Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 1/12/2019 at 1:41 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα και από εμένα...  Την Παρασκευή το μεσημέρι ενώ είχαμε.συμφωνήσει με το γιατρό ότι το βράδυ θα ξεκινήσουμε με πρόκληση τελικά το μεσημέρι μου έσπασαν τα νερά και ξεκίνησε μόνος του ο τοκετός.. Φυσικά εγώ μες την καλή χαρά που το ένιωσα και αυτό.. Μέχρι το βράδυ δεν είχα καθόλου πόνους οπότε μου βάλε τεχνητούς και εκεί τα είδα όλα... Κατά τις 3 το πρωί ζήτησα επισκληριδιο για να μπορέσω να ηρεμισω και τελικά στις 5.30 το πρωί μπήκα για καισαρική γιατί το μωρο ανέβασε παλμούς και εγώ διαστολή κολλημένη στο 1. την πήρα στην αγκαλιά μου και τα ξέχασα Όλα!! @netspirit να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Γερό και καλοτυχο να ναι!! Πάμε να κάνουμε τα καλύτερα Χριστούγεννα φέτος!!

Κοριτσάκι μου γλυκό να σας ζήσει! Πως είσαι εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας !!!!κοριτσια γεννηθηκε η μπεμπουλα μας !!!!!:-)

Αααα να σας ζήσει? Πως ήταν? Καισαρική έκανες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;;; πόσο απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός και μια μια ανακοινώνει τα γεννητούρια!!!! Μετά από τόσους μήνες αγωνίας συζητήσεων συμβούλων και συμπαράστασης η μια στην άλλη!!!! Πόσες εχουμε μείνει ακόμα.. ;;εγώ Παρασκευή η Κυριακή θα ξέρω πότε θα γεννησω αλλά σίγουρα μέσα στην άλλη εβδομάδα!πρώτα ο θεος βέβαια. 

Κι εγώ περιμένω σήμερα να μου πει ο γιατρός, μάλλον θα πάμε νε καισαρική γιατί δεν έχει εμπαιδωθει ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η satya είπε:

Κι εγώ περιμένω σήμερα να μου πει ο γιατρός, μάλλον θα πάμε νε καισαρική γιατί δεν έχει εμπαιδωθει ακόμα! 

Κι εγώ αύριο θα ξέρω. Λογικά την επόμενη βδομάδα κι εμείς. Απίστευτο μου φαίνεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κι εγώ αύριο θα ξέρω. Λογικά την επόμενη βδομάδα κι εμείς. Απίστευτο μου φαίνεται!! 

Τελικά Παρασκευή μπαίνω για Καισαρική! Απίστευτο φαίνεται όντως! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Σχεδόν όλες γεννησαμε.... Τώρα ξεκινούν νέα άγχη... Και ξενύχτια... Καλά κουράγια... Και άφθονη υπομονή σας εύχομαι.. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η satya είπε:

Τελικά Παρασκευή μπαίνω για Καισαρική! Απίστευτο φαίνεται όντως! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά! 

Πόσο εισαι τωρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Εμείς αύριο έχουμε γιατρό  να δούμε τι θα μας πει... πάντως όπως.κ να έχει μέχρι την Κυριακή γενναω... Είναι η μέρα η τελευταία... άντε να δούμε... 

Πόσο εισαι κορίτσι μ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya με το καλο !!!!!ολα θα πανε δεξια να εισαι σιγουρη λογικα αυριο βγαινω και δεν θ σε πετυχω ...ωστοσο ολα κυλουν ομαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2019 at 12:02 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας !!!!κοριτσια γεννηθηκε η μπεμπουλα μας !!!!!:-)

Να σας ζήσει το νινάκι σας!!! γερή και τυχερή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διαβάζω κορίτσια κ χαίρομαι τόσο πολύ!!σε περίπου 15 μέρες μπαινω στο μήνα μου κ δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός!να τα χαίρεστε τα νινακια σας όσες γεννησατε,οι υπόλοιπες με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου... Ανυπομονώ όσο ποτέ... Όλες με το καλο να τα δεχτούμε  τα θαύματα μας...!!!????

 με το καλό σε όλες κ με έναν πόνο, αν γίνεται ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@satya με το καλο !!!!!ολα θα πανε δεξια να εισαι σιγουρη λογικα αυριο βγαινω και δεν θ σε πετυχω ...ωστοσο ολα κυλουν ομαλα!

Μπαίνω σήμερα το βράδυ Μητέρα μήπως σε πετύχω? Στείλε μου π.μ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2019 at 11:38 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσακι γλυκοοοοοοο με το καλο !!!!!με 1 πονο !!!!τι γινεται ρε κοριτσια αυτη τη βδομαδα χαμοςςς !!!!

 

@γιωτα22 που εισαι κοπελαρα μου????

 

@Mantarini τελικα πως πηγε???

Αγαπη μου, @Μπεμπελουκα,χαθηκα.Δεν προλαβαινω να πω τ ονομα μου.Εσεις πως τα πατε?Ο μπεμπης ολο πειναει.Θηλαζω κ ακομα παω ψαχνοντας!!!Το βραδυ,εχει ξενυχτι,εμενα κανει μικρους κολικους κ ταλαιπορουμαστε.Εσαα?Περιμενω νεα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες και μέλλουσες μανουλες :)

πως ειστε; Πως τα πατε ;

@γιωτα22 κανε υπομονη κ τάιζε τον μεχρι να χορτάσει σε λιγο καιρο θα ειναι καλυτερα :) 

οι υπόλοιπες μανουλες πως περνάτε τα βραδυα σας ;;; Γκρινιάζουν τα ζουζούνια σας; 
εμεις βρισκόμαστε σπιτι εδώ και 2 ημέρες πλεον. Μπορω να πω ότι ειναι λιγο καλυτερα απο την πρωτη μου δορά μιας κ ημουν προετοιμασμένη απο την πρωτη κορη μου. Τωρα το μόνο που σκεφτομαι ειναι η πρωτη επαφή το Σάββατο με τις δυο αδερφές και το πως θα τα βγαλω πέρα :)

οι υπόλοιπες μέλλουσες μανουλες πως πατε;;; Κοντεύει ο καιρος σας και σας ευχομαι να εχετε μια γρήγορη κ καλη γεννα με τις λιγότερες ταλαιπωρίες που θ μπορέσετε να εχετε - διότι τοκετός ή καισαρική χωρίς ταλαιπωρια δεν παίζει να το θυμάστε - και γρηγορα να αγκαλιάσετε τα πλασματάκια σας.

διευκρινηση μην σκέφτεστε τα κιλα που σας λενε ολα είναι στο περιπου ! Κ εγω περίμενα μεγαλη μπεμπα κ ειχαμε μεγαλη απόκλιση τλκ ?

σας φιλώ και περιμενω νεα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2019 at 10:28 ΜΜ, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσαια μου γεννησα κ πηγαν ολα τοσο τελεια!!!Ο μπεμπης 3700 κ 50 ποντους!!!Εγω πλεω σε πελαγη ευτυχιαςςςς!!!Θηλασα κ 2 φορεςςς,ολα τελεια!!!Απιστευτη εμπειρια,να την ζησετε κ οι υπολοιπες  οπως εγωωω!!!Τελειο συναισθημαα,πεταω στα συννεφα!!!Θα ξαναμιλησουμε,σας φιλω ολεςςςς!!!❤❤❤

Να σου ζήσει ο μπεμπαρος κοριτσάρα μου!!γερος να είναι και ευτυχισμενος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2019 at 12:02 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας !!!!κοριτσια γεννηθηκε η μπεμπουλα μας !!!!!:-)

Να σου ζήσει κοριτσάρα μουυυ η πριγκίπισσα σου,να είναι πάντα ευτυχισμένη και καλοτυχη???❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2019 at 4:17 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα

μου!!! Η αληθεια ειναι οτι το πρωί, φεύγοντας απο το σπιτι η κορη μ κοιμόταν και έβαλα τα κλάμματα που έφευγα χωρίς να τη χαιρετήσω Κ μολις ξυπνησε αρχισε να με ψάχνει ...

ναι ήταν πολυ δύσκολο αλλα ευτυχως που υπάρχουν και οι βιντεοκλήσεις !!!  

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μ!

Γεννησαμε ενα υπεροχο κοριτσακι μινιόν ( σε σχέση με την πρωτη κορη κ τους τελευταίους υπολογισμούς ) 2800 φυσιολογικα και εννοειται με τρελούς πονους !!! Αλλα ομολογω οτι καμία σχέση ο πρώτος με το δεύτερο τοκετο...

Να σου ζήσει κοριτσάρα μου,γερό και ευτυχισμένο πάντα να ειναι???❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2019 at 1:41 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα και από εμένα...  Την Παρασκευή το μεσημέρι ενώ είχαμε.συμφωνήσει με το γιατρό ότι το βράδυ θα ξεκινήσουμε με πρόκληση τελικά το μεσημέρι μου έσπασαν τα νερά και ξεκίνησε μόνος του ο τοκετός.. Φυσικά εγώ μες την καλή χαρά που το ένιωσα και αυτό.. Μέχρι το βράδυ δεν είχα καθόλου πόνους οπότε μου βάλε τεχνητούς και εκεί τα είδα όλα... Κατά τις 3 το πρωί ζήτησα επισκληριδιο για να μπορέσω να ηρεμισω και τελικά στις 5.30 το πρωί μπήκα για καισαρική γιατί το μωρο ανέβασε παλμούς και εγώ διαστολή κολλημένη στο 1. την πήρα στην αγκαλιά μου και τα ξέχασα Όλα!! @netspirit να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Γερό και καλοτυχο να ναι!! Πάμε να κάνουμε τα καλύτερα Χριστούγεννα φέτος!!

Να σου ζήσει αγάπη μου!γερή και δυνατή να είναι παντα❤❤❤τελικά πολλές καισαρικές...δεν πειράζει, γερά να είναι τα μωράκια μας..Αχ και ξέρω πόσο πόνεσες και η διαστολή να είναι κολλημένη...24 ώρες το έζησα αυτό...δε θα τον ξεχάσω ποτέ αυτόν τον πόνο...βέβαια όταν βλέπω την μπεμπουλα μου όλα τα ξεχναω❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2019 at 11:39 ΠΜ, ο/η Angie1106 είπε:

@Mantarini μου να σας ζήσει! Γεννήσαμε και εμείς χτές κορίτσια! Μου έσπασαν τα νερά ξημερώνοντας Κυριακή και χτές 6 παρά 20 το απόγευμα κρατούσα το κοριτσάκι μου στην αγκαλιά μου! Ευτυχώς πήγαν όλα καλά! Ήρθαν όλα φυσιολογικά αλλά ο γιατρός μου είχε μια έκπληξη! Δεν με είχε ενημερώσει ότι είναι κατά της επισκληρειδίου! ? νόμιζα ότι θα πεθάνω κορίτσια! Αλλά αυτό που λένε ότι μόλις το βλέπεις τα ξεχνάς όλα όντως ισχύει... με το καλό και στις επόμενες κορίτσια! Είναι μαγικό πραγματικά!!!!! ???

Να σου ζήσει κοπελάρα μου!!να τη χαίρεσαι και πάντα γερή και δυνατη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου???είχα μέρες να μπω,και όλες σχεδόν γεννησατε!!πολύ χαίρομαι ❤❤❤ελπίζω να έγραψα σε όλες και να μην ξέχασα καμία σας?αν ξέχασα κάποια,να της ζήσει και να είναι γερό και δυνατό ?εμείς σήμερα είμαστε 2 εβδομάδων ακριβώς!!Είμαστε φαγανες και Θηλαζουμε συνέχεια..κάνω αποκλειστικο θηλασμό με πολύ κόπο και βάσανα γιατί πονάνε πάρα πολύ οι θηλές μου..Αλλά δε το βάζω κάτω..είναι πολύ συνεγασιμη η μικρούλα μου και κοιμάται και πολύ καλά..πιάνει και το 5ωρο αν φάει καλά..?μόνο με το μπάνιο έχουμε θέμα.. πολύ κλάμα ρε κορίτσια!δε το θέλει καθόλου!!!Κατά τα άλλα όλα καλά.. το λατρεύω το κοριτσάκι μου και είμαι τόσο μα τόσο ευτυχισμένη που δεν περιγράφεται με λόγια..είναι τα καλύτερα Χριστούγεννα της ζωής μου❤❤❤για όσες δε γέννησαν ακόμη,εύχομαι όλα να πάνε καλά και με έναν πόνο!!!Φιλάκια στα πατουσακια των νινιων  μας??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελενακι καλημέρα! Κ εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν κοιμάμαι καθόλου καλά κ όσο πάει κ χειροτερεύει (έτσι ήμουν κ στις άλλες εγκυμοσύνες μου όμως)  βέβαια εγώ γενικά δν κοιμάμαι γιατί ξυπνάνε τα παιδιά συνεχεια (άρα μπορεί να είναι κ η υπερένταση που με πιάνει γιατί ξυπνάω συνεχώς κ χαλάει ο κύκλος ύπνου)    με βοηθάει το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια παρά πολύ! 😊
    • Καλημερα Αννιτα μου κ καλη εβδομαδα μ τα πιο ομορφα νεα!!! ❤️🌻 Ναι το συναισθημα δν υπαρχει... αφου τις νιωθω (νομιζω χθες ενιωθα κ πιο πανω στην κοιλια κινηση κ πιο κατω) κ απλα χαμογελαω απ ευτυχια...😁🥹🥰🫠🙏🧿 Ολα τελεια θα ειναι σμρ!! Θα το δεις!!!🫶🫶🫶 οποτε μπορεσεις γραψε μας τα νεα σου!!!
    • Καλημερα Ελενα κ καλη εβδομαδα να εχουμε με ομορφα νεα!!❤️ Μεχρι στιγμης κοιμαμαι καλα κ πολυ βαθια.. νυσταζω αρκετα πιο νωρις κ μερικες φορες νιωθω ν μην κρατιουνται τα ματια μου ανοιχτα...  Εσυ βλεπεις ονειρα; δε βολευεσαι με την κοιλια; εχεις εξαψεις; τι σε δυσκολευει;
    • Ευχαριστουμε Χρυσα μου!!! 🤗❤️😍 κι εσυ μ το καλο ο υπερηχος κ αυριο η β επιπεδου!!!🙏🧿💙🌻
    • Ευχαριστουμεεε!!!💖💖💖💖  Ναι ειναι τρομερο!! Στην αρχη δν ημουν σιγουρη αν ηταν οντως το μωρο.. ειχα το χερι χαλαρο πανω στην κοιλια κ ημουν ξαπλωμενη στον καναπε κ ενιωσα πως σκαει το ποπ κορν.. ενα πουφ!!!🍿 τρελαθηκα.. λεω λες ν ηταν κλωτσια; μετα ησυχια κ μετα παλι κατι ενιωσα πιο αδυναμο σε σχεση μ το πρωτο.. Χθες τις καταλαβα ακομα πιο καλα!! Κ μαλιστα τις καταλαβε κ ο αντρας μου!!! Ευτυχια πραγματικα!!! 🥰🥹✨️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...