Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Λες ε???. Δεν ξέρω αλλά έχω κουραστεί να πονάω. Ακούω όλες ότι δε πονάνε. Εντωμεταξύ αντέχω γενικά τους πόνους. Κ λέω μα γιατί εγώ πονάω τώρα? Άλλοι μου λένε ότι πονάς γιατί έχει εμπεδωθεί οποτε μετά έχω μόνο να ανοίξει ο τράχηλος κ δεν θα πονέσω τόσο. Τώρα τι να πω... Θα δείξει. Τη Τρίτη θα τα κόψω. Δε ξανά πήρα το γιατρό μου. Να του πω. Γιατί κάθε φορά που έχω ο τράχηλος έχει μείνει ίδιος.. Οπότε λέω ας πονέσω μπας κ μειωθεί κι αυτός λιγάκι. Κ η τρίτη είναι κοντά.... Για να με δει. 

Πόσα εκατοστά είναι ο τραχηλος σ κοπέλα μ? Ευτυχώς εμένα δν έχει εμπεδωθεί δηλ π έχω χαμηλό τράχηλο... Δεν σ έχει δώσει κάτι σαν παυσίπονο τόσες μέρες ο οργανισμός σ δυσκολεύεται πως θ τα δώσεις όλα εκείνη τν μέρα?? Την Τρίτη 0ες τ μπας κ υπάρχει κάτι.. Βασικά στα μαθήματα εγώ π ρώτησα την μαία μας είπε χλιαρό νερό στην περιοχή π πονάς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

πως και άλλαξες εταιρία για την φύλαξη?

Ήρθε ο υπεύθυνος από omnigen και δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη  καθόλου οπότε αποφάσισαμε να αλλάξουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Ναι κ εγώ στο μητερα θα πάω... παρόλα αυτά πέρνεις πράγματα... εγω θα πάρω 5 εσώρουχα  4 πιτζάμες... ρούχα για να βγω εγω κ το μωρο καλλυντικά... Δεν θυμαμαι τι άλλο εχω γράψει...πόσες μέρες θα μείνετε...εγω μάλλον δύο με φυσιολογικό  κ τρεις με καισαρική....

3-4 ειναι με καισαρική νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμένα τα εξόδου θα τα κρατάει ο άντρας μου τελευταία μέρα..... Καλλυντικά αφρόλουτρα για εμάς Κ το μωρό έχουν εκείνοι. 

Είσαι σίγουρη ότι έχουν αφρόλουτρο?πετσέτα θα πάρω εγώ είτε έχουν είτε όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Πόσα εκατοστά είναι ο τραχηλος σ κοπέλα μ? Ευτυχώς εμένα δν έχει εμπεδωθεί δηλ π έχω χαμηλό τράχηλο... Δεν σ έχει δώσει κάτι σαν παυσίπονο τόσες μέρες ο οργανισμός σ δυσκολεύεται πως θ τα δώσεις όλα εκείνη τν μέρα?? Την Τρίτη 0ες τ μπας κ υπάρχει κάτι.. Βασικά στα μαθήματα εγώ π ρώτησα την μαία μας είπε χλιαρό νερό στην περιοχή π πονάς... 

Ντεπον παίρνω.... Αλλά γενικά δεν είμαι να παίρνω μονομιάς κ να χαπακωνομαι. Αλλά όταν δε αντέχω παίρνω. Κ την μια με πιάνει την άλλη ούτε που το καταλαβαίνει... Δε με ανακουφίζει κάτι άλλο. Κ στα μαθήματα μας έλεγαν πλάγια στο καναπέ. Για να μην έχει βαρύτητα κ η μέση. Έχω κ λορδωση κ επιβαρύνεται με το μωρό. Αλλά αυτός βρίσκει ευκαιρία κ χώρο μάλλον. Κ οταν ξυπνάει χτυπάει όλο προς τα κάτω.... Δεν κάνει άλλη δουλειά.... Μόνο αυτό.... Ήταν 3 εκ ο τράχηλος..... Τώρα τη Τρίτη δεν ξέρω αν θα το κοιτάξει ενδοκολπικα να δει πως πηγαίνει.. Γιατί μου χουν πει ότι κ ενδοκολπικα να το δουν με το πείραγμα επιβαρύνουν τη κατάσταση. Κ σκέφτομαι μετά θα με πονάει κ μένα παραπάνω. Το σίγουρο είναι ότι θα μου πάρει κολπικη καλλιέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Είσαι σίγουρη ότι έχουν αφρόλουτρο?πετσέτα θα πάρω εγώ είτε έχουν είτε όχι!

Ναι έχουν αντισηπτικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ μας σήμερα λίγο ψιχαλισε αυτό μόνο. Να δείτε όταν θα γεννησουμε τότε θα χειμωνιασει?? κ μένα 35+5 θα μου κόψει τη προγεστερόνη. Αλλά κ πάλι όλη μέρα έχω πόνους.. 

Ωραία τα νέα σου λουλακι ! Διάβασα ότι ο καιρός τέλος Νοέμβρη θα έχει κρυώσει αρκετά και θα έρθουν και τα χιόνια !!!χαχαχα για να δούμε!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ντεπον παίρνω.... Αλλά γενικά δεν είμαι να παίρνω μονομιάς κ να χαπακωνομαι. Αλλά όταν δε αντέχω παίρνω. Κ την μια με πιάνει την άλλη ούτε που το καταλαβαίνει... Δε με ανακουφίζει κάτι άλλο. Κ στα μαθήματα μας έλεγαν πλάγια στο καναπέ. Για να μην έχει βαρύτητα κ η μέση. Έχω κ λορδωση κ επιβαρύνεται με το μωρό. Αλλά αυτός βρίσκει ευκαιρία κ χώρο μάλλον. Κ οταν ξυπνάει χτυπάει όλο προς τα κάτω.... Δεν κάνει άλλη δουλειά.... Μόνο αυτό.... Ήταν 3 εκ ο τράχηλος..... Τώρα τη Τρίτη δεν ξέρω αν θα το κοιτάξει ενδοκολπικα να δει πως πηγαίνει.. Γιατί μου χουν πει ότι κ ενδοκολπικα να το δουν με το πείραγμα επιβαρύνουν τη κατάσταση. Κ σκέφτομαι μετά θα με πονάει κ μένα παραπάνω. Το σίγουρο είναι ότι θα μου πάρει κολπικη καλλιέργεια. 

Ασκήσεις σ επιτρέπει να κάνεις...?? Έμενα μ ανακουφίζει π έχω θέμα μ τν μέση μ συγνώμη για τν έκφραση αλλά αυτή στα τέσσερα... Νιώθω ν μ φεύγει τ βάρος απ τν μέση... Καλά ναι μην παίρνεις κ πολύ ντεπον γιατι αν σ σπάσουν τ νερά κ έχεις πάρει μην δν τ καταλάβεις... Που δεν νομίζω αλλά λέω μήπως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λουλακι είπε:

Ασκήσεις σ επιτρέπει να κάνεις...?? Έμενα μ ανακουφίζει π έχω θέμα μ τν μέση μ συγνώμη για τν έκφραση αλλά αυτή στα τέσσερα... Νιώθω ν μ φεύγει τ βάρος απ τν μέση... Καλά ναι μην παίρνεις κ πολύ ντεπον γιατι αν σ σπάσουν τ νερά κ έχεις πάρει μην δν τ καταλάβεις... Που δεν νομίζω αλλά λέω μήπως... 

Δεν επηρεάζει το ντεπον το σπάσιμο των νερών. Θα γίνει πλυμμηρα.. Κάνω ασκήσεις γιόγκα. Πήγαινα Κ γιόγκα εγκυμοσύνης. Αλλά φοβάμαι να τα κάνω κ πολύ ώρα. Γιατί σκέφτομαι ότι θα κάνει ένα κρακ κ θα σπάσουν. Κ μέχρι τη τουαλέτα ζορίζομαι να πάω. Κρατάω τη κοιλιά μου γιατί νιώθω ότι θα μου πέσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια στο Μητέρα δε χρειάζεται να πάρετε καθόλου πάνες. 

Δίνουν επίσης σερβιετες ειδικές για τη λοχεία και εσώρουχα μιας χρήσης εγώ τα βρήκα πολύ βολικά. Είχα και μαζί μου δικά μου κάπως μεγάλα να πάρετε  να χωράνε όλα μέσα ? οι τεράστιες σερβιετες δηλαδή αλλά δεν τα έβαλα. 

Στο Μητέρα θα φύγετε και με μια τεράστια τσάντα δώρο από εταιρείες με πραγματακια για μαμά και μωρό μπιμπερο πιπίλες κρέμες μέχρι και δείγμα απορρυπαντικου ρούχων 

Χρειάζεται όντως νυχτικό με κουμπάκια ή πυτζάμα αλλά σε περίπτωση καισαρικής έστω απρόοπτης νυχτικό καλύτερα να έχετε. 

Ρούχα εξόδου του μωρού κουβερτουλα Φλις και εσείς που είστε καταχείμωνο σκουφάκι και φορμακι που είναι κλειστό στα πόδια ή καλτσακια. 

Κατά τα άλλα δίνουν τα πάντα από υγρό για την περιοχή μαντήλια θηλαστρο πετσέτες (πεντακάθαρες) και τις αλλάζουν όποτε ζητήσεις αμέσως. Αφρολουτρα σαμπουάν σε μπουκαλάκι - εγώ βέβαια είχα τα δικά μου. 

Καλλυντικά κρέμα κλπ πάρτε όπως και οδοντόκρεμα οδοντόβουρτσα κλπ. 

Και φυσικά αυγό για το αυτοκίνητο!

Άντε με το καλο!!!

Κοριτσάρα μου !!!!να σας ζήσει η μπουμπου!!!!!!!????πως είσαι???πες μου πώς σου φάνηκε η όλ η διαδικασία????έμεινες ευχαριστημένη??????????υγιής και καλοτυχη η μπουμπούκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ωραία τα νέα σου λουλακι ! Διάβασα ότι ο καιρός τέλος Νοέμβρη θα έχει κρυώσει αρκετά και θα έρθουν και τα χιόνια !!!χαχαχα για να δούμε!!???????

Αντε ρε παιδί μ επιτέλους καλώς να έρθουν... Γτ μ ζέστη δεν σ 0αει η καρδιά ν στολίσει δεντράκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν επηρεάζει το ντεπον το σπάσιμο των νερών. Θα γίνει πλυμμηρα.. Κάνω ασκήσεις γιόγκα. Πήγαινα Κ γιόγκα εγκυμοσύνης. Αλλά φοβάμαι να τα κάνω κ πολύ ώρα. Γιατί σκέφτομαι ότι θα κάνει ένα κρακ κ θα σπάσουν. Κ μέχρι τη τουαλέτα ζορίζομαι να πάω. Κρατάω τη κοιλιά μου γιατί νιώθω ότι θα μου πέσει. 

Αχ κ μεγάλο μωράκι κορίτσι μ... Και με μεγάλη κοιλίτσα??? ???????Αντε βρε Μπουμπού λίγο έμεινε... Κάνε λίγο υπομονή κ όσο αντέχεις ασκήσεις κορίτσι μ... Μπας κ σ πάρουν έστω κ λίγο τον πόνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ντεπον παίρνω.... Αλλά γενικά δεν είμαι να παίρνω μονομιάς κ να χαπακωνομαι. Αλλά όταν δε αντέχω παίρνω. Κ την μια με πιάνει την άλλη ούτε που το καταλαβαίνει... Δε με ανακουφίζει κάτι άλλο. Κ στα μαθήματα μας έλεγαν πλάγια στο καναπέ. Για να μην έχει βαρύτητα κ η μέση. Έχω κ λορδωση κ επιβαρύνεται με το μωρό. Αλλά αυτός βρίσκει ευκαιρία κ χώρο μάλλον. Κ οταν ξυπνάει χτυπάει όλο προς τα κάτω.... Δεν κάνει άλλη δουλειά.... Μόνο αυτό.... Ήταν 3 εκ ο τράχηλος..... Τώρα τη Τρίτη δεν ξέρω αν θα το κοιτάξει ενδοκολπικα να δει πως πηγαίνει.. Γιατί μου χουν πει ότι κ ενδοκολπικα να το δουν με το πείραγμα επιβαρύνουν τη κατάσταση. Κ σκέφτομαι μετά θα με πονάει κ μένα παραπάνω. Το σίγουρο είναι ότι θα μου πάρει κολπικη καλλιέργεια. 

Ο τράχηλος σου είναι άριστος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αχ κ μεγάλο μωράκι κορίτσι μ... Και με μεγάλη κοιλίτσα??? ???????Αντε βρε Μπουμπού λίγο έμεινε... Κάνε λίγο υπομονή κ όσο αντέχεις ασκήσεις κορίτσι μ... Μπας κ σ πάρουν έστω κ λίγο τον πόνο.. 

Αυτό κανω? είναι 3 κιλακια κ κάτι ψιλά... ? Μικρή κοιλιά έχω γι αυτό μπορεί να ζοριζεται κ εκείνος. Δεν τον χωράει ο τόπος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ο τράχηλος σου είναι άριστος!!!

Ε ναι μια χαρά. Αυτό μου είπε. Παρά τους τόσους πόνους κ συσπάσεις. Ο τράχηλος απτόητος!!!!! Αλλά δεν σημαίνει ότι με ένα μπαμ δεν μπορεί να ανοίξει λέει... Τώρα δεν ξέρω κ γω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτό κανω? είναι 3 κιλακια κ κάτι ψιλά... ? Μικρή κοιλιά έχω γι αυτό μπορεί να ζοριζεται κ εκείνος. Δεν τον χωράει ο τόπος. 

Μικρή κοιλιά κ εσύ??? Κ μένα όλη μέρα δν σταματάει... Ακόμη κ στην τουαλέτα Ρ κορίτσια συγνώμη κ ολας αλλά ακόμη κ εκεί σπρώχνει κλωτσάει.. Του λέω άσε με βρε παιδί μ... Αμάν... Τίποτα αυτός εκεί.. Χαχαχα που λες για την κοιλιά πάω στα μαθήματα κ βλέπω αρκετές κοπέλες μ αρκετή κοιλιά... Βέβαια ήταν κ κοπέλες σχεδόν έτοιμες ν γεννήσουν... Κ ακούω από 2 ότι είναι στις 32 εβδομάδες περίπου... Κρύος ιδρώτας μ έπιασε η κοπέλες είχαν όντος κοιλιά... Κ λέω στν άντρα μ πάνε στ γιατρό έχω πρόβλημα... Δν έχω κοιλιά δν χωράει τ μωρό ε μ άκουσαν κ μ κορόιδευαν... Κ η απάντηση π πήρα είναι ότι δεν έχει τόση σημασία τ μέγεθος τς κοιλιάς μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσάρα μου !!!!να σας ζήσει η μπουμπου!!!!!!!????πως είσαι???πες μου πώς σου φάνηκε η όλ η διαδικασία????έμεινες ευχαριστημένη??????????υγιής και καλοτυχη η μπουμπούκα?

Βασικά έκανα μια μπουμπούκα και ένα μπέμπη! Δίδυμα! Είμαι πολύ χαρούμενη αν και με γλεντανε τρελά! 

Εγώ έκανα καισαρική και με τα δικά δίδυμα ξέρεις είναι όλα λίγο πιο βαριά αιμοραγια κλπ. Αλλά και πάλι μια χαρά είμαι. 

Σας εύχομαι με ένα πόνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ήρθε ο υπεύθυνος από omnigen και δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη  καθόλου οπότε αποφάσισαμε να αλλάξουμε!

Γιατι; Τι εγινε; Και εγω omnigen εχω και στην πρωτη μου κόρη κ τωρα...

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Δεν επηρεάζει το ντεπον το σπάσιμο των νερών. Θα γίνει πλυμμηρα.. Κάνω ασκήσεις γιόγκα. Πήγαινα Κ γιόγκα εγκυμοσύνης. Αλλά φοβάμαι να τα κάνω κ πολύ ώρα. Γιατί σκέφτομαι ότι θα κάνει ένα κρακ κ θα σπάσουν. Κ μέχρι τη τουαλέτα ζορίζομαι να πάω. Κρατάω τη κοιλιά μου γιατί νιώθω ότι θα μου πέσει. 

Αστα φιλεναδα.... 2-3 μερες τωρα αρχισα και εγω αλλα σε πιο σοφτ κατασταση μα φυσικα και κραταω την κοιλια μ γιατι νιωθω οτι η μικρη σπρωχνει αρκετα αυτες τις μερες....

κλωτσιες και σεισμος συνεχως....

εγω τελικα παρεμεινα στα 9κιλα και ποιλια μικρη αλλα απ οσο φαινεται ειναι ιδιες στα κιλα με την πρωτη μου (στην κορη μ ειχα παρει 19 κιλα και βγηκε 3.600) τελικα δεν παιζει ρολο 

παρε το γιατρο κ μιλα μαζι του γιατι οπως τα λες κ τα περιγραφεις πολυ ζορικα σε βλεπω....

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Βασικά έκανα μια μπουμπούκα και ένα μπέμπη! Δίδυμα! Είμαι πολύ χαρούμενη αν και με γλεντανε τρελά! 

Εγώ έκανα καισαρική και με τα δικά δίδυμα ξέρεις είναι όλα λίγο πιο βαριά αιμοραγια κλπ. Αλλά και πάλι μια χαρά είμαι. 

Σας εύχομαι με ένα πόνο!!!

Κοριτσι μου να χαιρεσε τα παιδακια σου!!! Να είναι γερά και καλότυχα!!!

❤️
 

σχετικα με το μπανάκι που σας ειδα να γραφετε, εμενα δε με βολεψε καθολου και ειδικα το πρωτο καιρο στο χερι στο νιπτηρα. Μετα εβαζα πεσετουλα κατω στη μπανιερα και μαξιλαρακι και την επλενα γιατι τα μπανακια γλυστρανε πολυ και ειναι αβολα για εμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Γιατι; Τι εγινε; Και εγω omnigen εχω και στην πρωτη μου κόρη κ τωρα...

Αστα φιλεναδα.... 2-3 μερες τωρα αρχισα και εγω αλλα σε πιο σοφτ κατασταση μα φυσικα και κραταω την κοιλια μ γιατι νιωθω οτι η μικρη σπρωχνει αρκετα αυτες τις μερες....

κλωτσιες και σεισμος συνεχως....

εγω τελικα παρεμεινα στα 9κιλα και ποιλια μικρη αλλα απ οσο φαινεται ειναι ιδιες στα κιλα με την πρωτη μου (στην κορη μ ειχα παρει 19 κιλα και βγηκε 3.600) τελικα δεν παιζει ρολο 

παρε το γιατρο κ μιλα μαζι του γιατι οπως τα λες κ τα περιγραφεις πολυ ζορικα σε βλεπω....

Κοριτσι μου να χαιρεσε τα παιδακια σου!!! Να είναι γερά και καλότυχα!!!

❤️
 

σχετικα με το μπανάκι που σας ειδα να γραφετε, εμενα δε με βολεψε καθολου και ειδικα το πρωτο καιρο στο χερι στο νιπτηρα. Μετα εβαζα πεσετουλα κατω στη μπανιερα και μαξιλαρακι και την επλενα γιατι τα μπανακια γλυστρανε πολυ και ειναι αβολα για εμενα...

Κ εγω πρέπει να χω πάρει 17 κιλά.... Αλλά όλοι μου λένε ότι έχω πάρει 6-7!!!! Μάλλον η ζυγαριά είναι χαλασμένη. ??? Τώρα κανονίζω κ τι γλυκά θα χω... Γιατί πρέπει να φτιαχτούν από Δευτέρα γιατί δε τα βλέπω καλά τα πράγματα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ εγω πρέπει να χω πάρει 17 κιλά.... Αλλά όλοι μου λένε ότι έχω πάρει 6-7!!!! Μάλλον η ζυγαριά είναι χαλασμένη. ??? Τώρα κανονίζω κ τι γλυκά θα χω... Γιατί πρέπει να φτιαχτούν από Δευτέρα γιατί δε τα βλέπω καλά τα πράγματα!!!! 

Τα γλυκα να σου πω ειναι το τελευταιο π με απασχολει εχω καλο ζαχαροπλαστη οποτε οτι κ να παρω δεν αγχωνομαι ???

οι συσπασεις με αγχωνουν λιγακι ειδικα τωρα αυτες τις μερες κ τα πονακια. λεω να βαλω ζωνη να κραταω κ την κοιλια ψηλα ???

βαστα γερααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Τα γλυκα να σου πω ειναι το τελευταιο π με απασχολει εχω καλο ζαχαροπλαστη οποτε οτι κ να παρω δεν αγχωνομαι ???

οι συσπασεις με αγχωνουν λιγακι ειδικα τωρα αυτες τις μερες κ τα πονακια. λεω να βαλω ζωνη να κραταω κ την κοιλια ψηλα ???

βαστα γερααααα

Αυτά αν είναι να βγουν ότι κ να κάνουμε θα βγουν?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Βασικά έκανα μια μπουμπούκα και ένα μπέμπη! Δίδυμα! Είμαι πολύ χαρούμενη αν και με γλεντανε τρελά! 

Εγώ έκανα καισαρική και με τα δικά δίδυμα ξέρεις είναι όλα λίγο πιο βαριά αιμοραγια κλπ. Αλλά και πάλι μια χαρά είμαι. 

Σας εύχομαι με ένα πόνο!!!

Να σου ζήσουν και τα 2 κοπελα ρα μου!!!!και εγώ καισαρική θα κάνω γι'αυτό σε ρωτάω!!στις πόσες βδομάδες γενησσες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Γιατι; Τι εγινε; Και εγω omnigen εχω και στην πρωτη μου κόρη κ τωρα...

Αστα φιλεναδα.... 2-3 μερες τωρα αρχισα και εγω αλλα σε πιο σοφτ κατασταση μα φυσικα και κραταω την κοιλια μ γιατι νιωθω οτι η μικρη σπρωχνει αρκετα αυτες τις μερες....

κλωτσιες και σεισμος συνεχως....

εγω τελικα παρεμεινα στα 9κιλα και ποιλια μικρη αλλα απ οσο φαινεται ειναι ιδιες στα κιλα με την πρωτη μου (στην κορη μ ειχα παρει 19 κιλα και βγηκε 3.600) τελικα δεν παιζει ρολο 

παρε το γιατρο κ μιλα μαζι του γιατι οπως τα λες κ τα περιγραφεις πολυ ζορικα σε βλεπω....

Κοριτσι μου να χαιρεσε τα παιδακια σου!!! Να είναι γερά και καλότυχα!!!

❤️
 

σχετικα με το μπανάκι που σας ειδα να γραφετε, εμενα δε με βολεψε καθολου και ειδικα το πρωτο καιρο στο χερι στο νιπτηρα. Μετα εβαζα πεσετουλα κατω στη μπανιερα και μαξιλαρακι και την επλενα γιατι τα μπανακια γλυστρανε πολυ και ειναι αβολα για εμενα...

Ε δεν μ'άρεσε στις απαντήσεις που μου έδωσε και πιο πολύ σε σχέση με αυτά που έχω διαβάσει στο Google περί απάτης για την εταιρειεα του .μετά στην επικοινωνία το χάσαμε ζήτησα να μου πουν κάποια πράγματα για να συμπληρώσω το συμβόλαιο και ακόμη περιμένω να με καλέσουν και λε ω άστο καλό !Και έτσι πήραμε άλλη απόφαση !!Αυτά είναι υποκείμενικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Να σου ζήσουν και τα 2 κοπελα ρα μου!!!!και εγώ καισαρική θα κάνω γι'αυτό σε ρωτάω!!στις πόσες βδομάδες γενησσες ??

36+2 δηλαδή 37η λόγω δίδυμων τόσο νωρίς όμως. 

Καισαρική ε; 

Εγώ δεν πόνεσα πολύ αλλά δεν είμαι και κριτήριο γιατί είμαι λίγο αναίσθητη στον πόνο. 

Χμ η επισκληριδιος δεν είναι και πολύ εύκολη αλλά ίσως ζοριστηκα παραπανω λόγω της πολύ μεγάλης κοιλιάς. Δεν πονάει αλλά είναι ζόρι όπως σε βάζουν να κάτσεις. 

Μου είπαν ότι η τομή που έχω είναι κέντημα και ο άντρας μου μου λέει ότι ήδη ίσα που φαίνεται. 

Εγώ δεν την έχω δει είναι ακόμα με το αυτοκόλλητο. Μέσ' το σκ θα το βγάλω. 

Κορίτσια πολύ σημαντικό! Οπωσδήποτε στη βαλίτσα σουτιέν θηλασμού και pads ή κοχύλια. Γιατί μπορεί να έχουμε από σταγόνες γάλα ή και περισσότερο μέχρι να βγούμε. 

Άντε έρχεται η ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ε δεν μ'άρεσε στις απαντήσεις που μου έδωσε και πιο πολύ σε σχέση με αυτά που έχω διαβάσει στο Google περί απάτης για την εταιρειεα του .μετά στην επικοινωνία το χάσαμε ζήτησα να μου πουν κάποια πράγματα για να συμπληρώσω το συμβόλαιο και ακόμη περιμένω να με καλέσουν και λε ω άστο καλό !Και έτσι πήραμε άλλη απόφαση !!Αυτά είναι υποκείμενικα

Οχι εμενα η κοπελα τοτε με καλυψε πολυ με ολα αυτα, βεβαια ποτε δεν εισαι σιγουρος για τιποτα... αλλα ειπαμε οτι αφου η μια εχει ιδιωτικη θα εχει κ η αλλη (μην παραπονεθουν κιολας) ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...