Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Και εμενα λογω το οτι ειναι μεγαλο το μωρο κ επειδη υποψιαζεται οτι μπορει να υπαρχει κρυφος διαβητης,μεχρι 38 εβδομαδα θα με αφησει μου ειπε κ θα παμε προγραμματισμενα με καισαρικη.

Σου ειπε να κανεις ενεσεις κορτιζονης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αρα σε 3βδομαδουλεςςςςςς

τελικά μπορεί να έχεις και δίκιο ότι θα μαι τελευταία... οι περισσότερες απ΄οτι καταλαβαίνω πάτε με καισαρική προγραμματισμένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και πολυ καλα θα κανεις κυρια μου !!!τωρα περιμενουμε τη @Starrr κ μετα παιζεται μεταξυ @Nektarinaki_love @netspirit εμενα @Λουλακι @γιωτα22 @Angie1106 και μετα @Maroulli @despoina46 και τελος εσυ !για γραψτε τα πόνταρισματα !!σας??☺☺☺

Εγώ υπολογίζω 13 με 15 Δεκεμβρίου με καισαρικη καθώς είναι ανάποδα.. θα ξέρω σίγουρα 21 του μήνα στον υπέρηχο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ υπολογίζω 13 με 15 Δεκεμβρίου με καισαρικη καθώς είναι ανάποδα.. θα ξέρω σίγουρα 21 του μήνα στον υπέρηχο!!!!

ολα καλά να πάνε κοπέλα μου και να γυρίσει το μπεμπεδάκι σου.. υπάρχουν κάποιες ασκησούλες στο youtube αν ειναι σύμφωνος και ο γιατρός σου που βοηθάνε για να γυρίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τρελο-γκαστρουλες!!! Βλεπω πηρατε φορα κ δεν σας προλαβαινω :)

εγω εχω ετοιμη τη βαλιτσα στο αμαξι.

βασικα ειμαι τυχερη γιατι στο μιευτηριο δεν θελουν πραγματα του μωρου (δινουν αποστειρωμενα εκεινοι)

βασικα για το μωρο πηρα μονο:

πανες, κρεμα αλλαγης πετσετες για πλυσιμο και πετσετες για μπανιο του πανες για φασκιωμα και πετσετακια μικρα για μα τη σκουπιζω κ να την ρευω κ το φυλαχτο της με μια εικονιτσα.

για εμενα πηρα νυχτικες και ρομπες, εσωρουχα μεγαλα, σερβιετες λοχειας -ακρατειας και ενα πακετο libress maxi night, αφρολουτρο αοσμο, σαμπουαν, πετσετες κ αρκετα φανελακια

δεν πηρα καθολου λανολινη κ επιθεματα! Ας καταφερω μα θηλασω κ θα στειλω τον ανδρα μ.

στο πορτ μπεμπε μεσα εβαλα μια αλαξια της μπεμπας , μια δικη μου και κουβερτακι-σεντονακι-πανα (για τυλιγμα) τα οποια θα τα φερει ο αντρας μ οταν θα βγουμε.

@Starrr αυτο το κουβερτακι το ξερω προσωπικα δε με βολεψε καθολου την φασκιωνα κ την σκεπαζα για να ξεκουραζεται κ ητανε κ ηρεμη να σου πω το φασκιωμα την βοηθουσε. Αντε αυριο περιμενω να μ πεις τα νεααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ υπολογίζω 13 με 15 Δεκεμβρίου με καισαρικη καθώς είναι ανάποδα.. θα ξέρω σίγουρα 21 του μήνα στον υπέρηχο!!!!

Θα γυρισει .εμενα γυρισε αυτες τις μερες 34η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και πολυ καλα θα κανεις κυρια μου !!!τωρα περιμενουμε τη @Starrr κ μετα παιζεται μεταξυ @Nektarinaki_love @netspirit εμενα @Λουλακι @γιωτα22 @Angie1106 και μετα @Maroulli @despoina46 και τελος εσυ !για γραψτε τα πόνταρισματα !!σας??☺☺☺

Βonjour σε όλες!!Εγώ τελευταία???Πητ 21/12 αλλά θα μπω με πρόκληση νωρίτερα λόγω ζαχάρου.38η με 39η υπολογίζω!!Δεν περνάει ο καιρός κορίτσια ?Αύριο μπαίνω 34η!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Δεν αντέχω άλλο αϋπνία και πόνους. . 5 μήνες έχω να κοιμηθώ. Δεν έχω άλλες αντοχές. Με έχει πιάσει μελαγχολία..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Δεν αντέχω άλλο αϋπνία και πόνους. . 5 μήνες έχω να κοιμηθώ. Δεν έχω άλλες αντοχές. Με έχει πιάσει μελαγχολία..... 

Υπομονή ρε κορίτσι,πόσο έμεινε?Σου εύχομαι όχι πολύ!Εγωώ ευτυχώς κοιμάμαι μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Δεν αντέχω άλλο αϋπνία και πόνους. . 5 μήνες έχω να κοιμηθώ. Δεν έχω άλλες αντοχές. Με έχει πιάσει μελαγχολία..... 

Υπομονη κοριτσι μου σε νιωθω απολυτα.... 

ευχομαι ο ταξιαρχης σημερα να σου χαρισει το δωρο π τοσο λαχταραμε ολες μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Δεν αντέχω άλλο αϋπνία και πόνους. . 5 μήνες έχω να κοιμηθώ. Δεν έχω άλλες αντοχές. Με έχει πιάσει μελαγχολία..... 

Χαλάρωσε κορίτσι μου και θα έρθει ! Μάλλον ο μπεμπουλης καλοπερνάει εκεί μέσα και δεν θέλει να σε αποχωριστεί ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Δεν αντέχω άλλο αϋπνία και πόνους. . 5 μήνες έχω να κοιμηθώ. Δεν έχω άλλες αντοχές. Με έχει πιάσει μελαγχολία..... 

Καλημέρα κορίτσια... Και τν καλημέρα μου στο κορίτσι μας που βρε κοπελαρα μου μην το βάζεις τελευταίες μέρες κάτω... Τίποτα δεν έμεινε... Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ υπάρχουν μέρες που τ λέω και εγώ αυτό... Αλλά μην σκέφτεσαι τίποτα... Βρες μια σειρά που σου αρέσει και κάθισε να παρακολουθήσεις κάνα δυο επεισόδια να ξεφύγει το μυαλουδακι σ γιατί αγχώνεσαι κ ολας... Έλα έφτασε και η μέρα... Έχουμε βάλει στόχο όλες να σ ξεγεννησουμε σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Υπομονη κοριτσι μου σε νιωθω απολυτα.... 

ευχομαι ο ταξιαρχης σημερα να σου χαρισει το δωρο π τοσο λαχταραμε ολες μας....

Χρόνια πολλά στην όμορφη Λέσβο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Υπομονή ρε κορίτσι,πόσο έμεινε?Σου εύχομαι όχι πολύ!Εγωώ ευτυχώς κοιμάμαι μια χαρά

Δε ξέρω πια πόσο έχει μείνει. Όταν αποφασίσει. Αύριο έχω γιατρό να δούμε τι θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Υπομονη κοριτσι μου σε νιωθω απολυτα.... 

ευχομαι ο ταξιαρχης σημερα να σου χαρισει το δωρο π τοσο λαχταραμε ολες μας....

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Να σαι καλά. Κ σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Χαλάρωσε κορίτσι μου και θα έρθει ! Μάλλον ο μπεμπουλης καλοπερνάει εκεί μέσα και δεν θέλει να σε αποχωριστεί ! ❤️

Ναι μάλλον. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

38+1 εβδομάδες 

είσαι σε καλό δρόμο.. απλά σαν πρωτοτοκες το σώμα μας θέλει παραπάνω χρόνο συνήθως. Ο γιατρός σου σου μίλησε για πρόκληση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

είσαι σε καλό δρόμο.. απλά σαν πρωτοτοκες το σώμα μας θέλει παραπάνω χρόνο συνήθως. Ο γιατρός σου σου μίλησε για πρόκληση;

Δεν θέλουμε με πρόκληση..... Διότι θα καταλήξει σε καισαρική..... Οπότε δεν υπάρχει λόγος κ να πάρω πόνους κ να κάνω καισαρική....... Γι αυτό θέλαμε να δούμε αν θα σπάσει μόνος του τα νερά... Αλλιώς μάλλον καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν θέλουμε με πρόκληση..... Διότι θα καταλήξει σε καισαρική..... Οπότε δεν υπάρχει λόγος κ να πάρω πόνους κ να κάνω καισαρική....... Γι αυτό θέλαμε να δούμε αν θα σπάσει μόνος του τα νερά... Αλλιώς μάλλον καισαρική. 

Η αλήθεια είναι ότι όταν η πρόκληση γίνει νωρίς σε βδομάδες μεγάλο ποσοστό καταλήγει σε καισαρική. Αλλά απ το να σε βάλει σε καισαρική κατευθείαν χωρίς να προσπαθήσετε και αυτό άσχημο. Να περιμένετε πότε ο μπέμπης θα σπάσει τα νερά και ας είναι και 40 εβδομάδων δεν θέλεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όταν η πρόκληση γίνει νωρίς σε βδομάδες μεγάλο ποσοστό καταλήγει σε καισαρική. Αλλά απ το να σε βάλει σε καισαρική κατευθείαν χωρίς να προσπαθήσετε και αυτό άσχημο. Να περιμένετε πότε ο μπέμπης θα σπάσει τα νερά και ας είναι και 40 εβδομάδων δεν θέλεις; 

Αν περιμένουμε τις 40 εβδομάδες το μωρό θα είναι πέντε κιλά...... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου !!! Μολις γυρισαμε απο το γιατρο 

η δεσποινιδα ειναι μια χαρα, συσπασεις μηδεν αναπτυσσεται μια χαρουλα και οι πονοι που εχω ειναι γιατι προσπαθει να τρυπωσει στην εξοδο ??

ρεντεβου σε μια εβδομαδα κ παλι καρδιοτοκογραφο :) 

εσεις πως τα πατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου !!! Μολις γυρισαμε απο το γιατρο 

η δεσποινιδα ειναι μια χαρα, συσπασεις μηδεν αναπτυσσεται μια χαρουλα και οι πονοι που εχω ειναι γιατι προσπαθει να τρυπωσει στην εξοδο ??

ρεντεβου σε μια εβδομαδα κ παλι καρδιοτοκογραφο :) 

εσεις πως τα πατε;;;

τέλεια κοπέλα μου!! Μια χαρά η μπεμπουλα σου! Εγώ αύριο εχω γιατρό να δούμε πόσο πήγε η μπεμπουλα μας. Συσπάσεις δεν νιώθω καθόλου ελαφριά πονακια αραιά και που. Με έχουν πιάσει αϋπνίες όμως και δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Βλεπω οτι πολλες εχετε ετοιμασει τη βαλιτσα, εγω ακομα δεν εχω ετοιμασει τιποτα βεβαια..ουτε το δωματιο... τεσπα αυτο π θελω να ρωτησω ειναι πως πρεπει να εχω μαζι μ και για το μωρο προσωπικη φροντιδα;; Πχ κρεμα για αλλαγη,πανες, και τετοια;; Γιατι ειχα την εντυπωση πως τα ιδιωτικα νοσοκομεια στα δινουν απο μονοι τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...