Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας αν και σας διαβάζω καιρό.. Σήμερα έμαθα πως είμαι έγκυος απλά πριν από λίγο αγχώθηκα... Η χοριακη μου με δύο μέρες καθυστέρηση είναι 360 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλή και να την επαναλάβω ξανά σε 2 μερες.. Τι λέτε? Ειχε καμία άλλη τόσο χαμηλή χοριακη? Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Δεν έχω μείνει ποτε έγκυος αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδω μέσα, το 360 είναι καλό νούμερο. Ίσως ο γιατρός εννοούσε μικρή για να πας για υπέρηχο. Θα σου απαντήσουν κ τα κορίτσια μόλις μπουν. Κ μιας κ είναι τα πρώτα σ μηνύματα, να ξέρεις θα υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση να εγκριθούν όσα στέλνεις. Καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας αν και σας διαβάζω καιρό.. Σήμερα έμαθα πως είμαι έγκυος απλά πριν από λίγο αγχώθηκα... Η χοριακη μου με δύο μέρες καθυστέρηση είναι 360 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλή και να την επαναλάβω ξανά σε 2 μερες.. Τι λέτε? Ειχε καμία άλλη τόσο χαμηλή χοριακη? Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Καλημέρα ! Όντως έτσι σου είπε; Μου κάνει εντύπωση. Εγώ με δυο ημέρες καθυστέρηση είχα χοριακη 375 και όλα πήγαν καλά μέχρι το τέλος. Σημασία έχει ο διπλασιασμός . Σου εύχομαι τα καλύτερα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημερα. Δεν έχω μείνει ποτε έγκυος αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδω μέσα, το 360 είναι καλό νούμερο. Ίσως ο γιατρός εννοούσε μικρή για να πας για υπέρηχο. Θα σου απαντήσουν κ τα κορίτσια μόλις μπουν. Κ μιας κ είναι τα πρώτα σ μηνύματα, να ξέρεις θα υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση να εγκριθούν όσα στέλνεις. Καλή επιτυχία. 

Καλή σου μέρα κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ναι το κατάλαβα ότι έχει μια καθυστέρηση για έγκριση!! Απλά μου είπε ότι είναι μικρή τιμή γενικότερα και ότι θα έπρεπε να έχω ήδη κάποιες χιλιάδες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η melita29 είπε:

Καλημέρα ! Όντως έτσι σου είπε; Μου κάνει εντύπωση. Εγώ με δυο ημέρες καθυστέρηση είχα χοριακη 375 και όλα πήγαν καλά μέχρι το τέλος. Σημασία έχει ο διπλασιασμός . Σου εύχομαι τα καλύτερα :) 

Καλή σου μέρα Μελιτα, σε ευχαριστώ για την απάντηση!! Μου είπε ότι θα έπρεπε να έχω κάποιες χιλιάδες τώρα.. Δεν ξερω αγχώθηκα πολύ!!.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Καλή σου μέρα Μελιτα, σε ευχαριστώ για την απάντηση!! Μου είπε ότι θα έπρεπε να έχω κάποιες χιλιάδες τώρα.. Δεν ξερω αγχώθηκα πολύ!!.. 

Είσαι από εξωσωματική;;

Όταν είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος, ο γιατρός δεν μου ζήτησε καν χοριακη.. υπολόγισε κάποιες μέρες ,γύρω στις 10 αν θυμάμαι καλά, και πήγα να δούμε σάκο και μετά από άλλες 15 να ακούσουμε καρδιά.. μην αγχώνεσαι, αν σχεδόν διπλασιαστεί είσαι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Καλή σου μέρα κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ναι το κατάλαβα ότι έχει μια καθυστέρηση για έγκριση!! Απλά μου είπε ότι είναι μικρή τιμή γενικότερα και ότι θα έπρεπε να έχω ήδη κάποιες χιλιάδες.... 

Καλέ τι μερικές χιλιάδες με 2 μέρες καθυστέρηση! 9000 περίπου χοριακή είχα στην 6η εβδομάδα, δηλαδή με 2 εβδομάδες καθυστέρηση. Θεωρώ και εγώ πως είναι μια χαρά η τιμή σημασία έχει ο διπλασιασμός όπως ανέφερε και μια κοπέλα παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας αν και σας διαβάζω καιρό.. Σήμερα έμαθα πως είμαι έγκυος απλά πριν από λίγο αγχώθηκα... Η χοριακη μου με δύο μέρες καθυστέρηση είναι 360 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλή και να την επαναλάβω ξανά σε 2 μερες.. Τι λέτε? Ειχε καμία άλλη τόσο χαμηλή χοριακη? Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Θα τρελαθώ! Μήπως εννοούσε ότι είναι χαμηλή για να δει σάκο; Πιστεύω ότι δεν κατάλαβες καλά! Γιατί αν σου είπε τέτοιο πράγμα είναι απαράδεκτος! Πρώτων γιατί σε αγχωνει χωρίς λόγο και δεύτερων γιατί είναι φυσιολογικοτατη. Κι εγώ μετά από 2 ημέρες έκανα και ήταν 300 και έχω ένα κουκλάκι 3,5 χρόνων. Η φίλη μου είχε 80 με περισσότερες ημέρες καθυστέρηση και τώρα είναι στον 7ο. Σημασία έχει ο διπλασιασμός! 💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Είσαι από εξωσωματική;;

Όταν είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος, ο γιατρός δεν μου ζήτησε καν χοριακη.. υπολόγισε κάποιες μέρες ,γύρω στις 10 αν θυμάμαι καλά, και πήγα να δούμε σάκο και μετά από άλλες 15 να ακούσουμε καρδιά.. μην αγχώνεσαι, αν σχεδόν διπλασιαστεί είσαι οκ

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Οχι δεν είμαι από εξωσωματική, περιμένω να κάνω πάλι αύριο να δω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Θα τρελαθώ! Μήπως εννοούσε ότι είναι χαμηλή για να δει σάκο; Πιστεύω ότι δεν κατάλαβες καλά! Γιατί αν σου είπε τέτοιο πράγμα είναι απαράδεκτος! Πρώτων γιατί σε αγχωνει χωρίς λόγο και δεύτερων γιατί είναι φυσιολογικοτατη. Κι εγώ μετά από 2 ημέρες έκανα και ήταν 300 και έχω ένα κουκλάκι 3,5 χρόνων. Η φίλη μου είχε 80 με περισσότερες ημέρες καθυστέρηση και τώρα είναι στον 7ο. Σημασία έχει ο διπλασιασμός! 💗

 

Όχι καλά κατάλαβα.. Μου είπε κατά λέξη :για να σε προσγείωσω λίγο να σου πω ότι 360 είναι πολύ χαμηλή τιμή για χοριακη με 2 μέρες καθυστέρηση (εδώ να αναφέρω ότι ίσως να μην είναι καν 2 μέρες γιατί ο κύκλος μου είναι 27-29 μέρες κι εγώ μέτρησα καθυστέρηση από την 27η) με εμψυχωνετε πάρα πολύ με τις απαντήσεις σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Καλημέρα!!Μια χαρά νούμερο είναι με μια ημέρα καθυστέρησης είχα χοριακη 70 το θέμα είναι να διπλασιαστεί 

Καλημέρα και σε σένα!! Θα παω αυριο πρωί να κάνω δεύτερη και βλέπουμε!! Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Όχι καλά κατάλαβα.. Μου είπε κατά λέξη :για να σε προσγείωσω λίγο να σου πω ότι 360 είναι πολύ χαμηλή τιμή για χοριακη με 2 μέρες καθυστέρηση (εδώ να αναφέρω ότι ίσως να μην είναι καν 2 μέρες γιατί ο κύκλος μου είναι 27-29 μέρες κι εγώ μέτρησα καθυστέρηση από την 27η) με εμψυχωνετε πάρα πολύ με τις απαντήσεις σας!! 

Τότε συγνώμη κορίτσι μου αλλά εγώ θα άλλαζα γυναικολόγο. Να σού πω ότι εγώ έκανα στις 32 ημέρες (ή 33! Έχω και μια ηλικία! Δεν θυμάμαι πολύ καλά!😆) με κύκλο 28-30. Εσύ πιθανότατα ούτε καθυστέρηση δεν είχες όταν έκανες! Επιμένω ότι με κάνει έξαλλη ότι σου δημιούργησε άγχος χωρίς λόγο!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας αν και σας διαβάζω καιρό.. Σήμερα έμαθα πως είμαι έγκυος απλά πριν από λίγο αγχώθηκα... Η χοριακη μου με δύο μέρες καθυστέρηση είναι 360 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλή και να την επαναλάβω ξανά σε 2 μερες.. Τι λέτε? Ειχε καμία άλλη τόσο χαμηλή χοριακη? Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Έξαλλη με κάνουν κάτι τέτοιο γιατροί ειλικρινά!! Σε αγχωσε χωρίς κανέναν λογο δηλαδή αν τύχαινε κάτι σοβαρό στην κύηση πως θα αντιδρούσε? Πραγματικά κι εγώ θα άλλαζα γιατρό τώρα που είναι νωρίς!!! Η χοριακη σου είναι πάρα πολύ καλή όχι απλά καλή...αυτή την τιμή χοριακης εγώ την είχα με 5 μέρες καθυστέρηση και κοντεύω να γεννήσω!! Σημασία έχει να διπλασιαστεί στο 48ωρο όχι πως ξεκινάει μια χοριακη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου. Να σου πω κ εγώ ότι μια γυναικολόγος μου είχε πει εμένα με χοριακη 115 ότι μάλλον είναι εξωμητριο... Τελικά ήταν ο γιος μου.... Εννοείται δεν ξαναπατήσα σε αυτήν. Μετά που διάβασα αλλά κ ρώτησα γιατρό στο νοσοκομείο κατάλαβα ότι για να δεις κάτι πρέπει η χοριακη να πάει τουλ 1500.... Απλά η συγκεκριμένη κατάλαβε ότι θα πήγαινα για παρακολούθηση στο δημόσιο νοσοκομείο κ δε θα ήμουν πελάτης της.... 

Αν θέλεις πήγαινε κ σε άλλο γιατρό να πάρεις δεύτερη γνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας αν και σας διαβάζω καιρό.. Σήμερα έμαθα πως είμαι έγκυος απλά πριν από λίγο αγχώθηκα... Η χοριακη μου με δύο μέρες καθυστέρηση είναι 360 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλή και να την επαναλάβω ξανά σε 2 μερες.. Τι λέτε? Ειχε καμία άλλη τόσο χαμηλή χοριακη? Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Κ μένα τότε η χοριακη ήταν 100 κ κάτι,μην αγχώνεσαι , συγχαρητήρια!! εύχομαι μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα είναι δυνατόν σοβαρός γιατρός να λέει ότι αυτή η χοριακη είναι χαμηλή με 2 μέρες καθυστέρηση δεν μπορώ να καταλάβω !!! Έλεος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες!! Μου δώσατε κουράγιο γιατί είχα απελπιστεί ειλικρινά!! Θα κάνω αύριο τη χοριακη και μετά θα πάω σε άλλο γιατρό!! Να είστε όλες καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες!! Μου δώσατε κουράγιο γιατί είχα απελπιστεί ειλικρινά!! Θα κάνω αύριο τη χοριακη και μετά θα πάω σε άλλο γιατρό!! Να είστε όλες καλά!! 

Αυτό να κάνεις κορίτσι μου έχουν δίκιο όλες οι κοπέλες..ο γιατρός σου πρέπει να είναι κάποιος που θα σε ηρεμεί και όχι θα σε αγχωνει χωρίς λόγο..εγώ μετά από μια αποβολή όταν ξανά έμεινα έγκυος κ γιατρός μου δεν μου έβαλε καν να κάνω χοριακη είδαμε κατευθείαν σάκο..θα έπρεπε να ξέρει ο γιατρός αυτός αν ήταν σοβαρός πως οι τιμές τις χοριακης έχουν τεράστιο φάσμα και το μόνο που μας νοιάζει είναι να διπλασιαστεί..ηρέμησε τελείως και χάιδεψε κοιλίτσα όλα θα πάνε καλά..να μας στείλεις να μας πεις τα νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πολύ καλή τη βρίσκω τη χοριακή σου, δε ξέρω γιατί σε άγχωσε!! Μήπως σου είπε ότι είναι χαμηλή για να δει κάτι στον υπέρηχο, όπως είπε μια άλλη κοπέλα; Μόνο έτσι μπορώ να το δικαιολογήσω. Να τη δεις να πολλαπλασιάζεται σωστά είναι το θέμα! Καλά αποτελέσματα σήμερα και να μην αγχώνεσαι γιατί όλα καλά θα πάνε! Να μας πεις νέα 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Πηρα το πρωί μια καινούρια γιατρό ή όποια μου έκλεισε αμέσως ραντεβού, πήγα μου εξήγησε πολλά πράγματα και μου είπε ότι είμαι 4ε3η και θα πάω πάλι Τρίτη να κάνουμε υπέρηχο - μου είπε εκεί θα φανεί δε χρειάζεται νε; χοριακη!! Σας ευχαριστώ όλες τόσο μα τόσο πολύ για τις συμβουλές σας!!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης να έχεις χιλιάδες αποκλείεται. Εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσύνη πρώτη μέρα καθυστέρησης είχα 90 κια τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη πρώτη μέρα καθυστέρησης έχω 290 κια μου είπε πολύ καλή. Δεν γίνεται μηπω σκατα λαβές κάτι λάθος? Χιλιάδες θα έχεις στην πέμπτη βδομάδα και μέτα εσύ είσαι ακόμα στη Τετάρτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα είμαι στις 44 μέρες μετά την περίοδο και η πρώτη χοριακη μου ήταν 402 και χθες έκανα την δεύτερη και είναι 623 σάκο δεν έχουμε δει ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2020 at 12:48 ΜΜ, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα είμαι στις 44 μέρες μετά την περίοδο και η πρώτη χοριακη μου ήταν 402 και χθες έκανα την δεύτερη και είναι 623 σάκο δεν έχουμε δει ακόμη

Καλησπέρα! Σάκο θα δεις μετα τις 1000 μονάδες λογικά θα έχεις καθυστερημένη σύλληψη αλλά αφού ανεβαίνει όλα καλά. Μίλησεςε τον γιατρό σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...