Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας!! Εγώ 29+3 Και διαβάζω έχετε ετοιμάσει βαλίτσα και με αγχωσατε!! Εγώ ούτε νυχτικο δεν έχω βρει ακόμα.. ?? Επισης εχω προγραμματίσει να φύγω τέλος 37η εβδομάδας.. Ο γιατρός μου αποκλείει το ενδεχόμενο να ξεκινήσει νωρίτερα ο τοκετός λόγω ότι είμαι πρωτοτοκη.. Τώρα σκέφτομαι μήπως φεύγω αργά;; ?? έχω ραντεβού απόψε οπότε θα το ξανασυζητησω μαζί του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ξεκινά περπάτημα ανέβα σκάλες!!!χαχαχαχ θα σε ρωτάνε πως πέρασες το σκ και θ τους λες περπάτημα φουλ !!!!Και δν θα σε πιστεύουν και από πάνω !!

Αυτά θα τα κάνω όταν κλείσω την 34η εβδομάδα... Κ ώρες ώρες σκέφτομαι λες όταν φτάνω πιο κοντά να μην κάνω συσπάσεις. Κ στη 30η να τα δώσε όλα.? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας!! Εγώ 29+3 Και διαβάζω έχετε ετοιμάσει βαλίτσα και με αγχωσατε!! Εγώ ούτε νυχτικο δεν έχω βρει ακόμα.. ?? Επισης εχω προγραμματίσει να φύγω τέλος 37η εβδομάδας.. Ο γιατρός μου αποκλείει το ενδεχόμενο να ξεκινήσει νωρίτερα ο τοκετός λόγω ότι είμαι πρωτοτοκη.. Τώρα σκέφτομαι μήπως φεύγω αργά;; ?? έχω ραντεβού απόψε οπότε θα το ξανασυζητησω μαζί του..

Ε μέχρι την 36η εβδομάδα μην κάνεις κ πολλά πράγματα... Άμα το πας σιγά σιγά θα είσαι οκ... Εμένα είναι χοντρούλης... Κ δεν θέλω να πάω μετά της 39 εβδομάδες... Γιατί φοβάμαι ότι θα αναγκαστώ να κάνω καισαρική. Οπότε προληπτικά θα ξεκινήσω περπάτημα στο κλείσιμο της 34ης εβδομάδας προοδευτικά... Τα χω βάλει στο πρόγραμμα!!!! ❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε μέχρι την 36η εβδομάδα μην κάνεις κ πολλά πράγματα... Άμα το πας σιγά σιγά θα είσαι οκ... Εμένα είναι χοντρούλης... Κ δεν θέλω να πάω μετά της 39 εβδομάδες... Γιατί φοβάμαι ότι θα αναγκαστώ να κάνω καισαρική. Οπότε προληπτικά θα ξεκινήσω περπάτημα στο κλείσιμο της 34ης εβδομάδας προοδευτικά... Τα χω βάλει στο πρόγραμμα!!!! ❤️?

μην αγχώνεσαι αν θα είναι μεγάλο το μωρό.. το σώμα μας είναι φτιαγμένο να γεννάει και μεγάλα μωρά.. Αλλιώς η φύση δεν θα άφηνε να μεγαλώνουν τόσο τα μωρά στη μήτρα μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μην αγχώνεσαι αν θα είναι μεγάλο το μωρό.. το σώμα μας είναι φτιαγμένο να γεννάει και μεγάλα μωρά.. Αλλιώς η φύση δεν θα άφηνε να μεγαλώνουν τόσο τα μωρά στη μήτρα μας... 

Είμαι μια σταλιά. Δεν νομίζω να βγει από μέσα μου. Κ ο γιατρός είπε καισαρική αν φτάσω 40 εβδομάδες.. Αλλά δεν θα φτάσω... 37 εβδομάδες θα γεννήσω. Το χω πει στο μπέμπη! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Τι εννοείς δεν δικαιούμαι το οαεδ εχω σταματήσει με άδειες Όχι ότι παραιτήθηκα κ αλλες κοπελες ειχαν σταματησει απο την αρχη κ το πηραν...δουλεύω 12 χρόνια...

Εγώ νόμιζα ότι σταμάτησες δουλειά. Γενικά.. Όχι λόγω άδειας..... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Σε ποια  εβδομαδα εισαι κ ποσο ειναι το μωρο;;; εγω ειμαι 30η κ ειναι 2000 κιλα... κ εγω φοβαμαι μηπως παω για καισαρική άμα πάρει πολλά κιλά... ??? δεν ξερω τι να κάνω...βεβαια θα το δούμε στην πορεία ποσο θα ανεβαίνει...

Ναι κ μένα στην εβδομάδα που είσαι ήταν 2 κιλά και..... Τώρα ξανά έχω ραντεβού το επόμενο Σάββατο!!!. Κ θα δω πόσο έχει φτάσει.... Πότε ξανά πας γιατρό εσύ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Ποτε γεννα;εγω οπως τα εχω υπολογισει γυρναω γεναρη... βεβαια εγω εχω αδεια κ του 19 κ του 20 θα εχω...σταματησα αρχες Απρίλιου  κ δεν ειχα παρει αδεια ακομα...

Τι τυχερές που είστε!!! Κ εγώ θέλω. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweety85 είπε:

Ζαχαρο έχεις καλο;;; εμένα είναι μια χαρα αλλά λέω μήπως περνει κιλα κ μου βγει αργότερα κανένα ζαχαρο;;;; πφφφ .... Τώρα ποσο ειναι το μωράκι σου;;; θα ξανά πάω γύρω στις 20 Οκτωβρίου... εσυ;;; 

Τώρα δεν ξέρω πόσο ακριβώς είναι. Γιατί γιατρό έχω το Σάββατο το πρωί... Τότε θα μου πει... Κ θα ακούσω κάνα 2.5 κιλά. ?? Έτοιμος έτοιμος.... Όχι δεν έχω σάκχαρο... Έκανα κ τις τελευταίες εξετάσεις κ είναι 74 το σάκχαρο.... ? Απλά κ εγώ κ ο άντρας μου ειμασταν παχουλουτσικα.... Κ μας είπε ο γιατρός κάπου εκεί γύρω θα βγει κ το δικό μας... Εάν φτάσουμε στις 40 εβδομάδες!!!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Ποτε γεννα;εγω οπως τα εχω υπολογισει γυρναω γεναρη... βεβαια εγω εχω αδεια κ του 19 κ του 20 θα εχω...σταματησα αρχες Απρίλιου  κ δεν ειχα παρει αδεια ακομα...

Κ εγώ κάπου εκεί μωρέ έχω 17 μερες του 19 κι 22 του 20 !!!Μέχρι τέλος Νοεμβρίου με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια στο τελευταιο ραντεβού που ήμουν 27+4 η μπέμπα μου ήταν 1080 γρ... σε σχέση με τις δικές σας μετρήσεις δεν είναι πολύ μικρή? Σήμερα έχουμε ξανά ραντεβού να δούμε πόσο πήγε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια στο τελευταιο ραντεβού που ήμουν 27+4 η μπέμπα μου ήταν 1080 γρ... σε σχέση με τις δικές σας μετρήσεις δεν είναι πολύ μικρή? Σήμερα έχουμε ξανά ραντεβού να δούμε πόσο πήγε..

Θα δεις πόσο θα χει πάει τωρα? μην ανησυχείς.... Πες μας όταν πας γιατρό!!!. Και εμένα 27 και 2 ήταν 1.075.... Μετά πήρε τα πάνω του....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Εγώ ήμουν 3850 κ ο άντρας 3400 κ κάτι δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς...

Ε σε σένα θα μοιάσει. ??? Τουλάχιστον στα κιλά... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Όχι μια χαρά είναι φυσιολογική...εμάς είναι μεγάλα...χαχαχαχαχα...

@Starrr θα σας ενημερώσω μόλις γυρισω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια πήγαμε στο γιατρό, όλα καλά με την μπεμπουλα μας , 1350 πήγε και είναι μια χαρά. Επίσης μου είπε να κάνω και το αντιγριπικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια πήγαμε στο γιατρό, όλα καλά με την μπεμπουλα μας , 1350 πήγε και είναι μια χαρά. Επίσης μου είπε να κάνω και το αντιγριπικο. 

Ναι κ εμένα μου το γράψε η παθολόγος κ πρέπει τη Δευτέρα να πάω να πάρω τη συνταγή να το πάρω. Εσύ πόσο εβδομάδες είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Είμαι μια σταλιά. Δεν νομίζω να βγει από μέσα μου. Κ ο γιατρός είπε καισαρική αν φτάσω 40 εβδομάδες.. Αλλά δεν θα φτάσω... 37 εβδομάδες θα γεννήσω. Το χω πει στο μπέμπη! ??

Μην σκας !!! Θα βγει άνετα ???

εγω είμαι μικροκαμωμένη πολύ και η κόρη μ βγήκε 3600 και γέννησα και γρήγορα σχετικα (μέσα σε 3,5-4 ώρες)

 

κοριτσια πως είστε; Διαβάζω τα νέα σας αλλά δε με θέλει... είμαι με πυρετούς και αντιβιωσεις κρεβατωμένη από χθες 

σκεφτομαι ότι τελικά δεν έκανα καλά που δεν πήρα την αντιβίωση την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα πονάω ολόκληρη κ δεν μπορώ να καταπιώ....

κατα τ αλλά όλα καλά η Μπέμπα ζωηρεύει και μεγαλώνει σιγά σιγά,

λιγο το ζάχαρο ξερυθμιστηκε τώρα με την αρρώστια αλλά θα στρώσει που θα πάει.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι κ εμένα μου το γράψε η παθολόγος κ πρέπει τη Δευτέρα να πάω να πάρω τη συνταγή να το πάρω. Εσύ πόσο εβδομάδες είσαι? 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Κ εγω το έκανα κοριτσι μου κ δεν.καταλαβα τιποτα...ανήκουμε  στις ευπαθείς ομάδες  κ καλο ειναι να το.κανουμε...Γιατί αν τον κολλήσουμε τον ιό είναι επικίνδυνο... βεβαια ονκαθε γυναικολόγος έχει την δική του λογική κ ειναι παντα σεβαστή... τέλεια... Πόσο εβδομαδων  είσαι τωρα;;;

Είμαι 29+4 Σήμερα, μου είπε να το κάνω όχι για μένα αλλά μέσω τον αντισωμάτων θα περάσει στο μωρό και επειδή είναι χειμώνας όταν γεννησουμε να είναι προστατευμένο.  Του ειπα οτι θέλω  να γεννησω στο νερό και μου είπε ότι θα κάνουμε ό,τι θέλω όπως το έχω φανταστεί εφόσον όλα είναι ιδανικά... κορίτσια χάρηκα πάρα πολύ!! 

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Μην σκας !!! Θα βγει άνετα ???

εγω είμαι μικροκαμωμένη πολύ και η κόρη μ βγήκε 3600 και γέννησα και γρήγορα σχετικα (μέσα σε 3,5-4 ώρες)

 

κοριτσια πως είστε; Διαβάζω τα νέα σας αλλά δε με θέλει... είμαι με πυρετούς και αντιβιωσεις κρεβατωμένη από χθες 

σκεφτομαι ότι τελικά δεν έκανα καλά που δεν πήρα την αντιβίωση την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα πονάω ολόκληρη κ δεν μπορώ να καταπιώ....

κατα τ αλλά όλα καλά η Μπέμπα ζωηρεύει και μεγαλώνει σιγά σιγά,

λιγο το ζάχαρο ξερυθμιστηκε τώρα με την αρρώστια αλλά θα στρώσει που θα πάει.... 

 

κορίτσι περαστικά να είναι!!! υπομονή λίγες μερούλες Μέχρι να συνέλθεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

 

Είμαι 29+4 Σήμερα, μου είπε να το κάνω όχι για μένα αλλά μέσω τον αντισωμάτων θα περάσει στο μωρό και επειδή είναι χειμώνας όταν γεννησουμε να είναι προστατευμένο.  Του ειπα οτι θέλω  να γεννησω στο νερό και μου είπε ότι θα κάνουμε ό,τι θέλω όπως το έχω φανταστεί εφόσον όλα είναι ιδανικά... κορίτσια χάρηκα πάρα πολύ!! 

 

κορίτσι περαστικά να είναι!!! υπομονή λίγες μερούλες Μέχρι να συνέλθεις.. 

Α εμένα τότε πήρε τα πανω του κ παχυνε... Σήμερα έφαγα πολύ μου φαίνεται κ νιώθω σα μπαλόνι.... Ναι κ μένα για το μωρό μου είπαν να κάνω το εμβόλιο. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Α εμένα τότε πήρε τα πανω του κ παχυνε... Σήμερα έφαγα πολύ μου φαίνεται κ νιώθω σα μπαλόνι.... Ναι κ μένα για το μωρό μου είπαν να κάνω το εμβόλιο. ?

ναι και εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός ότι από εδώ και πέρα θα πάρει κιλά, στις 19/10 Έχω ξανά ραντεβού που θα κάνουμε και το ντοπλερ κεφαλής και θα δούμε και τον πλακούντα σε τι θέση είναι γιατί είναι σχετικά χαμηλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; εγώ δεν την παλεύω καθου με τη συχνοουρια, φοβάμαι να βγω από το σπίτι. Πάνω που είχε ελαττώσει, έχει μέρες τώρα που πάω πάλι ανά μια ώρα σίγουρα κ μόλις με πιάσει νιώθω ανεση ανάγκη να πάω. Νιώθω πίεση. Οι εξετάσεις ούρων μου ήταν μια χαρά. Έχετε κι εσείς το ίδιο συμπτωμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; εγώ δεν την παλεύω καθου με τη συχνοουρια, φοβάμαι να βγω από το σπίτι. Πάνω που είχε ελαττώσει, έχει μέρες τώρα που πάω πάλι ανά μια ώρα σίγουρα κ μόλις με πιάσει νιώθω ανεση ανάγκη να πάω. Νιώθω πίεση. Οι εξετάσεις ούρων μου ήταν μια χαρά. Έχετε κι εσείς το ίδιο συμπτωμα; 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο πάνω που είχε σταματήσει ξανά άρχισε και είναι βασανο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο πάνω που είχε σταματήσει ξανά άρχισε και είναι βασανο...

Ειναι τραγικό... Δεν μπορω να κρατηθω, φοβερή πίεση. Πηγαίνω, ξελαφρωνω, όλα καλά. Δεν περνά μια ώρα καλά καλά κ ξανά τα ίδια. Πφφφ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Ειναι τραγικό... Δεν μπορω να κρατηθω, φοβερή πίεση. Πηγαίνω, ξελαφρωνω, όλα καλά. Δεν περνά μια ώρα καλά καλά κ ξανά τα ίδια. Πφφφ... 

Τα ίδια ακριβώς και χωρίς να πίνω ιδιαίτερα πολύ νερό...και αν με πιάσει πρέπει να παω αμέσως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Τα ίδια ακριβώς και χωρίς να πίνω ιδιαίτερα πολύ νερό...και αν με πιάσει πρέπει να παω αμέσως.. 

Ούτε εγώ πίνω νερό δυστυχώς,ποτέ δεν έπινα..Τι να κάνουμε,υπομονή!Κ κλεσούρα γιατί δεν είμαστε βγαίνουμε έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...