Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι όντως το Κρεατάκι δεν ανεβάζει!!ευτυχώς δλδ να έχουμε και κάτι να φάμε!!!μου έδωσε διατροφή.. απλώς αυτό που λέμε ότι κάνουμε τα ίδια και άλλες φορές είναι ανεβασμένο.. τι να πω,άβυσσος η ψυχή του σακχάρου!!!?και Εγώ προσέχω συνδυασμούς!!μπορώ να κανω και αλλιώς??πάντως όσο ανεβαίνεις σε βδομάδες θα ανεβαίνει και αυτό.. Τι να κάνουμε,θα κάνουμε υπομονή!!τα μωράκια μας να είναι καλά και όλα τα άλλα χαλάλι! Το καλό είναι ότι Όχι μόνο δεν πήρα κιλά,Άλλα έχασα κιόλας!χαχα 8 κιλά όλο και όλο έχω πάρει και είμαι στον 8ο.κατι είναι και αυτό!

κι εγώ 8 πήρα χωρίς να έχω χάσει,πάλι καλα.Αύριο θα κάνω μακαρόνια κ ο Θεός βοηθός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

κι εγώ 8 πήρα χωρίς να έχω χάσει,πάλι καλα.Αύριο θα κάνω μακαρόνια κ ο Θεός βοηθός!!!!

Μια χαρά είσαι και εσύ!!!Εγώ θα κάνω αύριο παστίτσιο και ο Θεός βοηθός!έχω τον αδερφούλη μου εδώ και θέλω λίγο να τον περιποιηθώ!όλο βοσκαει και αυτός μαζί μου αυτές τις μέρες με λαχανικά!χχχ φτάνει!βέβαια θα το κάνω όσο πιο ελαφρύ μπορώ και θα φάω Μικρούτσικο κομμάτι Εγώ.. ας φάνε τουλάχιστον ο άντρας μου και ο αδερφός μου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μια χαρά είσαι και εσύ!!!Εγώ θα κάνω αύριο παστίτσιο και ο Θεός βοηθός!έχω τον αδερφούλη μου εδώ και θέλω λίγο να τον περιποιηθώ!όλο βοσκαει και αυτός μαζί μου αυτές τις μέρες με λαχανικά!χχχ φτάνει!βέβαια θα το κάνω όσο πιο ελαφρύ μπορώ και θα φάω Μικρούτσικο κομμάτι Εγώ.. ας φάνε τουλάχιστον ο άντρας μου και ο αδερφός μου!!!!?

Εμείς οι καημένες αντί να τρώμε ότι λαχταράμε βλέπουμε τους άλλους να τρώνε ?Αλλά όταν γεννηθούν τα μωράκια μας θα δεις τι έχει να γίνει χαχχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς οι καημένες αντί να τρώμε ότι λαχταράμε βλέπουμε τους άλλους να τρώνε ?Αλλά όταν γεννηθούν τα μωράκια μας θα δεις τι έχει να γίνει χαχχαχαχαχ

Έτσι ακριβώς όμως!!!!Ένα εχω να πω όμως.. ο αντρουλης μου από τότε που ξεκίνησα την διατροφή δλδ (28 Αυγουστου)δεν έχει φάει ούτε αυτός γλυκό!και γενικά ούτε απ έξω παραγγέλνει!Μόνο αν κάνω εγώ καμία παρανομία τρώει και αυτός!εγώ τον παρακαλάω βρε φάε φάε εσύ που μπορείς!αυτός εκεί βράχος!εγώ πάντως του το είπα!εγώ στη θέση σου δε θα το έκανα αυτό χαχαχχασχαχχ? Άλλα όπως το είπες,όταν γεννηθούν τα μωράκια μας Ποιός μας πιάνει!!Εγώ ήδη έκανα τις παραγγελίες μου για το τι γλυκά θα μου φέρουνε στο μαιευτήριο!!!!Και πρώτα πρώτα τα μελομακάρονα!!αχχχχ πως και πως τα περιμένω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Έτσι ακριβώς όμως!!!!Ένα εχω να πω όμως.. ο αντρουλης μου από τότε που ξεκίνησα την διατροφή δλδ (28 Αυγουστου)δεν έχει φάει ούτε αυτός γλυκό!και γενικά ούτε απ έξω παραγγέλνει!Μόνο αν κάνω εγώ καμία παρανομία τρώει και αυτός!εγώ τον παρακαλάω βρε φάε φάε εσύ που μπορείς!αυτός εκεί βράχος!εγώ πάντως του το είπα!εγώ στη θέση σου δε θα το έκανα αυτό χαχαχχασχαχχ? Άλλα όπως το είπες,όταν γεννηθούν τα μωράκια μας Ποιός μας πιάνει!!Εγώ ήδη έκανα τις παραγγελίες μου για το τι γλυκά θα μου φέρουνε στο μαιευτήριο!!!!Και πρώτα πρώτα τα μελομακάρονα!!αχχχχ πως και πως τα περιμένω!!!!

Καλά λες, Θ ναι κ η εποχή για τα μελομακάρονα τότε. Πωωω ταραχτηκα που το σκέφτηκα. Τι νόστιμα που εινσι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Χαχαχα με εκανες κ γελάσα. Εμένα πάλι τρώει...Καλά κάνει...Αλλά ζηλεύω...πάω κ τα μυρίζω 

Και φυσικά καλά κάνει!!!χαχαχα ας φάνε αυτοί που μπορουνεεεεεε!!!!Αχ εμείς έχουμε ένα παγωτό οικογενειακό στην κατάψυξη,που ξέμεινε από τότε που ακόμη έτρωγα...αχχχχ! και μερικές φορές πάω το ανοίγω το μυρίζω και μαγευομαι!!!χαχαχααχααχαχ καμία σωτηρία!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2019 at 6:27 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

ναι ναιι ευτυχώς όλα πάνε καλά!! Μου χε δώσει και την επιλογή του εξωτερικού μετασχηματισμού σε περίπτωση που δεν γύριζε αλλά μάλλον όπως όλα δείχνουν δεν θα χρειαστεί.. 

Μια χαρά απλά να ξέρεις ότι μετασχηματισμό δεν κάνουν όλοι οι γιατροί και δεν είναι τελείως ακίνδυνο, πρέπει ο άλλος να έχει μεγάλη εμπειρία στο κομμάτι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2019 at 8:19 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσάκι μου μην αγχωνεσε μείωσε το αλάτι αν τρως αρκετό πρώτα απ όλα και κάνε τις εξετασεις αν και δεν πιστεύω ότι είναι τίποτα παρά μόνο τις εγκυμοσύνης 

ολες μας πριζομαστε σιγά σιγά :)

μεγαλωσε και η δικιά σ η μπεμπουλα :)

@satya μου μια χαρά και σένα βλέπω !!!

με το αμνιακό πως τα πας;;; 

όλα μια χαρά! δεν μου έχουν πει κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2019 at 9:25 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@satya κοπελα μου °°°μπραβοοο σου είπε για το  εμβόλιο?εμένα όχι αλλά ξέχασα και να ρωτήσω γιατί είχαμε καιρό να τα πούμε!!!Και πέσαμε σε άλλες ερωτήσεις !!

Αγάπη ρώτησα για το εμβόλιο και δεν το συστήνει, μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις και σε εγκύους που συναναστρέφονται με πολύ κόσμο και χρησιμοποιούν πολύ τα μέσα μεταφοράς, αλλά και πάλι λέει μασκούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2019 at 5:23 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Pharmacept  πήρα εγώ να τα δοκιμασουμε!!!

το καλύτερο, η ανηψιά μου μόνο με αυτό δεν έβγαζε σπιθουράκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια να σας πω ότι πήγα στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο Έλενα και ήταν πάρα πολύ καλά, πολύ καλή εμπειρία για όσες σκέφτονται να μην κάνουν επισκληρίδιο! Βέβαια εκείνη την ώρα θα αποφασίσω κι εγώ διότι δεν ξέρεις ποτέ!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η satya είπε:

Επίσης κορίτσια να σας πω ότι πήγα στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο Έλενα και ήταν πάρα πολύ καλά, πολύ καλή εμπειρία για όσες σκέφτονται να μην κάνουν επισκληρίδιο! Βέβαια εκείνη την ώρα θα αποφασίσω κι εγώ διότι δεν ξέρεις ποτέ!  

Καλά έκανες !!έχει και το μητέρα μαθήματα θηλασμού και ανώδυνο Επίσης έχει και πρόβα τοκετού αν σε ενδιαφέρει να πραγματοποιήσει .Εγώ  θα καλέσω  αύριο για τα μαθήματα θηλασμού ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η satya είπε:

Μια χαρά απλά να ξέρεις ότι μετασχηματισμό δεν κάνουν όλοι οι γιατροί και δεν είναι τελείως ακίνδυνο, πρέπει ο άλλος να έχει μεγάλη εμπειρία στο κομμάτι αυτό!

καλησπέρα κοπέλα μου, ναι γνωρίζω για τις επιπλοκές του μετασχηματισμού, εμπιστεύομαι όμως και τον γιατρό μου γιατι μου χει πει το έχει κάνει πολλές φορές.. ευτυχώς όμως μάλλον δεν θα χρειαστεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!

ελειψα λίγες μέρες αλλά δεν πέρασα και τις πιο ομορφες στιγμές ???

ειχαμε πάθει γαστρεντερίτιδα όλοι μαζί και εγώ τελικά κατέληξα νοσοκομείο με όρους (εχασα και ενάμισι κιλό ?)

@despoina46 το ζάχαρο πέραν όλων είναι και θέμα ψυχολογίας κ υγείας!

δλδ όσο χαλιεσε κ στεναχωριέστε αυτό εκεί θα ναι καρφωμένο στα ύψη ... καθώς επίσης κ αν αρρωστήσεις ξερυθμιζεται! 

Η γυμναστική και η κίνηση σαφώς και σωστά αναφέρθηκε ότι δεν το αφήνει μα ανεβεί.

εγω με την κόρη μου που δεν κάθομαι συνήθως είναι στο 110 μια ώρα μέρα το φαγητό!

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και την είδαμε τη μπεμπέκα μας ! Εγώ έχω πάρει 9 κιλά και Ευτυχως όλα είναι σούπερ! Η δεσποινίς μας έφτασε τα 2κιλα :).φυσικα ο υπέρηχος την δείχνει λίγο πιο μεγάλη αλλά δεν ανησυχώ. Ετοίμασα όλα της τα ρούχα και σήμερα αύριο θα τελειώσω με τη βαλίτσα να είμαι ήσυχη! Ε τι μπήκαμε πια στον 8 @Starrr! Μη τρως πολύ βρε θεριό θα το βγάλεις γίγαντακι ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου!

ελειψα λίγες μέρες αλλά δεν πέρασα και τις πιο ομορφες στιγμές ???

ειχαμε πάθει γαστρεντερίτιδα όλοι μαζί και εγώ τελικά κατέληξα νοσοκομείο με όρους (εχασα και ενάμισι κιλό ?)

@despoina46 το ζάχαρο πέραν όλων είναι και θέμα ψυχολογίας κ υγείας!

δλδ όσο χαλιεσε κ στεναχωριέστε αυτό εκεί θα ναι καρφωμένο στα ύψη ... καθώς επίσης κ αν αρρωστήσεις ξερυθμιζεται! 

Η γυμναστική και η κίνηση σαφώς και σωστά αναφέρθηκε ότι δεν το αφήνει μα ανεβεί.

εγω με την κόρη μου που δεν κάθομαι συνήθως είναι στο 110 μια ώρα μέρα το φαγητό!

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και την είδαμε τη μπεμπέκα μας ! Εγώ έχω πάρει 9 κιλά και Ευτυχως όλα είναι σούπερ! Η δεσποινίς μας έφτασε τα 2κιλα :).φυσικα ο υπέρηχος την δείχνει λίγο πιο μεγάλη αλλά δεν ανησυχώ. Ετοίμασα όλα της τα ρούχα και σήμερα αύριο θα τελειώσω με τη βαλίτσα να είμαι ήσυχη! Ε τι μπήκαμε πια στον 8 @Starrr! Μη τρως πολύ βρε θεριό θα το βγάλεις γίγαντακι ???

 

Μα δεν τρώω. Δνε ξερω που τα βρίσκει. Τώρα στο τέλος έχει πάρει φόρα κ με έχει ξεζουμησει μάλλον... ?? Superman!!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2019 at 3:06 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλά έκανες !!έχει και το μητέρα μαθήματα θηλασμού και ανώδυνο Επίσης έχει και πρόβα τοκετού αν σε ενδιαφέρει να πραγματοποιήσει .Εγώ  θα καλέσω  αύριο για τα μαθήματα θηλασμού ..

Στο Έλενα είναι δωρεάν, στο Μητέρα όχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Μα δεν τρώω. Δνε ξερω που τα βρίσκει. Τώρα στο τέλος έχει πάρει φόρα κ με έχει ξεζουμησει μάλλον... ?? Superman!!!. ?

Θα σε φάει στο τέλος αν δεν το βγάλεις  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου!

ελειψα λίγες μέρες αλλά δεν πέρασα και τις πιο ομορφες στιγμές ???

ειχαμε πάθει γαστρεντερίτιδα όλοι μαζί και εγώ τελικά κατέληξα νοσοκομείο με όρους (εχασα και ενάμισι κιλό ?)

@despoina46 το ζάχαρο πέραν όλων είναι και θέμα ψυχολογίας κ υγείας!

δλδ όσο χαλιεσε κ στεναχωριέστε αυτό εκεί θα ναι καρφωμένο στα ύψη ... καθώς επίσης κ αν αρρωστήσεις ξερυθμιζεται! 

Η γυμναστική και η κίνηση σαφώς και σωστά αναφέρθηκε ότι δεν το αφήνει μα ανεβεί.

εγω με την κόρη μου που δεν κάθομαι συνήθως είναι στο 110 μια ώρα μέρα το φαγητό!

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και την είδαμε τη μπεμπέκα μας ! Εγώ έχω πάρει 9 κιλά και Ευτυχως όλα είναι σούπερ! Η δεσποινίς μας έφτασε τα 2κιλα :).φυσικα ο υπέρηχος την δείχνει λίγο πιο μεγάλη αλλά δεν ανησυχώ. Ετοίμασα όλα της τα ρούχα και σήμερα αύριο θα τελειώσω με τη βαλίτσα να είμαι ήσυχη! Ε τι μπήκαμε πια στον 8 @Starrr! Μη τρως πολύ βρε θεριό θα το βγάλεις γίγαντακι ???

 

Γεια σου κοριτσι μου!Να σου πω την αληθεια,2 μερουλες καπως τσιμπησε και μετα παλι ολα καλα,οποτε ηρεμησα.Αυτο το περπατημα ολο το αναβαλω αλλα πρεπει να το παρω αποφαση.Ποσο μου λειψε παντως ενα γλυκακι!!Αλλα χαλαλι η στερηση για την μπουμπου.Εφτασε 2 κιλα??Τι ΠΗΤ έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!Να σου πω την αληθεια,2 μερουλες καπως τσιμπησε και μετα παλι ολα καλα,οποτε ηρεμησα.Αυτο το περπατημα ολο το αναβαλω αλλα πρεπει να το παρω αποφαση.Ποσο μου λειψε παντως ενα γλυκακι!!Αλλα χαλαλι η στερηση για την μπουμπου.Εφτασε 2 κιλα??Τι ΠΗΤ έχεις?

Δεν χρειάζεται να περπατάς μόνο 

μ και μέσα στο σπίτι καμία δουλίτσα να κανείς βοηθάει ;)

ναι φτάσαμε τα 2κ πλέον :) ΠΗΤ έχω 8/12 αλλά και πάλι βγαίνει μια εβδομάδα μεγαλύτερη :)

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εγώ με τη μικρή τρώω και  κάνω δουλίτσες ταυτόχρονα .... δοκίμασε να τρως μικρά μικρά κ συχνά γεύματα θα με θυμηθείς!

η αλήθεια είναι ότι κια στο τόσο χτυπάω ένα μικρό γλυκάκι αν είναι καλό το ζάχαρο μου :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Δεν χρειάζεται να περπατάς μόνο 

μ και μέσα στο σπίτι καμία δουλίτσα να κανείς βοηθάει ;)

ναι φτάσαμε τα 2κ πλέον :) ΠΗΤ έχω 8/12 αλλά και πάλι βγαίνει μια εβδομάδα μεγαλύτερη :)

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εγώ με τη μικρή τρώω και  κάνω δουλίτσες ταυτόχρονα .... δοκίμασε να τρως μικρά μικρά κ συχνά γεύματα θα με θυμηθείς!

η αλήθεια είναι ότι κια στο τόσο χτυπάω ένα μικρό γλυκάκι αν είναι καλό το ζάχαρο μου :)  

εγω δεν τολμω.Μια φορα εφαγα κριτσινια με λιγη μαρμελαδα και ειχα 156 κ φοβηθηκα...Οποτε απλα το σκεφτομαι αλλα δεν το κανω.Αρα ενας μηνας σου εμεινε,τι ωραια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

εγω δεν τολμω.Μια φορα εφαγα κριτσινια με λιγη μαρμελαδα και ειχα 156 κ φοβηθηκα...Οποτε απλα το σκεφτομαι αλλα δεν το κανω.Αρα ενας μηνας σου εμεινε,τι ωραια!!!

Υπομονή και προσοχή πέρασε ο καιρός :)

ναι ένας μήνας να μπω στο μήνα μου κ σίγουρα θα προσπαθήσω να την κρατήσω λίγο για να είμαστε σίγουροι :)

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κάνω ότι μπορώ για να βγει νωρίτερα. ??

Χαχαχα υπομονή !!! Γιατί ξέρεις άμα αυτό δε θέλει να βγει δεν βγαίνει!

σου είπα στην πρώτη με είχαν ετοιμόγεννη από τον 7ο κ τελικά την πήγα 39 εβδομάδων ???

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Κ εγω 8.12 εχω πητ κ είναι μεγαλύτερο 5 μερες αλλα με παει βάση περιόδου Όχι βάση αυχενικής.... Εγώ οταν ειχα πάει στις 29+4 ήταν ήδη 1900 οπότε καταλαβαίνεις πόσο θα έχει φτάσει τωρα.... Μπορεί κ 2.5 χαχαχαχα....Που θα γεννησεις;;;;

29+4 ήτανε 1450 ??? προετοιμάσου όποτε χαχαχαχα

θα γεννήσω εδώ στο νησί μου όμορφα κ ήσυχα (αν δεν πιάσω τις τσιρίδες )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η satya είπε:

Στο ΙΚΑ κάνουν μαθήματα ανώδυνου τοκετού? 

Ναι ναι. Εγώ σε αυτά πηγαινω τώρα κ είμαι πολύ ευχαριστημένη!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...