Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Αυτό το έχω κ εγώ γαμωτο περπατώ και πονώ κάποιες φορές άσε που τραβάει πολύ ο κόλπος μ... εγώ την Πέμπτη θα πάω να με δει πρώτα ο θεός για να δω αν πήρε καθόλου βαροσ γιατί χθες έπαθα δηλητηρίαση !!!

να δω τι άλλο θα πάθω η άμοιρη!!!

σαφως και ο πόνος διαφέρει αλλά Πιστεύω ο θεός μας έχει προετοιμάσει γι αυτόν...

Κ εγω αυτό θεωρώ.... Σε έχει κοιτάξει από κάτω? Γιατί εμένα σήμερα δεν μέτρησε τον τράχηλο με τον υπέρηχο κ δεν ξέρω αν μειώθηκε η όχι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ εγω αυτό θεωρώ.... Σε έχει κοιτάξει από κάτω? Γιατί εμένα σήμερα δεν μέτρησε τον τράχηλο με τον υπέρηχο κ δεν ξέρω αν μειώθηκε η όχι... 

Ναι τον κοιτάμε κάθε φορά τράχηλο κ πλακουντα

σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη είναι πιο καλός απλά λίγο πιο μαλακός (λογικό γιατί έχω ήδη μια γεννά) 

στην πρώτη δεν ενοιωθα τίποτα τραβήγματα κ πόνους αλλά παίζει λέει ρόλο κ πτι τώρα δεν είμαι όπως πριν και έχω άλλες υποχρεώσεις, άσε που σίγουρα με επιβαρύνει και η βουβονοκοιλη πολλές φορές πονάω περισσότερο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Ναι τον κοιτάμε κάθε φορά τράχηλο κ πλακουντα

σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη είναι πιο καλός απλά λίγο πιο μαλακός (λογικό γιατί έχω ήδη μια γεννά) 

στην πρώτη δεν ενοιωθα τίποτα τραβήγματα κ πόνους αλλά παίζει λέει ρόλο κ πτι τώρα δεν είμαι όπως πριν και έχω άλλες υποχρεώσεις, άσε που σίγουρα με επιβαρύνει και η βουβονοκοιλη πολλές φορές πονάω περισσότερο :(

Εγώ τώρα 3 μέρες νιώθω ότι έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου. Χθες βράδυ οσο σηκωνομουν γθα τουαλέτα φοβόμουν γιατί έλεγα θα κάνει ένα κρακ κ θα σπάσουν τα νερά ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ τώρα 3 μέρες νιώθω ότι έχω συνεχόμενους πόνους περιόδου. Χθες βράδυ οσο σηκωνομουν γθα τουαλέτα φοβόμουν γιατί έλεγα θα κάνει ένα κρακ κ θα σπάσουν τα νερά ????

Κάτσε λιγάκι και ξεκουράσου είναι νωρίς ακομι να τον βγάλεις μίλησες με το γιατρό σου; Μαγνήσιο σου δίνει ακομι έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Κάτσε λιγάκι και ξεκουράσου είναι νωρίς ακομι να τον βγάλεις μίλησες με το γιατρό σου; Μαγνήσιο σου δίνει ακομι έτσι;

Δεν έχω πάρει ποτέ μαγνήσιο.... Γενικά δεν δίνει πολλά φάρμακα. Κ 30η εβδομάδα που είχα συσπάσεις πολλές πήρα για μια εβδομάδα προγεστερόνη κ μετά ηρεμησαν.... Όχι δεν έχω μιλήσει. Θέλω να δω πως θα πάει κ αν είναι θα του τηλεφωνήσω το απόγευμα. Χθες με είδε. Συσπάσεις δεν κάνω νομίζω τώρα.. Απλά έχω τον πόνο. Που επειδή είναι κεφαλας προσπαθεί να μπει κ στη λεκάνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν έχω πάρει ποτέ μαγνήσιο.... Γενικά δεν δίνει πολλά φάρμακα. Κ 30η εβδομάδα που είχα συσπάσεις πολλές πήρα για μια εβδομάδα προγεστερόνη κ μετά ηρεμησαν.... Όχι δεν έχω μιλήσει. Θέλω να δω πως θα πάει κ αν είναι θα του τηλεφωνήσω το απόγευμα. Χθες με είδε. Συσπάσεις δεν κάνω νομίζω τώρα.. Απλά έχω τον πόνο. Που επειδή είναι κεφαλας προσπαθεί να μπει κ στη λεκάνη. 

Ναι κ εμένα επειδή πολλές φορές πιέζει τον τράχηλο κ πονάω βαζω το χέρι μου και την σπρώχνω λίγο και ηρεμώ.... 

μιλά μαζί του να δεις τι θα σου πει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Ναι κ εμένα επειδή πολλές φορές πιέζει τον τράχηλο κ πονάω βαζω το χέρι μου και την σπρώχνω λίγο και ηρεμώ.... 

μιλά μαζί του να δεις τι θα σου πει.

 

Κ γω το ίδιο κάνω! ? Ειδικά όταν περπατάω που νιώθω ότι θα φύγει το πιάνω. Σαν κ θα το κρατήσω με το χέρι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κι εγω ειμαι να σκασω.Κανω διατροφη απο 17/9 Εδω και 2 εβδομαδες πηγαινα σουπερ,τωρα 2 μερες παρατηρω πιο τσιμπημενες τιμες κ φοβαμαι μην αρχισει να ανεβαινει.Δεν ξερεις ποσο προσεχω...εχω αρχισει να στεναχωριεμαι.Εσυ τι μετρησεις εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Στα όρια...λιγο πάνω λέγοντας πάνω 3 τιμές πάνω Όχι πολύ...ή λίγο κάτω... Δεν ξερω ρε γαμωτο μου... πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε να φτάσουμε στο τέλος καλα...!!! Κ εγω στεναχωριέμαι αλλα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι... σε ποια εβδομαδα εισαι;;;;

Eίμαι 29 κ 2 σήμερα.Εσύ?

Όταν λες 3 μονάδες πάνω τι εννοείς?Τι όρια σου έδωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Εγώ είμαι 31+1 νηστείας από 95 κ κάτω... κ μετά φαγητό 130 κ κάτω... το νηστείας είναι πάντα  τελειοοοο.... τα άλλα 123...127...129...133... κ πάει έτσι κάπως...

Εγώ νηστειας έχω κάτω από 85 γενικά. Μόνο χθες κ σήμερα είχα 86.τα γεύματα μετά κ μένα μέχρι 125, φτανουν. Κανα 2-3 φορές δν πρόσεξα και ανέβηκαν. Εμένα με αγχώνει λίγο τ βάρος της μπέμπας. 29+3 ηταν 1130.δν σχολίασε κάτι ο γιατρός. Εγώ νομίζω είναι λίγο παραπάνω από το κανομικό. Εσένα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Μια χαρά είναι... τέλεια... εμένα 29+4που ειχαμε παει στον γιατρό ήταν 1900... άσε... Ο γιατρός ομως δεν ανυσηχισε....Εγώ πάντως πολύ... πιστεύω να ειναι κ να πάνε όλα καλά αφού το ελεγχο....Ο γιατρός είπε ότι θα βγει χοντρουλης αφου κ εγώ κ ο μπαμπά ήμασταν μπαμπατσικα... Τώρα ρι να σου πω κορίτσι μου...

Υπομονη κοριτσι,θα φαμε λιγο και θα τα καταφερουμε.Δεν θα παρουμε κ κιλα ☺️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια χαρά θα τα πάτε. Δεν βλέπετε κ εμένα που είμαι 60 κιλά Κ δεν έχω κ σάκχαρο κ ο μπεμπης θα βγει 5 κιλά. ???? Πάρτε κουράγιο. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια μια χαρά θα τα πάτε. Δεν βλέπετε κ εμένα που είμαι 60 κιλά Κ δεν έχω κ σάκχαρο κ ο μπεμπης θα βγει 5 κιλά. ???? Πάρτε κουράγιο. ?

Χαχαχαχαχ γελάω πολύ !!!Μ αρέσει που είσαι κουλ.Είναι απλά το μωρό σου μεγάλο.Είσαι τυχερη όμως που δεν έχεις θέμα με το ζάχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Χαχαχαχαχ γελάω πολύ !!!Μ αρέσει που είσαι κουλ.Είναι απλά το μωρό σου μεγάλο.Είσαι τυχερη όμως που δεν έχεις θέμα με το ζάχαρο.

Ήταν οριακά στις πρώτες εξετάσεις. Μετά όλα καλά. Μου είπε κ ο γιατρός λόγω των κιλών μου είχα λίγες πιθανότητες να αποκτήσω κάτι τέτοιο... Αλλά μάλλον είναι κ η κληρονομιοτητα. Κ εγώ γεννήθηκα 3.850.. Οπότε αν γεννηθεί κ εμένα κάπου στις 38 εβδ τόσο θα βγει. Παραπάνω δεν θα τη παλέψω.. Περπατάω όταν μου δίνετε ευκαιρία. Κ σήμερα λίγο που περπάτησα το αριστερό πόδι τρελό μούδιασμα. Τα νεύρα από σπονδ στήλη πια δεν την παλεύουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ήταν οριακά στις πρώτες εξετάσεις. Μετά όλα καλά. Μου είπε κ ο γιατρός λόγω των κιλών μου είχα λίγες πιθανότητες να αποκτήσω κάτι τέτοιο... Αλλά μάλλον είναι κ η κληρονομιοτητα. Κ εγώ γεννήθηκα 3.850.. Οπότε αν γεννηθεί κ εμένα κάπου στις 38 εβδ τόσο θα βγει. Παραπάνω δεν θα τη παλέψω.. Περπατάω όταν μου δίνετε ευκαιρία. Κ σήμερα λίγο που περπάτησα το αριστερό πόδι τρελό μούδιασμα. Τα νεύρα από σπονδ στήλη πια δεν την παλεύουν... 

Έφτασες στο τελος,τι ωραίαααα!!Θα μας λες τις εμπειρίες σου!Με το καλό ο μπεμπούλης σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweety85 είπε:

Άμα σου πω ότι το σκέφτηκα κ εγώ αυτό με τα κιλά... ήδη έχω πάρει 16....

Εγώ 8,αλλά από δω και πέρα ευελπιστώ να μην πάρω πολλά αφού προσέχω κιόλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweety85 είπε:

Χαχαχα κ εμένα εκεί θα βγει...Τώρα το πως θα βγει δεν ξερω...θα δείξει... πάντως όχι τόσο εύκολα οπως μπηκε ???? εγω ειμαι ήδη 65...Άντε να δούμε...!!!

Κ εγω 60 αλλά ξεκίνησα 49!!!!. Κ έχει πάθει σοκ η σπονδυλική μου στήλη. ??? Δεν με ενοχλεί το μωρό κ με ενοχλούν τα χέρια κ το αριστερό πόδι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweety85 είπε:

Κ εγω 3850 γεννήθηκα... αχχχ λες να φτάσω κ εγώ 38 κ να θέλει να βγει;;; λες να αρχίσω κ εγώ να περπαταω;;; ρε γαμωτο δεν εχω κ παρέα... αν.μου τύχη κάτι ποιον θα έχω...;;;

Εγώ κρατάω το κινητό μου φυσικά... Βλέπω ότι έχω μπαταρία φυσικά... Δεν χρειάζεται να περπατάς πολύ. Λίγο... Σταματάς... Ξανά..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!όσες έχετε διαβήτη κύησησ πως πάτε?Βλέπετε αλλαγές στις μετρήσεις όσο περνάν οι εβδομάδες?

Καλησπέρα κοριτσάρες απ την βροχερή Θεσσαλονίκη!!! Δεσποινακι θυμάσαι που στο είχα πει??ότι και εμένα τις πρώτες 2 εβδομάδες ήτανε άψογο.. εννοώ πάντα για το μετά το μεσημεριανό γιατί το νηστείας μου εξακολουθεί ευτυχώς να είναι πολυ καλο..πάνω από 80 δεν είναι ποτέ!Αλλά όσο περνάνε οι εβδομάδες,ενώ στις αρχές είχα πιο καλές τιμές μετά το μεσημεριανό,Τώρα πλέον αν δεν προσέξω αμέσως πάει από 130 μέχρι και 150.άσε απελπισία!!!!!εγώ αύριο μπαίνω 32η εβδομάδα.. δλδ 8ο.αντε να περάσει ο καιρός γιατί με έχει σκάσει αυτό το σάκχαρο ..εντωμεταξύ,εγώ βρήκα κάποιους τρόπους να μην ανεβαίνει..Μόλις φάω,δεν κάθομαι.. κάνω δουλιτσες,περπατάω λιγο μέσα στο σπίτι....τι να κάνω η καψερη...πάντως έχω παρατηρήσει ότι αν φάω και κάτσω αμέσως βγαίνει πιο ανεβασμενο ενώ αν κινούμαι μετά βγαίνει καλύτερο.. μια χαρά είναι το μωράκι σου καλε στα κιλά.. εμένα στην 29η ήτανε 1220 και ο γιατρός είπε είναι μια χαρά όσο πρέπει.. να δω αύριο που έχω ραντεβού πόσο θα πήγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες απ την βροχερή Θεσσαλονίκη!!! Δεσποινακι θυμάσαι που στο είχα πει??ότι και εμένα τις πρώτες 2 εβδομάδες ήτανε άψογο.. εννοώ πάντα για το μετά το μεσημεριανό γιατί το νηστείας μου εξακολουθεί ευτυχώς να είναι πολυ καλο..πάνω από 80 δεν είναι ποτέ!Αλλά όσο περνάνε οι εβδομάδες,ενώ στις αρχές είχα πιο καλές τιμές μετά το μεσημεριανό,Τώρα πλέον αν δεν προσέξω αμέσως πάει από 130 μέχρι και 150.άσε απελπισία!!!!!εγώ αύριο μπαίνω 32η εβδομάδα.. δλδ 8ο.αντε να περάσει ο καιρός γιατί με έχει σκάσει αυτό το ζάχαρο...εντωμεταξύ,εγώ βρήκα κάποιους τρόπους να μην ανεβαίνει..Μόλις φάω,δεν κάθομαι.. κάνω δουλιτσες,περπατάω λιγο μέσα στο σπίτι....τι να κάνω η καψερη...πάντως έχω παρατηρήσει ότι αν φάω και κάτσω αμέσως βγαίνει πιο ανεβασμενο ενώ αν κινούμαι μετά βγαίνει καλύτερο.. μια χαρά είναι το μωράκι σου καλε στα κιλά.. εμένα στην 29η ήτανε 1220 και ο γιατρός είπε είναι μια χαρά όσο πρέπει.. να δω αύριο που έχω ραντεβού πόσο θα πήγε...

Είχες τόσο δίκιο... Τρώω τα ίδια πράγματα κ πιο προσεκτικά κ είμαι λίγο πιο πάνω. Ευτυχώς στα όρια μέσα. Όσο για την κίνηση μετά τ φαγητό εινσι τ ιδανικότερο. Σήμερα το εφάρμοσα κ γω. Κι εσύ από Θεσσαλονίκη;; κι εγώ.. Πολύ μουντος καιρός σήμερα ?️?️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Είχες τόσο δίκιο... Τρώω τα ίδια πράγματα κ πιο προσεκτικά κ είμαι λίγο πιο πάνω. Ευτυχώς στα όρια μέσα. Όσο για την κίνηση μετά τ φαγητό εινσι τ ιδανικότερο. Σήμερα το εφάρμοσα κ γω. Κι εσύ από Θεσσαλονίκη;; κι εγώ.. Πολύ μουντος καιρός σήμερα ?️?️

Ναι και Εγώ απ την όμορφη Θεσσαλονίκη!!ασεε Λονδίνο σήμερα!!χαχαχα είδες??Και τρως τα Ίδια και λες μα πως??Αφού αυτό δε μου το ανέβαζε!!!Θα μας τρελάνει.. Τώρα πριν λίγο μετρήθηκα και είχα 133 παρακαλώ!Και ενώ κινήθηκα κιόλας..που να καθόμουνα!Πόσο θα ήτανε δλδ 180???Και τι έφαγα η καψερη..ανάμικτα λαχανικά έφαγα με λίγο φετουλα  και μια φέτα λεπτή και μικρή ψωμί ζεας.δλδ έλεος!σε λίγο δεν θα μπορώ να φάω τίποτα!με όλα θα ανεβαίνει!έχω σκάσει,ειλικρινά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι και Εγώ απ την όμορφη Θεσσαλονίκη!!ασεε Λονδίνο σήμερα!!χαχαχα είδες??Και τρως τα Ίδια και λες μα πως??Αφού αυτό δε μου το ανέβαζε!!!Θα μας τρελάνει.. Τώρα πριν λίγο μετρήθηκα και είχα 133 παρακαλώ!Και ενώ κινήθηκα κιόλας..που να καθόμουνα!Πόσο θα ήτανε δλδ 180???Και τι έφαγα η καψερη..ανάμικτα λαχανικά έφαγα με λίγο φετουλα  και μια φέτα λεπτή και μικρή ψωμί ζεας.δλδ έλεος!σε λίγο δεν θα μπορώ να φάω τίποτα!με όλα θα ανεβαίνει!έχω σκάσει,ειλικρινά!!!!!!

Σε νιωθω καλή μου,πριν 2 βδομάδες έφαγα φακές με μία φετούλα ψωμί μάυρο και σαλάτα ειναι είχα 98.Χθες τρώω τα ίδια ακριβώς κ ειχα 126!!!Τέτοια στεναχώρια...Πάντως αυτό που σίγουρα δεν ανεβάζει καθόλου είναι το κρέας.Εγώ το προτιμώ το βράδυ συνήθως με καμία βραστή πατάτα ή σαλάτα και έχω κάτω από 90-100.Ο γιατρός σου έδωσε συγκεκριμένη διατροφή?Εμένα όχι,μου είπε να προσέχω τους συνδυασμούς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Σε νιωθω καλή μου,πριν 2 βδομάδες έφαγα φακές με μία φετούλα ψωμί μάυρο και σαλάτα ειναι είχα 98.Χθες τρώω τα ίδια ακριβώς κ ειχα 126!!!Τέτοια στεναχώρια...Πάντως αυτό που σίγουρα δεν ανεβάζει καθόλου είναι το κρέας.Εγώ το προτιμώ το βράδυ συνήθως με καμία βραστή πατάτα ή σαλάτα και έχω κάτω από 90-100.Ο γιατρός σου έδωσε συγκεκριμένη διατροφή?Εμένα όχι,μου είπε να προσέχω τους συνδυασμούς

Ναι όντως το Κρεατάκι δεν ανεβάζει!!ευτυχώς δλδ να έχουμε και κάτι να φάμε!!!μου έδωσε διατροφή.. απλώς αυτό που λέμε ότι κάνουμε τα ίδια και άλλες φορές είναι ανεβασμένο.. τι να πω,άβυσσος η ψυχή του σακχάρου!!!?και Εγώ προσέχω συνδυασμούς!!μπορώ να κανω και αλλιώς??πάντως όσο ανεβαίνεις σε βδομάδες θα ανεβαίνει και αυτό.. Τι να κάνουμε,θα κάνουμε υπομονή!!τα μωράκια μας να είναι καλά και όλα τα άλλα χαλάλι! Το καλό είναι ότι Όχι μόνο δεν πήρα κιλά,Άλλα έχασα κιόλας!χαχα 8 κιλά όλο και όλο έχω πάρει και είμαι στον 8ο.κατι είναι και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...