια φορα στις 4 μερες τωρα κανει 4 φορές τη μερα 🤣🤣😂😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Χαχαχαχα εσενα το μωρο ήθελε φαγητο σαν τη δικιά μου 🤣🤣🤣🤣

Εκανες το καλύτερο πραγμα!!!

και εμεις κοριτσια δεν κανω το ιδιο λάθος που εκανα στην πρωτη κορη μου

σε αυτή εδώ της δινω ντόπιο πρόβειο γιαουρτι ειναι το καλύτερο και το τρώει σχεδον όλο το κεσεδάκι :) :) 

χαιρομαι που αρχισε κ τρώει πλεον δεν αγχωνομαι για το γαλα της

τρώει ολα της τα φρουτα, φαγητο και κρέας αλεσμένο γιαουρτάκι πρόβειο μονάχα και την χαιρομαι 

δοξα το θεό το μόνο της θεμα ειναι οτι απο εκει που πριν ξεκινήσει φαγητο εκανε κακά μια φορα στις 4 μερες τωρα κανει 4 φορές τη μερα 🤣🤣😂😂 

 

Εμένα τον βοηθάει το γιαουρτάκι!!!!. Αυτό έχω παρατηρήσει τουλάχιστον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2020 at 3:34 ΜΜ, ο/η Gretula είπε:

Κι εμείς κάπως έτσι, μήλο που έδωσα σήμερα (βρασμένο) κάτι έφαγε αλλά είχε παραμαλακωσει κ δεν μπορούσε καν να το κρατήσει...Α, εχεις δώσει μπούτι όπως λένε, φευγανε κομμάτια;

 

Επίσης κάτι άλλο... σου ζεσταίνεται στο αυτοκίνητο? Εμείς μετά από κάποια ώρα έχουμε πολύ γκρινια κ καταλάβαμε ότι ζεσταίνεται (με air condition) κ γίνεται μούσκεμα. Πήρα το στρώμα της aeromoov αλλά διαβάζω ανάμικτες κριτικές κ προβληματιζομαι...

Και μένα η δικιά μου ζεσταίνεται απίστευτα στο αυτοκίνητο άστα!!!ιδρώνει η καημενουλα!τα καρεκλακια τους ρε γαμωτο είναι πολύ ζεστά!Δεν ξέρω να σου πω Γι αυτό το στρώμα,και εγώ είχα διαβάσει αμφιλεγόμενες κριτικές,οπότε δεν ξέρω.μηλο της έδωσα και εγώ λιγάκι βρασμένο..Δεν ξετρελαθηκε!αντιθέτως το αχλάδι το ώριμο το κίτρινο που πήρα της άρεσε πάρα πολύ!έφαγε σχεδόν ένα κομμάτι!!!να πάρεις και εσύ αχλάδια.θα του αρέσουνε θα δεις🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2020 at 3:34 ΜΜ, ο/η Gretula είπε:

Κι εμείς κάπως έτσι, μήλο που έδωσα σήμερα (βρασμένο) κάτι έφαγε αλλά είχε παραμαλακωσει κ δεν μπορούσε καν να το κρατήσει...Α, εχεις δώσει μπούτι όπως λένε, φευγανε κομμάτια;

 

Επίσης κάτι άλλο... σου ζεσταίνεται στο αυτοκίνητο? Εμείς μετά από κάποια ώρα έχουμε πολύ γκρινια κ καταλάβαμε ότι ζεσταίνεται (με air condition) κ γίνεται μούσκεμα. Πήρα το στρώμα της aeromoov αλλά διαβάζω ανάμικτες κριτικές κ προβληματιζομαι...

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Και μένα η δικιά μου ζεσταίνεται απίστευτα στο αυτοκίνητο άστα!!!ιδρώνει η καημενουλα!τα καρεκλακια τους ρε γαμωτο είναι πολύ ζεστά!Δεν ξέρω να σου πω Γι αυτό το στρώμα,και εγώ είχα διαβάσει αμφιλεγόμενες κριτικές,οπότε δεν ξέρω.μηλο της έδωσα και εγώ λιγάκι βρασμένο..Δεν ξετρελαθηκε!αντιθέτως το αχλάδι το ώριμο το κίτρινο που πήρα της άρεσε πάρα πολύ!έφαγε σχεδόν ένα κομμάτι!!!να πάρεις και εσύ αχλάδια.θα του αρέσουνε θα δεις🤗

Κοριτσια ολα τα μωρά ζεσταίνονται κ ιδρώνουν 

ειδικα οταν πίνουν γαλα στάζει ο ιδρώτας!

η μεγαλη μου κορη ακομι κ το χειμωνα ξυπνούσε μούσκεμα μην σκάτε πολλά θα ακούσετε . Αφου πινει νεράκι το μωρο σας μην αγχώνεστε καθολου! 

μένα δροσερό σεντονάκι μόνο βάλτε στο κάθισμα τους

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

@Starrr, για πες μου τι διατροφη κανεις στο μωρο σου εσυ που δεν του δινεις κρέμες;

Τι εννοείς κρέμες?. Φαγητό του δίνω. Πρωί γάλα. Δεκατιανο φρουτάκια και αυγό λίγο..... Μεσημέρι φαγητάκι.... Απόγευμα φαγητάκι η γιαουρτάκι... Βράδυ γαλατακι... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2020 at 1:00 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρα μου Και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!Καλά είμαστε,μια χαρά!μεγαλώνουμε και θηλαζουμε ακόμη αποκλειστικά.εχουμε ξεκινήσει και στέρεες τροφουλες με τη μέθοδο blw. Τα πάμε πολύ καλά.δειχνει αρκετό ενδιαφέρον για τις τροφές,άσχετα αν τα περισσότερα καταλήγουνε κάτω!χαχα είμαστε 6μιση μηνών και μπαμπαλιζουμε,τσιριζουμε,γελάμε,παίζουμε,γυρίζουμε συνεχεία μπρούμυτα και προσπαθούμε να μπουσουλησουμε.καθομαστε στον πωπο μας με στήριξη,αλλά στηρίζεται αρκετά καλά.ειναι θεμα ημερών να κάτσει μόνη της.δοντακι δεν βγάλαμε ακόμη κανένα,αλλά έχουμε πολλά σάλια και τρώμε τα πάντα.απο παιχνίδια μέχρι κουβέρτες μέχρι κουρτίνες ακόμη και τα μαλλιά της μαμάς.χαχαχ πάμε συνεχεία βόλτες με το καροτσάκι μας και τρελαίνεται για βόλτες!κοιμάται αρκετά καλά τις νύχτες δόξα το θεό.αυτα πάνω κάτω!χαχαχα σεντόνι ολόκληρο!εσείς κορίτσι μου πως τα πάτε???

Κι εμείς τα ίδια! Εσένα πόσες φορές ξυπνάει το βράδυ για θηλασμό! Εμένα στάνταρ 2 με 3.τα χω παίξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2020 at 11:15 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια και μένα 2 μέρες ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα και θέλει βυζακι. Έχει αρχίσει ο περίγυρος τα δεν χορταίνει το παιδί, και δωσε απ το άλλο το κανονικό το γάλα αλλά τους γράφω κανονικότατα.. Εμείς από αύριο ξεκινάμε το άλμα, του αγχος αποχωρισμού.. Αλλά έτσι όπως κάνει νομίζω ότι ξεκίνησε από εχτές... οπότε @despoina46  μην αγχώνεσαι καθόλου και εγώ τα ίδια περνάω.. υπομονή και επιμονή όσο αντέχουμε! 

Ο αποχωρισμός είναι στους 8 με 9 μήνες. Εκεί το παθαίνουν πολύ έντονα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2020 at 5:53 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Μου είπε ο παιδίατρος να βάλω κ εγω φρουτακι μέσα...ειμαι 1000% ότι ένα δεν θα τον φτάνει   από ένα μπολ κρεμα σε ένα τοσα δα γιαουρτακι ειναι δύσκολο. το advanced θα παρω εσεις πιο πήρατε;; το θέμα είναι αν δεν χορταίνει θα θέλει και νωρίτερα το βραδινό του γαλα κάτι που δεν θελω να αλλάξει ωρα  . Αυριο θα το ξεκινήσω θα δειξει πως θα παει.

Εγώ παίρνω αμερικανική γεωργική σχολή είναι σαν κρέμα το γιαούρτι τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2020 at 12:46 ΠΜ, ο/η Angie1106 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επειδή πάνω κάτω είμαστε όλες στις ίδιες εβδομάδες πότε τους ξεκινήσατε φαγητά; Μου κάνει εντύπωση που όλες δίνετε γιαουρτάκι και εμάς δεν μας είπε τίποτα ακόμα 🧐🧐🧐 σας το έβαλε αμέσως ή προηγήθηκαν κάποιες άλλες εισαγωγές;

Εμείς τροφές ξεκινήσαμε 5+1 και 6 μηνών γιαούρτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2020 at 12:54 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Αλήθεια τώρα???21 Νοεμβρίου και εσύ???Πω πω και να σκεφτείς εκείνη την ημέρα έχω και εγώ γενέθλια!Και εμένα υπάρχουνε μέρες που δεν τρώει τίποτα και υπάρχουν μέρες που δεν προσφέρω και εγώ.αλλα κοιτάω έστω και μια φορά όπως είπες και εσύ να προσφέρω.!Στις αρχές αγχωνομουνα,αλλά τώρα είπα δεν πειράζει,όσο τρώει.αλλωστε το κυρίως γεύμα μέχρι το έτος είναι το γαλατακι.και θηλάζω κιόλας αποκλειστικά οπότε δεν πειράζει.βεβαια θα ήθελα να τρώει όπως είπες και εσύ το κάτι τις παραπάνω αλλά πιστεύω σιγά σιγά θα γίνει και αυτό.εχω κάνει και συνδυασμός.βαζω και κουρκουμα ας πούμε στα μπιφτέκακια που της κάνω και λίγο ρίγανη και λίγο λαδάκι.αλλες φορές μέσα στα μπιφτέκια βάζω τριμμένη γλυκοπατατα η κάροτο.κανω διαφορά.επισης παράτηρησα ότι στο μοσχάρι το μπιφτέκι έχει πιο πολύ ενδιαφέρον απ ότι στο κοτόπουλο.αυριο θα της δώσω κατσικάκι.για να δούμε.εσυ κάνεις κανένα συνδυασμό???αν όχι δοκίμασε,ίσως του αρέσει κάτι.εμενα ας πούμε ο συνδυασμός μπιφτέκι μοσχάρι με γλυκοπατατα και ρίγανη και κουρκουμα και λίγο λαδάκι της αρέσει αρκετά.

Μπιφτέκια τα αλέθεις?πως τα φτιάχνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η satya είπε:

Κι εμείς τα ίδια! Εσένα πόσες φορές ξυπνάει το βράδυ για θηλασμό! Εμένα στάνταρ 2 με 3.τα χω παίξει 

Πόσο είστε εσείς και σου ξυπναει 2 με 3 φορές? Μάλλον θα είστε λίγο μεγαλύτεροι από εμάς...Θεουλη μου δηλαδή πόσο καιρό θα πρέπει να κάνω υπομονή για να στρώσει??? Εμένα υπάρχουν φορές που θα ξυπνήσει ανά μιάμιση ώρα κ με παίρνει ο ύπνος όρθια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Πόσο είστε εσείς και σου ξυπναει 2 με 3 φορές? Μάλλον θα είστε λίγο μεγαλύτεροι από εμάς...Θεουλη μου δηλαδή πόσο καιρό θα πρέπει να κάνω υπομονή για να στρώσει??? Εμένα υπάρχουν φορές που θα ξυπνήσει ανά μιάμιση ώρα κ με παίρνει ο ύπνος όρθια... 

Εμείς πάντως που γινόμαστε 7 την άλλη βδομάδα, ξυπνάμε αρκετά συχνά. Πριν 1, 1,5 μήνα είχε φτιάξει ο ύπνος με 1 ξύπνημα κ έκανε μέχρι κ 6ωρο συνεχόμενο....πάνε αυτά...! Βέβαια δεν ξυπνάει μόνο για να φάει, άντε στο ένα ξύπνημα να τρώει κάπως πιο πολύ. Κυρίως θέλει βοήθεια να ξανακοιμηθεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τι εννοείς κρέμες?. Φαγητό του δίνω. Πρωί γάλα. Δεκατιανο φρουτάκια και αυγό λίγο..... Μεσημέρι φαγητάκι.... Απόγευμα φαγητάκι η γιαουρτάκι... Βράδυ γαλατακι... ❤️

Ναι ψάχνω τρόπους να της κόψω την κρεμα αλλα απο την αλλη δεν πινει γαλα έχω σκασει τρώει μπόλικο γιαουρτάκι (λιγο περισσοτερο απο το μισό το ντόπιο) αλλα απο γαλα 100 γρ με το στανιο σκεφτομαι να της αλλαξω και γαλα...

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Πόσο είστε εσείς και σου ξυπναει 2 με 3 φορές? Μάλλον θα είστε λίγο μεγαλύτεροι από εμάς...Θεουλη μου δηλαδή πόσο καιρό θα πρέπει να κάνω υπομονή για να στρώσει??? Εμένα υπάρχουν φορές που θα ξυπνήσει ανά μιάμιση ώρα κ με παίρνει ο ύπνος όρθια... 

Κοριτσακι μου το καθε μωρακι ειναι διαφορετικό πίστεψε με !

σιγα σιγά θα στρώσει κ το δικό σου αλλα θέλει υπομονη ...

 

@Maroulli Μου συζητα με το γιατρο σου και αν θέλεις δώσε προτιμότερο το πρόβειο γιαουρτάκι γιατι θα μάθει στις γεύσεις και μερα δεν θα ξεκολλάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...