Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μωρό μου γλυκό μην αγχώνεσαι όλος ο προγεννητικος σου ήταν άριστος !αν όντως έβλεπε κάτι τόσο καιρό θα στο είχε πει .εξάλλου δεν έχει νόημα να κάνεις τώρα αμνιο σε 1,5μηνα γέννας με το καλό!!!♡♡♡ακόμη και κάτι να υπάρχει κούφια η ώρα που το ακούει τι θα κάνεις?θα σταματήσεις την κύηση μην τρελαθούμε!!!χαλάρωσε μια απόλαυσε το μπήκαμε τελική ευθεία όλα θα πάνε καλά!!Οι γιατροί έχουν λιγο μέσα τους πως θα τα αρπάξουν όλοι ανεξαιρέτως!!

 

Πες μας τα θετικά  του doppler !!! Σου έδωσε ημερομηνία πο σο ζυγίζει η μπουμπού???????

Κοριτσάκι μου καλημέρα!

Καλημέρα σε όλες!! Εντάξει ξαναμίλησα και με καθησύχασε, απλά μου είπε ότι όφειλε να μου το αναφέρει! Τεσπα όλα καλά τώρα ηρέμησα!

Η μπουμπού είναι 2 κιλά και η ΠΗΤ παραμένει 15/12

 

Εσείς για πείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλλον εγώ έχω μείνει γτελευταία...Στις 30/10 θα κάνω το  doppler!!Και δεν περνάνε οι μέρες να πάω να δω το μικρό μου να δω πόσο μεγάλωσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά κορίτσια.. 3.100 ο μπέμπης... Μια εβδομάδα παραπάνω. Ξεκινάω σιγά σιγά περπάτημα... Δεν μοτ έβαλε δάχτυλο. Μου πήρε καλλιέργεια που αυτή τη φορά πονεσα λιγάκι. Κ μου είπε ότι έχω πολλά υγρά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Όλα καλά κορίτσια.. 3.100 ο μπέμπης... Μια εβδομάδα παραπάνω. Ξεκινάω σιγά σιγά περπάτημα... Δεν μοτ έβαλε δάχτυλο. Μου πήρε καλλιέργεια που αυτή τη φορά πονεσα λιγάκι. Κ μου είπε ότι έχω πολλά υγρά... 

Μια χαρά ο μπεμπακος σου!! τράχηλο σου μέτρησε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Μια χαρά ο μπεμπακος σου!! τράχηλο σου μέτρησε;; 

Με υπέρηχο δε μπορούσε καθόλου. Ψιλαφισε λίγο όλη την κοιλιά κ μου λέει πιέζουν τα πράγματα. Κ κατευθείαν του έκανε συσπαση. Δεν είναι για χάδια πλέον η κοιλιά.... Μόνο καλλιέργεια μου πήρε. Δεν είδε τράχηλο. Ίσως επειδή αν πειράξεις τράχηλο μπορεί να επιταχύνεις το τοκετό???? Δεν ξέρω. Δεν τον ρώτησα... Ίσως επειδή έχει εμπεδωθεί πολύ κ κάνω συσπάσεις κ πόνους περιόδου οπότε κάποια στιγμή μου είπε είναι φυσιολογικό να μειώνεται γι αυτό τα κάνει αυτά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με υπέρηχο δε μπορούσε καθόλου. Ψιλαφισε λίγο όλη την κοιλιά κ μου λέει πιέζουν τα πράγματα. Κ κατευθείαν του έκανε συσπαση. Δεν είναι για χάδια πλέον η κοιλιά.... Μόνο καλλιέργεια μου πήρε. Δεν είδε τράχηλο. Ίσως επειδή αν πειράξεις τράχηλο μπορεί να επιταχύνεις το τοκετό???? Δεν ξέρω. Δεν τον ρώτησα... Ίσως επειδή έχει εμπεδωθεί πολύ κ κάνω συσπάσεις κ πόνους περιόδου οπότε κάποια στιγμή μου είπε είναι φυσιολογικό να μειώνεται γι αυτό τα κάνει αυτά. ?

κατάλαβα, στην τελική μικρή σημασία έχει από εδώ και πέρα αφού μπήκες στο μήνα σου. Πότε θα σε ξαναδεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με υπέρηχο δε μπορούσε καθόλου. Ψιλαφισε λίγο όλη την κοιλιά κ μου λέει πιέζουν τα πράγματα. Κ κατευθείαν του έκανε συσπαση. Δεν είναι για χάδια πλέον η κοιλιά.... Μόνο καλλιέργεια μου πήρε. Δεν είδε τράχηλο. Ίσως επειδή αν πειράξεις τράχηλο μπορεί να επιταχύνεις το τοκετό???? Δεν ξέρω. Δεν τον ρώτησα... Ίσως επειδή έχει εμπεδωθεί πολύ κ κάνω συσπάσεις κ πόνους περιόδου οπότε κάποια στιγμή μου είπε είναι φυσιολογικό να μειώνεται γι αυτό τα κάνει αυτά. ?

Καλημερα @star!!!Αντε με το καλο ο μπεμπακος σου.Σε ποια εβδομαδα εισαι?Φυσιολογικα θα γεννησεις?Καλλιεργεια κολπου κανουμε ολες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κατάλαβα, στην τελική μικρή σημασία έχει από εδώ και πέρα αφού μπήκες στο μήνα σου. Πότε θα σε ξαναδεί;

Ε ναι αυτό ακριβώς.... Αν κ αυτό έχω καταλάβει είναι ανάλογα τον γιατρό. Στη ξαδέρφη μου την έβλεπε από 29η....την κουνιαδα μου από 38η... Την επόμενη Τρίτη. Κάθε εβδομάδα πλέον. Αν δε προκύψει κάτι απροόπτο. Μου είπε να τον τηλεφωνήσω εάν δω αίμα, εάν έχω συσπάσεις συγχρονισμενες για τουλάχιστον δύο ώρες ή σπάσουν τα νερά. Μου είπε ότι έχω πολύ αμνιακό οποτε θα το καταλάβω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα @star!!!Αντε με το καλο ο μπεμπακος σου.Σε ποια εβδομαδα εισαι?Φυσιολογικα θα γεννησεις?Καλλιεργεια κολπου κανουμε ολες?

Εμένα ο γιατρός κάνει σε όλες αρχές του 9ου. Κ από ότι έχω συζητήσει οι ιδιώτες κάνουν καλλιέργεια αρχή 9ου γιατί βλέπουν αν υπάρχει στρεπτοκοκκος που είναι επικίνδυνος για το μωρό εάν γίνει φυσιολογικός τοκετός.... Ναι φυσιολογικά.... Δε έχουμε πει κάτι για καισαρική. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αυτό το βλέπεις τελευταία στιγμή... Ανάλογα πως προχωράνε οι συστολες, η διαστολή, οι παλμοί του μωρού. Σήμερα είμαι 35+6!!!.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι αυτό ακριβώς.... Αν κ αυτό έχω καταλάβει είναι ανάλογα τον γιατρό. Στη ξαδέρφη μου την έβλεπε από 29η....την κουνιαδα μου από 38η... Την επόμενη Τρίτη. Κάθε εβδομάδα πλέον. Αν δε προκύψει κάτι απροόπτο. Μου είπε να τον τηλεφωνήσω εάν δω αίμα, εάν έχω συσπάσεις συγχρονισμενες για τουλάχιστον δύο ώρες ή σπάσουν τα νερά. Μου είπε ότι έχω πολύ αμνιακό οποτε θα το καταλάβω. ?

και εμένα σκέψου τράχηλο πρώτη φορά είδαμε την Κυριακή 32η βδομάδα Και αφού το ζήτησα εγώ. Μπήκες στην τελικά ευθεία!! Με το καλό Όλα καλά να πάνε!! Να μας έχεις ενημερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

και εμένα σκέψου τράχηλο πρώτη φορά είδαμε την Κυριακή 32η βδομάδα Και αφού το ζήτησα εγώ. Μπήκες στην τελικά ευθεία!! Με το καλό Όλα καλά να πάνε!! Να μας έχεις ενημερες!!

Εννοείται ? δεν φαινόταν εσένα από τον υπέρηχο???. Ζορίζομαι πάντως το νιώθω πολύ χαμηλά περπατάω σα συγκαμενη κ μέχρι να πάω τουαλέτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εννοείται ? δεν φαινόταν εσένα από τον υπέρηχο???. Ζορίζομαι πάντως το νιώθω πολύ χαμηλά περπατάω σα συγκαμενη κ μέχρι να πάω τουαλέτα.. 

μου έκανε κολπικό υπέρηχο γιατί έπρεπε να ελέγξουμε τη θέση του πλακούντα γιατί σε προηγούμενες μετρήσεις μας έβγαινε οριακά χαμηλός.. ευτυχώς ανέβηκε και δεν έχω θέμα πλέον... οπότε του είπα αφού κάνουμε κολπικό δεν βλέπουμε και τον τράχηλο; και μου λέει ας του ρίξουμε μια ματιά όπου στη μέτρηση τον έβγαλε 3, είμαστε πάρα πολύ καλά μου είπε. Σε κοιλιακό υπέρηχο Όχι δεν τον βλέπαμε. 

Πάντως αυτή τη πίεση τη νιώθω και εγώ και βασταω την κοιλιά μου και πάω λες και άμα η μικρή θέλει να φύγει θα την κρατήσω με τα χέρια μου ??? κυρίως το βράδυ το νιώθω πιο έντονα που μου βγαίνει και η κούραση της ημέρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μου έκανε κολπικό υπέρηχο γιατί έπρεπε να ελέγξουμε τη θέση του πλακούντα γιατί σε προηγούμενες μετρήσεις μας έβγαινε οριακά χαμηλός.. ευτυχώς ανέβηκε και δεν έχω θέμα πλέον... οπότε του είπα αφού κάνουμε κολπικό δεν βλέπουμε και τον τράχηλο; και μου λέει ας του ρίξουμε μια ματιά όπου στη μέτρηση τον έβγαλε 3, είμαστε πάρα πολύ καλά μου είπε. Σε κοιλιακό υπέρηχο Όχι δεν τον βλέπαμε. 

Πάντως αυτή τη πίεση τη νιώθω και εγώ και βασταω την κοιλιά μου και πάω λες και άμα η μικρή θέλει να φύγει θα την κρατήσω με τα χέρια μου ??? κυρίως το βράδυ το νιώθω πιο έντονα που μου βγαίνει και η κούραση της ημέρας 

Πω πω άστα. Εγώ όλη μέρα έτσι είμαι. ?? Κ γελάω.... Κ στη μέση πόνο... Χθες περπάτησα για 15 λεπτά... Κ με έχει πάει σερί ο πόνος..... Κ σήμερα λέω να πάω για λίγο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Πω πω άστα. Εγώ όλη μέρα έτσι είμαι. ?? Κ γελάω.... Κ στη μέση πόνο... Χθες περπάτησα για 15 λεπτά... Κ με έχει πάει σερί ο πόνος..... Κ σήμερα λέω να πάω για λίγο.... 

εμένα ξέρεις τι με βοηθάει με τη μέση; μου χει αφήσει η κοπέλα που έρχεται και κάνουμε yoga τη μπάλα πιλατες Και κάνω ασκησούλες πάνω στη μπάλα και αμέσως νιώθω καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εμένα ξέρεις τι με βοηθάει με τη μέση; μου χει αφήσει η κοπέλα που έρχεται και κάνουμε yoga τη μπάλα πιλατες Και κάνω ασκησούλες πάνω στη μπάλα και αμέσως νιώθω καλύτερα.

Κ εγω έκανα γιόγκα.... Αλλά ότι κ να κάνω πονάω. Ούτε τα ντεπον δεν με πιάνουν.... Κάθομαι κ σε θέσεις ξεκούρασης πάνω στον καναπέ. Αλλά τίποτα.... Μου κάνει κ μασάζ ο άντρας μου.. Τίποτα πάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Όλα καλά κορίτσια.. 3.100 ο μπέμπης... Μια εβδομάδα παραπάνω. Ξεκινάω σιγά σιγά περπάτημα... Δεν μοτ έβαλε δάχτυλο. Μου πήρε καλλιέργεια που αυτή τη φορά πονεσα λιγάκι. Κ μου είπε ότι έχω πολλά υγρά... 

Μπράβο βρε κορίτσι μ... Όλα καλά... 3.100?? Πόσο θα σ βγει βρε?? ?? Πως είσαι αυτές τς μέρες??,  του είπες για τους πόνους? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μ... Όλα καλά... 3.100?? Πόσο θα σ βγει βρε?? ?? Πως είσαι αυτές τς μέρες??,  του είπες για τους πόνους? 

Ε γι αυτό κάτι μου χε πει κ την προηγούμενη φορά ότι ίσως το πάμε έως 38 εβδομάδες. Τώρα βλέπουμε κ κάνουμε. Κ εγώ δε πιστεύω να φτάσω μέχρι τότε.... Πολύς πόνος περιόδου συνεχόμενους. Δε με ανακουφίζει τίποτα... Συσπάσεις οπότε θέλει..... Μούδιασμα στα πόδια όταν περπατάω γίνονται μπλε... Λίγο πρήξιμο στα χέρια το βράδυ.... Κ λύσσα για φαγητό-γλυκο ενώ δεν είχα... Δηλ τώρα νιώθω τις λιγότερες της εγκυμοσύνης εγω?? μου είπε ότι επειδή ξεκίνησα λίγα κιλά έχουν επηρεαστεί. Κ επειδή έγινε κ η εμπέδωση πολύ νωρίς... Κ τώρα τα περιμένουμε να αυξανονται? γιατί προετοιμάζει το σώμα μου για τον τοκετό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Μάλλον εγώ έχω μείνει γτελευταία...Στις 30/10 θα κάνω το  doppler!!Και δεν περνάνε οι μέρες να πάω να δω το μικρό μου να δω πόσο μεγάλωσε!!!!

Μαζι εχουμε doppler την ιδια μερα...??

εσυ ποσων εβδομαδων εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι... σας εχει πει ο γιατρος σας για καρδιοτοκογραφημμα;;

εμενα μου ειπε απο την 36η βδομαδα θα πηγενω να κανω καθε βδομαδα και δεν θα με βλεπει στον υπερυχο μονο σε αυτο...

εσεις θα πηγενετε κανονικα στο γιατρο σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2019 at 10:21 ΠΜ, ο/η satya είπε:

Κοριτσάκι μου καλημέρα!

Καλημέρα σε όλες!! Εντάξει ξαναμίλησα και με καθησύχασε, απλά μου είπε ότι όφειλε να μου το αναφέρει! Τεσπα όλα καλά τώρα ηρέμησα!

Η μπουμπού είναι 2 κιλά και η ΠΗΤ παραμένει 15/12

 

Εσείς για πείτε!

Γεια σου κούκλα !!Εμείς από 6/11 ξεκινάμε καρδιοτοκογραφο έχω κόψει αλάτι τρώω πιο πολύ πρωτεΐνες και την αντιπικτικη μου την μετέφερε πρωινή ώρα . Χθες έκανα υπέρηχο γιατί ήθελα να καταθέσω για την άδεια κυοφοριας έφτασε 1900 γρ.η μπουμπούκα!Σήμερα 32+5 .?????????????????σχεδόν είμαστε έτοιμοι βαλίτσα και μπανάκι δεν έχω ετοιμάσει . 15/11 μπαίνω 9ο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου κούκλα !!Εμείς από 6/11 ξεκινάμε καρδιοτοκογραφο έχω κόψει αλάτι τρώω πιο πολύ πρωτεΐνες και την αντιπικτικη μου την μετέφερε πρωινή ώρα . Χθες έκανα υπέρηχο γιατί ήθελα να καταθέσω για την άδεια κυοφοριας έφτασε 1900 γρ.η μπουμπούκα!Σήμερα 32+5 .?????????????????σχεδόν είμαστε έτοιμοι βαλίτσα και μπανάκι δεν έχω ετοιμάσει . 15/11 μπαίνω 9ο .

Με το καλο κοριτσακι μου!!να σε ρωτησω την αντιπηκτικη την κανεις ακομα στην κοιλια;;γιατι εγω ειμαι 29η εβδομαδα και αγχωνομαι μην κανω καμια ζημια στο.μωρο η αλλου..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannapl είπε:

Με το καλο κοριτσακι μου!!να σε ρωτησω την αντιπηκτικη την κανεις ακομα στην κοιλια;;γιατι εγω ειμαι 29η εβδομαδα και αγχωνομαι μην κανω καμια ζημια στο.μωρο η αλλου..??

Γεια σου κοπελα μου !Ναι την κάνω στη κοιλιά δεν επηρεάζεται το νινί όσο μπορείς να την κανεις πιο άκρη.τα αντιπικτικα όπως το σαλοσπιρ δεν περνάει στον πλακούντα οπότε μην αγχώνεσαι .!με το καλό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου κοπελα μου !Ναι την κάνω στη κοιλιά δεν επηρεάζεται το νινί όσο μπορείς να την κανεις πιο άκρη.τα αντιπικτικα όπως το σαλοσπιρ δεν περνάει στον πλακούντα οπότε μην αγχώνεσαι .!με το καλό !!

Ευχαριστω πολυ!!??κι εγω μην νομιζεις οσο πιο μακρυα απο τον αφαλο την κανω...γιατι τρυπιεται το δερμα και πιο ευκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marzou είπε:

Μαζι εχουμε doppler την ιδια μερα...??

εσυ ποσων εβδομαδων εισαι;;;

Ααα ωραιαααα!!!30 και 4 είμαι εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε γι αυτό κάτι μου χε πει κ την προηγούμενη φορά ότι ίσως το πάμε έως 38 εβδομάδες. Τώρα βλέπουμε κ κάνουμε. Κ εγώ δε πιστεύω να φτάσω μέχρι τότε.... Πολύς πόνος περιόδου συνεχόμενους. Δε με ανακουφίζει τίποτα... Συσπάσεις οπότε θέλει..... Μούδιασμα στα πόδια όταν περπατάω γίνονται μπλε... Λίγο πρήξιμο στα χέρια το βράδυ.... Κ λύσσα για φαγητό-γλυκο ενώ δεν είχα... Δηλ τώρα νιώθω τις λιγότερες της εγκυμοσύνης εγω?? μου είπε ότι επειδή ξεκίνησα λίγα κιλά έχουν επηρεαστεί. Κ επειδή έγινε κ η εμπέδωση πολύ νωρίς... Κ τώρα τα περιμένουμε να αυξανονται? γιατί προετοιμάζει το σώμα μου για τον τοκετό. 

Πήγα και εγώ σήμερα... 13 μ είπε ν πάω για καρδιοτοκογραφημα... Όλα καλά ο μπέμπης εγώ λίγες ταχυκαρδιες... Θα πάω στον καρδιολόγο μια βόλτα... @Starrr αρχίζω να πιστεύω ότι σε βασανίζουν... Φοβήθηκα λίγο... Η αλήθεια είναι πως κ εγώ έχω πόνους κ συσπάσεις... Αλλά αφού είναι εντάξει κ πλησιάζουμε λέω θα περάσει... Αλλά ρε κορίτσι μ εσύ μ μπλε πόδια.. Μήπως δεν αιματωνεσαι σωστά?? Πω0ω... Εσύ είσαι πάρα πολύ κοντά... Θα μας μιλήσει η εμπειρία σε λίγο καιρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...