Μετάβαση σε περιεχόμενο

3η προσπάθεια!


Recommended Posts

στις On 7/4/2020 at 9:50 ΜΜ, ο/η angrybird83 είπε:

Εγω εχω κανει 2 εμβρυομεταφορες και μια φυσιολογικη συλληψη που παλινδρομησε.Στεναχωριεμαι πολυ,ολο σε γιατρους τρεχω και ολο τιποτα και αλλοι γυρω μου κανουν μωρα στο αψε-σβησε.

 

στις On 8/4/2020 at 8:47 ΠΜ, ο/η peacock είπε:

@karen μου εισαι πολυ κοντα στην εκπληρωση του ονειρου σου. Το πιστευω! 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου, δε χρειαζονται βιασυνες στην εξωσωματικη, εξετασεις και ερευνα χρειαζεται. 

@athinoulouka καλη επιτυχια! 3η κσι τυχερη να ειναι! 😊

🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2020 at 3:34 ΜΜ, ο/η Soulful είπε:

@karen έχω πάθει σοκ!Τι αλισβερίσι ήταν κ αυτό με τους γιατρούς που είχες!Τώρα όμως είσαι σε καλά χέρια όπως λες!Πρώτη φορά πας με δανεικά;

Καλημερα είναι να μην πέσεις σε λάθος ανθρώπους όχι δεύτερη φορά δανεικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2020 at 5:54 ΜΜ, ο/η athinoulouka είπε:

Πόσο μα πόσο σε καταλαβαίνω και σε θαυμάζω για τη θετική σου σκέψη. 11 ? Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Όταν θέλουμε κάτι πάρα πολύ το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχουμε !!!( κλεμμένο 😉

Θα συνωμοτήσει και για σένα είμαι σίγουρη και να δεις η ταλαιπωρία μας θα ξεχαστεί !

Το καλύτερο εύχομαι !

Εγώ στην δεύτερη  προσπάθεια δεν ανταποκρίθηκα καλά στη διέγερση παρόλο που αλλάξαμε πρωτόκολλο και έκανα το μικρο με τις λίγες ημέρες ενέσεων. Είχα μόνο δυο ωάρια από τα οποία γονιμοποιήθηκε το ένα και αυτό ήταν πολύ κακής ποιότητας και σταμάτησε να αναπτύσσεται. Ο γιατρός τότε μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω τα κατεψυγμένα έμβρυα που είχα από την πρώτη προσπάθεια. Το πρώτο αποτέλεσμα της χορειακής ήταν 32 μετα απο τρεις ημερες ξαναεκανα και ηταν 92 μετα ξανα και δεν ειχε ανεβει οπως επρεπε και μου είπαν να επαναλάβω ξανά μετά άρχισε να πέφτει .

Ηρθαν τα ψυχολογικα μετα κλπ κλπ

Ειπα να τα παρατησω και ξεκινησα χαρτια για αναδοχή μετά απο 2 μηνες ειχα καθυστερηση εκανα χοριακη και ηταν θετικη χωρις προσπάθεια αλλα παλι τα ιδια ανεβαινε και μετα επεφτε!

Φοβαμαι πως κατι αλλο συνεβει ? Ισως να μην ειναι καλά τα ωαρια μου ! τωρα μας ειπαν να κανει ο Συζυγοσ καποιες πιο εξειδικευμενες εξετασεις σπέρματος ( δεν κατάλαβα για να ειμαι ειλικρινής ) και βλεπουμε !

Όπως και να το κανεις είναι μια πολύ ψυχοφθόρα διαδικασια για οποιον ειναι μεσα στο χορο!

Περασα και τη φαση της κακίας !!! Που δεν ηθελα να βλεπω παιδακια λες και μου φταιγανε αυτα και ντρεπομαι που το αναφερω αλλα ευτυχως το ξεπερασα

Καλη δυναμη σε ολους μας  ! Δυναμη Υπομονη και Επιμονη !  Αυτο μονο ευχομαι ! ☺️

 

Ο

 

Όχι φίλη μου είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον θα γίνεις μανούλα όχι ότι δεν είμαι υπέρ της αναδοχής αλλά πρώτα εξαντλούμε τα πάντα και εμένα τα ωάρια κακής ποιότητας και όχι τώρα ατα 32 από πριν έκανα προσπάθειες αλλά μάταιες γιαυτο και κατέληξα ατα δανεικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2020 at 3:44 ΜΜ, ο/η athinoulouka είπε:

Καλησπέρα σε όλους ! Είμαι καινούργια στο φορουμ και προσπαθώ λίγο να μάθω να το διαχειρίζομαι!

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες μαζέψαμε τα κομμάτια μας και πάμε μπροστά !! Καλη επιτυχία σε οσους ξεκινανε τωρα αλλα και σε οσους περιμενουν αποτελεσματα   και μπραβο σε οσες καταφεραν να κρατησουν στην αγκαλια τους τα παιδακια τους και βοηθαν και στηριζουν τις υπολοιπες 🥰

 

Καλησπερα ! Σημερα καναμε εξετασεις ο συζυγος δηλαδη ! Εγω ειμαι σε αναμονη περιοδου για να κάνουμε ένα έξτρα έλεγχο σε κεντρο γενετικής για  καποια μικροβια που προκαλουν αποβολές και θα επαναλάβουμε τον ορμονικό έλεγχο. Η αληθεια ειναι οτι δεν ήταν καλά τα αποτελεσματα απο τις ορμονες μου και πριν για να δουμε . Δεν νομιζω να φτιαξουν μαλλον χαλανε οσο περναει ο καιρος 😢. Η ΑΜΗ ήταν χαμηλη . Αυτο που με αγχωνει τωρα ειναι αν γινονατι τωρα προσπάθειες εν οψη κορονοιου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύμφωνο απολύτως με kaily.. μεγάλη υπόθεση να βρεις σοστο γιατρό..

Εγώ προσπάθησα 10χρονια ..τα κατάφερα. Όμως έχω περάσει και κατάθλιψη και δεν μπορούσα να ακούσω να κλενε τα παιδιά..και κάθε προσπάθεια με μηδέν αποτέλεσμα σαν μικρό θάνατο.

Αλλά Πίο άσχημο ότι δεν σε καταλαβενουν και δικό σου ανθρώποι.....ναι σε αγαπούν..προσπαφουν να σε στηρίξουν...αλα ...

Χαίρομαι ότι υπάρχουν τέτοια φόρουμ,που μπορούμε να μιλάμε..μόνο όποιος έχει περάσει αυτή την διαδικασία θα σε καταλάβει απόλυτα .Κουράγιο κορίτσια μην παρατάτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...