Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... Οσες πήρατε το επίδομα κυοφοριας μήπως ξέρετε πως υπολογίζεται?? Απ τ ικα δν μ βοήθησαν κ πολύ μόνο τα χαρτια π μ έλειπαν μ είπαν ν παω

κι εγω θελω να μαθω.Θα καταθεσω τα χαρτια μου την Τριτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

κι εγω θελω να μαθω.Θα καταθεσω τα χαρτια μου την Τριτη

Τα χαρτιά κοπέλα μ να σ τ πω εγώ αν θες.. Να τα πας κατευθείαν... Δευτέρα θα μάθω και λεπτομέρειες...  Και εγώ απ τ ίντερνετ ότι είδα και τα πήγα απλά από 2 τυπογραφικά λάθη.. Πρέπει να τα ξανά κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Τα χαρτιά κοπέλα μ να σ τ πω εγώ αν θες.. Να τα πας κατευθείαν... Δευτέρα θα μάθω και λεπτομέρειες...  Και εγώ απ τ ίντερνετ ότι είδα και τα πήγα απλά από 2 τυπογραφικά λάθη.. Πρέπει να τα ξανά κανω

Εγώ ρώτησα,μου είπαν χαρτί από γιατρό του εοππυ,βεβαίωση εργοδότη και βιβλιάριο.Εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ ρώτησα,μου είπαν χαρτί από γιατρό του εοππυ,βεβαίωση εργοδότη και βιβλιάριο.Εσένα?

Αυτά και Αποδεικτικό κατοικίας ταυτότητα βιβλιάριο καταθέσεων φωτοτυπίες... Εμένα στ χαρτί π μ έδωσε ο γιατρός έχει να μ γράψει το αφεντικό μ από κάτω κ πιο κάτω να γράψω εγώ.. Κτ σαν υπεύθυνη δήλωση π αναφέρει την τελευταία μέρα εργασιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... Οσες πήρατε το επίδομα κυοφοριας μήπως ξέρετε πως υπολογίζεται?? Απ τ ικα δν μ βοήθησαν κ πολύ μόνο τα χαρτια π μ έλειπαν μ είπαν ν παω

Όταν πάρεις το χαρτί από κει για να το πας στον εργοδότη σου λέει τα χρήματα. Πότε θα τα πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Αυτά και Αποδεικτικό κατοικίας ταυτότητα βιβλιάριο καταθέσεων φωτοτυπίες... Εμένα στ χαρτί π μ έδωσε ο γιατρός έχει να μ γράψει το αφεντικό μ από κάτω κ πιο κάτω να γράψω εγώ.. Κτ σαν υπεύθυνη δήλωση π αναφέρει την τελευταία μέρα εργασιας

Κι εμενα το ιδιο,το πηγα και μου το συμπληρωσε.Βιβλιαριο καταθεσεων και αριθμο λογαριασμου απο μενα δεν θελουν εφοσον τοσο καιρο που παιρνω αδειες αυτα τα στοιχεια υπαρχουν.Εσυ δουλευες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Όταν πάρεις το χαρτί από κει για να το πας στον εργοδότη σου λέει τα χρήματα. Πότε θα τα πας? 

Ααα... Την Δευτέρα.. Αν κ κανονικά έβγαινα από αυτή τ Δευτέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κι εμενα το ιδιο,το πηγα και μου το συμπληρωσε.Βιβλιαριο καταθεσεων και αριθμο λογαριασμου απο μενα δεν θελουν εφοσον τοσο καιρο που παιρνω αδειες αυτα τα στοιχεια υπαρχουν.Εσυ δουλευες?

Δούλευα ναι.. Βγήκα σε άδεια κ αυτή μ είχε πει ν μην γυρίσω αυτές τς μέρες π τελείωσε η άδεια κ ν μ κολλήσει 5 ένσημα π μου έλειπαν για τ επίδομα.. Ε σ αυτές τς 5 μέρες ενώ είχα πάρει χαρτί άδειας δεν τν κατέθεσα.. Αφού μ είπε αυτό... Κ μ έστειλε εξώδικα τν αποχώρηση μ... Όπως καταλαβαίνεις έκανα καταγγελία δεν μ είχε πληρώσει κ 3 μήνες ούτε τν άδεια μ.. Δν προσπάθησε ν μιλήσουμε ενώ την έπαιρνα συνεχώς.. Κ όταν βρεθήκαμε με την επιθεώρηση και την προστασία του πολίτη προφανώς δικαιώθηκα... Κ έγινε επαναπροσληψη... Κ θ μ κολλήσει και τα ένσημα π δεν έχω λάβει.. Κ τώρα τρέχω μ λογιστές ικα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ααα... Την Δευτέρα.. Αν κ κανονικά έβγαινα από αυτή τ Δευτέρα.. 

Και γιατί δεν την πήρες? Είναι ανάλογα πόσα χρήματα παίρνεις στη δουλειά σου επί 56 μέρες!!! Αλλά είναι περίπου το μισό ημερομίσθιο σου.... Το γράφει στο χαρτί που θα σου δώσουν από το ΙΚΑ. Κ σου λένε κ πότε θα πιστωθει στο λογαριασμό σου το ποσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Δούλευα ναι.. Βγήκα σε άδεια κ αυτή μ είχε πει ν μην γυρίσω αυτές τς μέρες π τελείωσε η άδεια κ ν μ κολλήσει 5 ένσημα π μου έλειπαν για τ επίδομα.. Ε σ αυτές τς 5 μέρες ενώ είχα πάρει χαρτί άδειας δεν τν κατέθεσα.. Αφού μ είπε αυτό... Κ μ έστειλε εξώδικα τν αποχώρηση μ... Όπως καταλαβαίνεις έκανα καταγγελία δεν μ είχε πληρώσει κ 3 μήνες ούτε τν άδεια μ.. Δν προσπάθησε ν μιλήσουμε ενώ την έπαιρνα συνεχώς.. Κ όταν βρεθήκαμε με την επιθεώρηση και την προστασία του πολίτη προφανώς δικαιώθηκα... Κ έγινε επαναπροσληψη... Κ θ μ κολλήσει και τα ένσημα π δεν έχω λάβει.. Κ τώρα τρέχω μ λογιστές ικα κλπ

Ωωω σοκκκ.. Έλεος. Αλήθεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και γιατί δεν την πήρες? Είναι ανάλογα πόσα χρήματα παίρνεις στη δουλειά σου επί 56 μέρες!!! Αλλά είναι περίπου το μισό ημερομίσθιο σου.... Το γράφει στο χαρτί που θα σου δώσουν από το ΙΚΑ. Κ σου λένε κ πότε θα πιστωθει στο λογαριασμό σου το ποσο?

Ευχαριστώ βρε κορίτσι μ... Γτ ο γιατρός μ έβαλε λάθος ΆΜΑ στ χαρτί μ τν ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Δούλευα ναι.. Βγήκα σε άδεια κ αυτή μ είχε πει ν μην γυρίσω αυτές τς μέρες π τελείωσε η άδεια κ ν μ κολλήσει 5 ένσημα π μου έλειπαν για τ επίδομα.. Ε σ αυτές τς 5 μέρες ενώ είχα πάρει χαρτί άδειας δεν τν κατέθεσα.. Αφού μ είπε αυτό... Κ μ έστειλε εξώδικα τν αποχώρηση μ... Όπως καταλαβαίνεις έκανα καταγγελία δεν μ είχε πληρώσει κ 3 μήνες ούτε τν άδεια μ.. Δν προσπάθησε ν μιλήσουμε ενώ την έπαιρνα συνεχώς.. Κ όταν βρεθήκαμε με την επιθεώρηση και την προστασία του πολίτη προφανώς δικαιώθηκα... Κ έγινε επαναπροσληψη... Κ θ μ κολλήσει και τα ένσημα π δεν έχω λάβει.. Κ τώρα τρέχω μ λογιστές ικα κλπ

Kαλά τα αφεντικά είναι απαράδεκτα.Κι εγώ παίρνω επαπειλούμενη άδεια απο τον Μάιο αναγκαστικά γιατί έιχα φασαρίες μαζί του.Κατ αρχήν δεν σέβονται την κατάστασή μας,εμένα μου μίλησε απαίσια,με απείλησε και με απόλυση,όταν του είπα κάντο αν μπορείς να δεις για πότε άλλαξε γνώμη.Τουλάχιστον δεν  χάνω τα δικαιώματα μου και παίρνω τα επιδόματα απλά ξέρω ότι μετα δεν θα μπορώ να γυρίσω σ αυτό το περιβάλλον.Ξέρεις μετά όλοι γίνονται εχθρικοί απέναντί σου!Δεν θα σπάσουν τα δικά μου νεύρα για κανέναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ωωω σοκκκ.. Έλεος. Αλήθεια? 

Ναι κοπέλα μ... Για αυτό και σας έλεγα τρέχω σε επιθεωρήσεις ικα δηκηγορους προσπαθούσα να βγάλω μια άκρη... Εν τω μεταξύ κορίτσια γενικά σαν άνθρωπος δύσκολα έως καθόλου δν έχω κρίνει κανέναν αλλά μέχρι κ απ τν επιθεώρηση π βρεθήκαμε είπαν ότι δν υπάρχει η γυναίκα.. Και μάλιστα μπροστά της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Kαλά τα αφεντικά είναι απαράδεκτα.Κι εγώ παίρνω επαπειλούμενη άδεια απο τον Μάιο αναγκαστικά γιατί έιχα φασαρίες μαζί του.Κατ αρχήν δεν σέβονται την κατάστασή μας,εμένα μου μίλησε απαίσια,με απείλησε και με απόλυση,όταν του είπα κάντο αν μπορείς να δεις για πότε άλλαξε γνώμη.Τουλάχιστον δεν  χάνω τα δικαιώματα μου και παίρνω τα επιδόματα απλά ξέρω ότι μετα δεν θα μπορώ να γυρίσω σ αυτό το περιβάλλον.Ξέρεις μετά όλοι γίνονται εχθρικοί απέναντί σου!Δεν θα σπάσουν τα δικά μου νεύρα για κανέναν!

Απόλυτο δίκαιο κορίτσι μ.... Εμένα αυτή έλεγε εγώ δν θέλω να τν έχω στ μαγαζί μ... Είναι κακή υπάλληλος... Κ ωραία αντε πες ήμουν κακή υπάλληλος έτσι?? Αλλά και απλήρωτη κ δούλευα απ τς 6 τ πρωί κ σχολουσα 7 τ βραδυ... Κ μόνη μ... Με 2 ντελιβερι.. Δηλ πόσα χέρια.. Και μην τα πολυλογώ είπα στν υπηρεσία πως ποιος άνθρωπος φυσιολογικός θα επέστρεφε... Υπέγραψα ότι μετά τ 6μηνο του οαεδ θα αποχωρήσω και γειά σας... Κοπέλα μου ν είσαι τυπική μ τς άδειες κ ότι κ αν σ πει συμβουλέψου τ λογιστή σ... Μην τν πατήσεις κ εσύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Τα χαρτιά κοπέλα μ να σ τ πω εγώ αν θες.. Να τα πας κατευθείαν... Δευτέρα θα μάθω και λεπτομέρειες...  Και εγώ απ τ ίντερνετ ότι είδα και τα πήγα απλά από 2 τυπογραφικά λάθη.. Πρέπει να τα ξανά κανω

Από χαρτιά θέλουμε βεβαίωση αποεργοδοτη διακοπής εργασίας 

Λογαριασμο σταθερού οτε η δεκο i ban βεβαίωση Πηταπογιατρο δημόσιο η ικα. Υπολογίζουν τα ένσημα του περσινού Οκτώβρη .το μισό ημερομίσθιο ×56 ημέρες . Εγώ για π.χ που ήμουν 6 ώρα με 2 ώρες υπερωρία μου έδωσαν 700 ευρω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Από χαρτιά θέλουμε βεβαίωση αποεργοδοτη διακοπής εργασίας 

Λογαριασμο σταθερού οτε η δεκο i ban βεβαίωση Πηταπογιατρο δημόσιο η ικα. Υπολογίζουν τα ένσημα του περσινού Οκτώβρη .το μισό ημερομίσθιο ×56 ημέρες . Εγώ για π.χ που ήμουν 6 ώρα με 2 ώρες υπερωρία μου έδωσαν 700 ευρω .

Αα από τ περσινό Οκτώβριο?? Όχι Δεκέμβριο?? Εγώ περισυ ο μοναδικός μήνας π δν φαίνεται μ ένσημα είναι ο οκτωμβριος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι κοπέλα μ... Για αυτό και σας έλεγα τρέχω σε επιθεωρήσεις ικα δηκηγορους προσπαθούσα να βγάλω μια άκρη... Εν τω μεταξύ κορίτσια γενικά σαν άνθρωπος δύσκολα έως καθόλου δν έχω κρίνει κανέναν αλλά μέχρι κ απ τν επιθεώρηση π βρεθήκαμε είπαν ότι δν υπάρχει η γυναίκα.. Και μάλιστα μπροστά της

Φαντάσου... Το θέμα είναι αν μην σου κάνει τον βίο αβιωτο μετά που θα γυρίσεις δουλειά. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Από χαρτιά θέλουμε βεβαίωση αποεργοδοτη διακοπής εργασίας 

Λογαριασμο σταθερού οτε η δεκο i ban βεβαίωση Πηταπογιατρο δημόσιο η ικα. Υπολογίζουν τα ένσημα του περσινού Οκτώβρη .το μισό ημερομίσθιο ×56 ημέρες . Εγώ για π.χ που ήμουν 6 ώρα με 2 ώρες υπερωρία μου έδωσαν 700 ευρω .

περσινο Οκτωβριο??Είσαι σίγουρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Απόλυτο δίκαιο κορίτσι μ.... Εμένα αυτή έλεγε εγώ δν θέλω να τν έχω στ μαγαζί μ... Είναι κακή υπάλληλος... Κ ωραία αντε πες ήμουν κακή υπάλληλος έτσι?? Αλλά και απλήρωτη κ δούλευα απ τς 6 τ πρωί κ σχολουσα 7 τ βραδυ... Κ μόνη μ... Με 2 ντελιβερι.. Δηλ πόσα χέρια.. Και μην τα πολυλογώ είπα στν υπηρεσία πως ποιος άνθρωπος φυσιολογικός θα επέστρεφε... Υπέγραψα ότι μετά τ 6μηνο του οαεδ θα αποχωρήσω και γειά σας... Κοπέλα μου ν είσαι τυπική μ τς άδειες κ ότι κ αν σ πει συμβουλέψου τ λογιστή σ... Μην τν πατήσεις κ εσύ.. 

Στις πληρωμές του ευτυχώς είναι τυπικός.Μου πλήρωσε και την φετινή άδεια που δεν πήρα.Του χρόνου με το καλό κι εγώ μετά το 6μηνο θα παραιτηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Στις πληρωμές του ευτυχώς είναι τυπικός.Μου πλήρωσε και την φετινή άδεια που δεν πήρα.Του χρόνου με το καλό κι εγώ μετά το 6μηνο θα παραιτηθώ!

Ε ναι.. Τέλος πάντων κοπέλα μ ας μην τ σκεφτόμαστε αυτά..  Να είμαστε θετικές... Εγώ μ τόσο άγχος κ στεναχώρια σκεφτόμουν... Στα κομμάτια όλοι.. Οι οικογένεια μ Ν είναι καλά.. Ο μπέμπης μ κ ο άντρας μ.. Κ ας έρθουν κ εύκολα κ δυσκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Φαντάσου... Το θέμα είναι αν μην σου κάνει τον βίο αβιωτο μετά που θα γυρίσεις δουλειά. ??

Όχι κοπέλα μ... Μετά από ότι πέρασα και σας είπα μόνο το ζουμί... Δεν υπήρχε περίπτωση ν γυρίσω... Άσε π υπέγραψα πως μτ θα αποχωρήσω οικειοθελώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λουλακι είπε:

Ε ναι.. Τέλος πάντων κοπέλα μ ας μην τ σκεφτόμαστε αυτά..  Να είμαστε θετικές... Εγώ μ τόσο άγχος κ στεναχώρια σκεφτόμουν... Στα κομμάτια όλοι.. Οι οικογένεια μ Ν είναι καλά.. Ο μπέμπης μ κ ο άντρας μ.. Κ ας έρθουν κ εύκολα κ δυσκολα

'Eχεις απόλυτο δίκιο.Πρέπει να είμαστε ήρεμες και τώρα και μετά για τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

'Eχεις απόλυτο δίκιο.Πρέπει να είμαστε ήρεμες και τώρα και μετά για τα μωράκια μας.

Έτσι ακριβώς... Άστο καλό... Κακούς ανθρώπους θα βρούμε μπροστά μας την ηρεμία μας όχι... Εσύ τ έχεις κοριτσάκι η αγοράκι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Έτσι ακριβώς... Άστο καλό... Κακούς ανθρώπους θα βρούμε μπροστά μας την ηρεμία μας όχι... Εσύ τ έχεις κοριτσάκι η αγοράκι?? 

μπεμπα εμεις,εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...